forum.optyczne.pl

Teleskopy, lunety i celowniki optyczne - lunety

Dawid 13 - Nie 21 Sty, 2007
Temat postu: lunety
Witam wszystkich, jestem nowy i raczej laikiem jednak zawsze marzyłem o fajnej lunecie, dlatego proszę jeśli możecie doradżcie mi jaką lunetę powinienem nabyć tak gdzieś do 2 tysięcy abym mógł oglądnąć gwiazdy a także podglądać przyrodę. zastanawiałem się nad lunetą William Optics IBIS APO 80 ze szkła ED lub jakimś Celestronem lup Sky-Watcher, jednak ostatnio przeczytałem,że teleskopy typu Maksutowa śwoetnie się do tego nadają, i również można robić fajne zdjęcia.Proszę o pomoć , z góry dziękuję i pozdrawiam.
Arek - Nie 21 Sty, 2007

Maksutowy są przeważnie ciemne ze względu na słabe światło i obstrukcję, więc do przyrody bym nie polecał. Tego WO nie znam, ale z parametrów wygląda bardzo OK.
Poza tym WO robi bardzo dobre produkty o dobrym lub świetnym stosunku jakości do ceny.

Arek

eska - Nie 21 Sty, 2007

Ja z koleji odradzam tanie refraktory Celestrona czy Sky-Watcher (ktore zreszta praktycznie nieczym sie nie roznia poza kolorem tubusu). Ich najwieksza bolaczka jest kiepskie wykonanie mechaniczne od konstrukcj statywu po wyciag okularowy.

Teleskopu WO, ktory wymieniles rowniez nie znam, ale pamietaj o prostej zasadzie podzialu kasy, ktora dysponujesz: 1/3 na teleskop, 1/3 na okulary, 1/3 na statyw+montaz. Tylko wtedy sprzet sprawi Ci prawdziwa radosc i oszczedzi nerwow.

konrad

Dawid 13 - Nie 21 Sty, 2007

Bardzo dziękuję, w jakimś sklepie pisało o Maksutowie że daje dużo światła i wychodzą świetne zdjęcia , a że średnica spora to uwierzyłem ,ale sklep musi chwalić, dzięki że tak szybko odpisałeś, szkoda że nie ma testu lunet na optycznych.pozdrawiam.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group