forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - Problemy z zasilaniem aparatów akumulatorkami AA

Amator79 - Nie 12 Gru, 2021
Temat postu: Problemy z zasilaniem aparatów akumulatorkami AA
Witam.
Kupiłem jakiś czas temu 2 stare aparaty celem zabawy, poeksperymentowania, itp. Wybierałem zasilane akumulatorkami AA z uwagi na możliwe problemy z dostępem do dedykowanych baterii. Niestety, Pentax działał bardzo krótko (miałem kiedyś Pentaxa K100D, więc wiem, ile można pofotografować na "paluszkach") i teraz zupełnie "zdechł", zaś Fuji jest w stanie się włączyć, ale zaraz krzyczy, że brakuje mu "soku".
Używam starych, ponad 10 letnich Eneloopów, więc zakupiłem nowe, ale problem ten sam. Ładowane i "odświeżane" na ładowarce dedykowanej BC-900.
Czy te aparaty są już na złom, czy można je jakoś tanio zregenerować? Pentax ma wejście do zasilacza, więc w warunkach domowych powinien jeszcze w ten sposób posłużyć, ale nie da się z nim wyjść na spacer.

ryszardo - Nie 12 Gru, 2021

W pierwszej kolejności sprawdziłbym czystość komory baterii - możliwe, że kiedyś jakaś tam wylała i styki są pokryte kwasem i skorodowane. Czyszczenie może pomóc (jeśli uszkodzenia nie są zbyt duże).

Możesz też zobaczyć, jak działają na zwykłych (nowych) bateriach alkalicznych. Mają one wyższe napięcie, niż akumulatory Ni-MH (1,5 V vs 1,2 V), więc mogą zadziałać lepiej.


Jeśli to nie pomoże, to szanse na powodzenie niewielkie i pozostaje oddanie sprzętu do serwisu, który może naprawi, a może nie.

Amator79 - Sro 15 Gru, 2021

Z bateriami alkalicznymi zaczął działać. Dzięki za poradę.
Martwi mnie tylko, że z nowymi akumulatorkami nie chce działać, ale trudno. I tak jest to aparat do okazjonalnego fotografowania.

No i oczywiście problemy, z powodu których pokochałem bezlusterkowce -


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group