forum.optyczne.pl

Cyfrowe aparaty bez lustra z wymienną optyką - Panasonic Lumix DMC-G80 Czarny + 12-60mm

Moniqa7 - Sob 23 Lip, 2022
Temat postu: Panasonic Lumix DMC-G80 Czarny + 12-60mm
Aparat ten kosztuje ok 3200 zł
https://m.ceneo.pl/47678697
Czy warto? Czy w tej cenie można coś innego, lepszego dostać?
(Fotograf amator, nie interesują mnie używane)

Soniak10 - Sob 23 Lip, 2022

Ja mam jego następcę: G90 i jestem zadowolony. MZ to dobra cena.
ziggy - Nie 24 Lip, 2022
Temat postu: Re: Panasonic Lumix DMC-G80 Czarny + 12-60mm
Moniqa7 napisał/a:
Czy warto? Czy w tej cenie można coś innego, lepszego dostać?

Czy lepszego to zależy co, w jakich okolicznościach i w jakim celu zamierzasz fotografować. Wiedząc to, będzie można odpowiedziec na Twoje pytanie.

Jan55 - Nie 24 Lip, 2022

Moniqa7, do czysto amatorskiego użytku, zdjęcia rodzinne, wycieczkowe itp, każdy aparat będzie dobry, nie ważne czy kosztuje 1000 czy 5000 zł. Kwestią jest tylko czy właściciel danego aparatu wie, czy mu taki sprzęt jest potrzebny, bo według starej zasady to nie aparat robi zdjęcia tylko człowiek go obsługujący. Do zdjęć, które później są wyświetlane tylko na ekranie TV czy monitora, nie potrzeba aparatu za tysiące. Aparat o którym piszesz jest bdb (aż za dobry) i wystarczający do takich celów. :wink:
Moniqa7 - Nie 24 Lip, 2022
Temat postu: Re: Panasonic Lumix DMC-G80 Czarny + 12-60mm
ziggy napisał/a:
Moniqa7 napisał/a:
Czy warto? Czy w tej cenie można coś innego, lepszego dostać?

Czy lepszego to zależy co, w jakich okolicznościach i w jakim celu zamierzasz fotografować. Wiedząc to, będzie można odpowiedziec na Twoje pytanie.


Oprócz standardowych zdjęć widokowo, rodzinnych, chciałabym robić dobre zdjęcia koni w ruchu (na dworze, jak i na hali) i owady z bliska.

Moniqa7 - Nie 24 Lip, 2022

Jan55 napisał/a:
Moniqa7, do czysto amatorskiego użytku, zdjęcia rodzinne, wycieczkowe itp, każdy aparat będzie dobry, nie ważne czy kosztuje 1000 czy 5000 zł. Kwestią jest tylko czy właściciel danego aparatu wie, czy mu taki sprzęt jest potrzebny, bo według starej zasady to nie aparat robi zdjęcia tylko człowiek go obsługujący. Do zdjęć, które później są wyświetlane tylko na ekranie TV czy monitora, nie potrzeba aparatu za tysiące. Aparat o którym piszesz jest bdb (aż za dobry) i wystarczający do takich celów. :wink:


Dziękuję za opinię.

ziggy - Nie 24 Lip, 2022
Temat postu: Re: Panasonic Lumix DMC-G80 Czarny + 12-60mm
Moniqa7 napisał/a:
Oprócz standardowych zdjęć widokowo, rodzinnych, chciałabym robić dobre zdjęcia koni w ruchu (na dworze, jak i na hali) i owady z bliska.

Do zdjęć makro (owady) ten Panasonic będzie się nadawał bardzo dobrze (z odpowiednim obiektywem), tak jak do widoków i innych zdjęć w dobrym świetle. Zdjęcia w słabszym świetle (ludzie w pomieszczeniach, konie w hali) też da się nim zrobić, ale w takim przypadku aparat z większą matrycą i lepszą jakością obrazu na wysokich czułościch da Ci większe możliwości i komfort fotografowania. Na Twoim miejscu jako alternatywę dla tego Panasa rozważyłbym więc któryś model Fujifilm z serii X-T. Być może w podobnej cenie da się upolować jeden ze starszych a wciąż dobrych modeli, np. XT-20 lub XT-100, najlepiej z obiektywem 18-55mm/2,8-4. Nie wiem z jak bliska możesz fotografować konie - być może dla uzyskania odpowiednio wypełnionych kadrów będziesz musiała dokupić teleobiektyw, ale dotyczy to obu aparatów, bo podstawowy obiektyw Panasonica ma niewiele większy zasięg niż Fuji.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group