forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Kompakt jako następca P30 czy nadal smartfon?

pawelm654 - Czw 29 Kwi, 2021
Temat postu: Kompakt jako następca P30 czy nadal smartfon?
Witajcie,

tak dla wyjaśnienia mam lustrzankę i jak mam czas i możliwości to zabieram ją na wycieczki.

Natomiast jak się pewno domyślacie ze względu na rozmiary większość zdjęć (zdjęcia sytuacyjne i proste portrety dzieci) wykonywałem moim smartfonem (P30)... Niestety jego czas dobiegł końca i chciałbym was prosić o pomoc.

Czy polecacie jakiś niewielkich rozmiarów i rozsądnej cenie kompakt. Taki, żeby można było wsadzić do kieszeni i wyskoczyć na spacer.

Rozważam kupno małego kompakta, ponieważ zdjęcia, które wykonywane są P30 i na ekranie telefonu wyglądają ok to jak już człowiek wyświetla na ekranie monitora lub chce wydrukować to już jakość pozostawia wiele do życzenia.

Czy też technika fotograficzna w smartfonach poszła na tyle do przodu, że polecicie jakiś fajny telefon?

Tak jak na wstępie powiedziałem, zdaję sobie sprawę, że ani mini kompakt ani smartfon nie zrobię roboty jak lustro/bezlusterkowiec z dużą matrycą, ale tu chodzi o inny rodzaj zdjęć.

Z góry dziękuję za pomoc!
P

Soniak10 - Czw 29 Kwi, 2021

Nie wiem jaki budżet chcesz przeznaczyć na ten kompakt ani czego oczekujesz, ale jeżeli nie ma to być cudo-niewido, to radzę się przyjrzeć temu Sony HX60 . Jeżeli ma się zmieścić do kieszeni i być pod ręką na każdy wypad, to więcej nie potrzebujesz. Kwestia tylko ceny: czy dla Ciebie dobra, czy za duża?
Kupiłem dawno temu jego poprzednika czyli HX50 i do tej pory służy córce na wyjazdy urlopowe.
A co do fotografowania smartfonami, to swoją opinię wyraziłem m.in. tutaj

pawelm654 - Pią 30 Kwi, 2021

Soniak10 napisał/a:
Nie wiem jaki budżet chcesz przeznaczyć na ten kompakt ani czego oczekujesz, ale jeżeli nie ma to być cudo-niewido, to radzę się przyjrzeć temu Sony HX60 . Jeżeli ma się zmieścić do kieszeni i być pod ręką na każdy wypad, to więcej nie potrzebujesz. Kwestia tylko ceny: czy dla Ciebie dobra, czy za duża?


Celowałem w budżet ok 2000-3000 bo to jest realny koszt jaki trzeba zainwestować w smartfona z miarę ok aparatem, dlatego też proponowany aparat mieści się w zakresie cenowym. Nie ukrywam nawet, że myślałem o RX100 MIII.

Negatyw - Pią 30 Kwi, 2021

Jak kupisz aparat kompaktowy za 3 tys. zł to czym będziesz dzwonił?
pawelm654 - Sob 01 Maj, 2021

Negatyw napisał/a:
Jak kupisz aparat kompaktowy za 3 tys. zł to czym będziesz dzwonił?


to kupię tańszy smartfon za 300 ;-) Nie gram na telefonie więc jeśli aparat nie jest priorytetem to nie muszę wydawać fortuny ;-)

Negatyw - Nie 02 Maj, 2021

To kupisz etui do Samsung 21 Ultra i jeszcze Ci stówa zostanie. https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartfony/etui-samsung-smart-clear-view-do-galaxy-s21-ultra-jasnoszary-ef-zg998cjeg#:~:text=%20Etui%20SAMSUNG%20Smart%20Clear%20View%20do%20Galaxy,Pow%C5%82oka%20antybakteryjna%205%20Zobacz%20pe%C5%82n%C4%85%20specyfikacj%C4%99%20More%20
Smartfon to mikrokomputer a komputery służą nie tylko do grania. Mikro w sensie rozmiarów a nie mocy obliczeniowej. Za 300 zł to kupisz sprzęt niepewny w działaniu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group