forum.optyczne.pl

Lampy błyskowe i oświetlenie - 580 EXII- problem

pawel23 - Pią 29 Sie, 2008
Temat postu: 580 EXII- problem
Witam, zauważyłem że moja lampa nie równomiernie rozładowywuję akumulatorki. Sprawdzałem na testerze baterii jak się prezentują akumulatorki i zauważyłem dziwną rzecz. Trzy aku były prawie całkowicie naładowane, a jeden całkowicie rozładowany. Czy to normalne?
krisv740 - Pią 29 Sie, 2008

nie, ale one sa połączone szeregowo, więc masz problem z jednym akumulatorkiem
jaad75 - Pią 29 Sie, 2008

krisv740 napisał/a:
masz problem z jednym akumulatorkiem

Najprawdopodobniej.

pawel23 - Pią 29 Sie, 2008

Jakby były połączone szeregowo to byłoby to niemożliwe, a zaobserwowałem to na trzech kompletach aku. Problem nie jest jakiś wielki bo lampa na jednym komplecie wykonuje mniej więcej taka ilość błysków jaka jest napisana w specyfikacji, ale zaciekawiło mnie to zjawisko :mrgreen:
krisv740 - Pią 29 Sie, 2008

może to głupio zabrzmi, ale..... jesteś pewien?
akku zazwyczaj są szeregowo,a nie równolegle, więc .........

[ Dodano: Pią 29 Sie, 2008 20:40 ]
inaczej, na pewno są szeregowo!

kijos - Pią 29 Sie, 2008

Zabawne w takim razie w każdym kompelcie moich akumulatorków jedna sztuka jest wadliwa, bo zaobserwowałem to samo zjawisko co pawel23.
pawel23 - Pią 29 Sie, 2008

Jeśli są szeregowo to faktycznie to nie możliwe :???: W takim razie, jest coś nie tak z battery testerem albo ze mną :razz:
krisv740 - Pią 29 Sie, 2008

zabawne to to nie jest,ale kiedys o czymś takim słyszałem, co prawda nie w lampie. tylko w innym sprzęcie. muszę pomysleć, może sobie przypomnę :???:
kijos - Pią 29 Sie, 2008

Zaobserwowałem to ostatnio ładując 2 zestawy (Sanyo eneloop i w GP 2700) w GP PowerBank. W obydwu przypadkach podejrzanie długo czekałem na doładowanie się 1 akumulatorka. Nie zauważyłem żadnych anomalii w działaniu lampy.
pawel23 - Pią 29 Sie, 2008

U mnie też działa lampa działa normalnie, ja też zauważyłem to przy ładowaniu akumulatorków (wszystkie 3 komplety sanyo enloop, ładowarka techno line bc-700). Potem sprawdziłem na testerze i się potwierdziło.

krisv740 napisał/a:
zabawne to to nie jest,ale kiedys o czymś takim słyszałem, co prawda nie w lampie. tylko w innym sprzęcie. muszę pomysleć, może sobie przypomnę :???:

Postaraj się sobie przypomnieć :wink:

krisv740 - Pią 29 Sie, 2008

pawel23, juz mi żyłka pulsuje :twisted: :smile:
pawel23 - Pią 29 Sie, 2008

Tylko żeby Ci żadna nie pękła :wink: :lol:
krisv740 - Pią 29 Sie, 2008

pawel23, dzięki :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group