forum.optyczne.pl

Smartfony w fotografii - Wybór dobrego smartfona na 2-3 lata

janko125 - Wto 10 Sty, 2023
Temat postu: Wybór dobrego smartfona na 2-3 lata
Jaki telefon możecie polecić na dobre 2/3 lata
Jeśli chodzi o moje wymagania to:
- dużo Ramu
- świetne zdjęcia
- odświeżanie min.120Hz (chyba że jest coś z 60hz ale musi robić wrażenie ekranem)
- coś dobrego procesorowo, żebym mógł pograć w kilka cięższych gier
- żeby też ładnie wyglądał ( nie będę kłamał. Lubię jak telefon się ładnie prezentuje)
Ogólnie oglądałem dzisiaj kilka recenzji na temat podobających mi się na ten moment telefonów, ale dalej jakoś nie jestem przekonany
Zastanawiałem się nad:
- IPhone 14 pro max
- IPhone 13
- Motorola Edge 30 Ultra 5G (podobno świetny sprzęt jak za tą cenę)
- samsung galaxy z fold 4
- samsung Galaxy z flip 4
Jedynych telefonów jakich nie sprawdzałem to xiaomi i reszty
Co według was może być najlepsze jeśli chodzi o tą specyfikację?

ziggy - Nie 15 Sty, 2023

Jeśli chodzi o jakość zdjęć, to w sieci dobre opinie mają Sony Xperia 5 II, III i IV. Sample, które widziałem, to potwierdzają: dobra szczegółowość i naturalny processing, bez przeostrzania i przejaskrawiania kolorów. Czy te telefony spełniają pozostałe Twoje kryteria - tego nie wiem bo mam inne priorytety, musisz to już sam sprawdzić.
machu - Pon 16 Sty, 2023

janko125
jeśli budżet Cię nie ogranicza to ja bym brał: Sony Xperia 1 IV albo OPPO Find X5 Pro

Preskaler - Czw 19 Sty, 2023

Mam iPhone XR i przez ten czy (3 lata) spisuje się dobrze.Myślę, że te nowsze modele są jeszcze lepsze. Oto przykładowe zdjęcia:


jan pawlak - Nie 29 Sty, 2023

Ze zdjęć w Sony A7R3 przeszedłem "całkowicie" na Samsung S22 Ultra, chyba jeden z najlepszych smartfoto. Do tego celu polecam.
Przetestowałem też na 10 dniowym wyjeździe do Istambułu

S22U w Istambule

jp

Kyle - Pon 30 Sty, 2023

jan pawlak napisał/a:
Ze zdjęć w Sony A7R3 przeszedłem "całkowicie" na Samsung S22 Ultra, chyba jeden z najlepszych smartfoto. Do tego celu polecam.
Przetestowałem też na 10 dniowym wyjeździe do Istambułu

S22U w Istambule

jp
Te zdjęcia są ekstremalnie sztuczne. Niezwykle agresywny post-processing. Samsung S22 Ultra to niezły sprzęt ... ale nie z tą aplikacją, która ze zdjęć robi sztuczny śmietnik.
jan pawlak - Pon 30 Sty, 2023

Część to jpg z aplikacji Aparat/zdjęcia a część z Aparat/noc.
Zgadzan się że niekótre są zbyt "przeładnione" lub przostrzone.

Teraz z Expert RAW, szczególnie pliki dng bardziej przypominają te z bezluster.

jp

Malezja03 - Wto 23 Maj, 2023

Uważam że jak kupisz Motorolle za 2000 pln to i wystarczy ci na 4/5 lat :)
janko125 - Wto 08 Sie, 2023

Stoję przed zakupem pierwszego telefonu z jabłkiem i od dłuższego czasu rozglądam się za ładowarką i kablem, ale nic sensownego mi nie wpadło w oko, więc liczę na wasze polecenia.
1. Kabel z USB-A na Lightning
2. Ładowarka z 2 wejściami - USB-A i USB-C
Wymagania: power delivery, certyfikaty mfi i żeby ładowały z większą mocą niż 12 czy 18W (bo głównie takie widziałam)
Budżet: chciałabym zmieścić się poniżej 120zl, ale jesli to niemozliwe to trudno, nie jest to warunek konieczny. Może dałoby się kupić z jakimś kuponem rabatowym https://kodyrabatowe.naszemiasto.pl/sklepy/kategoria/elektronika ?

HiacyntaB8 - Czw 07 Wrz, 2023

Smartfon na 2-3 lata co spełni Twoje oczekiwania, zwróć uwagę na kilka kluczowych parametrów. model z wystarczającą ilością RAMu (przynajmniej 6-8 GB), ekranem o odświeżaniu 120 Hz lub większym dla płynniejszej pracy, oraz aparatami z odpowiednimi specyfikacjami, takimi jak wielka liczba megapikseli i zaawansowane funkcje, aby robić doskonałe zdjęcia z dużym zoomem optycznym. Przemyśl również ekosystem systemu operacyjnego, by mieć też dostęp do najnowszych aktualizacji i funkcji w przyszłości.
ciagle - Sro 13 Wrz, 2023

Zazdroszczę ludziom, którzy kupili za 1200 PLN dziesięć lat temu zestaw: lustrzanka Nikon D3200 + obiektyw 18-55.
Służy im do dziś. No, ale do meritum: Kup dziś to, na co cię stać, bo za 5 lat zapłacisz podwójnie za to, co dziś masz
za jedną drugą przyszłej ceny. Nie rozkminiaj, bo przekminisz . Tak jak ja z tym Nikonem... :zalamany:

FeliksW11 - Nie 21 Sty, 2024

Cześć. Jestem tu nowy. Dobre rekomendacje. Na pewno z nich skorzystam. dziękuję. Miłego dnia wszystkim.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group