forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA PRZYRODY FLORA

goltar - Czw 13 Lis, 2008
Temat postu: FOTOGRAFIA PRZYRODY FLORA
Temat stanowi kontynuację FOTOGRAFII PRZYRODY ale dotyczy tylko roślinek (Flory), poza fotografią kwiatów dla której istnieje osobny temat.
koraf - Pią 14 Lis, 2008

To tak na dzień dobry dla nowego wydzielonego wątku - jesienna trawa :


piotrmkg - Pią 14 Lis, 2008

koraf, w tym tygodniu robione :?: w tej warszafce taka parszywa pogoda ze nic tylko sie pochlastac :cry:
koraf - Pią 14 Lis, 2008

piotrmkg napisał/a:
koraf, w tym tygodniu robione :?: w tej warszafce taka parszywa pogoda ze nic tylko sie pochlastac :cry:

Piotrmkg niestety nie w tym tygodniu , miesiąc temu ale dzisiaj u nas w Legnicy była super pogoda a jaki piękny wschód i zachód słońca. :grin: .

henk - Sob 15 Lis, 2008

koraf, A od czego to niebo takie niebieskie? U mnie trochę widac saturację
piotrmkg - Sob 15 Lis, 2008

henk, takie niebo bez problemu jest do osiagniecia polarkiem.
mavierk - Sob 15 Lis, 2008

to świetnie się składa :D Heliosik na pełnej dziurce bez soczewki :D


MC - Sob 15 Lis, 2008

mavierk, to juz prawie abstrakcja :smile:
Jesienny - Sob 15 Lis, 2008

Bo heliosem nałożonym na Nikona po prostu nie da się oddać rzeczywistości na pełnej dziurze ;) za to wspaniale nadaje się do robienia zdjęć z bajek
arietiss - Sob 15 Lis, 2008

mavierk, dla mnie super! Szkoda tylko, że B&W...
mavierk - Sob 15 Lis, 2008

no to łapcie kolorek
aha... monitora skalibrować coś nie mogę...


koraf - Sob 15 Lis, 2008

henk napisał/a:
koraf, A od czego to niebo takie niebieskie? U mnie trochę widac saturację

Henk masz rację :grin: przesadziłem :oops: u mnie teraz też widzę(zmieniłem już profil kalibracji).N
Poprawię ale nowej foty już nie wrzucę, dzięki.

[ Dodano: Sob 15 Lis, 2008 20:13 ]
Mavierk na tej ostatniej focie coś ostrości nie moge dojrzeć , kolor też taki blady ...

mavierk - Sob 15 Lis, 2008

ostrości? To to musi być ostre? A tak na serio to heliosik nie jest turboostry na pełnej dziurze i po 15.30 :) A ostrości jest kilka :P A koloru nie miało być w sumie :)
arietiss - Sob 15 Lis, 2008

Czasami nie o ostrość musi chodzić... A zdjęcie malownicze! Coś po prostu w Twoim starym, dobrym stylu! :wink:

[ Dodano: Sob 15 Lis, 2008 23:01 ]
Ja dam takie, bokeh a'la kichy...


komor - Wto 18 Lis, 2008

koraf napisał/a:
Koraf, w tym tygodniu robione?
nie w tym tygodniu , miesiąc temu


Hm... Coś mi tu nie pasuje:



:twisted:

Bumber - Wto 18 Lis, 2008

komor, kalendarz pewnie stary wisiał ;P
koraf - Wto 18 Lis, 2008

komor napisał/a:
koraf napisał/a:
Koraf, w tym tygodniu robione?
nie w tym tygodniu , miesiąc temu


Hm... Coś mi tu nie pasuje:

Obrazek

:twisted:

I słusznie :wink: miesiąc temu :mrgreen: tylko podpis ze złą datą wstawiłem :oops: ,
gratulacje za spotrzegawczość :grin: .
A dla detektywów mogę exifa podesłać :razz: .

Renia - Wto 18 Lis, 2008

Temat w jesiennych barwach, więc ja tez coś dodam :smile:
jarmat62 - Sro 19 Lis, 2008

Ja się dorzucę
Adi - Sob 22 Lis, 2008

Nie wiedzialem gdzie moglbym wrzucic to zdjecie, ale jak widze ze przedmowca wrzucil podobne tutaj, to moze ja rowniez:)
koraf - Sob 22 Lis, 2008

Coś dla odreagowania na jesienne szarugi a ostatnio powiewu zimy :


mons - Sob 22 Lis, 2008

....fajnie słoneczko zagrało w LG..... podoba się...... :grin: :grin: :grin:
Kasieńka - Sob 22 Lis, 2008

Chciałabym zaprezentować kilka z moich zdjęć. Proszę o opinię i wskazówki do ewentualnych popełnionych prze zemnie błędów.
1) Poziomka

[ Dodano: Sob 22 Lis, 2008 20:32 ]
2) las latem

koraf - Sob 22 Lis, 2008

mons napisał/a:
....fajnie słoneczko zagrało w LG..... podoba się...... :grin: :grin: :grin:

Mons na Ciebie można zawsze liczyć dzięki :grin: .W Eizo tez nie najgorzej :wink:

MC - Sob 22 Lis, 2008

Szajsung tez ladnie slonce pokazuje :wink:
koraf - Sob 22 Lis, 2008

MC napisał/a:
Szajsung tez ladnie slonce pokazuje :wink:

MC dlatego ,że robi matryce do monitorów dla Eizo :grin:

MC - Sob 22 Lis, 2008

Serio? Nie wiedzialem. Ja mam takie 3-letnie cos, co vobis do zestawu z komputerem dodawal. Nie jest to cud, ale tez nie narzekam. I tak lepiej niz 4-letni laptop toshiby :lol:
koraf - Nie 23 Lis, 2008

Korona drzewa ...


kamfil06 - Nie 23 Lis, 2008

dzisiejszy wypad do lasu :



co myślicie?

mavierk - Nie 23 Lis, 2008

dobre zdjęcie typu bokeh :D
miszet - Nie 23 Lis, 2008

Orzechy od mojej babci:)
kamfil06 - Nie 23 Lis, 2008

mavierk napisał/a:
dobre zdjęcie typu bokeh


żebyś wiedział :wink: :



[ Dodano: Nie 23 Lis, 2008 22:22 ]
miszet,

orzechy średnio mi się podobają,
oba kadry są takie... zwykłe :roll:

PauloK - Sro 03 Gru, 2008

1.



2.




co sądzicie o tych zdjęciach ?

MC - Sro 03 Gru, 2008

PauloK, szczerze? Nie wiem co maja przedstawiac, ale mi sie nie podobaja.
PauloK - Sro 03 Gru, 2008

MC napisał/a:
PauloK, szczerze? Nie wiem co maja przedstawiac, ale mi sie nie podobaja.


Oba zdjęcia przedstawiają ten sam pień z różnych ujęć.
Na pierwszym po głębszym zastanowieniu ujrzałem "czaszkę" ( jakiegoś woła, lub czegoś podobnego - na pniu)

Na drugim ujrzałem królika/zająca i w sumie sam nie wiem dlaczego ?

MC - Sro 03 Gru, 2008

Nie wiem, moze mam za mala wyobraznie.
PauloK - Sro 03 Gru, 2008

Raczej to kwestia tego że na zdjęciu wygląda trochę inaczej niż w rzeczywistości ;)
edmun - Sro 03 Gru, 2008

PauloK, nawet jesli te drzewa mialyby cos przedstawiac, to pod wzgledem samej ich jakosci , tez nie maja nic do pokazania
mons - Sro 03 Gru, 2008

MC napisał/a:
Nie wiem, moze mam za mala wyobraznie.


....to tak jak ja...... :oops:

lucky-luk - Sro 03 Gru, 2008

Nie mam pojecie co to za kwiat ale jakis taki inny jest, a co do zdjecia to wydaje mi sie ze powinienem ustawic ostros na gorna czesc kwiatu, a nie srodek. Mam racje?



koraf - Sro 03 Gru, 2008

Dla mnie ten kadr jakiś taki płaski jest :wink:
kamfil06 - Sro 03 Gru, 2008

a czy ktoś wyrazi opinię na temat mojej fotki na stronie 2giej :razz:
piotrmkg - Sro 03 Gru, 2008

kamfil06, której bo są 2 i obie z serii Gniot :P
kamfil06 - Sro 03 Gru, 2008

piotrmkg napisał/a:
kamfil06, której bo są 2 i obie z serii Gniot


:twisted: , tej której crop-a wstawiłem na tą strone

arietiss - Sro 03 Gru, 2008

kamfil06, ja myślę, że to bardziej nadaje się do abstrakcji...
kamfil06 - Sro 03 Gru, 2008

arietiss napisał/a:
kamfil06, ja myślę, że to bardziej nadaje się do abstrakcji...


:shock: - a co jest w nim "abstakcyjnego" ?

arietiss - Sro 03 Gru, 2008

Trzeba się "wysilić", żeby zgadnąć co to jest... :mrgreen:
piotrmkg - Sro 03 Gru, 2008

ja tam nie widzę żadnych czaszek.
kamfil06 - Sro 03 Gru, 2008

myślisz że jak usune te prążki z bokeh będzie lepiej :?:
piotrmkg - Sro 03 Gru, 2008

kamfil06, znajdź gdzieś ostrość na tym Swoim zdjęciu.
arietiss - Sro 03 Gru, 2008

kamfil06, myślę, że powinno tam być coś ostre, ale ja tego nie widzę, no i wzrok błądzi po całości nie zaczepiając się na niczym...

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 23:32 ]
piotrmkg, mnie uprzedził! :mrgreen:

piotrmkg - Sro 03 Gru, 2008

arietiss, bo ja uprzedzam wszystkich. no z wyjątkiem jaad'a co mnie notorycznie uprzedza :grin:
arietiss - Sro 03 Gru, 2008

piotrmkg, ktoś w końcu musi być "czujny"... :wink: :smile:
makanaki - Pon 08 Gru, 2008

Takie na klimat ...

ps.jestem nowy początki są trudne :)

[ Dodano: Pon 08 Gru, 2008 21:47 ]
I może jeszcze takie cosik

piotrmkg - Pon 08 Gru, 2008

takie tam skany ;)



arietiss - Wto 09 Gru, 2008

piotrmkg, ciekawy temat!
piotrmkg - Wto 09 Gru, 2008

arietiss, o dziwo nie ustawiałem tego tak, po prostu tak sobie leżał jak przyszedłem fotografować budynek obok. na tym pniu zazwyczaj kładłem plecak ze sprzętem :)
arietiss - Wto 09 Gru, 2008

Często właśnie takie niespodziewane "......" dają ciekawe zdjęcia... :wink:

[ Dodano: Wto 09 Gru, 2008 00:33 ]
No dobra niech będzie "detale"... :mrgreen:

piotrmkg - Sro 10 Gru, 2008

jak zawsze skany :)
tym razem ilford delta 100, o dziwo :) (specjalnie dla tych co myślą, że tylko velvią focę :) )
mam to coś jeszcze na velvii ale jak narazie velvia się "prostuje" po maszynie ramowej, i wygląda praktycznie identycznie, z wyjątkiem większego rozmazania bo wiatr się wzmógł :)

jak ktoś ma ochotę niech sobie kliknie załaduje się większe (ok. 1600x1200)

makanaki - Sro 10 Gru, 2008

hmmm mogą być takie grzybki
???

Lazlo - Nie 14 Gru, 2008

makanaki,fajne tlo,no i te ...bdzionki...kiełki,czy co to tam :smile:

A czy cos,cokolwiek w tym Wam sie podoba? http://www.fotosik.pl/pok...0b9c1f999c.html

edmun - Nie 14 Gru, 2008

nie. obiekt w ogóle nie odznacza się od tła, dodatkowo to tło jakieś za wyraźne,
litlfisch - Wto 16 Gru, 2008

wspomnienie jesieni

1

By litlfisch, shot with E-510

2

By litlfisch, shot with Canon EOS 50D

edmun - Wto 16 Gru, 2008

w pierwszym mi bardzo kolory pasuja, natomiast drugie juz nie tak bardzo... choc nie potrafie teraz zargumentowac czemu
mavierk - Wto 16 Gru, 2008

może dlatego, że dębowy liść z rozmazanym tłem to temat dość pospolity i trzeba się namęczyć, żeby zrobić coś nowego :)
A grzybek zaiste - ma fajne kolorki (ale patrzę bardziej na tło niż na grzybka.

MC - Sro 17 Gru, 2008

Grzybek tez mi sie podoba, ale ja bym zszedl chyba jeszcze troche nizej...
litlfisch - Sro 17 Gru, 2008

można i tak
niżej się nie da kadr się skończył a od góry był nieciekawy kamień


By litlfisch, shot with E-510

[ Dodano: Sro 17 Gru, 2008 10:26 ]
litlfisch napisał/a:
można i tak
niżej się nie da kadr się skończył a od góry był nieciekawy kamień

a i tak poziome bardziej mi się widzi

Obrazek
By litlfisch, shot with E-510

arietiss - Sro 17 Gru, 2008

litlfisch, chodzi chyba o to, że trzeba było się położyć. :mrgreen: Z pozycji żaby takie detale wyglądają nietuzinkowo i ciekawiej... :wink:
litlfisch - Sro 17 Gru, 2008

zgodzę się w 110%
ale warunki ku temu były mało sprzyjające
grzybek był na małej górce a dookoła było małe bagienko :mrgreen:
bardzo ładnie przykryte suchymi liściami

mavierk - Sro 17 Gru, 2008

dlatego przydałoby się LV z obrotowym wyświetlaczem :P
litlfisch - Sro 17 Gru, 2008

nie mówię że nie, miałem kiedyś w kompakcie pentaxa przydawało się
a olek jeszcze na to nie wpadł :cry:

arietiss - Sro 17 Gru, 2008

Eeee..., od razu LV, obrotowe wyświetlacze... A na glebę nie łaska? :mrgreen: :wink:
piotrmkg - Sro 17 Gru, 2008

arietiss, brak zasadniczej służby wojskowej robi swoje. jakby kolega przeczołgał się przez błoto te 2km to by położenie się na ziemi nie traktowałby jako rzecz dziwną i niewykonalną. :)
amv - Sro 17 Gru, 2008

:mrgreen: taa
Jesienny - Czw 18 Gru, 2008

E tam. Ja przed wojskiem się osłoniłem, a jakoś gleba mi nie straszna ;) W gruncie rzeczy uwielbiam te letnie, niedzielne powroty do domu po wstaniu przed świtem, kiedy wracam umorusany po przeczołganiu się po łące. Na około eleganccy ludzie wychodzą z mszy - to jest taki piękny kontrast w sam raz dla reportera jakiegoś ;)
litlfisch - Czw 18 Gru, 2008

wojsko przeszedłem całe 2 lata bez migania, gleba mi nie straszna
ale jest drobna różnica zaliczyć glebę na "glebie" a w legalnym bagienku przykrytym liśćmi
w kamaszach miałem gdzieś w jakim stroju wracałem na kwaterę cała banda wyglądała jednakowo a tutaj jeszcze trzeba dotrzeć do domu, i wątpię czy ktoś z szanowne gremium :mrgreen: taszczy ze sobą szafę z ciuchami na zmianę, a na strój adama było za chłodno :wink:

Lotka - Sob 20 Gru, 2008

Mam nadzieje, ze wstawiam do dobrego dzialu... ;) caly czas sie ucze, wstawiam wiec kilka "testowych" fotek... "Pierwszy Snieg" ;)

1.
2.


pzdr
Joanna

edmun - Sob 20 Gru, 2008

o ile pierwsze ma ładne kolory o tyle drugie jak dla mnie jest szarawe
AuThoR - Sob 20 Gru, 2008

Lotka - wg mnie źle skadrowane a drugie zdjęcie dodatkowo nie utrafione z WB oraz jest zbyt ciemne. Doczepiłbym się do tego że obydwa zdjęcia zrobione są po prostu bezpłciowo jakby nic nie pokazywały. Wybacz, że ostro pisze, ale takie jest moje zdanie.
Lotka - Sob 20 Gru, 2008

AuThoR napisał/a:
Lotka - wg mnie źle skadrowane a drugie zdjęcie dodatkowo nie utrafione z WB oraz jest zbyt ciemne. Doczepiłbym się do tego że obydwa zdjęcia zrobione są po prostu bezpłciowo jakby nic nie pokazywały. Wybacz, że ostro pisze, ale takie jest moje zdanie.


mialam zamiar "zlapac" pierwszy swiateczny snieg ;)
jak w tych konkretnych przypadkach moglabym poprawic kadr? czytalam ostatnio duzo nt poprawnosci fotografowania, cieszy mnie to i ciekawi, chociaz wiem, jak duzo pracy mnie czeka:)... no ale jesli mozna, bardzo prosze o jakies sugestie...
pzdr
Joanna

AuThoR - Sob 20 Gru, 2008

Chyba najlepiej było by zobaczyć miejsce gdzie robiłaś te zdjęcia bo tak to trochę ciężko mi jest coś napisać o lepszym skadrowaniu. Przy następnej okazji popatrz dokładnie jak najlepiej jest uchwycić to co byś chciała sfotografować i może zrób kilka ujęć....później można coś zawsze wybrać.
Lotka - Nie 21 Gru, 2008

AuThoR napisał/a:
Chyba najlepiej było by zobaczyć miejsce gdzie robiłaś te zdjęcia bo tak to trochę ciężko mi jest coś napisać o lepszym skadrowaniu. Przy następnej okazji popatrz dokładnie jak najlepiej jest uchwycić to co byś chciała sfotografować i może zrób kilka ujęć....później można coś zawsze wybrać.


AuThoR...pozwol ze jeszcze podrąże temat...
pytalam o kadr... no bo skoro zauwazyłes, ze jest zle skadrowane, to chyba jednak zauwazyles konkretny blad/bledy... no i chcialam zebys mi to dokladniej opisal...
najpierw piszesz ze jest źle, a w drugiej odpowiedzi, ze ciezko Ci cos napisac, bo nie widzisz okolicy... dlatego prosze caly czas o wieksze konkrety :)
pzdr
joanna

ophiuchus - Nie 21 Gru, 2008

hmm... koledzy pamiętajcie, jak chcecie zadzierać z kobietami to tylko z porządnym backgroundem ;) Lotka, , jak fotografujesz śnieg to prześwietlaj o jakieś 2 EV bo wychodzą właśnie takie szarawe kolory (odpowiednie artykuły są na optycznych) :] no i rób rawy jeśli masz taką możliwość, wtedy zawsze możesz spokojnie popracować nad balansem bieli, a nawet poprawić naświetlenie zdjęcia, co do spraw typu kadr i inne się nie wypowiem, bom niekompetentny w tej materii ;) czekamy z niecierpliwością na więcej zdjęć!
koraf - Nie 21 Gru, 2008

Lotka napisał/a:
AuThoR napisał/a:
Chyba najlepiej było by zobaczyć miejsce gdzie robiłaś te zdjęcia bo tak to trochę ciężko mi jest coś napisać o lepszym skadrowaniu. Przy następnej okazji popatrz dokładnie jak najlepiej jest uchwycić to co byś chciała sfotografować i może zrób kilka ujęć....później można coś zawsze wybrać.


AuThoR...pozwol ze jeszcze podrąże temat...
pytalam o kadr... no bo skoro zauwazyłes, ze jest zle skadrowane, to chyba jednak zauwazyles konkretny blad/bledy... no i chcialam zebys mi to dokladniej opisal...
najpierw piszesz ze jest źle, a w drugiej odpowiedzi, ze ciezko Ci cos napisac, bo nie widzisz okolicy... dlatego prosze caly czas o wieksze konkrety :)
pzdr
joanna

Bardzo konkretna odpowiedź :grin: , Lotka powiedz co chciałaś pokazać na tym zdjęciu ?

Jeżeli tylko śnieg to trochę nie tak , gdyż w mocnym punkcie umieściłaś kładkę i płotek i to przyciąga uwagę , tu dałbym też inną perspektywę a śnieg pozostaje na pierwszym planie i w tle .
Budowa kadru to wbrew pozorom sprawa nie taka łatwa ... pierwszy plan , drugi ... itp , wyważenie zdjęcia ..., mocne punkty , i jeszcze pare innych.

AuThoR - Nie 21 Gru, 2008

ophiuchus, święta racja :)


Lotka, źle miało znaczyć nieciekawie...a w jaki sposób można to poprawić to trzeba by być na miejscu żeby to stwierdzić :smile: Napewno musisz robić to o czym napisał ophiuchus czyli prześwietlanie na śniego ok 2EV bo wtedy zdjęcie ci się lepiej doświetli i nie pójdzie w stronę szarości.
Pozdrawiam :)

Lotka - Nie 21 Gru, 2008

koraf napisał/a:
Lotka napisał/a:
AuThoR napisał/a:
Chyba najlepiej było by zobaczyć miejsce gdzie robiłaś te zdjęcia bo tak to trochę ciężko mi jest coś napisać o lepszym skadrowaniu. Przy następnej okazji popatrz dokładnie jak najlepiej jest uchwycić to co byś chciała sfotografować i może zrób kilka ujęć....później można coś zawsze wybrać.


AuThoR...pozwol ze jeszcze podrąże temat...
pytalam o kadr... no bo skoro zauwazyłes, ze jest zle skadrowane, to chyba jednak zauwazyles konkretny blad/bledy... no i chcialam zebys mi to dokladniej opisal...
najpierw piszesz ze jest źle, a w drugiej odpowiedzi, ze ciezko Ci cos napisac, bo nie widzisz okolicy... dlatego prosze caly czas o wieksze konkrety :)
pzdr
joanna

Bardzo konkretna odpowiedź :grin: , Lotka powiedz co chciałaś pokazać na tym zdjęciu ?

Jeżeli tylko śnieg to trochę nie tak , gdyż w mocnym punkcie umieściłaś kładkę i płotek i to przyciąga uwagę , tu dałbym też inną perspektywę a śnieg pozostaje na pierwszym planie i w tle .
Budowa kadru to wbrew pozorom sprawa nie taka łatwa ... pierwszy plan , drugi ... itp , wyważenie zdjęcia ..., mocne punkty , i jeszcze pare innych.



na tym zdjeciu z kladka wlasnie mi o nia najbardziej chodzilo, moze element niezbyt ciekawy, ale to juz inna historia jest z nia zwiazana ;)
co do szarosci sniegu, to zdjecie udalo mi sie poprawic w PS, a nast razem juz wiem co robic, dzieki! ;)

mam nadzieje, ze jak nast razem odwaze sie tu cos wstawic...to moze juz bedzie nieco lepsze ;) ........wracam do nauki ;)
pzdr
joanna

Lazlo - Nie 21 Gru, 2008

Jak sie przygladam,to nie wiem gdzie jest ostrosc :roll: ,na galazce z lewej?
I czemu tyle szumu,skoro iso200? czy tak sie dzieje po przerobieniu rawa na jpega?
[img][/img]

[ Dodano: Nie 21 Gru, 2008 21:52 ]
Szkoda,ze lisc przepalony.

[img][/img]

koraf - Nie 21 Gru, 2008

Lotka nie ma co się zrażać niepowodzeniami tylko ćwiczyć , ćwiczyć i jeszcze raz próbować :grin: , czekamy na następne i pozdrawiam :grin: :grin: :grin: .
arietiss - Nie 21 Gru, 2008

Lazlo, o matko! To na prawdę ISO200? Masakra! Skąd ten szum?
Lazlo - Nie 21 Gru, 2008

Naprawde: http://www.fotosik.pl/pok...5d0a7e5c68.html
Cos grzebalem z kontrastem,saturacja,moze to stad,nie wiem kurde :roll:

komor - Nie 21 Gru, 2008

Lazlo, liść mi się podoba. Przy obróbce możnaby spokojnie jeszcze coś z tego liścia odzyskać.
Lazlo - Nie 21 Gru, 2008

Nie chcialem tego pisac,ale to moje ulubione zdjecie :smile: .
Te kolory z Capture NX wyciaglem,ale z lisciem nie umiem sobie poradzic.
Wreszcie slowo otuchy :mrgreen:

mavierk - Pon 22 Gru, 2008

ale ilu % jest to crop? Bo moje zdjęcia wyglądają tak po 2x powiększeniu - chyba że usuwałeś szumy :P
AuThoR - Pon 22 Gru, 2008

Pewnie część osób pamięta wakacyjne tornado...nie patrzcie na jakość i kadrowanie bo to robione z ręki z jadącego pojazdu i nadodatek komórką...chciałem tylko pokazać tym co nie widzieli jakie zniszczenia powoduje taki wiaterek.

My byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Drzewa były powyrywane lub poukręcane przy ziemi. Przelatujące tornado tak na oko miało średnicę ok 300m - teren wyglądał jakby ktoś go przejechał ogromną kosiarką.

Lotka - Pon 22 Gru, 2008

koraf napisał/a:
Lotka nie ma co się zrażać niepowodzeniami tylko ćwiczyć , ćwiczyć i jeszcze raz próbować :grin: , czekamy na następne i pozdrawiam :grin: :grin: :grin: .


nie ma problemu, ja tak szybko sie nie zrazam ;)
nie wiem tylko, czy forum to wytrzyma ;)
pzdr
...i wracam do swiatecznych przygotowan...
joanna

Lazlo - Pon 22 Gru, 2008

mavierk napisał/a:
ale ilu % jest to crop? Bo moje zdjęcia wyglądają tak po 2x powiększeniu - chyba że usuwałeś szumy :P


I tu jest przyczyna :wink: ,nie pamietam kurcze ile to powiekszylem i tez skadrowalem. Probowalem cos tam odszumiac,ale w Capture po odszumieniu powstaje mydelko a po wyostrzeniu spowrotem szumi,wiec ja tego nie kumam i pewnie cos suwakami dodatkowo nawywijalem :roll: A jak wyostrzam bez odszumiania to nic sie nie zmienia. Sciagnalem z torrentow Photoshop 7.0,mialo byc niby po polskiemu nawet a wyszlo,ze wiele lunkcji jest nieaktywnych :???:

mavierk - Pon 22 Gru, 2008

no czyli to wina Twojej obróbki i tyle :P

Zdaje mi się, że zwiększyłeś zdjęcie, zamiast je zmniejszyć :P

arietiss - Pon 29 Gru, 2008

Zimowa brzózka...




koraf - Pon 29 Gru, 2008

Arietiss na początku myślałem , że dubla wstawiłeś takie podobne :wink: ale ładnie zimowe :grin:
Lazlo - Pon 29 Gru, 2008

arietiss piekniasta brzozencja,ladnie sie niebo ku gorze niebieszczy :wink:
arietiss - Pon 29 Gru, 2008

Podobne, bo to ta sama brzózka, tylko z dwóch stron. Nie mogłem się zdecydować, które bardziej mi leży...
Lazlo - Pon 29 Gru, 2008

Mi pierwsze,chociaz w drugim fajna dolina w tle :wink:
arietiss - Pon 29 Gru, 2008

Lazlo, właśnie miałem podobny dylemat.
AuThoR - Pon 29 Gru, 2008

Pstryknięte na próbę....nie ma żadnego motywu przewodniego...a jednak nie wiedząc czemu nie wywaliłem...jakoś mi się spodobało nie wiadomo czemu
xneon - Wto 30 Gru, 2008


piotrmkg - Wto 30 Gru, 2008

xneon, super ujęcie :)
miszet - Wto 30 Gru, 2008

co o tym sadzicie?

AuThoR - Wto 30 Gru, 2008

miszet, dobry kadr, B&W jak najbardziej pasuje do tego klimatu, możliwe że ociupinkę bym rozjaśnił
xneon - Wto 30 Gru, 2008

tylko czemu ostrość na gałęziach a nie drodze?
miszet - Wto 30 Gru, 2008

a tak jakos wyszlo:P
xneon - Wto 30 Gru, 2008

dziwnie wyszło bo obejmując cały kadr wzrokiem skupiamy się na silnym punkcie, tj. postaci z psem
a tu co? psinco
nie ma ostrości
i tu jest pies pogrzebany :P

AuThoR - Wto 30 Gru, 2008

Ano co racja to racja...
miszet - Wto 30 Gru, 2008

xneon, slusznie prawisz... nie zastanawialem sie nad tym wczesniej, ale bd bral to pod uwage:)
krisv740 - Wto 30 Gru, 2008

a ja pozbył bym sie tych "postaci" i wyeksponował drogę i lekko inaczej skadrował z lewej..... :???:
piotrmkg - Wto 30 Gru, 2008

no to teraz ja

1.


2.


3.


Żadne zdjęcie nie tknięte PSujem.

lucky-luk - Wto 30 Gru, 2008

3. Bardzo przypadlo mi do gustu (Galazka nie z tej bajki)
xneon - Wto 30 Gru, 2008

1. - za przejrzystość
koraf - Wto 30 Gru, 2008

Piotrmkg jestem za 1. :grin: ładnie wyeksponowany temat główny , i dodatkowo + ,że numery przy fotach się pojawiły :wink:
piotrmkg - Wto 30 Gru, 2008

dla tych, którym się podoba 1. crop 100% :)

xneon - Wto 30 Gru, 2008

lepsze! :)
koraf - Wto 30 Gru, 2008

Pewnie ,że lepsze :grin: osobiście trochę wyżej bym kadrował ale jest ok :grin: .
piotrmkg - Wto 30 Gru, 2008

a mnie jakoś tak średnio. po cropie nie widać że te źdźbło jest jednym z wielu oszronionych. :)
AuThoR - Wto 30 Gru, 2008

czyli zdania podzielone bo mi też podoba się bardziej wersja nr 1

dziwna ta fotografia ilu fotografów tyle zdań :D

koraf - Sro 31 Gru, 2008

AuThoR napisał/a:
czyli zdania podzielone bo mi też podoba się bardziej wersja nr 1

dziwna ta fotografia ilu fotografów tyle zdań :D


Bo to jest fotografia artystyczna :wink: i każdy ma swój punkt widzenia piękna i to jest piękne :mrgreen:

jasiekcom - Czw 01 Sty, 2009

Sam nie wiem czy to w tej kategorii a może powinno być „akt, pornografia” sam nie wiem ale skojarzenia mam dziwne :mrgreen: zdajecie pochodzi z jesiennego spacerku a ostrość kiepawa
maziek - Czw 01 Sty, 2009

jasiekcom napisał/a:
Sam nie wiem czy to w tej kategorii a może powinno być „akt, pornografia” sam nie wiem
Sądze, że powinieneś przenieść do kategorii "fotografia ptaków" :mrgreen: .
piotrmkg - Czw 01 Sty, 2009

jasiekcom, głodnemu chleb na myśli.
jasiekcom - Czw 01 Sty, 2009

maziek napisał/a:
Sądze, że powinieneś przenieść do kategorii "fotografia ptaków" .


dzięki o tym nie pomyslałem :mrgreen:

maziek - Pią 02 Sty, 2009

Swoją droga byłżby to ów mityczny smardz?
piotrmkg - Pią 02 Sty, 2009

spacerowo :)

1.


2.

xneon - Pią 02 Sty, 2009

drugie owszem, ale pierwsze to jakby outtake z sesji, na której strzeliłeś poprzednie wychwalane źdźbło
Lazlo - Nie 04 Sty, 2009

Nie ma slonca,nauka jeszcze ciezsza,szlag by to ...
Ujdzie?

2.

3.

koraf - Nie 04 Sty, 2009

Lazlo a dlaczego ten śnieg taki szary ? światła brakło ?
piotrmkg - Nie 04 Sty, 2009

koraf, ty masz skalibrowany monitor :?: jeśli tak to jaką masz ustawioną temperaturę 6500K :?:
Lazlo - Nie 04 Sty, 2009

Naturalnego oj braklo,zwlaszcza w lesie,ale i tak sie ciesze ze nie niebieski :wink: Robilem tez cos z Highlight protection bo blyszczal za mocno,moze przesadzilem :roll:
koraf - Nie 04 Sty, 2009

piotrmkg napisał/a:
koraf, ty masz skalibrowany monitor :?: jeśli tak to jaką masz ustawioną temperaturę 6500K :?:

Tak , mam :grin: a temperaturę mam ustawioną na 6350 K :grin:

arietiss - Pon 05 Sty, 2009

Zimowa flora...


Bumber - Pon 05 Sty, 2009

arietiss, ładne, przyjemnie dla oka. :)

Tylko ten centralny kadr...

Lazlo - Pią 09 Sty, 2009

Ciezko jest w zimie .....

Kocur - Pią 09 Sty, 2009

Lazlo, całkiem fajnie, tylko jakoś mroczno i niebiesko :P
Bumber - Sob 10 Sty, 2009

Lazlo, kadr nieciekawy, jest zdecydowanie za ciemno, kiepski WB...
veenee - Sob 10 Sty, 2009

fakt ze zimno i malo swiatla, ale za to co mroz wyprawia czasem z zielskiem, to az milo patrzec...








edmun - Sob 10 Sty, 2009

trzecie misie :)
mons - Sob 10 Sty, 2009

....misie też ..... :grin:
koraf - Sob 10 Sty, 2009

veenee bardzo ładnie mróz pomalował i jeszcze ładniej pokazane te misie ... :wink:
Monastor - Sob 10 Sty, 2009

veenee, sympatyczne kadry, zwłaszcza pierwszy. Interesujące kolory.
maziek - Nie 11 Sty, 2009

Głos Pana.


Bumber - Nie 11 Sty, 2009

veenee, fajne kadry i kolory. Te ostatnie świetnie kontrastują z białym, zimnym szronem. :)

maziek, dooobre ^^ Aż się człowiek może skulić w fotelu. Ogrom i potęga emanują z tego zdjęcia. :grin:

koraf - Nie 11 Sty, 2009

maziek taki donośny i namacalny :shock:

[ Dodano: Nie 11 Sty, 2009 21:40 ]
A tu słaba trawka :


[ Dodano: Nie 11 Sty, 2009 21:49 ]
Jeszcze parka trawek :wink: :

Bumber - Pon 12 Sty, 2009

koraf, bardzo ładne zdjęcia. Fajne miałeś światełko. :)
veenee - Pon 12 Sty, 2009

drugie - bardzo fajne, troszke brakuje mi space u gory, ale swiatlo bylo niezle...
xagon - Pon 12 Sty, 2009

to i ja wygrzebałem kilka krzaczków których nazw nie mam pojęcia

koraf - Pon 12 Sty, 2009

Bumber , veenee dzięki za dobre słowa :grin:
edmun - Sro 14 Sty, 2009

trochę inaczej


niestety zero pomysłu jak to wykorzystać. kadr również nieciekawy

Lazlo - Sro 14 Sty, 2009

yyy...za niebieskie... :mrgreen:
mnich - Sro 14 Sty, 2009

edmun, szkoda że słonko w środku...
i wcale nie jest za niebieskie.

Lazlo - Sro 14 Sty, 2009

...bo w cieniu sie chyba nie da uniknac niebieskiego...
Kocur - Sro 14 Sty, 2009

Nie bardzo rozumiem co ma cień do tego, bo to kwestia WB tak czy inaczej... Fota edmun-a może trochę podchodzi pod niebieski, ale to nie przeszkadza nawet w części tak jak słoneczko na środku i czarna plama na dole, a mimo tego i tak ujęcie jest bardzo fajne ;)
edmun - Sro 14 Sty, 2009

tak kombinuje w LR i mam śnieg albo niebieski w cieniach, albo brązowo-pomarańczowy w światłach, więc chyba zostaje to co jest na ekranie.
HubertGro - Czw 15 Sty, 2009

Trochę dla rozluźnienia z przymróżeniem oka :wink:

Pozdrawiam serdecznie :mrgreen:

piotrmkg - Czw 15 Sty, 2009

HubertGro, mnie jakoś nie podchodzą, wcale.
HubertGro - Czw 15 Sty, 2009

Piotrmkg, , tak jak mówiłem troszeczkę z przymróżeniem oka - przyroda piękniejsza niż zdjęcia w 100 % :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam serdecznie

piotrmkg - Czw 15 Sty, 2009

HubertGro, to to ja wiem, ale popatrz jak można błahy temat drzewa/lasu pokazać w sposób wyjątkowy:

1. Ansel Adams - Aspens (1958)


2. Ansel Adams - Leaf (1948)

mnich - Czw 15 Sty, 2009

Ansel Adams. Mistrz czerni i bieli, lini, kontrastów i kompozycji.
Piękne.

piotrmkg - Czw 15 Sty, 2009

mnich, mam album Ansel Adams - 400 Photographs, no masakra jak przejrzałem to doszedłem do wniosku że nic nie wiem o ekspozycji, kadrowaniu i że moje oczy chyba są jakieś nie teges że nie widzę piękna rzeczach, które na co dzień mijam obojętnie :(
koraf - Czw 15 Sty, 2009

Widzę piotrmkg,że zaczyna się w Tobie budzić Fotograf wewnętrzny :wink:
piotrmkg - Czw 15 Sty, 2009

koraf, tzn :?:

ps. i się później dziwicie, że ja spamuje jak jeden z drugim odpowiada "półgębkiem" i trzeba takich ciągnąć za język żeby czegoś się dowiedzieć :P ;)

koraf - Czw 15 Sty, 2009

piotrmkg napisał/a:
koraf, tzn :?:

ps. i się później dziwicie, że ja spamuje jak jeden z drugim odpowiada "półgębkiem" i trzeba takich ciągnąć za język żeby czegoś się dowiedzieć :P ;)


Czyli taki wewnętrzny , najprawdziwszy z prawdziwych ... :grin:

skasowany - Czw 15 Sty, 2009

piotrmkg napisał/a:
mnich, mam album Ansel Adams - 400 Photographs, no masakra jak przejrzałem to doszedłem do wniosku że nic nie wiem o ekspozycji, kadrowaniu i że moje oczy chyba są jakieś nie teges że nie widzę piękna rzeczach, które na co dzień mijam obojętnie :(


Piotrze, a możesz podrzucić link do strony na której zamawiałeś albumik? :lol:

veenee - Czw 15 Sty, 2009

ten album to niezla cegla. ciekawe, ile krzykna za przesylke...
Jasiekchudy - Wto 20 Sty, 2009

no to ja dodam takie:
koraf - Wto 20 Sty, 2009

Interesujące i takie mroczne zdjęcie :grin: , kadr trochę za krótki wg mnie na górze :???:
kosecki - Sro 21 Sty, 2009

Jedno z pierwszych moich zdjęć:


Lazlo - Nie 25 Sty, 2009

Kolory zgola odmienne a robione w tym samym czasie :wink:

1


2

koraf - Nie 25 Sty, 2009

Bardzo fajnie Lazlo wyszły odbicia słońca na gałęziach :grin: .
komor - Wto 27 Sty, 2009

Ja mam coś podobnego do zdjęcia Lazlo, ale moje ma tło gorsze i nie mam takich wyraźnych odblasków.


koraf - Wto 27 Sty, 2009

W objęciach mgły :

edmun - Wto 27 Sty, 2009

koraf, jestem pod wrażeniem
mons - Wto 27 Sty, 2009

komor, Lazlo.....bardzo misie światło na gałęziach podoba... bardzo..... :grin:

koraf.....świetne kadrowanie ...... suuuuuuper...... :grin:

[ Dodano: Wto 27 Sty, 2009 17:39 ]
....widziałbym to w kwadracie ....od dołu jak jest i kilka cm od góry ciachnąć ...... :razz:
.....jestem ciekawy jak wyjdzie ....ale temat i wykonanie świetne , naprawdę ..... :grin:

koraf - Wto 27 Sty, 2009

edmun , mons dziękuję :grin:

[ Dodano: Wto 27 Sty, 2009 17:47 ]
Specjalnie dla mons : taki kadr ?

mons - Wto 27 Sty, 2009

.....oooo.....coś takiego . ja bym ciął 2 cm , góra , ponad główny pień , ten we mgle...... :grin:
....na tym zdjęciu jednak ławeczka gra rolę pierwszoplanową , reszta to tło...... :lol:

jasiekcom - Wto 27 Sty, 2009

koraf, mnie pierwsza wersja bardziej się podoba, ujecie super powiedz czy cos poPSułeś w tym zdjęciu czy jest to real :?:
koraf - Wto 27 Sty, 2009

jasiekcom napisał/a:
koraf, mnie pierwsza wersja bardziej się podoba, ujecie super powiedz czy cos poPSułeś w tym zdjęciu czy jest to real :?:

Praktyczne real u nas ostatnio dużo mgieł a zdjęcie niewiele psute :grin: jasiekcom dzięki :grin:

skasowany - Wto 27 Sty, 2009

Koraf - moje gratulacje! Zdjęcie super! Mi również podoba się pierwsza wersja. Strasznie lubię mgły, a to zdjęcie pięknie ją przedstawia! :grin:
koraf - Wto 27 Sty, 2009

Ruslan bardzo miło czyta się takie komentarze :grin: , dzięki.
veenee - Sob 31 Sty, 2009

koraf - super, bardzo fajna fota. Klimatem troszke mi przypomina cos takiego:



btw, to chyba bardziej krajobrazy niz flora :?: :mrgreen:

koraf - Sob 31 Sty, 2009

veenee to co pokazałeś również bardzo mi się podoba , faktycznie to już krajobrazy w mgle :grin:
litlfisch - Nie 01 Lut, 2009

jak dla mnie - OK
takie mgliste fotki zawsze coś w sobie mają

za oknem pogoda do luftu to może zmienię klimat
coś z szuflady

1


2

mavierk - Nie 01 Lut, 2009

litlfisch, po raz pierwszy brakuje mi totalnie rozmazanego tła - tło jest zbyt wyraźne w tych zdjęciach... bo kompozycyjnie bardzo mi się podoba ;)
litlfisch - Nie 01 Lut, 2009

mavierk napisał/a:
litlfisch, po raz pierwszy brakuje mi totalnie rozmazanego tła - tło jest zbyt wyraźne w tych zdjęciach... bo kompozycyjnie bardzo mi się podoba ;)


takie wyszły, robione H5 Sony chyba w 2006
wtedy na GO mało zwracałem uwagę

ale w miarę jedzenie apetyt rośnie :lol:

Lazlo - Nie 01 Lut, 2009

litlfisch 1 mimo duzej glebi calkiem dobrze wyszlo,w 2 juz sie zlewa :wink:

W wiekszosci nie mielismy dzisiaj slonca (oprocz [/b] Misi'aEvo [b] ) i dlatego w takich warunkach cholera brakuje ostrosci przy dluzszych czasach i delirce :twisted:

litlfisch - Pon 02 Lut, 2009

to browara przed sesją i delirka minie :mrgreen:


po małych poprawkach

1


2

arietiss - Wto 03 Lut, 2009

litlfisch, czyżby łódzki botanik...?


litlfisch - Sro 04 Lut, 2009

trafiony zatopiony :lol:


Namor - Sro 04 Lut, 2009

litlfisch z tego modrzewia to czuję nawet żywicę ;)
litlfisch - Sro 04 Lut, 2009

pogratulować powonienia :mrgreen:
piotrmkg - Czw 05 Lut, 2009

takie tam kadry z pleneru WMF
UWAGA: skan ilford delta 100, nie skarżyć się na braki techniczne w skanowaniu :)
1.


2.


3.

LitVuS - Czw 05 Lut, 2009

Witam!
To może i ja coś dodam... :)
Jest to moje pierwsze zdjęcie na tym forum... :P

veenee - Czw 05 Lut, 2009

niebo wydaje mi sie troche za malo ciekawe, zeby zajmowalo az tyle kadru...
mavierk - Czw 05 Lut, 2009

drzewko ma potencjał, jak wyglądałaby ta fota, gdybyśmy mieli kadr poziomy? :) Masz może taką fotkę? Jak tak, to chciałbym w pełnej rozdziałce :P
LitVuS - Czw 05 Lut, 2009

Posiadam, ale uznałem, że taki kadr jest ciekawszy...
mons - Czw 05 Lut, 2009

piotrmkg....trójka misie..... :grin:
Bumber - Pią 06 Lut, 2009

piotrmkg, mi też numer 3 najbardziej przypadł do gustu. :)
MC - Pon 09 Lut, 2009

Z szuflady
veenee - Pon 09 Lut, 2009

za duzo z prawej za malo z lewej i przeostrzone wg mnie :wink:
edmun - Pon 09 Lut, 2009

czy przeostrzone to trudno powiedzieć. dla mnie one jest po prostu żyletowate :D
maziek - Pon 09 Lut, 2009

MC napisał/a:
Z szuflady
Straszny bałagan masz w tej szufladzie, pajęczyny jakieś... ;)

Wg mnie można by trochę góry kosztem dołu pokazać ale fajnie że ta pajęczyna zmieściła się w płaszczyznie ostrości.

MC - Pon 09 Lut, 2009

maziek, bo to szuflada sprzed kilku miesiecy :wink:
Sprobuje troche obronic kadr - staralem sie zrobic tak, zeby nie wprowadzac balaganu. Po lewej stronie, u gory i na dole byly liscie, ktore moim zdanie psuly odbior zdjecia.
Edit: co do przeostrzenia, to nie bede sie upieral. U mnie wyglada ok, ale to jeszcze nic nie znaczy.

veenee - Pon 09 Lut, 2009

edmun napisał/a:
czy przeostrzone to trudno powiedzieć. dla mnie one jest po prostu żyletowate :D


zgadza sie, ze wyglada to na prawie kazdym monitorze inaczej - wiec sie nie upieram

arietiss - Czw 19 Lut, 2009

A taki był już ładniutki zwastunik wiosny... :cry:





Falstart!

koraf - Czw 19 Lut, 2009

Fajne ! a za miesiąc jak znalazł :grin:
Lazlo - Sob 21 Lut, 2009

a ode mnie takie Dżywa
henk - Nie 22 Lut, 2009

Lazlo, bo coś nagrzebałem w fotosiku.

Jesienny, ugryź się w nos :wink:

Teraz powinno być dobrze:


koraf - Nie 22 Lut, 2009

henk niebo pojechane ,że hej :???: , kadr :?:
henk - Nie 22 Lut, 2009

koraf, co ,,kadr"?
Całe zdjęcie pojechane w Raw therapee.
Drzewo było prawie całkiem czarne a niebo prawie białe.
Nie znam się na obróbce.
Próbowałem też czarno białe ze zwiększonym kontrastem i chyba było lepsze.
Napisz jak można to poprawić, chętnie się czegoś nauczę.
Kadru też bym już lepszego nie wymyślił :oops: .

koraf - Nie 22 Lut, 2009

henk napisał/a:
koraf, co ,,kadr"?
Całe zdjęcie pojechane w Raw therapee.
Drzewo było prawie całkiem czarne a niebo prawie białe.
Nie znam się na obróbce.
Próbowałem też czarno białe ze zwiększonym kontrastem i chyba było lepsze.
Napisz jak można to poprawić, chętnie się czegoś nauczę.
Kadru też bym już lepszego nie wymyślił :oops: .

A ja owszem :mrgreen: , staraj się być kreatywny :grin:

Ogórek - Wto 24 Lut, 2009

ot takie sopelki




kmosw - Sro 25 Lut, 2009

Ogórek, jak wrzucasz zdjęcia? Rzadko które z Twoich mi się otwiera.
komor - Sro 25 Lut, 2009

Ogórek, chyba ten Twój serwer nie pozwala na cross-linkowanie albo ma jakieś dziwne problemy, bo jak wkleję w przeglądarkę sam adres JPG-a to mi się ładuje, ale w oknie forum Optycznego – nie.

Linki do obrazków kolegi Ogórka, dla zainteresowanych:

DSC_0060.jpg

DSC_0060 - Kopia.jpg

Można sobie kliknąć i obejrzeć, powinno zadziałać.

Sunders - Sro 25 Lut, 2009

komor, mi też się nie otwieraja zdjęcia Ogórka, a jak próbuję otworzyć podane przez Ciebie linki do jego zdjęć to wyświetla mi się komunikat: "404 not found error".[/b]
amv - Sro 25 Lut, 2009

komor error :roll:
piotrmkg - Sro 25 Lut, 2009

komor, 404 Not Found :roll:
garreth - Sro 25 Lut, 2009

a nie lepiej zgłosić komorowi na PW :roll:
Ogórek - Sro 25 Lut, 2009

a nie wiem o co chodzi, wrzucam z googla (picasa) mam tam album i wydawało mi się że jak podaje link bezpośredni do zdjęcia to będzie ok. Postaram się następnym razem inaczej wrzucić fotki. Dzięki za uwagę.

może tak będzie lepiej:

zdjęcie1
Zdjecie2

jasiekcom - Sro 25 Lut, 2009

Ogórek, teraz sie ładują :wink:
xagon - Sro 25 Lut, 2009

technicznie cieniutko , a można by było coś naprawdę ciekawego sklecić z tych sopelków
koraf - Sro 25 Lut, 2009

xagon napisał/a:
technicznie cieniutko , a można by było coś naprawdę ciekawego sklecić z tych sopelków

Z ust mi to wyjąłeś ale potencjał jest .

piotrmkg - Sro 25 Lut, 2009

ogórek, skadrować w kwadrat na początek :D
Ogórek - Czw 26 Lut, 2009

sopelki już się roztopiły :cry:
Dzięki za uwagi, zdjęcie zrobione dość spontanicznie i bez zastanowienia. Żałuje że nie poświęciłem więcej czasu bo rzeczywiście można była pokazać to w bardziej ciekawy sposób.
Nie wiem czy da się coś z tych zdjęć jeszcze zrobić.

P.S.
Ja już chcę wiosnę!!!

EDI - Czw 26 Lut, 2009

To jeszcze niedawno była soczysta kiść Winogronka...
zug - Czw 26 Lut, 2009

Stare odchodzi, nowe przychodzi...

Bumber - Czw 26 Lut, 2009

zigzagzug, nie widzę związku zdjęcia z tytułem. :neutral:
zug - Czw 26 Lut, 2009

...miałem na myśli młode drzewko ktore wyrosło w miejscu starego...
w sumie sam nie wiedziałem jak zatytułowac i cos takiego mi przyszło do głowy :oops:

piotrmkg - Czw 26 Lut, 2009

zigzagzug, ok, pomysł dobry tylko z wykonaniem już gorzej. po prostu na zdjęciu nie widać tematu zdjęcia. trzeba było by jakoś inaczej kadrować, może inną ogniskową.
zug - Czw 26 Lut, 2009

piotrmkg napisał/a:
zigzagzug, ok, pomysł dobry tylko z wykonaniem już gorzej. po prostu na zdjęciu nie widać tematu zdjęcia. trzeba było by jakoś inaczej kadrować, może inną ogniskową.


dziekuję za podpowiedź będę próbował..

piotrmkg - Czw 26 Lut, 2009

zigzagzug, temat byłby lepiej wyeksponowany robiąc np ogniskową 14-16mm i te młode to było by reprezentowane przez roślinkę przebijającą się przez te stare :D to taki mój luźny zamysł :D
Gustaw08 - Czw 26 Lut, 2009

EDI - mi się podoba! Ten brąz to orginalny czy niekoniecznie?
EDI - Pią 27 Lut, 2009

Ten brąz to troche zabawa z Lightroom 2.2 Wydawało mi sie że bardziej pasuje do klimatu .Śniegu niema szaro brudno i brązowo :sad:
kubasxxx - Sob 07 Mar, 2009
Temat postu: jakieś coś na ścianie

Rainer Xxl - Sob 07 Mar, 2009

Owocowka


mavierk - Nie 08 Mar, 2009

kubasxxx, zarąbiste!!!
MC - Nie 08 Mar, 2009

kubasxxx, brawo.
jasiekcom - Nie 08 Mar, 2009

kubasxxx, świetny klimacik, super :!:
koraf - Nie 08 Mar, 2009

Po raz czwarty kubasxxx, bardzo superowe zdjęcie :grin:
kubasxxx - Nie 08 Mar, 2009
Temat postu: :)
Uwielbiam takie proste motywy...
Kształt... Dwa - trzy kolory...

krzysiekrwd1980 - Nie 15 Mar, 2009

grzybki
sławek_38 - Sob 21 Mar, 2009

Jakieś drzewo mi słońce zasłoniło...
zug - Pon 23 Mar, 2009

spotkane dzisiaj...
1.

2.

amv - Wto 24 Mar, 2009

Fajne :grin:
pierwsze bardziej :wink:

lucky-luk - Wto 24 Mar, 2009

znalezione w Regent's Park - London

01

02

03

04

edmun - Sro 25 Mar, 2009

a u nas wiosna w pełni. -4'C, skrobanie szyb, zamarznięte uszczelki i gołoledź na drogach
EDI - Sro 25 Mar, 2009

jednak wiosna powoli bo powoli idzie...
veenee - Czw 26 Mar, 2009

u mnie juz praktycznie w pelni:








arietiss - Czw 26 Mar, 2009

veenee, gdzie Ty mieszkasz? Zazdroszczę!
Bianco - Czw 26 Mar, 2009

Pewnie Wrocław, tam zawsze wcześniej jest cieplej...
amv - Czw 26 Mar, 2009

Bianco napisał/a:
Pewnie Wrocław, tam zawsze wcześniej jest cieplej ...


Coś w tym jest,ale zauważyłem,że jak w kraju jest zimno i pada,to w Szczecinie słońce świeci (lub na odwrót) :wink:
Latem zaś wszędzie były susze oprócz "tropikalnego" podkarpacia :wink:
Dziwny ten kraj :mrgreen:

veenee - Czw 26 Mar, 2009

arietiss napisał/a:
veenee, gdzie Ty mieszkasz? Zazdroszczę!


Surrey, Anglia :-)

prawie Wroclaw :mrgreen:

Sunders - Czw 26 Mar, 2009

veenee, piękna ta wiosna, u nas jeszcze drzewa nie kwitną :sad:
arietiss - Czw 26 Mar, 2009

No tak, na Wyspach zawsze łagodniej...! :wink:

[ Dodano: Pon 30 Mar, 2009 07:13 ]
U nas ciągle jeszcze tylko takie suchary... :sad:



Ale zobaczcie na PD. Zaczynają się robale!!! :mrgreen: :smile: :grin:

mavierk - Pią 03 Kwi, 2009

no i tutaj 35G:
1.


2.

arietiss - Pią 03 Kwi, 2009

Ładnie maluje!
veenee - Pią 03 Kwi, 2009

Ladny bokeh na obu, na pierwszym mile kolory – na drugim kompozycja
xagon - Pią 03 Kwi, 2009

mavierk, mam też tego badyla co i ty chyba , tylko mi udało się zamknąć w nim słoneczko i nie jest taki wysuszony :razz:

mavierk - Pią 03 Kwi, 2009

mój jest pasożytem - owinął się wokół czegoś innego, jeśli Twój też, to mamy to samo :)
kmosw - Nie 05 Kwi, 2009

Z wczorajszego spaceru:

1


2

piotrmkg - Nie 05 Kwi, 2009

Z dzisiejszego spaceru:


mons - Nie 05 Kwi, 2009

piotrmkg....ładne ujecie .... podoba sie .... :grin: :grin: :grin:
oracle - Nie 05 Kwi, 2009

Niby kwiat ale jednak drzewo :D


arietiss - Wto 07 Kwi, 2009

Wiosenne coś...
Zaciekawiła mnie tego forma i to, że wygląda trochę jak obcy. :smile:


oracle - Wto 07 Kwi, 2009



Experymenty z baziami.
Tym razem Vivitar 28-70 na F5.6 i 70mm

edmun - Sro 08 Kwi, 2009

obcy bardzo fajny :)

oracle podoba mi się

amv - Sro 08 Kwi, 2009

Szyszka to nieudana próba makro przy pomocy 50/1.8 i pierścieni pośrednich...
ostrośc poszła za a że szyszki tej już nie znalazłem (każda inna była nie taka :razz: ),wstawię ją tutaj...
Do zdjęc makro o których marzyłem też chyba nigdy nie dojdę...teraz po zabawie z pierścieniami widzę jak gigantycznie trudna to dziedzina :shock: ...
wymagająca cierpliwości,której mi brakuje :roll: ...
I o ile rzeczy martwe będę próbował przelac na zdjęcie, o tyle wszelkie fruwające,chodzące i pełzające są poza moimi umiejętnościami - poddaję się ....narazie
Do szkła 1:1 też muszę dojrzec - emocjonalnie.... wolę zwierzaki i ptaki ...
Każde piękne zdjęcie które widziałem do tej pory,zyskuje jeszcze więcej po uświadomieniu sobie w jakich okolicznościach powstało ... :idea:

1.


2. 300mm. f8 ........ przekolorowane ?

arietiss - Czw 09 Kwi, 2009

amv, moż☺e i 2 trochę przekolorowana, ale mo to tu swój sens. :wink:
skasowany - Sob 11 Kwi, 2009

Z dzisiejszego spaceru we mgle przed wschodem słońca :wink:


AuThoR - Sob 11 Kwi, 2009

Ruslan, sorki, że zapytam...ale to taka silna mobilizacja (ta wczesna pora), na którą mnie nie stać czy po prostu zwykły powrót z imprezy :) bo niekiedy zaczynam wątpić w moje zaangażowanie :razz:

lubie mgielny klimat :smile:

arietiss - Sob 11 Kwi, 2009

AuThoR, może po prostu Ruslan, postanowił wstać wcześniej, skoczyć na świąteczne zakupy, pomóc w porządkach, a przy okazji w drodze do piekarni po świeże pieczywko cyknął fotkę...? :mrgreen: :lol: :wink:
AuThoR - Sob 11 Kwi, 2009

No tak....ja tu pisze, że może z imprezy wracał, a on być może już wczoraj wieczorem po prostu wyszedł jajka święcić :mrgreen:
skasowany - Sob 11 Kwi, 2009

Wstyd się przyznać, ale poszedłem na... wschód słońca :lol: Wczorajszy wieczór w mojej nadbużańskiej okolicy był piękny i czysty. Myślałem, że poranek też będzie bezchmurny :lol: No i kiedy wyszedłem z domu o 4:40... stwierdziłem, że pofocę mgłę :wink: Spacerek - 12 km dobrze robi po obfitej późnej kolacji :wink:
Sunders - Sob 11 Kwi, 2009

Ruslan, moim zdaniem fotka interesująca ale bardziej podchodzi mi pod krajobraz niż florę :???: Doczekałes wschodu, czy nie wzeszło :?: :smile:
ihsahn - Sob 11 Kwi, 2009

kilka "sucharków"






kamfil06 - Sob 11 Kwi, 2009

ihsahn,

IMO nie :neutral:

mavierk - Sob 11 Kwi, 2009

a imo spox, ale 1 i 3, bo 2 ma kadr bez sensu.
ihsahn - Sob 11 Kwi, 2009

2 kadr być może, bo temat zbyt mocno (szeroko) rozkłada się w tym kadrze dając wrażenie "przepełnienia". Dzięki za opinie :) No, ale skoro wstawialiście tutaj swoje zeszłoroczne sucharki, to pozwoliłem sobie na ten sam czyn :)
skasowany - Sob 11 Kwi, 2009

Sunders napisał/a:
Ruslan, moim zdaniem fotka interesująca ale bardziej podchodzi mi pod krajobraz niż florę :???: Doczekałes wschodu, czy nie wzeszło :?: :smile:


Może i krajobraz, trzeba by sprawdzić komentarz do ustawy :wink: Śmiem twierdzić, że wschód nastąpił, ale nie było mi dane go zobaczyć przez grubą warstwę chmur i mgieł :sad:

bladii77 - Sob 11 Kwi, 2009

Wiosna na bagnie...
mavierk - Nie 12 Kwi, 2009

:D
iso 800... nie pytajcie czemu :) dobrze, że mam d70s i 1/8k sobie zapuszcza w takich sytuacjach.

No i moje pierwsze zmagania z mchem :)

edmun - Nie 12 Kwi, 2009

już myślałem że z mnichem ;)

p.s. gdzie on się podziewa ?

mavierk - Pon 13 Kwi, 2009

rzadko coś pisze na forum, ale czasem skomentuje jakieś zdjęcie...
amv - Pon 13 Kwi, 2009

Na miękko...

1. Wstaje nowe.


2.Czeremcha..... (pił ktoś wino z jej owoców? - samo zdrowie!,no i ten niepowtarzalny aromat... ;-) )

mnich - Pon 13 Kwi, 2009


o takie cuś...

[ Dodano: Pon 13 Kwi, 2009 17:22 ]
Noc w moim ogrodzie "krogulec"


"wielokrotnośćekspozycji"

Bumber - Pon 13 Kwi, 2009

amv, bardzo plastyczne ujęcia. Minimalistyczne kadry jak najbardziej na miejscu. Ładne światło.

Krótko mówiąc bardzo mi się... ze wskazaniem na pierwsze. :)

TomiCBR - Pon 13 Kwi, 2009

Fotka z dzisiejszego spaceru.


Sorry troche za bardzo pomniejszone.
To moje pierwsze zdjęcie :wink:

Bumber - Pon 13 Kwi, 2009

TomiCBR, zbyt centralnie i za duża głębia ostrości. Światło też trochę za ostre.

Dobrze, że pomnijeszone, szybko się otwiera. ;)

TomiCBR - Pon 13 Kwi, 2009

Światło centralnie za pleców w samo południe.
amv - Pon 13 Kwi, 2009

Bumber, dzięki,miło :grin:
veenee - Pon 13 Kwi, 2009

amv, oba fajoskie :wink:
ophiuchus - Pon 13 Kwi, 2009

tajemniczo

zug - Pon 13 Kwi, 2009

amv, pierwsze hmm nie drugie ...... oba są świetne
nazgul - Wto 14 Kwi, 2009

Nikkor 70-300 VR


Sigma 10-20

ophiuchus - Wto 14 Kwi, 2009

nazgul, dwójka bardzo do mnie przemawia :]

[ Dodano: Wto 14 Kwi, 2009 20:32 ]
Pozwolę sobie kontynuować wątek ;)
Zdjęcia typu bokeh :x




bbeeaa - Czw 16 Kwi, 2009
Temat postu: Nie zawsze była wiosna
Nie zawsze była wiosna
amv - Czw 16 Kwi, 2009

...ale na szczęście tak szybko nie odejdzie ... :wink:

Chwast leśny...

zug - Sob 18 Kwi, 2009

trochę jesieni... :wink:

kamfil06 - Sob 18 Kwi, 2009

zigzagzug,

podoba mi się - czym robione? :wink:

AuThoR - Sob 18 Kwi, 2009

amv, mam pytanie....w jaki sposób dodajecie zdjęcia które są widoczne w ten sposób?? bo ja zawsze dodawałem jako załącznik taki mały...

na chłopski rozum to pewnie trzeba mieć gdzieś jakąś galerię żeby zlinkować...ale może się mylę...



yo yo yo :P już wiem...dziękuję sobie za pomoc :)

zug - Sob 18 Kwi, 2009

kamfil06, jak pytasz poważnie to sigma 70-300 APO :wink:
a jak sobie robisz jaja to kitem 18-70 :mrgreen:

arietiss - Nie 19 Kwi, 2009

Też pozostałość z minionego roku...

"fasolka"

Canonier 400 - Nie 19 Kwi, 2009

Moje dzisiejsze... :wink:

[ Dodano: Nie 19 Kwi, 2009 18:31 ]
I jeszcze to... :wink:

ophiuchus - Nie 19 Kwi, 2009

Wiosenny kasztan.


arietiss - Pon 20 Kwi, 2009

Latwce, dmuchawce...


amv - Sro 22 Kwi, 2009

Szybki wzrost...

arietiss - Sro 22 Kwi, 2009

Ku słońcu...



Żywopłot...


edmun - Czw 23 Kwi, 2009

drugie bardzo na tak :)
xagon - Czw 23 Kwi, 2009

arietiss, Latwce, dmuchawce... są naprawdę bardzo ciekawe :mrgreen:
to zwykłe dmuchawce czy jakieś "hodowlane"? pierwszy raz takie widzę

arietiss - Czw 23 Kwi, 2009

xagon, nie wiem dokładnie co to za roślina, ale na pewno nie dmuchawce. Napotkałem to na wypadzie z dziećmi do zoo i spodobały mi się! :smile:

[ Dodano: Czw 23 Kwi, 2009 15:11 ]
Kuleczki...


amv - Pią 24 Kwi, 2009

1. Ciemno było...


2. ...wiater wiał...


3. ...a kwiaty pachły .

BigB - Pią 24 Kwi, 2009

Oh , pan szanowny przesadził z alkoholem ... jaki tu mamy pomiar ? 2g ? A tu wolno focic do 0.5 g ...

Wypiszemy mandacik no albo ... się pan podzieli ;)

A tak na serio, to wiater wiał mi sie podoba ... lubię takie "gesty" ...

kmosw - Sob 25 Kwi, 2009

amv, rewelacja, bardzo na tak :)
AuThoR - Sob 25 Kwi, 2009

amv, dobrze kombinujesz :) mi się podoba :)
może to do działu abstrakcja ? :)

amv - Sob 25 Kwi, 2009

Dzięki za komentarze :smile:
Dałem tu ,bo troche widać flore ... :lol:

ophiuchus - Sob 25 Kwi, 2009

amv, chylę czoła :roll: przednia koncepcja :]

To teraz coś mojego ;)

1. Takumar 1.4/50


2. J/w ale z pierścieniem pośrednim.


3. Taka sama konfiguracja jak przy 2.

AuThoR - Sob 25 Kwi, 2009

ophiuchus, może się mylę ale mam wrażenie, że szkło ci trochę mydli...w pierwszym momencie myślałem, że może nie trafiłeś z ostrością...ale to raczej to pierwsze...no chyba że ja już zbyt długo siedze przed kompem i mi się wszystko rozmazuje
Monastor - Sob 25 Kwi, 2009

amv, fajny pomysł, gorzej z realizacją. Zasady kadrowania niestety nawet przy takich mazach obowiązują.
ophiuchus - Sob 25 Kwi, 2009

Hmm... całkiem możliwe, że mydli oraz nie trafiłem z ostrością :D za pierwszym przemawia fakt, że był przykręcony nie młody już filrt UV, a za drugim to to iż zainstalowałem ajpis ekstender 1,5, który myślałem, że mi powiększy wizjer, a on pomniejszył, i jeszcze zniekształcił :( chce ktoś może kupić?:D
mavierk - Sob 25 Kwi, 2009

mydli nie mydli... ale ten bokeh... gdybyś tylko jeszcze nad kadrowaniem pomyślał.
I nad zdjęciem UV pomyśl... i to bardzo :P

AdrianD - Sob 25 Kwi, 2009

Witam wszystkich bardzo serdecznie,od pewnego czasu czytam to forum i całkiem mi się tu podoba :wink: .Więc przyszła pora się ujawnić i pokazać coś od siebie.Także z dzisiaj:
EOS 350D + manualny Pancolar 1.8/50 @ f/2.8


Oraz większa rozdzielczość dla ciekawych :wink:
Maja

AuThoR - Sob 25 Kwi, 2009

jedyna szkoda, że ostrość na kwiatku a nie na pszczole :) bo ujęcie zacne :)
AdrianD - Sob 25 Kwi, 2009

Heh nie mam USM w ręce także i tak się cieszę-fuks i tyle :smile:
AuThoR - Sob 25 Kwi, 2009

AdrianD,
musisz więcej pić....wtedy jakoś zawsze się wszystko udaje :)

AdrianD - Sob 25 Kwi, 2009

Przede wszystkim moich zdjęć nie powinno oglądać się na trzeźwo :wink:
Monastor - Nie 26 Kwi, 2009

AdrianD, przy takim maleństwie USM nie pomaga. Po paru próbach zmuszenia AF do znalezienia pszczoły w kadrze przełączyłbyś na manualne ostrzenie :)
Canonier 400 - Nie 26 Kwi, 2009

Moje dzisiejsze :wink:
rodak - Nie 26 Kwi, 2009

gąszcz ...


ahugahaga - Sro 29 Kwi, 2009

Dodam troszkę większe zwierzątka :)
edmun - Czw 30 Kwi, 2009

kotka próbowałbym tak robić żeby tych kratek nie było widać
ahugahaga - Czw 30 Kwi, 2009

Z kotkiem był istotny problem polegający na odległości od barierki do samej klatki.
Jak byłem ostatnio we Wrocławiu to lwy były na wybiegu, ale teraz jest remont i wsadzili je za kraty. Pech.

Usjwo - Czw 30 Kwi, 2009

A mnie sie podoba tylko ten lew, moglyby kraty byc troche ostrzejsze.
ahugahaga - Czw 30 Kwi, 2009

Dodaje jeszcze bez krat. Z poprzedniego pobytu we Wrocławiu. Tym razem samiec
arietiss - Czw 30 Kwi, 2009

ahugahaga, to jest flora nie fauna!

[ Dodano: Czw 30 Kwi, 2009 13:35 ]
Ze zdjęciami zwierząt zapraszam do właściwego tematu.

ahugahaga - Czw 30 Kwi, 2009

sorry moja wina :neutral:
Tommy - Pią 01 Maj, 2009


By tommy_tom at 2009-05-01
Drzewko z dzisiejszego wypadu rowerem do parku. Do kadru załapały się dwie przypadkowe osoby mam nadzieje, że mi nie będą miały za złe, że je tutaj umieściłem ;)

[ Dodano: Sob 02 Maj, 2009 08:44 ]
Teraz jak na stacjonarce siadłem i patrzę na to zdjęcie to strasznie ciemne :( a na laptopie wyglądało ok.

maziek - Sob 02 Maj, 2009

Lira.

veenee - Nie 03 Maj, 2009

lesny kran


maziek - Nie 03 Maj, 2009

Veenee - boskie!
jasiekcom - Nie 03 Maj, 2009

veenee, temat, nazwa, kadr, pomysł wykonanie bardzo bardzo dobre :wink:
MC - Nie 03 Maj, 2009

veenee, brawo.
Bumber - Nie 03 Maj, 2009

maziek, veenee, gratuluję spostrzegawczości i pomysłowości. Oba zdjęcia super. :)
mavierk - Nie 03 Maj, 2009

Moim zdaniem to powinno być nazwane 'leśny dzban' przynajmniej miałoby więcej skojarzeń :D Po za tym super wypatrzone :)

No to ja coś z szacunku dla Porsta 135/2.8 Edmuna ;)
Kolor taki, bo pod światło na zdjęciu robi się jedna wielka brązowa flara :D

arietiss - Nie 03 Maj, 2009

mavierk, ciekawa forma tryptyku!
veenee, super wypatrzone!
Ja dam "korkociąg...":

mavierk - Nie 03 Maj, 2009

arietiss, ale gdzie tu korkociąg? Ten w rozmyciu? No i światełko troszkę ostrawe..
arietiss - Nie 03 Maj, 2009

Ten w rozmyciu! :wink:
Światełko najbardziej niesprzyjające z możliwych. Okołopołudniowe... :mrgreen:
Ale trzeba łapać co jest, kiedy wyrwie się chwilkę! :smile:

ophiuchus - Wto 05 Maj, 2009

Wiosenny las

edmun - Wto 05 Maj, 2009

niezbyt szczególny jak dla mnie :???:
zug - Wto 05 Maj, 2009

ophiuchus, to teraz czekamy na jesienny, myślę że będzie ciekawszy :razz:
litlfisch - Wto 05 Maj, 2009

1 coś na pogięło


2


3 stała taka samotna

koraf - Wto 05 Maj, 2009

veenee - bardzo gratulacje za leśny kran .
veenee - Sro 06 Maj, 2009

ha, dziekuje za ogolna akceptacje - mialem mase szczescia, ze akurat rzucila mi sie ta paprotka w oko...
amv - Sro 06 Maj, 2009

veenee, mnie też się bardzo :wink:


komor - Sro 06 Maj, 2009

amv, ładne, ale za zimno, balans trza poprawić moim skromnym.
koraf - Sro 06 Maj, 2009

Amv dokładnie jest jakkomor pisze , igły wpadają aż w niebieski kolor ...
ophiuchus - Sro 06 Maj, 2009

Mi się to zimno podoba;)
amv - Sro 06 Maj, 2009

Dziękuje. Przyznam,że jak ociepliłem,to już mi się tak bokeh nie podobał,dlatego tak zostało :roll: Igły faktycznie granatowe :???:
AuThoR - Czw 07 Maj, 2009

amv, mimo zimna mi się bardzo podoba :)
bbeeaa - Pią 08 Maj, 2009
Temat postu: Puszek
Co jest na tak, a co należałoby poprawić?
AuThoR - Sob 09 Maj, 2009

bbeeaa, poprawiać to bym nic nie poprawiał...mogę tylko powiedzieć, że obiekt mało ciekawy i tło też. To wg mnie powoduje że zdjęcie jest trochę nijakie.
amv - Wto 12 Maj, 2009

Na ojcowiznie :wink:

zug - Wto 12 Maj, 2009

na zawsze razem :wink:

ophiuchus - Wto 12 Maj, 2009

bbeeaa, może z niskiej perspektywy?:roll:
arietiss - Wto 12 Maj, 2009

Każde miejsce jest dobre...

amv - Wto 12 Maj, 2009

zug, podoba mi się,świetnie wyłapane i mimo,że z góry,to ciekawie dół rozlany :wink:
Jakie F/?

zug - Wto 12 Maj, 2009

amv, dzięki f/ 5.6
obskoczyłem "to" z każdej strony ale to ujęcie mi się najbardziej :wink:

mac.serafin - Sro 13 Maj, 2009

mam nadzieje że to jest odp dział :P P
AuThoR - Sob 16 Maj, 2009

amv, arietiss, niby nic z dzięki zabawie GO wyszło super!!
arietiss - Sob 16 Maj, 2009

AuThoR, :smile: .
Sielski widoczek: łąka...

maziek - Nie 17 Maj, 2009

mac.serafin - z głową :) .
To cień na ścianie?

Sunders - Nie 17 Maj, 2009

maziek napisał/a:
To cień na ścianie?

Może mgła :???:

mac.serafin - Pon 18 Maj, 2009

Mgła mgła
arietiss - Wto 19 Maj, 2009

Nieostrość też człowiek...

mavierk - Wto 19 Maj, 2009

ale lekkie poruszenie to już nie :P
arietiss - Wto 19 Maj, 2009

mavierk, mów co chcesz, ale w tym akurat motywie, według mnie, rozmazanie wywołane poruszeniem daje pewien ciekawy efekt...
mavierk - Wto 19 Maj, 2009

no co kto lubi, mi się po prostu nie podoba, przepraszam, jeśli to Cie uraziło :)
arietiss - Wto 19 Maj, 2009

No co Ty! Zaraz uraziło... :wink: Każda opinia jest cenna, dobra i zła. Nawet złe są cenniejsze... :mrgreen: Pozwalają unikać błędów!
Motyw faktycznie niezbyt ciekawy i może dlatego ruszony wydaje mi się ciekawszy...?

komor - Sro 20 Maj, 2009

Mnie ten motyw porusza, ale poruszenie już nie. :P
edmun - Sro 20 Maj, 2009

rozmazałbym bardziej gdyby faktycznie to rozmazanie miało skupić osobę na tym zdjęciu.
jak na razie mi również się nie podoba :mrgreen:

arietiss - Sro 20 Maj, 2009

3:1, wygraliście! :smile: Pomysł "nieszczęśliwy"... :neutral:
Dzięki za opinie! :wink:

candy - Wto 26 Maj, 2009

zielony kwiatek na tle niebieskiej sciany domu(rosnie na murze!)

komor - Sro 27 Maj, 2009

Kolory ciekawe. Popracowałbym chwilę w Szopie nad liściami, żeby miały większy kontrast, wyraźniejsze żyłki, nieco ciemniejszą zieleń?
amv - Czw 28 Maj, 2009

Zgodze się z komorem :wink:

1. w zachodzącym ...


2. inaczej ...

AdrianD - Czw 28 Maj, 2009

W zachodzącym do mnie przemawia-extra :smile:
zug - Czw 28 Maj, 2009

amv, czy "inaczej" to jest..... odbicie w wodzie?
amv - Czw 28 Maj, 2009

Dzięki :smile:
Zgadza się zug :wink: w mętnej,zaszambionej rzeczce,w której zwierzyna gasi pragnienie .... :evil:

zug - Pon 01 Cze, 2009

ździebełko :razz:

amv - Pon 01 Cze, 2009


AuThoR - Pon 01 Cze, 2009

zug, jakby za dużo góry...

amv, szkoda że to nie czerwona biedrona ) ładnie by się komponowała :P ale i tak mi się podoba :)

zug - Pon 01 Cze, 2009


AdrianD - Pon 01 Cze, 2009

Hmmm jak dla mnie to trochę za proste,choć wcale nie banalne :smile:
amv - Pon 01 Cze, 2009

Dzięx AuThoR
zug, proste fajne,choć ta w GO za mało wyrazna może

Szaro i miękko...

zoltan - Nie 07 Cze, 2009

A takie coś może być ?-akurat porządkowałem zdjęcia...grzybki
zug - Nie 07 Cze, 2009

zoltan, link nie działa :sad:
zoltan - Nie 07 Cze, 2009

Kurczę-walczę właśnie z obsługą tego forum-jak i fotosika-do tej pory nie publikowałem zdjęć w Internecie...-dopiero dzisiaj zauważyłem że na tym forum można dodawać fotki :) -chyba zresztą dałem link do miniaturki-zaraz spróbuję pokombinować-wiem że znalazła się tam ręka...no ale może wybaczycie mi
komor - Pon 08 Cze, 2009

Sorry, że z opóźnieniem dużym, ale mam spore zaległości w tym dziale…

AuThoR napisał/a:
zug, jakby za dużo góry...


Biorąc pod uwagę, że to wątek „Flora” a nie „Fauna” to moim zdaniem kompozycja jest OK. Mi się podoba światło za tą paprocią, zug.

zug - Pon 08 Cze, 2009

komor napisał/a:
Mi się podoba światło za tą paprocią, zug.

ale ta paproć to nie jest mojego autorstwa-szkoda :zalamany:

komor - Pon 08 Cze, 2009

Aaaa to zupełnie zamieszałem, sorry. Wycofuję wszystkie zarzuty, wysoki sądzie. Mnie chodziło o fotkę amva, ale źle powiązałem komentarze i wyszło zamieszanie. :oops:
zug - Pon 08 Cze, 2009

komor napisał/a:
Aaaa to zupełnie zamieszałem, sorry

nie szkodzi, już się przyzwyczaiłem :wink:

mavierk - Czw 11 Cze, 2009

hm... zauroczony samplami z T&S na pewnym forum chciałem uzyskać podobne rozmycie (ale w standardowej osi)


Usjwo - Pią 12 Cze, 2009

mavierk Ciekawe, tylko oczy bola od patrzenia, i troche na prawo przechylone
mavierk - Pią 12 Cze, 2009

to, że przekrzywione to wiem, ale że oczy bolą to już nie - monitor spieprzony mam :(
amv - Czw 18 Cze, 2009

mavierk, ciekawe spojrzenie na rzekę z florą w roli głównej :wink:

1.


2.

AdrianD - Czw 18 Cze, 2009

mavierk nie wiem mnie tam oczy nie bolą :cool: pomysłowe to rozmycie.
amv ekstra po prostu :grin: ,fantastycznie się na to patrzy,obie zasługują na brawa,ta dwójka taka minimalistyczna,cudne tło ale paproszek wymaż proszę :smile:

zug - Czw 18 Cze, 2009

amv, 2-eczka "prosta" z zarazem świetna :grin:
veenee - Czw 18 Cze, 2009

nom, dwojka bardzo mila
mavierk - Czw 18 Cze, 2009

a moim zdaniem 1 mimo, że jakoś dziwnie skadrowana (kolory, temat i bokeh są supcio)
AuThoR - Czw 18 Cze, 2009

amv, jak to można pstryknąć takie nic i nagle okazuje się, że jest po prostu świetne :) 2 super :)

czy ty to wszystko z 300-setki pstrykasz?
bo już się mogę jej doczekać :D

benetnash - Czw 18 Cze, 2009

Bardzo lubię to zdjęcie, chociaż nie jest tak dopieszczone jak Wasze, tylko zrobione zupełnie spontanicznie i przypadkowo.
Pozdrawiam

garreth - Czw 18 Cze, 2009

amv - jak dla mnie dwójeczka... :D
benetnash, mogę zgadnąć? tzw. "czapka" u czubajki kani, strzelona prostopadle od góry?

benetnash - Czw 18 Cze, 2009

garreth, dokładnie
maziek - Czw 18 Cze, 2009

amv - wybacz, że manipuluję Twoją pracą.
Zrobiłeś fantastyczne zdjęcie, IMO nikt nie zauważył...
Ja tylko przekręciłem.

Powrót syna marnotrawnego...

garreth - Czw 18 Cze, 2009

:shock:
maziek, Ty to masz oko... :grin: :cool:

zug - Czw 18 Cze, 2009

oj kręcicie Panie maziek, kręcicie.... :mrgreen:
amv - Czw 18 Cze, 2009

mavierk napisał/a:
a moim zdaniem 1 mimo, że jakoś dziwnie skadrowana (kolory, temat i bokeh są supcio)

Bo Ty mavierk jesteś srartist ... :mrgreen: ...przepraszam,nie umiałem się powstrzymać,żartuje,przecież wiesz :wink: ...(to stąd mi się wzięło) :lol:
AuThoR, lubię blisko podejść z trzysetką :wink: :smile:
maziek, bo widzisz,to trzeba z głową,tak jak piszesz i robisz :grin: ....(mi też przyszło w gipsie porzezbić :lol: :wink: )
Dziękuje Wam :smile:

teodor2424 - Czw 18 Cze, 2009

amv,
Piękne fotki zarówno 1 jak i 2 ale ta druga pozwala głębiej się zamyślić na zdjęciem więc mi przypadła bardziej do gustu :)
fantastycznie :)

mavierk - Czw 18 Cze, 2009

amv, napisałem to, co napiasłem, bo liczę, że pokażesz jeszcze coś podobnego :)
teodor2424 - Nie 21 Cze, 2009

Kłosowy zachód.



dałem rade jeszcze podmienić i obciąłem ten ciemny dół teraz lepiej??

jasiekcom - Nie 21 Cze, 2009

teodor2424, skrociłbym ten ciemny dół o polowe lub nawet ¾
candy - Nie 21 Cze, 2009

bez tej chmury(albo z jakims jednolitym tlem) byloby lepsze :P
wiem ze wybrzydzam ale co tam

arietiss - Nie 21 Cze, 2009

Sysunie na bezdechu...

Sunders - Nie 21 Cze, 2009

arietiss, ładne, czy wiesz co to za róślina?
arietiss - Nie 21 Cze, 2009

Sunders, przyznam się, że nie pamiętam. :oops: Już kiedyś czytałem co to jest, ale z głowy wyleciało. Rosną w naszym botaniku, to zerknę następnym razem! :wink:
zug - Pon 22 Cze, 2009

arietiss, ciekawa roślinka i niespotykany kolor szyszek b.fajne :razz:
MC - Pon 22 Cze, 2009

Wydaje mi sie, ze to jodla kaukaska:
maziek - Pon 22 Cze, 2009

IMO to jakieś sosnowate - ma igły w pęczkach. Jadła ma pojedyncze.
amv - Pon 22 Cze, 2009

MC, a to nie jest zwykły świerk czasami ?
arietiss, dobry tytuł :lol:
:lol:

MC - Pon 22 Cze, 2009

amv, z cala pewnoscia nie.
mnich - Pon 22 Cze, 2009

Z dzisiejszego deszczowego Wrocławia. Padało, ale znów udało mi się sprawdzić szczelność korpusu i obiektywów. :) Wybaczcie obróbkę.
1


2


[ Dodano: Pon 22 Cze, 2009 21:28 ]
3

teodor2424 - Wto 23 Cze, 2009

mnich, jedyneczka za tą obróbkę i kolorki pełen ukłon :)
2 i 3 taka normalna nieciekawa, ale tez bym chciał umieć takie coś dostrzec i zrobić :)
Muszę się dużo nauczyć :)

Bumber - Wto 23 Cze, 2009

mnich, jedynka super. Normalnie jesień, a nie lato... ;)
mnich - Wto 23 Cze, 2009

lato tylko deszczowe ;)

PS: uwielbiam jesień, nawet bym powiedział że ożywam jesienią ;)

zug - Wto 23 Cze, 2009

mnich, widzę że jednak się wczoraj wybrałeś :wink:
jedyneczka jest świetna, taka inna "jesień" :wink:

mnich - Wto 23 Cze, 2009

tak wybrałem się, ale dziś popróbuje coś w domu. Burzowy dziś dzień, pada i wogóle...
komor - Wto 23 Cze, 2009

mnich, 1 dla mnie bardzo, natomiast z 2 zostawiłbym tylko fragment z kroplą, ale oczywiście rozumiem, że to był strzał chwili i nie dało się pomyśleć, ustawić itd. 3: mnie by się podobała lewa połowa sama, albo nawet samo źdźbło z kroplami.
jasiekcom - Wto 23 Cze, 2009

mnich, 1 bardzo fajna i dzięki tej obróbce, kolorystyce własnie jeszcze zyskuję :wink:
arietiss - Wto 23 Cze, 2009

Głęboko w trawie...

AdrianD - Sro 24 Cze, 2009

Jeszcze więcej spamu ode mnie :smile:

1


2

candy - Sro 24 Cze, 2009

mnich, jedynka wypas,pozostale OK
zug - Sro 24 Cze, 2009

AdrianD, bardzo ciekawe :smile:
ale 2 chyba faktycznie spam :wink:

Sunders - Czw 25 Cze, 2009

zug napisał/a:
2 chyba faktycznie spam

Też tak uważam :wink:

Tworas - Czw 25 Cze, 2009

to i ja dodam coś z Wrocławia ;)
nie tak dawno wschodzące słońce na muchoborskich polach ;)


zug - Czw 25 Cze, 2009

Tworas napisał/a:
nie tak dawno wschodzące słońce

to już chyba całkiem zaszło bo nie widać (zdjęcia) :wink:

AuThoR - Czw 25 Cze, 2009

Tworas, niestety nic nie widać....
Tworas - Czw 25 Cze, 2009

coś tam juz widać ;) zaraz postaram sie dać wieksze ....
... i juz jest ok ;)

AdrianD - Pią 26 Cze, 2009

Sunders napisał/a:
zug napisał/a:
2 chyba faktycznie spam

Też tak uważam :wink:


Uznajcie że sprawdzałem Waszą czujność-czujni jesteście :mrgreen: :grin:

daddybear - Nie 28 Cze, 2009

Witam. Pierwsza fotka, którą gdziekolwiek pokazuję... Trema jak jasna cholera...
Każdą krytykę przyjmę z pokorą - tylko nie bijcie :) .

Monastor - Nie 28 Cze, 2009

daddybear, oj, będzie lanie ;) :P

Takie małe obiekty fajniej pokazać z niższej perspektywy. Myślę, że lepiej by to wyszło gdybyś zszedł z aparatem do poziomu kapeluszy. Przy okazji uzyskasz mniej zabałaganione tło.

daddybear - Nie 28 Cze, 2009

Hm... Niżej się chyba nie dało - leżałem w trawie :) .
A tutaj lepsza perspektywa?
Co trawki na pierwszym planie - sama wlazła :oops: .

Monastor - Nie 28 Cze, 2009

daddybear, co do pierwszego, jak leżałeś na trawie to może trzeba było bliżej się położyć. Chyba dałoby się jakoś zajrzeć od spodu.
Swoją drogą przypomniałeś mi sytuację, w której musiałem wykopać sobie dołek na głowę i aparat, żeby zrobić jedno zdjęcie. Niestety nie mam odchylanego ekranu :smile:

Jeśli chodzi o drugie. Perspektywa podobna, z góry pod podobnym kątem. Za to w tym przypadku wątpię aby dało się zejść niżej. Trawkę można sobie odgarnąć ;)

daddybear - Nie 28 Cze, 2009

Monastor napisał/a:


Jeśli chodzi o drugie. Perspektywa podobna, z góry pod podobnym kątem. Za to w tym przypadku wątpię aby dało się zejść niżej. Trawkę można sobie odgarnąć ;)


Święte słowa - chyba więcej staranności mi trzeba...

Dzięki za cenne uwagi.

arietiss - Nie 28 Cze, 2009

Wir...

amv - Czw 02 Lip, 2009

Zbożowa seria...

1.


2.


3.

zug - Pią 03 Lip, 2009

amv, na 1 dostaję :roll: :wink:
a naj to trójeczka :razz:
i do tego mucha i biedronka albo biedron bo nażarty że aż kłos się ugiął :mrgreen:

zwirek210 - Pią 03 Lip, 2009
Temat postu: To i Ja coś wrzuce


[ Dodano: Pią 03 Lip, 2009 10:33 ]
amv Mozesz powiedziec na jakim serwerze trzymasz fotki bo ja dopiero zaczynam i zaczałem korzystac z fotosika ale z tamtad moge wrzucic jedynie miniaturke lub zdjęc o rozmiarze 500 px. Wiec troche lipa. Jak znasz jakis fajny serwer to podrzuc nazwe

Usjwo - Pią 03 Lip, 2009

Np. photobucket.com - przynajmniej ja bede mogl zobaczyc :grin:

[ Dodano: Pią 03 Lip, 2009 17:51 ]
... jak troche zmniejszysz zdjecia :mrgreen:

zwirek210 - Pią 03 Lip, 2009
Temat postu: Próba z photobucket

amv - Pią 03 Lip, 2009

zug napisał/a:
amv, na 1 dostaję :roll: :wink:

To sobie wyobraz,że siedziała na jednym kłosie pliszka żółta,ale była szybsza ... :razz:
Rozkojarzony jakiś jesteś,zrelaksuj się troszke ..... :lol: :cool:
zwirek210, dobrze wybrałeś :wink:

zug - Pią 03 Lip, 2009

amv napisał/a:
Rozkojarzony jakiś jesteś,zrelaksuj się troszke .....

:wink: :mrgreen:

AdrianD - Pią 03 Lip, 2009

amv dla mnie ze zbożów 2 :smile:
zwirek210 bardzo fajne ale nie potrzebne chyba te dwa kłosy na dole po prawej,takie przeszkadzajki :wink:

zwirek210 - Pią 03 Lip, 2009
Temat postu: odp
Masz racje AdrianD zaraz cos z tym zrobie :)
maziek - Nie 05 Lip, 2009

You'll never STOP me!

Bumber - Pon 06 Lip, 2009

maziek, ech... Super wypatrzone, no ;) :P
amv - Pon 06 Lip, 2009

maziek, razem z tytułem i tym czerwonym akcentem,to jest wypas zdjęcie :grin:
popej - Nie 12 Lip, 2009

Takie moje trzy z dzisiaj na początek :)









arietiss - Pon 13 Lip, 2009

Co skrzypi w lesie...?

Bumber - Wto 14 Lip, 2009

popej, zwyczajne. :)

Jedynka ma potencjał. Na Twoim miejscu skadrowałbym więcej nieba (teraz horyzont jest w połowie kadru) i rozjaśnił dół. Reszta taka sobie.

arietiss, nie rozumiem tego zdjęcia :roll:

arietiss - Wto 14 Lip, 2009

Bumber, czemu? Ot, taka leśna scenka: polanka pełna skrzypów oświetlona słońcem, które znalazło sobie miejsce pomiędzy koronami drzew, bałagan w kadrze-chaos natury, unoszące się owady, cisza, spokój, wypoczynek... To zdjęcie nie ma przedstawiać nic konkretnego, tylko pewien nastrój. Uwielbiam las! :smile:
amv - Wto 14 Lip, 2009

arietiss, rozumiem,też uwielbiam,ale tu to f/11 co najmniej trzeba dać,bo przy tej perspektywie skrzyp zginął a krzaczki po bokach są najwidoczniejsze,no i przepalony ten skrzyp na takiej dziurze :wink:
arietiss - Wto 14 Lip, 2009

Samotne dojrzewanie...


A to?

henk - Wto 14 Lip, 2009


Bumber - Wto 14 Lip, 2009

henk napisał/a:
. To zdjęcie nie ma przedstawiać nic konkretnego, tylko pewien nastrój. Uwielbiam las!

Ja też uwielbiam las, z tym że to zdjęcie nie oddaje jego natury... Wybacz, ale nawet przyroda jest uporządkowana. Kadr jest bardzo chaotyczny i niedbały (krzaki po bokach i gałązka na samym środku).

Co do Twojego drugiego zdjęcia, to całkiem sympatyczne. Zabrakło jednak trochę światła.

henk, ciekawy kolor. Tło trochę rozprasza. Widać też jasne aureolki wokół drzew.

arietiss - Wto 14 Lip, 2009

Bumber napisał/a:
Co do Twojego drugiego zdjęcia, to całkiem sympatyczne. Zabrakło jednak trochę światła.


Bo to też z lasu, tyle że z kraja. Nie dopalałem lampą, ale faktycznie mogłem zmierzyć troche bardziej w stronę ciemnego, tylko że przepał na tle by się zwiekszył...

[ Dodano: Wto 14 Lip, 2009 13:00 ]
Trochę się pojadło...

B o g d a n - Wto 14 Lip, 2009

arietiss napisał/a:
Trochę się pojadło...
Sympatyczna jagódka!
zug - Wto 14 Lip, 2009

henk, ja bym spróbował tak dać kadr, żeby było widać tylko tą korę drzewa i w tym świetle wyglądała by jak płomienie :razz:
arietiss - Wto 14 Lip, 2009

Zbożowe klimaty...
1.


2.


Pewno powiecie, że 2 za centralna...? Ale jakoś mi tak to pasuje... :wink:

Bumber - Wto 14 Lip, 2009

arietiss napisał/a:
Trochę się pojadło...

Światło, światło, światło!... ;) :P

EDIT:
Przy dwóch następnych zdjęciach nie będę się powtarzał. ;)

^^

zug - Wto 14 Lip, 2009

Bumber napisał/a:
Przy dwóch następnych zdjęciach nie będę się powtarzał.

to ja napiszę :razz: światło, światło!

arietiss - Wto 14 Lip, 2009

Ale czy wszystkie zdjęcia muszą być takie doświetlone? A klimat pochmurnego dnia? Stonowanie, przesunięcie kolorów w strone zimniejszą?
zug - Wto 14 Lip, 2009

arietiss napisał/a:
Ale czy wszystkie zdjęcia muszą być takie doświetlone

tak myślałem że tak zareagujesz na hasło "światło" :cool:
podobają mi się takie "klimaty" ale jeśli chodzi o światło to myślałem o takim,jak jakiś czas temu amv wstawiał, ze światłem wschodzącego lub zachodzącego słońca :wink:

mavierk - Wto 14 Lip, 2009

arietiss, no to obie są nie ostre, dodatkowo biedronka troszkę centralnie ustawiona :P
arietiss - Wto 14 Lip, 2009

Centralne - zgoda, ale jako zwykłego amatora nie drażnią mnie kadry centralne, a czasami wręcz o zgrozo podobają mi się! :razz:
Słońca zwyczajnie nie było, bo wieczór był pod chmurką, ale własnie podoba mi się w nich to, że są przez to chłodne w stosunku do wcześniej prezentowanych na forum.

Bumber - Wto 14 Lip, 2009

arietiss, może to kwestia podejścia, ale ja z zasady zamieszczam na forum tylko te zdjęcia, które uważam za maksymalnie "dopieszczone".

Tutaj centralny kadr, tam brakuje światła, gdzie indziej ostrości... i jak za każdym razem przymykamy oko, to robi się nieciekawie.

Popisałeś się już dobrymi zdjęciami, ale te, wybacz, jak na Ciebie są zwyczajnie słabe. :)

candy - Wto 14 Lip, 2009

mm...jagody :razz:
arietiss - Wto 14 Lip, 2009

Bumber napisał/a:
arietiss, może to kwestia podejścia, ale ja z zasady zamieszczam na forum tylko te zdjęcia, które uważam za maksymalnie "dopieszczone".

Tutaj centralny kadr, tam brakuje światła, gdzie indziej ostrości... i jak za każdym razem przymykamy oko, to robi się nieciekawie.

Popisałeś się już dobrymi zdjęciami, ale te, wybacz, jak na Ciebie są zwyczajnie słabe. :)


Dziękuję za komplement! :smile:
I to właśnie sprawia, że się ciągle uczę...

amv - Wto 14 Lip, 2009

Gwózdz ...

lotr15 - Czw 16 Lip, 2009

Witam. Nie bardzo wiedziałem, czy do tego działu sie to zdjęcie nadaje.
1.

Wiem, ze zdjęcie nie powala, ale czekam na krytykę. Co robię źle, a co dobrze? Jakie wskazówki? Zdjecie robione pół roku temu na auto.
Pozdrawiam

zug - Czw 16 Lip, 2009

lotr15, jest kilka działów na forum ze zdjęciami, zobacz jakie zdjęcia są wstawianie pod względem np kadru itd poczytaj komentarze to dużo Ci da, napewno dużo więcej niż wstawienie takiego zdjecia i czekanie na krytykę. :wink:
co do tego zdjęcia to nie wiem co chciałeś pokazać.

amv - Czw 16 Lip, 2009

lotr15 napisał/a:
Co robię źle

Nie dbasz o tło i już nie tyle,że jest budynek,tylko to,że jest przewalony na lewo drastycznie :wink:

Bumber - Czw 16 Lip, 2009

Temat chyba wybrałem dobey, bo to raczej nie krajobraz. ;)

Wreszcie przemogłem się i wstałem uwiecznić wschód słońca. Oto zdjęcie z tego widowiska. ;)



Jak to wygląda Waszym zdaniem? :)

garreth - Czw 16 Lip, 2009

mz - bardzo przyjemnie, choć za dużo trochę góry... może kwadrat?
Bumber - Czw 16 Lip, 2009

garreth, próbowałem, ale zupełnie mi nie pasowało... Też odnoszę wrażenie, że za dużo góry. :neutral:
Neraxes - Czw 16 Lip, 2009

Dla mnie świetne Bumber :grin:
zug - Czw 16 Lip, 2009

Bumber, dla mnie "bumba" :wink:
Kamcio649 - Czw 16 Lip, 2009

Super :mrgreen:
arietiss - Czw 16 Lip, 2009

Bumber, i mnie się podoba! :smile:

[ Dodano: Czw 16 Lip, 2009 23:59 ]
Chleba naszego...

Bumber - Pią 17 Lip, 2009

Dzięki za miłe słowa, panowie. :)

arietiss, na Twoim zdjęciu znowu brakuje ciekawego światła. :P I kompozycja też taka nijaka...

arietiss - Pią 17 Lip, 2009

Miałem ten motyw zrobić jeszcze o zachodzie słońca, żeby wyciagnąć złocienie, ale ostatnie dwa dni pogoda spłatała psikusa... :sad:
To co jest koresponduje mi tylko z powszednością tytułu i dlatego wstawiłem.

krzys13k - Pią 17 Lip, 2009

Bumber, bardzo mi się podoba kolorystyka i ujęcie. Aż się czuję jakbym stał na tej ściezce ;) Możnaby coś pokombinować z kadrem, choć ten jest moim zdanie ok.
MAFLO - Sob 18 Lip, 2009
Temat postu: Rzeka Pliszka
A coś też wrzucę...


litlfisch - Sob 18 Lip, 2009

Bumber zrób z tego sepie, może być ciekawe

coś na zmianę klimatu

1


2

candy - Sob 18 Lip, 2009

litlfisch, mewy byly swietne,ale te tutaj takie sobie :)
litlfisch - Sob 18 Lip, 2009

nie od razu kraków zbudowano
bbeeaa - Sob 18 Lip, 2009

Odnośnie "zielonych zdjęć" litlfisch...

A mi się bardzo podoba, zwłaszcza drugie. Jest ciche, spokojne, trawka na dole ładnie rozmyta.

amv - Sob 18 Lip, 2009

Dokładnie tak jak piszesz bbeeaa. Też mi się te drugie :smile:
bbeeaa - Nie 19 Lip, 2009

kolorowo...
litlfisch - Wto 21 Lip, 2009

kolory zachodzącego słońca


arietiss - Wto 21 Lip, 2009

litlfisch, ładne! :smile:
candy - Wto 21 Lip, 2009

no fajne,letni klimacik
veenee - Wto 21 Lip, 2009

ladne, choc wolalbym nieco wiecej miejsca z prawej
litlfisch - Wto 21 Lip, 2009

veenee napisał/a:
ladne, choc wolalbym nieco wiecej miejsca z prawej


nie dało rady
po prawo i po lewo niezbyt ciekawa zielenina
nie pasowała do reszty

ophiuchus - Wto 21 Lip, 2009

na zachód ;)

amv - Wto 21 Lip, 2009

ophiuchus, całkiem zle nie jest,ale powiedz mi dlaczego najlepiej z dziadkiem :?: ... i ile dziadzia ma :?: :mrgreen: ... a ile może dać :razz:
ophiuchus - Wto 21 Lip, 2009

to taki cytat z programu Komiczny Odcinek Cykliczny ;) a konkretnie z listonosza, który przekręcał złe wiadomości żeby odbiorcy nie byli smutni (przyjeżdżaj, jest źle. nie najlepiej z dziakiem - przyjeżdżaj, nie jest źle... najlepiej z dziadkiem) :D

Dzięki za podbudowanie propos kwiatka ;) właśnie odkrywam uroki wbudowanej lampy :P

jasiekcom - Pon 27 Lip, 2009

Widoczki na roślinki z ładnego zachodu słońca
arietiss - Pon 27 Lip, 2009

jasiekcom, przyjemne! :smile:
omegazull - Pon 27 Lip, 2009

A jak się to podoba
arietiss - Pon 27 Lip, 2009

omegazull, szkoda, że nie trochę szerzej...
omegazull - Wto 28 Lip, 2009

arietiss napisał/a:
omegazull, szkoda, że nie trochę szerzej...


Wiesz, jak pokazałem te zdjęcie 40 różnym osobom to każdy miał zupełnie inną wersje kolorystyczną w głowie :wink: . Ale mam nadzieje że chociaż motyw się podoba.

To dzisiaj postaram się też coś wrzucić :mrgreen:

arietiss - Wto 28 Lip, 2009

omegazull, ilu ludzi tyle opinii! :wink: Motyw fajny, ale może właśnie w szerszym kontekście nabrał by jakiegoś dodatkowego znaczenia? To tylko według mnie... :mrgreen:
lotr15 - Czw 30 Lip, 2009

Witam, ja też wstawię parę zdjęć.
1.Trochę ucięte, no i kadr centralny, ale mi się podoba

2.

3.

4.No i kiść winogron


Starałem się uważać na kadr i nie ucinać, ale co z tego wyszło sami oceńcie :razz:

henk - Sob 01 Sie, 2009


1507 - Sob 01 Sie, 2009

henk, ciekawe


jogofrugo - Pią 07 Sie, 2009

W głowę zachodzę jak udaje się wam osiągnąc tak super ostre zdjęcia np. leśny kran na stronie 23 kolegi veenee zdjęcie wymiata. Jak uzyskać taką super ostrość, do super wyostrzenia korzystam z live view i manualnego ostrzenia ale ni jak to sie ma do waszego zdradzcie sekret. Plizka.
Pozdrawiam wszystkich.
PS. Niedługo też coś mojego zamieszczę.

amv - Nie 16 Sie, 2009

No mi grzyb najostrzejszy nie wyszedł ,ale mało się o niego nie wywróciłem,więc ze strachu trochę dygotałem :mrgreen: :razz: ...


litlfisch - Nie 16 Sie, 2009

amv muchomorek bardzo przyjemny

bardzo pospolity ale tutaj go nie widziałem, trochę mu (mi) się przypaliło

zug - Wto 18 Sie, 2009


kasiakaaz - Sro 19 Sie, 2009


muzyk - Sro 19 Sie, 2009

Mleczyk :grin:

kasiakaaz - Czw 20 Sie, 2009

Chyba już jesień blisko... :sad:


amv - Sob 22 Sie, 2009

Nom jesień tuż tuż,fajna jesień jest :smile:
Ja złapałem coś z zeszłorocznej :wink: ...

kasiakaaz - Sob 22 Sie, 2009

amv nostalgiczna ta jesień..., to i ja coś dorzucę:
1.


2.

lupo57 - Sob 22 Sie, 2009

amv ten twój grzybek to pierwsza klasa
Roba - Nie 23 Sie, 2009

kasiakaaz - piękne kadry, czuć klimat.
1.

2.

kasiakaaz - Nie 23 Sie, 2009

DziękiRoba, :grin:

Roba, fajny pomysł, zwłaszcza 1, ale może byłoby lepiej gdyby było mniej ciemnego dołu? Np. położyć się pod mleczykiem-dmuchawcem? :wink: I 2 mniej cenralnie?

Roba - Nie 23 Sie, 2009

kasiakaaz napisał/a:
DziękiRoba, :grin:

Roba, fajny pomysł, zwłaszcza 1, ale może byłoby lepiej gdyby było mniej ciemnego dołu? Np. położyć się pod mleczykiem-dmuchawcem? :wink: I 2 mniej cenralnie?

Położyć się pod dmuchawcem... Widziałaś słonie leżące pod dmuchawcami? ;)

kasiakaaz - Nie 23 Sie, 2009

Roba napisał/a:
Położyć się pod dmuchawcem... Widziałaś słonie leżące pod dmuchawcami?

Fakt, to może być warunek ciężki do spełnienia :mrgreen: Trzeba by poszukać wysokiego dmuchawca :mrgreen:

amv - Nie 23 Sie, 2009

lupo57, miło,dzięki :smile:
Roba, 1 byłaby dużo lepsza gdyby dać niższą perspektywe,aby łodyga załapała się na tle nieba,bo przyjemne kolorki :wink:

hijax_pl - Nie 23 Sie, 2009

Roba, To proponuję coś takiego przyczepić: http://photojojo.com/stor...raphy-spy-lens/
kasiakaaz - Nie 23 Sie, 2009

amv napisał/a:
Roba, 1 byłaby dużo lepsza gdyby dać niższą perspektywe,aby łodyga załapała się na tle nieba,bo przyjemne kolorki

właśnie o to mi też chodziło...

lupo57 - Nie 23 Sie, 2009

Roba 1 bardzo przyjemna
amv - Nie 23 Sie, 2009

Trochę jesieni,co by się pomału oswajać...
44.


I jeszcze lata,aby nie zniechęcać :wink:
45.

Roba - Nie 23 Sie, 2009

46. Trzecia wersja dmuchawca. Niestety, pod nim też nie leżałem... Wyrwałem gada i kazałem trzymać w rękach synowi :)

zug - Pon 24 Sie, 2009

Roba, dwa wcześniejsze (1 i 2 ) mi bardziej :razz:
kasiakaaz - Pią 28 Sie, 2009

47.


48.


49.


50. Ktoś tu rozlał rtęć?


[ Dodano: Sob 29 Sie, 2009 21:57 ]
To ja dorzucę jeszcze:
51.

52.

hijax_pl - Nie 30 Sie, 2009

A ja wrzucę grzybki wieczorową porą:

53

dr11 - Nie 30 Sie, 2009

Noo, jak zdjąłeś magentę, to wygląda mucz better :)
hijax_pl - Nie 30 Sie, 2009

Ale nadal jakieś takie... niejadalne :wink:
dr11 - Nie 30 Sie, 2009

Eee, całkiem dobre :mrgreen:



;)

omegazull - Nie 30 Sie, 2009

Dam też coś z lasu
54.

dr11 - Nie 30 Sie, 2009

omegazull, wyoszcz nieco ;) Klimacik nastrojowy :)

Grzybobranie, plenerek z hijax_pl, TX.
Polecam poklikać ;)
55.


56.


57.


58.


59.


60.

kufel - Nie 30 Sie, 2009

dr11, bardzo fajne grzybki :)
amv - Pon 31 Sie, 2009

dr11, ciekawe "płomienie" na 56 :shock: :lol:
57 bardzo przyjemniaste
60 nie porywa,ale też trudny model .... pamiętam jak sam się męczyłem w takiej trawie i
nie umiałem wybrnąć :wink:
Za to 59 piękna perspektywa,świetny kadr :grin:

lotr15 - Pon 31 Sie, 2009

dr11, super grzybki, szczególnie 59
hijax_pl - Pon 31 Sie, 2009

dr11, dzięki za towarzystwo w wałęsaniu się po lesie :wink:

To teraz ja się dołączam ze swoim koszem, niestety nie mam się co porównywać z fotami i sprzętem dr11, no ale...

61.

62.

63.

64.

65.

66.

omegazull - Pon 31 Sie, 2009

dr11, Nie bardzo się da przy tak małej GO. :neutral:
A poza tym masz fajne grzyby. :wink:

AdrianD - Pon 31 Sie, 2009

No fajne grzybki macie,57. nie wiem czy jadalne ale bardzo mi się podobają :smile:

A ja mam takie coś
67.

hijax_pl - Pon 31 Sie, 2009

AdrianD, szkoda że to nie cztero-listna :wink:

[ Dodano: Pon 31 Sie, 2009 18:17 ]
68.



[ Dodano: Pon 31 Sie, 2009 18:50 ]
69. Pani Brzoza

70. Pan Dąb

AdrianD - Pon 31 Sie, 2009

hijax_pl pewnie że szkoda ale nie będę jej PSuł :lol: :wink:

Jakoś mi się zapodziało to zdjęcie,może będzie tu
71.

dr11 - Pon 31 Sie, 2009

62 ma klimat, niby takie ciemne ale przyciąga.
65 też mocne (jak dąb), mgiełka się by przydała ;)

W międzyczasie naprawiłem numerację, więc numerki z tego posta nie odnoszą się już do fotek zamierzonych przez autora postu… :zalamany:

arietiss - Sro 02 Wrz, 2009

Ja mam fałnę we florze, ale wrzucę tu.
Sieci...
72


73


74

dr11 - Pią 04 Wrz, 2009

Wow, 66 swietnie wyglada :)
komor - Pią 04 Wrz, 2009

AdrianD, 71. bardzo misię, bo klimatyczne.

dr11, ładnie oświetlone te Twoje grzyby. Błyskałeś?

Naprawiłem numerację zdjęć na wniosek jednego z forumowiczów, bo się ktoś walnął na tej stronie i potem wszyscy mieli źle.

hijax_pl - Sob 05 Wrz, 2009

komor, i teraz komentarze do zdjęć się nie zgadzają :???:
AdrianD - Sob 05 Wrz, 2009

Niemniej jednak dziękuję za komentarze,fajne że się Wam podobają :wink:
arietiss mnie najbardziej 73 podchodzi,ale pozostałe dwa wcale nie gorsze :smile:

Szninkiel - Sob 05 Wrz, 2009

Kawałek zielska ;-)
kasiakaaz - Nie 06 Wrz, 2009

76. A ja mam takiego badylka...

hijax_pl - Nie 06 Wrz, 2009

kropelki :)
kasiakaaz - Nie 06 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
kropelki :)

Ale na badylku... :wink:

hijax_pl - Nie 06 Wrz, 2009

kasiakaaz, podoba mi się bo.. nie mogę się zdecydować czy się patrzeć na pierwszy plan czy na tło :)
Szninkiel - Nie 06 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
kasiakaaz, podoba mi się bo.. nie mogę się zdecydować czy się patrzeć na pierwszy plan czy na tło :)


Ja też tak mam :-D fajnie się skomponowało

hijax_pl - Nie 06 Wrz, 2009

77

kasiakaaz - Nie 06 Wrz, 2009

hijax_pl, ładne - podoba mi się. Takie spokojne. Ładne światło.
hijax_pl - Nie 06 Wrz, 2009

kasiakaaz, robione koło 19.. dlatego takie światło :wink:

Miało wyjść takie nostalgiczno-zadumane i cieszę się, że takie też wyszło w odbiorze innych osób :D

Rogas - Nie 06 Wrz, 2009

78



79



Prosze o konstruktywna krytyke :) Jedne z pierwszych zdjec wystawionych do oceny...

litlfisch - Nie 06 Wrz, 2009

kasiakaaz ładne kropelki
hijax_pl wyskubany w ładny światełku

80 światło dzisiaj nie dopisało i grzyby też


81


82

1507 - Nie 06 Wrz, 2009

litlfisch, bardzo fajnie wyszło
hijax_pl - Nie 06 Wrz, 2009

litlfisch, łaaadnie :)
Monastor - Nie 06 Wrz, 2009

kasiakaaz, staraj się przy takich fotkach możliwie najmocniej otwierać przysłonę. Kanciaste bliki trochę psują efekt.
AdrianD - Nie 06 Wrz, 2009

No, ładne 76. :smile:
litlfisch fajne,80. jest świetna :!:

zug - Nie 06 Wrz, 2009

litlfisch napisał/a:
światło dzisiaj nie dopisało i grzyby też

ale zdjęcia jak najbardziej :wink: 80 bardzo :razz:

litlfisch - Pon 07 Wrz, 2009

dzięki
ostatnie 2 gatunki jakie spotkałem

83 ten już swoje odstał


84

arietiss - Pon 07 Wrz, 2009

80 naj! :smile:
hijax_pl - Pon 07 Wrz, 2009

litlfisch, a mi najbardziej podoba się 81. bo w sumie nie wiem czy ta roślinka to rosnie na lądzie czy pod wodą :wink:
dr11 - Pon 07 Wrz, 2009

litlfisch, ee, zbyteczna skromnosc :) 80 i 82 przyjemne, 83 i 84 fajny kadr lecz wiecej swiatla by sie przydalo, np. blysnac z boku lampka w M 1/64. Wyciagnalbys ze sceny wiecej kontrastu.
hijax_pl - Pon 07 Wrz, 2009

litlfisch, na 84 chyba za mała go się zrobila? i za dr11, chyba też bym blysnął dodatkowo :wink:
litlfisch - Pon 07 Wrz, 2009

dr11 napisał/a:
litlfisch, ee, zbyteczna skromnosc :) 80 i 82 przyjemne, 83 i 84 fajny kadr lecz wiecej swiatla by sie przydalo, np. blysnac z boku lampka w M 1/64. Wyciagnalbys ze sceny wiecej kontrastu.


wszystko ładnie pięknie
ale jeszcze trzeba miać lampę :mrgreen:

kasiakaaz - Pon 07 Wrz, 2009

Dziękuję zarówno za uznanie jak i słowa krytyki pod adresem badylka z kropelkami :wink: litlfisch, bardzo podoba mi się 81 i 83, ale pozostałe też zacne...
Rogas, 78 zbyt centralnie? Trochę inny kadr? Ale podoba mi się kolorystyka. 79 nie widzi mi się - coś zielonego przeszkadza w LG i może trzeba było pobawić się z GO? Ale powtarzam, że ja się nie znam... :wink:

litlfisch - Pon 07 Wrz, 2009

85 tutaj światło zdechło :mrgreen: całkowicie

hijax_pl - Pon 07 Wrz, 2009

litlfisch, mam wrażenie że lekko niedoświetlona fota, czy się mylę?
litlfisch - Pon 07 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
litlfisch, mam wrażenie że lekko niedoświetlona fota, czy się mylę?


to raczej wynik moich kombinacji :mrgreen: ale dużo od oryginału nie odbiega

86 danie z wkładką :wink:

hijax_pl - Pon 07 Wrz, 2009

litlfisch, no piękne :) wkładka ucieka :)

Łagiewniki?

litlfisch - Pon 07 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
litlfisch, no piękne :) wkładka ucieka :)

Łagiewniki?


tak, rejon szpitala, na północ od Okólnej

hijax_pl - Pon 07 Wrz, 2009

litlfisch, muszę tan zaciągnąć rodzinę w weekend :D ale w planach są parowy janinowskie ;)
litlfisch - Pon 07 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
litlfisch, muszę tan zaciągnąć rodzinę w weekend :D ale w planach są parowy janinowskie ;)


mówiąc szczerze jest to najmniej ciekawy kawałek łagiewnik
najładniejsza jest północno wschodnia część po prawo od wycieczkowej
najmniej ludzi się tam przemieszcza
a na parowy sam z chęcią bym się wybrał, jeszcze mnie tam nie było

hijax_pl - Pon 07 Wrz, 2009

litlfisch, mówiąc "tam" miałem na myśli część od Arturówka po Okólną :wink:
litlfisch - Pon 07 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
litlfisch, mówiąc "tam" miałem na myśli część od Arturówka po Okólną :wink:


jak przejdziesz na prawą stronę Wycieczkowej będzie jeszcze ciekawiej
mniej ludzi, możesz trafić sarnę i dzika w ilościach większych niż 1 sztuka

87 zawieszony

amv - Pon 07 Wrz, 2009

80tka ładna :wink:

87. Będzie drzewo ...

hijax_pl - Pon 07 Wrz, 2009

amv, fajne ale troszkę tło przeszkadza - akurat zieleń się napatoczyla :???:
zug - Pon 07 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
ale troszkę tło przeszkadza

skąd że znowu mi się właśnie podoba :razz:

Usjwo - Wto 08 Wrz, 2009

Bylo drzewo...

88.

hijax_pl - Wto 08 Wrz, 2009

Usjwo, To mi przypomina tzw "puszczę troli" w Szwecji :)
Usjwo - Wto 08 Wrz, 2009

Bo to cale drzewo bylo juz "skamieniale"
hijax_pl - Sro 09 Wrz, 2009

Krótki spacer do lasu i tylko 2 foty - no zdarza się....

89 Grzybek nieśmiały

litlfisch - Sro 09 Wrz, 2009

hijax_pl, grzybek nieśmiały potocznie zwany panienką
pod taką nazwą ja go znam

hijax_pl - Sro 09 Wrz, 2009

A jak fota sama z siebie?
kmosw - Czw 10 Wrz, 2009

hijax_pl, fota bardzo przyjemna, szkoda tylko tego patyczka za grzybem.
litlfisch - Czw 10 Wrz, 2009

hijax_pl jak przedmówca, szkoda że nie pozbyłeś się tego patyczka
hijax_pl - Czw 10 Wrz, 2009

Teraz pozostaje mi tylko wystemplowanie ;)
litlfisch - Czw 10 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
Teraz pozostaje mi tylko wystemplowanie ;)


możesz jeszcze raz podjechać zdiąć patyka i zrobić fotkę :wink:

hijax_pl - Czw 10 Wrz, 2009

litlfisch, to nie będzie trudne gdyż grzybek rośnie mniej więcej tu :D
litlfisch - Czw 10 Wrz, 2009

widzę że nawiedziłeś Tuszyn
ale teraz w lesie jest strasznie sucho i nic nie chce rosnąć
nawet te niejadalne

hijax_pl - Czw 10 Wrz, 2009

Taaa.. dlatego napisałem - 2 foty. Grzyb + pająk ;)

A z Chojen mam tam najbliżej :)

litlfisch - Czw 10 Wrz, 2009

następnym razem pojedz kawałek dalej i w lewo
masz sporo lasu i wodę + rózne ptactwo wodne i drapieżne

http://mapa.targeo.pl/,22...fbb0981b6ce3751

hijax_pl - Czw 10 Wrz, 2009

Dzięki za info - spróbuję :)
dr11 - Czw 10 Wrz, 2009

Albo do Chechla na grzyby ;)
litlfisch - Czw 10 Wrz, 2009

dr11 napisał/a:
Albo do Chechla na grzyby ;)


grzybów brak, za sucho

albu tutaj las + woda
http://mapa.targeo.pl/,21...569efccfa50aedf

hijax_pl - Czw 10 Wrz, 2009

No to reportaż z lasu dzisiejszego ;)

90

91

92

93

94

arietiss - Czw 10 Wrz, 2009

To i ja dam parę dziwnych:
94
żeluś...


95
płomyk...


96
fioluś...

hijax_pl - Czw 10 Wrz, 2009

arietiss, fajowe :) gdzie pstrykałeś?
zug - Czw 10 Wrz, 2009

arietiss, fioluś fajny jest ;)
arietiss - Pią 11 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
arietiss, fajowe :) gdzie pstrykałeś?


Okolice Kasiny Wielkiej, Beskid Wyspowy.
Ten fioletowy wygląda na jakis halucynogenny... :mrgreen: :wink: :lol: Nigdy się w to nie zagłębiałem, ale ponoć takowe w Polsce tez występują?

hijax_pl - Pią 11 Wrz, 2009

arietiss, ano widzisz, myślałem że to jakieś lokalne/okoliczne i się zdziwiłem nieco :)
litlfisch - Pią 11 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
arietiss, ano widzisz, myślałem że to jakieś lokalne/okoliczne i się zdziwiłem nieco :)


gdzieś takie u nas też spotkałem tylko nie pamiętam gdzie

mavierk - Pią 11 Wrz, 2009

arietiss, ale czemu lampą walnąłeś? Nie lepiej było iso podbić, położyć się i stabilizować aparat kilkoma woreczkami z ryżem? :D
arietiss - Pią 11 Wrz, 2009

mavierk, czasu nie było, ani statywu. Zdjęcia robione raczej przy okazji, tak tylko daję jako ciekawostkę.
mavierk - Pią 11 Wrz, 2009

skusiliście mnie na grzyba! To macie z podgrzyba!
97.

i kilkusetletnią sosnę, zdjęcie robione z sterowca:
98.

arietiss - Pią 11 Wrz, 2009

Fajnie rośnie tak ze skosa! :smile:
hijax_pl - Pią 11 Wrz, 2009

mavierk, sosna mi się widzi :)
litlfisch - Pią 11 Wrz, 2009

Cytat:
i kilkusetletnią sosnę, zdjęcie robione z sterowca:


a te drzewa obok sosny to jaki gatunek :wink:
podgrzybek ładnie skrzywiony

marmag - Sob 12 Wrz, 2009

Znalazłem podczas urlopu rosiczkę, nie wiedziałem, że ona jest taka mała.

Czy mogę prosić o opinię kolegów z większym doświadczeniem.

mavierk - Sob 12 Wrz, 2009

marmag, czasem warto kucnąć i pomyśleć nad kadrem :) Często nawet skopiowanie cudzego pomysłu (jeśli chodzi o kadrowanie) jest bardziej owocne, niż umieszczenie kwiatka w centrum kadru i na dodatek z góry - postaraj się znaleźć jakieś ciekawe zdjęcie w tym wątku i popróbuj je naśladować (ale nie naśladuj tych z góry :D )
amv - Nie 13 Wrz, 2009

Ciekawe 97.

100.

litlfisch - Nie 13 Wrz, 2009

jak na złość nie było żadnego muchomora

101


102


103

hijax_pl - Nie 13 Wrz, 2009

litlfisch, no piękny prawdziweczek :) łagiewniki?
kasiakaaz - Nie 13 Wrz, 2009

Ładne te Wasze grzybki...
104.

105.

litlfisch - Nie 13 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
litlfisch, no piękny prawdziweczek :) łagiewniki?


hijax_pl nie, wybrałem się dzisiaj do Parowów Janikowskich
ale zacząłem nie od tej strony i pogoda mnie wygoniła
teren ciekawy ale wymaga dobrego światłą

106


107


108

mavierk - Nie 13 Wrz, 2009

litlfisch napisał/a:
jak na złość nie było żadnego muchomora
a na 103 to niby co? Maślaczek?
litlfisch - Nie 13 Wrz, 2009

mavierk napisał/a:
litlfisch napisał/a:
jak na złość nie było żadnego muchomora
a na 103 to niby co? Maślaczek?


mavierk żle się wysłowiłem :oops: , miałem na myśli czerwonego kapturka :mrgreen:

109


110


111

hijax_pl - Nie 13 Wrz, 2009

litlfisch, kurczę - miałem jechać ale pewne prace domowe nabrały szybko najwyższego prio :|
kasiakaaz - Nie 13 Wrz, 2009

mavierk napisał/a:
a na 103 to niby co? Maślaczek?

Nie, to jest kania - "inaczej"...

:wink:

hijax_pl - Nie 13 Wrz, 2009

:)
litlfisch - Nie 13 Wrz, 2009

kasiakaaz napisał/a:
mavierk napisał/a:
a na 103 to niby co? Maślaczek?

Nie, to jest kania - "inaczej"... Obrazek

:wink:


o to właśnie się rozchodzi :wink:

112


113

hijax_pl - Nie 13 Wrz, 2009

litlfisch, ale kurde podjudzasz... :D ale ci zazdroszczę :D
litlfisch - Nie 13 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
ale kurde podjudzasz


ależ skąd :wink:
to tylko niecałe 30km
ja mam trochę bliżej mieszkam przy zajezdni na Dąbrowskiego

114 odrodzenie

hijax_pl - Nie 13 Wrz, 2009

litlfisch, taaa.. raptem kilka km


A odrodzenie bardzo fajne :)

litlfisch - Nie 13 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
taaa.. raptem kilka km


brak transportu ?

hijax_pl - Nie 13 Wrz, 2009

litlfisch, mam własny ;) - trzeba się będzie kiedyś zgadać na jakiś łódzki plener. Chyba temat dojrzewa ;)
litlfisch - Pon 14 Wrz, 2009

hijax_pl, jestem otwarty na różne propozycje
amv - Wto 15 Wrz, 2009

litlfisch, 101,106,108 b. fajne :smile:

115.

komor - Czw 17 Wrz, 2009

116. Z naszych wrocławskich plenerów, 30 sierpnia. Gdzie to lato… :(

hijax_pl - Sob 19 Wrz, 2009

komor, ładne... zastanawiam się czy nie lepiej było by troszkę skontrastować ? Taka luźna myśl tylko...
amv - Pon 21 Wrz, 2009

Warząchew ... :wink:
117.

kufel - Wto 22 Wrz, 2009

moje pierwsze podejście do grzybów :) wszelki uwagi mile widziane.

118.


119.

dr11 - Wto 22 Wrz, 2009

Sposrod tych dwoch, lepiej mi sie patrzy na 118. Ale jakby jakos w 119 doswietlic blaszki mysle, ze byloby ciekawsze :) Dobry poczatek w kazdym razie kufel. Acha, moze ciut cieplejszy WB...
hijax_pl - Wto 22 Wrz, 2009

kufel, 118 dużo lepsza. I nie wiem czy doświetlenie blaszek poprawiłoby 119 ;)
kufel - Wto 22 Wrz, 2009

dr11,hijax_pl, dzieki za komenty.
dr11 napisał/a:
Ale jakby jakos w 119 doświetlić blaszki mysle, ze byloby ciekawsze :)
masz racje, dlatego postanowiłem cos "wycisnąć" z rawa :) choć lepszym sposobem byloby doswietlic lampą, ale ok, oto efekt.chyba ciekawsze niz poprzednie,choc szału nie ma ;)

120.

AuThoR - Wto 22 Wrz, 2009

kufel, mimo wszystko 118 najlpiej wyszło...a tutaj wyszedł dziwny bokeh...wygląda jak ni to szun ni brudne,,,chodzi mi o zielone na lewo od grzyba i nad nim - drzewa które są daleko w planie.
kufel - Wto 22 Wrz, 2009

AuThoR, racja :) nastepnym razem powalcze na wiekszych ogniskowych ,wtedy moze lepiej bokeh wyjdzie,a to zdjęcie akurat mi podchodzi ze wzgledu na perspektywe,spód grzyba :) dzieki za ocene ! :)
Usjwo - Sob 26 Wrz, 2009

Troche z jesiennego spaceru (no prawie jak jesien bo wciaz prawie 30 C :mrgreen: )

121.


122.


123.


124.

Rainer Xxl - Sob 26 Wrz, 2009

Czesc, czy moge też cos dolaczyc

125.

amv - Sob 26 Wrz, 2009

Rainer Xxl, tesz nie morzeż :mrgreen:

podoba mi się perspektywa i otoczenie,ale głębia wprawia mnie w szukanie ostrości po grzybach .... wiem,po grzybach to ponoć tak widać,ale mnie to tu nie pasuje. Wolałbym ją większą lub ustawioną na pierwsze z przodu ...ale więcej GO zdecydowanie :wink:



...o rany czidziewiątki,zaraz mnie coś podbiją :zalamany: :wink:

arietiss - Sob 26 Wrz, 2009

amv, gratuluję! :wink:
hijax_pl - Nie 27 Wrz, 2009

Rainer Xxl, w stopce masz niezły sprzęt a zdjęcie nieostre... hm... jak widać sam aparat nie robi zdjęć ;)

szkoda że ze zdjęcia wyciąłeś exifa.

P.S
Numeruj fotki bo przyjdzie mod i posprząta ;)

Rainer Xxl - Nie 27 Wrz, 2009

amv napisał/a:
Rainer Xxl, tesz nie morzeż :mrgreen:

podoba mi się perspektywa i otoczenie,ale głębia wprawia mnie w szukanie ostrości po grzybach .... wiem,po grzybach to ponoć tak widać,ale mnie to tu nie pasuje. Wolałbym ją większą lub ustawioną na pierwsze z przodu ...ale więcej GO zdecydowanie :wink:



...o rany czidziewiątki,zaraz mnie coś podbiją :zalamany: :wink:


Halo amv dziekuje za konstruktywna odpowiedz...

[ Dodano: Nie 27 Wrz, 2009 12:16 ]
hijax_pl napisał/a:
Rainer Xxl, w stopce masz niezły sprzęt a zdjęcie nieostre... hm... jak widać sam aparat nie robi zdjęć ;)

szkoda że ze zdjęcia wyciąłeś exifa.

P.S
Numeruj fotki bo przyjdzie mod i posprząta ;)


Halo "hijax_pl" prosze sie nie obrazic ale albo mój monitor jest zle skalibrowany albo nienadaje sie do fotoobróbki (samsung SyncMaster T220) ale ja widze ostro te grzybki :smile:Dlatego dziekuje za odpowiedź.

P.S.
Dziekuje za podpowie z numerowaniem fotek :wink:

Usjwo - Nie 27 Wrz, 2009

Rainer Przeczytaj i sprawdz jeszcze raz ostatni post :shock:
zug - Nie 27 Wrz, 2009

Rainer Xxl napisał/a:
Halo "hijax_pl" prosze sie nie obrazic ale albo muj monitor jest zle skalibrowany albo nienadaje sie do fotoobrubki (samsung SyncMaster T220) ale ja widze ostro te grzybki :smile:Dlatego dziekuje za odpowiec

:shock: :zalamany:

hijax_pl - Nie 27 Wrz, 2009

Rainer Xxl, myślę że zmiana tego monitora LCD na lepszy niewiele pomoże ;)

I jeszcze jedno... Te błędy ortograficzne są celowe?

kmosw - Nie 27 Wrz, 2009

Rainer Xxl, na moim monitorze też jest nieostro. Podpowiedź dla Ciebie: obejrzyj na swoim monitorze zdjęcia innych, gdzie ostrość jest w porządku, i Twoje powyższe zdjęcie. Porównaj. Przekonasz się, czy to wina Twojego monitora, czy może jednak nie.
hijax_pl - Nie 27 Wrz, 2009

kmosw, LCD jest nie ostry? Jakoś tego nie mogę pojąć... Bo przecież musiałby to być drewniany kabel VGA, mistrzowski poziom zakłóceń zewnętrznych, oryginalna karta VGA z tandetna końcówką.... Niee.... Niemożliwe.. Przecież nie widać by było liter nawet :D
bbeeaa - Nie 27 Wrz, 2009

126.
Gwiazdka

arietiss - Nie 27 Wrz, 2009

127
Jesienny liść...

makanaki - Pon 28 Wrz, 2009



[ Dodano: Pon 28 Wrz, 2009 14:00 ]
128

arietiss - Pon 28 Wrz, 2009

129
Jesienne róże...

makanaki - Pon 28 Wrz, 2009

arietiss, 129 super fota !!!
ma w sobie to coś,podoba mi się :grin:

hijax_pl - Pon 28 Wrz, 2009

arietiss, za swiatło w 127 - brawa :!: :!: :!:
makanaki, kasztan ze 128 baaaaardzo fajny :)

makanaki - Pon 28 Wrz, 2009

hijax_pl, dziękuje :mrgreen:
arietiss - Pon 28 Wrz, 2009

Dziękuję! :smile:

[ Dodano: Pon 28 Wrz, 2009 16:02 ]
To jeszcze to samo w innych ujęciach.
130


131

makanaki - Pon 28 Wrz, 2009

w 130 tak jakby ostrość uciekła czy może tak ma być ?
131 fajniutkie jak 129

AdrianD - Pon 28 Wrz, 2009

127. jest ekstra nawet bokeh jest świetny :!: :smile:
makanaki - Pon 28 Wrz, 2009

takie tam...
132

arietiss - Pon 28 Wrz, 2009

W 130 ostrzyłem dalej na płaszczyznę liścia tego z tyłu, ale też lepiej widzi mi się 127. :wink:

[ Dodano: Pon 28 Wrz, 2009 22:03 ]
Jeszcze takie jesienne owocki znowu w 2 ujęciach.
133


134


Sam nie wiem które bardziej... Niby 133 poprawniejsze, ale w 134 podoba mi się chłodniejsza lewa strona w opozycji do cieplejszej prawej?

hijax_pl - Pon 28 Wrz, 2009

Mi się bardziej widzi 133. Zachowuje kierunek :)

Tylko co to za "pył" po lewej stronie?

arietiss - Pon 28 Wrz, 2009

Fruwało całe mnóstwo mikroskopijnych muszek.
dr11 - Wto 29 Wrz, 2009

Jak dla mnie 134.
arietiss - Wto 29 Wrz, 2009

:grin: No to widzę, że nie bez powodu miałem dylemat... :grin:
dr11 - Wto 29 Wrz, 2009

:)
Po prostu, moim zdaniem, na 134 widac wiecej. Ulatwia mi to odbior, 133 jest jakies ciasnawe ;)

makanaki - Wto 29 Wrz, 2009

Kozaczek
135

f11whocares - Pią 02 Paź, 2009

Troche w tym zdjeciu fauny, nie jest to moze makro i na pewno nie dzikie zwierze tylko maly slimak doczepiony do uschnietej rosliny.

136


A skoro tu duzo grzybow to moze i moje jedno

137

amv - Pią 02 Paź, 2009

Nom,sezon grzybiarski trwa :wink:
137. - wycisnęły się jak pianka montażowa :mrgreen:

to ja też w temacie ...

138.

mavierk - Sob 03 Paź, 2009

Troszkę za duże..

139.

140.

141.

142.

f11whocares - Sob 03 Paź, 2009

139 No i jak zwykle mi szczena opadla, moze troszke nieostre ale pomysl super i te kolory..
tupisac - Sob 03 Paź, 2009

To ja z trochę innej beczki...

143. Fota z eksperymentalnej hodowli kukurydzy GM.

bbeeaa - Sob 03 Paź, 2009

mavierk , ale zmalowałeś! Nie olej, nie pastela, ale miłe obrazki, zwłaszcza 139.
kmosw - Sob 03 Paź, 2009

mavierk, bardzo miło się na nie patrzy, mi najbardziej na 141 :)
szaleniec - Nie 04 Paź, 2009

Widzę że tu dużo grzybków:)
No to ja też coś wrzucę:) Lubię zbierać grzyby ale tych akurat nie zbierałem:)

144. Muchomorek


145. Muchomorek 2


Co sądzicie o fotach?:)

AuThoR - Nie 04 Paź, 2009

szaleniec, wg mnie w 144 zła perspektywa...wolę z pozycji żaby przy tak małych obiektach. Dodatkowo kontrast po lampie razi w oczy.
145 jest delikatniejsze - te mi się bardziej podoba :)

szaleniec - Nie 04 Paź, 2009

No zastanawiałem się czy 144. w ogóle tu wstawić ale dobrze bo człowiek się uczy cały czas :)
Dzięki za podpowiedź!

Fajnie że drugie się podoba:D

ophiuchus - Nie 04 Paź, 2009

146. śliweczkę? (rebel 300v, ef1.4/50, kodak 400)

hijax_pl - Nie 04 Paź, 2009

Sezon na grzyba się dopiero zaczyna ;)

147

148

149

150

ophiuchus - Nie 04 Paź, 2009

hijax_pl, moje 146 było wcześniej :evil: ale Twoje jest ładniejsze... :roll:
hijax_pl - Nie 04 Paź, 2009

tak to jest jak sie edytuje w tym samym czasie ;)

[ Dodano: Nie 04 Paź, 2009 18:59 ]
EDIT:
Poprawiona numeracja ;)

amv - Nie 04 Paź, 2009

hijax_pl, 147 i 150 bardzo :wink:

151.


152.

AuThoR - Nie 04 Paź, 2009

amv, widzisz swoje 152?

[ Dodano: Nie 04 Paź, 2009 21:33 ]
ok...już widać...coś musiało być nie tak

hijax_pl - Pon 05 Paź, 2009

Tak dla odmiany... Kolorystycznej też :)

153

amv - Pon 05 Paź, 2009

Kolory aż życiem kipią :grin: :wink: ...

to ja też przyniebieszczę...
154.


...by spowrotem do zieleni wrócić
155.

dr11 - Sro 07 Paź, 2009

A ja coś z lata znalazłem ;)

156.

hijax_pl - Czw 08 Paź, 2009

157 Grzybek dzisiejszy

lopico - Pią 09 Paź, 2009

158.

Palemka



159.

Daktylek


hijax_pl - Pią 09 Paź, 2009

lopico, czym robisz zdjęcia?
quake222 - Pią 09 Paź, 2009

bardzo fajnie ale moze cos innego niz grzybki ? : )
yeske - Sob 10 Paź, 2009

160. "Upadek"




161. "Byłem drzewem..."


fatman - Sob 10 Paź, 2009

Hijax... jak sie robi taka ramke jak w 157 ?
AuThoR - Nie 11 Paź, 2009

fatman, można na kilka sposobów...
Ale chyba najprościej w PS dać "obraz"--->"rozmiar obszaru roboczego" i tutaj dodać jakieś milimetry to wymiarów wysokości i szerokości na dole wybierając kolor tła biały i zatwierdzić. Zrobisz tym sposobem cieniutką białą ramkę...
Po czym powtarzasz to samo z różnicą taką, że dodajesz do wymiarów już np 1cm i zmieniasz kolor tła na czarny

hijax_pl - Nie 11 Paź, 2009

fatman, Używam FastStone Photo Resizer'a. Mam ustawioną taką ramkę, uruchamiam dla całego katalogu i.. mieli.

Ze zdjęciem nie robię nic, za wyjątkiem dodania tekstu (mój nick) oraz ramki.

lopico - Pon 12 Paź, 2009

162.



Canon G10 w fazie testów

fatman - Pon 12 Paź, 2009

Dzięki AuThoR i Hijax_pl
Voldo - Wto 13 Paź, 2009

163.

arietiss - Wto 13 Paź, 2009

To może trochę rodzimej flory...
164

hijax_pl - Wto 13 Paź, 2009

lopico, kadr troche centralny.. I zastanawiam się gdzie ta flora ;)

arietiss, bardzo mi się podoba kolorystyka :)

veenee - Wto 13 Paź, 2009

...ale troszke centralnie jak na taki prawie kwadratowy format :wink:
kolory przyjemne!

HubertGro - Wto 13 Paź, 2009

Odrobina roślinności :mrgreen:
amv - Wto 13 Paź, 2009

169.

bbeeaa - Sro 14 Paź, 2009

170.
muzyk - Sro 14 Paź, 2009

171.


172.

AuThoR - Sro 14 Paź, 2009

muzyk, niby takie nic....a mi się po prostu podoba :)
muzyk - Czw 15 Paź, 2009

AuThor dzięki.
Tutaj jeszcze takie trochę kolorowe.
173.

amv - Pią 16 Paź, 2009

Pada nieprzerwalnie :roll:

174.

Adi.oO. - Nie 18 Paź, 2009

Witajcie. Może i ja dorzucę coś od siebie.. Co o tym sądzicie?

175. Chyba ostatnie oznaki jesieni..

maziek - Nie 18 Paź, 2009

176. Barwy...

amv - Nie 18 Paź, 2009

177.

arietiss - Czw 29 Paź, 2009

178
W tonacji jesiennej...

Usjwo - Czw 29 Paź, 2009

arietiss wszystko ladnie, tylko z kontrastem troche pojechales :neutral:
arietiss - Czw 29 Paź, 2009

Tak bo fajnie mi to dodatkowo "postrzępiło"/"zaostrzyło" formę suszka.
veenee - Czw 29 Paź, 2009

to ja tez jesiennie:

179.

amv - Czw 29 Paź, 2009

veenee, ładnie,ciepło i plastycznie :wink:

Kolorów jesieni ciąg dalszy ...

180.


181.

mnich - Czw 29 Paź, 2009

182

darek-dorado - Czw 29 Paź, 2009

mnich, super!
1507 - Czw 29 Paź, 2009

darek-dorado napisał/a:
mnich, super!


potwierdzam :mrgreen:

bbeeaa - Czw 29 Paź, 2009

mnich, piękny pąk
AuThoR - Czw 29 Paź, 2009

arietiss, 178 przepiękna prostota - rewelka !!

mnich, 182 tutaj też mogę tylko powiedzieć że bajecznie magiczne :)

mnich - Czw 29 Paź, 2009

Dzięki wszystkim :)
arietiss - Czw 29 Paź, 2009

mnich, chylę czoła... Świetne!
veenee - Czw 29 Paź, 2009

amv, smutne jakies te Twoje jesienne liscie :neutral:

183.


184.

amv - Czw 29 Paź, 2009

veenee, smutne,bo jesienne ... takie światło,może jutro wyjrzy jak u Ciebie :wink:
kmosw - Pią 30 Paź, 2009

Mnich, piękne.
mavierk - Pią 30 Paź, 2009

a teraz refleksja: jeśli mnich ma teraz zastój fotograficzny, to czy powinienem podciąć sobie żyły szarym mydłem? :zalamany: :mrgreen:
oracle - Sob 31 Paź, 2009

No to ja coś wrzucę, z serii "poza głębią:







Większość robiona kitem i muszę przyznać że podoba mi się to jak on rysuje. Tematem zdjęć nie jest to co na pierwszym planie dlatego kadr centralny, w sumie inny by tu nie pasował. Ogólnie to nic specjalnego ale trzeba wrócić do formy po przesiadce z Canona i oswoić się jeszcze raz ze sprzętem.

mavierk - Sob 31 Paź, 2009

oracle, stary, a kompozycja? Bokeh to nie wszystko :)
oracle - Sob 31 Paź, 2009

Nie bardzo da się zachować kompozycje skoro głównym obiektem jest tło ale może się mylę :razz:
Nie lubię linii złotego podziału po prostu nie podobają mi się fotografie w których obiekty są na siłę upychane tam, a przyjeło się że wszystko musi być standardowe i ułożone tak jak wszystko inne...

veenee - Sob 31 Paź, 2009

oracle napisał/a:
Nie lubię linii złotego podziału po prostu nie podobają mi się fotografie w których obiekty są na siłę upychane tam, a przyjeło się że wszystko musi być standardowe i ułożone tak jak wszystko inne...


OK ale wtedy ryzykujesz, ze zdjecia sa "zabalaganione" - i w tym przypadku chyba tak sie stalo...

oracle - Sob 31 Paź, 2009

No ale właśnie o to w tym chodziło. Chciałem pokazać kolorowy bokeh który można uzyskać w jesiennym lesie. Zdjęcia jako takie nie mają głównego obiektu na którym można zawiesić wzrok.
veenee - Sob 31 Paź, 2009

hm.
zdjecia bez glownego obiektu to na pewno dobry pomysl?
hm.

:wink:

oracle - Sob 31 Paź, 2009

A czemu wszystko musi być standardowo i szablonowo :razz: ?
veenee - Sob 31 Paź, 2009

nie musi i nawet lepiej jak nie jest - ale lamanie regul to ryzykowna sprawa i nie zawsze koncowy efekt jest ciekawy.
arietiss - Pon 02 Lis, 2009

191 ?
Hyk...

mavierk - Wto 03 Lis, 2009

oracle napisał/a:
A czemu wszystko musi być standardowo i szablonowo :razz: ?
Trzema znać zasady, żeby móc je łamać :] Nie mówię w ten sposób, że jestem jakiś wybitnie w robieniu zdjęć bokehu, ale w sumie o kompozycję staram się dbać :)

A... zepnę się i coś wrzucę z szuflady :) Przepraszam, że taki wielki :D
192.

193.

194.

195.

196.

amv - Sro 04 Lis, 2009

193 i 196 mnie się bardziej :smile:

numerek dalej ...

197.

mnich - Sro 04 Lis, 2009

oracle napisał/a:
Chciałem pokazać kolorowy bokeh który można uzyskać w jesiennym lesie


na cz&b zdjęciach? ;) :mrgreen:

[ Dodano: Sro 04 Lis, 2009 21:03 ]
mavierk napisał/a:
a teraz refleksja: jeśli mnich ma teraz zastój fotograficzny, to czy powinienem podciąć sobie żyły szarym mydłem?


z mojego punktu widzenia, było by to nawet dobre dla mojej fotografii ( czyt: w końcu jakieś kontrowersje), z drugiej strony ogromna szkoda dla WOPT i strata dobrego kolegi.

182 to szuflandia... nie zrobiłem zdjęcia od czerwca.

1507 - Sro 04 Lis, 2009

Cytat:
182 to szuflandia... nie zrobiłem zdjęcia od czerwca.


mavierk, to co z tym szarym mydłem? :)

mavierk - Sro 04 Lis, 2009

1507, ostatnio już mi przechodzi, nawet moje zdjęcia zaczynają mi się w miarę podobać ^^
litlfisch - Nie 08 Lis, 2009

198 leśny bufet ale brak godzin otwarcia :mrgreen:

1507 - Nie 08 Lis, 2009

litlfisch, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
koraf - Nie 08 Lis, 2009

No nie takiego bufetu w życiu nie widziałem :mrgreen: :shock: .
litlfisch - Nie 08 Lis, 2009

koraf napisał/a:
No nie takiego bufetu w życiu nie widziałem :mrgreen: :shock: .


chcesz adres ? :wink: :mrgreen:

koraf - Nie 08 Lis, 2009

litlfisch napisał/a:
koraf napisał/a:
No nie takiego bufetu w życiu nie widziałem :mrgreen: :shock: .


chcesz adres ? :wink: :mrgreen:

A co w tym bufecie serwują jak jest otwarty :mrgreen: ?

dr11 - Nie 08 Lis, 2009

koraf, jakby to była brzoza, to pewnie wodę brzozową, ale tu, hmm... nie wiem ;)
zug - Nie 08 Lis, 2009

stawiam na syrop klonowy :razz:
Sunders - Nie 08 Lis, 2009

litlfisch napisał/a:
chcesz adres ?

Co nam po adresie jak godziny otwarcia nieznane :???: :smile:

zug - Nie 08 Lis, 2009

Sunders napisał/a:
Co nam po adresie jak godziny otwarcia nieznane

i nie wiadmo co serwują ;)

litlfisch - Nie 08 Lis, 2009

koraf napisał/a:
A co w tym bufecie serwują jak jest otwarty :mrgreen: ?


menu nieznane, najstarsi górale nie wiedzą co tam podaję
może nocne imprezki :wink: trzeba to wyśledzić :mrgreen:

mart124 - Nie 08 Lis, 2009

199
[img][/img]

200
[img][/img]

201
[img][/img]

veenee - Nie 08 Lis, 2009

mart124, ala...ale kolory... :cry:

jesienne paki?
202.

koraf - Nie 08 Lis, 2009

veenee faktycznie u Ciebie idzie na wiosnę :wink: ale Ci zazdroszczę :grin: .
bbeeaa - Nie 08 Lis, 2009

203.
hijax_pl - Nie 08 Lis, 2009

204
bbeeaa - Nie 08 Lis, 2009

205.
ptasiarz - Pon 09 Lis, 2009

litlfisch napisał/a:
198 leśny bufet ale brak godzin otwarcia :mrgreen:
Obrazek


Ten "bufet" serwuje zasilanie dla oświetlenia oraz systemu alarmowego mieszczących się obok kapliczek, to po prostu skrzynka rozdzielcza. Można się w nim doładować energią.

amv - Czw 12 Lis, 2009

Ciepły chłód

206.

litlfisch - Czw 12 Lis, 2009

ptasiarz napisał/a:
Ten "bufet" serwuje zasilanie dla oświetlenia oraz systemu alarmowego mieszczących się obok kapliczek, to po prostu skrzynka rozdzielcza. Można się w nim doładować energią.


o jakich kapliczkach piszesz ??

ptasiarz - Czw 12 Lis, 2009

To to nie jest w Łagiewnikach w Łodzi?, w takim razie sorry; ale tam naprawdę jest coś takiego co wygląda identycznie, drzewo, drzwiczki, nawet kłódka z tej samej strony.
amv - Czw 12 Lis, 2009

207.

bbeeaa - Czw 12 Lis, 2009

207. przyjemne, 206. ścięłabym z prawej i dorzuciła u góry
litlfisch - Czw 12 Lis, 2009

ptasiarz napisał/a:
To to nie jest w Łagiewnikach w Łodzi?, w takim razie sorry; ale tam naprawdę jest coś takiego co wygląda identycznie, drzewo, drzwiczki, nawet kłódka z tej samej strony.


fotka jest z Łagiewnik ale do kapliczek od tego miejsca jest kilka kilometrów

amv - Sob 14 Lis, 2009

bbeeaa, dzięki

208.

litlfisch - Sob 14 Lis, 2009

amv spóźnione grzybki zaczynają rosnąć :lol:

209

bbeeaa - Sob 14 Lis, 2009

210.
komor - Sob 14 Lis, 2009

Dawno zdjęć nie robiłem… :neutral:

211.

mavierk - Sob 14 Lis, 2009

amv napisał/a:
208.
wygląda apetycznie :D
mnich - Nie 15 Lis, 2009

Miodzio komor!
amv - Nie 15 Lis, 2009

mavierk napisał/a:
wygląda apetycznie :D


Nom,po zdjęciu został schrupany :razz: :cool:

a jest ich dużo ...
212.

darek-dorado - Nie 15 Lis, 2009

amv, piękne! Zmiękczałeś jakoś zdjęcie, czy tak wyszło w oryginale?
amv - Nie 15 Lis, 2009

Nic nie zmiękczane,mikrokontrast nawet trochę w górę.
50/1.8 + pieścień pośredni :wink:
Dziękuję :smile:

dr11 - Nie 15 Lis, 2009

amv, te i tamto poprzednie grzybkowe super :)
koraf - Nie 15 Lis, 2009

amv bardzo udane grzybobranie :grin: .
litlfisch - Nie 15 Lis, 2009

amv napisał/a:
a jest ich dużo ...


amv ładne
a to czasem nie te ze skutkami ubocznymi :wink:

xneon - Nie 15 Lis, 2009

213.



litlfisch - Pon 16 Lis, 2009

xneon,

trochę gęsto

xneon - Pon 16 Lis, 2009

i ciężko, wiem
d.prowadzisz - Wto 17 Lis, 2009


fatman - Pią 20 Lis, 2009

215.


dr11 - Sob 21 Lis, 2009

fatman, hooo, hoo :) Horror :P Fajne, parzę się jak sroka w gnat ;)
fatman - Sob 21 Lis, 2009

Dzięki za dobre słowo dobry człowieku. Łaziłem dziś po spuszczonych stawach i mało mnie bagno nie wessało :mrgreen:
dr11 - Sob 21 Lis, 2009

fatman, fotografia wciąga ;)
Poważnie, lubię taki klimat. Zwalone drzewa, korzenie... Tak w kierunku do/od obserwatora. Mnie to rusza. Dzięki :)

krzys13k - Sob 21 Lis, 2009

litlfisch, 209. świetne
amv, 208. mi się bardzo podoba, a w 212. trochę przeszkadza mi zbyt mała GO, chociaż bokeh na tym zdjęciu jest niesamowity :)

216.

janeczek - Nie 22 Lis, 2009

217.



Trudno mi było to zakwalifikować do któregokolwiek tematu, ale chyba dobrze trafiłem... Fotografuję już jakiś czas, ale dopiero teraz decyduję się "publikować" moje prace na forum internetowym. Czytelnikiem Optycznych jestem od dawna i to forum wybrałem do publikacji, ponieważ widzę, że tutaj jest fachowo i szczerze, a nie coś w stylu "brzydko, bo nie moje"... Proszę o opinię jak najbardziej obiektywne :)

mavierk - Nie 22 Lis, 2009

janeczek, dude, chabazie są strasznie centralnie, do tego tło za bardzo rzuca się w oczy, musisz pomyśleć nad innym rozkadrowaniem tego zdjęcia.
janeczek - Nie 22 Lis, 2009

Hmm, centralnie to one miały być, ale tak teraz patrzę to faktycznie za wysoką wartość przysłony wybrałem... Mam inne ujęcie tego zdjęcia, ale nie będę tutaj wstawiał ;) Gdzie byś proponował te badylki? W innym rzucie? Czy "bardziej na niebie"?
xneon - Nie 22 Lis, 2009

a po co Ci ludzkość w tle? chcesz przedstawić kontrast na zasadzie "i te chaszcze dorwiemy"? to znajdź ładniejszy pierwszy plan
janeczek - Nie 22 Lis, 2009

Hmm, nie pomyślałem nawet o takiej zasadzie. Fakt, faktem, że chciałem wykazać kontrast :arrow:
maziek - Nie 22 Lis, 2009

No w sumie nie wiem, gdzie, ale niech będzie tu.

218.

koraf - Nie 22 Lis, 2009

maziek myślę ,że przy tym zdjęciu fotograf i fiszaj bardzo fajnie się sprawili :grin: .
xneon - Nie 22 Lis, 2009

to rybie oko przyciąga bobry? zapamiętam :)
amv - Pon 23 Lis, 2009

219.

arietiss - Pon 23 Lis, 2009

maziek, 218 bomba! :smile:
dr11 - Pon 23 Lis, 2009

Dokladnie, maziek, 218 jest swietne :)
xneon - Pon 23 Lis, 2009

219. super - minimalnie przyciąłbym w prawo, ale i tak kadr i kompozycja miodzio
amv - Wto 24 Lis, 2009

A dziękuję ,fajnie,że miodzio :smile:

220.

darek-dorado - Wto 24 Lis, 2009

amv, dobra, tylko dla mnie ciut za dużo góry...
P.S. Czyżbyś porzucił zwierzaki dla roślinek :shock: ?

amv - Wto 24 Lis, 2009

:mrgreen:
roślinki zazwyczaj pstrykam w drodze do lub od zwierzątek :wink:
najczęściej widać coś fajnego gdy się leży na glebie :smile:

a w przypadku tego zdjęcia nie bardzo dało się zejść niżej,bo niebo wchodziło z góry a u dołu bałagan istniał. Dzięki :smile:

litlfisch - Czw 26 Lis, 2009

maziek, do kompletu brak mi tylko gryzonia z szerokim ogonem :wink:

amv, 219 bardziej mi podchodzi, ale ciut za bardzo z numerkami pojechałeś

221 z braku czasu i modeli dalej męczę swojego zjadacza much

amv - Czw 26 Lis, 2009

:shock: faktycznie, o całą setkę pajechał :roll: :mrgreen:

Widzę ,że na rosiczkę się z ukrycia przyczaiłeś,chyba głodna jest i postrach w domu sieje :cool: :wink:

222.

litlfisch - Czw 26 Lis, 2009

amv napisał/a:
postrach w domu sieje :cool: :wink:

zwłaszcza że akurat ta ma 10 mm wysokości :mrgreen:
w tym roku stare ładnie zakwitły i było dużo nasion
ładnie wschodzą a na wiosnę będzie niezły lasek na parapecie

223 które ciekawsze ?

amv - Czw 26 Lis, 2009

litlfisch napisał/a:
które ciekawsze ?

moim zdaniem na wcześniejszym jest ładniejsze rozmycie,ale można by ocieplić tak jak w następnym :smile:

litlfisch - Czw 26 Lis, 2009

amv napisał/a:
litlfisch napisał/a:
które ciekawsze ?

moim zdaniem na wcześniejszym jest ładniejsze rozmycie,ale można by ocieplić tak jak w następnym :smile:


czyli materiał do przemyślenia

222 ładnie nóżka podświetlona, zachód czy wschód ?

amv - Czw 26 Lis, 2009

litlfisch napisał/a:
222 ładnie nóżka podświetlona, zachód czy wschód ?


........ latarka z nałożoną żółtą folią :mrgreen:

litlfisch - Czw 26 Lis, 2009

Cytat:
........ latarka z nałożoną żółtą folią :mrgreen:

nooooo pomysłowy dobromir, ale wyszło ciekawie

amv - Nie 29 Lis, 2009

224.

Fish - Pon 30 Lis, 2009

amv, achh to tło :grin: Poczułem się trochę skołowany, patrząc na fotkę...
bbeeaa - Pon 30 Lis, 2009

225.
edmun - Pon 30 Lis, 2009

bbeeaa, 225 zdecydowanie mi się nie podoba, choć chętnie posłucham co inni o tym powiedzą
litlfisch - Pon 30 Lis, 2009

edmun napisał/a:
chętnie posłucham co inni o tym powiedzą

skrócił bym od góry 20%

226 dalej męczę muchojada, albo on mnie :wink:

amv - Pon 30 Lis, 2009

litlfisch, a coś Ty tam za logo skombinował ? :grin: ... inicjały?
dobre,ale nie u góry w tym przypadku

A zdjęcie? w pierwszej chwili bym rozjaśnił,ciemne plamy też troszku zaklucają,bo kompozycja i GO ładne :smile:


p.s. to się tak prosto krytykuje a samemu błądzi :wink: :oops: :mrgreen:

litlfisch - Pon 30 Lis, 2009

amv napisał/a:
a coś Ty tam za logo skombinował ?

amv napisał/a:
:grin: ... inicjały?

ciepło, drutem kolczastym pisane

amv napisał/a:
w pierwszej chwili bym rozjaśnił

ja też tak myślałem ale jak zrobiłem tak od razu skasowałem
ta wersja mi najbardziej podpasowała

amv - Wto 01 Gru, 2009

Cytat:
ja też tak myślałem ale jak zrobiłem tak od razu skasowałem

mi gdy coś nie pasuje w pierwotnej wersji,robię parę innych i wtedy dopiero robi się problem w wybraniu tej najlepszej :zalamany: :lol:

227.

Lukasiu - Wto 01 Gru, 2009

Ja też tutaj i kilka wrzucę...:P
Jak pisałem w innym temacie, aparacik to zwykła cyfrówka Lumix LS60.

228.

ophiuchus - Sro 02 Gru, 2009

229. Inwalida

AuThoR - Sro 02 Gru, 2009

Lukasiu, a takie zabarwienie to ci wyszło prosto z puszki?
mavierk - Sro 02 Gru, 2009

ophiuchus, śliczne drzewko, ale pofoć je jeszcze kilka razy, no i pomyśl o konwersji do BW (teraz jest szaroszare, a nie czarno białe)
AuThoR - Sro 02 Gru, 2009

mavierk napisał/a:
no i pomyśl o konwersji do BW (teraz jest szaroszare, a nie czarno białe)


:shock: :shock: :shock:
no to ktoś z nas musi wymienić monitor :mrgreen:

[ Dodano: Sro 02 Gru, 2009 11:31 ]
a nie....źle przeczytałem...przeczytałem szarozielone :P
OpsssSS

ophiuchus - Sro 02 Gru, 2009

mavierk, to czarnobiały negatyw przeznaczony do obróbki C41... skanowane było w skali szarości 16bit :D jeszcze nad tym popracuję :P

[ Dodano: Sro 02 Gru, 2009 13:07 ]
230. (Zdjęcie typu bokeh;))

garreth - Sro 02 Gru, 2009

ophiuchus, odnośnie 229 - kup negatyw do IRa i wróć tam na przełomie kwietnia/maja ;)
ophiuchus - Czw 03 Gru, 2009

garreth, zanotowałem :P
Lukasiu - Czw 03 Gru, 2009

AuThoR, Nie nie;P lekko PSute było zdjęcie:)
komor - Czw 03 Gru, 2009

mavierk napisał/a:
teraz jest szaroszare, a nie czarno białe


Jak dla mnie zdjęcie 229 nie jest szaro-szare, jest OK. Ale być może ophiuchus podmienił fotkę na zmienioną?

mnich - Czw 03 Gru, 2009

229. Inwalida

niezłe, podoba mi się.

krewzszafy - Czw 03 Gru, 2009

mavierk napisał/a:
teraz jest szaroszare, a nie czarno białe

a mi sie właśnie takie podoba bo nie jest jak wszystkie B&w tylko inne i ta inność mie sie podoba :razz:

koraf - Nie 06 Gru, 2009

Ponieważ u mnie za oknem dzisiaj jest tak :
231

przywołuję w pamięci,że było już również tak:
232

jednak zdecydowanie wolę gdy jest tak :
233

ophiuchus - Nie 06 Gru, 2009

koraf, 232 podoba mnie się najbardziej... :]
krewzszafy, bo to jest "prawdziwe", chemiczne BW, jeno tylko ucyfrowione skanerem :]
komor, zdjęcia nie zamieniałem :P dziękuję za uznanie :cool:

bbeeaa - Nie 06 Gru, 2009

Stawiam na 231.
garreth - Nie 06 Gru, 2009

ophiuchus napisał/a:
to jest "prawdziwe", chemiczne BW

chemiczne jak chemiczne, ale po wąskiej palecie szarości widać, że to emulsja chromogenowa, a nie - tradycyjna, srebrowa :wink:

ophiuchus - Nie 06 Gru, 2009

garreth, XP2 :P
koraf - Nie 06 Gru, 2009

Dzięki za opinie ophiuchus i bbeeaa :grin: ta szarość na dworze ma też swoje uroki :wink: tylko nie rozumiem dlaczego światła brak :roll: .
garreth - Nie 06 Gru, 2009

ophiuchus napisał/a:
garreth, XP2 :P

skąd ja to znam ;) :P

oranżewski - Sro 09 Gru, 2009

to może i ja coś wstawię :wink:
234.

235.


nie wiedziałem czy tu wstawić czy do macro, bo trochę duże te szyszki, no ale tu wstawiłem. może się spodoba. :smile:

Sunders - Sro 09 Gru, 2009

Mi się te szyszki podobają :smile:
oranżewski - Sro 09 Gru, 2009

no to fajnie. :mrgreen:
a coś takiego:
236.


trochę mydełko (Helios + TCx2 na m42), ale przyjemne mi się wydaje . nie wiem jak wy? :shock:

Tworas - Czw 10 Gru, 2009

fotomaszewski, szyszki ok ale te liście-236 to nie bardzo ;)
Sunders - Czw 10 Gru, 2009

fotomaszewski, zgadzam się z Tworasem, szyszki lepsze :smile:
oranżewski - Czw 10 Gru, 2009

aha. a to może wrzosy jeszcze z lata:
237.

238.

239.

dr11 - Czw 10 Gru, 2009

Moim zdaniem niespokojny bookeh z 238, 239 trochę przeszkadza w łagodnym odbiorze zdjęc. Ale co kto lubi :)
oranżewski - Czw 10 Gru, 2009

ja uwielbiam bokeh z heliosa i za każdym razem, gdy mam go przy korpusie, to aż mnie korci te f/2, ale racjonalnie i tak przymykam do f/2.4-2.8 :roll:
dr11 - Czw 10 Gru, 2009

Szufladowy kwiatek :)

240.

amv - Pią 11 Gru, 2009

fotomaszewski, 237 przyjemne :smile:
dr11 napisał/a:
Szufladowy kwiatek :)

w mojej szufladzie,to co najwyżej może grzyb wyrosnąć,pleśniak jaki :cool:
też przyjemny kwiatek mimo,że taki "wysokoświetlny" ( :razz: ) :smile: ... (kwiaty do "Fot. kwiatów" :wink: )

A ja na kakałowo ...

241.

dr11 - Pią 11 Gru, 2009

amv napisał/a:

też przyjemny kwiatek mimo,że taki "wysokoświetlny" ( :razz: ) :smile: ...

Jaśnie oświecony, lecz nie wypalony ;)
Cytat:

(kwiaty do "Fot. kwiatów" :wink: )

Ups... :oops:
Cytat:

A ja na kakałowo ...

Dla mnie cynamonowo, miłe :)

amv - Pią 11 Gru, 2009

Cytat:
Jaśnie oświecony,

:grin: dobra obrona :mrgreen: :wink:

dr11 - Pią 11 Gru, 2009

amv napisał/a:
Cytat:
Jaśnie oświecony,

:grin: dobra obrona :mrgreen: :wink:

:D
Oj dobra, podmieniłem ;)

oranżewski - Pią 11 Gru, 2009

amv, fajne, szczególnie, że tło pasuje do kakakaa :wink:
ghost - Pon 14 Gru, 2009

o. jest i wątek na badyle.
242.

dr11 - Pon 14 Gru, 2009

ghost, fajny wirujący bokeh :)
oranżewski - Wto 15 Gru, 2009

wiem! heliosem robiłeś :razz: uwielbiam ten bokeh!
ghost - Wto 15 Gru, 2009

jam z tych co nie mają przekonania do manuali na body AF.
to z Minolty 35-105 @ 35 f/3.5 :razz:

oranżewski - Wto 15 Gru, 2009

a.
to ja zarzucę konwalię:
243.

Djwalkman - Sro 16 Gru, 2009

234.

235.

Bądźcie wyrozumiali, te zdjęcia robiłem moim telefonem (5mpx,AF,samsung)

oranżewski - Sro 16 Gru, 2009

a no to wszystko jasne. najpierw oglądałem zdjęcia, potem przeczytałem to co pod nimi ;) coś mi ostrości brakowało, ale teraz mam jej pod dostatkiem :lol:

[ Dodano: Pią 18 Gru, 2009 18:47 ]
z dzisiejszego pleneru:
236.

dr11 - Pią 18 Gru, 2009

W za sadzie nie jestem do końca przekonany do tego kadru, ale może komuś akurat się spodoba...

237.

piotr_u. - Sob 19 Gru, 2009

dr11, całkiem fajne; co to za podłoże, mokry śnieg na lodzie?
238.

1507 - Pon 21 Gru, 2009

fotomaszewski, mało kontrastu moim zdaniem
mavierk - Wto 22 Gru, 2009

piotr_u., caacy, chociaż jesteś pewien, ze to idealna kompozycja? :)
dr11 - Wto 22 Gru, 2009

piotr_u., to kożuch roślinności wodnej na tafli jeziora :)
Sz@kal - Nie 27 Gru, 2009

239.
po tym zdjęciu rozleciał mi się statyw :cry:

oranżewski - Nie 27 Gru, 2009

a to już gdzieś było. nie wiem czy nie na cyberfoto ;)
Sz@kal - Pon 28 Gru, 2009

było w głównej galerii ale tu liczę na więcej komentarzy :)

PS. jeśli widziałeś to gdzieś na innym forum to proszę o linka

oranżewski - Pon 28 Gru, 2009

a, no to jak było w galerii to mój błąd. :oops:
mnich - Pon 28 Gru, 2009

Sz@kal, 239. troszkę chaotyczne tło, klasyczna kompozycja. Wzrok skupia się bardziej na jasnych i nasyconych plamach w tle.
Ostrość/GO- ok.

maziek - Pon 28 Gru, 2009

Ja tam wole nie patrzeć, bo akurat pożyczyłem statyw od kolegi ;) .
Sz@kal - Wto 29 Gru, 2009

mnich, tło było celowo takie by było bardziej "kolorowo" i inaczej... widać nie poszło :wink:
f11whocares - Wto 29 Gru, 2009

Sz@kal napisał/a:
mnich, tło było celowo takie by było bardziej "kolorowo" i inaczej... widać nie poszło :wink:


Poszlo, poszlo calkiem mile zdjecie

icegrub - Wto 29 Gru, 2009

Dawno mnie nie było i takie coś na początek.
240.

krisv740 - Wto 29 Gru, 2009

dr11,
237 - w zasadzie się spodobało - ale imho - za szaro-szare....

f11whocares - Sro 30 Gru, 2009

icegrub napisał/a:
Dawno mnie nie było i takie coś na początek.

To 240 to chyba bardziej krajobraz?



Troche "zimowej" roslinnosci.
241

diamond - Sro 30 Gru, 2009

dodam coś od siebie pod ocene
Sz@kal - Sro 30 Gru, 2009

241. zimowej?!?
Strzała - Sro 30 Gru, 2009

Sz@kal napisał/a:
241. zimowej?!?


Przecież już śniegu nie ma :D

f11whocares - Sro 30 Gru, 2009

Sz@kal napisał/a:
241. zimowej?!?


No wlasnie zimowej :razz:

243 cd "zimny"


icegrub - Sro 30 Gru, 2009

"f11whocares" Drzewo to chyba też FLORA, a przyroda to chyba to co widzisz więc dlaczego twierdzisz, że bardziej krajobraz? Co by nie było ważne dla mnie jest sama fotografia, a nie gdzie została umieszczona, a jeżeli dla Ciebie ważniejsze jest gdzie została umieszczona to już nie moja sprawa.
A może to też krajobraz?
244.

Usjwo - Czw 31 Gru, 2009

icegrub krajobraz, nie krajobraz, nie ma sie co unosic, 244 podoba mi sie bardzo
f11whocares - Czw 31 Gru, 2009

icegrub, 244 bardzo ladne, ale wczesniejsze, kojarzy mi sie bardziej z krajobrazem, silhuette z bardzo ladnym spokojnym zachodem w tle. A twoja odpowiedz ... no coz :razz:
rodak - Czw 31 Gru, 2009

245


kmosw - Czw 31 Gru, 2009

Kilka obrazków ze świątecznej Szrenicy:

246.


247.


248.

Strzała - Czw 31 Gru, 2009

Kosmow, pięknie. Szczególnie 246
lupo57 - Pią 01 Sty, 2010

kmosw 246,247 piękne foty, myślę że lepiej Tobie idzie niż edmunowi :mrgreen: :wink:
pozdr

hijax_pl - Pią 01 Sty, 2010

kmosw, 246 - po prostu świetnie.. I to światło :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group