forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Lustrzanka dla średnio zaawansowanego fotografa-amatora

analogowydj - Wto 26 Wrz, 2023
Temat postu: Lustrzanka dla średnio zaawansowanego fotografa-amatora
Drodzy,

Zwracam się z prośbą o poradę w wyborze kolejnego aparatu fotograficznego dla osoby, która już poznała podstawy fotografii i chciałaby się rozwijać dalej, pozostając jednak cały czas na gruncie hobbystycznym.

Przygoda z fotografią trwa parę lat, jednak tak w pełni rozwojowo - od roku, kiedy to zacząłem porządną naukę oraz kiedy to zakupiłem Canona 2000D z kitowym obiektywem.

Chciałbym pozostać przy lustrzance, najlepiej z pełną klatką tym razem oraz preferowanym ruchomym ekranem LCD (w aktualnym aparacie jednak zdarza mi się korzystać z live view, a ruchomy ekran mi się przyda).

Głównym zainteresowaniem jest fotografia krajobrazowa, dzika przyroda oraz początki makro. Zakladany budżet to +/- 3000-5000zl.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i polecajki.

forrest - Wto 26 Wrz, 2023

Jeśli pasuje Ci Canon to cenowo najbliżej wypada EOS 6D Mark II. Samo body o 10% przekracza budżet. Oczywiście nowe ze sklepu. Używki spokojnie mieszczą się w zakładanych widełkach. Do tego trzeba jeszcze znaleźć jakiś obiektyw np. 17-40/4 lub 24-70/4.
Soniak10 - Sro 27 Wrz, 2023

analogowydj napisał/a:
Chciałbym pozostać przy lustrzance
A ja Tobie powiadam: sprzedaj te lustrzankę póki jeszcze jest szansa że znajdą się chętni i zdecyduj się na jakiś system bezlusterkowy. Może być Canon. :!:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group