forum.optyczne.pl

Propozycje - Propozycja dotycząca rejestracji uczestników

greg_lobinski - Pon 25 Sie, 2008
Temat postu: Propozycja dotycząca rejestracji uczestników
Cześć!
Jestem amatorem, niedzielnym pstrykaczem. Ale czytam stronę i forum od ok. 1,5 roku bardzo regularnie.
Nie wypowiadam się, tak sobie myślę, że moje opinia nie przydałaby się większości z was.
Odnoszę też wrażenie, że niektóre osoby piszą, choć nie bardzo wiedzą o czym, aby tylko zaistnieć. Szczególnie śmieszne są tzw. wojny systemowe.


Dlatego mam propozycję do admina, aby przy rejestracji obowiązkowo zamieszczać swoje "najlepsze" zdjęcia. Wtedy mógłbym się przekonać się, naocznie że tak powiem, czy warto słuchać rad takich osób.

Pozdrawiam

Jesienny - Pon 25 Sie, 2008

No już nie przesadzajmy z takimi rzeczami. Wojny systemowe? To, że każdy zachwala co jego to normalne, zresztą zauważmy, że polecanie "nie swojego" sprzętu jest tutaj na porządku dziennym (i nocnym). I nie zapominajmy, że jest to strona i forum głównie sprzętowe, a nie prezentujące artyzm fotograficzny.

Poza tym spora część tu przebywających zarejestrowała się po to by rozwiać swoje wątpliwości co do aparatów, które dopiero zamierzają kupić - to niby jakie zdjęcia mają pokazać, skoro niekoniecznie mają je czym zrobić.

mnich - Pon 25 Sie, 2008

greg_lobinski napisał/a:
Szczególnie śmieszne są tzw. wojny systemowe.
Gdybyś czytał uważnie, to wiedziałbyś że wszelkie takie wojny są z przymróżeniem oka.
Jak napisał kolegaJesienny, pomysł raczej nie trafiony.

[ Dodano: Pon 25 Sie, 2008 13:01 ]
greg_lobinski napisał/a:
niektóre osoby piszą, choć nie bardzo wiedzą o czym
Ale tu już masz racje. Niestety.
Arek - Pon 25 Sie, 2008

Też mi się wydaje, że kolega przesadza. Ja na przykład zdjęcia robie co najwyżej średnie, a jakie takie pojęcie o optyce i sprzęcie mam, więc wydaje mi się, że doradzać mogę.
mnich - Pon 25 Sie, 2008

Ujmijmy to tak: wszyscy wiemy jak zrobić świetne zdjęcie i jaki sprzęt do tego użyć, tylko nie mamy na to czasu... bo spędzamy go na forum doradzając innym :D :twisted: :mrgreen:
MC - Pon 25 Sie, 2008

Tez mi sie wydaje, ze pomysl nietrafiony. Bardzo dobrze argumentuje Jesienny. Temat raczej szybko bedzie zamkniety :razz:
mnich - Pon 25 Sie, 2008

MC napisał/a:
Tez mi sie wydaje, ze pomysl nietrafiony

Nie wydaje Ci się MC Jesteś pewien ;)

MC - Pon 25 Sie, 2008

Po glebszej analizie i konsultacji z MC dokonanej przed lustrem stwierdzam, ze faktycznie jestem pewien :mrgreen:
greg_lobinski - Pon 25 Sie, 2008

Cześć!
Dzięki za szybką odpowiedź, temat upadł.

A co do tzw. wojen systemowych, macie rację znaczna większość jest z przymrueniem oka, ale wypowiedzi forumowiczów: krewzaszafy, kalesony, K8v8M (innych nie spamiętałem) nie zawsze były żartobliwe.

pozdrawiam

[ Dodano: Pon 25 Sie, 2008 13:50 ]
Cześć!
Ach miałem już nie pisać, ale do Arka = vide komentarze do ostatniego zdjęcia z galerii. :mrgreen:
pozdrawiam

MM - Pon 25 Sie, 2008

A mnie się wydaje, że kolega ma trochę racji. Już czasami mam serdecznie dość mądrzenia się tutaj ludzi mających o fotografii pojęcie naprawdę marne. Nie mam siły i czasu na prostowanie wszystkich bzdur które tutaj wyczytałem, ale mam dziwne wrażenie do "ciągu" pewnych osób na typowe nabijanie postów, zdobywanie gwiazdek i innych "wyróżnień".
mnich - Pon 25 Sie, 2008

Dobrze zróbmy elitarny dział samych znawców, niech sobie sami zadaja pytania i na nie odpowiadają.
Jeśli ktoś pisze coś źle- może nawet nie umyślnie- to należy mu to wytknąć a nie tylko grzecznie naprostować po nim " sprawe "


Myśle że ważnym kryterium oceny i identyfikacji przydatności porady jest ilość pomógł i staż na forum- to można sprawdzić przecież.

heding - Pon 25 Sie, 2008

a ja proponuję dawać gwiazdki albo inne cholerstwo (np. wisielca :mrgreen: ) za udzielanie złych rad, może to ich trochę pohamuje... na takiej samej zasadzie jak punkty "pomógł"...
MM - Pon 25 Sie, 2008

heding napisał/a:
a ja proponuję dawać gwiazdki albo inne cholerstwo (np. wisielca :mrgreen: ) za udzielanie złych rad, może to ich trochę pohamuje... na takiej samej zasadzie jak punkty "pomógł"...


Niezły pomysł, jestem ZA :mrgreen:
Tak praktyczniej to będzie jak ktoś się powstrzyma nad doradzaniem w temacie w którym czuje, że wiedzy i doświadczenia nie posiada. Już to kilka razy ostatnio o tym pisałem i sam staram stosować się do takich właśnie zasad.

Wujek_Pstrykacz - Pon 25 Sie, 2008

Punkty pomógł nie zawsze są dobrym identyfikatorem osoby znającej się i nie wprowadzającej w błąd.
komor - Pon 25 Sie, 2008

Racja i Wujek_Pstrykacz jest tego żywym dowodem, bo ma tylko jeden punkt "Pomógł" co karygodnie nie odzwierciedla jego wiedzy w porównaniu do mojej niewiedzy, żeby daleko nie szukać.

I tym optymistycznym akcentem możemy zamknąć temat dotyczący segregacji rasowej noworejestrujących się na forum. Żadne regulacje nie zastąpią taktu, dobrego wychowania, umiaru, wiedzy i traktowania innych uczestników jak partnerów w rozmowie, a nie darmowego call-center.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group