forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - DYLEMAT- Sony A7IV, Sony A7R3, Nikon Z6 II, Nikon Z7

zwirek210 - Czw 05 Maj, 2022
Temat postu: DYLEMAT- Sony A7IV, Sony A7R3, Nikon Z6 II, Nikon Z7
Fotografia czysto amatorska, wiele lat robiłem reportaże głównie śluby :) i pracowałem na Nikonach wiec pomimo faktu iż teraz aparat służy mi do upamiętniania prywatnych chwil to mam spore wymagania co do jakości obrazu.
HELP !!! bo naprawdę już zgłupiałem a oglądałem wiele testów, czytałem masę porównań i generalnie wszystkie sa ciekawe no ale który waszym zdaniem zasługuje na wybór.

ryszardo - Czw 05 Maj, 2022

Moim zdaniem musisz dokonać 2 wyborów:
1. Sony/Nikon
2. Mniejsza/większa rozdzielczość

W pierwszej kolejności punkt 1:
Ja bym się kierował wyłącznie dwoma kryteriami - ergonomią i obiektywami.
Ergonomia jest czysto subiektywna i trzeba aparat wziąć do ręki. Skoro jednak jesteś przyzwyczajony do Nikona, to może on mieć przewagę.
Jeśli chodzi o obiektywy, to sprawa jest prosta: masz doświadczenie, więc powinieneś wiedzieć co i jak fotografujesz oraz jakich szkieł lubisz używać. Porównaj, co jest dostępne i w jakich cenach, a będziesz miał odpowiedź.

Co do punktu 2:
W Sony oprócz rozdzielczości masz też różnice w sposobie obracania ekranu. Oba mają swoich zwolenników. Pytanie, co Tobie bardziej odpowiada? Inne oczywiście też są, ale to już powinieneś wiedzieć z testów i porównań.
W Nikonie różnica obracania ekranów znika. I to tyle. Nie widzę po co większa rozdzielczość przy upamiętnianiu prywatnych chwil. Osobiście wolałbym większe możliwości wideo i szybkość, więc mojej odpowiedzi łatwo się domyślić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group