forum.optyczne.pl

Edycja zdjęć cyfrowych i oprogramowanie - Problem z Photoshopem.

zpolit@wp.pl - Sro 14 Cze, 2023
Temat postu: Problem z Photoshopem.
Witam. Po kliknięciu PLIK - NOWY ukazuje mi się białe pole na nowe zdjęcie. Ale dwa maleńkie kwadraciki nachodzące na siebie rogami, te od kolorów, stają się szare. I w żaden sposób nie można zmienić, ustawić koloru. Tylko szarość. Gdy w nie kliknę, pojawia się okno do edycji barw, wybieram kolor, klikam OK i nic z tego. Dalej tylko szarość. Co się mogło stać?
paul80 - Sro 14 Cze, 2023

Pokaż zrzut ekranu.
zpolit@wp.pl - Czw 15 Cze, 2023

W jaki sposób mam wstawić ten zrzut?
zpolit@wp.pl - Czw 15 Cze, 2023

Wstawiam, ale to nie działa. Bez sensu...
paul80 - Czw 15 Cze, 2023

Załącz go na dysk Google lub na Dropbox i podaj link, będę mógł odopalić Photoshopa dopiero jutro rano.
zpolit@wp.pl - Czw 15 Cze, 2023

Sorki, ale ja nie wiem co to jest "dysk Google". Dropbox OK, ale za wiele zachodu. Nie mam czasu. jestem w drodze. Ja opisałem jednoznacznie jaki jest problem. Jeśli poda mi Pan adres mailowy, to wyślę PDF z hotelu.
zpolit@wp.pl - Pią 16 Cze, 2023

To jeszcze dopowiem. Dostałem na pocztę e-mail grafikę. Zapisałem ją sobie i mam na pulpicie. I teraz tak: Gdy otwieram tę grafikę programem Bridge, grafikę wstawiam do PS, to mam bez kolorów, jak opisałem wcześniej. Ale gdy na pulpicie najadę kursorem na tę grafikę i kliknę "Otwórz za pomocą PS", to otwiera mi się w Photoshopie i już bez żadnych anomalii z barwami. Ciekawe, prawda? ;)
ryszardo - Sob 17 Cze, 2023

zpolit@wp.pl napisał/a:
Sorki, ale ja nie wiem co to jest "dysk Google". Dropbox OK, ale za wiele zachodu. Nie mam czasu. jestem w drodze. Ja opisałem jednoznacznie jaki jest problem. Jeśli poda mi Pan adres mailowy, to wyślę PDF z hotelu.


Jeśli udostępnienie grafiki w internecie to dla Ciebie za dużo zachodu, to nie oczekiwałbym, że inni poświęcą czas na rozwiązywanie Twojego problemu mając niedobór informacji, bo to dużo więcej zachodu :idea:

zpolit@wp.pl - Sob 17 Cze, 2023

Zamiast filozofować, chyba stosowniej jest podpowiedzieć, w jaki sposób wstawić tę grafikę. nie znam wszystkich funkcji tej strony, nie mam czasu jej studiować. I nie jestem też nastolatkiem.
paul80 - Sob 17 Cze, 2023

Zbyszku, utworzyłeś nowy dokument jako skala szarości, utwórz dokument wybierając tryb kolorów/color mode - Kolor RGB, zamiast skala szarości.




zpolit@wp.pl - Sob 17 Cze, 2023

Faktycznie! Wystarczyło przełączyć OBRAZ - TRYB - z szarego na RGB. Dzięki serdeczne ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group