forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Aparat na wyjazdy - używany do 1,5K

zajec - Pon 08 Lis, 2021
Temat postu: Aparat na wyjazdy - używany do 1,5K
Cześć, potrzebuję Waszej podpowiedzi. Wybieram się w najbliższych tygodniach na dłuższy wypadek poza nasze granice. Niestety rok temu sprzedałem Olympus Om D E M10 Mark III (bo leżał i leżał nieużywany) a teraz zostałem z ręką w nocniku.. Chce kupić używany, sprawny aparat cyfrowy w kwocie do 1,500 zł żeby dobrze sprawdzał się na wyjazdach, olympusa raczej nie trafię w tej kwocie z obiektywem.

Na znanym portalu aukcyjnym tafią się takie modele jak:

PANASONIC LUMIX DMC-GX800K oraz DMC-LX7
Sony DSC-RX100

Ogółem jest tego troszkę, jednak ja potrzebuję czegoś poręcznego, dlatego skłaniam się ku kompaktowi, proszę podpowiedzcie na jaki model głównie polować ?

zajec - Wto 09 Lis, 2021

Panie, Panowie czy Olympus OM-D E-M1 Mark II za kwotę poniżej 1500 z małym przebiegiem jest sensowny w zakupie? Czy pomiędzy iphone 13 a olympus będzie duża przepaść w zdjęciach?
Jan55 - Wto 09 Lis, 2021

Miałeś Olympusa to powinieneś wiedzieć jakie robi zdjęcia, jeżeli uważasz, że zdjęcia z "ajfona" są wystarczające dla Ciebie to nie kupuj aparatu na jeden wyjazd. Co do tego Olympusa poniżej 1500 zł.to na pewno zdjęcia będą lepsze niż z telefonu, zakładając, że aparat jest w pełni sprawny. Ale to musisz sam sprawdzić przed zakupem a nie kupować używany w ciemno.
zajec - Sro 10 Lis, 2021

Olympusa używałem wtedy gdy jednak była spora przepaść pomiędzy telefonem a aparatem, dzisiaj sporo nowych telefonów dorównuje jakością w szybkich strzałach. Kupiłem ponownie olympusa, ale potrzebuję odpowiedni obiektyw - używanego do ~500 zł, który będzie odpowiedni do fotografii "zewnętrznej" mam na myśli podróże, krajobraz itp. w miarę uniwersalny może jesteś w stanie jakiś polecić żebym mógł poszukać sztuki w znośnym stanie?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group