forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - Zablokowana ekspozycja w trybach aparatu + różowawy piksel

Introverder - Sro 26 Maj, 2021
Temat postu: Zablokowana ekspozycja w trybach aparatu + różowawy piksel
Witam.

Dziwne rzecz mi się zrobiła. Byłem dzisiaj na zdjęciach i kiedy nadleciała mi czapla nie mogłem na tle nieba skorygować na +/- ekspozycji. Frustracja jest wielka, bo straciłem fajne kadry, a co więcej nie wiem czemu tym kółkiem w aparacie na ścianie tylnej aparatu nie mogę robić korekty ekspozycji. Ustawiła się ona na stale na -2/3, teraz udało mi się tylko znaleźć opcję stałej korekty ekspozycji w zakładce "Kor. eksp./AEB" - i dałem na 0 korekty.

Ktoś wie jak to k... wyłączyć,bym znowu mógł normalnie kółkiem w aparacie robić korektę ekspozycji ?? Bo nie urządza mi ciągle musieć wchodzić w menu aparatu, by zmienić korektę eksopozycji dając od zera na +/-.

Próbowałem wyłączać, włączać aparat, zmieniać obiektyw..

Acha na wyświetlaczu jest jakieś okienko z narysowanym człowieczkiem i jest dane "ON".

Acha jak wspomnianym dużym, płaskim kółkiem próbuję dać w lewo lub prawo, by zmienić korektę ekspozycji to pokazuje się literka "L" i HGW o co chodzi.

Wertuję instrukcję, ale póki co nie znalazłem czegoś co by mi pomogło..

Acha, mogę robić korektę, ale tylko odnośnie lampy, ale nie ogólnej ekspozycji kadru!.. Nie wiem co się dzieje..

Kasowanie wszystkich nastaw w aparacie też nic nie dało ..



--------------------

Uff... udało się - chodzi o przycisk LOCK na aparacie :) . Kadrów tylko szkoda ..


-------------------

Za to na dużym zbliżeniu widać jakiś różowawy piksel i nie podoba mi się to .. Niezbyt mi się to podoba, bo rzuca się w oczy i nigdy czegoś takiego nie widziałem - widziałem tylko jakieś czarne plamki lub zamazania bo matryca była brudna, ale one były czarne wtedy..

mnich - Sro 26 Maj, 2021

"a próbowałeś wyłączyć i włączyć?" ;)
DarkRaptor - Pią 28 Maj, 2021

Różowy piksel może być "hot pikselem". Możesz go sobie ewentualnie zmapować i zapomnieć o nim ;)

https://nikoniarze.pl/uwaga-gorace-piksele/

rozellaenos - Czw 07 Paź, 2021

DarkRaptor napisał/a:
Różowy piksel może być "hot pikselem". Możesz go sobie ewentualnie zmapować i zapomnieć o nim ;)

https://nikoniarze.pl/uwaga-gorace-piksele/ friday night funkin


Dzięki za radę


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group