forum.optyczne.pl

Propozycje - Punkty 'Pomógł'.

piotr_u. - Czw 14 Sie, 2008
Temat postu: Punkty 'Pomógł'.
Podam swój przykład. W dziale Obiektywy, w temacie Oznaczenia na pierścieniu ostrości założonym przez Ryszard54, kolega Monastor wyjaśnił mi o co chodzi z podglądem głębi ostrości w moim aparacie. Oto ten fragment
Cytat:
piotr_u., bo jest do tego przycisk :-)
Znajduje się on (w Canonie 400D) w pobliżu mocowania obiektywu, na dole. Szybciej jest wcisnąc ten przycisk. Czasami się to przydaje, głównie w fotografii makro.
Żeby skorzystac z funkcji ustawiasz jakąś wartośc przysłony i patrząc w wizjer przytrzymujesz przycisk.

Dla innych pewnie jest to oczywiste jak to, że 2×2=4, ale dla mnie nie było i chciałbym za to wyjaśnienie mu podziękować, a nie mogę, gdyż to nie ja założyłem ten temat. Czy ktoś mógłby to zmienić?
Pozdrawiam.

MichalP - Czw 14 Sie, 2008

Też uważam, że to niezły pomysł. Tylko nie wiem, czy do zrealizowania. Polegałby na odblokowaniu wystawiania "podziękowań" dla wszystkich osób, nie tylko dla założyciela tematu.
komor - Czw 14 Sie, 2008

Jestem za, ale nie wiem czy mechanizm forum ma taką możliwość i czy ewentualne jej odblokowanie nie spowoduje zachowań kolesiowskich z naszej strony.
MichalP - Czw 14 Sie, 2008

Hmmm...zawsze można sprawdzić za co kto dostał punkcik. I, tu nie wiem czy jest to możliwe, będzie cofany przez modów (administratorów). I nie będzie z tym sporo pracy, bo w statystykach raczej jest stały ranking i można wychwycić od razu "anomalie"
Jesienny - Czw 14 Sie, 2008

Można również napisać podanie do moderatora o dodanie punktu wraz z wytłumaczeniem komu, za co i w jakim temacie :)

Aż tyle tych punktów się nie przyznaje, żeby sobie z tym chyba nie poradzić, ale może się mylę.

goltar - Czw 14 Sie, 2008

Niestety "motor" tego forum nie daje takich możliwości :sad: . Punkty pomógł może dodawać tylko autor tematu. Moderator także nie może dodawać.
Monastor - Czw 14 Sie, 2008

Pewnie jest to skonstruowane ze względu na to, żeby oznaczone były posty zawierające sedno tematu. Główne przeznaczenie tej funkcji to chyba wyróżnienie najprecyzyjniejszych wypowiedzi na zadany temat. Dzięki temu łatwiej znaleźc to czego się szuka. Gdyby każdy pomocny post był wyróżniany to ktoś mógłby wejśc na przykład w temat o wyborze między dwiema lustrzankami, a przeczytac o działaniu klapki w jeszcze innej. Pomocne, owszem, ale jakbym miał podobny dylemat jak założyciel tematu i chciał skorzystac z już napisanego wątku to trochę irytowałyby mnie te wytłuszczenia naprawdę nieistotnych informacji.
Rzecz w tym, że te punkty to nie nagrody dla użytkowników, a raczej ułatwienia dla tych, którzy szukają konkretnych informacji ;-)

Niemniej dzięki za pamięc. Miło, że ktoś czasem doceni nasze wypociny :smile:

komor - Czw 14 Sie, 2008

A ja myślę, że jednak głównym powodem istnienia punktów jest chęć zmotywowania uczestników do pomocy innym. Stąd, np., nie masz na liście tematów zaznaczonej informacji: ile wypowiedzi ma status „Pomógł”, natomiast przy awatarze użytkownika – jak najbardziej jest napisane ile razy pomógł.
piotr_u. - Czw 14 Sie, 2008

goltar napisał/a:
Niestety "motor" tego forum nie daje takich możliwości :sad: . Punkty pomógł może dodawać tylko autor tematu. Moderator także nie może dodawać.

Cytat:

Monastor napisał

jakbym miał podobny dylemat jak założyciel tematu i chciał skorzystac z już napisanego wątku to trochę irytowałyby mnie te wytłuszczenia naprawdę nieistotnych informacji.

Monastor, masz rację, że wszystko powinno być przejrzyste. Tyle, że te informacje nie są nieistotne same w sobie, lecz tylko nie pasują do tamtego tematu. Dlatego, może moderator, na czyjś wniosek, po przeanalizowaniu, czy warto, mógłby wydzielać posty zawierające takie "nieistotne informacje" w danym wątku i tworzyć z nich osobny temat? Wtedy wszystko byłoby czytelne i zgodnie z zasadami forum (tak mi sie przynajmniej wydaje).

mnich - Czw 14 Sie, 2008

A co to jakaś olipiada? punkciki będziecie liczyć? Niczemu to nie służy. Jeżeli ktoś szuka rozwiązania problemu bądź podwiedzi sprzętowej może taką odpowiedź uzyskać czytając stare posty/tematy. Nie zawsze ten kto ma nabite " pomógł" podpowiada dobrze. Naprzykład ja :) :twisted:
piotr_u. - Czw 14 Sie, 2008

mnich napisał/a:
A co to jakaś olipiada? punkciki będziecie liczyć? Niczemu to nie służy. Jeżeli ktoś szuka rozwiązania problemu bądź podwiedzi sprzętowej może taką odpowiedź uzyskać czytając stare posty/tematy. Nie zawsze ten kto ma nabite " pomógł" podpowiada dobrze. Naprzykład ja :) :twisted:

Niczemu nie służy, a jednak jest...
Najprościej jest kogoś odesłać do przeczytania całego forum - trudno o lepszą pomoc.
Cytat:
Nie zawsze ten kto ma nabite " pomógł" podpowiada dobrze. Naprzykład ja :) :twisted:

Właśnie dlatego, żeby już więcej nie popełniać podobnych błędów :wink: prośba byłaby kierowana do moderatora.

krisv740 - Czw 14 Sie, 2008

a ja zgadzam się z mnichem.
a tak od siebie , to wolę pomagać nie za "punkcik" a jak w przypadku monastor , za to normalne słowo dziękuję.
możecie wierzyć , albo nie, ale na początku naprawdę zależało mi na tych punktach "pomógł" . w pewnym momencie opadła mi kopara , gdy zauważyłem koło avatara 9 pkt. :shock:
nie wiem kto i za co mi w ten sposób podziękował, ale z tego miejsca chcę podziekować za podziękowania :mrgreen:
dlaczegomi zależało? -chyba jasne - bo to swiadczyło o "pozycji" na forum :wink: na szczęście bardzo szybko mi przeszło :mrgreen:
teraz jest zupełnie inaczej :mrgreen:
o co mi chodzi. :smile: pomaganie za punkty to troche jak kupowanie czegoś (wdzięczności), a ja tego nie lubię. jeśli pomagam to zazwyczaj bezinteresownie. taki mam głupi charakter :twisted:
w chwili obecnej , za chiny ludowe nikt mnie za punkcik "nie kupi" . jeśli ktoś zadaje trywialne, 100 razy wystepujące pytanie to nawet (dzięki goltarowi :mrgreen: ) powstrzymuje sie od reakcji negatywnej. jeśli pytanie jest dla mmnie nowe chętnie wchodze w temat i w miarę swoich małych mozliwości dorzucę trzy grosze do tematu. co mnie denerwuje? jeśli widzę, że ktoś udzielił odpwiedzi i to wyczerpującej, nie staram sie dodawać niczego do tematu, bo to nic nie zmieni, ani nie pomoże .
może tak każdy w swoim sumieniu pomysli o lekiej wstzremięźliwości w rozdmuchiwaniu "płaskich " tematów i trzymania się meritum sprawy.
inna rzecz to wolne tematy. ostatnio jestem zdegustowany marną ilością wpisów i tematów w tym dziale :twisted: :mrgreen:
a jeszcze jedno, co mi też dało kopa :lol: użytkownik Pstrykacz (Wujek). posiada tylko jeden punkt (?), ale jego opinie np. dla mnie są bardzo cenne :smile: :cool:

[ Dodano: Czw 14 Sie, 2008 16:53 ]
a i jeszcze jedno. porównuje to forum z C_B. b.malo się tam udzielam, ale widzę zachowanie tak uzytkowników jak moderatorów. brak jest tam chęci do ciągnięcia wątków z pytaniami powtarzanymi ciągle. ktos podaje linki, ktos rzuci cierpką uwagę i temat zostaje dołączony do podobnych. nie twierdzę , że jest to właściwe. ale panie i panowie. czy nie za duzo podobnych pytań i odpowiedzi na praktycznie jednakowych wątkach?

mnich - Czw 14 Sie, 2008

piotr_u. napisał/a:
Najprościej jest kogoś odesłać do przeczytania całego forum - trudno o lepszą pomoc.


najprościej jest wyszukać słowa kluczowe i przeszukać tekst, dla swojego problemu, niż tworzyć wątki i czekać na dobrą odpowiedź kilka dni.

MM - Czw 14 Sie, 2008

Ja zauważyłem inne skutki tych nieszczęsnych punkcików. Czasami (chyba na siłę) komuś na tych cyferkach zbyt ambitnie zależy i zaczyna "doradzać" wypisując niejako "przy okazji" takie farmazony, że dreszcze mnie przechodzą. Jak każdy system tak i ten ma dwa oblicza - NIESTETY.
jaad75 - Czw 14 Sie, 2008

krisv740, tu możesz sprawdzić za co dostałeś "punkty"... :razz:
http://forum.optyczne.pl/...sv740&gh=helped

A co do meritum sprawy, zgadzam się z MM i postulowałbym usunięcie tego "ficzera" wogóle...

piotr_u. - Pią 15 Sie, 2008

krisv740 napisał/a:
może tak każdy w swoim sumieniu pomysli o lekiej wstzremięźliwości w rozdmuchiwaniu "płaskich " tematów i trzymania się meritum sprawy.

To ten jest "płaski", a ten o oznaczeniu na pierścieniu ostrości to "rozdmuchany płaski", czy odwrotnie? A... I co jest tym meritum? Bo chyba masz jakieś uniwersalne na myśli? :shock: Kurcze, nie nadążam za tą wypowiedzią. Pewnie dlatego, że wróciłem niedawno z pracy, ale proszę Cię, wytłumacz mi.

krisv740 - Pią 15 Sie, 2008

piotr_u., ale co ci wytłumaczyć? to że jak popatrzysz w tematy "pomagamy" to zobaczysz rząd podobnych tematów? i dodatkowo brak chęci nowych uzytkowników do eksploracji zasobów forum?
dlaczego uważasz ,że akurat zapytanie o oznaczenia na obiektywie jest złe? może jest lekko infantylne, bo jak decyduję się na uzywanie sprzętu którego nie znam to zaczynam od instrukcji bsługi i poradników, ale jest duzo lepsze niz po raz kolejny pytanie "co lepiej kupić 450d czy a300".
gdy jest coś co naprawdę odróżnia się w takim zapytaniu to wątpię by ktokolwiek z tego forum miał jakiekolwiek "ach" do tego pytania, szkoda, że tak rzadko jest to "coś".
czy to wystarczy za rozszrzenie mojego wpisu?

[ Dodano: Pią 15 Sie, 2008 08:48 ]
jaad75, wielkie dzięki! :mrgreen:
jakoś nie dotarłem dotąd do tego. wolna chwila przeanalizuję :cool:
a tak btw szkoda, ze nie mój temat ...... i brak przycisku :grin:

piotr_u. - Pią 15 Sie, 2008

krisv740 napisał/a:
czy to wystarczy za rozszrzenie mojego wpisu?

Tak, teraz wystarczy. Dziękuję. Czasem na prawdę ciężko dociec, co autor miał na myśli.

krisv740 - Pią 15 Sie, 2008

piotr_u., a tak w ogóle, to jak chcsz to popatrz za co ja dostałem "pomógł".
dzisiaj po raz pierwszy dzięki linkowi jaad zobaczyłem to.jak napisałem jestem zobowiązany autorom postów za to "podziekowanie" , ale tak szczerze i między nami :mrgreen: , to ja sam sobie za te posty, tego to bym nie dał :twisted:

piotr_u. - Pią 15 Sie, 2008

Masz sporo racji, ale to znaczy, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo Wasze rady są cenne dla innych (nowych), a to znaczy, że forum bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, o co przecież chodzi :razz:
krisv740 - Pią 15 Sie, 2008

piotr_u. napisał/a:
Masz sporo racji, ale to znaczy, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo Wasze rady są cenne dla innych (nowych), a to znaczy, że forum bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, o co przecież chodzi :razz:

jesli tak twierdzisz :???:
ja zawsze z uwagą czytam wypowiedzi innych kolegów i imho często udzielają oni cenniejszych rad niż np. ja, a nie są tak "doceniani" :twisted:
dlatego akurat do tej opcji podchodzę z bardzo duzym dystansem :cool:

mnich - Pią 15 Sie, 2008

krisv740, Chyba jesteś zbyt krytyczny wobec swojej osoby... i jeszcze ten podpis.... :P
krisv740 - Pią 15 Sie, 2008

mnich napisał/a:
krisv740, Chyba jesteś zbyt krytyczny wobec swojej osoby... i jeszcze ten podpis.... :P

a może realistyczny :???: :cool:

Wujek_Pstrykacz - Pon 25 Sie, 2008

Ja niestety nie posiadam aż tak dużej wiedzy, aby zasłużyć na więcej punktów niż mam. Ta wypowiedż odnosi się do ostatniego postu w zamkniętym już niestety temacie "Propozzycja rejestracji....". Staram się jednak nie wprowadzać nikogo w błąd.
krisv740 - Wto 26 Sie, 2008

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Ja niestety nie posiadam aż tak dużej wiedzy, aby zasłużyć na więcej punktów niż mam. Ta wypowiedż odnosi się do ostatniego postu w zamkniętym już niestety temacie "Propozzycja rejestracji....". Staram się jednak nie wprowadzać nikogo w błąd.

do jassssnej ch........... :mrgreen: , nie przesadzaj :twisted: . jeśli chodzi o twoje posty, to są jednymi z najbardziej wyważonych i pomocnych - jak dla mnie! :cool:
ale to jest własnie wynik "punkcików" :twisted:

MM - Wto 26 Sie, 2008

Jak chcecie to mogę tamten temat otworzyć...
MichalP - Sro 27 Sie, 2008

MM napisał/a:
Jak chcecie to mogę tamten temat otworzyć...


Temat zamknięty niestety i nie trzeba go otwierać. To ja się tylko tak wtrącę i mając nadzieję, że nie robię OT napiszę, że MM miał na myśli mnie, tego, który nabija sobie punkciki, gwiazdki, bonusy i tym podobne inne mrugajki. Żeby nie było, MM również od czasu do czasu to czyni, tak jak większość osób które mają sporo postów. Tylko, że nikt nie OŚMIELI się go objechać, bo jest starszy i jest Moderatorem.

Zauważę jedną rzecz, że nie zawsze mam NIETRAFIONE posty, bo jednak niektórzy (nie znam odsetka) uważają je za pomocne. A że od czasu do czasu zdarzy mi się coś chlapnąć to dlatego że już tak mam.

mavierk - Sro 27 Sie, 2008

MichalP napisał/a:
Tylko, że nikt nie OŚMIELI się go objechać.
Zaraz ormo wbije Ci na chate za takie gadanie, jeszcze trafke znajdą u Ciebie w domu :twisted:


W sumie moim zdaniem zamiast "pomógł'' powinno stawiać się browara :) To byłoby jakieś takie fajniejsze - i bardziej adekwatne do awatarów... pewnie zaraz ktoś się przyczepi, bo nie pije browara i nie pozwoli nikomu na takie niechlubne czyny, jakimi jest stawianie browarów... i zrobi wjazd na chate.

A tak po za tym to moim zdaniem żadnym sposobem nie znajdziemy dobrego remedium na łatwowierność nowych użytkowników, którzy na dodatek nic o danym temacie nie wiedzą... bo jakby wiedzieli, że 90% użytkowników (w tym ja) jedynie powtarza zdania innych... :D

garreth - Sro 27 Sie, 2008

mavierk napisał/a:
Zaraz ormo wbije Ci na chate za takie gadanie

teraz to raczej CBA... :wink: :razz:

krisv740 - Sro 27 Sie, 2008

garreth, CBŚ - nie myl pojęć i służb bo wiesz co będzie :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
jaad75 - Sro 27 Sie, 2008

Znajda Cię po IP i wypalą całą trawę... :razz:
MM - Sro 27 Sie, 2008

MichalP napisał/a:
...napiszę, że MM miał na myśli mnie...


Nie myśl, że jesteś taką gwiazdą i spędzasz mi sen z powiek. Ja pisałem w liczbie mnogiej. Miałem na myśli niektórych byłych, obecnych i ...przyszłych forumowiczów.

mnich - Sro 27 Sie, 2008

A ogólnie, to się trzymajmy regulaminu. Jest także system kar, który można stosować, uprzedzając wcześniej na PW, o niestosownych postach lub głupich/bezmyślnych poradach. Wiem że jest kilka osób, które nonstop skorbią posty, aby tylko coś napisać.
jaad75 - Sro 27 Sie, 2008

Cytat:
Wiem że jest kilka osób, które nonstop skorbią posty, aby tylko coś napisać.

Np. ja... :mrgreen:

mnich - Sro 27 Sie, 2008

:mrgreen: Ale czy ja napisałem że mi to przeszkadza ? ;) :mrgreen:
MM - Sro 27 Sie, 2008

Problem w tym, że mamy wolność słowa a ja nie chcę robić jakiejś nadmiernej cenzury. Nie po to łaziłem na demonstracje za komuny i przepychałem się z zomolami.
Niestety niektórzy z tej wolności słowa korzystają w ... "nieodpowiedni" sposób bo ktoś może zwyczajnie w takie porady uwierzyć i przez to wydać bezsensownie pieniądze. Na necie człowiek czuje się bezpiecznie. Zapraszam do sklepu foto i do kontaktu z żywym człowiekiem. Takie doświadczenie może sporo nauczyć w temacie doradzania.

mnich - Sro 27 Sie, 2008

MM, udzielesza w tym twoim zaprzyjaźnionym sklepie foto-porad charytatywnie? i ludzie nie biorą cie za podstawioną osobę? Jabym w coś takiego nie uwierzył, zanim dokonam wyboru sam muszę zgłębić temat, nie sugerując się zbytnio poradami- bo różnie to bywa. Po prostu idę do sklepu i wiem co chce kupić.
MM - Sro 27 Sie, 2008

mnich napisał/a:
MM, udzielesza w tym twoim zaprzyjaźnionym sklepie foto-porad charytatywnie?


Też bym w to nie uwierzył, dzisiaj ludzie już tak nie robią - prawda? Ten wyścig szczurów wyprał nas z pewnych cech. Mnie na szczęście jeszcze nie wyprał.
Ale wyjaśnię coś. Ja tam nie jestem tylko BYWAM a że to bywanie trwa (jak już jestem) minimum dwie godziny to z nudów ludziom doradzam lub tłumaczę. Ci co tam bywają i mnie znają to wiedzą o co chodzi. Kasy z tego nie mam, mam za to możliwość testowania tego co jest moją pasją a jak coś sobie kupuję to mam cenę bez marży. Tutaj kolejna zagwozdka - taką cenę miałbym bez powiedzenia jednego słowa ze względu na znajomość z właścicielem.

Co do ludzi kupujących w sklepie - wielu KOMPLETNIE nie wie co chce kupić i trzeba ich wypytać o potrzeby, oczekiwania i przeznaczone na to pieniądze a potem dobrać jak najlepiej sprzęt. Wbrew pozorom nie doradzam zawsze Canona. Ja tylko nie polecam Sony, już prędzej Pentaxa :mrgreen:

mnich - Sro 27 Sie, 2008

Kompletnie mi nie chodziło o to jakie możesz mieć z tego profity, tylko o to że ludzie nie biorą cie za kogoś podstawionego z obsługi sklepu i doradzającego to co akurat się słabiej sprzedaje. Wiem że są jeszcze na tym świecie ludzie, którzy robią coś bez interesownie- chociaż jestem jeszcze młody i nie wszystko widziałem.
Może to dziwne co napisze, ale często wchodziąc do sklepu odrazu traktuje sprzedawcę i wszelke doradztwo jako pierwszego wroga, dlatego też idąc do sklepu po coś, po prostu wiem czego chce, a nie idę tam po poradę, czy też sprawdzenie cen. Internet to potężna władza, trzeba tylko umieć zniej korzystać i mądrze filtrować to co sie czyta :)
Dziękuje za uwagę i przepraszam za OT

MM - Sro 27 Sie, 2008

Ja tam nie stoję za ladą jak sprzedawca tylko widać, że jestem starym klientem z wielką torbą foto. Ludzie zwyczajnie widzą, że jestem fotografem a nie sprzedawcą i jakoś tak lepiej słuchają tego co się do nich mówi. Zresztą często jak klient ma jakiś problem to chłopaki sami proszą tekstem w stylu - "Mariusz, wytłumacz Panu o co w tym chodzi". Czasami na szybko sprzęt komuś sprawdzę przed kupnem, podam jego wady i klient który już coś kupował nagle z zakupu rezygnuje, odradzę zakup czegoś co jest kiepskie i zalega na półce (kto inny by wcisnął). Nawet MichałP już "znalazł" dobrego 17-55/2.8 IS do swojego jeszcze wtedy 40D, na wszelki wypadek sprawdziłem i jednak sprzęt nie ostrzył idealnie. Niestety zawsze jestem szczery i nie dam komuś knota do ręki. Tak się może zdobywa zaufanie, ale nie robi się na tym kasy niestety.
MichalP - Czw 28 Sie, 2008

MM napisał/a:
Ja tam nie stoję za ladą jak sprzedawca tylko widać, że jestem starym klientem z wielką torbą foto. Ludzie zwyczajnie widzą, że jestem fotografem a nie sprzedawcą i jakoś tak lepiej słuchają tego co się do nich mówi. Zresztą często jak klient ma jakiś problem to chłopaki sami proszą tekstem w stylu - "Mariusz, wytłumacz Panu o co w tym chodzi". Czasami na szybko sprzęt komuś sprawdzę przed kupnem, podam jego wady i klient który już coś kupował nagle z zakupu rezygnuje, odradzę zakup czegoś co jest kiepskie i zalega na półce (kto inny by wcisnął). Nawet MichałP już "znalazł" dobrego 17-55/2.8 IS do swojego jeszcze wtedy 40D, na wszelki wypadek sprawdziłem i jednak sprzęt nie ostrzył idealnie. Niestety zawsze jestem szczery i nie dam komuś knota do ręki. Tak się może zdobywa zaufanie, ale nie robi się na tym kasy niestety.


I za takie a nie inne podejście wielu Ciebie szanuje. Za wiedzę, profesjonalizm a przede wszystkim obiektywizm.

Do poprzedniego posta - A już myślałem, że jestem mega "gwiazdą", sądząc po niektórych ostatnich komentarzach do moich postów :wink: . Ale będzie tak jak pisałem - zastanowię się 50 razy zanim coś napiszę.

Jest jeszcze jedno - wiem, że postów do przeczytania są setki, jeśli nie tysiące - powtarzające się oraz zawierające błędy posty mogą irytować, ale wiedza i bycie Moderatorem do czegoś zobowiązuje. A więc proponuję obok upomnienia dopisać sprostowanie - może być krótkie, ale zawsze.

Pozdrawiam

OT - obecnie mam urlop do końca sierpnia, więc się nie udzielam zbyt często - ale wrócę :mrgreen:
W zakupie 40D i 17-55IS najśmieszniejsze było to, że to był zestaw w jednym pudełku czyli "kit" a nie body i obiektyw osobno.

kijos - Czw 28 Sie, 2008

Zarówno punkty pomógł, jak i "wisielec" (spodobała mi się ta nazwa) IMHO są zbędne. Każdemu zdarza się napisać, coś niemądrego ale po to jest nas tylu, że ewidentne bzdury w większości przypadków są prostowane. Ponadto, każdy ma własne zdanie i opinię odnośnie danego tematu, często ugruntowaną wieloletnią praktyką. Po to jest forum, żebyśmy mogli wymieniać się poglądami i dzielić doświadczeniami. Problemem jest gdy górę biorą emocję nad merytorycznymi argumentami i ślepo bronimy nieracjonalnych wywodów. Zamiast "wisielca", proponuję głęboko pooddychać i przez chwilę zająć się czymś innym ;)
Pomógł dlatego, że jak ktoś wcześniej zauważył, to co autorowi tematu może wydawać się nieistotne dla innych użytkowników jest bardzo cenne, a nie ma możliwości wyróżnienia pomocnej wypowiedzi w ten sposób.

edmun - Pon 01 Wrz, 2008

napiszę krótko. wiecie co jest fajne na tym forum?
Że pomimo że każdy raczej nie stara się offtopować, to czasami czytając niektóre tematy można naprawdę lekko się uśmiać kiedy odbiegacie od tematu. Za to wam Panowie dziękuję i nie klikam w pomógł :)

kijos - Pon 01 Wrz, 2008

edmun napisał/a:
nie klikam w pomógł

Nie napiszę w żadnym założonym przez ciebie temacie ;P

mnich - Pon 01 Wrz, 2008

edmun, masz racje, śmiechu jest czasami sporo :)
AQQ - Pią 05 Wrz, 2008

hm, dopiero teraz zauważyłem, że jest coś takiego jak przycisk "pomógł"
:)

Jasper - Pią 31 Paź, 2008

O kurcze! Z notorycznego braku czasu nie mogę siedzieć tu tyle ile bym chciał dlatego naiwnie sądziłem , że te "pomógł" przydziela redakcja...
Niniejszym przepraszam wszystkich, którzy mi pomogli ( no było kilka przypadków)
że nie nacisnąłem odpowiednio. Tylko ( było chyba już tu poruszane) czasem włączam się do cudzego tematu i otrzymuję pomoc , a odwdzięczyć się nie mogę jak tylko zwykłym " dziękuję". Mnie to wystarcza ( bo mam za mało wiedzy aby często pomagać) ale uważam, że to przydzielanie punktów to miły zwyczaj i warto go kontynuować. ( bez wzdlędu czy ktoś robi to namiętnie dla punktów czy nie ale może zawsze coś pomoże.)

Lazlo - Nie 28 Gru, 2008

Chcialem w ramach tego tematu podziekowac osobom ktore potrafia podejsc do amatora w sposob wyrozumialy i wytlumaczyc ze spokojem i cierpliwoscia pewne tajniki fotografii i optyki a nie napuszac sie niczym ta kura co wiecej jaj zniosla (cokolwiek tzn. :razz: ). Jest tu na szczescie jeszcze paru takich :wink:
I uwazam Monastor ze jestes bardzo myłym chłopcem... :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group