forum.optyczne.pl

Opinie i uwagi - Spam na forum

ryszardo - Czw 25 Maj, 2023
Temat postu: Spam na forum
Od dłuższego czasu na forum pojawia się coraz więcej spamu.
Co zauważę, to zgłaszam, ale nawet jak autor dostanie ostrzeżenie/bana, to posty zostają z linkami do reklamowanych stron.

Czy jest jakiś techniczny problem z usuwaniem tego, czy to jedynie kwestia braku czasu moderatorów?
Prawda jest taka, że jak taki post wisi, to autor osiągną swój cel, bo ich niekoniecznie interesuje, czy ktoś kliknie w te reklamy, a bardziej chyba chodzi o pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Bardzo ładnie widać to po postach, w których linki są w mało widocznych kolorach, tak jak tu:
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=575722#575722
Ma być niewidoczne, żeby moderacja nie wywaliła i żeby wisiało.

komor - Dzisiaj 9:38

Twoje zgłoszenia przychodzą na maila, bardzo za nie dziękujemy. Jak trafi na mnie, to usuwam posty i dodaję ostrzeżenia. Faktem jest, że wycwanili się spamerzy i potrafią dodawać np. do cytowania treści w kolorze tła, co usypia czujność, ale nabyłem już nawyk sprawdzania tego poprzez zaznaczenie postu lub kliknięcie przycisku EDYTUJ, wtedy dobrze widać ukryte tagowania.

Faktem jest, że nie monitoruję już aktywnie forum od dawna, nie mam na to zupełnie czasu, reaguję tylko na zgłoszenia, czasem w wolnej chwili gdzieś zajrzę. Na przykład teraz, kiedy odpowiadam na post sprzed roku. :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group