forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA LUDZI - ULICA

Dominika - Sob 21 Cze, 2008
Temat postu: FOTOGRAFIA LUDZI - ULICA
Co myslicie o fotografowaniu ludzi na ulicy- nie hyper zoomem za winkla ;) ale o podchodzac rozmawiajac poznajac czlowieka. Foci ktos z was w taki sposob? Ja probuje jak na razie od jakiegos roku odmowilo mi zrobienia zdjecia jakies z 10 osob moze- nie licze ile zagadnelam ale sporo ;) A jak wy fotografujecie na ulicy?
komor - Sob 21 Cze, 2008

Też jestem ciekaw reakcji, na razie nie miałem odwagi na takie działania, choć nieco mnie ciągnie. Drugim problemem jest zaprezentowanie takiej twórczości tu na forum – kwestia ochrony wizerunku, itede. Może ktoś, kto przez to przechodził, napisze kilka słów? Trzeba mieć zgodę na piśmie, czy człowiek jako element ulicy jest już dozwolony bez zgody?
palindrom - Sob 21 Cze, 2008

Obawiam się że zgoda jest wymagana :/
Jakiś czas temu był temat o robieniu zdjęć nieświadomym tego ludziom. Miałem doskonały przykład i nie opublikowałem go :| Nie znam dziewczyny :( :sad: :cry:

Młodzi ludzie, w szczególności gdy robią ciekawe rzeczy, zwykle nie mają nic przeciwko (chyba że się wstydzą :) ). Starsi się dziwnie patrzą... Nie lubię tego. Tak czy siak ja bym potem podszedł, poprosił o maila, czy coś, żeby je wysłać. Gdy jest kontakt, zawsze można zapytać: "czy chcesz być na okładce magazynu 'Zło'? " :mrgreen:

mar - Sob 21 Cze, 2008

Pamiętam słowa Jamesa Natchwey`a z filmu War Photographer... mówił, że fotografując ludzi stara się nawiązać jakąś więz z drugim człowiekiem. Z tego co widziałem to mu niesamowicie efektywnie wychodzi. Myśle ze usmiech, spokój a nie jakieś narwańcze akcje typu paparazzi-kamikadze i powinno być dobrze. Pozostaje też kwestia czy to mają być zdjęcia pozowane czy takie ujęcia jakie zastajemy bez ingerencji osoby fotografującej :)

Ja sam zrobiłem już kilka takich zdjęć. Byłem ciekawy jak reagują ludzie. We wszystkich przypadkach spotkałem się z usmiechem bądz lekkim pozytywnym zdziwieniem :)

Kwestia podejscia :)

heding - Sro 25 Cze, 2008

A propo fotografowania ludzi, nie tylko na ulicy, natknąłem się na takie coś , może komuś się nada...
Fitness Planet - Pon 14 Lip, 2008

A to moja pierwsza ulica
mnich - Pon 14 Lip, 2008

Cytat:
W myśl art. 81 ust. 2. u.p.a.p.p. zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.


To chyba daje spore pole do popisu. :)

Fitness Planet - Wto 15 Lip, 2008

mnich napisał/a:
Cytat:
W myśl art. 81 ust. 2. u.p.a.p.p. zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.


To chyba daje spore pole do popisu. :)


Może jaśniej proszę :mrgreen:

Czyli jak facetowi zapłaciłem to mogę jego zdjęcie publikować ( ma tam taki koszyczek na kasę ) :wink:

MC - Wto 15 Lip, 2008

Warto miec tez jego zgode na papierze.
Fitness Planet - Wto 15 Lip, 2008

Teraz będę pamiętał chciałem te zdjecia skasować ale oczywiście jest blokada :???:
maziek - Wto 15 Lip, 2008

MC napisał/a:
Warto miec tez jego zgode na papierze.
Ciekawe, jak ten facet ma niby udowodnić, że to on. Człowiek z brązu? :)
MichalP - Wto 15 Lip, 2008

Fitness Planet napisał/a:
Teraz będę pamiętał chciałem te zdjecia skasować ale oczywiście jest blokada :???:

zawsze można poprosić moderatora na priva :mrgreen:

komor - Sro 16 Lip, 2008

Myślę, że tego mima można zakwalifikować jako występ publiczny. Ale może niech się prawnicy wypowiedzą. A tak swoją drogą, Fitness Planet, to ja bym go skadrował w pionie, a nie poucinał mu nogi. Nie wiemy też na co patrzy chłopiec znajdujący się w dolnym-prawym rogu kadru, a w wersji pionowej pewnie byśmy się dowiedzieli.
MichalP - Sro 16 Lip, 2008

pewnie się patrzy na kasę w koszyczku :mrgreen:
Fitness Planet - Sro 16 Lip, 2008

Dziś kitem :mrgreen:
MC - Sro 16 Lip, 2008

Drugie zdjecie ewentualnie mogloby byc, gdyby dzieciak spojrzal sie w strone obiektywu. Pierwsze - no comments.
MichalP - Sro 16 Lip, 2008

Pierwsze ewentualnie jak by dzieciak miał bardziej podniesioną główkę. Poza tym za mało kadru zajmuje do centralnego ujęcia - lepsze by było 1/3-2/3 a nie 1/2-1/2. No i przydało by się nieco zmienić perspektywę czyli ćwiczymy nogi (kucanie) Albo strzelić w pionie.
Drugie - jak kolega MC zauważył znacznie lepsze ale...główka again.

Fitness Planet - Sro 16 Lip, 2008

uczymy się i bawimy :mrgreen:

Rynek jest cudny

MichalP - Sro 16 Lip, 2008

spokojnie powoli - nie od razu Wrocław zbudowano. Będzie coraz lepiej. Najlepiej się uczyć przez zabawę i podglądanie zdjęć innych.
maziek - Sro 16 Lip, 2008

IMO Fitness mysl o tym, że jeśli robisz zdjęcia nie tylko dla siebie ale i dla innych, to inni przeważnie nigdy nie widzieli na własne oczy tego, co im pokazujesz na zdjęciu.

Jak z architektury odetniesz ziemię i dach to zostaje niewiadomo co. Tak jakbyś same brzuchy ludziom fotografował. Można robić oczywiście detale, ale detal też przyciąłeś, bo ogłowiłeś ten wspaniały wykusz. Latarnia też chyba nie jest głównym motywem zdjęcia, ale wlazła na centrum kadru. Wzrok miota się pomiędzy kroksztynami mniejszego ryzalitu z lewej, przyciągającą uwagę, ciemną plamą okna w dużym ryzalicie w centrum i usiłującą wetknąć głowę między to wszystko latarnią.

Pionowy kadr (aby wyciąć mniejszy ryzalit), z pozycją bardziej z prawej (aby lampa zeszła z linii strzału) i nieco wyżej (aby było widoczne zwieńczenie ryzalitu), z rozmytym dalszym ciągiem pierzei rynku z prawej (żeby była perspektywa) i będzie fajny detal. IMHO oczywiście ;) .

Fitness Planet - Sro 16 Lip, 2008

ok dzieki
MichalP - Sro 16 Lip, 2008

Fitness Planet napisał/a:


Rynek jest cudny


Owszem, chyba muszę się przejść. Dawno tam nie byłem z aparatem.

Fitness Planet - Sro 16 Lip, 2008

A to zdjęcie
MichalP - Sro 16 Lip, 2008

Dużo spoko lepsze od poprzednich dziecięcych ale ... samochodzik ucięty lekko.
maziek - Sro 16 Lip, 2008

Ja ogólnie przy zdjęciach dzieci wymiękam, serducho ciepleje i nie potrafię na zimno ;) . Jeszcze przy takiej szczerej i niezmąconej radości, nawet jakby same oczy wykadrować, to widać, że się śmieją :) .

Walisz z góry i to może być fajny motyw, ale generalnie lepiej kucnąć. Tutaj by się obroniło, gdybyś tak złapał kadr, żeby tło stanowiła tylko trawa, bez tego betonu - i gdybyś nie uchlastał przodu samochodzika. Ale tak czy siak - zgaduję - fajnego masz chłopaka ;) .

edit: ja bym to tak dziabnął. Zaznaczając, że ja. ;) I jeśli można do Twojego zdjęcia się dobrać...

MichalP - Sro 16 Lip, 2008

Ale ciężko tak dzieciaka przesunąć, aby się ładnie w kadrze znalazł. Liczy się, że widać radość. Tak zostawić a trzeba było lekko obiektyw w dół skierować, albo zmniejszyć ogniskową, aby całość ująć.
Fitness Planet - Sro 16 Lip, 2008

O też fajnie .

Tak KUBA to moje dziecko :mrgreen:

Jestem już dość stary a mały ma 3,5 więc często robie mu zdjęcia , by zawsze mieć go przy sobie nawet jak jestem w pracy :wink:

MC - Sro 16 Lip, 2008

Na samochodziku znacznie lepiej. maziek dobrze przekadrowal.
Co do rynku, to faktycznie - wyszedl ni pies ni wydra.

Fitness Planet - Sro 16 Lip, 2008

Jak będzie jakiś kurs lub warsztaty we Wrocku to się zapiszę :cool:
MichalP - Sro 16 Lip, 2008

No teraz to jak dla mnie bomba. Głowa w mocnym punkcie kadru. Biała wyróżniająca się kierownica tyż.
maziek - Sro 16 Lip, 2008

Fitness Planet napisał/a:

Tak KUBA to moje dziecko
:) Jak przez kalkę :) .
MC - Sro 16 Lip, 2008

To umow sie z kolegami w odpowiednim watku.
Fitness Planet - Sro 16 Lip, 2008

OK ulica rynek wystawa
MichalP - Sro 16 Lip, 2008

Tematyka fajna ale nie ta perspektywa (zejść niżej) i dzieciak bardziej z lewej strony i za mało dzieciaka i można było jeszcze zmniejszyć głębię ostrości, chociaż w sumie tu jest nieźle.
Fitness Planet - Sro 16 Lip, 2008

Tak masz racje jest lepiej :grin:

[ Dodano: Sro 16 Lip, 2008 20:34 ]
To dziś ostatnie

MichalP - Sro 16 Lip, 2008

hehe - paluszki z czerwonymi paznokciami - fajnie by było resztę zobaczyć :mrgreen: do ucięcia.

Sytuacja równie fajna i niewymuszona/niepozowana jak poprzednia ale znów troszkę za mało głównego tematu w kadrze, czyli dzieciaka i tym razem fontanny. W poziomie jest OK ale w pionie zdecydowanie za pusto od połowy w górę. Tutaj wystarczyło aparat lekko w dół skierować i nieco w lewo i uniknąłbyś niepotrzebnych dodatków w stylu nóg w szortach :mrgreen:

mnich - Sro 16 Lip, 2008

MichalP, maziek? Ile bierzecie za ten kurs fotografi co tu prowadzicie? Może się zapiszę? ;)
Zalinkuje koledzeFitness Planet, lepiej jakiś poradnik na temat kadrowania i kompozycji, będzie szybciej niż porady udzielane co do każdego zdjęcia. ;)

[ Dodano: Sro 16 Lip, 2008 23:22 ]
Dobra wyręcze Was :)

http://www.e-cyfrowe.pl/poradniki.php?id=715

MichalP - Sro 16 Lip, 2008

hehe dzięki, ale tak naprawdę człowiek się uczy na błędach, ja na ten przykład nie miałem nikogo kto by mi wskazał co mogę poprawić. A na takim forum to dopiero bezcenne. I tak dalej nie wiem do końca jak robić poprawne zdjęcia i cały czas się tego uczę i coś tam poprawiam. Teraz WB/właściwą ekspozycję. Załóżmy, że kadrowanie mam opanowane w jakimś tam stopniu:mrgreen:
mnich - Sro 16 Lip, 2008

Ja też zaczynałem z "pustą głową i rękami drżącymi" ale jest jeszcze na rynku wiele ciekawych pozycji na temat kompozycji, kadru itd. Warto oprócz robienie samych zdjęć, także zaznajomić się z takimi pozycjami. Nie wiem jak Wy uważacie, ale dla mnie na przykład dobrym "ćwiczeniem" jest oglądanie zdjęć-klasyków, dobrych, znanych i uznanych fotografów i próba samodzielnej oceny. Także treści, kompozycji itd. Dobrym ćwiczeniem, nie koniecznie z aparatem w dłoni, jest skupianie wzroku na szczegółach/wyszukiwanie takich ciekawych detali napotkanych, podczas najzwyklejszego spaceru. Szczególnie przydatne dla streetowców. ;)
MichalP - Sro 16 Lip, 2008

No ja specjalnie jadąc rowerem nie mam czasu na podziwianie widoków/kontemplowanie ekspozycji. Za blisko jestem prędkości światła :mrgreen: Ale idąc pieszo często się łapię na tym, co mi się podoba i fajnie byłoby fotę strzelić. A co do oglądania klasyków również się zgodzę. Przeglądanie portali fotograficznych - plfoto, czy pixel peeper również dostarcza pozywki na mój chłonny wiedzy kompozycyjnej umysł.
mavierk - Czw 17 Lip, 2008

ok, a teraz prosiłbym o jakieś uliczne foty, bo 3 strony i nic z tematu :D
MichalP - Czw 17 Lip, 2008

mavierk napisał/a:
ok, a teraz prosiłbym o jakieś uliczne foty, bo 3 strony i nic z tematu :D


proszę bardzo. pierwsze próby z Sigmą 17-70

krisv740 - Czw 17 Lip, 2008

MichalP,
a gdzie ulica??? :twisted: :mrgreen:

MichalP - Czw 17 Lip, 2008

eeee na pierwszym ścieżka w parku, a na drugim ścieżka za mną :mrgreen: generalnie chyba chodziło o miasto no i jest :razz: A i ludzie też są. No dobra zaraz coś przyszperam jeśli słabe...
krisv740 - Czw 17 Lip, 2008

MichalP,
nie oceniam jakości a temat. gdzie samochody, ludzie , tłum zycie ulicy? :mrgreen:

MichalP - Czw 17 Lip, 2008

kilometr dalej w każdą stronę :mrgreen:

No dobra - czy to można uznać za ulicę?

jaad75 - Czw 17 Lip, 2008

krisv740 napisał/a:
MichalP,
a gdzie ulica??? :twisted: :mrgreen:

Ona tam dopiero będzie. To jest zdjęcie futurystyczne... :razz:

MichalP - Czw 17 Lip, 2008

oczywiście, tak jak w Misiu :mrgreen: taka ulica w przyszłości jak Trasa Łazienkowska
krisv740 - Czw 17 Lip, 2008

MichalP,
no i takie zdjęcia mi pokazuj (1) :mrgreen:
nie powiem że ulica bo mogę po mordzie nazbierać ale przyjemne w odbiorze :mrgreen:

MichalP - Czw 17 Lip, 2008

Mam takich sporo, jeszcze poprzednim aparatem nacykane, ale nie wiem czy nie dostanę po mordzie za ich publiczne pokazywanie :razz: bo tam raczej występują nieznane mi niewiasty :mrgreen:
krisv740 - Czw 17 Lip, 2008

MichalP,
co do pozostałych; krzywo :!:
i na środkowym belka/poręcz w kadrze zupełnie nie potrzebna :sad:

MichalP - Czw 17 Lip, 2008

Trzecie nie najgorzej. W drugim faktycznie masz rację, tylko nie mam akurat czym poprawić :cry: bo robiłem niedawno reanimację kompa, ale do zrobienia, parę stopni w prawo i bedzie spox i teoretycznie balustradę wyciepać :)

Tu inne ujęcie

krisv740 - Czw 17 Lip, 2008

MichalP,
popatrz na kolumne z prawej
odbiór jest lepszy jeśli z zasady kadrujesz prosto i linie sa proste. wyjątek to kadrowanie skosne

MichalP - Czw 17 Lip, 2008

ekhm ... nikt nie powiedział że będzie łatwo :-) zresztą w d300 nie mam żyroskopu jak w d3 :mrgreen:
krisv740 - Czw 17 Lip, 2008

MichalP,
nie będe się czepiał :mrgreen: ale znowu krzywo-popraw w ps? i ten element po prawej który jest nieostry zupełnie nie pasuje w kadrze-przeszkadza-nie?
ja nie znam się za bardzo na programach graficznych, ale w analogówce maskownicę uniósłbym lekko do góry i przekrzywił w lewo(prawy róg w górę) aby wyprostować zbiegające się linie
przejścia mogą być lekko skośnie

MichalP - Czw 17 Lip, 2008

jakoś już nie mam siły/ochoty na grzebanie się po programach graficznych :mrgreen: późno juz dosyć i oczki mi nawalają. To nieostre faktycznie lekko przeszkadza, ale lekko.
krisv740 - Czw 17 Lip, 2008

i tylko to napisałem :mrgreen:
MichalP - Czw 17 Lip, 2008

A nie looknąłeś jeszcze na górę strony - tam poprawione krzywizny są :razz:
krisv740 - Czw 17 Lip, 2008

to pierwsze po p oprawce technicznie jest ok! :mrgreen:
MichalP - Czw 17 Lip, 2008

Tak sobie teraz skojarzyłem - prawdopodobnie tak będą wyglądały miasta przyszłości, tylko na większą skalę wzdłuż, wszerz w górę a nawet wgłąb :mrgreen:

[ Dodano: Czw 17 Lip, 2008 08:46 ]
maziek napisał/a:
Ja ogólnie przy zdjęciach dzieci wymiękam, serducho ciepleje i nie potrafię na zimno ;) . Jeszcze przy takiej szczerej i niezmąconej radości, nawet jakby same oczy wykadrować, to widać, że się śmieją :) .

Walisz z góry i to może być fajny motyw, ale generalnie lepiej kucnąć. Tutaj by się obroniło, gdybyś tak złapał kadr, żeby tło stanowiła tylko trawa, bez tego betonu - i gdybyś nie uchlastał przodu samochodzika. Ale tak czy siak - zgaduję - fajnego masz chłopaka ;) .

edit: ja bym to tak dziabnął. Zaznaczając, że ja. ;) I jeśli można do Twojego zdjęcia się dobrać...
Obrazek


hehe teraz zauważyłem, że trawki nasiałeś. Rozumiem, że stampem, czy innym narzędziem?

mar - Pią 25 Lip, 2008


Najtrudniejszy jest zawsze ten "pierwszy krok" :)

Trochę kiczu :)


MichalP - Pon 28 Lip, 2008

A tu proszę - sobotnia sesja weselna w Parku Szczytnickim (Ogród Japoński)
Przeglądanie wyników. Widać sesja, wykonana Pentaxem, była udana :-)

[ Dodano: Pon 28 Lip, 2008 20:56 ]
Zresztą moja też była udana mimo borykania się z ekspozycją

d.prowadzisz - Wto 21 Kwi, 2009

Pozwolę sobie odgrzać :)


Usjwo - Sro 22 Kwi, 2009

Widze ze watek odzywa :smile: wiec i ja dorzuce swoje trzy grosze.
Ja lubie takie zdjecia (nwaet mam troche w "szufladzie", ale obiecuje nie otwierac :mrgreen: ), ale ciezko sie je robi bez super zooma. Po pierwsze ludzie zachowuja sie inaczej, a po drugi czasem czlowiekowi glupio. Ja czasami nawet nie mam "odwagi" podniesc aparatu. Poza tym, bez zooma nie ma juz czasu na poprawke, wiec i jakosc jest taka sobie. Jezeli chodzi o "ochrone wizerunku" (ostatnio podnoszona na "ludziach") to wszystkie te osoby widzialy ze robie zdjecie, wiec mozemy przyjac ze byla domniemana zgoda. Poza tym nie wiem czy u mnie obowiazuje taki zakaz, chyba nie :wink:

Kilka zdjec z dzisiejszego spaceru po owoce:

Smutny sprzedawca wesolych rzeczy:


Kazdy musi pchac swoj wozek...






Na szczescie restauracje sa na kazdym rogu...


Kadrowanie do d... ale jak mowilem na poprawke nie ma szans

darekk - Sob 25 Kwi, 2009

Czy któryś z Nich nie chciał za Tobie potrenować karate za te zdjęcia?
Usjwo - Pon 27 Kwi, 2009

1. Chinczycy rzczej sa przyjaznie nastawieni do innych,
2. Bardzo lubia sie fotografowac,
3. Wbrew obiegowej opini tylko nieliczni znaja karate.

jaad75 - Pon 27 Kwi, 2009

Usjwo napisał/a:
3. Wbrew obiegowej opini tylko nieliczni znaja karate.

Trudno się dziwić, w końcu to japońska sztuka walki... :twisted:

BigB - Pon 27 Kwi, 2009

Usjwo napisał/a:

3. Wbrew obiegowej opinii tylko nieliczni znaja karate.


Nieliczni ... za to liczni znają KungFu ... nie wiem co wole ... Czy dostać piętą po twarzy metoda Karate czy Kung Fu ...

:razz:

A tak na Marginesie, Azjaci (Chińczycy, Wietnamczycy, Indonezyjczycy, Japończycy, Koreańczycy ... itd ) Maja bardzo niewiele zastrzeżeń do "bycia na zdjęciu" turysty ...
To w naszej kochanej europie sprawia to wielki problem... Ludzie mysla ze jak ich fotografujemu to zaraz na tym zarobimy milliardy , no i oczywiscie chca zeby im cos skaplo ...
Albo się pienia, już raz mi facio wyrwał z rak aparat , bardzo krzyczał i robił gest jakby chciał walnąć nim o ziemie ... Na szczęście to był tylko gest ...

Dobra walne i też uliczkę i człowieka ...

Opozycja :


Usjwo - Pon 27 Kwi, 2009

jaad75 napisał/a:
Usjwo napisał/a:
3. Wbrew obiegowej opini tylko nieliczni znaja karate.

Trudno się dziwić, w końcu to japońska sztuka walki... :twisted:


OK, WuShu to sie chyba w Chinach nazywa, dla mnie tam nie ma roznicy :mrgreen:

nazgul - Pon 27 Kwi, 2009

Trochę mojego:

Samotność:



Przodownik pracy:



Forumowicz? :D


skasowany - Wto 28 Kwi, 2009

nazgul napisał/a:

Przodownik pracy


Dobre :wink: Jeszcze zdążył posąg zakosić i sprzedać dla kamieniarza :wink:

nazgul napisał/a:

Forumowicz? :D


Chyba z KKM :wink:

BigB - Wto 28 Kwi, 2009

A to jeden z mojego niewielkiego stadka ..

Rybak Jakub :




A tak na marginesie, to właśnie typ fotosów na który poświęcam mój czas ... zdjęcia mojej ferajny ... Moje ulubione ( i wiem ze to akurat nie sa ulubione innych, ale właśnie po to kupuje sprzęt ... no i oczywiście zona popiera :razz: )

kmosw - Sro 29 Kwi, 2009

BigB, Rybak Jakub moim zdaniem bardzo dobry, różni się od setek pstryków, które wykonuje się własnym dzieciom :)
MC - Sro 29 Kwi, 2009

O tak, rybak jest bardzo dobry.
Usjwo - Sro 29 Kwi, 2009

Wstawianie fotek swoich dzieci jest troche "ryzykowne". Zawsze wydaje sie ze sa sliczne.
BigB jest akurat wyjatkiem w tej regule, ale on wymiata w kazdym temacie

nazgul - Pią 01 Maj, 2009

I Ty możesz zostać Indianinem :)


skasowany - Pią 01 Maj, 2009

nazgul, też już ich wstawiałem :wink: I kadr prawie identyczny... :wink: I tytuł prawie taki sam :wink:
nazgul - Pią 01 Maj, 2009

A co ja zrobię jak taki kadr sam się prosi, o tytule nie wspominając :)

Znaczy się - szablonowe ludzie jesteśmy :)

Napisz jeszcze czym robiłeś :) Bo ja Nikkorem 70-300 VR :)

skasowany - Pią 01 Maj, 2009

nazgul, no ja 70-200 :wink:

Śmiechem żartem, ale 'Indiany' są już całkiem znane :wink:

zug - Pią 01 Maj, 2009

Ruslan,
Cytat:
Śmiechem żartem, ale 'Indiany' są już całkiem znane

tak samo jak wschody,zachody, pieski,kotki,muszki,kaczki itd... :???:

skasowany - Sob 02 Maj, 2009

zug, zgadzam się :wink:
nazgul - Sob 02 Maj, 2009

A, to co ja Wam będę żałował :)

Tym razem Nikkor 50/1,4



A tu poprzedni - ale inaczej obrobiony - prosze porównać i ocenić:


BigB - Sob 02 Maj, 2009

zug napisał/a:
Ruslan,
Cytat:
Śmiechem żartem, ale 'Indiany' są już całkiem znane

tak samo jak wschody,zachody, pieski,kotki,muszki,kaczki itd... :???:
Przepraszam szanownego pana ale tu uwłaczasz moim ślimakom :mrgreen:

A Indianin pod zamkiem królewskim to nie tak często się to widzi ;)

Jakiegoś Jehowy to nie powiem ale czerwonoskórego ?

[ Dodano: Nie 03 Maj, 2009 20:03 ]
Chinski Nowy Rok !


















icegrub - Nie 03 Maj, 2009
Temat postu: Zlot starych motorów.
Kilka fot ze zlotu.
Palenie gumy.

d.prowadzisz - Nie 03 Maj, 2009

"palenie gumy" to raczej nie fotografia uliczna.
AdrianD - Nie 03 Maj, 2009

BigB kolorowo i przyjemnie dla oka :smile: .
icegrub fajne jednoślady,wszystkie Aprillie?

amv - Nie 03 Maj, 2009

BigB, nr.4 się nie wyświetla - widać grubą pionową kreske.
5 świetna

P.S. pamiętajmy o numerowaniu - zawsze łatwiej :wink:

BigB - Nie 03 Maj, 2009

amv napisał/a:
BigB, nr.4 się nie wyświetla - widać grubą pionową kreske.
5 świetna

P.S. pamiętajmy o numerowaniu - zawsze łatwiej :wink:



dzięki , to pewnie mój klub kung fu defilował ... kurde tu co drugie zdjęcie nie przechodzi :( ...


PS.: Ah nie to byly tylko wybuchy ...



a nie moge edytowac po godz.

AdrianD - Nie 03 Maj, 2009

E mi sie wszystko :smile:
mnich - Pon 04 Maj, 2009

BigB, rządzisz ostatnio na forum :)
Piękne zdjęcia.

jasiekcom - Pon 04 Maj, 2009

BigB, no jeszcze kilka takich super fotek :wink: i eksploduje jak te petardy :twisted:
lucky-luk - Wto 05 Maj, 2009

"!Zolta Pani"
Duke Street, Bath, United Kingdom
HDR z jednego rawa




ophiuchus - Wto 05 Maj, 2009

Czyżby HDR? ;)
edmun - Wto 05 Maj, 2009

za mało high dynamic range
ophiuchus - Wto 05 Maj, 2009

Nie musowo od razu robić od -2 do +2 EV ;) ha... trafiłem :]
lucky-luk - Wto 05 Maj, 2009

jak Panie i Panowie widzi sie wam tutaj kompozycja, co sie podoba co nie?
jezeli mozna prosic o wskazowki i opinie bardzo bylbym wdzieczny, w koncu czlowiek uczy sie na bledach i wzoruje na dobrych przykladach, ktorych poniekad jest na tym forum mnostwo

edmun - Wto 05 Maj, 2009

przede wszystkim calosc leci w lewo
Usjwo - Sro 06 Maj, 2009

edmun napisał/a:
przede wszystkim calosc leci w lewo


Szczegolnie drzewo :mrgreen:

edmun - Sro 06 Maj, 2009

szczególnie lewy budynek
Wojteo - Sro 06 Maj, 2009

Ode mnie Dzień Świętego Patryka w Dublinie:




komor - Czw 07 Maj, 2009

Wojteo, pierwsze do albumu rodzinnego, drugie dla mnie ma potencjał. Widzę to jako czarno-blade, z ziarnem i dużym kontrastem.
Wojteo - Pią 08 Maj, 2009

lucky-luk, mnie się bardzo podoba to drzewo :mrgreen:
katharsis - Sob 09 Maj, 2009

To i ja dorzucę coś do wątku ;)

Street foto i reportaż pociągają mnie w fotografii najbardziej, choć jak na razie jest to zainteresowanie typowo amatorskie. Nie mniej chyba już dojrzałam do tego, żeby przyjąć krytykę z podniesionym czołem... mam nadzieję :lol:

majówka 2009, grajek na Starówce.

1.


2.


3.

nazgul - Sob 09 Maj, 2009

A mnie wpadło ostatnio w ślip coś takiego:


Paulo - Sob 09 Maj, 2009

katharsis, sam jestem początkujący ale z chęcią odniosę się do Twoich zdjęć :smile:


1. wygląda jakby było pozowane a to już mi nie pasuje do street foto.

2. bardzo mi się podoba. I kompozycja i emocje. Pokazuje człowieka z pasją.

Co do 3. to nie wiem jak się odnieść, bo czegoś mi tam brakuje..


A ze strony technicznej na moje amatorskie oko to wszystkie są poprawne :smile:

katharsis - Sob 09 Maj, 2009

Paulo napisał/a:
katharsis, sam jestem początkujący ale z chęcią odniosę się do Twoich zdjęć :smile:


1. wygląda jakby było pozowane a to już mi nie pasuje do street foto.

2. bardzo mi się podoba. I kompozycja i emocje. Pokazuje człowieka z pasją.

Co do 3. to nie wiem jak się odnieść, bo czegoś mi tam brakuje..


A ze strony technicznej na moje amatorskie oko to wszystkie są poprawne :smile:


Dziękować, dziękować :lol:
A jednocześnie przysięgam na moją białą eLkę :wink: , że o żadnym pozowaniu nie było mowy: ot facet grał a ja sobie pstrykałam. Zresztą gdyby biedak miał pozować, musiałby robić to cały czas bo niemal bez przerwy ktoś składał się, żeby utrwalić go ma matrycy czy kliszy - ot taka maskotka z niedzielnego spaceru.

nazgul, nieźle przyuważone :)

Wojteo - Sob 09 Maj, 2009

katharsis, mnie się 2 bardzo spodobała ale mam wrażenie, że jest albo troche za wąsko, albo za szeroko... sam niewiem.
Pozdrawiam.

mavierk - Sob 09 Maj, 2009

nazgul, dobry streecik
nazgul - Sob 09 Maj, 2009

katharsis, mavierk - dzięki :) A najfajniejsze, że ja aparat do oka podrzuciłem wtedy z zupe lnie innego powodu :) A ta scenka sama w oko wlazła :
Usjwo - Sob 23 Maj, 2009

Kilka z dziejszego ranka

1.


2.


3.


4.

skasowany - Sob 23 Maj, 2009

Usjwo, chyba af Ci szwankuje, bo w twarze nie trafia :wink:
mavierk - Sob 23 Maj, 2009

Ruslan ma rację, wygląda to na BFa :)
mac.serafin - Sob 23 Maj, 2009

Widać szczególnie na 1 zdjęciu, ale kadry bardzo fajne :)
pawel23 - Sob 23 Maj, 2009

mavierk napisał/a:
wygląda to na BFa :)

Chyba raczej FF :smile:

Usjwo - Nie 24 Maj, 2009

Ruslan napisał/a:
Usjwo, chyba af Ci szwankuje, bo w twarze nie trafia :wink:


Opcja wykrywania twarzy byla wylaczona :mrgreen:

A tak na serio, sa dwie mozliwosci:
1. Problem ze sprzetem - BF/FF
2. D..a nie fotograf.

Jak narazie modle sie zeby to byl drugi przypadek. Naszczescie wiele na to wskazuje. Mialem ustawione "servo" na AF, (robilem te "ciezarowe" rowery) i po przekadrowaniu niektore zostaly przeostrzone . Poza tym male GO (dlatego moje pytania o GO na "obiektywach"), wiec trzeba bardziej pilnowac punktu ostrzenia. Jeszcze mam zdjecia w aparacie wiec moge sprawdzic gdzie byl ten punkt.
Jak sprawdzic BF/FF dla dlugiej ogniskowej (200mm) domowym sposobem? Dzisiaj jeszcze troche potestuje i mam nadzieje potwierdzic punkt 2.

j_zaz - Nie 24 Maj, 2009

nazgul Mega.....
d.prowadzisz - Sro 03 Cze, 2009

Dawno, dawno temu..
mavierk - Sro 03 Cze, 2009

d.prowadzisz, tylko to L mi nie pasuje - reszta jest... no cud malina :)
Usjwo - Sro 03 Cze, 2009

mavierk napisał/a:
, tylko to L mi nie pasuje

Bo L-ki do Nikona nie pasuja :wink:

d.prowadzisz Mnie tez sie podoba,chociaz troche chaosu w kadrze, ala ladne

zug - Sro 03 Cze, 2009

d.prowadzisz, faktycznie ta "l-ka" wskakuje w oko :razz:
a "chaos" to właśnie mi się podoba to jest "życie ulicy" :smile:

d.prowadzisz - Sro 03 Cze, 2009

To było o ile pamiętam z D80 i Nikkora 18-35, teraz mi L-ki jak najbardziej podchodzą ;)

PS. Fajny aparat do nauki. Ma wszystko to, co aparat mieć powinien.

Usjwo - Pon 08 Cze, 2009

Po ciezkiej pracy...


... nalzy sie odpoczynek.

skasowany - Pon 08 Cze, 2009

Usjwo, czym Ty to focisz? No znowu mam wrażenie, że celowałeś w krzesła, a na drugim zdjęciu w ten wór, bynajmniej nie w twarz? Może ustawienia sprawdź? Na pierwszym bym przykucnął, góra na wózku wydałaby się jeszcze większa, na drugim ośmieliłbym się wychylić poza te 'rury', które widać na dole kadru :wink: Trochę z innych miejsc też bym robił te zdjęcia :wink:
Usjwo - Pon 08 Cze, 2009

Na pierwszym w zasadzie wcale nie celowalem wiec focus jest na krzeslach, nie bylo casu. To jest dosc ruchliwa ulica i ciezko bylo zlapac calosc bez samochodow. Przy drugim podejrzewam sprzet, wiec musi isc na sprawdzenie BF/FF, na szczescie servis sprawdzi za free :grin: , a i ewentualna regulacja za pare groszy.
skasowany - Pon 08 Cze, 2009

Usjwo napisał/a:
w zasadzie wcale nie celowalem


To ja właściwie wszystko rozumiem...

teodor2424 - Wto 09 Cze, 2009

Usjwo

Co masz za sprzęt, jeśli można wiedzieć??

Usjwo - Wto 09 Cze, 2009

Mozna. 40D + kit 17-85 + 70-200. Pierwsze robione pierwszym, drugie drugim :sad:
d.prowadzisz - Wto 09 Cze, 2009

W sumie podobno o gustach się nie dyskutuje, ale ja bym to widział w większym kontraście. To już kolejna osoba, która się go boi. To chyba efekt trzaskania w jpg..
Usjwo - Wto 09 Cze, 2009

d.prowadzisz napisał/a:
To już kolejna osoba, która się go boi. To chyba efekt trzaskania w jpg..


:mrgreen: :mrgreen: Nie kolejna, nie kolejna. Na krajobrazach to tez bylem ja!! Dzieki za rade, nastepne zdjecie postaram sie podciagnac kontrast bardziej :wink:

skasowany - Wto 09 Cze, 2009

d.prowadzisz napisał/a:
To chyba efekt trzaskania w jpg..


Chyba jakaś teoria spiskowa, bez przesady, chłopak nie bardzo ogarnia gdzie celuje i tak wychodzi... :wink:

d.prowadzisz - Wto 09 Cze, 2009

Przepraszam, nawet nie zauważyłem.

[ Dodano: Sro 10 Cze, 2009 00:55 ]
Polecam: http://www.flickr.com/photos/ruipalha/

Świetne zdjęcia na otrzeźwienie, szczególnie jak się popatrzy w exif'y.

pawelo991 - Pią 12 Cze, 2009

[j
f11whocares - Sob 13 Cze, 2009

Opieka nad dzieckiem moze wykonczyc.


Sunders - Nie 14 Cze, 2009

f11whocares, dobre, podoba mi się :smile:
Isis - Sob 20 Cze, 2009

Fotografia uliczna to dla mnie cos zupelnie nowego. Wiosenna "wycieczka" do Brukselii troche otworzyla mi na nia oczy.. to moje pierwsze i jak do tej pory jedyne wyjscie na ulice z zamiarem robienia zdjec, ... z pewnoscia nie ostatnie ;-)



teodor2424 - Sob 20 Cze, 2009

Isis,
Ładne fotki, chociaż na drugim przeszkadza mi ten centralny kadr.
Ogólnie ładne kolorki na tych fotkach, pasują do ulicy.
Ps.
Jak coś takiego uzyskać??

Isis - Sob 20 Cze, 2009

eksperymentuje z tone curve, split toning, details, nasyceniem kolorow do tego oczywiscie z moim ukochanym kontrastem ;-) i clarity.
W pierwszym zdjeciu znacznie wzmocnilam highlights, kolejne dwa barwy zawdzieczaja glownie split toning.

mavierk - Sob 20 Cze, 2009

na 1 głowa pana w tle jest ucięta tak dziwnie, po za tym zdjęcia są super :)
jasiekcom - Sob 20 Cze, 2009

bIsis, bardzo fajne uliczne foto a przez nadanie tego typu kolorystyki te zdjecia jeszcze bardziej zyskują ale podobnie jak mavierk, tez na pierwszym nie pasuje mi ta glowa
Isis - Sob 20 Cze, 2009

to prawda, strasznie zaluje, ze scielam mu glowe, ale nawinal sie tak przypadkiem..
uwielbiam wyrazy twarzy obu postaci.. to moje ulubione zdjecie z calego wypadu.

zug - Sob 20 Cze, 2009

Isis napisał/a:
to moje ulubione zdjecie z calego wypadu

nie dziwię się, jest świetne :smile:
gdyby nie ucięta to było by przez duże "Ś" :wink:

Usjwo - Wto 23 Cze, 2009

Kilka z zycia pekinskich hutongow

1.


2.


3.


4.


5.


6.

mavierk - Wto 23 Cze, 2009

Usjwo, z każdą sesją Twoje zdjęcia robią się coraz lepsze :)
maziek - Wto 23 Cze, 2009

Usjwo - pierwssze rowery i dziecaki świetne. Te rowery doskonałe.
Sunders - Wto 23 Cze, 2009

Usjwo, pierwsza fotka zdecydowanie najbardziej interesująca :smile:
zug - Wto 23 Cze, 2009

Usjwo, dla mnie rowery na 2 i dziewczynka 5 :smile:
jasiekcom - Wto 23 Cze, 2009

Usjwo, jak dla mnie 2 i 4 :grin:
candy - Sro 24 Cze, 2009

4 i 5!
Usjwo - Czw 25 Cze, 2009

Milo ze sie podobaja.
Dobrze ze zdania sa podzielone, zwyciezca jest jednak 4.

maziek - Czw 25 Cze, 2009

Ciekawe, że Twoich fot emanuje ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Niby dzieci bawią się na ulicy, co u nas jest synonimem zła, ale jakoś nie wygląda z tych obrazków, aby za każdym rogiem czyhał zboczeniec czy deprawator. Wygląda to na bardzo "normalny", spokojny świat.

Z drugiej strony zastanawiam się, że czy nie mierzę tych widoków europejską miarką: czy dzieci na czwórce bawią się, czy pracują (chłopczyk po prawej wygląda na prawdziwego sprzedawcę).

AuThoR - Czw 25 Cze, 2009

3 i 6 mogły by być mniej centralne...na 6 dodatkowo przez centrale obcięta jest głowa tego gościa z tyłu i chyba można się było pokusić o przesunięcie w prawo

Dla mnie osobiście 5. Trochę zimne te zdjęcia

alsimair - Nie 28 Cze, 2009

To może ja teraz :)

Rozmowa:


Tak, wiem, że leci na prawo. Starałem się wypoziomować chodnik.

Wszelkie sugestie mile widziane.

candy - Nie 28 Cze, 2009

no rzeczywiscie mogles to wyprostowac lepiej,ale tak wogole to fajne zdjecie
ghost - Nie 28 Cze, 2009

miło zobaczyć "jak w domu" :mrgreen:
a co do pionów - mz wypionować okna i jeżeli chodnik ci się nie podoba - naciągnij narzędziem do korekcji perspektywy. powinien się wypoziomować, bez psucia pionowych lini.

Usjwo - Pon 29 Cze, 2009

maziek napisał/a:
Ciekawe, że Twoich fot emanuje ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Niby dzieci bawią się na ulicy, co u nas jest synonimem zła, ale jakoś nie wygląda z tych obrazków, aby za każdym rogiem czyhał zboczeniec czy deprawator. Wygląda to na bardzo "normalny", spokojny świat.


Bo to normalny swiat, nawet bardziej bezpieczny, spokojny i cieply niz ten ktory znamy z polskiej/europejskiej rzeczywistosci :sad: .
Problemy ze "zboczencami za kazdym rogiem" wzrastaja w miare wzrostu stopy zyciowej i szybszego wyscigu szczurow, a to niestety zaczyna dosiegac mlodych ludzi jescze w wiekszym stopniu niz w Europie

maziek napisał/a:
... czy dzieci na czwórce bawią się, czy pracują (chłopczyk po prawej wygląda na prawdziwego sprzedawcę).


One sie bawia. A ze na ulicy? Przez to wlasnie to chyba bawia sie lepiej niz nasze.

AuThoR Fakt mozna bylo przesunac, ale czasem to dopiero widac jak juz nie mozna :wink:

AuThoR napisał/a:
Trochę zimne te zdjęcia

Czy chodzi Ci o barwe? To chyba dlatego ze kontrast troche podkrecony.

Dzieki dla wszytkich za uwagi

muad - Wto 30 Cze, 2009

Widzę, że człowiek i rower to popularny motyw więc i ja coś dam, zdjęcie troche przypadkowe, ale to wynikło z mojego oporu przed "bezczelnym fotografowaniem"
alsimair - Sro 01 Lip, 2009

Seria "Katowice o Świcie". Zdjęcia robione między 3.45 a 4.30 rano.
Canon 50E z Canonem 28-135 mm IS i Kodakiem ProFoto 400 BW w środku.

Rondo


Pierwsi


Tramwaj - tłoczno się w nich robi dopiero od piątej


Silesia Tower


Tylko jedną rolkę udało mi się zrobić. Miałem jeszcze 2 w plecaku, ale oczywiście bateria padła w aparacie bez ostrzeżenia po kilku miesiącach użytkowania...

edmun - Sro 01 Lip, 2009

alsimair, podoba mi się. choć pierwsze i drugie wyprostowałbym :)
mavierk - Sro 01 Lip, 2009

moim zdaniem świetne :)
Kamcio649 - Sro 01 Lip, 2009

mi się podoba :mrgreen:
Drakkain - Czw 02 Lip, 2009

zdjęcia fajne...tylko chyba nie w tym dziale,no bo gdzie tu ludzie na 1,2,4 ;>?
alsimair - Czw 02 Lip, 2009

Drakkain napisał/a:
zdjęcia fajne...tylko chyba nie w tym dziale,no bo gdzie tu ludzie na 1,2,4 ;>?
Dobre :D
f11whocares - Czw 02 Lip, 2009

Dzis bylo bardzo goraco, podobno najgoretszy dzien roku, pracowac sie nie chce ale chociaz dzieciaki mialy zabawe.





Usjwo - Pią 03 Lip, 2009

f11whocares napisał/a:
Dzis bylo bardzo goraco, podobno najgoretszy dzien roku, pracowac sie nie chce


A jak jez zimno to sie chce :?: :wink:

1. Jak dla mnie troche za kwadratowe. Ja bym poczekal az troche fontana "przygasnie", tak zeby byla w calosci i troche ponad dzieci, i wtedy mozna troche gory obciac. Nie jest troche za niebieskie :?:

2. Woda najlepsza.

Oba mi sie podobaja.

R.Roobs - Pią 03 Lip, 2009

muad ,cyklista to mój klimat , nad nim popracowałbym :)
d.prowadzisz - Pią 03 Lip, 2009

Ulica..
alsimair - Pią 03 Lip, 2009

Fajne, klimatczne :)
lucky-luk - Pią 03 Lip, 2009

Pan w kapeluszu - Winchester, UK

Czy moglbym prosic o recenzje?
Mi sie jakos tak spodobalo i sie wydaje ze ma cos w sobie (ale pewny nie jestem bo to moje zdjecie i ja moge inaczej to widziec).
Prosil bym szczere komentarze, az do bolu.


alsimair - Sob 04 Lip, 2009

Kadr jest w porządku, tylko kolory trochę... dziwne. No ale ja jestem miłośnikiem zdjęć czarno-białych i wszelkie eksperymenty typu sepia, czy takie niebieskie zabarwienie jak u Ciebie mi się nie podobają.
Usjwo - Sob 04 Lip, 2009

Troche ten pan ginie na tym zdjeciu. To raczej zdjecie ulicy niz pana. O kolorach juz pisal alsimair, ja nie jestem milosnikiem bw, ale i tez mi sie kolory nie podobaja.

[ Dodano: Nie 05 Lip, 2009 00:03 ]
Mamy wszedzie sa takie same...




goltar - Wto 07 Lip, 2009

Odświeżam temat.
Usjwo - Wto 07 Lip, 2009

Dzieki goltar!

1. W niedziele mozna srodkiem drogi


2. Zycie za brama


3. Suszarnia

amv - Wto 07 Lip, 2009

Ludzie mrówki normalnie ... ale jak sobie radzą :mrgreen:
mavierk - Sro 08 Lip, 2009

Usjwo, zdjęcia może nie są technicznie idealne, ale jako reportaż miejsc, których nie znamy, prezentują się na prawdę dobrze.
Usjwo - Czw 09 Lip, 2009

Ciesze sie ze sie podoba, ale prosilbym o wytykanie wszystkich bledow, po to miedzyinnymi te zdjecia tu sa. Ja wam pokazuje zdjecia, a wy po nich jedziecie :wink: , cos za cos, musimy zyc w symbiozie :mrgreen:
Sunders - Czw 09 Lip, 2009

Usjwo napisał/a:
Ciesze sie ze sie podoba, ale prosilbym o wytykanie wszystkich bledow

Usjwo, Twoje fotki są tak interesujące, że żadnych błędów nie zauważam :smile:

bbeeaa - Czw 09 Lip, 2009

Zdjęcie "Suszarnia" pokazuje jak wieszać ubrania bez spinaczy.
kufel - Nie 19 Lip, 2009

tu mnie jeszcze było ;) w zasadzie to nigdy nie robiłem zdjec ludziom, wiec wszelkie uwagi i komentarze mile widziane :mrgreen:
zdjecie powstało w oczekwianiu na pociąg.



candy - Nie 19 Lip, 2009

kufel, bardzo fajnie uchwycone :smile:
mavierk - Nie 19 Lip, 2009

kufel, nostalgiczne :)
kufel - Nie 19 Lip, 2009

no to kolejne zdjecie z tego samego miejsca ,wiem wiem, ucięta głowa :) wszelkie wytykanie innych błędów mile widziane :) wszak dopiero "raczkuje' w fotografii ludzi :oops:



candy - Nie 19 Lip, 2009

oprocz glowy leci troche w lewo :)
kufel - Nie 19 Lip, 2009

candy, ten efekt to raczej przez spad terenu. zauważ ze wszelkie pionowe słupy itp sa prosto :)
candy - Nie 19 Lip, 2009

spojrz na linie nad glowami ludzi,tez opada z terenem? no chyba ze budynek jest krzywy :D
ale ja tam sie klocic nie bede :P

kufel - Nie 19 Lip, 2009

zgadza sie,ta linia jest krzywa , ale jednocześnie slup czy cos po prawej jest prosty :) sam juz nie wiem, moze rzeczywiście leci :) miejsce to plac przed galerią krakowską w krakowie w okolicach dworca. wyjście z tej galerii prowadzi wprost do tunelu po pochylej nawierzchni , kto widział ten wie :razz:
candy - Nie 19 Lip, 2009

ee..to i tak tylko minimalne sprawa,szkoda tylko tej obcietej glowy :wink:
alsimair - Nie 19 Lip, 2009

Tam jest krzywo przed galerią. kufel, jesteś usprawiedliwiony :)
nazgul - Pon 20 Lip, 2009

Seriami: trrrr trrr trrrrrr trrr



Speed:

cra89 - Pon 20 Lip, 2009


candy - Pon 20 Lip, 2009

nazgul, to pudzian po operacji plastycznej?
nazgul - Pon 20 Lip, 2009

candy napisał/a:
nazgul, to pudzian po operacji plastycznej?


A diabli wiedzą :) Mam tylko nadzieję, że pokierowanie ścigaczem nie wymaga takich bochenków ;)

candy - Wto 21 Lip, 2009

Cytat:
Mam tylko nadzieję, że pokierowanie ścigaczem nie wymaga takich bochenków


haha,dobre :D

Usjwo - Wto 21 Lip, 2009

cra89 Ten bialy zywiec z tylu niepotrzebny, czy to mialo byc tak pochylone :?:
nazgul - Wto 21 Lip, 2009

cra89 napisał/a:
Obrazek


O, w cz-b to by musiało być super :) Zrobisz wersję?

cra89 - Wto 21 Lip, 2009

Co do pochylenia to taki byl zamierzony kadr a co do "żywca" to ciezko na torunskiej starowce uniknac parasoli bo ogrodkow piwnych jest tyle ze kazdy znajdzie tam sobie miejsce ^^ A tak w ogole to koles jest niesamowity potrafi przez pol godziny nie drgnac w takim upale i z pomalowana twarza.

Wersja b&w:

candy - Wto 21 Lip, 2009

ta fota nie jest najlepsza w B&W bo ten ch**erny parasol za bardzo odciaga wzrok swoja luna anielska :P
nazgul - Pią 24 Lip, 2009

candy napisał/a:
ta fota nie jest najlepsza w B&W bo ten ch**erny parasol za bardzo odciaga wzrok swoja luna anielska :P


W kolorowym też. ja tam wolę cz-b...

ov_Darkness - Pią 24 Lip, 2009

To ja sobie pozwolę zapodać kilka z Zombie Walk 2009:


Całość TUTAJ

Komentarze BARDZO mile widziane :)

mavierk - Pią 24 Lip, 2009

ov_Darkness, obejrzałem wszystkie - mi sie podobają ;]
szym - Sob 25 Lip, 2009

to i ja dodam 3 grosze od siebie


alsimair - Sob 25 Lip, 2009

Pierwsze fajne, tylko może trochę za dużo lewej strony.
edmun - Sob 25 Lip, 2009

szym, mi się bardzo podobają. zawsze chciałem podobne robić :)
szym - Sob 25 Lip, 2009

alsimair napisał/a:
Pierwsze fajne, tylko może trochę za dużo lewej strony.

hehe dzieki, ale wiesz na szybko robiac zdjecie nie zawsze jest tak jak by sie chcialo, pozatym uniki przed latajacymi przedmiotami, przed gazem pieprzowym itp ;)
Edmun ciezko bylo zrobilem wtedy ok 300zdjec z czego jako tako wyglada ok 12 wiec bardzo dluga jeszcze przedemna ale trzeba walczyc i sie nie poddawac :)

kufel - Sob 25 Lip, 2009

szym napisał/a:
ciezko bylo zrobilem wtedy ok 300zdjec z czego jako tako wyglada ok 12 wiec bardzo dluga jeszcze przedemna ale trzeba walczyc i sie nie poddawac :)


szym ,luz, mieszkasz , jak widze, w Warszawie ,wiec okazji pewnie jeszcze będziesz mial sporo do tego typu zdjec :mrgreen: bo jak sie domyślam to zdjęcia z pacyfikacji KDT ? tak?

szym - Sob 25 Lip, 2009

[quote="kufel
szym ,luz, mieszkasz , jak widze, w Warszawie ,wiec okazji pewnie jeszcze będziesz mial sporo do tego typu zdjec :mrgreen: bo jak sie domyślam to zdjęcia z pacyfikacji KDT ? tak?[/quote]
zgadza się ;)

f11whocares - Nie 26 Lip, 2009

Szym na tym 2 panowie maja zaawansowana zoltaczke lub sa bywalcami solarium:)
Mam nadzieje ze za tydzien jak bede w wawie tez beda cos rozwalac, zamykac, strajkowac :) Warszawiakom to tylko pozazdroscic tematow do reporterki

nazgul - Sro 05 Sie, 2009

candy napisał/a:
ta fota nie jest najlepsza w B&W bo ten ch**erny parasol za bardzo odciaga wzrok swoja luna anielska :P


Tam sobie popatrzyłem, pokombinowałem, dodałem co nieco, co nieco ująłem i wyszło mi coś takiego - bo fotka cra89 to dobry materiał wyjściowy do dalszej obróbki:

Isis - Pią 07 Sie, 2009


skasowany - Pią 07 Sie, 2009

Isis, fajne kolory :wink: Trochę ten 'sfietafor' duży, ale może ma jakieś głębsze znaczenie? Może 'czerwone światło' poczynaniom Izraela? Albo to samo, ale odnośnie demonstrantów? Tylko Ty znasz odp. :wink: Generalnie mi się podoba!
tupisac - Pią 07 Sie, 2009

Mnie już awatar pozamiatał. Chylę czoła przed artystką-fotografistką.
pursat - Sob 08 Sie, 2009

Podobnie jak poprzednie zrobione Zeissem 16-35, tylko tym razem na maksymalnym kacie.


Isis - Sob 08 Sie, 2009

To Birmingham bardzo fotogeniczne jest ;-)
f11whocares - Czw 13 Sie, 2009

"Najlepsze" wiadomosci z "najlepszej" gazety. :wink:


omegazull - Czw 13 Sie, 2009

Rzeczywiście ważne wiadomości. :wink:

[ Dodano: Czw 13 Sie, 2009 20:13 ]
Dam jeszcze coś.
Ktoś zna tych panów :?: :wink: :?:

kasiakaaz - Czw 13 Sie, 2009

omegazull, w 1 świetnie uchwycony moment :wink: Mógłbyś do reklamy sprzedać... :mrgreen: :mrgreen:
omegazull - Czw 13 Sie, 2009

kasiakaaz, wątpię żeby się podpisali pod zezwoleniem. :sad:
Jak znajdziesz ich gdzieś na jakimś festiwalu to ten zawsze sączy browca.

darekk - Nie 16 Sie, 2009

Widać co piją wodzowie.
as... - Nie 16 Sie, 2009







omegazull - Nie 16 Sie, 2009

darekk, przesiadli się na żywca.
Parę lat temu widziałem ich w Lwówku Śląskim jak sączyli Żywca, a zresztą to pewnie co impreza to inny browar.

ophiuchus - Pon 17 Sie, 2009

Ale przecież opakowanie nie jest tak istotne... południowoamerykańscy Indianie tak walili w gaz, że my przy nich wysiadamy :D i to jeszcze w czasach przedkolumbijskich ;) jak już nie szło lać przez przełyk to se fundowali promilowe lewatywy ;)
omegazull - Pon 17 Sie, 2009

Może nie jest, ale jak tak dawali w gas jak mówisz to szacunek dla nich.
Ciekawi mnie tylko co to był za przysmak.

kolouker - Pon 17 Sie, 2009

Coś mało fotografii ulicznej w tym wątku.




f11whocares - Pon 17 Sie, 2009

kolouker, 1 troche ciemne czy chodzilo ci o ta oswietlona kobiete? raczej takie srednie, 2 calkiem fajne podoba mi sie
zug - Pon 17 Sie, 2009

ale to chyba chodzi o to że ta kobieta w tle..... :wink:
f11whocares - Wto 18 Sie, 2009

zug napisał/a:
ale to chyba chodzi o to że ta kobieta w tle..... :wink:


.....jest oswietlona :lol:

dr11 - Wto 18 Sie, 2009

Nawiązując do pierwszego posta wątku...

alsimair - Wto 18 Sie, 2009

dr11, super :)
kasiakaaz - Wto 18 Sie, 2009

dr11, świetne zdjęcie.
AdrianD - Wto 18 Sie, 2009

No,fajne :smile:
Sunders - Wto 18 Sie, 2009

dr11, fajny kadr, szkoda że prawa ręka nie zmieściła się w GO.
alsimair - Pią 21 Sie, 2009


Misek - Sob 22 Sie, 2009

Pan archeolog w Gdańsku

dr11 - Nie 23 Sie, 2009

Sunders, nie dało rady, za blisko... I miałem 3 sek. na zdjęcie.

alsimair, klimatyczne :)

Cały czas pod górkę...

kufel - Pon 24 Sie, 2009

alsimair, fajne foto , czy ta nieostrość to wynik poruszenia czy czegos jeszce? np dluzszy czas. :?:

w zasadzie dominuje tu architektura lecz nie o nią mi chodzi, wiec wrzucam tu :) wszelkie uwagi mile widziane.


alsimair - Pon 24 Sie, 2009

kufel, zwalam na czas długi - 1/15 i robione w biegu.
kufel - Pon 24 Sie, 2009

alsimair napisał/a:
zwalam na czas długi - 1/15 i robione w biegu.


ale to nie byl zarzut :) wrecz przeciwie :) brak ostrosci i rozmazanie postaci wg mnie dodaje uroku Twojemu zdjęciu i czyni je ciekawszym :)

alsimair - Pon 24 Sie, 2009

Wiem przecież. Też mi się takie bardzo podoba. Ja tak z przekąsem to "zwalałem" ;)
kufel - Pon 24 Sie, 2009

wiem, motyw trywialny i oklepany ,ale skoro była okazja do takiego zdjecia to czemu nie ;)

a fotka powstala na krakowskim rynku.


kasiakaaz - Pon 24 Sie, 2009

kufel, jak rozumiem robiłeś to zdjęcie alfą? :razz: :wink:
Mnie się bardzo podoba ten trywialny motyw, pomysł i wykonanie.

kufel - Pon 24 Sie, 2009

kasiakaaz napisał/a:
jak rozumiem robiłeś to zdjęcie alfą? :razz: :wink:

o nie, co to,to nie ja ! :razz: :wink:

kasiakaaz napisał/a:
Mnie się bardzo podoba ten trywialny motyw, pomysł i wykonanie.
ciesze sie bardzo :)

kolejne z krakowa

zaciekawiona i zawstydzona

Kamcio649 - Pon 24 Sie, 2009

alsimair, fota świetna kufel, to przed ostatnie wpadło mi w oko :wink:
alsimair - Pon 24 Sie, 2009

kufel, bardzo przyjemne zdjęcia. To coś na pierwszym planie na drugim przywodzi mi na myśl stwory z filmu Osada :) . Moment złapany świetnie.
dr11 - Pon 24 Sie, 2009

Kufel, bańka i ostatnie super. Na bańkę zarzuć logo i puść w świat ;)
Bumber - Sro 26 Sie, 2009

kufel, z bańką mydlaną bardzo mi się podoba. Niby proste, a wpada w oko. "Zaciekawiona" też niezła, z tym że na pierwszy rzut oka ciężko jest wyłowić dziewczynkę z tłumu. Może mała winietka albo coś w tym stylu?...

Co do pierwszego zdjęcia to zgaduję, że zrobiłeś ja na dziedzińcu zamku królweskiego. Trafiony? ;)

kufel - Sro 26 Sie, 2009

Bumber napisał/a:
Może mała winietka albo coś w tym stylu?...
hmm nie pomyslalem o tym :) pomysl nielzy :)

Bumber napisał/a:
Co do pierwszego zdjęcia to zgaduję, że zrobiłeś ja na dziedzińcu zamku królweskiego. Trafiony? ;)
trafiony :)
alsimair - Czw 27 Sie, 2009

Arbitralnie wprowadzam numerację :P

42.


43.

Bumber - Czw 27 Sie, 2009

kufel napisał/a:
trafiony

Byłem tam chyba trzy lata temu, ale pamiętam tę ścianę porośniętą bluszczem. ;)


alsimair, drugie ma potencjał... Szkoda jedynie, że oprócz dzieci w kadr złapały się też dwie osoby dorosłe. Rozumiem, że nie miałeś na to wpływu. ;)

dr11 - Czw 27 Sie, 2009

Ha, a mi wpadło w oko 42! Fajny efekt. Może nawet bym odbił, żeby AIRELAG AKSWOKARK się normalnie przeczytało ;)
alsimair - Czw 27 Sie, 2009

Bumber, krzyczałem "Wynocha! Wynocha!" ale się na mnie ludzie z ochrony zaczęli dziwnie patrzeć ;)

dr11, co do tego odbijania - wg. mnie tak jest ciekawiej.

Bumber - Czw 27 Sie, 2009

Hm... Moje poniekąd też z "ulicy". Niepozowane znaczy się. :)

44. Hop!

alsimair - Czw 27 Sie, 2009

Bumber, bardzo zacne zdjęcie. Ładne kompozycyjnie i ciekawy moment złapany. Aczkolwiek nie jestem fanem takiej obróbki - no ale to już moje osobiste widzimisie.
Bumber - Czw 27 Sie, 2009

alsimair, dzięki. Z tą obróbką to kombinuję jak mogę, bo to moje pierwsze poważniejsze kroki w tym temacie.

Akurat w tym przypadku bez majstrowania z kolorkami zdjęcie wygląda tak sobie. Choć zależy co się komu podoba. :)

kasiakaaz - Czw 27 Sie, 2009

Bumber, ajć! Czy Hopek nie wylądował czasem w szpitalu ze skręconą nóżką? :wink: A zdjęcie świetne.
alsimair - Czw 27 Sie, 2009

Bumber, akurat nie do kolorków bym się przyczepił a do zaciemnionych brzegów kadru.
Bumber - Czw 27 Sie, 2009

kasiakaaz, on jeszcze salta z tą parasolką robił, ale nie zdążyłem wyjąć na czas sprzętu. :grin:

Dziękuję. :)

alsimair, specjalnie dla Ciebie (taaadaam) dwie inne wersje tego samego zdjęcia. Wybierz sobie. ;) :P

45. Mniej agresywna obróbka:


46. Zwykła konwersja na B&W:


Które bardziej podchodzi? :)

[ Dodano: Czw 27 Sie, 2009 21:19 ]
alsimair napisał/a:
Bumber, akurat nie do kolorków bym się przyczepił a do zaciemnionych brzegów kadru.

To Cię nie zrozumiałem. :lol:

Akurat lekka winietka bardzo mi tu pasuje. ^^

zug - Czw 27 Sie, 2009

Bumber, ze wszystkich "czech" :wink: mi 44 :razz:
alsimair - Czw 27 Sie, 2009

Bumber, kochany jesteś :D

44 bez winietki jak dla mnie. ;)
Jednak B&W średnio tutaj pasuje - kolory wydobywają postać z tła, a czerń i biel spłaszcza zdjęcie.

No i oczywiście dalej się upieram, że kadr świetny.

Bumber - Czw 27 Sie, 2009

alsimair napisał/a:
44 bez winietki jak dla mnie.

Aż tak kochany nie będę ;) i nie usunę winietki, bo nie potrafię po raz drugi tak powyginać krzywych, by uzyskać tą samą kolorystykę.

alsimair napisał/a:
No i oczywiście dalej się upieram, że kadr świetny.

Dziękować. :)

pursat - Pią 28 Sie, 2009

47

Kolejne zDxOwane.


Baku - Pon 31 Sie, 2009

Fajne, podoba mi się!
pursat, a co to za programik?

ghost - Pon 31 Sie, 2009

odrawiacz i korektor taki
Baku - Pon 31 Sie, 2009

Dzięki ghost!

/ps - już Cię wywalili z placówki dyplomatycznej :wink: :mrgreen: /

ghost - Pon 31 Sie, 2009

jak dowcip bywa niezrozumiały, to lepiej nie żartować.

a propos DxO to znane jest z dobrego (nieplackowego) odszumiania. w przeciwieństwie do Adobe.

http://www.alpha-numeriqu...=article&id=254

no i podobno ma być z a850 w zestawie :mrgreen:

Baku - Pon 31 Sie, 2009

ghost, przepraszam - nie chciałem Cię urazić :cool:
Tak się składa, że byłem świadkiem (ale nie uczestnikiem) tej dyskusji gdy zostałeś posądzony o jakieś głębsze kontakty z Imperium, jednak był to już bardzo rozpaczliwy moment tej dyskusji, podobnie jak mocno rozpaczliwy argument.
Gdy zobaczyłem Twój awatar to się uśmiechnąłem, bo dobrze do tego podszedłeś - myślę że podobnie jak większość osób na forum. W każdym razie wydaje mi się, że żart załapałem, a teraz po prostu napisałem w tym samym tonie, w żadnym wypadku nie traktując sprawy z powagą (co podkreśliłem jeszcze emotami, choć może nie dość dobitnie).

W każdym razie jeśli dobrze zrozumiałem to mogę używać OpticsPro używać zamiast CameraRAW a FilmPack to zestaw filtrów?

ghost - Pon 31 Sie, 2009

absolutnie nie chodzi o Ciebie ;) niektórzy nie widzieli tego wątku.. niektórzy mają inne podejście do humoru.. niektórzy przesadzają z wartościowaniem napisu na aparacie..

a avatar jest związany z moją sympatią dla koloru pomarańczowego, którą żywię od bardzo dawna, na pewno dłużej niż SONY sprzedaje swoje alfy.

tak żeby było ciut na temat :mrgreen:
prawie ulica i człowiek.

48.

lupo57 - Pon 31 Sie, 2009

ghost jak by model był plecami byłoby lepiej :lol: :wink: :lol:
dr11 - Pon 31 Sie, 2009

ghost, dobrze, że nic nie lądowało z naprzeciwka ;)
pursat - Wto 01 Wrz, 2009

Baku napisał/a:
Fajne, podoba mi się!
pursat, a co to za programik?


Dzieki Baku.
Wspomniany program doskonale koryguje dystorsje, usuwa winiete i kompensuje abberacje.
Do tego ograniczylbym jego rzeczywista funkcjonalnosc.
Rawy z Alf i Nikona D300 przekontratsowuje, innych nie probowalem bo z Pentaxa mialem tylko jpgi, ktore nawiasem mowiac rownie swietnie koryguje we wspomnianym zakresie na podstawie EXIFa.
Na plackowaty szum Soniaczy tylko nowy aparat pomoze, reszta to wylacznie pobozne zyczenia, ale niektorym dobrze na ego robi nawet film reklamowy, wystarczy wejsc na kkm zeby zobaczyc jak to dziala.
Skoro o tym mowa, to jaki ghost ma zwiazek z imperium mowi swietnie bodaj wczorajsza pyskowka w dziale o lustrzankach. Zreszta poczytajcie sami jesli jakis nadgorliwiec jeszcze tego nie wywalil lub przeniosl znowu.

komor - Wto 01 Wrz, 2009

pursat napisał/a:
jesli jakis nadgorliwiec jeszcze tego nie wywalil


Nie szanujesz pracy moderatorów. Wiesz jakby wyglądało to forum gdyby od czasu do czasu nie wywalić trochę śmiecia? :neutral: Sam to określiłeś mianem pyskówki.

kozidron - Wto 01 Wrz, 2009

ghost - 48, fajny temat i dobra fota, nawet aura się trafiła taka jak trzeba.
ghost - Wto 01 Wrz, 2009

fotograficznie pogoda była super (mniej mi się podobała jak wracałem autem przy widoczności 5m ;) )
miejsce to stare lotnisko wojskowe w Pile. bardzo polecam.
zdjęcie w rewersie. ja w obiektywie kolegi.

d.prowadzisz - Sro 02 Wrz, 2009

photographer





pozdrawiam wszystkich :)

Baku - Sro 02 Wrz, 2009

Ładne i nastrojowe... choć główny bohater nieostry.
alsimair - Sro 02 Wrz, 2009

No i dobrze, że nie ostry. To sugeruje, że jest on intruzem, który pojawił się tylko na chwilkę. Bardzo dobre zdjęcie.
mavierk - Sro 02 Wrz, 2009

d.prowadzisz, tak troche ten fotograf spieprzył ujęcie na całej linii moim zdaniem. Bez niego to zdjęcie byłoby na prawdę mocne.
Baku - Sro 02 Wrz, 2009

Ale wtedy nie było by o fotografie. Rowerzysta na ulicy do występlowania...
I tak mi się podoba :smile:

AuThoR - Sro 02 Wrz, 2009

A mi się też podoba opcja z nieostrym fotografem :) jak duch :)
hijax_pl - Sro 02 Wrz, 2009

To ode mnie też coś lekko rozmytego :wink:

50.

pursat - Sro 02 Wrz, 2009

Fajna hala. Duze mozliwosci improwizacji, w sensie doskonale tlo do focenia. Pokaz cos wiecej z tej sesji.
hijax_pl - Sro 02 Wrz, 2009

pursat, to nei była sesja :wink:
pursat - Sro 02 Wrz, 2009

No to nie lapiac sie za slowa: macie jakies fajne fotki z tego miejsca?
Kamcio649 - Sro 02 Wrz, 2009

hijax_pl, ciekawa fotka no ja też chętnie zobaczył bym jakieś fotki z tej hali :mrgreen:
hijax_pl - Czw 03 Wrz, 2009

Proszę bardzo
http://forum.optyczne.pl/...p=153512#153512

pursat - Czw 03 Wrz, 2009

51


dawid_gaszynski - Pią 04 Wrz, 2009

Skoro fotografia ludzi-ulica to chyba tu
52

amv - Pią 04 Wrz, 2009

dawid_gaszynski, świetne.
niezła rozróba tam musiała być,w lewym dolnym leży czyjaś wątroba :razz:

dawid_gaszynski - Pią 04 Wrz, 2009

Jakieś 99% ludzi oglądających to zdjęcie mówi, że tam jest wątroba. To tylko czerwona flaga mokra od wody z polewaczki.
Usjwo - Pon 07 Wrz, 2009

Po dawid_gaszynski'm to starch cos wstawiac :smile: , ale co tam trzeba troche zanizyc poziom

53.


54.


55.


56.


57.

arietiss - Pon 07 Wrz, 2009

Usjwo, te "pajęczyny" jak na 55 sa niesamowite!
Baku - Pon 07 Wrz, 2009

Też na nie zwróciłem uwagę... Wygląda na to, że to sieć energetyczna i to jeszcze pod napięciem...
hijax_pl - Pon 07 Wrz, 2009

A ja tam na 55 widze bambusowe rusztowanie :)
Usjwo - Pon 07 Wrz, 2009

Taka siec to standard w starszych dzielnicach Szanghaju i calkiem dobrze dziala :smile:
Przy domach do 5-6 pieter nikt sie nie bawi w metalowe rusztowania.

58.


59.

dr11 - Pon 07 Wrz, 2009

Mnie zawsze do szalu doprowadzaly te druty na ulicach, zarowno na dalekim wschodzie jak i w Brazylii, ale widze, ze i z nich mozna podtemat zrobic. Gratuluje 55 :) Rusztowania ciekawe.
ophiuchus - Czw 10 Wrz, 2009

60. od 10 PLN

hijax_pl - Czw 10 Wrz, 2009

ophiuchus, to tak ziarno wyszło czy skaner?
ophiuchus - Czw 10 Wrz, 2009

hijax_pl, wydaje mi się, że to wina skanu, który robiony był w labie, a widuję na necie skany z podobnych negatywów z dużo "gładszą" fakturą. film miał czułość 200 i raczej nie powinien mieć tak wyraźnie widocznego ziarna. próbowałem tą klatkę nieco wygładzić w gimpie ale chyba jeszcze nie opanowałem tej czynności w wystarczającym stopniu
hijax_pl - Czw 10 Wrz, 2009

ophiuchus, dlatego pytałem, bo nie podejrzewałem żebyś robił na filmie 400 czy czulszym...

Ja mam trochę slajdów na velvii 50. I powiem wam że jeszcze nie trafiłem na skaner z prawdziwego zdarzenia :mad:

ophiuchus - Pią 11 Wrz, 2009

Mam velvię 100 do zeskanowania, prawdopodobnie na bębnie byłoby widać jakość taką jak należy, ale kontaktowałem się z osobami wykonującymi takie usługi i w jakości dającej się wydrukować na A4 plik zajmowałby ok 25 MB. A 1 MB zdjęcia kosztuje 1PLN... Czyli za całą rolkę slajdu trzeba wyłożyć... wiadomo ile :D
hijax_pl - Pią 11 Wrz, 2009

ophiuchus, taaaa... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozostanę przy rzutniku ;)

pursat - Pią 11 Wrz, 2009

61

Ludzie ulicy :) Jakos ta mi sie skojarzylo z tytulem dzialu, wiec dorzucam.


alsimair - Sob 12 Wrz, 2009

61. Wstręt mam do sepii, więc nie podoba mi się. Kadr ciekawy, ale niesmak pozostaje ;)
AuThoR - Sob 12 Wrz, 2009

sepia jak sepia....tyle tylko że u mnie wygląda jakoś zamgloneto zdjęcie
pursat - Sob 12 Wrz, 2009

Author, patrzysz i nie widzisz. Nie ma byc czysto i sterylnie i nie jest.
AuThoR - Sob 12 Wrz, 2009

Cytat:
Author, patrzysz i nie widzisz. Nie ma byc czysto i sterylnie i nie jest.


No dobrze :P

f11whocares - Pon 14 Wrz, 2009

Zwroccie uwage na koszulke, moim zdaniem ten czlowiek byl odwazny ; :wink:

62

alsimair - Wto 15 Wrz, 2009

63


Canon EOS 50E + 28-135 mm IS + Kodak ProFoto 400 BW

Usjwo - Sro 16 Wrz, 2009

alsimair Chyba stales nie na tym torze :wink: . Lewy tor zdecydowanie przykuwa uwage.
alsimair - Sro 16 Wrz, 2009

Usjwo, no i dobrze, przynajmniej nie ma wątpliwoście gdzie się dzieje akcja. Całe szczęscie kobieta założyła jasne spodnie - dzięki temu na niej wzrok także się zatrzymuje (przynajmniej mój).
diamond - Sro 16 Wrz, 2009

robimy piwo :wink:
ophiuchus - Nie 20 Wrz, 2009

Mgnienie lata.
Pentax Spotmatic II, Takumar 1.4/50, Agfa 200

65.

dr11 - Nie 20 Wrz, 2009

ophiuchus, kurcze, ma klimat, jak FWP w ośrodku nad morzem :)
ophiuchus - Nie 20 Wrz, 2009

dr11, dzięki! :] muszę stwierdzić, że stritfoto starym analogiem to bardzo wciągająca zabawa ;)
dr11 - Nie 20 Wrz, 2009

ophiuchus, naprawde, skojarzyło mi się ze zdjęciami jakie Ojciec robił zenkiem, potem wspomnienia w ciemnym pokoju, szumiący rzutnik i slajdy. Dzięki :)
AuThoR - Nie 20 Wrz, 2009

hmmmm...nie wiem jak wy to widzicie ale dla mnie to po prostu troche prześwietlony pstryk :)
dr11 - Nie 20 Wrz, 2009

AuThoR, chcesz powiedzieć, że Tatko robił prześwietlone pstryki? :twisted: :evil: :wink:
AuThoR - Nie 20 Wrz, 2009

Cytat:
AuThoR, chcesz powiedzieć, że Tatko robił prześwietlone pstryki?


Bynajmniej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Robił fotki w których motywem przewodnim było światło :D

ophiuchus - Nie 20 Wrz, 2009

:lol: Wbrew pozorom fota nie jest prześwietlona, a jeno nad wyraz kontrastowa :P gdyż powstała wbrew kanonom w samo południe :D jakkolwiek starałem się zachować zasady kompozycji kadru. Dzięki zastosowaniu tradycyjnego materiału światłoczułego najjaśniejsze partie są niemal nie prześwietlone (vide chodnik, tudzież kremowa karoca) :razz:
AuThoR - Nie 20 Wrz, 2009

niby tak...a jednak za jasne jak dla mnie :) tak a pierwszy rzut oka...ale jeśli to przypomina stare czasy to nie będę wam odberał tej przyjemności :)
kufel - Nie 20 Wrz, 2009

66. na fali ;)


AuThoR - Nie 20 Wrz, 2009

Cytat:
66. na fali

a cóż to za dziwaczne zbiorowisko i miejsce?

kufel - Nie 20 Wrz, 2009

67.


[ Dodano: Nie 20 Wrz, 2009 22:09 ]
AuThoR napisał/a:
a cóż to za dziwaczne zbiorowisko i miejsce?

to plac w krakowie ;) przed jednym z kosciolów.a sama wystawa miala cos reklamowac :)

AuThoR - Nie 20 Wrz, 2009

reklamować? chyba chińskie figurki :)
kufel - Nie 20 Wrz, 2009

AuThoR napisał/a:
eklamować? chyba chińskie figurki :)
:wink:

to chyba to : http://www.damazgronostajem.com/ :smile:

ophiuchus - Nie 20 Wrz, 2009

Sztuka współczesna :o o matko :???:
sndbk - Nie 20 Wrz, 2009

Widziałem już coś takiego. Najzabawniejsze, że "artystka" dostała na tą swoją sztukę kilkaset tysięcy dofinansowania z UE.
ophiuchus - Nie 20 Wrz, 2009

No i można se figurkie kupić :cool: Nie powiem, w takiej liczbie to cudo robi na mnie pozytywnie zakręcone wrażenie, a i można to wykorzystać tak jak kufel, jako tło fajnych ujęć, ale taka pojedyncza figurka to szczyt kiczu :D

[ Dodano: Nie 20 Wrz, 2009 22:56 ]
I to jeszcze 80 zeta za takie badziewie sobie życzą :!:

hijax_pl - Pon 21 Wrz, 2009

ophiuchus, bo przecież to figurka autorska a nie z chin ;)

Chociaż kto to wie... ;)

Jesienny - Pon 21 Wrz, 2009

ophiuchus, Szkoda, że nie widziałeś figur biegaczy rozrzuconych onegdaj po całej Brzydgoszczy. To dopiero było coś ;D (zresztą nawet dzisiaj można te figury zobaczyć przed stadionem miejskim - ale tam już tak nie rażą ;) )
dawid_gaszynski - Sro 23 Wrz, 2009

68 W rocznicę stanu wojennego. Ulotki na deptaku.


Bumber - Pią 25 Wrz, 2009

dawid_gaszynski, 68 - prawdziwe zdjęcie... Świetny kadr i zarazem przedstawienie tematu. Nic dodać, nic ująć.
krzys13k - Sob 26 Wrz, 2009

kufel, fajne ujęcie dziecka na tle tych figurek. Dzisiaj nawet byłem w tym miejscu i to coś dalej stoi na placu :)

dawid_gaszynski, zdjęcie robi wrażenie, ciekawy kadr i perspektywa

A ode mnie takie zdjęcie z rynku w Krakowie:

69.

pursat - Wto 06 Paź, 2009

70


skasowany - Wto 06 Paź, 2009

71. Kieszonkowców dwóch :wink:


pursat - Wto 06 Paź, 2009

Ruslan, swietny strzal.
skasowany - Wto 06 Paź, 2009

pursat, dziękuję! :wink:
amv - Wto 06 Paź, 2009

Ruslan, to jest super! :shock: :grin:
edmun - Sro 07 Paź, 2009

71 super uchwycone
zwirek210 - Sro 07 Paź, 2009

Ruslan 71 poprostu rewelacja :)

A ja dołacze coś od siebie

72.


wlodekbar - Czw 08 Paź, 2009
Temat postu: :)
krzys13k napisał/a:
kufel, fajne ujęcie dziecka na tle tych figurek. Dzisiaj nawet byłem w tym miejscu i to coś dalej stoi na placu :)

dawid_gaszynski, zdjęcie robi wrażenie, ciekawy kadr i perspektywa

A ode mnie takie zdjęcie z rynku w Krakowie:

69.
Obrazek


69. - poprawne, moze troche wiecej niz poprawne;
70. - dobre
71. - znakomite

Pozdrawiam,

W

Usjwo - Pią 09 Paź, 2009

Droga do szkoly.

73.


74.


75.


76.


77.

lopico - Pią 09 Paź, 2009

78. Bida



79.



80.


81.


f11whocares - Pią 09 Paź, 2009

Egipt?? To nie bieda to jest lokalna klasa srednia robiaca kase na durnych wycieczkach.
:roll: Przecietny autokarowy turysta, prawdziwej biedy nie zobaczy. :wink:
Ps: Te zdjecia to bida :grin:

skasowany - Pią 09 Paź, 2009

lopico, od kiedy robisz zdjęcia?

Jedno ode mnie, z wczoraj, podczas porannych zakupów :wink:

82.

edmun - Pią 09 Paź, 2009

lopico, już wiem gdzie widziałem Twoje zdjęcia :D :D
Voldo - Sob 10 Paź, 2009

Drakula żyje w Krakowie....

83.

84.

85.

krzys13k - Pon 12 Paź, 2009

Usjwo, cała seria fajna, szczególnie 73. i 75., szkoda że na 74. dziewczynka nie jest cała w kadrze i ostrość nie trafiła

Ruslan, 71. zarąbiste

Voldo, ja bym próbował Draculę jakoś z zaskoczenia złapać

86.

edmun - Pon 12 Paź, 2009

Dracula moim zdaniem zupełnie nietrafiony
Voldo - Pon 12 Paź, 2009

następnym razem spróbuje znienacka ;]
ophiuchus - Pon 12 Paź, 2009

Ruslan, na 82 się musiałem tego ludzia naszukać :D gdybyś nie umieścił zdjęcia w tym wątku, to nie zauważyłbym pewnie tego jegomościa nigdy ;)
Usjwo - Wto 13 Paź, 2009

Kilka ujec z zycia malego portu gdzies na krancu swiata

87.


88.


89.


90.


91.

alsimair - Czw 15 Paź, 2009

Usjwo, masz dziwną i denerującą mnie tendencj do ucinania stóp fotografowanym osobom. Jest to działanie z premedytacją?

92.


AGH, A-0

Usjwo - Czw 15 Paź, 2009

alsimair napisał/a:
Usjwo, masz dziwną i mnie denerującą do ucinania stóp fotografowanym osobom. Jest to działanie z premedytacją?

Nie to nie premedytacja, tez mnie to denerwuje, pracuje nad tym. :oops:

Na 91 sie staralem ale tez nie wyszlo :wink: :mrgreen:

quake222 - Czw 15 Paź, 2009



[ Dodano: Czw 15 Paź, 2009 22:24 ]
93,
koleszka w akcji ; )

Usjwo - Pon 19 Paź, 2009

94. Pamietasz rowerem jechalismy mila...



I dwie niesmiale proby z B&W

95.


96.

quake222 - Pon 19 Paź, 2009

tez bym sobie pofotografowal japanow : ( ; 0
frank_poole - Pon 19 Paź, 2009

97.
Brema, miejscowe zwierzęta

Robione Nikonem Coolpix 4100


edmun - Wto 20 Paź, 2009

pstryk
f11whocares - Wto 20 Paź, 2009

Usjwo, I o cos takiego mi chodzilo w "pojazdach" :grin: , 96 podoba mi sie, troszke nieostre ale i tak fajne zdjecie.
kufel - Czw 22 Paź, 2009

alsimair, wyglada mi znajomo to miejsce ;) to gmach sejmu śląskiegow K-cach zapewne ;) tylko dziwie sie ,ze pozwolili Ci robic zdjecia :razz: jakies pozwolenie trzeba by móc robic zdjęcia wewnątrz?
alsimair - Pią 23 Paź, 2009

kufel, pudło. Na zdjęciu jest główny hol budynku o oznaczeniu A-0, należący do Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Raczej żadne pozwolenie potrzebne nie jest. Legitymacja studencka wystarczy z nawiązką, żeby psami nie szczuli ;)

kufel - Pią 23 Paź, 2009

alsimair napisał/a:
Na zdjęciu jest główny hol budynku o oznaczeniu A-0, należący do Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
przez chwile przeszlo mi to przez glowe ,bo wnętrza są podobne , ale jednak bylem przekonany ze to w Kato ;)


98.

Bumber - Sob 24 Paź, 2009

kufel, 98 bardzo przyjemne. Podoba mi się. :)
dr11 - Nie 25 Paź, 2009

99. Stockholm by night. Drottninggatan.


dawid_gaszynski - Nie 25 Paź, 2009

W wydaniu oldschoolowym jeżeli chodzi o formę ...
Manifestacja Narodowego Odrodzenia Polski przeciwko paradzie paradzie homoseksualistów

17mm, F4, ISO 1600

100

101

102

103

quake222 - Wto 27 Paź, 2009

dlaczego iso 1600 ?
dawid_gaszynski - Wto 27 Paź, 2009

A co w tym takiego dziwnego ?
kufel - Wto 27 Paź, 2009

dawid_gaszynski napisał/a:
A co w tym takiego dziwnego ?
pewnie to ze to srodek dnia i swiatla bylo chyba na tyle duzo ze az tak wysokiego iso nie trzeba bylo uzywać ;)
ale domyślam sie ze nie bez powodu użyłeś właśnie tak wysokiego . ( maksymalnie zamrozić ruch? )

dawid_gaszynski - Wto 27 Paź, 2009

Po pierwsze o godzinie 14-15 w taki dzień wcale nie było jasno. Po drugie żeby zamrozić ruch a jednocześnie mieć jasne zdjęcie trzeba używać trochę wyższego ISO. Po trzecie - dziwna mentalność panuje na forach. Ludzie uznają czułość za jakieś zło, szatański wynalazek, kombinują, boją się. Większość zdjęć robię na ISO 1600, trochę też na ISO 3200. Jak ktoś ma lepszy korpus to na imprezach robi na 6400. Co w tym tak Was dziwi ? Widać jakiś szum ?
kufel - Wto 27 Paź, 2009

Bumber,dzieki ,milo :)

[ Dodano: Wto 27 Paź, 2009 19:50 ]
dawid_gaszynski, ale mnie to wcale nie dziwi :) na zdjeciach wydaje sie ze warunki świetlne są ok ,stad wrazanie ze 1600 to za dużo, ale jak napisalem ,bdb wiem ze nie bez powodu takiego użyłeś.
dawid_gaszynski napisał/a:
Po drugie żeby zamrozić ruch a jednocześnie mieć jasne zdjęcie trzeba używać trochę wyższego ISO
czyli tak jak napisalem w pierwszym poscie;)
dawid_gaszynski - Wto 27 Paź, 2009

Kod:
na zdjeciach wydaje sie ze warunki świetlne są ok

Dokładnie odwrotnie. Właśnie dlatego, że jest ISO 1600 wydaje się, że jest jasno.

kufel - Wto 27 Paź, 2009

dawid_gaszynski napisał/a:
Dokładnie odwrotnie. Właśnie dlatego, że jest ISO 1600 wydaje się, że jest jasno.
dlatego wlasnie podkreslilem wyraz "wydaje sie" :)
dawid_gaszynski - Wto 27 Paź, 2009

Nie ma cieni żadnych więc widać, że słońca nie było. Robiłem na +2/3 ISO 1600 a potem i tam bardzo mocno rozjaśniałem, bo to taka konwencja dwukolorowa.
AuThoR - Wto 27 Paź, 2009

Cytat:
Większość zdjęć robię na ISO 1600, trochę też na ISO 3200


Dawid....a można wiedzieć jakiej puszki do tego używasz?
Szumu napewno nie widać....zresztą tak jak wszystkich twoich pozostałych zdjęciach...a pytam o puszkę bo zastanawia mnie czy to zaleta puszki czy jakiegoś sprytnego odszumiania w programie...zdjęcia nie są plastikowe jak po wygładzaniu w programie.

dawid_gaszynski - Wto 27 Paź, 2009

30D
Usjwo - Sro 28 Paź, 2009

dawid_gaszynski napisał/a:
30D


To jeszcze moze czym obrabiasz :mrgreen:


104. Prosto Panie Majster ...?


105. Czekajac na Godota.

tupisac - Sro 28 Paź, 2009

Też jestem cholernie ciekawy kilku softwarowych tipów od Dawida...

106. Walijski weteran kwestujący pod sklepem. Jak zwykle wszelkie korekty i uwagi mile widziane.

skasowany - Sro 28 Paź, 2009

tupisac, o weteran! :wink: Nie przypominaj mi o weteranach, bo zasypię wątek :wink: Z zdjęcie takie zwykłe :wink:
dawid_gaszynski - Sro 28 Paź, 2009

Bez urazy, ale to chyba nie w moim interesie uczyć innych :roll:
pursat - Sro 28 Paź, 2009

A co bys chcial tupisac wiedziec? Chetnie pomoge jesli bede dysponowal odpowiedziami.
Uprawiam tez sporty i nie wyobrazam sobie sytuacji by ktos wygrywal ze mna na torze z powodow technologicznych.

dr11 - Sro 28 Paź, 2009

Dobre odszumienie zdjęć dla wielkości webowej to raczej nie problem. Schody zaczynają się przy przygotowaniu ich do większych formatów ((x||y)>1600px).
Tzn. odszumianie działa, ale pochłania detale, tym bardziej istotne dla odbioru, im większy rozmiar publikacji.

dawid_gaszynski - Sro 28 Paź, 2009

No, sami widzicie, że odszumianie zdjęć to prosta sprawa. Dr11 Wam pomoże.
pursat - Sro 28 Paź, 2009

Gaszynski, raczej nie wypada Ci juz zabierac glosu w tej sprawie.
dawid_gaszynski - Sro 28 Paź, 2009

Jesteś chyba ostatnią osobą, która będzie mnie pouczała o czym mogę na tym forum pisać, a o czym nie. Ja po prostu nie widzę sensu doradzania innym w obróbce zdjęć. Choćby z tego powodu, że nie da się na to podać idealnej recepty. Wszystko jest kwestią choćby konkretnego modelu aparatu i rodzaju zdjęć jakie ktoś robi. Do tego dochodzi gust - to na ile kto co lubi rozmyte/wyostrzone itp.
Nie napinaj się. Idź porób zdjęcia lepiej.

Voldo - Sro 28 Paź, 2009

dawid_gaszynski, co racja to racja, każdy ma swój gust robienia fotek, z szumami bez szumów itp... tylko ze w odbiorze tych fotek te zjazdy je ocenia po swojemu i wychodzi ze ktoś celowo zrobił duży szum a ludzie jada go za szumy
skasowany - Sro 28 Paź, 2009

Voldo napisał/a:
dawid_gaszynskitylko ze w odbiorze tych fotek te zjazdy je ocenia po swojemu i wychodzi ze ktoś celowo zrobił duży szum a ludzie jada go za szumy


A możesz używać mniej egzotycznej składni :wink: :mrgreen:

dawid_gaszynski - Sro 28 Paź, 2009

Voldo : Wybacz, ale kompletnie nie zrozumiałem co masz na myśli. Możesz inaczej, przystępniej mi wyjaśnić ?
tupisac - Czw 29 Paź, 2009

Dawid, mi nie chodziło wcale o korki ni tutorki, tylko o skromne oprowadzenie po warsztacie profesjonalisty, pełne bezpiecznych ogólników. Nawet nie chodzi o techniki, samo wyliczenie narzędzi jakich używasz byłoby bardzo miłe. Akurat tutaj rozumiem i podzielam pewne obawy. Sam na przykład nie mam zamiaru nikogo uczyć tajników przygotowywania grafik pod druk na sleevach. Ale że używam do tego Art Pro to już mogę zdradzić.

Przy okazji - akurat przy Twoich tematach większość zdjęcia to odpowiedni kadr w odpowiednim miejscu i czasie. Na to się składa doświadczenie i wrażliwość. Nie sądzę żeby sama umiejętność edycji mogła spowodować nagły wysyp konkurencji. Chyba że się mylę :/

Ruslan napisał/a:
tupisac, o weteran! :wink: Nie przypominaj mi o weteranach, bo zasypię wątek :wink: Z zdjęcie takie zwykłe :wink:

No w sumie zwykłe... Widziałem tam chyba za dużo w manekinach z cenami na piersi obok podobnie eksponowanych medali, grze linii, obniżce 50%, uśmiechu pełnym bólu i ogólnie w zderzeniu konsumpyjnego kultu młodości z kompozycją i tematem pełnym nostalgii. Ale to powinna mówić fota a nie ja ;)
Dodatkowo jest to ratowane ujęcie z ostro niedoświetlonego RAWa (jedyne nieporuszone, z ręki strzelałem) no i ostry crop (nie ma jak uciąć kawałek butów), więc wszelkie techniczne uwagi też mile widziane.

---

107. Kontynuacja kryzysowego wątku z fotografii "innej".

skasowany - Czw 29 Paź, 2009

tupisac napisał/a:
Widziałem tam chyba za dużo w


Masz rację, za dużo widziałeś ;)

Monastor - Sob 31 Paź, 2009

tupisac, na 107 fajny bankomat. Dobry sposób dla kogoś na przetrwanie kryzysu :smile:

Nie wiem czy to właściwy wątek, czy nie, ale do teggo mi najbardziej pasowało. Zaczaiłem się na przechodniów w upatrzonym już dosyć dawno miejscu na szczecińskim Cmentarzu Centralnym. Widać tam w jednej linii 3 oddalone od siebie o ładnych parę km szczecińskie budowle: katedrę, cmentarną kaplicę i Pomnik Braterstwa Broni. Początkowo planowałem ująć same budowle, ale czegoś mi w kadrze brakowało.

108.

skasowany - Sob 31 Paź, 2009

Monastor, nie za dużo tych planów trochę? :wink:
edmun - Sob 31 Paź, 2009

jak widać i na 3 plany fajnie to wychodzi
Monastor - Nie 01 Lis, 2009

Ruslan, dużo, dlatego starałem się spłaszczyć całe tło korzystając z takiej, a nie innej ogniskowej. Fotografując ten układ budynków nie ustrzeżesz się mnogości planów. Mogłem ewentualnie zrezygnować z postaci. Zresztą takie też mam:
http://i345.photobucket.c.../IMG_1645Aa.jpg
http://i345.photobucket.c.../IMG_1645Ba.jpg

skasowany - Nie 01 Lis, 2009

Monastor, nie mówię, że jest źle ;) Mimo wszystko z człowiekiem imo najciekawsze.
f11whocares - Nie 01 Lis, 2009

Odemnie ludzie w ruchu

109

110


[ Dodano: Nie 01 Lis, 2009 12:14 ]
To tak tylko dla zabawy :wink:

111

d.prowadzisz - Wto 17 Lis, 2009


Fish - Wto 17 Lis, 2009

d.prowadzisz, nie wiem czemu, ale razi mnie ten znak PKO w tle.... A tak to zdjęcie bardzo klimatyczne.
Robiłeś przy Rynku w Krakowie :?:

krzys13k - Wto 17 Lis, 2009

d.prowadzisz, fajny klimat i kadrowanie tez mi się podoba
jaad75 - Wto 17 Lis, 2009

d.prowadzisz, mnie również bardzo się podoba, choć w bokeh mogłoby być coś innego niż remontowana kamienica...
d.prowadzisz - Wto 17 Lis, 2009

Reporter nie wybiera ;)
Dzięki wszystkim! :)

[ Dodano: Wto 17 Lis, 2009 21:03 ]
Fish napisał/a:
Robiłeś przy Rynku w Krakowie :?:

Tak.

dr11 - Nie 22 Lis, 2009

113.

krisv740 - Nie 22 Lis, 2009

dr11,
nie podoba mi się ta "decha" z prawej strony, zupełnie przypadkowy kadr (czytałem shout'a), "dziwne" ułożenie postaci....
a jednocześnie bardzo podoba mi się to zdjęcia tak jak jest..... :roll:

jedyna rzecz którą bym poprawił, to to coś czarnego z prawej strony. reszta może zostać..... :cool:

hijax_pl - Nie 22 Lis, 2009

No ale tak to jest z przypadkowymi kadrami. To nie modelka i model, to nie studio. To był moment i tym momentem pozostanie ;)

Ode mnie po godzinach dorabiający malarz i kucharz ;)

114

skasowany - Nie 22 Lis, 2009

dr11, dobre! Oddaje klimacik miejsca! :cool:
dr11 - Nie 22 Lis, 2009

hijax_pl, kolesie dali czadu. Ciekaw jestem tego filmu, co gość 5DII kręcił ;)

krisv740, Ruslan, dzięki za koment.

hijax_pl - Nie 22 Lis, 2009

dr11, jeżeli nas nie wyciął to też na tym filmie jesteśmy... bo zrobił pano po publice ;)
dr11 - Nie 22 Lis, 2009

hijax_pl, ja się zasłoniłem puszką :P
zug - Nie 22 Lis, 2009

dr11, 113 stara uliczka dwoje ludzi i ... skuter :razz:
mnie się bardzo :wink:

Usjwo - Nie 22 Lis, 2009

115.

skasowany - Nie 22 Lis, 2009

dr11, no nie mogę napatrzeć się na 113 :lol: O tym zdjęciu można by esej napisać :wink:
Sunders - Nie 22 Lis, 2009

Ruslan, napisz :lol:
d.prowadzisz - Pon 23 Lis, 2009


pursat - Wto 01 Gru, 2009

117


krewzszafy - Czw 03 Gru, 2009


jaad75 - Czw 03 Gru, 2009

krewzszafy, dobre, wolałbym jednak klasyczne B&W, niż te sodówki...
d4ni3l - Czw 03 Gru, 2009

119.

piotr_u. - Pią 04 Gru, 2009

d.prowadzisz, podobają mi się kolory i kompozycja
krewzszafy, też fajne ;)

edmun - Pią 04 Gru, 2009

d4ni3l, robiłeś komórką czy przy obróbce chciałeś zaoszczędzić na kb? :neutral: :sad:
d4ni3l - Sob 05 Gru, 2009

edmun napisał/a:
d4ni3l, robiłeś komórką czy przy obróbce chciałeś zaoszczędzić na kb? :neutral: :sad:

Robiłem normalnie aparatem.. Tylko z pośpiechu zapomniałem, że przysłona zła no i generalnie marna jakość wyszła :(
Link do zdjęcia w normalnych rozmiarach: http://www.d4ni3l.eia.pl/myphoto/IMG_3548p.jpg

comatus - Sob 05 Gru, 2009

120.

Tworas - Czw 17 Gru, 2009

trochę ruchu :razz:

121.


122.


123.

hijax_pl - Czw 17 Gru, 2009

Tworas, 121 mi się najbardziej widzi...
mavierk - Nie 20 Gru, 2009

mam troche inną konwencję streeta, nie wiem gdzie to dać...

124.

muzyk - Wto 22 Gru, 2009

125. Całą główną ulicę zablokowano, by mogła przejść i zagrać m.in. ta orkiestra.
Grali wspaniale!

Piotrek_Qwerty - Nie 27 Gru, 2009

Przypadkowo trafiłem na dzieciaków "skejtujących" na poczcie/w banku

126.


127.


128.


129.


130.

janeczek - Pon 28 Gru, 2009

131.



Zjazd do Wisły

oranżewski - Pon 28 Gru, 2009

dobry pomysł Piotrek_Qwerty. najbardziej mi leży 130. ;)
f11whocares - Czw 31 Gru, 2009

troszke ulicznego sportu

132

Usjwo - Pią 01 Sty, 2010

f11whocares Mogles go chociaz wycropowac, takie pstrykowate
f11whocares - Pią 01 Sty, 2010

Usjwo napisał/a:
f11whocares Mogles go chociaz wycropowac, takie pstrykowate

Na szczescie redaktorzy pewni inaczej mysleli i wstawili to w gazecie :)

skasowany - Pią 01 Sty, 2010

f11whocares napisał/a:
Usjwo napisał/a:
f11whocares Mogles go chociaz wycropowac, takie pstrykowate

Na szczescie redaktorzy pewni inaczej mysleli i wstawili to w gazecie :)


Buahaha! :mrgreen: I co z tego! Moje gnioty wstawiali nie raz do ogólnopolskich magazynów z wielotysięcznym nakładem, bo też się im podobały ;) Ja i nikt inny by tych zdjęć do swojego portfolio nigdy nie wrzucił ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group