forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - CANON 450 D + KIT

macbuj - Sro 30 Lip, 2008
Temat postu: CANON 450 D + KIT
Witam, jestem foto amatorem. Zakupilem pare dni temu nowego canona 450 D,oczywiscie studiowalem wiele materialow na temat tego aparatu, wiem tez ze matryca jest czyszczona automatycznie itp.... . Problem polega na tym iz zauwazylem ze na niektorych zdjeciach robionych jedno po drugim, mniej wiecej w tym samym miejscu wystepuje ciemna plama,po tej serji robilem kolejna serje zdjec ale przy innych ustawianiach (lustro opadalo), i te zdjecia nie posiadaja, tej plamy. W czym moze byc problem czy to jakis brud wewnatrz korpusu ktory sie przemieszcza. Czy jakas wada. Dziwi mnie to poniewaz aparat mam od 3 dni, a montujac obiektyw staralem sie zachowac jak najwiekrza uwage aby do srodka sie nic nie dostalo.
timi1970 - Sro 30 Lip, 2008

macbuj, pokaż przykładowe zdjęcie
MC - Sro 30 Lip, 2008

Daj zdjecie, ale kurz to nawet mogles dostac gratis z fabryki.
macbuj - Sro 30 Lip, 2008
Temat postu: CANON 450 D + KIT
ok, po poludniu lub wieczorem bedzie dodane.


Jakby ktos niezauwazyl plamki jest ona mniejwiecej w pawym gornym rogu (zdjecia z chmurami).

arietiss - Czw 31 Lip, 2008

A na pierwszych 2 nie widać. Robione wcześniej?
MC - Czw 31 Lip, 2008

Mi sie tylko wyswietlaja 4 ostatnie zdjecia, ale to faktycznie jest jakis paproch.
Idz do apteki i kup gruche, pogruchasz troche i bedzie ok. Jesli sie boisz to daj koledze, ktory juz to robil. Jesli takowego nie posiadasz, to w jakim miescie zyjesz?

kozidron - Czw 31 Lip, 2008

no plamka jest, masz po prostu brudna matryce, nic nadzwyczajnego. Daj do czyszczenia do jakiegoś foto punktu(usługa za 50 ziko)
- przedmuchaj sam....a jak nie zejdzie po zadziałaniu przez ciebie gruszką , znaczy ze tłusta. Jak nie czyściłeś jeszcze matrycy czy lustra to lepiej oddaj do fachowca....bo więcej szkód narobisz....

macbuj - Czw 31 Lip, 2008

Zdjecia robilem na dworze (pierwsze 2 robione pozniej ), wyszedlem od tak popstrykac, i na pierwszych powiedzmy 5 zdjeciach ktore zrobilem jest ta plamka raz jest wiekrza i rozmyta raz mniejsza i wyrazniejsza ale w tym samym miejscu, potem przalaczylem tryby pracy i pobawilem sie tez live view , lustro wtedy zaczyna pracowac bo slychac jak cos przeskakuje w aparacie, i na tych kolejnych zdjeciach juz nie ma owej plamy, tak to wyglada... bede pstrykal kolejne fotki i zobaczymy. Chyba to raczej paproch ktory sie przemieszcza, gdyby to byla tlusta plama to pojawialaby sie raczej na kazdym zdjeciu.
MC - Czw 31 Lip, 2008

macbuj, kup sobie gruszke. Powaznie. A jak nie chcesz sie bawic samemu to napisz chociaz skad jestes.
arietiss - Czw 31 Lip, 2008

Może właśnie to kłapiące lustro wypłoszyło kurzyk... :mrgreen: Wydmuchaj porządnie i może będzie OK! :wink:
macbuj - Czw 31 Lip, 2008

Jestem z Gdanska, gruche kupie jak wroce bo obecnie jestem w Norwegii a aparat kolega mi przywiozl z karaju. Osobiscie nei boje sie robic sam takich zabiegow,jestem ostrozny w tym co robie. Ale ewentualne rady przyjme co i jak zrobic aby nieprzedobrzyc.
MC - Czw 31 Lip, 2008

Przede wszystkim nie dmuchac ustami, bo mozna matryce opluc :wink:
Zwykla gruszka w aptece, aparat "dziura" do dolu i dmuchnac solidnie kilka razy. Powinno pomoc. Mi kilka tygodni temu jakis paproch na czujniku AF usiadl, a to juz bylo trudniejsze.

timi1970 - Czw 31 Lip, 2008

Obejrzyj jeszcze dobrze obiektyw, czy na nim nic nie ma :wink:
adziohiciek - Czw 31 Lip, 2008

Miałem podobnie tj. też od kilku dni mam C 450D i już drugiego dnia zauważyłem takie plamki, ale zerknąłem na obiektyw i wszystko było jasne. Po zdmuchnięciu paprochów plamki się nie pojawiły.
macbuj - Czw 31 Lip, 2008

A jak oceniacie te zdjecia,chodi zmi o poprawosc wykonania ich przez apara, tylko i wylacznie.
MC - Czw 31 Lip, 2008

Ja nie widze, zeby aparat cos tu zepsul.
kozidron - Pią 01 Sie, 2008

jak przedmuchanie (gruszką)nie pomoże, to udaj się na 2 piętro do tego gostka w Młynie, robi to dobrze i fachowo no i za 50 ziko(w tej cenie czyszczenie obejmuje nawet słoiczki ).

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group