forum.optyczne.pl

Cyfrowe aparaty bez lustra z wymienną optyką - Canon EOS M50 Mark II

lukcio30 - Czw 26 Maj, 2022
Temat postu: Canon EOS M50 Mark II
Postanowiłem zakupić aparat jak w tytule posta ze standardowym obiektywem 15-45(taki obiektyw mi wystarczy) i ciekawi mnie jedno,czy podczas nagrywania filmów:filmy nagrywane w Full HD 30kl/s na dworze podczas spaceru,jazdy rowerem lub podczas koncertu lub innej imprezy plenerowej,można przybliżać i oddalać to co jest nagrywane,a chodzi zoom podczas nagrywania filmów i jak go włączyć w aparacie oraz jak używać podczas nagrywania filmów?
Liczę na dokładne odpowiedzi Dziękuję

lukcio30 - Pią 27 Maj, 2022

Nie mogę edytować posta,więc napiszę kolejny post,bo może niezbyt dokładnie opisałem pytanie w poście
Ciekawi mnie czy Canon EOS M50 Mark II z obiektywem 15-45mm IS STM(standardowy obiektyw dołączony do aparatu) mogę podczas fotografowania i nagrywania filmów można przybliżać i oddalać widok na to co fotografuję i nagrywam?
Może teraz moje pytanie będzie bardziej zrozumiałe

Negatyw - Pią 27 Maj, 2022

Jestem najmniej kompetentną osobą by odpowiedzieć na Twoje pytanie bo nie mam Canona i nie filmuję. Z tego co mi wiadomo przy zmianie ogniskowej (przybliżaniu i oddalaniu) obiektywu fotograficznego AF musi korygować ostrość, lub ostrość korygować trzeba ręcznie (gdy obiektyw jest manualny). Są obiektywy typowo filmowe gdzie przy zmianie ogniskowej nie trzeba korygować ostrości. No, ale 15-45mm IS STM takim obiektywem nie jest.
lukcio30 - Pią 27 Maj, 2022

Czyli pozostaje filmowanie bez powiększenia,ale to najmniejszy problem :)
Mam jeszcze pytanie.Czy używając przybliżenia muszę za każdym razem przytrzymać przycisk na obiektywie w kierunku wskazanym strzałką,obrócić pierścień powiększenia w prawo i wtedy działa przybliżenie za pomocą pierścienia przybliżania,by wyłączyć przybliżenie muszę przytrzymać przycisk na obiektywie w kierunku wskazanym strzałką i obracać pierścieniem przybliżania obiektywu w lewo do czasu aż część obiektywu odpowiedzialna za przybliżanie się schowa,może jest inny sposób na używanie przybliżenia podczas fotografowania?

lukcio30 - Pią 27 Maj, 2022

Nie mogę edytować ostatniego posta,wiec napiszę kolejny post wyjaśniający mój ostatni post z dnia 27.05.2022 z godziny 16:59
Żeby fotografować lub filmować muszę za każdym razem po uruchomieniu aparatu przytrzymać przycisk na obiektywie w kierunku wskazanym strzałką,obrócić pierścień powiększenia w prawo i mogę fotografować i filmować,robić zbliżenia przy fotografowaniu i filmowaniu używając pierścienia do przybliżenia na obiektywie.By wyłączyć w aparacie fotografowanie muszę przytrzymać przycisk na obiektywie w kierunku wskazanym strzałką i obracać pierścieniem przybliżania obiektywu w lewo do czasu aż część obiektywu odpowiedzialna za fotografowanie,filmowanie i przybliżanie schowa się.
Trochę to dziwne,że trzeba tak robić za każdym razem jak chcę się fotografować lub filmować i nawet zakończyć fotografowanie i filmowanie,ale idzie się przyzwyczaić.
Jak na początek kontaktu z aparatem bez lusterkowym jestem zaskoczony aparatem Canon EOS M50 Mark II po przesiadce z aparatu cyfrowego.

Negatyw - Pią 27 Maj, 2022

Pewnie ten typ tak ma. Podejrzewam, że jest to obiektyw wysuwany do użytku, wsuwany do transportu by zajmował jak najmniej miejsca.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group