forum.optyczne.pl

Materia³y ¶wiat³oczu³e i akcesoria ciemniowe - Fotografia analogowa-czarno/bia³y negatyw.

Jacek(Baton) - Sro 10 Wrz, 2008
Temat postu: Fotografia analogowa-czarno/bia³y negatyw.
Witam.
Kiedy¶ bawi³em siê sam w wywo³ywanie cz/b filmów-zdjêæ, jeszcze na powiêkszalniku Krokus.
Dzi¶ ju¿ chcê i¶æ na ³atwiznê i st±d ten w±tek-pytanie.
Czy mo¿na jeszcze w punktach sprzeda¿y spotkaæ film cz/b najlepiej traktowany w procesie C-41, ¿eby mo¿na by³o zanie¶æ na laba?
Mieszkam w du¿ym mie¶cie, ale ju¿ dawno dawno nie robi³em zdjêæ na negatywie cz/b st±d brak wiedzy na temat dostêpno¶ci negatywów cz/b.

Allegro odpada, bo nie ma pewno¶ci sk±d i w jakich warunkach przechowywane s± te negatywy.
Zapraszam do dyskusji-pomocy.
Pozdro/Batonik :wink:

ghost - Sro 10 Wrz, 2008

mo¿esz nabyæ klasyczny negatyw srebrowy - skoro w gliwicach to wywo³uj±, to z pewno¶ci± znajdziesz lab w poznaniu który siê bawi w takie rzeczy.

do c41 to np ilford xp-2

Jacek(Baton) - Sro 10 Wrz, 2008

Tak my¶le i biorê pod uwagê tylko jedno labo.
Ale czy dostanê jeszcze taki film i najlepiej ISO 100 max. 200.
Coraz mniej tego na rynku(negatywów nawet color) wszystko wypiera cyfrówka, co¶ na kszta³t sytuacji ze sprzêtem audio, które zosta³o wyparte przez
jakie¶ oropia³e kino domowe w sklepach dla "m±drych ludzi" :mrgreen:

ghost - Sro 10 Wrz, 2008

cz-b + c41 to o ile siê nie mylê to oznacza ISO400

Kodak BW400CN
Ilford XP2 Super
Fuji Neopan 400CN.

niskoczu³e, to tylko klasyczne srebro.

Jacek(Baton) - Sro 10 Wrz, 2008

No w³a¶nie wynika to z dostêpnych na allegro filmów.
St±d te¿ moje pytanie, bo tak jak pisa³em dawno dawno temu wywo³ywa³em cz/b film co oznacza, ¿e te obrabiane w procesie C-41 nie by³y mi znane i ich czu³o¶ci ISO te¿.
No có¿.

garreth - Sro 10 Wrz, 2008

ghost napisa³/a:
cz-b + c41 to o ile siê nie mylê to oznacza ISO400

na chwilê obecn±-tylko i wy³±cznie

ghost napisa³/a:
Kodak BW400CN (...)

drobne u¶ci¶lenie- Kodak Portra BW CN ; jest jeszcze Kodak Profoto BW (te¿ deostêpny jedynie w ISO 400)

ghost napisa³/a:
Fuji Neopan 400CN.

ojoj, tego bym nie wk³ada³ do minilabu :roll: lepiej, ¿eby dojrzewa³ w koreksie :wink:

Jacek(Baton) - Sro 10 Wrz, 2008

Czyli jak ju¿ to KODAK?
O.K.
Dziêki wielkie :wink:

garreth - Sro 10 Wrz, 2008

:shock: a w którym miejscu chwali³em Kodaka?
(w moim przypadku) BW + C-41 = Ilford XP2 :grin:

ghost - Sro 10 Wrz, 2008

garreth napisa³/a:

ghost napisa³/a:
Fuji Neopan 400CN.

ojoj, tego bym nie wk³ada³ do minilabu :roll: lepiej, ¿eby dojrzewa³ w koreksie :wink:

jeste¶ pewien?
na pocieszenie pisze tam ¿e mo¿na go na¶wietlaæ od 100 do 800

garreth - Czw 11 Wrz, 2008

ghost napisa³/a:
jeste¶ pewien?
na pocieszenie pisze tam ¿e mo¿na go na¶wietlaæ od 100 do 800


:oops: my¶la³em, ¿e masz na my¶li po prostu Neopana 400, nawet nie wiedzia³em ¿e jest co¶ takiego jak Neopan NC (tam gdzie robiê zakupy kliszowe nie widzia³em takiego wynalazku)
przepraszam za nam±cenie :roll:

Jacek(Baton) - Wto 16 Wrz, 2008

Kupi³em Kodak ProFoto 400 BW.
Zobaczymy, trochê bior± za odbitkê np.10x15 - 1z³, ale za to przy oddaniu filmu do wywo³ania+odbitki oferuj± scan gratis na CD. :wink:

garreth - Wto 16 Wrz, 2008

je¶li skan gratis, to nie spodziewaj siê jakiej¶ pora¿aj±cej jako¶ci :wink: ja swoje skany zmniejszam o 50%, ¿eby w ogóle dawa³y siê ogl±daæ na ekranie
Jacek(Baton) - Wto 16 Wrz, 2008

Ja wogóle my¶la³em o zakupie skanera np. EPSON V200 Photo, ¿eby lustrzankê anloga wykorzystaæ jako¼ród³o zdjêæ" cyfrowych".
Poza tym mam du¿o filmów z których mam tylko odbitki.
Mog³a by byæ to jaka¶ alternatywa zamiast lustrzanki cyfrowej. :lol:

garreth - Wto 16 Wrz, 2008

z tego co do tej pory uda³o mi siê dowiedzieæ w tematach skanerowych, ze stajni Epsona najbardziej polecane s± 4490, V500, a z dro¿szych- V700
Jacek(Baton) - Wto 16 Wrz, 2008

Tak, tylko cena tych skanerów nie jest specjalnie kusz±ca.
A na moje potrzeby, my¶lê ¿e V200 w zupe³no¶ci wystarczy.
Przecie¿ nie kupiê skanera za ponad 1tys czy 2tys, ¿eby sobie "parê" fotek zrzuciæ do kompa czy na CD.

garreth - Wto 16 Wrz, 2008

ceny niezbyt kusz±ce, ale przecie¿ nie napisa³e¶, ¿e wybieraj±c skaner bêdziesz siê kierowa³ przede wszystkim cen± :wink:
Jacek(Baton), jak bêdziesz mia³ ju¿ wywo³anego Profoto, napisz swoje wra¿enia :smile: jestem ciekawy, jak siê spisuje ten negatyw


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group