forum.optyczne.pl

Filtry, konwertery i soczewki - szeroki kąt dla ubogich, czyli konwerter

revolta - Nie 03 Sie, 2008
Temat postu: szeroki kąt dla ubogich, czyli konwerter
szeroki kąt dla ubogich, czyli konwerter
daję tu tylko dwa zdjecia, osądzajcie jak chcecie, ogólnie daje ten temat dla wszystkich co zastanawiają sie czy szerokokątny konwerter za 150-200 zł da efekt jak 10 razy droższy obiektyw

jak zależy komuś na focie powiekszonej do A3 raczej bardzo kiepsko, jak ktoś chce 13*18 lub o rozmiarze tapety komputerowej w miare okej

to jest DSW PRO 0.7 za 180 zł z Allegra założony na KITA od Eosa, zmienia 28 mm na 20 mm

efekty:

http://ofp.gamepark.cz/_hosted/vilas/eos/test1.jpg
http://ofp.gamepark.cz/_hosted/vilas/eos/test2.jpg

rafalg - Nie 03 Sie, 2008

Kicha co tu dużo mówić. To się do niczego nie nadaje.
revolta - Nie 03 Sie, 2008

nadaje sie na 10*15, bez przesady
nadaje sie na strony internetowe, blogi, fora gdzie dajesz zdjęcie 700*500 pixeli z jakiejs podróży
serio zmniejsz sobie np. na 600*400 i wstaw gdziekolwiek

po za tym ileś obiektywów kosztujących 1500 jest nie lepszych (chyba był test Sigma 11-18) wybacz ale nie pamiętam dokładnie który był tak tragiczny, no i te zdjęcia są bez progamowego wyostrzania

to że na A3 czy 1:! przy 12 MPIX jest tragicznie nie znaczy że przy 1-2 MPIX jest równie tragicznie, pamiętaj że to są zdjećia 12 MPIX, weź sobie zmniejsz nawet na 800*600 i zobacz czy "grzyzie"

jak ktoś wywołuje 10*15 to moim zdaniem takie coś lepsze niż przepłacanie 1500-2000 za obiektyw, jak ktoś ogląda zdjęcia na 20'' monitorze 1600*1200 to już nie, ale jak ktoś ma 1024*800 i np. 17'' to chyba nie gryzie aż tak

tu zmniejszone do 800*533:

http://ofp.gamepark.cz/_h...os/test1800.jpg

http://ofp.gamepark.cz/_h...os/test2800.jpg

Ostegolectric - Nie 03 Sie, 2008

revolta napisał/a:
nadaje sie na 10*15, bez przesady
nadaje sie na strony internetowe, blogi, fora gdzie dajesz zdjęcie 700*500 pixeli z jakiejs podróży
serio zmniejsz sobie np. na 600*400 i wstaw gdziekolwiek

(...)

jak ktoś wywołuje 10*15 to(...)

... to sobie kupi szerokokątnego panasa TZ5 i będzie zadowolony :mrgreen: i po co mu taki konwerter?? :lol:

revolta - Nie 03 Sie, 2008

taaa 20 to nie 28 mm, różnica w kacie widzenia ogromna

dużo osób kupuje lustrzanki nie dla lansu i poczucia elitarności, ale ponieważ jakość i zakres ogniskowych jest ogromny
nie ma kompakciku który ma 20 mm, nie ma takiego co ma 500 mm

gdyby był taki kompakcik i miał niskie szumy na dużych ISO, mało kto kupowałby niewygodne lustrzanki, napewno ja bym nie kupował, więc mówienie o kompakciku z 28 mm w momecie gdy ja mówie o jak najszerszym kącie za jak najmniejsze pieniądze ma sie nijak

no chyba że na taki kiepski kompakik jest konwerter 0.7 ;] tylko z koleji górna ogniskowa nie jest imponująca, sam w końcu pewnie kupie jakieś szerokie szkło, choć póki co ceny są za duże a jakość na brzegach zbyt kiepska

Ostegolectric - Nie 03 Sie, 2008

revolta napisał/a:


dużo osób kupuje lustrzanki nie dla lansu i poczucia elitarności, ale ponieważ jakość i zakres ogniskowych jest ogromny
nie ma kompakciku który ma 20 mm, nie ma takiego co ma 500 mm

gdyby był taki kompakcik i miał niskie szumy na dużych ISO, mało kto kupowałby niewygodne lustrzanki, napewno ja bym nie kupował, więc mówienie o kompakciku z 28 mm w momecie gdy ja mówie o jak najszerszym kącie za jak najmniejsze pieniądze ma sie nijak

no chyba że na taki kiepski kompakik jest konwerter 0.7 ;] tylko z koleji górna ogniskowa nie jest imponująca, sam w końcu pewnie kupie jakieś szerokie szkło, choć póki co ceny są za duże a jakość na brzegach zbyt kiepska

he he najpierw piszesz ze lustrzanke kupujesz dla jakosci a potem piszesz o takim konwerterze :razz: mi chodzilo o to ze jesli ktos robi zdjecia tylko do galerii internetowych i tylko do odbitek 15x20 to po co mu lustrzanka z takim konwerterem? :mrgreen: kompakt wystarczy. i nie ma co sie oburzac :razz:

revolta - Pon 04 Sie, 2008

no ja czasem robie sobie A3 na ściane, ale są osoby co mają lustra i robią A5 góra albo robią na tapety by pokazywać znajomym z MoichObrazów :P
po za tym jakosc to też szumy, aparat Kodak mojej dziewczyny miał przy ISO 400 szumy nieakceptowalne nawet jak sie miało fotke 1024*768 :P
są osoby co kupiły lustro jak ja, bo np. lubią focić ptaszki więc potrzebują 400 mm i chcą panoramę więc 28 mm to minimum
konwerter to rozwiązanie kiepskie i dla ubogich, ale wśród samochodów też ludzie jeżdżą najtańszymi terenówkami bo mają błotną droge na swojej wsi , nie kupują odbajerowanego samochodu terenowego, tylko taki najtańszy bo inny by ugrzęzł :D

Baku - Pon 04 Sie, 2008

Hmm.. za tą cenę to może być grzechu warte.
Zdjęcia podobają mi się średnio - za duże zniekształcenia, wyglądają jak wycinki mapy z odwzorowania stożkowego.
Do architektury -moim zdaniem- średnio, może do pejzaży bardziej?

Ale z drugiej strony lepiej mieć niż nie mieć, zwłaszcza za tą cenę. Czasem taki ultraszeroki kąt się przydaje w jednym zdjęciu.

Monastor - Pon 04 Sie, 2008

Baku, lepiej oszczędzic pieniądze i zbierac na szkiełko super-szerokokątne

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group