forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Powrót do fotografii po ponad roku (2500 zł)

realhumanbean - Czw 03 Cze, 2021
Temat postu: Powrót do fotografii po ponad roku (2500 zł)
Witajcie :) Chciałbym po ponad roku powrócić do fotografii, jednak budżet mnie nie rozpieszcza. Planuję kupić body + kit do 2500 zł, bo oczywiście będę rozbudowywał gamę obiektywów w przyszłości. Zastanawiałem się nad Canonem M50 jak i nad Olympusem E-M10 Mk3(s) i Fujifilmem XT-200, jednak nie wiem, czy to dobry wybór. Mam już sporo doświadczenia, ale nie mam powalającego budżetu (2500 zł). Najlepiej się czuję w fotografii portretowej, ale również czasem się zdarza, że jest to fotografia w ciemniejszych warunkach, typu impreza, kościół, wieczór. Będę rad, jak mi doradzicie coś fajnego. Jeśli chodzi o filmy to chciałbym, żeby jakkolwiek się nadawały do publikacji na social mediach.
towner - Sob 05 Cze, 2021

W ciemnościach zawsze lepsze lustro, nawet takie bez pryzmatu, tylko z systemem luster zamiast tego,
może jakiś używany (ten ma pryzmat, a jakże, całkiem niezły optyczny wizjer) Pentax k-3, k-5 (też ma pentaprims) (można do dostać bardzo tanio), lub Nikon d7000
Z bezlusterek stawiałbym na Panasonica.

realhumanbean - Nie 06 Cze, 2021

towner napisał/a:
W ciemnościach zawsze lepsze lustro, nawet takie bez pryzmatu, tylko z systemem luster zamiast tego,
może jakiś używany (ten ma pryzmat, a jakże, całkiem niezły optyczny wizjer) Pentax k-3, k-5 (też ma pentaprims) (można do dostać bardzo tanio), lub Nikon d7000
Z bezlusterek stawiałbym na Panasonica.


Lustra to już przeszłość. Nad Panasem się zastanawiałem, tak samo jak nad Olympusem, chociaż autofocus w nich nie jest wybitny.

Jan55 - Nie 06 Cze, 2021

Lustra są może przeszłością ale w "ciemnościach" mają dalej wyższość nad bezlustrami.
realhumanbean - Pon 07 Cze, 2021

Jan55 napisał/a:
Lustra są może przeszłością ale w "ciemnościach" mają dalej wyższość nad bezlustrami.


W czym?

Jan55 - Pon 07 Cze, 2021

W szybszym i celniejszym AF. Tyle i aż tyle. :smile:
realhumanbean - Pon 07 Cze, 2021

Jan55 napisał/a:
W szybszym i celniejszym AF. Tyle i aż tyle. :smile:


Coś mnie się nie wydaje

Negatyw - Wto 08 Cze, 2021
Temat postu: Re: Powrót do fotografii po ponad roku (2500 zł)
realhumanbean napisał/a:
...Mam już sporo doświadczenia...
To doświadczenie to zdobyte na jakim sprzęcie?
Co do AF w ciemnościach to nawet gdy pominiemy lustrzanki stricte reporterskie, takie jak Nikon D6 za cenę ponad 28 tys. zł i reporterskiego Canona za prawie 40 tys. zł, najlepszy AF w ciemnościach ma Pentax K-3 Mark III i Nikon D500. Są to lustrzanki APS-C (z mniejszą matrycą) ale i tak daleko poza zasięgiem cenowym. W przypadku zestawu (kit to zestaw) korpus + obiektyw do ceny 2500 zł to nie jestem taki pewien czy lustrzanka ma szybszy i celniejszy AF. Pewnie tylko szybszy.

towner - Czw 10 Cze, 2021

Wizjer bezlusterka bardzo szumi w ciemnościach, to według mnie największy problem.
Negatyw - Czw 10 Cze, 2021

Szumi i smuży, obraz w wizjerze nie nadąża za zmianami. W cenach do 2,5 tys. zł za zestaw to w lustrzankach nie ma co wybrać. Z tych trzech wymienionych bezlusterkowców ja bym wybrał Fuji. Ale to kwestia co komu pasuje. Mi w Olympusie nie pasuje mała matryca 4/3, w Canonie bagnet nie kompatybilny z bagnetem RF. Oraz ogólnie jakość/cena przemawia za Fujifilmem XT-200.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group