forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - X-T4, czy czekać na X-H2, a może na X-T5?

szalek - Pią 02 Wrz, 2022
Temat postu: X-T4, czy czekać na X-H2, a może na X-T5?
Witam,
ja mam pytanie do Was odnośnie wyboru konkretnego modelu fujifilm, lub innego...
Pierwszy wybór padł na X-E4, ale że preferuję zakup na raty 0%, temat praktycznie sam się rozwiązał, ponieważ w zasadzie nie jest już dostępny w sklepach internetowych.
Zacząłem się rozglądać półkę wyżej i teraz się zastanawiam, co robić... Czy brać X-T4, stabilizacja matrycy i uszczelnione body z pewnością się przydadzą. Czy może czekać na X-H2? A może jeszcze czekać na X-T5? X-T5 jeszcze nie wiadomo kiedy będzie, ale pewnie dostanie 40mln nową matrycę taką jaka będzie w X-H2, a biorąc pod uwagę że sensor w warstwowej wersji z X-H2S gorzej wypada pod względem rozdzielczości, rozpiętości tonalnej od czwartej generacji w X-T4, zastanawiam się, jak to będzie z tą piątą generacją w X-H2. Aparat potrzebuję głównie do fotografii i od czasu do czasu jakiś film, ale nie nastawiałbym się na szybkostrzelność i mega wysokie parametry filmowe, dlatego X-H2S napewno odpada. Zastanawiam się czy brać X-T4 póki jeszcze jest dostępny, czy jednak czekać na X-H2, a może na X-T5?
Jaka jest wasza opinia na ten temat?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group