forum.optyczne.pl

Materiały światłoczułe i akcesoria ciemniowe - stare filmy

tygryso - Nie 05 Kwi, 2009
Temat postu: stare filmy
mam pytanie do Szanownych Forumowiczów.

w 1990 r. kamera rosyjską (nie pamiętam nazwy, była nakręcana na sprężynę, kupiłem ją za jakieś groszowe pieniądze jako, że kapitalizm już szalał i nikt tego nie chciał kupić w sklepie optycznym) nakręciłem kilka filmów (heh, czasy technikum, nagrania na lekcjach). filmy te w kasetach zapakowałem do aluminiowych folii, w których były uprzednio i zamknąłem w w pudełkach oryginalnych. następnie filmy zagubiłem. Na jakieś 19 lat, bo niedawno je odnalazłem.

jestem "zupełnie zielony" w temacie wywoływania i głównie pytam czy w ogóle da się jeszcze takie filmy wywołać, jeżeli tak ( ja myślę , że nic tam nie będzie, ale wolę zapytać zanim wyrzucę ) to gdzie w okolicach 3miasta z tym się zgłosić.

dziękuję z góry za podpowiedzi.

garreth - Nie 05 Kwi, 2009

gwoli ścisłości - Ty robiłeś zdjęcia czy nagrywałeś filmy? :roll:
ghost - Pon 06 Kwi, 2009

w sklepie czarno-białe się trudnią czymś takim.
samemu to nie wiem... proces wywołania miał strasznie dużo etapów i jeżeli to jest format 8mm to wymagał rozcięcia kliszy na pół - wzdłuż.
już samo nawinięcie takiej ilości kliszy tak żeby była luźna w kąpieli jest nie lada wyzwaniem.

tygryso - Pon 06 Kwi, 2009

film to był, raczej 8mm bo co innego, małe kasetki, bodajże 10-15 min filmu na jednej. z tego co pamiętam 3 czarno-białe i 1 kolorowy mam (miałem lub będę miał)
ghost - Pon 06 Kwi, 2009

http://www.fotopraktyk.republika.pl/dane/ka8mm.htm

powodzenia :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group