forum.optyczne.pl

Wolne tematy - szukam dobrego programu do redukcji szumow!!!

tylas - Pon 13 Lis, 2006
Temat postu: szukam dobrego programu do redukcji szumow!!!
Witam.
Posiadam canona 30D i szukam programu do redukcji szumow?Czesto robie zdjecia przy slabym oswietleniu przy wysokim iso rzedu 1600,3200.Prosze o rade jaki bylby dobry program do redukcji szumow?Dziekuje z gory:)pozdro

eska - Pon 13 Lis, 2006

Ja gdy musze szybko pozbyc sie szumu to uzywam BlackFrame. Mozna go sciagnac z tego miejsca (od razu jest instrukca jak uzywac, ale w zasadzie nie ma co tlumaczyc).

http://www.mediachance.com/digicam/blackframe.htm

konrad

tylas - Sro 15 Lis, 2006

dzieki bardzo,wybrobuje!pozdrawiam
d - Sro 15 Lis, 2006
Temat postu: DxO Optics Pro V4
Czy jest w Polsce jakiś sklep, może być internetowy, gdzie można kupić program DxO Optics Pro V4?
Nie chodzi mi o wyłącznie "zassanie", tylko także posiadanie płyty oraz faktury vat.
Oraz pytanie: czy ktoś już z tego korzystał? Jakie wrażenia?
Zwłaszcza jak działa funkcja poprawiania konkretnych obiektywów?
Szczegóły co do tego programu:
http://www.dxo.com/intl/photo

eska - Czw 16 Lis, 2006

Bawilem sie wersja 3, porownujac jak poprawi fotki robione K-M A200 (jej test mozna znalezc w naszej bazie). Szczerze mowiac wielkiej roznicy nie widzialem. Program poprawia faktycznie dystrosje i zmniejsza aberracje, ale jego zalety mozna odczuc (wg mnie) tylko w przypadku zdjec robionych w trudnych warunkach, gdzie wady obiektywu faktycznie psuja kadr.

Nie mialem czasu pobawic sie obrobka innych obiektywow, ale moja rada jest taka, zanim kupisz, najpierw sciagnij sobie wersje demo sprawdz liste obiektywow i aparatow (kompaktow) jakie ma on w swojej bazie i posciagaj sobie fotki z naszych trestow (sa nieobrabiane, z pelnymi exifami) i sam ocen czy przynosi on zamierzone efekty.

P.S.
Jakiego aparatu/obiektywu uzywasz?

konrad

d - Czw 16 Lis, 2006

dzięki za odpowiedź:)
robię zdjęcia architektury, na póki co małe ilustracje do książek o architekturze, na razie z pomocą 350d + ef-s 10-22 (oba są w spisach ustawień wersji standard dxo). Kąt widzenia jest odpowiedni, ale na brzegach kładą się linie proste. A pole manewru przy matrycach aps-c jest bardzo małe, jeśli chodzi o szeroki kat ok. 100 stopni. Dlatego szukam czegoś korygującego, zanim się nie dorobię tycvh wszystkich tilt&shiftów, a wszystko wskazuje na to, że ten dxo ma taką opcję jako jedną z kluczowych.

Swoją drogą czy będzie jakiś artykuł o tilt-shiftach? Czy może choćby test jednego?

eska - Czw 16 Lis, 2006

przy szerokim kacie ten program moze duzo pomoc, ale tak jak pisalem, dobrze bedzie to sprawdzic na samplach.

co do artykulow to nic nie obiecje, bo jestesmy obecnie zawaleni testami (obrobka tego co niedawno skonczylismy i dochodzace nowe aparaty/obiektywy) :-/

konrad

kgelec - Nie 03 Cze, 2007

moze noise ninja...
Allan - Czw 21 Cze, 2007

Eska, sprawdzilem ten program ale powiem ci szczerze ze nie jestem zwolennikiem automatyzacji. Zwlaszcza ze niektore szczegoly na moich zdjeciach ktore byly istotnym elementem calosci "potrktowal" jako "intuzow" :D . Wole jednak takie rzeczy robic manualnie.
5kbFlashMemory - Wto 04 Wrz, 2007

Dzisiaj znalazlem na jakims forum Neat Image, Noiseware Pro PS, PSP 9 - filtr DCNR. Ten pierwszy juz ktos testowal z forum Optyczne i podobno jest OK.
MC - Wto 04 Wrz, 2007

Wczoraj NeatImage sciagnalem, faktycznie szumy zdecydowanie zmniejsza, ale oczywiscie kosztem ostrosci. Jak zwykle-cos za cos.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group