forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - 30D i 350D pytania/wnioski

Hakir - Pon 25 Gru, 2006
Temat postu: 30D i 350D pytania/wnioski
Witam
Mam parę pytań. Zakupiłem ostatnio 30D i postanowiłem sprawdzić co w nim piszczy. Wydaje się być ok, lecz jedna rzecz mnie nurtuje.....mianowicie szumy....może mi się coś zdaje ale moja 30-ka szumi bardziej niż 350D którego miałem wcześniej.

Zrobiłem także 3 "DARKI" i ciekaw jestem jak ma się mój egzemplarz w stosunku do testowanego. I czy taki poziom szumu jest normalny. Niżej linki do zdjęć na których dokładnie widać co i jak.

To wykonane z redukcją szumów na off
http://www.fotosik.pl/sho...99b2f52932d465d

To wykonane z redukcją szumów na auto
http://www.fotosik.pl/sho...0c70d6967413e70

To wykonane z redukcją szumów na on
http://www.fotosik.pl/sho...f5691c23e3605a2

Wszystkie trwają ok 3min+/- troszkę :) temp otoczenia około 19 stopni, ISO 3200.


A i jeszcze jedno. Jak to jest z tymi dead i hot pixami??? czy jest jakiś wiarygodny sposób żeby to sprawdzić, a jeśli tak to jaki??

Remol71 - Pon 25 Gru, 2006

Trochę nie na temat, ale nie mogę się powstrzymać. To prawdziwe nieszczęście, kiedy nie wychodzi fotografia dekli.
Hakir - Pon 25 Gru, 2006

Jezu ludzie!!! Litości..... czy na wszystkich forach można otrzymać tak prostolinijne i infantylne odpowiedzi??? Mnie akurat bardzo interesuje to jak działa mój aparat, mimo iż niektóre sprawy w ogóle nie maja wpływu na rezultat końcowy. Po prostu jak za coś płace, to co stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić to i owo....???
MM - Pon 25 Gru, 2006

Jaki jest sens robienia takich zdjęć? Po cholerę to sprawdzać? Napiszę Ci tylko, że wczoraj kolega przysłał mi zdjęcie robione olkiem E-500, ISO 100, czas 1 minuta. Było DUUUUUŻO gorzej!! Więc zamiast - sorki - zajmować się duperelami lepiej zacznij robić normalne zdjęcia. A tym co widzisz się nie przejmuj.
Wesołych Świąt

Hakir - Pon 25 Gru, 2006

Nie no widze ze nic się nie dowiem......ja się nie przejmuje tylko jestem ciekawy.... (Boże pomocy milion razy to samo) I zapewniam, że robie normalne zdjęcia.......
MM - Pon 25 Gru, 2006

W takim razie konkret. W jaki sposób stwierdziłeś, że Canon 30D szumi bardziej od Canona 350D na ISO 3200? Z niecierpliwością czekam na KONKRETNĄ odpowiedź na to pytanie. :D
Arv - Pon 25 Gru, 2006

Remol71 napisał/a:
Trochę nie na temat, ale nie mogę się powstrzymać. To prawdziwe nieszczęście, kiedy nie wychodzi fotografia dekli.


A jeżeli ktoś para się np. astrofotografią ?
Aparat z kiepskim "darkiem" zepsuje mu wszystkie zdjęcia albo zmusi do pstrykania kilkunastu zdjęć i łączenia ich.

Pozatym czasem zdarza się czasem cropować aż do 1:1 i wtedy martwa pikseloza wymaga dodatkowej zabawy.
Jeden hot-piksel przy robieniu jpg'a z mocniejszą kompresją potrafi sknocić niemal cały jpegowy kwadrat 8x8. (Miałem parę takich zdjęć nocnych z mojego poprzedniego aparatu).

Może w popularnej fotografi fotografowanie dekla jest przesadą ale nie nabijałbym się bo nigdy nie wiadomo co komu potrzebne.

A pozatym w czasach gdy technologia jest na tak wysokim poziomie, "darki" są jakąś metodą jej porównania. Nikt nie twierdzi, że na "popularnych/normalnych" zdjęciach te różnice są do wychwycenia.

Hakir - Pon 25 Gru, 2006

Porównywałem szumy na ISO 1600!! To widać na oko.... nie chodzi o szum monochromatyczny ale kolorowy jest go więcej!! Przez 6 mieś miałem 350D i udało mi się go sprawdzić. Teraz mam 30D i jest duża różnica!!!!
MM - Pon 25 Gru, 2006

Proponuję mniej tych wykrzykników i pisać normalną czcionką. Jak będziesz dalej tak "wrzeszczał" na necie to nikt nie będzie chciał z Tobą gadać. Po drugie skoro 350D na ISO 1600 miał mniejsze szumy to proponuję dalej robić nim zdjęcia albo oddać 30D do serwisu bo coś za dużo tam gorących pikseli jak na fotografowanie dekli ... tzn. gwiazd. A szum w Canonie jest colorowy, jak chcesz monochromatyczny to sobie kup Nikona.
Hakir - Pon 25 Gru, 2006

350d sprzedałem... miałem 4 sztuki i każda miała jakiś feler...szkoda gadać. 30D kupiłem 3 dni temu i nie muszę oddawać do serwisu, jak coś to mi wymienią na inny w sklepie. Najlepiej gdyby jakiś właściciel 30D przesłał mi parę zdjęć na dużym ISO i sam bym porównał.
Arek - Wto 26 Gru, 2006

Robienie darków ma jak największy sens i to nie tylko w przypadku astrofoto. Próbowaliśmy to wyjaśnić choćby przy okazji testu Sony Alfa.

Wracając do meritum sprawy. 3-mitutowe darki dla różnych ISO masz w naszym teście
30D:

http://www.optyczne.pl/in...est_ap=16&roz=6

Arek

Hakir - Wto 26 Gru, 2006

Wiem Arku sugerowałem się waszym testem przed zakupem 30-tki. Ciekawi mnie czy to co widać na moich darkach można uznać za normę?? Gdybym miał wasze w "Full size" to bym sobie porównał....
protazy - Wto 26 Gru, 2006

Hakir - rozumię Twoje rozgoryczenie wynikami domowych testów gdyż miesiąc temu miałem identyczne odczucia. Też przesiadłem się z 350 na 30 i szok :? szumy jak na kompakcie (wcześniej miałem G5 ) ale po miesiącu cykania mogę stwierdzić że nie w tym miejscu jest zasadnicza różnica między tymi aparatami, matryce i szumy mają na pierwszy rzut oka bardzo podobne.
Hakir - Sro 27 Gru, 2006

Mam prośbę mógłbyś zrobić trzy takie same darki jak moje i przesłać mi na e-maila tak żebym mógł sobie porównać. fajne by było jak byś dorzucił parę zdjeć z dużym ISO dla porównania. Jakbyś miał chwilkę to napisz do mnie na GG.
protazy - Sro 27 Gru, 2006

Postaram sie spełnić Twoją prosbę choć uważam że Twoje obawy podyktowane są nadmiernymi oczekiwaniami w stosunku do tego sprzętu :P ale myślę że przejdzie Ci tak jak mi :D . Na GG nie napiszę bo niepotrafię wyciągnąć Twojego nt z tych ikonem poniżej.
Remol71 - Sro 27 Gru, 2006

Hakir napisał/a:
Jezu ludzie!!! Litości..... czy na wszystkich forach można otrzymać tak prostolinijne i infantylne odpowiedzi??? Mnie akurat bardzo interesuje to jak działa mój aparat, mimo iż niektóre sprawy w ogóle nie maja wpływu na rezultat końcowy. Po prostu jak za coś płace, to co stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić to i owo....???


Strasznie nerwowe to społeczeństwo.

MM - Sro 27 Gru, 2006

Remol, jak ktoś pisze w swoim profilu - "Maniakalno obsesyjne analizowanie zdjeć" to takie zdanie wiele tłumaczy. I dlatego wcześniejsze linki rozumiem. Dyskusji podejmował nie będę, wolę z fotografem o zdjęciach pogadać.
protazy - Sro 27 Gru, 2006

Panowie 8) czepiacie się 8) przecież każdy potrzebuje potwierdzenia że to co kupił jest tym naj.... Jedni to robią latając po lotnisku a inni siedząc w domciu robiąc foty dekla :D ale to przechodzi i potem już zostaje tylko latanie po lotnisku :D . Też to przeżywałem i jestem w stanie to zrozumieć, co prawda po lotniskach nie biegam choć niedaleko mam Ostrawę za to przez dwa dni świąt w górach brodziłem w strumieniu :D
MM - Sro 27 Gru, 2006

Ja tam bym chętnie połaził po strumieniach, oj bardzo chętnie! Ile można te samoloty robić... potem jakiś ślub, jakaś reporterka z miasta i znowu samoloty... i znowu ślub... ble! Przyrody mi potrzeba, natury :D Jak będziesz strumieniami szedł do tego lotniska to daj znać... połazimy razem :lol:
1507 - Sro 27 Gru, 2006

ja mam 30D i nie przjmuję się szumami, 30D to taki lepszy 20D kiedyś czytałem jakiś artykuł na temat 20 i 350(też miałem i sprzedałem bo nie podobały mi się zdjęcia robił z moimi obiektywami) no i generalnie wychodziło na to że 20 jest lepsza, jeśli chodzi o szumy to trudno mi to określić robiłem na różnych iso i dla mnie to szumi tak samo więcej na 3200, daj sobie spokój z tym problemem do czego ci iso potrzebne robisz zdjęcia nocą?Ja uważam że mój 30D jest znacznie lepszy od 350-ki i już. A szum to chyba zależy też od wielkości "czipa" i megapixeli.
protazy - Sro 27 Gru, 2006

Niema sprawy :lol: coprawda w promieniu 100km chyba niema żadnego lotniska 8) ale do czego są databanki :D . Mam chałupkę między Zawoją a Korbielowem niedaleko Pilska i Babiej :lol:
Ps. I niema tam zasięgu żaden z operatorów sieci komórkowej :P

MM - Sro 27 Gru, 2006

Zawoja.... piękne okolice, chyba się skuszę. A co do szumów, to aż mnie korci dać tutaj zdjęcie robione przy ISO 3200, ale z ... 5D :lol: Choć może się wstrzymam bo znam ludzi których takie przykłady zniechęcają do robienia zdjęć.... bo ich szumi bardziej. A jak mówię, że nie ma to większego znaczenia to mi z fotkami denek wyjeżdzają i tak w kółko macieju... A piękne zdjęcia robią ludziska i gdyby nie internet to o takich duperelach jak testy szumów nigdy by się nie dowiedzieli... :cry:
protazy - Sro 27 Gru, 2006

Aaaa serdecznie zapraszam :D właśnie jutro wieczorem wracam tam do rodzinki która mogła sobie zostać(ja niestety musiałem troszkę popracować) :P , a jeśli chodzi o darki i fotki to już Hakirowi posłałem :lol:
adp007 - Pią 29 Gru, 2006

Remol71 napisał/a:
Hakir napisał/a:
Jezu ludzie!!! Litości..... czy na wszystkich forach można otrzymać tak prostolinijne i infantylne odpowiedzi??? Mnie akurat bardzo interesuje to jak działa mój aparat, mimo iż niektóre sprawy w ogóle nie maja wpływu na rezultat końcowy. Po prostu jak za coś płace, to co stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić to i owo....???


Strasznie nerwowe to społeczeństwo.

Heh, korzystając z małego OT ;) :
mam taką prace ze jeżdżę dużo samochodem, więc naturalną rzeczą jest CB radio.
Właczam o 6:20 radio w środe 27-12-2006 i słyszę jak dwóch panów obrzuca się bardzo ciężkimi inwektywami.
"święta świeta i po świętach... a to Polska właśnie" pomyślałem.

Niniejszym przepraszam za ot.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group