forum.optyczne.pl

Propozycje - WOLNE wolne tematy

kamfil06 - Wto 05 Sie, 2008
Temat postu: WOLNE wolne tematy
Witajcie farumowicze i forumowiczki

co myślicie aby uwolnić dział "wolne tematy" z opresji strasznego - wywalającego tematy
MOD-a :wink: ,

wiem że to jest forum fotograficzne ale brakuje nam (??? - może tylko mi) miejsca
gdzie moglibyśmy namiętnie spamować o wyższości świąt wielkanocnych nad bożym narodzeniem :twisted: itp.

a tak to z wątku o problemach z A350 zrobiło się miejsce na kilka innych dyskusji (który w końcu trzeba było zamknąć)...

MM - Wto 05 Sie, 2008

WIELKI GOLTAR będzie czuwał a wolne tematy będą miały moda. Moderator musi być, żeby komuś się nie zachciało pisać jakiś dziwnych treści np. niezgodnych z prawem, nazistowskich, antysemickich itd.
goltar - Wto 05 Sie, 2008

kamil06 napisał/a:
a tak to z wątku o problemach z A350 zrobiło się miejsce na kilka innych dyskusji (który w końcu trzeba było zamknąć)...
Tu się z Tobą zgadzam, temat zamknięty. Trzeba jednak zwrócić uwagę że wszystkie wątki które pojawiły się w tym temacie były związane z foto.

kamil06 napisał/a:
co myślicie aby uwolnić dział "wolne tematy" z opresji strasznego - wywalającego tematy
MOD-a :wink: ,

wiem że to jest forum fotograficzne ale brakuje nam (??? - może tylko mi) miejsca
gdzie moglibyśmy namiętnie spamować o wyższości świąt wielkanocnych nad bożym narodzeniem :twisted: itp.
Moje zdanie na ten temat znacie. Uważam że do tematów typu filmiki humorystyczne, czy gry komputerowe są inne fora. Jeśli większość uzna że można pisać o wszystkim, proszę bardzo ale ja rezygnuje z moderowania w tym dziale.

MM - dzięki za zrozumienie :razz:

kamfil06 - Wto 05 Sie, 2008

MM napisał/a:
niezgodnych z prawem, nazistowskich, antysemickich itd.


bardziej chodziło mi o wątek gdzie moglibyśmy dyskutować na temat niezwiązany z fotografią, gdzie moglibyśmy podyskutować na temat muzyki, filmów i innych pierdół...

pozatym,
szczerze wątpie instnieniu neonazistów na tym forum :roll: .

ale,
widze ze mój pomysł nie zyskał popularności
w świecie modów :evil: .

mnich - Wto 05 Sie, 2008

kamfil06 napisał/a:
ale,
widze ze mój pomysł nie zyskał popularności
w świecie modów .


I mi ten pomysł, też nie za bardzo się podoba, wiele nie trzeba żeby ktoś założył ze złości jakiś temat ze spamem i w tytule napisał optyczne to &%# J#%@%y itd...
Wolne tematy są wolne, bo moderatorzy i tak mało tam ingerują, pozatym do pogaduszek o samochodach, piwku i jedzeniu są inne fora.

krisv740 - Wto 05 Sie, 2008

mnich napisał/a:
kamfil06 napisał/a:
ale,
widze ze mój pomysł nie zyskał popularności
w świecie modów .


I mi ten pomysł, też nie za bardzo się podoba, wiele nie trzeba żeby ktoś założył ze złości jakiś temat ze spamem i w tytule napisał optyczne to &%# J#%@%y itd...
Wolne tematy są wolne, bo moderatorzy i tak mało tam ingerują, pozatym do pogaduszek o samochodach, piwku i jedzeniu są inne fora.

do odpowiedzi mnich'a dodam, że nikt nie zabrania otwierania wolnych tematów z szeroko pojętego zakresu fotografii.

jaad75 - Wto 05 Sie, 2008

Moim zdaniem, np. tematów jak ten o ploterze tnącym nie powinno się zamykać - to był ciekawy i pouczajacy wątek. IMHO, po to są Wolne Tematy, by nie trzeba było w nich trzymać się profilu forum i można było zapytać, czy podyskutować o wszystkim. Moderacja takiego działu powinna ograniczyć się wyłącznie do usuwania treści niezgodnych z prawem lub obrażających uczestników. Tyle. Z goltarem, czy bez... :razz:
kamfil06 - Wto 05 Sie, 2008

jaad75,
właśnie o takie coś mi chodziło...

krisv740 - Wto 05 Sie, 2008

a ja podtrzymuję swoją opinię. wolę gadać o fotografii ( w szeroko pojętym zakresie) , niż tworzyć sztuczne dla tego forum okno do wygadania się, dodatkowo niemoderowane.
do modów na razie nic nie mam, choć czasami sobie myślę :???: :razz:

kamfil06 - Wto 05 Sie, 2008

krisv740,

jaad75 napisał/a:
Moderacja takiego działu powinna ograniczyć się wyłącznie do usuwania treści niezgodnych z prawem lub obrażających uczestników.

krisv740 - Wto 05 Sie, 2008

no tak, ale wiesz , przy całym moim oportuniźmie, ja rozumiem role moda. czasami :mrgreen:
może za stary jestem i inaczej wychowany :razz:
może spotkałem sie z tym jak wygląda formu ze słabym moderowaniem
może trzeba popatrzyć czasami na odczucia innych :?: :shock:
nie wiem :smile:
myślę , że i tak nie jest to złe forum. można pisac na wiele tematów, nawet inkwizytorzy piszą "od rzeczy", czsami :razz:
biorąc to wszystko pod uwagę , trzymam się tego co napisałem :cool:

goltar - Wto 05 Sie, 2008

jaad75 napisał/a:
Moderacja takiego działu powinna ograniczyć się wyłącznie do usuwania treści niezgodnych z prawem lub obrażających uczestników.
To ja mam propozycje, chętnie podzielę się kawałkiem tego "tortu" :wink: i oddam Ci moderację tego działu :twisted:
jaad75 - Wto 05 Sie, 2008

krisv740 napisał/a:
wolę gadać o fotografii ( w szeroko pojętym zakresie) , niż tworzyć sztuczne dla tego forum okno do wygadania się, dodatkowo niemoderowane.

Ale możesz to robić w każdym innym dziale, zresztą w wolnych tematach również... Chodzi o to, żeby było miejsce w którym można pogadać na dowolny temat - to zresztą żadna egzotyka, tak jest na każdym znanym mi forum tematycznym...

komor - Wto 05 Sie, 2008

Jeśli są chętni do kontynuowania danego tematu to zawsze można napisać do któregoś z modów i zażądać ponownego otwarcia, w końcu to forum jest dla ludzi, a nie ludzie dla forum. Wątek o ploterach zamknąłem, bo zszedł zasadniczo na etap wyboru oferty sprzedaży, a że w żaden sposób nie ma to nic wspólnego z fotografią, to można rozmowę między dwoma zainteresowanymi osobami dokończyć na priva. Jeśli uważacie, że postąpiłem źle, to proszę o krytykę. :P W końcu jestem modem-żółtodziobem.
jaad75 - Wto 05 Sie, 2008

goltar napisał/a:
To ja mam propozycje, chętnie podzielę się kawałkiem tego "tortu" :wink: i oddam Ci moderację tego działu :twisted:

Dziękuję, nie pali mi się do władzy... :razz:

[ Dodano: Wto 05 Sie, 2008 22:48 ]
komor napisał/a:
Jeśli uważacie, że postąpiłem źle, to proszę o krytykę. :P

Ten temat wyczerpałby się i tak po paru postach, więc zamykanie go nie miało sensu.

krisv740 - Wto 05 Sie, 2008

jaad75 napisał/a:
krisv740 napisał/a:
wolę gadać o fotografii ( w szeroko pojętym zakresie) , niż tworzyć sztuczne dla tego forum okno do wygadania się, dodatkowo niemoderowane.

Ale możesz to robić w każdym innym dziale, zresztą w wolnych tematach również... Chodzi o to, żeby było miejsce w którym można pogadać na dowolny temat - to zresztą żadna egzotyka, tak jest na każdym znanym mi forum tematycznym...


pewnie, ale dla antraktu, czy nie może być na tym inaczej?
dodatkowo, jak popatrzę na "wolne tematy" to jest tam wiele treści zupełnie nie związanych z foto, a nikt z tego nie robi problemu. jak zauważam i tak gdy zaczyna się temat o zdjeciach, aparatach, po pewnym czasie dochodzi do off i nikt, ( w wiekszości) z tego nie robi problemu. :cool:

jaad75 - Wto 05 Sie, 2008

I dobrze... :smile:
krisv740 - Wto 05 Sie, 2008

jaad75 napisał/a:
I dobrze... :smile:

i tu sie z toba zgadzam :mrgreen:
nie ma nic nudniejszego niż na 100% trzymac się tematu. to zabija umysł :shock: :razz:

a co do wspomnianego tematu o a350 to w pewnym momencie jakiś niesmak zaczął mnie ogarniać, dziwne :???:

MichalP - Sro 06 Sie, 2008

Hoho, a mój temat "śmiesznostki" został zmodowany (dobrze że nieusunięty). Rozumiem, że Ankieta [jakiej muzyki słuchacie] jest bardziej fotograficznym tematem od śmiesznostek. A że śmiech to zdrowie, to komu szkodziło pozostawienie go dla odprężenia po skupieniu fotograficznym. No nic. To ja tyle w kwestii formalnej. Jak konsekwencja to do końca.
goltar - Sro 06 Sie, 2008

MichalP wiedziałem że podasz przykład muzyki. Miałem wielkie wątpliwości czy zostawić ten temat ale w końcu został. Jednak masz rację, jeśli ma być konsekwentnie to ten temat także należy zamknąć.
MichalP - Sro 06 Sie, 2008

No ja akurat nie wnioskowałem za tym, tylko podałem przykład. Myślę, że w granicach rozsądku można pozostawiać tematy aby żyły własnym życiem. W końcu uczestnicy nie będą się specjalnie logować na innych forum tematycznych aby porozmawiać na inne tematy. Myślę, że właśnie WOLNE TEMATY powinny temu służyć. Oczywiście są jakieś ekstrema, takie jak bodajże MM podał wyżej. I takie treści od razu do kosza.
Jesienny - Sro 06 Sie, 2008

W sumie miałem się nie wypowiadać jako spamer ;)

Wszystko zależy co chcemy/chcecie osiągnąć poprzez to forum. Czy ma to być forum anonimowych optycznofilii dyskutujących o wyższości A nad B, które i tak nie dorastają do pięt C. Czy też zależy nam na bliższych kontaktach. No i chyba po to był ten zlot niedawno, a planowane jest już następne spotkanie. Tu akurat należałoby spytać o sens Wrocławiaków bo spotykają się najczęściej razem.

Generalnie wydaje mi się, że dział Wolne Tematy powinien być takim oddechem od testów, pytań z gatunku "wybrać Olka czy Zenka?" itd. Od tego jest czytelny podział działów, żeby nawet niezrzeszony obserwator mógł w nich odnaleźć informacji, których potrzebuje. Oczywiście każda przesada jest niezdrowa, dlatego i Wolne Tematy trzeba też moderować w granicach rozsądku. Ale to tylko moje zdanie ;)

krisv740 - Sro 06 Sie, 2008

Jesienny, nie mówię nie. ale w stosunku do CB i NFP zauważam dobrą tendencję na tym forum (poza czasami wyskokami MM :mrgreen: ) w miarę jednakowego, technicznego traktowania aparatów. w gruncie rzeczy nie wazne czy jest to c,n,p,s,o. możemy zjechać każdą markę za elementy które w naszej opinii mogą być lepsze, bardziej uniwersalne
podchodzimy do sprawy technicznie,pomagamy w zaznajomieniu się z ciemnią cyfrową (to ja potrzebuję pomocy :mrgreen: ), kwalifikujemy zdjęcia nie tylko pod kątem "artyzmu" i o dziwo poza paroma przypadkami (? - jeśli już) , bez kolesiostwa oceniamy "wyczyny" innych.na innych forach czasami jest to co najmniej dwuznaczne.
w wolnych tematach , jak piszesz, możemy oderwać się od tematu fotografii i imho możemy to robić. kwestia dyskusji jak bardzo chcemy od tego odejść.
ja na przykład chętnie poznałbym gusta innych z mojej dziedziny pracy(samochody) ale wolałbym ten temat mieć powiązany z fotografią.
dlaczego? proste - w chwili obecnej fotografia jest motorem napędzającym mnie w wolnych chwilach. nie kręci się wokól niej całe moje życie, ale jest oderwaniem się od innych, codziennych spraw, pracy, problemów.
na pewno dowolność w dziale wolne tematy nie zmieni profilu tego forum, ale jak bardzo chcemy odejść od tego co jest dobre, wysrodkowane w tym tworze?

kamfil06 - Sro 06 Sie, 2008

MichalP napisał/a:
Rozumiem, że Ankieta [jakiej muzyki słuchacie] jest bardziej fotograficznym tematem od śmiesznostek.


juz jest zamkniety :neutral:

Jesienny napisał/a:
Generalnie wydaje mi się, że dział Wolne Tematy powinien być takim oddechem od testów, pytań z gatunku "wybrać Olka czy Zenka?
:neutral:

tak jest na każdym forum jakie znam...
(oprócz tego)

Jesienny - Sro 06 Sie, 2008

I dlatego "zapisałem" się akurat na to forum, bo jest to forum wielosystemowe z dobrą bazą wiedzy typowo technicznej ;)
jaad75 - Sro 06 Sie, 2008

A więc wojna... :lol:
kamfil06 - Sro 06 Sie, 2008

jaad75 napisał/a:
A więc wojna... :lol:


jeżeli 2ch modów się niezgadza to chyba przegrana :cry:

krisv740 - Sro 06 Sie, 2008

jaad75 napisał/a:
A więc wojna... :lol:

a o co dokładnie chcesz walczyć?
jak popatrzę w wolne tematy , to jak na razie jest miejsce na wszystko.
kamfil06-próbowałeś otworzyć coś co ci zaraz zamkli, a było bardzo odwiedzane?
spróbuj raz jeszcze :mrgreen:
może teraz będzie lepiej?

kamfil06 - Sro 06 Sie, 2008

krisv740 napisał/a:
a było bardzo odwiedzane?

nie miałem okazji sprawdzić - zostało zamknięte po kilku minutach :evil:

komor - Sro 06 Sie, 2008

Chłopaki (bo dziewczyny się w tym wątku nie odzywają), jest różnica między tym, że czasem komuś coś gustownego się rzuci na oczy (Maziek miał kilka fajnych wątków na Wolnych Tematach, niekoniecznie związanych z fotografią), a sukcesywnym i stałym zakładaniem wątków typu „Śmieszne filmiki” czy podobne, bo to jest wtedy magazyn wszelkich różności (żeby już nie używać słowa „śmietnik”), a nie zapis naszych wolnych przemyśleń, pomysłów czy napotkanych śmiesznych sytuacji.
To nie jest kwestia, którą da się zawrzeć w regulaminie. To jest kwestia gustu. No obawiałem się to napisać, ale skoro ten wątek dalej trwa, to muszę to w końcu napisać... :oops:

garreth - Sro 06 Sie, 2008

komor, zgadzam się z Tobą, jeśli chodzi o nowe tematy.

Nie rozumiem jednakże postępowania któregoś z modów lub adminów, którzy nagle postanowili w dniu dzisiejszym zamknąć wątek "jakiej muzyki słuchacie" :neutral:
temat dotyczący muzyki cieszył się jednak sporym zainteresowaniem i jeśli nie został zamknięty na początku swego żywota, to robienie tego teraz uważam za absurd

MichalP napisał/a:
Jak konsekwencja to do końca.


chyba ktoś nieopatrznie zrozumiał Twoje słowa... chciałeś pewnie odblokowania tematu śmiesznotek, a zamiast tego zablokowali temat muzyczny... :neutral:

goltar - Sro 06 Sie, 2008

Podpisuje się pod tym co napisał komor... a żeby nie było że modowie są tacy straszni :wink: to temat "jakiej muzyki słuchacie" jest otwarty...
MichalP - Sro 06 Sie, 2008

Cytat:
chyba ktoś nieopatrznie zrozumiał Twoje słowa... chciałeś pewnie odblokowania tematu śmiesznotek, a zamiast tego zablokowali temat muzyczny... :neutral:


hehe, coś w tym jest. Ale fakt faktem nie chciałem zamknięcia muzycznego tematu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group