forum.optyczne.pl

Aparaty analogowe - Pytanie dotyczące kliszy

Zima - Czw 29 Gru, 2022
Temat postu: Pytanie dotyczące kliszy
Witam
Na wstępie musze napisać ze jestem totalnym laikiem a pierwsza klisze kupiłem jakieś 3h temu.
Posiadam zenita 12xp, dzisiaj dokupiłem film PAN B&W 400 i próbowałem przetestować sprzęt. DIN ustawiłem miedzy 28 a 25. po pierwszych zdjęciach chciałem sprawić czy jest cos na kliszy i dołowienie nie widzę różnicy czy jakiegokolwiek wypalenia. Testowałem ustawienia ale pod światło czy nawet mocno naświetlając nie ma na niej totalnie nic, powinno tak być? Jeszcze jedno, może to głupie pytanie ale klisze zawsze były tak grube, twarde i nie przezroczyste? Z góry przepraszam za głupie pytania ale naprawdę mam kontakt z czym takim po raz pierwszy życiu.

_Tomek_ - Czw 29 Gru, 2022

Obraz się pojawia po wywołaniu. W ciemni, tak więc otwierając aparat i podgladajac zniszczyles wszystkie naświetlone klatki. Resztę możesz jeszcze wykorzystać, tylko za wywołanie zapłacisz tyle samo, więc nie wiem czy warto? Ile zdjęć zrobiłeś?
Zima - Czw 29 Gru, 2022

Kilka, maksymalnie 5. ale i tak liczyłem się ze stratami także nie przejmuje się tym.
_Tomek_ - Czw 29 Gru, 2022

Jak kilka, to warto dokończyć. Kiedy skończysz film to zanim wyjmiesz z aparatu zwiń w całości do kasetki
Zima - Czw 29 Gru, 2022

dobra dzięki za pomoc :wink:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group