forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - upgrade Nikona

sim17 - Pią 30 Lip, 2021
Temat postu: upgrade Nikona
Czołem. Kilka miesięcy temu podjąłem decyzję o tym, że będę fotografować ptaki. Kupiłem nowego Nikona D3500 z Tamronem 70-300 w komplecie a po jakimś czasie dokupiłem używaną Sigmę 150-600. Zdjęcia wychodzą ładne, publiczności się podobają, doskonalę technikę.

Przeczytałem jednak sporo negatywnych komentarzy w tym serwisie nt. Nikona D3500. Zarzuty typu brak wysuwanego i dotykowego wyświetlacza, brak wifi czy filmów 4k są dla mnie nieistotne, bo mi te rzeczy do niczego potrzebne nie są. Natomiast poważnym zarzutem wydaje mi się kwestia zaledwie 11 pkt. AF.

Pytanie brzmi, czy w tej sytuacji zasadna jest przesiadka na D5600?
(ze względu na zgromadzoną szklarnię związałem sie ze światem Nikona, a z kolei modele D7.... są dla mnie zbyt drogie)

Prawdę mówiąc, sam takiej potrzeby nie czuję, D3500 jak dla mnie jest w pełni satysfakcjonujący, ale może nie jestem świadom możliwej znacznej poprawy jakości?

Negatyw - Pią 30 Lip, 2021
Temat postu: Re: upgrade Nikona
sim17 napisał/a:
...
(ze względu na zgromadzoną szklarnię związałem sie ze światem Nikona, a z kolei modele D7.... są dla mnie zbyt drogie)...
Moja rada, jeśli Nikon D500 jest dla Ciebie za drogi to pozostań przy tym co masz.
DarkRaptor - Pią 30 Lip, 2021

W zasadzie mogę się tylko zgodzić z kolegą powyżej. Jeśli ciągle się szkolisz i sprzęt jeszcze znacząco Ciebie nie ogranicza, pozostań przy tym co posiadasz.

Później możesz zainwestować w lepszą puchę. Stałem niedawno przed dylematem D500 lub D7200 lub najbardziej budżetowo - D7100. Kupiłem używany D500 i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. :wink:

sim17 - Sob 31 Lip, 2021

Dzisiaj taką sierpówkę trafiłem, zamieszczam jako próbkę. ISO 250.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group