forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - Canon 450d

Iza2104 - Pią 05 Maj, 2023
Temat postu: Canon 450d
Cześć,

Mam Canona 450D, którego nie używam od blisko 10 lat - przestałam bo fotografia nieco przestała mnie wtedy interesować, na tamte potrzeby wystarczył mi przyzwoity aparat w telefonie, dodatkowo aparat odmówił współpracy (z tego co pamiętam dolegały mu problemy ze złapaniem ostrości, może matryca). Ostatnio noszę się z myślą, że chciałabym się ponownie zapalić do fotografii nie-komórkowej i teraz chciałabym Was zapytać, czy Waszym zdaniem jest w ogóle sens oddawać ten sprzęt do diagnozy i ewentualnej naprawy, czy lepiej zacząć szukać czegoś bardziej współczesnego?
Nie mam wielkich planów ani potrzeb, nie chciałabym po prostu utopić kasy w coś co być może robi zdjęcia o wartości niżej niż to co potrafią smartfony (chociaż po cichu mam nadzieję, że zawsze lepsze zdjęcie to to zrobione lustrem niż iPhonem :) )

Z góry ślicznie dziękuję za odpowiedzi i przesyłam pozdrowienia.

_Tomek_ - Pią 05 Maj, 2023

Szkoda zachodu z diagnozowaniem i naprawianiem, bo sprawną sztukę można kupić "za grosze". U mnie w domu też zalega (sprawny) 450D żony z kilkoma obiektywami. Teraz żona całkiem przerzuciła się na komórkę, a ja częściowo robię smartfonem, a częściowo innym aparatem, lepszym od tego Canona. Częściej jednak aparatem :)

Taka czy inna stara lustrzanka pod niektórymi względami będzie lepsza od współczesnych telefonów (głównie dzięki porządnej wymiennej optyce - zbliżenia, mała głębia ostrości, większa rozdzielczość zdjęć), a pod innymi względami gorsza (smartfony mają często skuteczniejszy autofokus, w tym EOSie jest wręcz słaby, automatyka smartfona radzi sobie lepiej z trudnym oświetleniem, jest stabiizacja).

Żeby to jakoś podsumować... Do zabawy w fotografię jak najbardziej jakieś stare lustro da większe możliwości od telefonu. Do uwieczniania bieżących chwil "przy okazji" nie ma co zawracać sobie głowy ani lustrzanką, ani bezlustrem (które już właściwie są popularniejsze od lustrznanek wśród aparatów z wymienną optyką).

ryszardo - Pią 05 Maj, 2023

Jeśli aparat ma problem ze złapaniem ostrości, to zdjęcia powinno dać się robić, tylko ostrząc manualnie. 450D nie jest sprzętem, w którego naprawę bym się bawił - szkoda zachodu i pieniędzy moim zdainem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group