forum.optyczne.pl

Lornetki - swarovski

marek lasy - Czw 14 Gru, 2006
Temat postu: swarovski
Witam,wlsciwie mialem juz nic nie nudzic i nie pytac sie o te rolnetke,jedynie czekac na testy i opinie.jednak tak bardzo pragne wiedziec czy posiadacze tej rolnetki są niązafascynowani,czy moze szukają juz czegos innego.ostatnio zakkupiem muszle oczne,aby unikac swiatla i ogumienie by milo pasowalo do oczodolu,jednak dzis odkrecilem je,gdyz uznalem ze przez orginalne muszle ,mimo ze mniej wygodnie sie patrzy,to (dla mnie)obraz jest o wiele piekniejszy,przede wszystkim mam wrazenie ze pole widzenia jest wieksze.sprawdzalem to odkrecalem muszle,patrzylem i.....????nie potrfie dokladnie ocenic ,,,,bo i nie znam sie...jednak mnie laikowi,wydaje sie ze obraz jest lepszy.jedynie w wyglądzie muszli,dopatrzylem sie roznicy nie srednicy,lecz grubosci,w miejscu wyciecia otworu na oczy.zapewne nie wskazalem takim nieprofesjonalnym okresleniem niczego.wciąz nie rozumie tez dlaczego swarovski EL8.5X42WB,jest ciezszy i wiekszy.w sklepie nie maja zielonego pojecia.bardzo bedie mi miło,zobaczyc odpowiedzi,na moje pytania,i taką prostą opinie uzytkownika co w niej sie mu podoba,co nie,czy jest zadowolony.ja nie uzywam jej tylko do ptakow,poprostu patrze na wszystko podczas wedrowek.wybaczcie ze napisze jeszcze cos moze idiotycznego,jednak wcią nie rozumie,dlaczego najlepsze marki w swiecie,nie produkują teleskopow,aby mozna bylo sie patrzyc ddwoma oczami,wystarczylo by przeciez polączyc dwa teleskopy,nie wyobrazam sobie pieknego widoku przez mojego swarka,jakby byl podwojny,bylby ciezszy co wcale nie oznacza ze wazylby 10kg.czasem i samochodem podjezdza sie do celow.dziekuje i jeszcze raz przesylam wyrazy wielkiego uznaniawszystkim wyrazajacym swe ciekawe opiie,i zwlaszcza osobom,ktore przeprowadzaja testy,tak przydatne wszystkim uzytkownikom.zycze Wszystkim WESOLYCH SWIAT,i szczesliwego nowego roku,spelnienia swych najskrytszych marzen.
Adamol32 - Pią 15 Gru, 2006

Witam
Marek ja mysle ,ze chyba testujący moga sie wypowiedzieć bo niewiele osob w Polsce ma Swarowskiego EL8.5X42WB :D od tego trzeba zacząc :D

marek lasy - Pon 25 Gru, 2006

prosze sobie wyobrazic ze bylem z moim swarovskim w teatrze :shock: nigdy nie myslalem uzywac tej rolnetki w takich nie codziennych okolicznosciach,dlatego jakze wielkie odnioslo na mnie wrazenie,jak ujzalem tak wspanialy obraz,kolory jak w bajce, zblizony obraz pokazal mi po raz kolejny ze rolnetka ta sprawdza sie w kazdych okolicznosciach :D zycze milegoSwiątecznego nastroju w te wszystkie dni swiąteczne :D i nadal mam nadzieje ze jakis uzytkownik opisze wrazenia swoje z uzytkowania milej ,przydatnej,zabawki :wink:
marek lasy - Pią 02 Lut, 2007

cos mi sie wydaje ze poczekam na testy,i tyle dowiem sie o moim kochanym swrovskim :roll:
Namor - Sob 03 Lut, 2007

marek lasy napisał/a:
cos mi sie wydaje ze poczekam na testy,i tyle dowiem sie o moim kochanym swrovskim :roll:

Ciesz sie tym co masz. Jeśli wyjdzie w testach, że inne są lepsze, to przez to stanie się gorszy?

marek lasy - Sob 03 Lut, 2007

jak Columb odkrywal Ameryke,tez mial swoje ulubione patrzydelko :wink: zapewne bylo ono najlepsze,dzis gdyby zyl :wink: zapewne chcial by wiedziec czy jest cos lepszego,stare dzielo nie bylo by gorsze,poprostu zachwycal by sie juz czyms lepszym :wink: pragne i mocno wierze,ze doczekam sie testow kiedy mojego ulubienca przescigną zdecydowanie lepsze wynalazki :wink:
eska - Sob 03 Lut, 2007

Hmm, z tego co kajarze, to pierwsze lunety zbudowano grubo ponad 100 lat po wyprawach krzysia kolumba, a jego "patrzydelkiem" byl jakis mlody chlopaczek zawieszony w nagrode w bocianim gniezdzie ;-) Jak sie zestarzal, to pewnie go zmienili...;-)

konrad

marek lasy - Pon 05 Lut, 2007

Bravo Konrad :D ale sie usmialem :D a myslalem wpisac patriote Kopernika :wink: aj,aj,gdybysmy poszli w jego kierunku,zaczeli jakąs produkcje,mielibysmy dzis nie Swarovskich,ale Kopernikow :D :wink:
ptasiarz - Pon 05 Lut, 2007

eska napisał/a:
Hmm, z tego co kajarze, to pierwsze lunety zbudowano grubo ponad 100 lat po wyprawach krzysia kolumba, a jego "patrzydelkiem" byl jakis mlody chlopaczek zawieszony w nagrode w bocianim gniezdzie ;-) Jak sie zestarzal, to pewnie go zmienili...;-)

konrad


Zmienili go bo miał za słabą sprawność optyczną :wink:

marek lasy - Wto 06 Lut, 2007

zatem i w tamtych czasach przyrządy optyczne mialy wysoką cene,a kazdy z nich mial nawet i swoje imie :wink:
Wojtek_B - Wto 06 Lut, 2007

marek lasy napisał/a:
zatem i w tamtych czasach przyrządy optyczne mialy wysoką cene,a kazdy z nich mial nawet i swoje imie :wink:


W tamtych czasach przyrządy optyczne miały szczególnie wysoką cenę. Stać na nie było chyba tylko arystokrację.

marek lasy - Wto 06 Lut, 2007

w tamtych czasach i przyroda byla tak piekna i pelna zwierzyny ze milosnik natury mogl zobaczyc wiecej bez rolnetki niz w dzisiejszych czasach z rolnetką :wink:
Namor - Wto 06 Lut, 2007

marek lasy napisał/a:
w tamtych czasach i przyroda byla tak piekna i pelna zwierzyny ze milosnik natury mogl zobaczyc wiecej bez rolnetki niz w dzisiejszych czasach z rolnetką :wink:


W tamtych czasach, to nie było miłośników natury, a jezeli już który się trafił, to został szybko skonsumowany przez przedstawicieli ówczesnej natury ;)

Do tej pory mnie to śmieszyło, ale teraz jestem nie w nastroju: po polsku mówi się (i pisze) lornetka - nie rolnetka. Rolnetka to przyrząd do strzyżenia pudli ;)

Adamol32 - Sro 07 Lut, 2007

Marek jak Ci sie znudzi Swarowski to odsprzedaj jestem zainteresowany :D
eska - Sro 07 Lut, 2007

Hola, hola, juz jest kolejka pod smietnikiem Marka, gdyby chcia go po prostu wyrzucic ;-)

Marek, masz swietny sprzet i gwarantuje Ci, ze za 30 lat bedziesz mial podobne rozterki, bo nic lepszego do tej poru nie znajdziesz od tej ELki.

konrad

Wojtek_B - Sro 07 Lut, 2007

Namor napisał/a:
marek lasy napisał/a:
w tamtych czasach i przyroda byla tak piekna i pelna zwierzyny ze milosnik natury mogl zobaczyc wiecej bez rolnetki niz w dzisiejszych czasach z rolnetką :wink:


W tamtych czasach, to nie było miłośników natury, a jezeli już który się trafił, to został szybko skonsumowany przez przedstawicieli ówczesnej natury ;)

Do tej pory mnie to śmieszyło, ale teraz jestem nie w nastroju: po polsku mówi się (i pisze) lornetka - nie rolnetka. Rolnetka to przyrząd do strzyżenia pudli ;)


No więc zaciekawiony definicją Namora wpisałem w googla "rolnetka". Zamiast zdań w stylu "Rolnetka jaka jest każdy widzi", albo linków z psim fryzjerstwem :? , nadziałem się na masę knotów, które mogą i podłamać, i rozbawić. Pomieszanie uczuć jak po obejrzeniu "Dnia Świra". Oto przykład postu z jakiegoś forum o grach:

"W całej grze się tak niewkurzałem jak w tym miejscu aż w końcu przyszedł kumpel i uświadomił mi że każa mi spojżeć przez rolnetke!!! a nie przez snajpere (zapomniałem że w SC jest wogule coś takiego jak rolnetka :) ) trzeba zejść schodami i stanąć przy barjerce a potem włączyć termal i rolnetke i przybliżyć na środkową postać (rolnetke włącza się tym samym przyciskiem co snajpere tylko ze schowanym karabinem :) ) "

Gdy to rozbieram na zimno, widzę światełko w tunelu. Rośnie nam oto pokolenie, które będzie dla nas marną konkurencją. Część fachowców już wyjechała z kraju, część pakuje walizki. Mamy coraz mniejszą konkurencję na rynku pracy. To podejście jest egoistyczne i nie do końca patriotyczne, lecz - nie wiem jak Wam - mi taki oportunizm pasuje.

Arek - Sro 07 Lut, 2007

No fragment jest odlotowy. Człowiek ma pewnie zaświadczenie o dysgrafii i dyslekcji i oczywiście bez problemów zda maturę z języka polskiego. Poza tym ma pewnie stwierdzone ADHD i gry komputerowe to taka terapia.

Arek

Wojtek_B - Sro 07 Lut, 2007

Arek napisał/a:
No fragment jest odlotowy. Człowiek ma pewnie zaświadczenie o dysgrafii i dyslekcji i oczywiście bez problemów zda maturę z języka polskiego. Poza tym ma pewnie stwierdzone ADHD i gry komputerowe to taka terapia.

Arek


Słyszałem kiedyś o chłopięciu, które wchodząc do osiedlowego marketu, gdzie nad wejściem kręcił się sufitowy wentylator, robiło unik ciałem, polegający na błyskawicznym przylgnięciu do ściany.

Jeszcze jedna historia mi się przypomniała, jak to po wielu godzinach grania w sieci chłopak uznał, że dłużej już nie utrzyma moczu, że nie chce skończyć jak Johann Kepler, więc zapauzował grę i poczłapał do łazienki, gdzie miał kłopot z otwarciem drzwi, bo nie mógł namacać spacji.

marek lasy - Sro 07 Lut, 2007

Rolowalem z ta Rolnetka,az Rola moja sie skonczyła,od dzis obiecuje Pisac,Mowic,Spiewac i Malowac LORNETKA.Przepraszam wszystkich nawet Tych z najsilniejszymi nerwami :wink: O ile są tutaj tacy :wink: :wink: Mojemu Swarkowi narazie jestem wierny,lecz zdradzilem juz nie jedną zdobycz postepu :wink: Jakos zawsze uwielbiam rzeczy ktorymi sie znudze rozdawac,a nie sprzedawac,wiec albo komus ją dam albo umre ze swym Swarkiem :wink: Kaczynscy dobrze ządzą,jak tak dalej pojdzie,Polacy i w Polsce bedą mogli podziwiac Kaczki w Swarku :lol: :wink:
Adamol32 - Czw 08 Lut, 2007

A ja mam WO 10X50 ED i na nic go bym nie zmaienil :D chyba ze na tego Swarka
Pepin Krootki - Czw 08 Lut, 2007

Wojtek_B napisał/a:


Gdy to rozbieram na zimno, widzę światełko w tunelu. Rośnie nam oto pokolenie, które będzie dla nas marną konkurencją. Część fachowców już wyjechała z kraju, część pakuje walizki. Mamy coraz mniejszą konkurencję na rynku pracy. To podejście jest egoistyczne i nie do końca patriotyczne, lecz - nie wiem jak Wam - mi taki oportunizm pasuje.


Cóż... "Czym jenerał bez wojska, tym będzie inteligent tam, gdzie głupców zabraknie" (Wacław Berent)

marek lasy - Sro 28 Lut, 2007

Ale moj swarek oberwal :wink: i dobrze mu tak,cwaniakowal to teraz ma :wink: Teraz tylko czekac az Ecotone ECN ,wslawi sie lepszymi parametrami :wink: Dobrze by bylo aby producenci przeczytali testy i chwycili sie za glowe :wink:
ptasiarz - Czw 01 Mar, 2007

Ze swarkiem jest chyba trochę jak z najdroższymi samochodami, część ceny to wysokie zarobki pracowników a reszta (czyli połowa) to znaczek firmowy.:wink:
marek lasy - Czw 01 Mar, 2007

Zobaczymy na jakim miejscu koncowym znajdzie sie to krytykowane na samym swieczniku dzielo? :wink: jesli wysokie to przynajmniej powiemy ze nie leniuchowali przy nim pracownicy,Rodzinka Swarowskich :wink:
marek lasy - Pon 26 Mar, 2007

Swarek spada i spada......z lornetkami to chyba jest tak jak ze wszystkim.Dzis zakupowalem sprzet gorski,wybierajác polara,postawilem 4 na lade i mowie:chcilabym tego ale z kolniezem tamtego,kolorem innego materialem czwartego...Cos mi sie wydaje ze najlepiej bylo by wybrac najlepszá lornetke tzw,teoretycznego skladaka :wink: zeby chociaz zrobili lornetke ktora bez wzgledu na cene spelniala by to co juz jest nam dane wyprodukowac w 21 wieku :wink: chyba trzeba uzbroic sie w cierpliwosc,tym czasem cieszác sie ze mimo braku perfekcji,i tak dane jest nam zakupic sprzet optyczny,jaki dawnym pokoleniom,dane nie bylo :wink:
klaus - Wto 27 Mar, 2007

Mam prośbe-pytanie do autorow strony.Czy moglibyście w prosty i przystępny dla laików podać definicje takich pojęc,jak kolimacja osi,dystorsja,aberracja,winietowanie i innych ,a także znaczenie poszczegolnych pojęć dla poszczególnych grup użytkowników lornetek/amatorzy astronomii,ornitologii itd./?Jeśli pojęcia te są już gdzieś na optyczne.pl opisane i scharakteryzowane ,proszę o podanie miejsca.
Wojtek_B - Wto 27 Mar, 2007

http://www.optyczne.pl/index.php?slownik=all
klaus - Wto 27 Mar, 2007

OK,dzięki
marek lasy - Czw 05 Kwi, 2007

Widze ze coraz to bardziej w ocenianiu lornetek liczy sie cena,cena i cena,Jak tak dalej pojdzie to swarovski el,bedzie stal na samym koncu,az trafi sie ktos taki jak ja niedoswiadczony i pomysli ze to naprawde niewypal,podrobka.Wlasciciela Lornetki ktora bedzie kosztowac 100 zl,pobije gosc ze stwierdzeniem ze kupil tanszá,LEPSZÁ,za 10 zl.Przyjdzie mi miec tylko nadzieje ze nie znajdá sie lornetki dostepne na rynku za 1 zl,to dopiero byloby cudenko. :wink:
Dobra,dobra wiem ze wszystko bierze sie pod uwage,jednak ja cene biore zawsze na samym koncu :wink:

ptasiarz - Czw 05 Kwi, 2007

Nie cena , cena, cena tylko stosunek jakości do ceny, trudno nie zauważyć że swarek wart jest góra połowę kwoty jaką trzeba na niego wyłożyć.
eska - Czw 05 Kwi, 2007

w rankingu wydajnosci lornetki cenia nie odgrywa roli, ale jasli porownujemy jakies dwie lornetki to nie sposob odwolac sie do stosunku jakosc/cena. Pod tym wzgledem Swar nie wypada za dobrze :-/

konrad

marek lasy - Czw 05 Kwi, 2007

A nie pisalem ze swarkowi sie oberwie,przy okazji i mnie :wink:
Oczywiscie zgadzam sie,czesto ceny sá zawyzone bez uzasadnienia,jednak ze swarkiem zycie toczy sie milej :wink:

marek lasy - Czw 05 Kwi, 2007

W tajemnicy powiem Wam tez ze zaczynaja chodzic po mnie sny czy nie przesiásc sie na tego samego swarkalecz 8,5x42.ale to tylko 5 sek,moich przeminionych mysli,chodzi w nich o wieksze pole widzenia .patrzylem sie ostatnio przez taká i ........ :oops:
Pepin Krootki - Czw 05 Kwi, 2007

Proponuję byś nie sprzedawał starego, tylko zaczął tworzyć kolekcję. Będziesz mógł potem zamieszczać jej fotografie na forach.
eska - Pią 06 Kwi, 2007

Szczerze powiem, ze nie rozumiem Twojego zauroczenia Swarami, Marku. Moze dlatego, ze mam dopiero 23 lata i nie jestem przywiazany do zadnej marki. Dla mnie liczy sie to co dany sprzet potrafi. Prawda jest taka, ze mozna bez problemu nabyc cos lepszego od Swara. A jesli dodatkowo zaoszczedzamy przy tym nie male pieniadze, to laczego tego nie pokazac. Ponadto lornetki tej firmy nie sa pozbawione wad (np.: system ogniskowania click-stop w serii EL).

Co do ceny lornetek Swara (jak i innych produktow tej korporacji), to niestety spora czesc kwoty koncowej jest przeznaczona na utrzymanie ogromnej rodziny (klanow) panstwa Swarovskich. Poniewaz firma ta jest rodzinna, od czasow Daniela Swarovskiego liczba jego potomkow walczacych o kierownicze stanowiska wzrosla do kilkudziesieciu. Kazdy chce uczknac cos z tortu jakim sa firmy zrzeszone pod logiem Swarowsky. Choc Swarovski Optik, odpowiadajacy m.in. za lornetki nie przynosi tak duzych zyskow jak krysztaly, to nic nie stoi na przeszkodzie by nie korzystac z rozpoznawalnosci logo Swarovski i nie czerpacz tego zysku.

Tutaj dochodzimy do roli naszych testow: kupic jak najlpiej za jak najmniej.

Wiec zanim przesiadziesz sie na kolejnego Swara, wyprubuj chociazby Buschnella Elite czy ktoregos z topowych Nikonow...gwarantuje, ze nie bedziesz zawiedzony :-)

konrad

marek lasy - Pią 06 Kwi, 2007

Konrad dziekuje CI,za tak obszerny komentarz.Masz racje,lez ja bede musial wiele w zyciu(w glowce) zmienic,gdyz zawsze wszystko dotychczas kupowalem jednej marki,takiego bzika mialem,rozumiesz?np sprzet tylko sony,itp.Zgadzam sie z Tobá w, 100 %.W niedalekiej przyszlosci cos z tym moim urojeniem zrobie :wink: a jak pokaze sie cos znacznie lepszego od Swarka,,,,chetnie zdradze Swarka i wierny bede komus innemu :wink:
Zartuje,juz nigdy i nikomu :wink:

eska - Pią 06 Kwi, 2007

:-)
marek lasy - Pią 06 Kwi, 2007

Chodzi po mojej glowie takie jedno pytanie,kiedys pytalem sie juz ,lecz nie jest ono latwe gdyz nawet w sklepie nie potrafili odpowiedziec:wink:
Biorac pod uwage swarka el,10x42WB,i swarka el 8,5x42WB.ta pierwsza ma pole widzenia 6.5/8.0.jednak wesmy pod uwage dane katalogow,czyli 6.3 . -110 metrow.Swarek 8,5x42,ma az 7,4.-130 m.Zapewne spowodowane jest to tym ze 8,5x42,mniej powieksza,jednak mnie nie daje spokoju,czy oby tylko i wylácznie spowodowane jest to tym ze MNIEJ POWIEKSZA?czy moze zastosowano w niej specjalne techniki,aby pole widzenia miala naprawde ogromne,co z koleji jest wielká zaleta.Podejrzenia moje istnieja gdyz o dziwo swarek 8,5,jest ciezszy i wiekszy,wazy az 820 g,a sw,10x42 wazy tylko 780g.
No i to pole widzenia,czy ono jest proporcjonalnie wieksze?Np,gdybysmy w SW 8,5x42 zmienili tylko konstrukcje aby powiekszala 10x42 czy wtedy tez miala by to samo pole widzenia,co dzisiejsza el 10x42 ?
Dzieki temu forum wiem ze pole widzenia zalezy od przednich okularow.,jednak czy w SW 8,5x42 sá one wyjátkowo duze?
czy mozna to jakos dokladnie podliczyc ze co 1x42 pole widzenia zwiksza sie dokladnie o,,,iles metrow?
Jednak wracájác do pytania,jeszcze raz:
czy roznice pola widzenia tych dwoch swarkow,dzieli tylko i wylacznie roznica powiekszenia?czy np,tak jak widzialem w 8,5x42,zrobili ogromne nietypowe przednie okulay,a w swarku 10x42,poprostu sobie to zlekcewazyli.
Bardzo prosze o odpowiedz,nawet jezeli ktos nie bedzie pewien to prosze aby napisal co mysli,jezeli cos jest nie jasne to z radoscia napisze jeszcze raz.Dziekuje,

eska - Pią 06 Kwi, 2007

pole widzenia lornetki zalezy od uzytych okularow. aby pole widzenia bylo jak najwieksze, zastosowane okulary musza byc odpowiednie (zazwyczaj wieksze pole widzenia, to wieksze i bardziej skomplikowane okulary). Ale przy duzym polu widzenia wazne jest tez by odpowiednio duze byly pryzmaty (inaczej beda winietowaly). roznica w wadze moze wiec wynikac z innych okularow oraz (byc moze) wiekszych pryzmatow w modelu el. 8.5x42.

konrad

marek lasy - Sob 07 Kwi, 2007

Dziekuje Konrad,to co piszesz powinno dawac sie w ramke :wink: Zaczynam pojmowac.A co do swarka gadalem wczoraj z kilkoma Angolami i widze ze oni jeszcze bardziej(niektorzy tylko oczywiscie)upodobali sobie swarki.Maja po czy instrumenty optyczne.el 8x32wb,10x42wb,i teleskop.mnie brak tylko 8x32 :wink: ale dotrwam i uparcie postaram walczyc z moim chorobowym logo :wink: Dziekuje Konrad jeszcze raz.
marek lasy - Nie 08 Kwi, 2007

Wiem ze moje pytania sá na niskim poziomie,jednak dyktowane prosto z serca :wink: Chcialem zapytac sie,kozystajác z okazji fascynujácych testow lornetek 10x42,o wypowiedzenie sie dlaczego akurat jestescie fanami lornetek 10x42,ja rowniez nim jestem,jednak Angole przekonujá mnie ze 8,5,jest najlepsza,wieksze pole widzenia i stabilniejszy widok,jednym slowem wygodniejsze obserwacje.Patrzylem przez nie i,,,sam nie wiem,,,,Chcialem WAS,sie zapytac,czy WY,mysleliscie kiedys o przesiadce z 10x,na 8,5 ???
Zycze rowniez Wam WSZYSTKI KOCHANYM FORUMOWICZÁ WESOLYCH SWIÁT :D :D

ptasiarz - Nie 08 Kwi, 2007

10x42 są lżejsze i ostrzą z mniejszej odległości co w obserwacji ptaków ma duże znaczenie, co do przesiadki na 8 czy 8,5 to nigdy o niej nie myślałem, ósemki mają co prawda wieksze pole widzenia i łatwiej jest pticę namierzyć ale z powiększeniem 10x wrażenia estetyczne są większe a przecierz chyba właśnie o to chodzi. Chętnie natomiast przesiadł bym się na jakiś lekki model 10x50, z dużym polem i małą min. odległościa ostrzenia. :wink:
Wesołych Świąt

marek lasy - Nie 08 Kwi, 2007

Bardzo,bardzo,bardzo,dziekuje Ptasiarzu.nawet nie wiesz jak wielki kamien spadl mi z serca :wink: spodziewalem sie ze tylko bede bardziej sie goráczkowal z powodu bledu jaki zrobilem zakupujác Swarovskiego EL10X42WB,zamiast Swar, EL 8,5X42WB.
Zatem nastepne pytanko bardziej z nadziejá :wink: :czyli nie mam czego zalowac??? :oops:
Dziekuje i SWIETUJCIE MILE I WESOLO :D :D :D

marek lasy - Sro 11 Kwi, 2007

Nie moge zrozumiec dlaczego takie piekne teleskopy swarovskiego,nadal nie mozna kupic by moglo sie patrzec przez nie dwoma oczyma.
Nie moge zrozumiec ze ,nikt mnie nie rozumie ,cos takiego to najwspanialszy przyrzád optyczny po lornetce.Ciekawe czy doczekam sie podobnego wynalazku,i nie mam namysli lornetek podrobek o podobnych parametrach.Wiem ze pisalem juz o tym,jednak,mam teleskop swarovskiego i za kazdym razem jak patrze przez niego,nie moge przebolec ze jedno oko zamykam,krzywiác calá twarzá jakbym jadl cytryne :wink: i tak zabieram go tylko do samochodu,bo ze stojakiem swarka,trudno jest dlugo,spacerowc po lesie.Nie przejmujcie sie to tylko odczucia nieprofesjonalisty,ale kiedys jak zaczná produkowac cos takiego,odezwe sie i napisze Wam ze Mialem Racje :D :D :D :wink:

ptasiarz - Czw 12 Kwi, 2007

Rozumiem Cię doskonale, twarz wykrzywiona z jednej strony to rzeczywiście problem, dlatego proponuję Ci patrzeć przez swarka raz jednym , raz drugim okiem, fizjognomia skrzywiona obustronnie nie zwróci niczyjej uwagi, najwyżej ludzie pomyslą że masz kiepski dzień. :D
marek lasy - Czw 12 Kwi, 2007

Naprawde,ciekawe spostrzezenie. Z tá zmiana oczu masz racje,tyle ze przydaly by mi sie jeszcze conajmniej dwie pary oczu :wink:
Juz kiedys pisalem ze poczekam jeszcze kilka lat,i chyba sam zlácze dwa swarki,albo osobiscie zadzwonie do panstwa Swarovskich i zapytam sie czy oni lubiá CYTRYNE? :wink:
Jezeli jakas marka B.dobra jak LEICA,zacznie produkowac takie cudenka,zdradze bezpowrotnie Swarka i zostane fanem innego logo.Wlasciwie Swarek juz mi przeszedl,tyle ze nie ma na co zbytnio sie przezucic :wink:

Wojtek_B - Czw 12 Kwi, 2007

Marek, kup sobie kurde albo udziergaj przepaskę na oko. Nie będziesz krzywił facjaty, a przy okazji groźnym wyglądem będziesz odstraszał amatorów cudzych lunet.
marek lasy - Czw 12 Kwi, 2007

Opaske juz sobie skombinowalemw pierwszy dzien jak zakupilem pierwsza lunete.Byla to dokladnie opaska,apaszka.Ciemna plama przed okiem nie tylko nie bylá atrakcyjna do podziwiania ale i przypominala jakbym byl piratem i wypalono mi oko przez zbojow.albo Zbyszko z Bogdanca :wink: ale ja mam DWOJE OCZU,ludzie zlitujcie sie i przemyslcie jak wygládalby pieknie swiat widziany w teleskopie przez dwa oczka :roll: :shock: Czyzbysmy drugie oko mieli od parady,od zakrywania???tracimy zbyt wiele zamykajác je,dlatego MANIFESTUJMY,STRAJKUJMY,WALCZMY,by zaczeto w koncu produkowac teleskopy dla dwojga oczu :D :D :D :wink:
Adam Bieniasz - Pią 13 Kwi, 2007

:idea: Przepraszam że skończę twe cierpienia oczne i polecę Ci obejrzeć np. stronę www.bigbinoculars.com i skupiłć swoją uwagę na lornetkach których cena jest cztero cyfrowa ewentualnie w nazwie lornetki jest ED lub APO.
Ewentualnie możesz także sprzedać zapasowy futerał na svarka i za tę pieniądze kupić na allegro lornetkę 20x60 Tento lub Kronos albo nawet dwie.
Na poważnie to istnieją „duże” lornetki do obserwacji terenowych lub stosowane w astronomii do obiektów mgławicowych. Na WWW.optyczne.pl jest nawet test takich lornetek. Jeżeli miałbyś ochotę taką kupić to polecam np Nikona 18x70 z góry.

Kmiernik - Pią 13 Kwi, 2007

Wiele osób patrząc przez lunetę przykłada sobie dłoń w kształcie łódeczki do drugiego oka. To jest bardzo wygodny sposób, bo wtedy drugie oko jest otwarte i patrzy w dłoń w odległości kilku centymetrów. Męczy się wtedy znacznie mniej niż kiedy się je zamyka lub ukrywa pod opaską. Jednocześnie takie zakrycie nie rozprasza i nie przeszkadza w podziwianiu widoku przez lunetę drugim okiem.
marek lasy - Pią 13 Kwi, 2007

Kmiernik to b,ciekawy patent,dziekuje.
Adam Bieniasz,wlasnie jestem w trakcie szukania,jednak ja lubie tylko i wylácznie instrumenty optyczne solidne.I nie chodzi mi wcale o ulubione logo.poprostu wole wydac 10 razy wiecej ale by zakupiony sprzet mnie cieszyl.jak narazie przed oczyma mam tylko teleskop swarovskiego,moze leici.problem w tym ze nie sá poláczone :wink:

marek lasy - Pią 11 Maj, 2007

Prosze szczesciazy,jak znajdzie ktos z Was jakás ciekawá Lornetke,niebywale odbiegajacá swá doskonalosciá od innych,to prosze by dal znak :!: bede bardzo wdzieczny.narazie nawet wygrany w testach Carl Zeiss Victory 10x42 T* FL,nie jest czyms niebywale lepszym od swarovskiego EL.nawet zastanawialem sie nad leica DUOVID 10+15X50 LUB 8+12X42,lecz nie jest zaskakujáco lepsza.Bede czekal niecierpliwie i sprawdzal w nowosciach najlepszych marek.Oczywiscie prosze nie brac ceny pod uwage,bo szukajác najlepszych produktow niestety trzeba wiecej zaplacic.jezeli ktos znalazl jakas zmianke o sprzecie optycznym ktory bedzie dopiero w sprzedazy rowniez prosze o te informacje.Poprostu lornetka itp sprzet optyczny przynosi mi satysfakcje wiec wymienil bym sobie z czasem na cos lepszego.pozdrawiam Was i zycze udanych zakupow :wink:
Namor - Pon 14 Maj, 2007

Czy na prezentacji w Walewicach była mowa o nowościach - podobno w przyszłym roku mają być nowe modele lunet i lornetek.
Arek - Wto 15 Maj, 2007

Jak się pytałem o nowe lornetki, to nabierali wody w usta.

Pytałem się czy nie planują na przykład lornetek klasy 50-60 mm w systemie Porro. Mogą być tak samo dobre jak roofy albo nawet lepsze, a kosztować połowę ceny obecnych SLC.
Fajnie byłoby mieć świadomość, że wybitnego Swarka np. 10x50 można już mieć za 3000-4000 zł. To wciąż ogromna kwota, ale zawsze dużo mniejsza niż obecne 6000 zł.
Powiedzieli, że to dobry pomysł, ale jest moda na dachówy, a poza tym oni są skromnymi technikami i nie oni podejmują decyzję.

Arek

marek lasy - Wto 15 Maj, 2007

A ja czekam na totalna rewelacje,wydaje mi sie ze od wielu,wielu lat w dziedzinie sprzetu optycznego posowamy sie skandalicznie powoli.Wciáz dziwi mnie fakt ze zaawansowana elektronika tak malo wspolpracuje z optyká.Ja np,zmienilbym swarka EL,gdy dowiedzialbym sie chociaz o lepszym rozwiázaniu typu wieksze pole widzenia.Pomys leici DUOVID 10+15X50 LUB 8+12X42,uwazam za bardzo ciekawy i godny uznania.Jednak ciezar 1,270 g- i 1,045 g,to zbyt wiele.Pole widzenia 92m/70m i 118m/90m,rowniez nie fascynuje mnie,wiec niestety to jeszcze nie wielki krok do przodu.Stabilizacja Canona,to rowniez cos co fascynowalo mnie na pierwszy kontakt ztym sprzetem,jednak wciaz czekam,a wlasciwie nie czekam bo mogl bym sie nie doczekac, Milo mi bedzie jak cos wymysla nowego i przydatnego.Czesto klijentow porusz wielka cena,lecz wydaje mi sie ze zawsze i wszedzie powinno sie produkowac wynalazki bez wzgledu na poniesione koszty gdyz jest to mila ciekawostka i czasem od tego typu doswiadczen zaczyna sie wynalazki doprowadzajace do seryjnych produkcji.
Arek - Wto 15 Maj, 2007

W optyce trudno posunąć się mocno do przodu, co nie znaczy, że nie można. W ciągu ostatnich lat staniała i mocno posunęła się do przodu technologia napylania warstw i produkcji szkła niskodyspersyjnego. I w tych dziedzinach oczekiwałbym wyraźnej poprawy. Np. Swarovski w przypadku lunet wyraźnie dodaje symbol HD mówiąc o zastosowaniu w nich fluorytu, w przypadku lornetek tego nie dodaje, choć technicy twierdzili, że jest tam
jakieś szkło o niższej dyspersji.

Arek

ptasiarz - Wto 15 Maj, 2007

Gdyby Zeiss w swojej fl-ce zastosował lepsze okulary, z dystorsją na poziomie 70-80% nie szukałbym niczego lepszego, podejrzewam że ten model ma bardzo dobre obiektywy, i dosyć przestarzałą kostrukcję okularów. No i te fałszywe źrenice.. , to nie brak postępu w technice a brak staranności sprawia że jest jak jest, klienci zachłyśnięci marką i ceną sugerującą cuda i tak łykną produkt choćby był nie do końca udany.
Namor - Wto 15 Maj, 2007

Cytat:
Swarovski przeznacza rok 2008 na wymiane optyki obserwacyjnej, tj. lunet i lornetek.
Ponoc ma byc istna rewolucja na rynku,
- informacja z ptasiarskiej list dyskusyjnej. Dziwne, że nie pochwalili się na prezentacji -
tym bardziej w kontekście lunety Kowa TSN-883.

Arek - Sro 16 Maj, 2007

Rok 2007 to był dla nich atak na rynek lunet celowniczych. Po tym co widziałem na pokazie, wydaje się, że bardzo skuteczny. Mają teraz jako jedyny producent udaną serię Z6 czyli lunet z zoomem 6x, przy czym dającą największe pola widzenia na rynku i największe odstępy źrenicy.

Swoją drogą ciekawy był podział grupy docelowej Swara. Około 70% to myślilwi, około 20% ptasiarze i 10% turystyka... O astronomii nic :( A jak przez 80HD przy 60x zobaczyli Saturna, to nie było osoby, której się ten widok nie podobał.

Arek

marek lasy - Sro 16 Maj, 2007

Arku,dziekuje Ci za niebywale informacje.Nowosci to cos co mie rajcuje :wink:
marek lasy - Sro 16 Maj, 2007

Bylem w sklepie Harrods(Londyn)i wybor sprzetu optycznego byl wspanialy,najlepsza wystawa swarca i leici.ciekawostká dla mnie byl swarovski EL,ktorego cala polowa byla w przekroju,tak abym mogl zobaczyc srodek lornetki,przez szklo.najciekawsze to ze przez tá EL-ke patrzylem,wiec wszystko bylo jak w orginalnej,machina komplikacji w srodku ze szok :wink:
marek lasy - Czw 17 Maj, 2007

Jestem podekscytowany tym co zobaczylem na :

http://www.optyczne.pl/64..._Swarovski.html

Ale Wam dobrze w Kochanej Ojczyznie,majác takie wspaniale pokazy,piekná przyrode,inteligentnych specjalistow,,,,,,naprwde jest sie z czego cieszyc,i byc dumnym :D :D
nie tylko Prezentacja produktów firmy Swarovski,ale i
caly Bogaty program spotkania byl rewelacyjny,gratuluje calej POLSCE :D :D :D

Namor - Czw 17 Maj, 2007

marek lasy napisał/a:

Ale Wam dobrze w Kochanej Ojczyznie,majác takie wspaniale pokazy,piekná przyrode,inteligentnych specjalistow,,,,,,naprwde jest sie z czego cieszyc,i byc dumnym :D :D
nie tylko Prezentacja produktów firmy Swarovski,ale i
caly Bogaty program spotkania byl rewelacyjny,gratuluje calej POLSCE :D :D :D


Kpi czy o drogę pyta?

Zostaw to nudne zamglone miejsce tymczasowego pobytu i wracaj do kraju - wtedy naprawdę będziesz szczęśliwy ;) Tak jak my jesteśmy :)
Tutaj na jednego ptaka nie przypada 1000 "berdłoczerów", a na 1 berdłoczera 1000 ptaków.

PS. a Swarki to w promocji w Tesco sprzedają i ma je każdy przedszkolak.

marek lasy - Pią 18 Maj, 2007

Namor,to sie nazywa Patriotyzm :wink: Nocami snie o Polsce,ale narazie tylko wakacjami tam jestem.Jest pieknie.Namor ja nie kpie :!: , Przyroda w Polse dla mnie jest najpiekniejsza :!: A jak zdecydowanie cos pobije swarka,zapomne o nim,jak i o deszczowej Angli :wink:
Pepin Krootki - Sob 19 Maj, 2007

Marek, napisz podanie do zarządu Svarowskiego, żeby specjalnie dla Ciebie wyprodukowali limitowaną edycję EL'ki "Patriot Edition" w biało czerwonych barwach. Amerykanie już wiedzą jak to się robi (patrz link poniżej). :wink:

http://www.williamoptics....ot_features.htm

marek lasy - Sob 19 Maj, 2007
Temat postu: swarovski
Pepin Krootki,strzeliles w dziesiatke,ale ja EL-ka,juz tak sie nie zachwycam,wolalbym 2 zlaczone razem lunety swarka:P Poki co czekam i czekam na wynalazki, :wink: mialem tez momenty checi przesiasc sie na LEICE,ale po pokazie swarka,dokupie raczej sztucera :wink:
marek lasy - Nie 20 Maj, 2007

Pozwolilem sobie na zmiane tematu Swarovski EL 10x42 WB,na samo ^ swarovski ^Nie tylko dlatego ze malo kto pisze na jej temat,ale i po ostatnim tescie w jakim wypadla nie najlepiej,malo kto zechce zakupic já :wink:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group