forum.optyczne.pl

Propozycje - nowy dział

rysiu - Pią 13 Cze, 2008
Temat postu: nowy dział
Ranking sprzętu, ale nie taki jak już jest (a jest ok), tylko prowadzony na podstawie testów przez moderatorów.
Z całym szacunkiem dla wszystkich użytkowników, da sroczka... (ja również), a tak może byłby bardziej obiektywny.

goltar - Pią 13 Cze, 2008

Rankingi to bardzo "polityczne" tematy wzbudzające wiele emocji. Rankingi muszą być oparte o bardzo dokładnie zdefiniowane kryteria. Problem w ustaleniu takich kryteriów. Każdy kupując aparat ma swoje, subiektywne kryteria oceny. Dla jednego ważny jest zakres tonalny dla drugiego możliwość robienia zdjęć seryjnych. Propozycję uznaję za trudną do realizacji ale niech się wypowiedzą jeszcze redaktorzy, bo tak naprawdę to chyba do nich to pytanie (a nie do moderatorów)...
rysiu - Pią 13 Cze, 2008

Można (choć nie wiem czy jest to możliwe do zrealizowania) wprowadzić coś, co roboczo nazwałbym indywidualny ranking. Na bazie średniej ważonej.
Osoby testujące przyznają punkty za konkretne parametry, a oglądający ranking ma możliwość dobrać sobie swoje własne wagi (np od 1 do 3).

MM - Pią 13 Cze, 2008

Jak ktoś się mnie spyta o zdanie to odpowiem. Ranking nigdy obiektywny nie będzie, bo być nie może. Można za to mieć zdanie w pewnych kategoriach łączonych w przedziały cenowe. Zbyt dużo jest elementów na które trzeba zwrócić uwagę i zbyt różne są potrzeby i preferencje. Wszelakie takie zestawienia na różnych forach czy w różnych pismach są tak naprawdę pozbawione sensu a robi się je tylko dlatego, że... ludzie lubią iść na łatwiznę i takie koszmarki chcą oglądać zamiast zagłębić się w temat.
Itey - Pon 22 Wrz, 2008

właściwie to 'nowy poddział' bym proponował:
soft do obróbki zdjęć.
Dla mnie brzmi jak normalne akcesoria (tam gdzie filtry do fotografii analogowej)

Było to już dyskutowane w ogóle?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group