forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - Pierścienie

vip321 - Sro 17 Sty, 2007
Temat postu: Pierścienie
Słyszałem ze nikon nie zaoszcza na nieskonczonośći ale słyszałem ze są pierścienie które zaoszczają mozecie mi powiedziec jakie to są. Mam aparat d80
MM - Sro 17 Sty, 2007
Temat postu: Re: Pierścienie
vip321 napisał/a:
nikon nie zaoszcza


Poproszę o przetłumaczenie na polski tego co jest tutaj napisane...

Arv - Czw 18 Sty, 2007
Temat postu: Re: Pierścienie
vip321 napisał/a:
Słyszałem ze nikon nie zaoszcza na nieskonczonośći ale słyszałem ze są pierścienie które zaoszczają mozecie mi powiedziec jakie to są. Mam aparat d80


Nikon nie zaoszczędził na nieskończoności ale jak masz specjalne pierścienie to możesz to olać (oszczać).

Jak będzie wielka wyprz to chyba warto kupić taki pierścień.

(-:
Arv


P.S. Nowy firefox sprawdza pisownię niczym M$ W0rd. www.firefox.pl Polecam leniom i dyslektykom.

adp007 - Czw 18 Sty, 2007

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pisac każdy może :lol:

A jeśli mamy już OT:wyobraziłem sobie dwie grupy krasnoludków: jedne robią to co normalnie robi sie w toalecie, drugie próbują zaostrzyć coś w nieskończoności.
A wszystko to w body d80 :lol:

RobertO - Czw 18 Sty, 2007

panowie, podejdzcie powaznie do sprawy. ktos wie co to za pierscienie?
off-topic mozna zaczynac jak w watku znajdzie sie odpowiedz na nurtujace autora pytanie, wczesniej nie wypada.

pozdrawiam

Brzeku - Czw 18 Sty, 2007

nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałem ale chyba chodzi o to że nikon nie ostrzty na nieskończonośc ?? nie znam się na nikonach jestem w innym systemie ale mimo wszystko nie możliwe żeby to była prawda, jedyne co mi się w tej kwestii o uszy obiło to chyba zastosowanie do nikona obiektywów na m42 ty chyba wtedy nie ostrzą na nieskończonośc i potrzebne sa pierścienie... nie wiem czy mam racje ale coś mi się tak obiło a może autor postu sprecyzuje problem ?? :wink: pozdrowionka
vip321 - Czw 18 Sty, 2007

No fakt teraz jak przeczytałem to co napisałem w tedy siedząc po nocy to sam siebie nie rozumiem. Ale wytłumacze to teraz na spokojnie. Chodzi mi o ze są takie nasatki które zakładamy na nikonka i potem do tej nasatki stare obiektywy np. zeissa czy innych firm. I jak ma sie np stalke 50mm o jasności 1,8 z ręczną ostrością to jak machasz tym pokrętłem na tym analogowym szkle to jak chcesz zaostrzyć do nieskonczoności to nikon nie moze sobie z tym poradzić. Słyszałem ze są jakies specjalne pierścienie ( nasatki) które dają sobię z tym rade. I chodzi mi o to czy ktoś wie moze jakiej firmy czy jaki model są te nasadki co działąją po ludzku od a do z.
Arv - Pią 19 Sty, 2007

Nikt się nie pali do odpowiedzi to może ja powiem co wiem.
Rzeczywiście niektóre pierścienie redukcyjne do gwintu M42 (mocowanie obiektywów w Zenitach) powodują, że nie da się ustawić poprawnie ostrości na nieskończoność.
Z tego co wiem istnieją przejściówki wyposażone soczewkę (raczej niepolecane) albo z odpowiednio dobraną grubością.
Myślę, że jeżeli chcesz montować to swojego Nikona stare manualne obiektywy to poszukaj takiej przejściówki na allegro i ustal ze sprzedawcą czy będzie ostrzyć w nieskończoność czy nie.
AFAIK zgodnie z prawem towar kupiony poza siedzibą firmy możesz zwrócić do 10ciu dni.

Ponieważ nie mam Nikona mogę się mylić więc proszę o sprostowanie.

No i polecam tę kontrolę pisowni w firefoxie. Zawsze tekst wygląda inteligentniej bez literówek i błędów ;-).

Mikan - Pią 19 Sty, 2007

Jako, że siedzę w M42 od jakiegoś czasu, to potwierdzę, że to co pisał Arv jest prawdą.
Nikon nie ostrzy na nieskończoność ze szkłami M42, aby tego uniknąć należy zastosować przejściówkę z soczewką korygującą. Jak każdy element optyczny, pogarsza ona jakość takiego zestawu. Ponadto dodam, że są dostępne soczewki MC (z powłokami antyodblaskowymi), podobno oferują lepszą pracę pod światło od zwykłych soczewek - czy to prawda? Nie wiem, nie testowałem, bo sam używam Canona, który takich problemów nie ma 8)

vip321 - Pią 19 Sty, 2007

Nie no luz ja jestem dyslektykime i dysortografem :( staram sie z tego wyjść i tak już dobrze pisze. Musiał byś mnie zobaczyc 10 lat temu. To była masakra. NO wiem ze canon własnie takic hproblemów nie ma ale nie lubie canona jakoś nie leży mi w rękach:) Chodz uważam ze też jest dobrym aparatem :)
Arek - Sob 20 Sty, 2007

To może Pentax? Tam z manualnymi obiektywami mocowanymi na przejściówkach jest
najprzyjemniej - działa prawidłowo pomiar światła i masz potwierdzenie ostrości.

Arek

adp007 - Sob 20 Sty, 2007

ha, teraz rozumiem.
tez słyszłaem o podobnej kwestii (co by potwierdzało co zostało napisane), a że nie miałem do czynienia z m42/body nikon to osobiście sie z tym nie zetkąłem :|

Mikan - Sob 20 Sty, 2007

Potwierdzenie ostrości można też uzyskac w canonach, trzeba tylko zastosować przejsciówke z dandelionem (chip emulujący obiektyw AF).
eudajmonion - Nie 21 Sty, 2007

Mikan napisał/a:
Potwierdzenie ostrości można też uzyskac w canonach, trzeba tylko zastosować przejsciówke z dandelionem (chip emulujący obiektyw AF).


gdyby producent odblokował software'owo body canona to nie potrzebna byłaby przejściówka z chip'em i byłoby potwierdzenie ostrości z obiektywami manualnymi jak w pentax'ie?
czy dobrze rozumiem?

Mikan - Nie 21 Sty, 2007

eudajmonion napisał/a:

gdyby producent odblokował software'owo body canona to nie potrzebna byłaby przejściówka z chip'em i byłoby potwierdzenie ostrości z obiektywami manualnymi jak w pentax'ie?
czy dobrze rozumiem?

Dobrze rozumiesz, IMO to tylko kwestia software'u.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group