forum.optyczne.pl

Opinie i uwagi - Nowy punkt Regulaminu

Ilona - Wto 10 Lut, 2009
Temat postu: Nowy punkt Regulaminu
Z zainteresowaniem i zdziwieniem przeczytałam nowy punkt Regulaminu:

24. Zabrania się pisania postów reklamujących uslugi lub towary.

- Drodzy Moderatorzy- ten punkt łamie połowa postów na Forum - np. wszystkie, w których polecacie (zatem reklamujecie) określony obiektyw, body itp. :roll:
Reklamą jest:
- polecanie jakiegoś sprzętu
- polecanie sklepu
- pisanie o promocjach (reklama usługi)
- opisywanie zalet jednego sprzętu przez porównanie z wadami innego (reklama nie wprost)

Może warto przemyśleć ten punkt, a przynajmniej jego sformułowanie ?

goltar - Wto 10 Lut, 2009

Masz racje, wiedziałem że ktoś się do tego "przyczepi" ;)
Nie chcemy postów które mają charakter reklamy.
Polecanie jakiegoś sprzętu, polecanie sklepu, pisanie o promocjach, opisywanie zalet jednego sprzętu przez porównanie z wadami innego jest oczywiście dozwolone, bo to są nasze opinie, a nie reklamowanie własnych usług. Inaczej mówiąc reklamowanie kogoś, bez uzyskiwania z tego tytułu korzyści jest dozwolone. Reklamowanie własnych usług/towarów lub takich w wyniku których możemy mieć wymierne korzyści jest zabronione. Może warto zmienić to sformułowanie właśnie na takie jak napisałem w poprzednim zdaniu. Jeszcze trzeba dodać że w dziale sprzedam/kupię/zamienię ta zasada nie obowiązuje jeśli korzyści dotyczą towarów na własny użytek lub w małej skali. Inne propozycje mile widziane :)

goltar - Sro 11 Lut, 2009

Zmieniłem ten punt na następujący: "Zabronione jest umieszczanie reklam i ogłoszeń firmowych lub innych mających charakter komercyjny (które mają służyć pozyskiwaniu klientów)." Mam nadzieję że tak jest lepiej.
Jasper - Nie 22 Lut, 2009

goltar napisał/a:
Mam nadzieję że tak jest lepiej.

Jest lepiej. Przepis powinien być redagowany w sposób jasny, dający jak najmniej możliwości interpretacji ( utopia). W tym przypadku różnica pomiędzy tym, o czym piszecie z Iloną jest tak trudna do precyzyjnego określenia, że chcąc go ( przepis) respektować konieczna jest czujność i własciwa ocena moderatora.
To Wy tworzycie portal do Was więc należy wyznaczanie kryteriów( w tym przypadku regulamin) , któremu mają się podporządkować korzystający. Do moderów należy także zakres oceny czy w konkretnym przypadku granica została przekroczona czy informacja mieści się w normie lub czy można odpuścić jako małe odstępstwo.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group