forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Canon EOS 1000D - test lustrzanki

krzysiek - Pią 26 Wrz, 2008
Temat postu: Canon EOS 1000D - test lustrzanki
Test 1000D u nas:


http://optyczne.pl/83.1-T...000D_Wstęp.html

konczako - Pią 26 Wrz, 2008

Mała pomyłka w podsumowaniu.

"Na koniec przedstawiamy najważniejsze wady i zalety Canona 450D." - chyba chodzi o 1000D :wink:

Paweł_G - Pią 26 Wrz, 2008

W sumie aparat fajny gdyby nie był taki plastikowy. Według mnie przy obecnej cenie 40D i 450D i 1000D nie jest rozsądnym wyborem.
rafalg - Pią 26 Wrz, 2008

To taki głęboki OEM 450-tki, generalnie kiszka.
Arek - Pią 26 Wrz, 2008

Poprawiłem, dzięki.
Itey - Pią 26 Wrz, 2008

wygląda na to, że mając tak fajne sensory mają przy okazji problem marketingowy - jak 'zmniejszyć' aparat, żeby nie zepsuć sprzedaży modelu wyższego ;)
Tylko jedno pytanie - skąd tak duża różnica w ocenie jakości wykonania D60 i tego? Przyznam, że jak wziąłem go do ręki to raczej widziałbym odwrotną zależność.

MC - Pią 26 Wrz, 2008

Dla osoby poczatkujacej bardzo ciekawy aparat.
Fakt, ze ma 7 a nie tysiac piecset sto dziewiecset pol AF nie jest wielka wada, bo te 7 jest calkiem sensownie rozmieszczonych. Ja bym podsumowal tak - zdjecia bedzie robil tak dobre jak dobry bedzie fotograf i obiektyw.

krzysiek - Pią 26 Wrz, 2008

Itey - D60 ma m.in. zdecydowanie mniej przycisków i nie ma LV.

[ Dodano: Pią 26 Wrz, 2008 11:25 ]
MC - szczerze mówiąc i tak w większości przypadków używa się centralnego. Niech więc on ma wszystkich punktów 3 ale ten centralny niech będzie bardziej celny.

ziemowy - Pią 26 Wrz, 2008

Na początku testu autor napisał "Aparat ma za zadanie konkurować z takimi lustrzankami jak: Nikon D60, Olympus E-420, Pentax K200D (teraz już chyba Pentax K-m) i Sony DSLR-A200". Mnie się wydaję, że śmiało może konkurować z E-520, A300.
Przy obecnych cenach 1000D, 450Di 40D wybór tego środkowego wydaje się troche dziwny bo dla kogo jest 450D?? Amatorzy kupią o 700zł tańszego 1000D a zaawansowany użytkownik wybierze 40D który jest jakieś 400 zł droższy od 450D.

MC - Pią 26 Wrz, 2008

krzysiek, dlatego wlasnie tak napisalem. Ale ta celnosc to faktycznie robi wrazenie :neutral:
goltar - Pią 26 Wrz, 2008

Czytając ten test i bawiąc się 1000D miałem deja vu, dla mnie 1000D = 400D, tylko chyba jest jeszcze bardziej plastikowy... W sumie to trzeba pogratulować Canonowi że potrafi jeszcze dobrze sprzedawać aparat którego premiera miał miejsce w 2006 roku :razz:
rafalg - Pią 26 Wrz, 2008

400D faktycznie nie jest dużo lepszy ale w momencie kiedy wychodził był całkiem przyzwoity, ja tam jest z niego dość zadowolony. Fakt nie ma paru funckcji które ma np 40D. Ale 1000D jest według mnie jednak gorszy od tego z 2006 roku. Wycięli z niego co się dało. Już bym woalał nawet 350-tkę niż ten badziew.
mavierk - Pią 26 Wrz, 2008

Typowo 1000d wydaje się być lepszym sprzętem od 450 tki :) Przynajmniej dla mnie.
RB - Pią 26 Wrz, 2008

ziemowy napisał/a:
Na początku testu autor napisał "Aparat ma za zadanie konkurować z takimi lustrzankami jak: Nikon D60, Olympus E-420, Pentax K200D (teraz już chyba Pentax K-m) i Sony DSLR-A200". Mnie się wydaję, że śmiało może konkurować z E-520, A300.

A300 to a200 z LV. Co prawda ten Canon ma LV ale do funkcjonalności tego gadżetu jakie zafundowało nam Sony to jest mu dość daleko :-) IMO jeśłi komuś naprawdę zalezy na LV to wybór Canonów czy to 100d czy 450d nie jest najszczęsliwszy. Dlatego 1000d jest jednak konkurencja a200 :-)

ziemowy - Pią 26 Wrz, 2008

Mnie się wydaje, że wybierając między 450D a 1000D lepiej wybrać to drugie a zaoszczędzone pieniadzę przeznaczyć na jakieś szkiełko. 50/1.8 lub choćby dołożyć 200 zł i kupić 55-250 IS
krewzszafy - Pią 26 Wrz, 2008

"Uchwyt jest podobny do tego z 450D - mały i niewygodny ale przyzwyczaić się można. Dzięki szybkości użytkowania i takiemu samemu rozkładowi przycisków użytkowanie jest bardzo wygodne"
To jest bez sensu. Albo jest wygodny albo nie. A przyzwyczaić to się można nawet do życia w celibacie :wink:

[ Dodano: Pią 26 Wrz, 2008 12:41 ]
I do szumiących matryc zapewne również

Baku - Pią 26 Wrz, 2008

Z tym uchwytem to jest sprawa subiektywna. Osoby o mniejszych dłoniach (np. kobiety) chwalą sobie małe lustrzanki (np. E-420) i uważają, że są bardzo wygodne. Inni z kolei wolą cięższe i masywniejsze korpusy. Mimo, że wielkich łap nie mam to ja np. lubię aparaty z korspusami takimi jak ma 40D, A700 czy D300.

Może lepiej było napisać: "Uchwyt jest podobny do tego z 450D. Powody do narzekania będą miały osoby o dużych dłoniach oraz przyzwyczajone do obsługi większych i cięższych aparatów".

Natomiast bardzo wygodna, jak rozumiem, jest sama praca z aparatem - dzięki dużej szybkości pracy i dobremu rozłożeniu klawiszy na korpusie.

mavierk - Pią 26 Wrz, 2008

na tym teście widać procanonowe wstawki - nie jest wygodnie, ale sie szybko przyzwyczajamy... przyzwyczaić się można do wszystkiego :)

troche mnie wkurzały te komentarze, że jest coś słabe, ale w sumie jest spoko.. taki ogólny wydźwięk tego testu dla mnie jest.

ziemowy - Pią 26 Wrz, 2008

Takie rzeczy jak ergonomia trzymania aparatu to bardzo subiektywna sprawa. Żaden test nie powie nam czy aparat leży dobrze w dłoni czy nie. Trzeba iść do sklepu i wziąć go w łapy :)
krewzszafy - Pią 26 Wrz, 2008

o punktacji jak zwykle szkoda gadać bo to kompletna żenada, za jakość wykonania i ergonomię daliście więcej niż dostał uszczelniony k200. Notorycznie mylicie ergonomię z użytkowaniem
krzysiek - Pią 26 Wrz, 2008

krewzszafy - jeśli nie podoba Ci się punktacja to stwórz swoją i zejdź z tonu. Punkty masz przyznawane dla każdego rozdziału i w obrębie tego rozdziału są uśredniane. K200D ma gorsze menu, mniej przycisków i przede wszystkim nie ma LV.

mavierk - gratuluję spostrzegawczości co no naszej procanonowskiej polityki;]

mavierk - Pią 26 Wrz, 2008

krzysiek napisał/a:
mavierk - gratuluję spostrzegawczości co no naszej procanonowskiej polityki;]
Spoko, na szczęście to dopiero pierwszy taki test, gdzie mam takie odczucie :P
RB - Pią 26 Wrz, 2008

krewzszafy napisał/a:

[ Dodano: Pią 26 Wrz, 2008 12:41 ]
I do szumiących matryc zapewne również


Z punktu widzenia targetu Canona raczej trudno by było...

krewzszafy - Pią 26 Wrz, 2008

krzysiek napisał/a:
krewzszafy - jeśli nie podoba Ci się punktacja to stwórz swoją i zejdź z tonu. Punkty masz przyznawane dla każdego rozdziału i w obrębie tego rozdziału są uśredniane. K200D ma gorsze menu, mniej przycisków i przede wszystkim nie ma LV.

tylko żaden z wymienionych przez ciebie elementów nie dotyczy JAKOŚCI WYKONANIA I ERGONOMII a tego dotyczyła moja wypowiedź. Nie jestem onanistą sprzętowym i nie oddaję pokłonów żadnemu producentowi ale patrząc na to jak bronicie swoich testów można się znichęcić do czytania kolejnych.

Arek - Pią 26 Wrz, 2008

krewzszafy napisał/a:
Nie jestem onanistą sprzętowym i nie oddaję pokłonów żadnemu producentowi


Tutaj bym polemizował. A polemikę spokojnie można oprzeć o przegląd Twoich wypowiedzi na tym forum.

krewzszafy - Pią 26 Wrz, 2008

skoro klasyfikujecie ergonomię oraz użytkowanie w osobnych punktach to nie przyznawajcie punktów za to samo w jednej i w drugiej kategorii :wink:

[ Dodano: Pią 26 Wrz, 2008 14:21 ]
Arek napisał/a:
Tutaj bym polemizował. A polemikę spokojnie można oprzeć o przegląd Twoich wypowiedzi na tym forum.

no pewnie bo wytykam błędy w testach to jestem zły i w ogóle nienormalny

[ Dodano: Pią 26 Wrz, 2008 14:28 ]
Arek napisał/a:
polemikę spokojnie można oprzeć o przegląd Twoich wypowiedzi na tym forum

http://forum.optyczne.pl/...er=asc&start=15
no pewnie jadę po wszystkich tylko nie po pentaksie którego używam :lol: Arek nie kompromituj sie takimi wypowiedziami bo nigdy nie twierdziłem że coś jest bezwzględnie lepsze

komor - Pią 26 Wrz, 2008

mavierk napisał/a:
Typowo 1000d wydaje się być lepszym sprzętem od 450 tki :) Przynajmniej dla mnie.


A jakieś uzasadnienie, Mavierk?

krewzszafy - Pią 26 Wrz, 2008

Arek najlepszą obroną jest atak co pokazujesz w tym temacie. Ustosunkuj się do tego co napisałem o punktacji w "jakości wykonania i ergonomii" a nie uciekaj od tematu atakując moją osobę. To jest typowe gdy wytknie się wam jakieś dziwne rzeczy z testu
mavierk - Pią 26 Wrz, 2008

komor napisał/a:
A jakieś uzasadnienie, Mavierk?
Jak to jakie? Bo tak ;)

mam mały korpus (który jest mały a nie maławy), do tego mam podobną rozdzielczość, lepszy zakres tonalny i 700zł do wydania na optyke.

mnich - Pią 26 Wrz, 2008

mavierk, i rozumiem do tego 1000D komplet stałek L ?
MC - Pią 26 Wrz, 2008

mnich, efekt chyba bedzie lepszy niz body 5D Mk II :wink:
mavierk - Pią 26 Wrz, 2008

Komplet stałek z L w nazwie to nawet z 300d bym chciał :)
kozidron - Pią 26 Wrz, 2008

mavierk napisał/a:
Komplet stałek z L w nazwie to nawet z 300d bym chciał :)


Na pewno wygodniej by się to trzymał, niż 1000D.

Po przeczytaniu testu, odnoszę wrażenie, że to chyba nie jest puszka nawet dla początkującego, bo wszystko można przeboleć ale tak działający af - chyba nie.

mavierk - Pią 26 Wrz, 2008

kozidron napisał/a:

Na pewno wygodniej by się to trzymał, niż 1000D.
... no to niech bedzie e-410 -_-
Luke_S - Sob 27 Wrz, 2008

Wyniki Waszych testów rozpiętości tonalnej wprawiają mnie w konsternację. Twierdzicie, że canon 1000D i olympus E-420 to aparaty z tej samej półki, z czym się zgadzam. Ale Wasze wnioski dotyczące ich rozpiętości tonalnej już kłócą się z logiką. Według zamieszczonych przez Was wykresów, na oko można odczytać następujące wartości EV (wartości dotyczą wysokiej jakości):

z lewej: E-420 | z prawej: 1000D

iso 100: 6,2 | 6,2
iso 200: 5,7 | 5,2
iso 400: 5,2 | 4,7
iso 800: 3,8 | 3,9
iso 1600: 2,7 | 3,3

Wasze wnioski dotyczące rozpiętości tonalnej canona:

- "Pamiętamy wpadkę Canona 450D z małą dynamiką tonalną. W 1000D na szczęście tego nie ma...";
- "zakres tonalny na dobrym poziomie".

Jak wyglądają Wasze wnioski dotyczące rozpiętości tonalnej olympusa?:

- "Wyniki Olympusa E-420, pod względem zakresu tonalnego, są takie jak wszystkich lustrzanek tego producenta przetestowanych do tej pory przez naszą redakcję. To ciągle najsłabszy punkt lustrzanek systemu 4/3";
- "E-420 nie odbiega od pozostałych lustrzanek oferowanych przez Olympusa i charakteryzuje się małym zakresem tonalnym";
- "mały zakres tonalny".

Panowie, o co chodzi?

konczako - Sob 27 Wrz, 2008

A mnie np. dziwi to że, kompakt S5IS "przy najniższej czułości i dla dobrej jakości obrazu wynosi ona aż 7.6 f-stop, zaś dla wysokiej jakości 5.5 f-stop" a np zakres tonalny dla Nikona d700 "... dla tej czułości równa jest około 7.2 EV"
Mniejszy zakres tonalny niż jakiś tam kompakt?? Coś mi tu nie gra...tzn. ja czegoś nie rozumiem i z góry przepraszam za swoją niewiedzę ale mógłby mi ktoś wyjasnić o co chodzi?? :oops:
Bo np. EOS 40D przy iso 100 osiaga niecałe 7EV czyli mniej niż kompakt S5?...

[ Dodano: Nie 28 Wrz, 2008 21:59 ]
konczako napisał/a:
A mnie np. dziwi to że, kompakt S5IS "przy najniższej czułości i dla dobrej jakości obrazu wynosi ona aż 7.6 f-stop, zaś dla wysokiej jakości 5.5 f-stop" a np zakres tonalny dla Nikona d700 "... dla tej czułości równa jest około 7.2 EV"
Mniejszy zakres tonalny niż jakiś tam kompakt?? Coś mi tu nie gra...tzn. ja czegoś nie rozumiem i z góry przepraszam za swoją niewiedzę ale mógłby mi ktoś wyjasnić o co chodzi?? :oops:
Bo np. EOS 40D przy iso 100 osiaga niecałe 7EV czyli mniej niż kompakt S5?...

Ale cisza :razz:

Luke_S - Czw 02 Paź, 2008

Ja też nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie.
fotodarek - Pią 03 Paź, 2008

A ja wczoraj kupiłem Canona 1000D w Media Markt w Czeladzi , 1499zł kosztował kitowy zestaw
pierwsze foty i jestem z tego sprzętu zadowolony
nawet na kitowym obiektywie zdjęcia są całkiem przyzwoite z tego sprzętu

docelowo mam zamiar zrobić z tego Canona coś więcej , czyli dokupie gripa, i lampę , a w późniejszym czasie jakieś szkło dodatkowe

co do lampy to co polecacie
580 EX II sporo kosztuje , może jest jakaś w zamienniku z innych firm co podobne ma właściwości

na razie pstrykam co popadnie tym aparatem

Robert_ - Pią 03 Paź, 2008

krewzszafy napisał/a:
Arek najlepszą obroną jest atak co pokazujesz w tym temacie. Ustosunkuj się do tego co napisałem o punktacji w "jakości wykonania i ergonomii" a nie uciekaj od tematu atakując moją osobę. To jest typowe gdy wytknie się wam jakieś dziwne rzeczy z testu


uważaj, bo dostaniesz prezent w postaci napisu "awaria" podczas wchodzenia na tą stronkę, chyba nie jesteś tak naiwny by mieć złudzenia wobec tutejszych "testów"

RB - Pią 03 Paź, 2008

Robert_ napisał/a:
krewzszafy napisał/a:
Arek najlepszą obroną jest atak co pokazujesz w tym temacie. Ustosunkuj się do tego co napisałem o punktacji w "jakości wykonania i ergonomii" a nie uciekaj od tematu atakując moją osobę. To jest typowe gdy wytknie się wam jakieś dziwne rzeczy z testu


uważaj, bo dostaniesz prezent w postaci napisu "awaria" podczas wchodzenia na tą stronkę, chyba nie jesteś tak naiwny by mieć złudzenia wobec tutejszych "testów"


eeee, jeszcze nie 'awariuja' tych mniej zachwyconych - no w kazdym razie mnie nie "zawariowali" :-D
a testy jak testy... jak masz odpowiedni dystans i porównasz z innymi podobnymi testami to mozna się z nich conieco dowiedzieć.

MC - Pią 03 Paź, 2008

Robert_, ja nie zauwazylem przymusu wchodzenia na ta strone. Jak nie lubisz - nie wchodz.
Rizzo - Pią 03 Paź, 2008

Luke_S slusznie zauważył może jednak ktoś znający się na rzeczy ustosunkuje do jego wypowiedzi.

Co do sposobów testowania sprzętu, nie śmiem się wypowiadać bo brak mi wiedzy. Jednak jedno wasze testowe założenie jest dośc zabawne. Przyjeliście, że brak stabilizacji w korpusie jest wadą i z uporem maniaka się tego trzymacie. Najdelikatnej rzeczy ujmując to głupie. Czytasz test Canona jedynki i w podumowaniu czytasz minus brak stabilizacji :mrgreen: . Iscie kompromitujące założenie, któ
re dla dobra tego serwisu powinniście wywalić. To moje zdanie. Nie róbie tylko mi errora jak będe wchodzić na stronę :twisted: Pozdrawiam

goltar - Pią 03 Paź, 2008

Panowie wystarczy OT, kolejne posty nie dotyczące Canona 1000D będę kasował, a na uwagi i opinie dotyczące portalu optyczne .pl jest dedykowany dział na forum.
MC - Pią 03 Paź, 2008

goltar, ale w sumie racja jest - chlopaki zadali pytanie a odpowiedzi jak nie bylo tak nie ma. Swoja droga mnie tez to ciekawi.
goltar - Pią 03 Paź, 2008

MC pytania są ok, nic do nich nie mam :) , chodzi mi o wypowiedzi dotyczące banowania - to nie ten dział i robienie OT.
fotodarek - Pią 03 Paź, 2008
Temat postu: Re: Canon EOS 1000D - test lustrzanki
krzysiek napisał/a:
Test 1000D u nas:


http://optyczne.pl/83.1-T...000D_Wstęp.html

dzięki temu testowi Canona 1000D ja postanowiłem po przeczytaniu i porównianiu do innych lustrzanek z tego segmentu zakupić właśnie Canona 1000D.
Z tych co są dostępne : Nikon D60, czy Pentax K200, czy Sony A200, najrozsądniejszym wyborem właśnie był i jest Canon 1000D
wielka zaleta korpusu to że mogę wkręcić do niego każdy obiektyw, gripa można podpiąć, i poza tym Canon to coś znaczy w świecie foto

RB - Pią 03 Paź, 2008
Temat postu: Re: Canon EOS 1000D - test lustrzanki
fotodarek napisał/a:

dzięki temu testowi Canona 1000D ja postanowiłem po przeczytaniu i porównianiu do innych lustrzanek z tego segmentu zakupić właśnie Canona 1000D.
Z tych co są dostępne : Nikon D60, czy Pentax K200, czy Sony A200, najrozsądniejszym wyborem właśnie był i jest Canon 1000D


No właśnie :-) i po co te inne firmy produkują swoje gnioty... pewnie dla i...otów...

fotodarek napisał/a:

wielka zaleta korpusu to że mogę wkręcić do niego każdy obiektyw, gripa można podpiąć, i poza tym Canon to coś znaczy w świecie foto


Niebywałe i porażające zalety :wink:

kozidron - Pią 03 Paź, 2008

fotodarek,

fotodarek napisał/a:
Z tych co są dostępne : Nikon D60, czy Pentax K200, czy Sony A200, najrozsądniejszym wyborem właśnie był i jest Canon 1000D


niestety mylisz się, z wszystkich tych modeli jakbym musiał wybierać to 1000D, wybrałbym jako ostatnie. Poza testem 1000D, trzeba było przeczytac jeszcze pozostałe testy puszek wymienionych przez ciebie albo lepiej, spróbować wszystkim porobić foty.
Sam używam canona ale zdecydowanie wybrałbym pentaxa K200 zamiast tego kastrata 1000D.
Może i canon coś znaczy w świecie foto ale tą puszką nie poprawi sobie opinii na rynku.

mavierk - Pią 03 Paź, 2008

w czym 1000d jest kastratem?
Rizzo - Pią 03 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:
wielka zaleta korpusu to że mogę wkręcić do niego każdy obiektyw, gripa można podpiąć, i poza tym Canon to coś znaczy w świecie foto


Możesz wkręcić w niego wszystkie obiektywy świata !

[ Dodano: Pią 03 Paź, 2008 18:41 ]
mavierk napisał/a:
w czym 1000d jest kastratem?


Zapewne brak spota, sredniofajny af, brak możliwości ustawienia temperatury barwowej, no i tak na pół serio to brak stabilizacji w body :grin:

henk - Pią 03 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:
wielka zaleta korpusu to że mogę wkręcić do niego każdy obiektyw, gripa można podpiąć, i poza tym Canon to coś znaczy w świecie foto
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

W sumie do aparatu nic nie mam jak za taką kasę ale te argumenty nie były najrozsądniejsze

Rizzo - Pią 03 Paź, 2008

Swoją drogą mam pytanie na poważnie czy Wy naprawdę uważacie, że brak punktowego pomiaru światła to mała wada? Jestem amatorem, ale zdarza mi się często używać spota, szczególnie jak obiekt jest na jasnym tle. Uzyskuje efekt wyraźnego obiektu z prześwietlonym tłem co często prezentuje się bardzo fajnie. Chociaż wiem, że podobnie można to zrobić przez kompensacje ekspozycji. Napewno jest wiele jeszcze sytuacji, w których powinno się korzystać z punktowego pomiaru światła, chociaż nie wszystkie są mi znane.
henk - Pią 03 Paź, 2008

Rizzo napisał/a:
czy Wy naprawdę uważacie, że brak punktowego pomiaru światła to mała wada?
Owszem, tak właśnie uważam

Mam Nikona D60 który dysponuje pomiarem punktowym i ani razu z tego nie korzystałem

Gdy chciałem prawidłowo naświetlic obiekt na tle np. nieba to radziłem sobie tak jak napisałeś - kompensacja ekspozycji albo (nawet częściej) prześwietlałem zdjęcie w manualu

1000D jest jedną z najtańszych lustrzanek na rynku i nie powinniśmy się po nim spodziewac profesjonalnych udogodnień

krisv740 - Pią 03 Paź, 2008

punktowego dobrze jest używać , jeśli chcesz zrobić sobie porównanie "jasnych i ciemnych" punktów pomiarowych klatki. wówczas przeliczasz sobie rozpietość i decydujesz czy naświetlasz na cienie czy na swiatła i w jakim stopniu.
ogólnie ja np. rzadko używam spota

mavierk - Pią 03 Paź, 2008

Rizzo napisał/a:
Zapewne brak spota, sredniofajny af, brak możliwości ustawienia temperatury barwowej, no i tak na pół serio to brak stabilizacji w body :grin:
spot... spoko, co kto lubi :) . Średnio fajny AF - wg tego, co wyczytaliśmy, pentax ma jeszcze słabszy, brak stabilizacji - ja też nie mam stabilizowanej matrycy, ale stabilizuje mi i tak, co potrzebuję :)

No a z drugiej strony 1000d ma dużo fajnej optyki, chodzi szybko i skutecznie, niewiele szumi i ma całkiem dobry zakres tonalny.

ziemowy - Pią 03 Paź, 2008

Dodajmy jeszcze ten platik fantastik całej obudowy. Już 450D wyglądał troche tandetnie ale 1000D to już zabawka z wyglądu. Spójrzmy na Olka E-510. Ten sam plastik a możne wyglądać ładnie i się podobać.
jaad75 - Pią 03 Paź, 2008

mavierk napisał/a:
Średnio fajny AF - wg tego, co wyczytaliśmy, pentax ma jeszcze słabszy

Myślę, że warto zwrócić uwagę na "wyczytaliśmy"... :twisted:

RB - Pią 03 Paź, 2008

henk napisał/a:
Rizzo napisał/a:
czy Wy naprawdę uważacie, że brak punktowego pomiaru światła to mała wada?
Owszem, tak właśnie uważam

Mam Nikona D60 który dysponuje pomiarem punktowym i ani razu z tego nie korzystałem

Gdy chciałem prawidłowo naświetlic obiekt na tle np. nieba to radziłem sobie tak jak napisałeś - kompensacja ekspozycji albo (nawet częściej) prześwietlałem zdjęcie w manualu


Punktowym mozna zmierzyć osobno światła i osobno cienie kadru. Potem zaś na spokojne odpowiednio ustawić ekspozycje w M lub zrobić kompensację przy centralnie wazonym lub matrycowym.

Zdarza sie też strzelać centralnym gdy wyraźnie chodzi o odpowiednie naświetlenie tematu a warunki tła sa na oko do tego korzystne. Oczywiście nierzadko takze z kompensacją, bo jednak 'niekiedy' człowiek wie lepiej o co mu chodzi niż automacik.

Z drugiej strony w dobie efektu instant i mozliwości poprawiania naświetlenia po obejrzeniu efektu niekiedy spot traci na znaczeniu.

Ogólnie spot to przyjazna i przydatna funkcja, ale oczywiście nie taka co sie ją ustawia 'raz na zawsze'. W Canonach swego czasu długo nie było tego w korpusach nawet klasy średniej amatorskiej (Eosy 30 i 50 miały AFAIR jakis szczatkowy pseudospot z dość absurdalnie pokaźnym kryciem...)

Rizzo - Pią 03 Paź, 2008

mavierk napisał/a:
No a z drugiej strony 1000d ma dużo fajnej optyki, chodzi szybko i skutecznie, niewiele szumi i ma całkiem dobry zakres tonalny.


Tak dobry jak E 420 ? :twisted:

Jasne fajny amatorski korpus, nic dodać nic ująć.

Sądziłęm, że spot ma bardziej doniosłą rolę a jak czytam to dochodzę do wniosku, że większość osób uważa to za miły dodatek nic więcej.

henk - Pią 03 Paź, 2008

Moim zdaniem lustrzanki tej klasy co 1000D służą do nauki fotografowania

Gdy fotograf zacznie kumac o co chodzi z pomiarem punktowym to przesiada się na 40D

Rizzo - Pią 03 Paź, 2008

henk napisał/a:
Moim zdaniem lustrzanki tej klasy co 1000D służą do nauki fotografowania

Gdy fotograf zacznie kumac o co chodzi z pomiarem punktowym to przesiada się na 40D


No dokładnie, tylko żeby docenić i potrenować z daną opcją to najpierw trzeba ją mieć. Do nauki fotografowania warto mieć nawet gorszy aparat z możliwie największą ilością funkcji i tak właśnie podchodzę do mojej a300.

krisv740 - Pią 03 Paź, 2008

Rizzo napisał/a:
Do nauki fotografowania warto mieć nawet gorszy aparat z możliwie największą ilością funkcji i tak właśnie podchodzę do mojej a300.

obawiam się , że wyciągasz złe wnioski :mrgreen: :twisted:

Rizzo - Pią 03 Paź, 2008

krisv740 napisał/a:
obawiam się , że wyciągasz złe wnioski


Jest taka możliwość :grin:

fotodarek - Pią 03 Paź, 2008

jakość zdjęć z tego kitowego obiektywu jest zadowalająca z Canona 1000D
mnogość funkcji i tak ma, właśnie studiuje instrukcje obsługi, sporo ma tych ustawień różonorakich, już mam dość czytania , zostawie resztę instrukcji na potem
co do obudowy, dla mnie jest Ok , ale na pewno dokupie gripa do niego , będzie się lepiej trzymać w ręce , ale i teraz nie jest źle

punktowy pomiar AF jest super, 7 pól ma , ale wg. mnie to w zupełności wystarcza do zrobienia całkiem fajnych zdjęć

więc podsumowując
ci co krytykują , to na pewno nie mogą zboleć że wydali kupe kasy na inne body a tu nagle Canon wypuścił 1000D co można powiedzieć w zupełności wystarczy do fotografii, i nie tylko amatorskiej, ale i pół prof...

RB - Pią 03 Paź, 2008

henk napisał/a:
Moim zdaniem lustrzanki tej klasy co 1000D służą do nauki fotografowania

Gdy fotograf zacznie kumac o co chodzi z pomiarem punktowym to przesiada się na 40D


Używając 1000d nigdy nie jest w stanie się dowiedzieć o sso chozi z pomiarem punktowym więc nie ma po co przesiadać się na 40d... :mrgreen:

jaad75 - Pią 03 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:
ci co krytykują , to na pewno nie mogą zboleć że wydali kupe kasy na inne body a tu nagle Canon wypuścił 1000D co można powiedzieć w zupełności wystarczy do fotografii, i nie tylko amatorskiej, ale i pół prof...

Dobre... :lol:

henk - Pią 03 Paź, 2008

RB, Podejrzewam że wiesz dobrze o co mi chodziło chociaż faktycznie użyłem niewłaściwego określenia

A więc poprawka - gdy fotograf zapozna się z tematem na tyle że zacznie mu brakowac pomiaru punktowego ... 40D

kozidron - Pią 03 Paź, 2008

fotodarek, to nie jest tak.......spokojnie, nie ma co się unosić, ja odebrałem właśnie to na odwrót niż ty, czyli tak, że to ty się utwierdzasz w przekonaniu, iz dokonałeś rozsądnego wyboru. Wiesz co poza paroma wadami, nie znaczy, że tym aparatem nie da się robić dobrych zdjęć. Bawiłem sie ta puszką dłuższą chwilę i generalnie było okey, dla zabawy podpinałem do niej dłuższe tele i rzeczywiście af był słabszy niż np. w takim 400D, z tym że to moja subiektywna opinia.
Mnogość funkcji to nie jest żaden wyznacznik, po za tym to jest puszka dla początkującego , dlatego wymagania też powinny być mniejsze.


fotodarek
Ps. z tego co ja zauważyłem to 1000D nie ma punktowego pomiaru .....

jaad75 - Pią 03 Paź, 2008

kozidron napisał/a:
Ps. z tego co ja zauważyłem to 1000D nie ma punktowego pomiaru .....

Ale ma punktowy AF, brzmi podobnie... :razz:

kozidron - Pią 03 Paź, 2008

jaad75, też kiedyś byłeś początkujący, daj spokój, ja mogę domyślać się, że fotodarek, to miał właśnie na myśli .....bo skoncentrowany to nie punktowy....
dla niego zapewne na razie nie ma to większego znaczenia.
Ja mogę też zacząć łapać cię za słówka...ale chyba nie o to chodzi

jaad75 - Pią 03 Paź, 2008

kozidron napisał/a:
Ja mogę też zacząć łapać cię za słówka...ale chyba nie o to chodzi

Łap, nie ma problemu... :smile:
Rizzo napisał/a:
Wszystko to z zazdrości

Właśnie... :mrgreen:

RB - Pią 03 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:

ci co krytykują , to na pewno nie mogą zboleć że wydali kupe kasy na inne body a tu nagle Canon wypuścił 1000D co można powiedzieć w zupełności wystarczy do fotografii, i nie tylko amatorskiej, ale i pół prof...


wiesz, on na dużo straczy. To zalezy od fotografujacego i tematyki. Tyle, że te inne korpusy które wymieniłes jako ewidentnie gorsze starczą do tego samego :-)
Nota bene 1000d wcale nie jest najtańszy.

fotodarek - Pią 03 Paź, 2008

punktowy czy matrycowy pomiar AF
dla mnie to nie ma znaczenia
podoba mi się jak ustawia ostrość na zadany punkt z 7 dmiu które są, można niezłe zdjęcia robić, w 450D jest 9, czyli dwa więcej , niewiele więcej, jak by było z 10 więcej to można by się skusić na 450D

dotychczas miałem aparat kompaktowy FujiFilm E500, przesiadka na Canona 1000D to jakbym się przesiadł z malucha do mercedesa dosłownie, albo jeszcze lepiej

zdecydowałem się na Canona 1000D z kilku powodów , że to Canon , że to body ma możliwość podpięcia gripa , że cena jak za fajną lustrzankę Canona jest bardzo atrakcyjna
1499zł , dla porównania w tej samej cenie był NIKON D60 który jest bardzo okrojony już, i Sony A200 tańszy o całe 300zł, MEDIA MARKT w Czeladzi
Choć gdyby Nikon D60 miał opcje podpięcia gripa i ten 7 segmentowy pomiar AF to z pewnością kupil bym Nikona , Sony też oglądałem i nie, to nie to co chciałem mieć

na allegro można w tej kasie kupić body D30 , używane z Japonii, właśnie, tu mam nowy sprzęt , nieużywany wcześniej, pachnący w pudełku, nówka sztuka , a D30 używka z niewiadomo jakim przebiegiem,

wybór należy do każdego , ja wolę nowy aparat mieć niż używkę,
bo D30 to raczej nikt nie kupuje do okazjonalnej fotografii, nawet w Japonii

jaad75 - Pią 03 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:
punktowy czy matrycowy pomiar AF

Punktowy i matrycowy jest pomiar światła. Nie ma to nic wspólnego z AF.
fotodarek napisał/a:
podoba mi się jak ustawia ostrość na zadany punkt z 7 dmiu które są, można niezłe zdjęcia robić, w 450D jest 9, czyli dwa więcej , niewiele więcej, jak by było z 10 więcej to można by się skusić na 450D

Nie chodzi o to ile, chodzi o to jakie.
fotodarek napisał/a:
dotychczas miałem aparat kompaktowy FujiFilm E500, przesiadka na Canona 1000D to jakbym się przesiadł z malucha do mercedesa dosłownie, albo jeszcze lepiej

Przesiadłeś się na Mercedesa A i uważasz, że właściciele E i S Ci zazdroszczą, bo przepłacili...
fotodarek napisał/a:
zdecydowałem się na Canona 1000D z kilku powodów , że to Canon

O tak, to najbardziej logiczny powód na świecie...
fotodarek napisał/a:
dla porównania w tej samej cenie był NIKON D60 który jest bardzo okrojony już

W porównaniu z 1000D, to niespecjalnie...
fotodarek napisał/a:
na allegro można w tej kasie kupić body D30 , używane z Japonii, właśnie, tu mam nowy sprzęt , nieużywany wcześniej, pachnący w pudełku, nówka sztuka , a D30 używka z niewiadomo jakim przebiegiem,

D30, czy 30D? Bo jesli D30, to się nie opłaca, a 30D jak najbardziej...
fotodarek napisał/a:
bo D30 to raczej nikt nie kupuje do okazjonalnej fotografii, nawet w Japonii

Jeśli mówisz o 30D, to oczywiście, że się kupuje, jeśli chce się mieć wygodny i solidny aparat w przystępnej cenie...

goltar - Pią 03 Paź, 2008

Panowie bez osobistych animozji poprosze...
fotodarek - Pią 03 Paź, 2008

każdy kupuje to na co ma ochotę i na co kogo stać
ja dokonałem takiego wyboru i uważam to za dobre rozwiązanie , i wcale nie krzywduje sobie że nie kupiłem 30D np, uważam że Canon 1000D jest całkiem przyzwoitym aparatem fotograficznym

dzięki testowi na optyczne.pl tego właśnie Canona 1000D , i mogę to potwierdzić jako użytkownik tego właśnie aparatu fotograficznego

krisv740 - Pią 03 Paź, 2008

i to nie jest forum rowerowe :mrgreen:
dodatkowo dodam, że moje 30D na ok 13 tys. "klapnięć" i jesli mogę się "pochwalić" to jednak jest lepsze niż 1000d choćby ze względu na większy wizjer.
proponuję większą wstrzemięźliwość w ocenie swoich "zakupów" :cool:

MC - Sob 04 Paź, 2008

fotodarek, nie przekonuj osob, ktore kupily np. 40D, ze nie maja racji, bo Tobie niektore funkcje nie sa potrzebne. Innym sa i to bardzo. Wiekszosc z nas dobrze wie czego potrzebuje i jakich funkcji w 1000D brakuje. Zgadzam sie, ze kupiles przyzwoity aparat, ale nie wmawiaj nam, ze jest to jakies cudo.
Baku - Sob 04 Paź, 2008

fotodarek, kupiłeś przyzwoity aparat za rozsądne pieniądze. Wszedłeś w system Canona - od nie-Canonowców nie oczekuj miłości i aprobaty.
1000D to entry, entry-level. W zupełności starczy do tego by robić ładne zdjęcia nawet w niesprzyjających warunkach, by odkrywać o co chodzi w trybach Av, Tv, by w końcu poskromić M.
I nawet wtedy nie jest wcale powiedziane, że nagle zapragniesz 5D z 24-70. Raczej przewiduję, że prędzej kupisz sobie jakiś teleobiektyw.
I ostateczna uwaga. Choć to aparatem robi się zdjęcia to jednak zdjęcia robi fotograf. To w 90% od Ciebie zależy czy będą one dobre czy nie. Nie trać czasu na jałowe spory i dowodzenie że ser jest lepszy od kiełbasy; za oknem piękna jesień, czeka by ją uchwycić.

krisv740 - Sob 04 Paź, 2008

Baku, a np. pentax k200d nie starczy? a jest w podobnej cenie :???:
ja jestem przeciwny wpadaniu w samozachwyt już w momencie kupna canona (numer dowolny) i stawainia krzyżyka na innych markach. podobnie z wygłaszaniem opinii typu zaprezentowanych przez naszego kolegę dot. punktów pomiaru /af i braku dystansu do własnej wiedzy.
1000d to to fajna puszka, ale cudów od niej nie należy oczekiwać. matryca w spadku po 400d, af entry, być szczęśliwym, robić zdjęcia. jak załapiesz bakcyla i tak kupisz coś lepszego. umiar i dystans - to podstawa :cool:

mnich - Sob 04 Paź, 2008

miałem tu na pisać o skretynieniu konsumentów, sięgającym ostatnio zenitu i o roli forum w nawracaniu na dobrą drogę, ale powstrzymam się, bo dostałbym ostrzeżenie.

Pozatym chciałem napisać że dziwię się... dziwię się że oprócz walki na megapiksele, dochodzi walka na okrajanie korpusów i ich miniaturyzacja, a mikro cztery-trzecie dokłąda do tego cegiełkę. Czekam na kolejny ruch Kwakona.

mavierk - Sob 04 Paź, 2008

a nie chcielibyście mieć kompakcika z aps-c z wymiennymi szkłami i mieszczący się w kieszeni? :) Coś mi się zdaje, że za 5lat 100000d zastąpi dzisiejszą serię ixusów :D
jaad75 - Sob 04 Paź, 2008

mavierk napisał/a:
a nie chcielibyście mieć kompakcika z aps-c z wymiennymi szkłami i mieszczący się w kieszeni? :)

Niekoniecznie - lubię duże i ciężkie aparaty.

krisv740 - Sob 04 Paź, 2008

mnich, ale przecież nie każdy potrzebuje d3 czy 1dsmkII :mrgreen:

ja na przykład nie :???: :shock: :mrgreen:
wiem, że w żaden spsób nie pomogą mi w robieniu lepszych zdjęć, więc po co przepłacać? dla szpanu?
są różne grupy odbiorców i jedna z nich potrzebuje 1000d,d40, k-m,420 olympusa itd. itp.
ludzie mają wybór.
tylko ja do 5d nie mogę dostać lepszego af :twisted:

[ Dodano: Sob 04 Paź, 2008 12:04 ]
oooooooooo widzisz :mrgreen:

jaad75, potrzebuje :smile:

mnich - Sob 04 Paź, 2008

krisv740 napisał/a:
mnich, ale przecież nie każdy potrzebuje d3 czy 1dsmkII

ja na przykład nie
wiem, że w żaden spsób nie pomogą mi w robieniu lepszych zdjęć, więc po co przepłacać? dla szpanu?
są różne grupy odbiorców i jedna z nich potrzebuje 1000d,d40, k-m,420 olympusa itd. itp.


Ale twierdzenie że to małe G#@$% 1000D jest dobre i najlepsze bo jest od Canona... to już jest kretynizm. Nie każdy potrzbuje 1DS MK II.
:???:
Cytat:
Niekoniecznie - lubię duże i ciężkie aparaty.


zgadzam się! :)

jaad75 - Sob 04 Paź, 2008

krisv740 napisał/a:
tylko ja do 5d nie mogę dostać lepszego af :twisted:

A skąd wiesz tak naprawdę jaki jest?
W *istach i serii K jest dokładnie ten sam moduł AF, a jego działanie jest diametralnie różne - jasne, że dochodzi tu również kwestia silnika w body, co Canona zupełnie nie dotyczy, ale same algorytmy też potrafią dużo zmienić...

ziemowy - Sob 04 Paź, 2008

To jest rynek typowo amatorski i sprzęt dla amatorów. Miniaturyzacja jest tu niezbędna.
Ja się bardzo cieszę że aparaty stają się coraz mniejsze i lepsze.

jaad75 - Sob 04 Paź, 2008

krisv740 napisał/a:
oooooooooo widzisz :mrgreen:

jaad75, potrzebuje :smile:

Ale czego potrzebuję?!? :roll:

krisv740 - Sob 04 Paź, 2008

jaad75, :mrgreen: :mrgreen:
po raz kolejny przedstawię swoją "dziejową , spiskową teorię dziejów" :mrgreen:
ja nie twierdzę , że af jest zły! ja tylko chciałbym aby był to af lepszy niż jest! uważam , że w obecnej chwili jest to wykonalne technicznie i nie zagraża jak to inni piszą serii "1". sensownie rozłożone 19-25 punktów af wystarczyło by mi w zupelności. i to jest moja opinia. nie chcę af z 45 polami, ale trochę szerzej rozłożone punkty w podanym wymiarze były by na miejscu. i to wszystko!
co do większych korpsów , to ja też lubię :roll:
ale to w moim przypadku byłby zbyteczny szpan :shock: :???: :cool:

[ Dodano: Sob 04 Paź, 2008 12:18 ]
jaad75 napisał/a:
krisv740 napisał/a:
oooooooooo widzisz :mrgreen:

jaad75, potrzebuje :smile:

Ale czego potrzebuję?!? :roll:

dużego i ciężkiego korpusu :shock:
sam tak napisałeś :mrgreen:
i ja to pochwalam :cool:

jaad75 - Sob 04 Paź, 2008

ziemowy napisał/a:
To jest rynek typowo amatorski i sprzęt dla amatorów. Miniaturyzacja jest tu niezbędna.

Nie jestem przekonany, czy niezbędna... Najlepiej, żeby można było wybrać między amatorską miniaturką, a aparatem normalnych rozmiarów, niekoniecznie od razu z wyższej półki...

krisv740 - Sob 04 Paź, 2008

jaad75 napisał/a:
ziemowy napisał/a:
To jest rynek typowo amatorski i sprzęt dla amatorów. Miniaturyzacja jest tu niezbędna.

Nie jestem przekonany, czy niezbędna... Najlepiej, żeby można było wybrać między amatorską miniaturką, a aparatem normalnych rozmiarów, niekoniecznie od razu z wyższej półki...

och! gdyby to producenci aparatów wreszcie zrozumieli :twisted: :mrgreen:

ziemowy - Sob 04 Paź, 2008

jaad75 napisał/a:
Najlepiej, żeby można było wybrać między amatorską miniaturką, a aparatem normalnych rozmiarów

Wybór jak najbardziej istnieje. Ci którzy potrzebują małych rozmiarów i dobrej jakości wybiorą u4/3. A dla pozostałych cała gama entry-level(450D, E-520, A300 itd.)

mavierk - Sob 04 Paź, 2008

a jeszcze inni mają 40d do wyboru, które kosztuje już praktycznie grosze :)
jaad75 - Sob 04 Paź, 2008

krisv740, owszem, rozłożenie mogłoby być szersze, ale moim zdaniem ważniejsze byłoby, żeby wszystkie czujniki były krzyżowe i najlepiej podwójnej precyzji. Nie musi być ich więcej - no może góra 11... Większa ilość czujników, to raczej wyłącznie usprawnienie przy śledzeniu obiektów, a to z założenia nie ma być mocna strona tej puszki.
ziemowy - Sob 04 Paź, 2008

mavierk napisał/a:
a jeszcze inni mają 40d do wyboru, które kosztuje już praktycznie grosz

Dokładnie. Właśnie teraz rynek początkujących i zaawansowanych amatorów rozkwita i umozliwa wybór takiego sprzętu jaki nam potrzeba.

Baku - Sob 04 Paź, 2008

Cytat:
Baku, a np. pentax k200d nie starczy? a jest w podobnej cenie :???:


Oczywiście, że wystarczy. Co więcej - gdybym rozważał zakup lustrzanki właśnie w tym pułapie cenowym i klasowym to wyższe notowania od Canona miałby nie tylko Pentax (miałem przyjemność zapoznania się z nim w sklepie i zrobił na mnie b. dobre wrażenie) ale i Olympus 510 z dualkitem (którego jakości wykonania również jest wysoka).
Z Nikonów np. modelem minimum dla mnie jest D80, a jeśli chodzi o Canona - było b. blisko 400D, ale kiedy pierwszy raz poczułem 40D....

Luke_S - Sob 04 Paź, 2008

ziemowy napisał/a:
Dodajmy jeszcze ten platik fantastik całej obudowy. Już 450D wyglądał troche tandetnie ale 1000D to już zabawka z wyglądu. Spójrzmy na Olka E-510. Ten sam plastik a możne wyglądać ładnie i się podobać.


Małe sprostowanie: plastik w olku jest trochę inny, bo wzmocniony włóknem szklanym. Ale to tak na marginesie...

A a propos testu canona 1000D - bo tego dotyczy wątek - żałuję, że nie otrzymałem odpowiedzi na temat rozpiętości tonalnej w odniesieniu do olympusa E-420. Chciałbym się dowiedzieć, czy test został przeprowadzony nieprawidłowo i wyniki są błędne, czy wyniki są w porządku, ale na ich podstawie można wysnuć zupełnie różne w nioski - w zależności od marki testowanego sprzętu i sympatii/antypatii systemowych.

krewzszafy - Sob 04 Paź, 2008

Luke_S napisał/a:
plastik w olku jest trochę inny, bo wzmocniony włóknem szklanym.

:shock: skąd masz takie informacje? połamałeś jakiś korpus czy producent podaje takie info? Nie chce mi się w to wierzyć za bardzo :wink: jest to możliwe ale w przypadku korpusów aparatów mało prawdopodobne i po prostu niepotrzebnie podraża taki korpusik. Niewykluczone że tak jest ale możesz to udowodnić?

Luke_S - Sob 04 Paź, 2008

krewzszafy napisał/a:
Luke_S napisał/a:
plastik w olku jest trochę inny, bo wzmocniony włóknem szklanym.

:shock: skąd masz takie informacje? połamałeś jakiś korpus czy producent podaje takie info? Nie chce mi się w to wierzyć za bardzo :wink: jest to możliwe ale w przypadku korpusów aparatów mało prawdopodobne i po prostu niepotrzebnie podraża taki korpusik. Niewykluczone że tak jest ale możesz to udowodnić?


"Body material Glass reinforced plastics" - http://www.olympus-europa...cifications.htm

"...its glass-reinforced body is exquisitely built and feels very solid." - http://www.techradar.com/...10-70805/review

"There are many plastics in this world, thankfully Olympus has used a nice quality 'glass reinforced' type for the E-410 body..." - http://www.dpreview.com/r...sE410/page3.asp

"It has a very tough glass-reinforced plastic body..." - http://www.trustedreviews...-Digital-SLR/p2

"Both [E-410, E-510] employ glass-reinforced plastic shells..." - http://www.cameralabs.com...10/design.shtml

"...its glass-reinforced plastic body..." - http://reviews.cnet.co.uk...49298742,00.htm

To z pierwszej strony wyników wyszukiwania google. Na dalszych stronach z pewnością dowodów będzie więcej.

krewzszafy - Sob 04 Paź, 2008

Kurde rzeczywiście hehe nigdy na to uwagi nie zwróciłem :razz: no to olek daje dużo za małą kasę, tak powinno być u każdego producenta :neutral:
Monastor - Sob 04 Paź, 2008

Ktokolwiek miał w rękach Canona 1000D i olka E-410, nie powinien miec żadnych wątpliwości co do tego, która obudowa sprawia wrażenie solidniejszej. Niestety Canon dał plamę z tą obudową. Nawet ja się przestraszyłem, a na co dzień używam 400D ;-)
ziemowy - Sob 04 Paź, 2008

Zarówno w 450D jaki 1000D plastik pozostawia wiele do życzenia. W tym aspekcie chyba Olek sie najlepiej prezentuje.
Wujek_Pstrykacz - Sob 04 Paź, 2008

Nie samą obudową robi się zdjęcia. Okazuje się, że te liche plastiki Canona wytrzymują. Nawet pare lat intensywnego użytkowania. Tutaj większe znaczenie ma trwałość np. migawki.
ziemowy - Sob 04 Paź, 2008

450D jest dostępny troche ponad pół roku a 1000D dopiero kilka miesięcy. Zobaczymy za jakiś czas czy nie będą się sypać i czy to jest ten sam plastik jakościowo jak poprzednie wersje trzycyfrowe.
Wujek_Pstrykacz - Sob 04 Paź, 2008

Pewnie taki sam, sądząc po dotyku, takie mam wrażenie. I nie sądzę, aby ten plastik był problemem w tego typu aparatach. Problemem może być trwałość mechanizmów w aparacie. Tylko, że to dotyczy wszystkich tej klasy aparatów, nawet Olka.
ziemowy - Sob 04 Paź, 2008

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Tylko, że to dotyczy wszystkich tej klasy aparatów, nawet Olka.

Oczywiście, Olek jak każdy inny aparat składa się z tych samych elementów :mrgreen:
Jednak parząc na amatorskie przeznaczenie nie powinno być z tym problemów. Aż tyle zdjęć się nie pstryka aby zużyc te elementy.

piotr_u. - Pon 06 Paź, 2008

Luke_S napisał/a:
z lewej: E-420 | z prawej: 1000D

iso 100: 6,2 | 6,2
iso 200: 5,7 | 5,2
iso 400: 5,2 | 4,7
iso 800: 3,8 | 3,9
iso 1600: 2,7 | 3,3

Wasze wnioski dotyczące rozpiętości tonalnej canona:

- "Pamiętamy wpadkę Canona 450D z małą dynamiką tonalną. W 1000D na szczęście tego nie ma...";
- "zakres tonalny na dobrym poziomie".

Jak wyglądają Wasze wnioski dotyczące rozpiętości tonalnej olympusa?:

- "Wyniki Olympusa E-420, pod względem zakresu tonalnego, są takie jak wszystkich lustrzanek tego producenta przetestowanych do tej pory przez naszą redakcję. To ciągle najsłabszy punkt lustrzanek systemu 4/3";
- "E-420 nie odbiega od pozostałych lustrzanek oferowanych przez Olympusa i charakteryzuje się małym zakresem tonalnym";
- "mały zakres tonalny".

Panowie, o co chodzi?


Luke_S napisał/a:
A a propos testu canona 1000D - bo tego dotyczy wątek - żałuję, że nie otrzymałem odpowiedzi na temat rozpiętości tonalnej w odniesieniu do olympusa E-420.

Ja też żałuję. Przypomniałem je po raz drugi, bo jest na tyle ciekawe, że warto. A już na pewno ciekawsze i ważniejsze przy wyborze aparatu niż składniku plastiku, z którego wykonano obudowę. :shock:
Może przez ten czas, w którym inni zdążyli napisać pięć stron nowych postów, osoby, do których to pytanie zostało skierowane zdążyły się już zastanowić jak na nie odpowiedzieć :???:

Rizzo - Pon 06 Paź, 2008

Dajcie już spokój, nieodpowiadanie na to pytanie jest żenujące taj samo jak przypominanie o nim. Nie chca odpowiadac, nie ma co przypominać.
Wniosek jest taki, że takie same wartości rozpiętości tonalnej w olympusie uznano za słabe a w Canonie za bardzo dobre.

piotr_u. - Pon 06 Paź, 2008

Rizzo napisał/a:
nieodpowiadanie na to pytanie jest żenujące taj samo jak przypominanie o nim
Ja bym jednak między jednym a drugim znaku równości nie postawił :mrgreen:
Rizzo - Pon 06 Paź, 2008

piotr_u. napisał/a:
Rizzo napisał/a:
nieodpowiadanie na to pytanie jest żenujące taj samo jak przypominanie o nim
Ja bym jednak między jednym a drugim znaku równości nie postawił :mrgreen:


W sumie.... masz racje :mrgreen:

RB - Pon 06 Paź, 2008

piotr_u IMO sam z siebie :-) (sorry MSPANC) wpadłeś na najwłaściwszy sposób zaznajamiania się z testami, nie tylko zresztą tutejszymi. Czytasz wiele i porównujesz i juz wiesz co jest w miarę wiarygodne a co jest literacka twórczością. Czy odpowiedź dostaniesz? Dla mnie takowa (merytoryczna) byłaby bardzo miłą niespodzianką :-)
piotr_u. - Pon 06 Paź, 2008

RB, mimo, że napisałem to samo co kilka osób wcześniej, to właśnie mnie uznałeś za 'wybitnego'... Nabijasz się, a sam chciałbyś wiedzieć...
Poza tym wszytko w porządku, rodzice zdrowi? (sorry MSPANC) :smile: Fajnie?

RB - Pon 06 Paź, 2008

piotr_u. napisał/a:
RB, mimo, że napisałem to samo co kilka osób wcześniej, to właśnie mnie uznałeś za 'wybitnego'... Nabijasz się,

Ja? nigdy w życiu. Fakt, żeście mi się nico pomylili :-) Juz nie wiedziałem, kto zaczął a kto tylko drąży temat.

piotr_u. napisał/a:
a sam chciałbyś wiedzieć...

Raczej niezbyt ;-)

piotr_u. napisał/a:
Poza tym wszytko w porządku, rodzice zdrowi? (sorry MSPANC)

Zdrowi, dziękuję. Może mam przekazać pozdrowienia? Chętnie, chętnie.

piotr_u. - Pon 06 Paź, 2008

RB napisał/a:
Czy odpowiedź dostaniesz? Dla mnie takowa (merytoryczna) byłaby bardzo miłą niespodzianką :-)
RB napisał/a:
piotr_u. napisał/a:
a sam chciałbyś wiedzieć...

Raczej niezbyt ;-)

Raczej niezbyt lubisz bardzo miłe niespodzianki? :wink:

RB napisał/a:
piotr_u. napisał/a:
Poza tym wszytko w porządku, rodzice zdrowi? (sorry MSPANC)

Zdrowi, dziękuję. Może mam przekazać pozdrowienia? Chętnie, chętnie.

Całe szczęście, że to nie dziedziczne :wink: Proszę, jak najbardziej :smile:

komor - Pon 06 Paź, 2008

Panowie, wystarczy osobistych wycieczek, sprawa wyjaśniona.
RB - Pon 06 Paź, 2008

piotr_u. napisał/a:

Raczej niezbyt lubisz bardzo miłe niespodzianki? :wink:


W kwestii fomalnej - To, że coś byłoby niespodzianka i to miłą, nie oznacza automatyczne że jest to moim pragnieniem :-)

Chciec i lubic to niezupełnie identyczne kategorie...

OT nikomu nie szkodzi -ale się kajam za offtopicznośc

Wujek_Pstrykacz - Pon 06 Paź, 2008

Dlaczego ludzie tak szybko podniecają się w dyskusji hmmm.....
fotodarek - Pon 06 Paź, 2008

dwa zdjęcia
Canon 1000D
pierwsze ISO 100
drugie ISO 1600
użyta lampa błyskowa wbudowana
reszta bez zmian , program P

RB - Pon 06 Paź, 2008

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Dlaczego ludzie tak szybko podniecają się w dyskusji hmmm.....


Kwestia wieku. jak juz niczym innym nie można... eeeech :cry:

komor - Pon 06 Paź, 2008

fotodarek, czego miały dowieść te zdjęcia? Że 1000D działa? Że ISO 1600 jest obecne?
MC - Pon 06 Paź, 2008

komor, zapomniales dodac pytania o obecnosc i dzialanie lampy blyskowej.
Aaaaa, juz wiem! Do aparatu jest dolaczona instrukcja obslugi! :lol:

Rizzo - Pon 06 Paź, 2008

Nie wklejaj już zdjęc, bo ból zazdrości stanie się nie do zniesienia
Wujek_Pstrykacz - Pon 06 Paź, 2008

Nie naśmiewajcie się z gościa. Nieładnie.
fotodarek nie przejmuj sie tylko rób zdjęcia.

henk - Pon 06 Paź, 2008

Rizzo napisał/a:
Nie wklejaj już zdjęc, bo ból zazdrości stanie się nie do zniesienia
Właśnie

Chciałem kupic Nikona D700 ale chyba wezmę Canona 1000D bo to Canon

Wujek_Pstrykacz, No już dobra, już się zamykam

komor - Pon 06 Paź, 2008

Chłopaki, proszę wszystkich o powstrzymanie się już zarówno od gloryfikowania jak i wyśmiewania tego małego aparaciku. Zdanie każdy wyrobić sobie już zdołał, na podstawie testu, dyskusji czy własnych organoleptycznych doświadczeń.
Proszę o merytoryczne posty, mniej doświadczonych użytkowników forum zaś o poskramianie własnych ambicji w wyrażaniu opinii o profesjonalności i wystarczającym zakresie funkcji. Bezpieczniej jest pisać o swoich potrzebach, bo to nic złego w tym, że jest się amatorem i nie potrzebuje się punktowego pomiaru światła lub nie wie się po co jest kompensacja ekspozycji. Gorzej jak się ogólnie napisze, że te funkcje nikomu są niepotrzebne.
Dyskutować możemy o tym, czy jest sens okrajać korpusy z takich czy innych funkcji oraz w jakich aspektach i specjalizacjach fotograficznych te kastracje są fatalne lub nie. A opinie na zasadzie „mi to jest (nie)potrzebne” niewiele wnoszą merytorycznie.

jaad75 - Pon 06 Paź, 2008

komor, widzę, że traktujesz swoją funkcję nadzwyczaj poważnie... :razz:
RB - Pon 06 Paź, 2008

komor napisał/a:

Dyskutować możemy o tym, czy jest sens okrajać korpusy z takich czy innych funkcji oraz w jakich aspektach i specjalizacjach fotograficznych te kastracje są fatalne lub nie. A opinie na zasadzie „mi to jest (nie)potrzebne” niewiele wnoszą merytorycznie.


Komor owe 'kastracje' mają sens własnie dlatego, że spora częśc potencjalnych kupujących te urządzenia uważa ze owe funkcje sa im niepotrzebne. I powoli zaczynamy tu widziec jak sporo jest takich użytkowników - lustrzanki dzięki cyfryzacji, miniaturyzacji i inflacji weszły 'pod strzechy'. Zresztą w tym uważaniu nic złego nie ma. I tak liczy się efekt - jeśli da się go osiągnąć bez tych wszystkich rzeczy (a gdzie np. były te imponderabilia fotograficzne w takim Zenicie B czy Exakcie VX500...) to swietnie...

krisv740 - Pon 06 Paź, 2008

RB napisał/a:
tak liczy się efekt - jeśli da się go osiągnąć bez tych wszystkich rzeczy (a gdzie np. były te imponderabilia fotograficzne w takim Zenicie B czy Exakcie VX500...) to swietnie...


wyjąłeś mi to z ust (a raczej z pod palca) :smile:

komor - Pon 06 Paź, 2008

jaad75, Goltar mi kazał :)

RB, zgadzam się, że następuje zmiana i rozszerzenie „targetu” fotograficznego i że nic w tym złego. Ja tylko studzę dyskusję, ale jeśli chodzi o moje zdanie jako użytkownika, to wkurzają mnie te działania kastracyjne, które mają podłoże marketingowe a nie inżynierskie.
Czyli rozumiem, że tańsza puszka wykonana jest z gorszych materiałów, rozumiem, że może niekoniecznie musi mieć pryzmat, itd. itp. Co do punktowego pomiaru światła to nie wiem, bo nie wiem czy jego usunięcie/wstawienie wpływa znacząco na koszty konstrukcji. Ale przykładowo usuwanie funkcji wstępnego podnoszenia lustra (o czym już parokrotnie pisałem) to czysty marketing. Nic z aparatu nie ubywa, ani jednego dolara oszczędności na tym nie ma, a wręcz koszty, bo gdzieś jakiś programista usuwa to z oprogramowania, w którym to już było od paru lat....
Osobną sprawą jest, czy Canon, mając już w ofercie amatorskie puszki 400D/450D musiał w ogóle tworzyć jeszcze jedną półkę niżej. Ano pewnie musiał dlatego, że inni już to zrobili. Pewnie badania marketingowe dowodzą, że niezorientowani klienci wolą kupić nowy model 1000D niż stary model 400D sprzed 2 lat, choć być może ten stary jest technicznie lepszy niż ten nowy, a w każdym razie mniej okastrowany...

kijos - Pon 06 Paź, 2008

RB napisał/a:
lustrzanki dzięki cyfryzacji, miniaturyzacji i inflacji weszły 'pod strzechy'.

:???: Chyba nie uważałem na ekonomii. Myślałem, że inflacja to ogólny wzrost cen.

RB - Pon 06 Paź, 2008

komor napisał/a:
Co do punktowego pomiaru światła to nie wiem, bo nie wiem czy jego usunięcie/wstawienie wpływa znacząco na koszty konstrukcji. Ale przykładowo usuwanie funkcji wstępnego podnoszenia lustra (o czym już parokrotnie pisałem) to czysty marketing. Nic z aparatu nie ubywa, ani jednego dolara oszczędności na tym nie ma, a wręcz koszty, bo gdzieś jakiś programista usuwa to z oprogramowania, w którym to już było od paru lat....


Ale... tu nie chodzi o koszty. Tu chodzi aby sprzedać dużo 1000d i dużo 450d (że zostaniemy przy mojej ukochanej :mrgreen: marce). Gdyby nie wycięto paru rzeczy to sprzedawalnośc 450d byłaby mocno problematyczna... To marketing dbający aby dzieci jednej marki nie zżerały sie nawzajem. I nie ma co się na to wkurzać! dzięki temu ludzie kupuja dSLR :-)

[ Dodano: Pon 06 Paź, 2008 21:43 ]
kijos napisał/a:
RB napisał/a:
lustrzanki dzięki cyfryzacji, miniaturyzacji i inflacji weszły 'pod strzechy'.

:???: Chyba nie uważałem na ekonomii. Myślałem, że inflacja to ogólny wzrost cen.


wiesz... 'spadkowi cen aparatów' by nie pasowało w ciągu słów. Drastycznie zepsułaby się melodia :-D

fotodarek - Pon 06 Paź, 2008

sprzęt mam od niecałego tygodnia
wbrew pozorom Canonik 1000D ma sporo funkcji , zanim się połape co z czym sporo czasu upłynie
zdjęcia zamieściłem po to aby niedowarki zobaczyli jak fotki robi na ISO 1600 i dla porównania ISO 100
co do ustawień manulanych , na razie nie łapie co z czym , ale po woli się ucze robić zdjęcia tym aparatem, pstrykam co popadnie i podejdzie pod obiektyw , próbuje różnych ustawień
jedno na pewno jest pewne, nie używam wcale trybu AUTO w Canonie 1000D .

jaad75 - Pon 06 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:
zdjęcia zamieściłem po to aby niedowarki zobaczyli jak fotki robi na ISO 1600 i dla porównania ISO 100

Masz tu ISO1600, w nieporównywalnie gorszych warunkach z CCD:


kijos - Pon 06 Paź, 2008

Cytat:
[ Dodano: Pon 06 Paź, 2008 21:43 ] kijos napisał/a:
RB napisał/a:
lustrzanki dzięki cyfryzacji, miniaturyzacji i inflacji weszły 'pod strzechy'.


Chyba nie uważałem na ekonomii. Myślałem, że inflacja to ogólny wzrost cen.



wiesz... 'spadkowi cen aparatów' by nie pasowało w ciągu słów. Drastycznie zepsułaby się melodia

Można napisać deflacja :roll: Z tym że to też nie to samo co "spadek cen aparatów".

piotr_u. - Pon 06 Paź, 2008

RB napisał/a:
kijos napisał/a:
RB napisał/a:
lustrzanki dzięki cyfryzacji, miniaturyzacji i inflacji weszły 'pod strzechy'.

:???: Chyba nie uważałem na ekonomii. Myślałem, że inflacja to ogólny wzrost cen.


wiesz... 'spadkowi cen aparatów' by nie pasowało w ciągu słów. Drastycznie zepsułaby się melodia :-D

wiesz, trzeba chyba być niezwykle muzykalnym, żeby inflację odczytać jako spadek cen aparatów :grin:

krewzszafy - Pon 06 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:
wbrew pozorom Canonik 1000D ma sporo funkcji , zanim się połape co z czym sporo czasu upłynie
zdjęcia zamieściłem po to aby niedowarki zobaczyli jak fotki robi na ISO 1600 i dla porównania ISO 100

co ty chcesz udowodnić i komu? :roll: że szum jest dla ciebie najważniejszy? że lubisz bawić się ustawieniami? masz sprzęcik z którego jestes zadowolony i ok, nie wszyscy lubią małe itd.

ziemowy - Pon 06 Paź, 2008

Ważne by być zadowolonym. Z drugiej strony pewnie z każdego innego też byłbyś zadowolony.
Irytuje mnie bardzo gadanie niektórych, że kupili sobie Canona i wydaje im się, że są panami i naśmiewają się z Olków, Sonianków czy Pentaksów.
Zdjęcia z każdego wychodzą świetnie jeśli ma się pojecie jak je robić. Co z tego, że jeden z drugim kupi sobie 450D jak cały czas zostaje na Auto. A ktoś inny kupi sobie Olka i będzie potrafił skorzystać z tego co ma i będzie wypluwał świetne foty.

RB - Pon 06 Paź, 2008

kijos napisał/a:

Można napisać deflacja :roll: Z tym że to też nie to samo co "spadek cen aparatów".


inflacją bywa określany spadek wartości... niekoniecznie pieniądza. w tym wypadku - aparatów :mrgreen:

[ Dodano: Pon 06 Paź, 2008 22:17 ]
piotr_u. napisał/a:

wiesz, trzeba chyba być niezwykle muzykalnym, żeby inflację odczytać jako spadek cen aparatów :grin:


A wiesz, muzykalnośc to przydatna cecha :mrgreen:

MC - Pon 06 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:
aby niedowarki zobaczyli jak fotki robi na ISO 1600 i dla porównania ISO 100

Wiesz, ewentualne zarzuty nie dotycza bynajmniej szumow a innych, czesto wazniejszych kwestii.

kijos - Pon 06 Paź, 2008

RB napisał/a:
inflacją bywa określany spadek wartości... niekoniecznie pieniądza. w tym wypadku - aparatów

Mogę prosić źródło?

RB - Pon 06 Paź, 2008

kijos napisał/a:
RB napisał/a:
inflacją bywa określany spadek wartości... niekoniecznie pieniądza. w tym wypadku - aparatów

Mogę prosić źródło?


Literatura piękna. Inflacja uczuć. Inflacja wartosci. Ok... poddaje się :-D Touche.

[ Dodano: Pon 06 Paź, 2008 22:35 ]
MC napisał/a:
fotodarek napisał/a:
aby niedowarki zobaczyli jak fotki robi na ISO 1600 i dla porównania ISO 100

Wiesz, ewentualne zarzuty nie dotycza bynajmniej szumow a innych, czesto wazniejszych kwestii.


A co tam szumy... jakie tam szumy ma byc widac jeśli to jest 1024x683.... Pi razy drzwi 25% wymiaru liniowego oryginału...

piotr_u. - Pon 06 Paź, 2008

RB napisał/a:
piotr_u. napisał/a:

wiesz, trzeba chyba być niezwykle muzykalnym, żeby inflację odczytać jako spadek cen aparatów :grin:


A wiesz, muzykalnośc to przydatna cecha :mrgreen:

A czy ja napisałem, że jest inaczej? :mrgreen:

Wujek_Pstrykacz - Pon 06 Paź, 2008

Ludzie taka zabaweczka, a tyle zamieszania wokół niego, tyle dyskusji, zbędnej oczywiście.
fotodarek - Pon 06 Paź, 2008

coś w tym jest
czy kupił ktoś te zabaweczkę poza mną , Canona 1000D
jak nie to też nie wiem po co ta dyskusja i zamieszanie wokół 1000D

z ciekawości poczytajcie co pisze Nikon na swojej stronie o Nikon D60
http://www.nikon.pl/produ...5/overview.html

a najważniejsze to zacytuje od razu
Zestaw D60 18-55 II KIT zawiera lekki obiektyw AF-S DX NIKKOR 18-55 mm, który znakomicie nadaje się do fotografowania wnętrz, ślubów, portretów i krajobrazów

czy trzeba coś wiecej dodawać
Canon 1000D ma identycznyh parametrów obiektyw 18-55mm 3.5-5.6

więc , kwestia marki to już każdego sprawa

jaad75 - Wto 07 Paź, 2008

fotodarek, już nie wiem, czy Ty to piszesz serio, czy sobie jaja robisz...
kozidron - Wto 07 Paź, 2008

fotodarek,

fotodarek napisał/a:
Zestaw D60 18-55 II KIT zawiera lekki obiektyw AF-S DX NIKKOR 18-55 mm, który znakomicie nadaje się do fotografowania wnętrz, ślubów, portretów i krajobrazów


.......dobre ........ty się przejdź do ciemnego kościoła i popstrykaj tym obiektywem z tą wbudowaną lampą, to się przekonasz, że to nie fotografowanie instrukcji na stole z odległości 1 metra(co zresztą też ci się średnio udało).


fotodarek, pozdrawiam....i miłych fot

GoOrange - Wto 07 Paź, 2008

jaad75 napisał/a:
fotodarek, już nie wiem, czy Ty to piszesz serio, czy sobie jaja robisz...


Mnie to nawet instynkt czasem podpowiada..."Siedź cicho przecież góz.. na ten temat wiesz"

Z drugiej strony człowiek podniecony po zakupie a my go tak dołujemy...

MC - Wto 07 Paź, 2008

Na jakims forum ktos ma w stopce:
"Nie mozna klocic sie z *****. Najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem".
Teraz widze, ze to swiete slowa.

Rizzo - Wto 07 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:
a najważniejsze to zacytuje od razu
Zestaw D60 18-55 II KIT zawiera lekki obiektyw AF-S DX NIKKOR 18-55 mm, który znakomicie nadaje się do fotografowania wnętrz, ślubów, portretów i krajobrazów


Skoro tak napisano to tak musi być :lol: . Ale pamiętaj fotodarku, że Nikon to sprzęt klasę wyższy od Canona :twisted:

MC - Wto 07 Paź, 2008

Rizzo, nie rob se jaj. Przeciez D3 to jakis szajs w porownaniu z 1000D :twisted:
Baku - Wto 07 Paź, 2008

Już nie wiem co mam myśleć... Normalnie śmiech przez łzy :roll:
I ten 18-55 do ślubów :shock: - aż mi się głowa zapadła się w ramiona.

fotodarek - Wto 07 Paź, 2008

Rizzo napisał/a:
fotodarek napisał/a:
a najważniejsze to zacytuje od razu
Zestaw D60 18-55 II KIT zawiera lekki obiektyw AF-S DX NIKKOR 18-55 mm, który znakomicie nadaje się do fotografowania wnętrz, ślubów, portretów i krajobrazów


Skoro tak napisano to tak musi być. Ale pamiętaj fotodarku, że Nikon to sprzęt klasę wyższy od Canona :twisted:

ale który model nikona , może D80 to tak , ale na pewno nie D60
ale
jak dla mnie , a już to pisałem, decydującym znaczeniem przy zakupie było to że Nikon nie miał w opcji gripa i tylko trzy punktowy AF, oraz brak silnika AF w body, a Canon ma opcje gripa i 7 punktowy af i każdy obiektyw z nim pójdzie ,
sama świadomość tego wystarczyła mi do podjęcia decyzji o zakupie canona
na allegro mimo że gripy nie są dostępne, goście oferują gripy do D60 , jakiś cud techniki

jakość zdjęć jest zadowaląjca, na moje potrzeby wystarczy

a jeśli Nikon tak pisze o swoim obiektywie Kitowym w D60 na stronie, to czym on się więcej różni od kitowego w 1000D EFS-18-55 IS

niech ktoś mnie przekona że D60 jest lepszy od 1000D, jakieś zdjęcia , czy coś, bo na razie z opisu to jest krok wstecz za Canonem 1000D.
W Media Markt Canon 1000D jest w gazetce , a to znaczy że jest w promocji , i kosztuje zestaw z obiektywem 1499zł ,a Nikon bez promocji kosztuje tyle co Canon , też 1499zł a z obiektywem ze stabilizacją 1749zł

Rizzo - Wto 07 Paź, 2008

Ok fotodarek na poważnie .Czy Nikon jest lepszy od Canona, nie wiem, napisałem tak dla żartu.

Co do tego co wyczytałeś na forum Nikona o tym obiektywie.Tak nawet śluby da się opędzlować kitem z wbudowaną lampą, pod warunkiem, że to bedą zdjęcia dla nas, bo o jakiejś dobrej jakości nie może być wtedy mowy. Ten opis tego obiektywu i jego uniwersalności zapewne dotyczył zakresu ogniskowych.
fotodarek napisał/a:
jakość zdjęć jest zadowaląjca, na moje potrzeby wystarczy


Bardzo mnie to cieszy to znaczy, że jesteś zadowolony z zakupu i super. Ale to, że coś wystarczy na Twoje potrzeby nie oznacza, że dla kogoś innego będzie wystarczające. Moim zdaniem przeżywasz okres zachwytu jakością zdjęć, ponieważ zapewne masz pierwszą lustrzankę w życiu. Też to przechodziłem, ale uwierz, że to co początkującemu wydaje się cudem, ale większości bardziej doświadczonych osób jest zwykłym kiczem, nie wartym pochylenia się.
fotodarek napisał/a:
niech ktoś mnie przekona że D60 jest lepszy od 1000D, jakieś zdjęcia , czy coś, bo na razie z opisu to jest krok wstecz za Canonem 1000D


Nie zamierzam tego robić, uważam, że tak naprawdę 1000d, d 60 czy moja a300 dają bardzo podobnej jakości obrazy, ale uwierz te aparaty to entry level i podniecać się nimi może co najwyżej babcia na rodzinnym spotkaniu, dumna, że wnusio robi takie piękne zdjęcia.

Robisz błąd, przyjmując taką postawę, zapewniam Cię, że jeżeli twoje zainteresowanie fotografią będzię trwać to za pare miesięcy z niedowierzaniem będziesz czytać swoje posty.

Pozdrawiam

RB - Wto 07 Paź, 2008

Rizzo napisał/a:

Nie zamierzam tego robić, uważam, że tak naprawdę 1000d, d 60 czy moja a300 dają bardzo podobnej jakości obrazy, ale uwierz te aparaty to entry level i podniecać się nimi może co najwyżej babcia na rodzinnym spotkaniu, dumna, że wnusio robi takie piękne zdjęcia.


Podniecanie się sprzętem w ogóle jest niezdrowe. Natomiast dobre fotki można zrobić nawet stareńkim Canonem a10 z 1.3 megową matrycą, ISO 100 i praktycznie wyłącznie full automatem (jedynie balans bieli się daje zmieniac AFAIR) - jeśli mówimy o aparatach cyfrowych - powiedzmy, że to taki cyfrowy odpowiednik Smieny :-) . Ale trzeba by mieć niebanalne spojrzenie na świat i pomysł na twórcze wykorzystanie ograniczeń tego urządzenia. A gdyby mi ktoś coś takiego pokazał (a jestem pewien, że to w pełni możliwe) to ja bym się nawet z chęcią popodniecał... ale nie sprzętem :-)

Rizzo - Wto 07 Paź, 2008

RB napisał/a:
Podniecanie się sprzętem w ogóle jest niezdrowe. Natomiast dobre fotki można zrobić nawet stareńkim Canonem a10 z 1.3 megową matrycą, ISO 100 i praktycznie wyłącznie full automatem (jedynie balans bieli się daje zmieniac AFAIR) - jeśli mówimy o aparatach cyfrowych - powiedzmy, że to taki cyfrowy odpowiednik Smieny . Ale trzeba by mieć niebanalne spojrzenie na świat i pomysł na twórcze wykorzystanie ograniczeń tego urządzenia. A gdyby mi ktoś coś takiego pokazał (a jestem pewien, że to w pełni możliwe) to ja bym się nawet z chęcią popodniecał... ale nie sprzętem


Nawet pójde krok dalej, wystarczy obejrzeć sobie niektóre zdjęcia nadesłane na konkursu, zrób zdjęcie telefonem komórkowym, pomijając oczywisty brak jakości, niektóre ujęcia są powalające i jest czym się podniecać.

fotodarek - Wto 07 Paź, 2008

pierwsza lutrzanka to nie jest
druga,
pierwszą był Zenit 12XP , a potem jakieś kompakty po drodze, na końcu cyfrowy kompakt fujifilm E500
a teraz cyfrowa lustrzanka

ostatnio rozmawiałem na weselu z www.fotogk.com.pl , on ma Canona EOS MARK IIs czy jakoś tak, wielka bestia , ciężka ze szok
ale oglądał mojego canona i bardzo chwalił ten aparat , lekki , mozna go wszędzie zabrać, i robi całkiem fajne zdjęcia, na wycieczki, na wczasy , na jakiś piknik , grila, i na wesele do pstrykania ot tak też się nadaje,
do roboty już nie ,

ja nie kupiłem go do pracy , tylko do pstrykania fotek rodzinnych, a że jest znacząca różnica między kompaktem co miałem a lustrzanką to chyba nie muszę sobie udowadniać już

Rizzo - Wto 07 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:
ale oglądał mojego canona i bardzo chwalił ten aparat , lekki , mozna go wszędzie zabrać, i robi całkiem fajne zdjęcia, na wycieczki, na wczasy , na jakiś piknik , grila, i na wesele do pstrykania ot tak też się nadaje,
do roboty już nie ,


No to wiesz już do czego jest ten aparat i czy to skłoniło Cię do wysnucia wniosku, że osoby które nie pieją z zachwytu nad tą puszką, robia to z zazdrości, bo sami kupili co innego?

fotodarek - Wto 07 Paź, 2008

albo ja coś pokręciłem
albo coś wy tu kręcicie

czy skacze z radości że mam 1000D , Nie , tak , bo mam fajny aparat za niedużą kasę
czy zachwalam Canona

czy czytacie co pisze , chyba nie

powtórze może
miałem dylemat co kupić, D60, albo 1000D, test na opytyczny ukierunkował mnie na 1000D , i tak zrobiłem,

reszta lustrzanek nie wchodziła w gre , i nie ja to wymyśliłem tylko zadowowcy fotografowie mi tak mówli, albo Canon, albo Nikon i tyle

ja nie potrzebuje sprzętu za 5tys do fotografi,
ale widzę że tu prawie sami tacy wielcy fachowcy są i nie ma z kim pogadać , albo zmieszać z błotem zaraz , albo nie wiadomo co jeszcze

Rizzo - Wto 07 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:
więc podsumowując
ci co krytykują , to na pewno nie mogą zboleć że wydali kupe kasy na inne body a tu nagle Canon wypuścił 1000D co można powiedzieć w zupełności wystarczy do fotografii, i nie tylko amatorskiej, ale i pół prof...


To może ktoś podszywa się pod Ciebie :twisted:

fotodarek - Wto 07 Paź, 2008

nie wiem , może
ale ja to napisałem, dlaczego , bo jak czytam ten post to można wywnioskować że złość panuje na to że canon wypuścił dobry amatorski sprzęt za małą kasę, więc napisałem to na przekór.

wiele razy widziałem gości z 400D, 350D, 300D co zawododwo fotografowali , i co , amatorka robi amatorskim sprzętem ??

czy 1000D się do tego nie nadaje, oczywiście że nie, bo to amatorski sprzęt , ale założe się że za niedługo zobacze fotografów z właśnie 1000D co fotki robią zawodowo na weselach i nie tylko ,

ziemowy - Wto 07 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:
założe się że za niedługo zobacze fotografów z właśnie 1000D co fotki robią zawodowo na weselach

Chciałbym coś takiego zobaczyć :D

Rizzo - Wto 07 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:
czy 1000D się do tego nie nadaje, oczywiście że nie, bo to amatorski sprzęt , ale założe się że za niedługo zobacze fotografów z właśnie 1000D co fotki robią zawodowo na weselach i nie tylko ,


Możliwe w końcu nie brakuje ludzi, których profesjonalizm polega na tym , że mają założoną działalność gospodarczą i zbierają zamówienia na usługu foto. I w związku z tym są "zawodowcami"

[ Dodano: Wto 07 Paź, 2008 10:59 ]
fotodarek napisał/a:
bo jak czytam ten post to można wywnioskować że złość panuje na to że canon wypuścił dobry amatorski sprzęt za małą kasę, więc napisałem to na przekór.


:mrgreen:

ziemowy - Wto 07 Paź, 2008

Rizzo napisał/a:
Możliwe w końcu nie brakuje ludzi, których profesjonalizm polega na tym , że mają założoną działalność gospodarczą i zbierają zamówienia na usługu foto. I w związku z tym są "zawodowcami"

Ja w wakacje byłem na weselu kuzynki mojej dziewczyny. Wynajęty był tam jakiś pan do filmowania. Wydaławo się, że to zawodowieć bo miał dobrą kamerę. W pewnym momencie zaczął grzebać w kieszeni i wyciągnął z niej kompakt olympusa i trzymając go w jednej ręce(drugą trzymał kamere) zaczął robić zdjęcia. :)

fotodarek - Wto 07 Paź, 2008

podsumowanie

Canon 1000D
użytkuje go już 7 dni ,
zdjęcia robi ładne, bardzo mało szumi martyca przy ISO 1600
jest szybki, bardzo szybko sią włancza , zdjęcia od razu widze na LCD po zrobieniu, seria działa idealnie, nie zwalania
ma podgląd Live na LCD, ale jak miałem kompakt to cały czas tego podglądu używałem , teraz coś się zmieniło , wole przez wizjer
przejrzyste menu po Polsku
jest mały i lekki, co mi odpowiada
ma duże możliwości rozbudowy o każdy obiektyw , grip, lampe błyskową,

za jakiś czas dokupie jakiś obiektyw , albo kupie jeden 18-200, albo 55-200 i będę miał dwa, ale tego jeszcze nie wiem, może lampe ale czy będzie mi do zastosowań domowych lampa zewnęczna potrzebna, to się okaże

raczej na pewno teraz dokupie gripa , alby mi się go lepiej trzymało

Rizzo - Wto 07 Paź, 2008

AMEN
mnich - Wto 07 Paź, 2008

fotodarek napisał/a:
raczej na pewno teraz dokupie gripa , alby mi się go lepiej trzymało
fotodarek napisał/a:
jest mały i lekki, co mi odpowiada


zdecyduj się...

fotodarek - Wto 07 Paź, 2008

mnich napisał/a:
fotodarek napisał/a:
raczej na pewno teraz dokupie gripa , alby mi się go lepiej trzymało
fotodarek napisał/a:
jest mały i lekki, co mi odpowiada


zdecyduj się...

tzn ?

mnich - Wto 07 Paź, 2008

Pomyśl! Pierw piszesz że jest mały i lekki i to Ci odpowiada a potem że dokupisz gripa żeby się lepiej trzymało... Przeczysz sam sobie.
Paul - Wto 07 Paź, 2008

Dyskusja w tym temacie to wzorcowy OT! Może trzeba zmienić temat?
Wujek_Pstrykacz - Wto 07 Paź, 2008

Ta dyskusja juz tak daleko odbiegła od tematu, że należałoby ją juz skończyć. Dość już bajdużenia o małym wspaniałym 1000D. Nota bene całkiem OK w swojej klasie.
GoOrange - Wto 07 Paź, 2008

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
...Dość już bajdużenia o małym wspaniałym 1000D...


Chyba bajdurzenia!

Wujek_Pstrykacz - Wto 07 Paź, 2008

No ,bajdurzenia. Rozpędziłem się z tym pisaniem i błąd. :oops:
fotodarek - Wto 07 Paź, 2008

Canon 1000D to jest to czego chciałem
lekki, a za razem robi świetne zdjęcia , i był niedrogi w zakupie

niedługo zakupie obiektywy oryginalne do niego 55-250mm IS i 50mm

i stanę się zawodowym amatorem fotografii

Arek - Wto 07 Paź, 2008

I tym optymistycznym akcentem zamknę dyskusję. Otworzę jak Wam przejdzie ochota na off-topy.
Croatia - Pią 05 Gru, 2008

Witam,
po przeczytaniu całego wątku miałam mieszane uczucia czy w ogóle coś tu napisać. Ale napiszę :grin: Jestem właścicielką EOS'a 1000D od niedawna, to moja pierwsza lustrzanka w życiu, kupiłam ją by pouczyć się sztuki fotografowania. Jestem pasjonatką pokazywania innym świata widzianego moimi oczami :wink: Wcześniej baaardzo amatorsko pstrykałam sobie kompaktem Sony, teraz także amatorsko, ale jak napisał kontrowersyjny forumowicz z tego wątku "fotodarek", to dla mnie jak przesiadka z malucha do mercedesa. Owszem brak mu istotnych, dla profesjonalistów lub zaawansowanych "pstrykaczy", opcji (AF, pomiar światła, mały wizjer czy w końcu to nieszczęsne małe, plastikowe body), ale dla mnie jako osoby rozpoczynającej przygodę z fotografią, nie mającej porównania na innym sprzęcie, 1000D stanowi dobry początek. Osobiście nie przeszkadza mi, że mniejszy i lżejszy, wręcz przeciwnie, miałam kiedyś hybrydę Sony i jej waga sprawiła, że aparat ten poszedł szybko w odstawkę. 1000D może jest rzeczywiście trochę "plastik-fantastik", ale coś za coś, nie wrażenia dotykowe są najwazniejsze - ma dobrą cenę jak za aparat tej klasy.
EOS 1000d jest to "prosta lustrzanka dla początkujących". Można dokupić dobre szkło i do amatorskich zdjęć wystarczy.
Pozdrawiam

Bilbo - Sob 06 Gru, 2008

sam się zastanawiam nad 1000 D ale jak zrobiłem wiele zdjęć testowych w sklepie (chyba z 50 fotek) to mnie dosłownie .... zemdliło po obejrzeniu w domu :/ Równolegle w sklepie robiłem starą małpką canona A 510 (3mpix) i wyszło że o niebo lepiej zrobiła małpka.
Zdjęcia mydlane, nieostre, niedoświetlone w cieniach itp, itd .... a przede wszystkim barwa lekko żółta. (wszystko prawie jak z tel. komórkowego). Obiektyw kit.
Robione na ISO 1600 (ale na np. 200 to jakość raczej niewiele lepsza czyli aparat wysoce bezszumowy ! kolory i ostrość bez zmian).

A tu oto taka ciekawostka:

http://www.dxomark.com/in...Camera-rankings

czy taki ranking (z testem) nie wywrócił Wam świata do góry nogami ? ;)
Niby wiele się zgadza (fakt, starsze modele) ale jednak .... :)

Co myślicie: zamiast 1000 D to brać Nikona D60 ? niby szumy w testach (np. w optycznych czy fotopolis) podobne ale jednak punktacja w testach z linku dużo niższa niż w Canonie.

Mam prośbę do dociekliwych ;)
Zróbcie tak jak ja: skopiować na dysk z fotopolis zdjęcia testowe ISO w każdej czułości (kolorowa szachownica) z aparatów 1000 D i D60 i zapisać tak aby były w kolejności: Nikon ISO 200, Canon ISO 200, 400-400 itd.
I tu ciekawostka: zdjęcia Canona źle dobrana przysłona lub są takie rzeczywiście rozmyte ?? Dosłownie jak z 8 letniego cyfrowego kompaktu. !

jaad75 - Sob 06 Gru, 2008

Bilbo, no cóż, nawet robiąc zdjęcia lustrzanką megaentrylevel, trzeba mieć podstawową wiedzę o użytkowaniu aparatu... Na początek zapewne pomogłaby instrukcja obsługi...
Bilbo - Nie 07 Gru, 2008

jaad75 napisał/a:
Bilbo, no cóż, nawet robiąc zdjęcia lustrzanką megaentrylevel, trzeba mieć podstawową wiedzę o użytkowaniu aparatu... Na początek zapewne pomogłaby instrukcja obsługi...



jaad75, no akurat nie muszę czytać instrukcji :]
wszelkie ustawienia były prawidłowe, naświetlenie idealne.
Ustawienia przede wszystkim na AV, TV P. balans bieli na obydwu na auto.
Przed zrobieniem zdjęcia mógłbym śmiało napisać że obraz zapisywałem w pamięci - w głowie jeśli chodzi o odcień koloru jaki mnie interesował na konkretnym elemencie aby potem go porównać bezpośrednio szybko aparacie a potem na monitorze.
Wiem też że ostrość będzie słaba w najdalszych obszarach przy małej przysłonie no ale bez przesady - ostrość wychodzi słaba z jakieś strony (nie pamiętam punktu AF) w odległości 1,5 m. oraz na odległość 10 m.
Jeśli widzę stół z jasnego buku i białą okładkę pudełka to tak ma wyjść - jak w A510 a nie w kolorze lekko żółtym. Zresztą WSZYSTKIE zdjęcia są jakby przyciemnione (NIE NIEDOŚWIETLONE) o lekkim żółtawo brunatnym zabarwieniu.
Myślę że to balans bieli - tego nie ustawiałem.
W takim markecie jak Elektro Word jest bardzo jasno i aż biało od świetlówek - a tak nie jest na zdjęciu.
Bardziej tutaj mnie boli ostrość która się gubi i brak trójwymiarowości w jasnych płaszczyznach (przepala-spłaszcza fakturę) to ostatnie to mam bardzo świetny przykład. (oczywiście z porównaniem z A510 ;) )
Jak będę mieć czas dam fotki na www picasa.

davaeorn - Nie 07 Gru, 2008

Bilbo napisał/a:
AV, TV P. balans bieli na obydwu na auto.


no i masz odpowiedź... 1000d nie jest jakimś szalenie zaawansowanym aparatem, więc AWB to nie jest to czego powinno się w nim używać...

Bilbo napisał/a:
Myślę że to balans bieli - tego nie ustawiałem.


a trzeba było...

Monastor - Nie 07 Gru, 2008

davaeorn, a dlaczego to AWB ma nie działac dobrze w aparacie przeznaczonym przede wszystkim dla tych, którzy nawet nie wiedzą do czego służy? (nie znaczy to, że wszyscy posiadacze 1000D nie znają się na fotografii, mówię po prostu o podstawowej grupie, do której sprzęt jest adresowany)

Bilbo, pokaż najlepiej te zdjęcia bo nawet nie ma się jak wypowiedziec na temat tego porównania (poza tym, że wnioski są co najmniej dziwaczne).

Croatia - Nie 07 Gru, 2008

Bilbo rankingów można wyszukać masę w necie, według tego, który przytoczyłeś np. EOS 350D jest aż o 6 oczek niżej niż 1000D, a mój brat fotografuje 350ką i foty jego autorstwa są mega profesjonalne! Dużo zależy od umiejętności fotografa.
Aparat kompaktowy o którym piszesz na pewno nie poradzi sobie z wieloma "sztuczkami" jakimi poradzi sobie nawet tak prosta lustrzanka jak 1000D (bo o niej tu mowa), a jeśli porównujesz zdjęcia w trybie "auto" i bardziej ci się podobają z "małpki" to kup "małpkę" :lol: :roll: :razz:

pozdrawiam

jaad75 - Nie 07 Gru, 2008

Bilbo napisał/a:
W takim markecie jak Elektro Word jest bardzo jasno i aż biało od świetlówek - a tak nie jest na zdjęciu.

Biało, to jest dla Ciebie, bo Twój mózg ma wbudowany mechanizm balansujący biel. Światło przemysłowych jarzeniówek praktycznie nigdy nie jest białe, a automatyczny balans bieli nie zawsze razi sobie z kompensacją dla tego typu źródeł światła (jak myślisz po co zaawansowane lustrzanki mają kilka ustawień WB dla jarzeniówek?). Podobnie zresztą AWB nie schodzi do temperatur rzędu 2900-3200K, więc z założenia nie balansuje się ze światłem żarowym. Od tego są presety, albo ustawienia manualne lub po prostu RAW...
Zapewne tak samo nikłe pojęcie jak o balansie bieli, masz o pomiarze światła, czy ostrzeniu, więc nadal uważam mój wniosek z poprzedniego postu za zasadny...

LitVuS - Nie 07 Gru, 2008

Nie wiem po co takie agresywne wypowiedzi.
Każdy aparat jest dobry do robienia zdjęć, tylko jeżeli coś nam nie wychodzi to po co szukać winy w sobie, jak wszystko można zawalić na słaby sprzęt, ale zapewne znajdzie się osoba co zrobi tym aparatem dużo lepsze zdjęcie. Według mnie najważniejszą składową wykorzystywaną przy robieniu zdjęć jest człowiek, dopiero później cała komercyjna reszta. Znam parę osób które robią dobre fotografie sprzętem który wydaje się mierny, a są też tacy co mają super sprzęt, a niewiedzą co to raw, złoty podział itp... i pewnie zakupili sprzęt zgodnie z treścią pewnego artykułu sponsorowanego przez sony. :)

Więc zamiast psioczyć i narzekać na sprzęt, weźcie aparaty w dłonie i do przodu, szlifować swoje umiejętności, a na podstawie tego co zrobiliście dopiero się sprzeczajcie...

esteem - Sob 20 Gru, 2008

Może ktoś wie czy 1000d wyłącza LCD po naciśnięciu spustu migawki? Tak jak np. d40. Bo e410 tak nie ma i przyznam, że jest to irytujące jak się zagląda w wizjer a tu świeci się wyświetlacz (ewentualnie gaśnie po 10 sekundach).
Proszę info.
Pozdrawiam.

yacek _b - Sob 20 Gru, 2008

esteem w 1000D jest mozliwość ustawienia w menu tak aby po naciśnięciu spustu migawki wyłanczał sie wyświetlacz LCD ( ja tak mam ustwione )
h.s. - Nie 21 Gru, 2008

Tak jest chyba ustawiony fabrycznie, ja nic nie ustawiałem
Bilbo - Nie 28 Gru, 2008

witam ponownie ! ;)
obiecałem zamieścić zdjęcia testowe z 1000 D co czynię teraz.
Są to porównania z ....... modelem Canon A510 (3 mpix) :)
Kadry zdjęć starałem się wykonywać w miarę podobnym ujęciu z obydwu aparatów.
Chciałbym tutaj uczulić na różnicę ostrości, kolorów, balansu bieli (auto) oraz przede wszystkim głębi tonalnej. Dla mnie w wielu aspektach mały aparacik poradził sobie lepiej ...
a oto link:
http://picasaweb.google.p...00DVsCanonA510#
po kliknięciu na zdjęcie najlepiej byłoby je zassać na dysk (nad zdjęciem jest przycisk "Pobierz". Wtedy lepiej się porównuje.
Zapraszam do dyskusji.
Później opiszę co mnie gryzie ;)

[ Dodano: Nie 28 Gru, 2008 23:17 ]
i tu jeszcze małe pytanie:
z 1000 D zdjęcia są w formacie tzw analogowym ? (chodzi o rozdzielczość na odbitki analogowe a nie cyfrowe) bo posiadają na dole i górze czarne pasy.
Tutaj się nie orientuję ale podejrzewam o moje złe dobranie rozmiaru czyli 3:2 do 4:3 jeśli lustrzanka takie coś posiada a ja tego nie zmieniłem.

novy - Nie 28 Gru, 2008

Bilbo napisał/a:
Chciałbym tutaj uczulić na różnicę ostrości, kolorów, balansu bieli (auto) oraz przede wszystkim głębi tonalnej. Dla mnie w wielu aspektach mały aparacik poradził sobie lepiej ...


Ja tu jedynie widzę miażdżącą przewagę 1000D i żadnych zalet A510.

Sugerujesz że A510 ma większy rozpiętość tonalną ?

Bilbo - Pon 29 Gru, 2008

no to już wyjaśnione :)
a co do jakości (ostrość, zakres tonalny, balans bieli) mogłoby być chociaż poprawnie w 1000D.
pierwsze zdjęcie zawsze jest z lustrzanki drugie z kompaktu.

3 vs. 4 biały kosz z reklamówkami (z lustrzanki na prawej reklamówce - białe obrzeże jest całkowicie spłaszczone, brak widocznych załamań a jedynie wypalona biała plama mimo idealnego naświetlenia).

11 vs. 12 słaba ostrość w centralnym kadrze np. biały laptop i cała pozioma linia począwszy od ceny z lewej strony.

29 vs. 30 brak ostrości lewego regału i na dalszym planie. W kompakcie ostrość uciekła po lewej stronie ale wszystko reszta bardzo ostre i czytelne - doświetlone w ciemnych partiach (oba bez lampy), zakres tonalny z kompaktu prawie idealny z lustrzanki to co ciemnie to czarne całkowicie (zwłaszcza jest to widoczne wewnątrz regałów, półek).
Z lustrzanki jakby w półmroku, niby z szarym filtrem a raczej o zabarwieniu brązowym (!!)
(obydwa na ABW - balans bieli auto).

39 vs. 40 choinka prawie czarna od cieni. Pudełka na regale po lewej stronie zupełnie niewyraźne co poszło razem z nieostrymi zielonymi pudełkami oraz tablicą na końcu sali z napisem "odbiór towaru".

45 vs. 46 okładki płyt - w oryginale były białe oraz stół z bardzo jasnego buku. Tu wyszło wszystko ciemnie i żółte.

49 vs. 50 półka z totalnym czarnym cieniem gdzie nie tylko nie widać szczegółów ale tam ... nic nie widać ! (przy dłoni sprzedawcy).

59 vs. 60 torby pod laptopami. Wszystko w cieniu bez szczegółów.

1752 i 1753 bardzo podobne :) w lustrzance wyszły lepiej wiszące plakaty z cenami.

w sklepie jest bardzo ostre białe światło - lustrzanka zaciemnia i zabarwia na brązowo (?).
kompakt bez stabilizacji obiektywu (z ręki i bez lampy)
lustrzanka ze stabilizacją optyczną i też bez lampy).

[ Dodano: Pon 29 Gru, 2008 20:22 ]
oczywiście zdjęcia ze strony:
http://picasaweb.google.p...00DVsCanonA510#

[ Dodano: Pon 29 Gru, 2008 20:29 ]
Natomiast co do odbitek to zawsze wydawało mi się, że popularne odbitki 15x10 cm mają właśnie proporcje 3:2, a nie 4:3... Weź kalkulator do ręki i podziel te liczby przez siebie.[/quote]


Komor, ja nic takiego nie napisałem że 15x10 ma format 4:3 :)
(jeśli tak to skopiuj :p)

goltar - Wto 30 Gru, 2008

Dyskusja o proporcjach obrazu została przniesiona TUTAJ.
h.s. - Sro 31 Gru, 2008

>>a co do jakości (ostrość, zakres tonalny, balans bieli) mogłoby być chociaż poprawnie w 1000D.<<


To akurat możesz ustawiać w canonie na 2401 sposobów

Zorki - Pią 16 Sty, 2009
Temat postu: AF w Canonie 1000D
Czy rzeczywiście jego autofokus jest taki kiepski, szczególnie w ciemnych warunach. Przymierzam się do tego modelu i chciałbym zasięgnąć nieco opini od użytkowników tego aparatu lub osób, które miały możliwość jego testowania. Czy używacie wszystkich 7 pól AF czy tylko środkowego? Po moich testach w sklepach nie zauważyłem szczególnych problemów, zachowywał się podobnie do 450D i 40D (oczywiście pod względem szukania ostrości i pojawiających się błysków wspomagających). Jeśli chodzi o szumy to pokazał mniejsze niż 450D, natomiast LCD dużo bardziej wyraźny i czytelny od 40D. Cena 1300 za korpus z jedną z lepszych matryc w tej klasie plus obiektyw nie jest odstraszająca. Porobiłem sporo zdjęć w sklepach (niestety tylko wewnątrz) z własnymi kartami i porównywałem je potem w domu. Bawiłem się 450D, 40D, 1000D, D60, D80, D90, D300 (S, P i O jakoś sobie odpuściłem). I najbardziej fotki podobały mi się właśnie w 1000D. Myślę, że nie będzie mi brakowało punktowego pomiaru światła. Podobnej klasy aparatem (EOS 500N) udało mi się zrobić swego czasu fajne fotki, zarówno na pozytywach jak i negatywach, moimi ulubionymi były Velvie i Reala, a podpięte miałem 24-85/3,5-4,5, ale co tam wspominać, wróćmy do tego ponoć feralnego autofokusa w 1000D.
Dla potrzeb amatorskich myślę, że jako pierwsze lustro cyfrowe by mi starczył, a przesiadam się z Olympusa C8080 (niesamowity jak na kompakt, ale ma poważne ograniczenia, które rozwiąże tylko lustrzanka). Na początek kupiłbym z kitem 18-55 IS, potem coś lepszego plus tele.
Proszę więc o podzielenie się doświadczeniami w tym temacie, ew. zastanowię się nad innym modelem (albo poczekam na 500D  - och, gdyby miał 10Mp).
Dzięki za wszelkie informacje i sugestie.
Pozdrawiam

novy - Pią 16 Sty, 2009

Zorki napisał/a:
Czy rzeczywiście jego autofokus jest taki kiepski


Nie mam doświadczenia z tym aparatem ale wiem że został pozbawiony środkowego czujnika dual precision więc wygląda na to że AF dla obiektywów 2.8 i jaśniejszych będzie działał kiepsko - zresztą jeśli oszczędzili na czymś takim to nie świadczy to zbyt dobrze o tym aparacie.

Zorki napisał/a:
Czy używacie wszystkich 7 pól AF czy tylko środkowego?


Jak najbardziej. Osobiście uważam że nawyki typu: korzystanie z centralnego AF i prze kadrowanie powinny być tępione :wink:

Zorki napisał/a:
Po moich testach w sklepach nie zauważyłem szczególnych problemów, zachowywał się podobnie do 450D i 40D


Różnicę to zobaczysz jak będziesz chciał w pełni wykorzystać tryb AI Servo do śledzenia szybko poruszając się obiektów i jak założysz np: porządny teleobiektyw.

Jeśli twoje możliwości finansowe nie pozwalają Ci na kupno 450D to kup 1000D na pewno będzie to wielki przeskok jeśli chodzi o kompakt ale jeśli możesz dołożyć do 450D to to będzie lepsza opcja.

eave - Sob 17 Sty, 2009

A nie myslales o canonie 400d? Sam go mam i nie narzekam (9pkt AF i srodkowy krzyzowy z tego co pamietam). Jak masz male zasoby finansowe to 400d + 18-55 IS to chyba najtansza sensowna opcja w canonie :)
yacek _b - Nie 18 Sty, 2009

Zorki od siebie moge dodać że po przejściu z c-8080 bedziesz troszke " płakał " na ostrość przy kicie 18-55IS , wiem bo przeszedłem z c-5060 . Co do AF w 1000 D ja osobiście nie zauważyłem problemów a używam i centralnego i czasem 7-polowego przy kicie . Czasem są problemy przy C501.8II , ale to już urok tego obiektywu . :razz:
Zorki - Nie 18 Sty, 2009

Takie odczucia co do ostrości od razu mnie zaskoczyły. Jak porównałem te same ujęcia zrobione Olympusem 8080 z Nikonem D80 czy Canonem 450 to myślałem że są przełączone na MF i poprzestawiane. Ale to juz urok kompaktów, mała matryca, ogromna głębia ostrości. Właśnie m.in. w kompakcie brakuje mi możliwości rozmycia tła, nawet przy otwartej przesłonie i na najdłuższej ogniskowej to nie to.
Co do autofokusa w 1000D to nie wiem czy jest identyczny jak w 350D ale widać na czymś musieli zaoszczędzić.
Piszesz o kiepskiej ostrości z 18-55IS, czy jest on aż taki kiepski czy łapie przez lub za (podobno dużo lepszy od kita 18-55 w poprzedniej wersji).
Myśle o Sigmie lub Tamronie ze światłem 2.8, ale jakiś czas będe musiał sie zadowolić 18-55IS. Fajny zakres ma 17-85 ale podobno jest kiepski optycznie (chociaż USM i IS kusi). Szkoda że Canon nie ma tak dobrego optycznie kita jak Nikon 18-105 ale z metalowym bagnetem.
A jak Twój 1000D sprawuje się w gorszych warunkach oświetleniowych. Czy masz dużo przypadków kiedy ma kłopoty z ostawianiem ostrości lub błądzi w nieskończoność?

yacek _b - Nie 18 Sty, 2009

wiesz słowa kiepski to ja nie użyłem , po prostu jest mniej ostry , biorę również pod uwagę to że soft " kompaktu " też wyostrza i to mocno i maleńka matryca robi swoje . 1000D z kitem nie robi problemu ( AF ) , bardziej szwankuje z obiektywem 50 1.8 II , W święta przy pokoju oświetlonym " palącą " się choinką i jakaś lampka , nie było problemu , zaznaczam że nie mam porównania do innych lustrzanek ino do kompaktów a tu jest przepaść . Jakiś czas tez myślałem o obiektywie canona 17-85 IS , ale spotałem się z opiniami osób które zamieniły kita 18-55 na 17-85 troszke sie rozczarowały jeżeli chodzi o jakość zdjęć , nie było różnicy lub bardzo mała nie warta wymiany ( jak mówię opinię paru osób ) . Też po głowie chodzi mi Tamron 2.8 , trochę mnie przeraża duży procen ludzi mających z nim problemy FF/BF , jeszcze nad nim pomyśle ... :roll:
Zorki - Sro 21 Sty, 2009

Coraz bardziej skłaniam się ku wyborowi 450D. Z obecnym kompaktem często używam pilota i jak sobie uświadomię, że mi tego zabraknie (a samowyzwalacz czy wężyk to już nie to) kupując 1000D to chyba raczej wybór padnie na 450D. Dodatkowo będę miał lepszy i 9-punktowy AF. Liczę też na jego spadek ceny po pojawieniu się następcy w postaci 500D.

Z drugiej strony ciekaw jestem czy są użytkownicy, którzy żałują kupna 450D i dzisiaj wybraliby inny model lub innej firmy.

komor - Sro 21 Sty, 2009

Na pewno są tacy co żałują ale nie z powodu pilota... :)
Bilbo - Sro 21 Sty, 2009

http://forum.optyczne.pl/...r=asc&start=180

mam pewne zastrzeżenia do 1000 D (powyżej)
jak co to możemy pogadać GG: 5956544

mimose - Pon 26 Sty, 2009

Witam,

kupiłam ostatnio ww lustrzankę. Zdecydowałam się na zakup nowego obiektywu, ponieważ robię sporo portretów, a kit jest do tych zastosowań nieco za ciemny. Zamierzam kupić Canona 50 f/1.8(nie stać mnie póki co na wersję f/1.4) i mam kilka pytań do posiadaczy takiego zestawu. Mówi się o kiepskim AF zarówno w 1000d jak i w 50 f/1.8. A jak sprawuje sie w rzeczywistości taki tandem? Jak jest z ostrością zdjęć? Czy AF często pudłuje? Czy często zdarza się FF/BF?

Z góry dziękuje za odp.
Pozdrawiam.

lupo57 - Pon 26 Sty, 2009

Najlepiej iść do sklepu przed zakupem i bezpośrednio sprawdzić, z tego co wiem jak dobrze dobierzesz obiektyw, to nie będziesz mieć problemu
razthaman - Pon 26 Sty, 2009

jest na pewno temat o tym obiektywie. z mojego doświadczenia to nie jest demonem prędkości ani tym bardziej celności niestety :( zawsze trzeba te kilka klatek więcej zrobić, bo coś może być nieostre. ale to z 40D, z 1000D podejrzewam, że może być trochę gorzej.
yacek _b - Sro 28 Sty, 2009

do innych lustrzanek i obiektywów nie mam porównania , jest to moja pierwsza lustrzanka , wcześniej używałem c-5060 ( olympus ) , i jeżeli chodzi o AF to moim zdaniem jak na tak " budżetową " lustrznkę jest całkie dobry , oczywiście do wszelkiej maści kopaktów nie ma porównania bo je po prostu miażdży . Jeżeli chodzi o ostrość , no mam troszkę mieszane uczucia , dla mnie jest troszkę za miękko , oczywiście nie ma problemu , chwila i możemy to skorygować jakimś programem , ale do dobrych kompaktów to ciut za miękko ( takie moje spostrzeżenia ) po przesiadce , miałem możliwość porównania do innego kita , kolega pożyczył mi ze swojego starego 300D , nie wiem ile ma on lat , co do różnicy w ostrości to na moje niewprawne oko jest niewielka lub bardzo mała , może i na wykresach to inaczej wygląda . Co jedno należy powiedzieć , stabilizacja , teraz naprawdę doceniełem ją robiąc testy , oczywiście w dobrym świetle może być zbędna ale porównanie miiędzy dwoma kitami robiłem w domu wieczorem przy ISO 400 , oświetlenie pokoju . Tutaj zaznaczyła się bardzo przewaga kita z IS i jeżeli można to będę polecał obiektywy z taką funkcją .

mam też stałkę 50 1.8 II , powiem tyle troszkę " humorzasty " obiektyw , czasem ma kłopoty ze złapaniem ostrości , ale przy troszkę lepszym światełku muszę powiedzieć że AF chyba jest szybszy od kitowego , tak na moje oko , na forum jest masa postów o FF/BF ano wydrukowałem sobie tę kartę z podziałką i sprawdzałem na statywie , jak mówię na moje oko to trafia w punkt , ale doświadczona osoba w tych sprawach może coś innego stwiedzić . Obiektyw kupiłem za 329 zł i uważam że warto , jest ostrzejszy od kita i bardzo wiele uczy....

margrab - Pią 30 Sty, 2009

Jestem posiadaczem owego Canona od paru dni. Wszystkie Wasze uwagi przeczytałem. Trudno mi się na razie wypowiadać bo mam małą skale porównawczą jak również niewielkie doświadczenie z lustrzankami. Zakupiłem ze wzgledu na cenę jak również na fakt, że polecana jest początkującym amatorom - za którego się uważam. Z czasem podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
Gość - Czw 24 Cze, 2010
Temat postu: cannon 1000d pomocy!!
Hej kupilem canona eos 1000d jestem kompletnym amatorem i mam problem poniewaz kupilem go w norwegii no i nie ma polskiej ani angielskiej instrukcji.... co musze zrobic zeby na ekranie pokazywal mi sie obraz ktoremu chce zrobic zdjecie bo narazie mam tam tylko jakies opcje cykam fotke pokazuje sie ona po czym spowrotem znika... prosze pomozcie mi ahaa i jak by ktos wiedzial gdzie mozna znalesc na necie polska instrukcje tez bym prosil o namiar z gory dzieki... poZdrawiam
Gość - Czw 24 Cze, 2010
Temat postu: instrukcja obslugi po polsku do canona 1000d
hej potrzebuje polskiej instrukcji do canona eos 1000d prosze o podanie jakis linkow lub cos w tym stylu... z gory dzieki za pomoc pozdrowionka
komor - Pią 25 Cze, 2010

cwirek, radzę zapoznać się z regulaminem tego forum. Nie zakładamy jak popadnie nowych wątków, pytając w nich dwa razy o to samo. Scaliłem Twoje tematy do odpowiedniego już istniejącego.

Co do Twojego pytania o Live View (bo o to pytasz) to jak nie masz instrukcji to poczytaj może test Canona 1000D na tym portalu. Tam, w rozdziale 2 znajdziesz taki fragment:

Tryb podglądu na żywo funkcjonuje tak jak w 450D. Nie widać tutaj żadnych zmian. Aktywuje się go w menu i wtedy każdorazowo po naciśnięciu przycisku SET aparat przechodzi do trybu Live View.

MasterB - Pią 25 Cze, 2010

Google... naprawdę nie gryzie

http://software.canon-eur...00D_PL_Flat.pdf

Gość - Pią 25 Cze, 2010
Temat postu: dzieki
dzieki bardzo instrukcja w polskim jezyku napewno sie przyda...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group