forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - drukarka do zdjęć Canon PIXMA G540

marioE30 - Czw 13 Paź, 2022
Temat postu: drukarka do zdjęć Canon PIXMA G540
Witam, jak w temacie interesuję mnie drukarka Canon PIXMA G540. Zakup głownie do drukowania zdjęć, 10x15, czasami A4. Czy ktoś takową posiada, może polecić? Jak wypada jakość zdjęć np. 10x15 z tego modelu oraz ogólnie z tego typu drukarek ( np. konkurencyjnego Epsona L805 ) w stosunku do zdjęć wywołanych w salonie fotograficznym?

dzięki z góry za info

pozdrawiam
Mariusz

Preskaler - Czw 13 Paź, 2022

Samodzielne drukowanie zdjęć jest sprawą bardzo problematyczną. Mam drukarkę "Canon" TS 5050 i wydrukowane na niej zdjęcia są nawet niezłe ale po okresie jednego roku tusz traci barwy i zanika. Drukuję na podróbach tuszowych ale oryginały też nie wyglądają wiele lepiej po dwóch latach. Drukarki w laboratorium fotograficznym pracują na pigmencie, który jest znacznie trwalszy. Nie wiem jak jest w tej G 540. Może ktoś się odezwie kto ma taka drukarkę ale jakość zdjęć można będzie określić dopiero po 1. - 2. latach.
marioE30 - Pią 14 Paź, 2022

Jeśli chodzi o tusz i papier to mam zamiar używać wyłącznie oryginałów. Odnośnie Epsona L805 jest dość sporo pozytywnych opinii co do jakości zdjęć, o trwałości mniej. Co do Canona G540/G640 nie znalazłem za dużo informacji.
MariaM - Sro 26 Paź, 2022

Wydaje mi się, że Epson chyba jest lepszy :| Canona nigdy nie miałam. natomiast czytałam wróżnych miejscach na temat drukarek do zdjęć i właśnie tą epsona najczęściej polecali.
Marecki_m - Pon 05 Gru, 2022
Temat postu: drukarka do zdjęć Canon Pixma
Ja robię zdjęcia Canonem więc padło tez na drukarkę Canon tę samą 5050. Nie mam porównania do Epson ale jakoś od razu założyłem, ze ide w jedną markę. Testuję trochę też papiery fotograficzne i bardzo nieźle wypadają te https://www.123drukuj.pl/...cm-p373425.html Może to kwestia ustawień lub samej partii tuszów albo papieru właśnie.
ArekOpol1 - Pon 14 Sie, 2023

Skoro juz polecamy sobie różne rzeczy to chciałem się zapytać czy jest ktoś w stanie polecić dobrej jakości drzwi wejściowe do mieszkania ? Razem z żoną się budujemy i szukamy sprawdzonych produktów.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group