forum.optyczne.pl

Opinie i uwagi - aaaaaa!!! Wyskakujące okienka flaszowe na optycznych!

marcinek - Pią 17 Kwi, 2009
Temat postu: aaaaaa!!! Wyskakujące okienka flaszowe na optycznych!
błagam, NIE! Wyskoczyło mi dzisiaj takie jakieś "chrup mniam" nie wiem co bo utłllukłem zanim się wyswietliło do końca.
Błagam, bez wyskakiwaczy. Taki syf kończy się regułkami flashblocka albo innego adblocka. Możecie poinformować o tym reklamodawców. Albo wprowadzić abonament dla tych, którzy nie chcą odlądać takich reklam.
marcinek

amv - Pią 17 Kwi, 2009

Mnie też to zszokowało dwa dni temu,ale więcej tego nie widziałem.
Nic tak nie potrafi wyprowadzić z równowagi jak wieszający się windows i takie reklamy ... :twisted:

benetnash - Pią 17 Kwi, 2009

Całe szczęście, że używam adblocka z dodatkową subskrypcją na wycinanie google analytics i tego typu szpiegów ;)
mavierk - Pią 17 Kwi, 2009

no ja jestem zlym człowiekiem i korzystam z adblocków i nie widziałem niczego takiego xD
RobertO - Pią 17 Kwi, 2009

z pewnych przyczyn musimy miec podpisana umowe z agencja reklamowa, a oni czasem wrzucaja takiego smiecia. jest to ograniczone do minimum, lecz czasem zdarzy sie ze wrzuca jakas kampanie kampanie w wyskakujacym banerkiem, ale pojawia sie ona tylko raz i bardzo sporadycznie. mi np. nie wyskoczylo jeszcze.

zmienilem ustawienia i bedzie tego jeszcze mniej

prosze o wyrozumialosc

Itey - Pią 17 Kwi, 2009

może spróbujcie wyjaśnić agencji reklamowej, że używanie pop-up powoduje zablokowanie całego sajtu w adblockerze i wtedy nie mają kompletnie nic ze swoich reklam.
Choć pewnie to trochę jak rzucanie grochem o ścianę

marcinek - Sob 18 Kwi, 2009

Itey: Święte słowa. Na tym formum jest chyba na tyle duża kultura techniczna użytkowników, że każdy potrafi sobie skonfigurować flashblocka/adblocka tak, żeby utłuc takie kampanie.
Swoją drogą dziwne, że w firmach reklamowych nie mają takiej świadomości, bo jak sądzę głupki też tam nie pracują :-) A prezecież zasada jest prosta i odkryta milion lat temu przez googla - przegniesz z nachalnością to wyblokują, zostawisz małą tekstową, sformatowaną pod odbiorcę reklamę - to klikną.

miłego łikendu

Jesienny - Sob 18 Kwi, 2009

Tu nie chodzi o firmy reklamowe, a o klienta. Klient chce, klient płaci i dostaje - nie zawsze daje się klientowi wybić głupoty z głowy. Za subskrypcją też się opowiadałem, ale to było wtedy gdy reklamy "na chwilę" trafiły także między wypowiedzi na forum.

Tak czy siak, niezależnie od wkurzalności takich reklam, to tutaj przytrafiła mi się taka cholera może ze dwa razy. Trochę mało by zaczynać blokować.

RobertO - Sob 18 Kwi, 2009

Jesienny napisał/a:
Za subskrypcją też się opowiadałem, ale to było wtedy gdy reklamy "na chwilę" trafiły także między wypowiedzi na forum.


no ale dzieki temu macie szybko dzialajace forum na oddzielnym serwerze i wczoraj bylo tak ze strona padla a forum dzialalo :-) tak wiec czasem warto sie przemeczyc i reklamy poogladac.

edmun - Sob 18 Kwi, 2009

forum nie działało około 14:00 do 15:00
RobertO - Sob 18 Kwi, 2009

edmun napisał/a:
forum nie działało około 14:00 do 15:00


ale strona ponad dwa razy dluzej byla martwa

MC - Sob 18 Kwi, 2009

Ale tez byla zdechnieta :razz:
Wolalbym, aby tych reklam nie bylo. Ale rozumiem tez, ze serwis musi na siebie zarabiac.

kozidron - Sob 20 Cze, 2009

RobertO napisał/a:
jest to ograniczone do minimum, lecz czasem zdarzy sie ze wrzuca jakas kampanie kampanie w wyskakujacym banerkiem, ale pojawia sie ona tylko raz i bardzo sporadycznie. mi np. nie wyskoczylo jeszcze.

zmienilem ustawienia i bedzie tego jeszcze mniej

prosze o wyrozumialosc



no to ustawienia się już "odmieniły" teraz się goni okienko żeby je wyłączyć, w ciągu 20 minut 3 razy, chyba zrobię jak mavierk, bo przeglądając forum fotograficzno -optyczne nie chce oglądać reklamy nissana(wolę draże albo wykałaczki).

RobertO - Sob 20 Cze, 2009

kozidron, nic sie nie odmienilo, po prostu miales pecha.
goltar - Sob 20 Cze, 2009

Kozidron nie tylko ty masz pecha :) , mi już dziś tak 2 razy :neutral:
mavierk - Sob 20 Cze, 2009

w sumie to nie mam nic przeciwko kolorowym banerom, nafaszerowanym wszędzie tekstem likami do reklam z google w tekscie, ale te wyskakujące reklamy są niemiłe :) Bo nie widzę tego, co Wy "o, wyskakuje kolejne 5gr/oglądnnięcie, jaki to miły widok!"
RobertO - Sob 20 Cze, 2009

mamy do wyboru podpisac umowe z domem mediowym ktory wrzuca takie reklamy na ktorych i tak sie grosze zarabia i miec za darmo badanie gemius traffic albo nie podpisywac i placic za badania kazdego miesiaca

tak wiec rachunek jest prosty, wolicie zeby 2 x w miesiacu wyskoczyl wam jakis popup czy chcecie miec jeden test mniej w miesiacu? bo miesieczny koszt badania jest porownywalny z kosztem przeprowadzenia jednego testu aparatu

piotr_u. - Sob 20 Cze, 2009

skoro tak sprawa wyglada, to wolimy wiecej reklam i wiecej testow :smile:
zug - Sob 20 Cze, 2009

ja problemów nie mam, używam safari+blokada wyskakujących okien i nic :cool:
żadnych reklam bannerów :twisted:

RobertO - Sob 20 Cze, 2009

zug, no to nie masz sie czym chwalic, bo gdyby wszyscy robili tak jak ty to Optyczne.pl by nie istnialo
zug - Sob 20 Cze, 2009

RobertO napisał/a:
o to nie masz sie czym chwalic,

pewnie że nie mam bo to prosta funkcja przeglądarki, mam możliwość to korzystam :???:

RobertO - Sob 20 Cze, 2009

zug, a ja mam mozliwosc zablokowania dostepu do strony dla tych co korzystaja z adblokerow i chcialbys abym z tej mozliwosci korzystal?
zug - Sob 20 Cze, 2009

RobertO, nie rozumiem, mając system mac os x i przeglądarkę safari nie mogę korzystać z tej funkcji jaką daje mi system.
na poprawę humorów

RobertO - Sob 20 Cze, 2009

zug, mozesz do woli korzystac z opcji jakie daje ci przegladarka, tak samo jak ja moge korzystac z mozliwosci jakie daje mi Java i php.

jednak miej na uwadze ze optyczne.pl nie jest organizacja nonprofit. tak jak kazdy chcemy miec sie z czego utrzymac a miesieczne koszty utrzymania serwisu i zapewnienia wam dostepu do odpowiedniej ilosci tekstow sa niemale. zatem staram ci sie przekazac to, ze gdyby kazdy wychodzil z takiego zalozenia jak ty i korzystal z adblokerow, to liczba wyswietlen banerow reklamowcyh na stronie bylaby rowna zero, a co za tym idzie przychody rowniez bylyby zerowe. tak wiec juz po pierwszym miesiacu strona przestalaby istniec.

zatem skoro ty zamierzasz korzystac z mozliwosci jakie daje ci przegladarka, to ja moge zaczac korzystac z mozliwosci jakie daje mi java i php. wowczas po wpisaniu w przegladarce www.optyczne.pl wyswietli ci sie zamiast strony komunikat "persona non grata". bo osoby korzystajace z adblokerow przynosza mi jedynie straty, gdyz w zwiazku z generowanym przez nie ruchem musze ponosic wieksze koszty na utrzymanie serwerow, a przychody z ich odwiedzin sa dla mnie rowne zeru.

ghost - Sob 20 Cze, 2009

tak btw.. przychody są z wizyt czy z klikania?
RobertO - Sob 20 Cze, 2009

sa rozne modele rozliczen, ale glownie z ilosci wyswietlen sa pieniadze. natomiast reklamodawca czesto okresla efektywnosc kampanii na podstawie klikniec i jesli jest ich zbyt malo to uznaje ze nie warto sie reklamowac na danej stronie lub ze reklama nie byla warta pieniedzy ktore na nia wydal
zug - Sob 20 Cze, 2009

RobertO napisał/a:
ale glownie z ilosci wyswietlen

czy mam to rozumieć tak, że jeżeli korzystam z adblokera to przez moje wejście na stronę nie jest "nabijany licznik wyświetleń"danej reklamy np bannera na stronie głównej

RobertO - Sob 20 Cze, 2009

adbloker blokuje wykonywanie skryptu naszego adserwera ktory jest odpowiedzialny za wyswietlanie reklam i zliczanie tych wyswietlen, gdy skrypt jest blokowany reklama sie nie pojawia i tak jak mowisz nie nabija sie licznik. w momencie gdy rozliczamy sie z reklamodawca ktory placi nam okreslona kwote za okreslona liczbe wyswietlen to na wizytach osob z adblokerami nic nie zarobimy, a obciazaja one serwer tak samo jak inni.

zatem np. zakladajac hipotetyczna sytuacje ze mamy strone na serwerze ktorego utrzymanie kosztuje nas 500zl miesiecznie i odwiedza nas 300tys ludzi miesiecznie, ktorzy powoduja max 90% wykorzystanie parametrow serwera (transfer, pamiec, moc obliczeniowa). w kolejnych miesiacach dochodzi nam np. 60 tys czytelnikow korzystajacych z adblocka to serwer zaczyna sie zapychac i musimy podjac decyzje o przesiadce na lepszy ktory bedzie nas kosztowal 800zl miesiecznie, a do tego dochodza koszty przesiadki na nowa maszyne. zatem wydajemy 300zl wiecej kazdego miesiaca, a wplywy z reklam sie nie zwiekszaja.

kozidron - Sob 20 Cze, 2009

goltar napisał/a:
Kozidron nie tylko ty masz pecha :) , mi już dziś tak 2 razy :neutral:


wcale nie mam pecha :wink: , bo teraz loguje się z innego ip i znowu gonie okienko nissana. Podejrzewam, że wyskakuje to wszystkim, tylko niewielu się właśnie przyznaje że ma adblocki. Reklam pewnie będzie więcej takie życie....to był też duży plus dla tego forum, zrobię jak mavierk i przestane marudzić.

RobertO - Sob 20 Cze, 2009

kozidron, korzystasz z innego kompa, albo czyscisz cookies to jestes traktowany jako nowy uzytkownik i znow musisz swoje 2 nissany zobaczyc

a co do robienia jak mavierk to przeczytaj prosze co pisalem powyzej

kozidron - Sob 20 Cze, 2009

RobertO napisał/a:
kozidron, korzystasz z innego kompa, albo czyscisz cookies to jestes traktowany jako nowy uzytkownik i znow musisz swoje 2 nissany zobaczyc

a co do robienia jak mavierk to przeczytaj prosze co pisalem powyzej


RobertO, jasne -nie jestem dzieckiem neostrady...., korzystam z innego kompa, jestem na innym ip, nie w tym rzecz...po prostu otwarcie zastanawiam się czy rzeczywiście będziesz blokował użytkowników adbloków...czy tylko nas straszysz.....


ps. RobertO :arrow: mavierk, poobgryza przez ciebie swoje palce :mrgreen:

mavierk - Sob 20 Cze, 2009

nieno, spoko, już zapomniałem, że mam adblocka w ogóle :)
No to od liczby wyświetleń - czyli co? Od ilości IP czy od po prostu wyświetleń?

kozidron - Sob 20 Cze, 2009

mavierk,

jak wyżej napisał roberto, w zależności od rodzaju reklamy w tym przypadku od ilości wyświetleń.

mavierk napisał/a:
nieno, spoko, już zapomniałem, że mam adblocka w ogóle :)


mavierk twoje uzależnienie od forum, doprowadziło do tego, że zacząłeś kombinować :mrgreen: :wink:

mavierk - Sob 20 Cze, 2009

kozidron napisał/a:
od ilości wyświetleń.
czyli jak dzisiaj 5 godzin będę z f5 na..., żeby zrobić jakieś 400-1000 wyświetleń, to moje winy zostaną odkupione? :zalamany:
zug - Sob 20 Cze, 2009

mavierk napisał/a:
czyli jak dzisiaj 5 godzin będę z f5 na.., żeby zrobić jakieś 400-1000 wyświetleń, to moje winy zostaną odkupione?

ja trzaskam prawie siedem i nie wiem czy zostanie mi to odpuszczone

kozidron - Sob 20 Cze, 2009

mavierk, tak ale za każdym razem będziesz musiał ciasteczka usuwać....hehe...ale żeś się wystraszył :mrgreen: grzeszyłeś .... :razz: :smile:
mavierk - Sob 20 Cze, 2009

nikt nie jest bez winy :)
MC - Sob 20 Cze, 2009

Mi sie nic nie wyswietlilo (jeszcze) a zadnych adblokersow czy czegos tam nie instalowalem.
Chociaz chyba bym wolal jak bylo kiedys - uzytkowniczka reklama. Bo te wyskakujace okienka irytuja.

RobertO - Sob 20 Cze, 2009

wiem ze irytuja dlatego przycialem do 3 tys wyswietlen dziennie. a w sumie wyswietlen jest ok 140 tys kazdego dnia wiec to ok 2% a i tak nie w kazdym z tych 3 tys razy wywala sie reklama ktora trzeba zamykac , tak wiec realnie jest to ok 1%, ale jak takikozidron, klika bez opamietania kilkaset razy z kilku komputerow, to nic dziwnego ze mu sie wyswietli pare razy ;-)
Arek - Sob 20 Cze, 2009

Ja w takich sytuacjach nie owijam w bawełnę. Każdy, kto korzysta z adblockerów, to pasożyt nie szanujący pracy innych.
kozidron - Sob 20 Cze, 2009

RobertO napisał/a:
tak wiec realnie jest to ok 1%, ale jak takikozidron, klika bez opamietania kilkaset razy z kilku komputerow, to nic dziwnego ze mu sie wyswietli pare razy ;-)


kurde RobertO, co ja na to poradzę, że korzystam z 5 kompów, w pracy, w domu i mobilnie, muszę nadrabiać za takich grzeszników jak mavierk :wink: , zamiast być zadowolonym że nabijam na reklamach jeszcze źle :wink: :mrgreen: a to wszystko przez uzależnienie.

Arek napisał/a:
Ja w takich sytuacjach nie owijam w bawełnę. Każdy, kto korzysta z adblockerów, to pasożyt nie szanujący pracy innych.


a to brzmi ciężko....

Arek - Sob 20 Cze, 2009

kozidron napisał/a:
a to brzmi ciężko....


Ale taka jest prawda. Nigdy nie zdarzyło mi się kiedykolwiek blokować reklam. A korzystam z Internetu od 1992 roku...

My możemy wrzucić tysiąc reklam na stronę (a gwarantuję Ci, że robimy wszystko, żeby były one najmniej uciążliwe). Czytelnik ma 3 możliwości:

1. zaakceptować to,
2. niezaakceptować i więcej się nie pojawić,
3. stać się złodziejem poprzez instalację adblokera

goltar - Sob 20 Cze, 2009

Reklamy nie są problemem, tylko irytują te wyskakujące które trzeba gonić :wink:
mavierk - Sob 20 Cze, 2009

to jest jeden z dziwniejszych tematów na tym forum :D
krisv740 - Sob 20 Cze, 2009

Arek,
nie widzę problemu w reklamach które są na stronach internetowych. nikt nie prowadzi "byznesu" aby do niego dokładać.
jeśli jednak zastosujesz/zgodzisz się na reklamy w wyskakujących okienkach to zobaczysz jak spadać ci bedzie oglądalność strony. w zasadzie tym bardziej im bardziej nachalne i głupie bedą te okienka.
używam internetu podobnie długo jak ty, ale nie widzę potrzeby nazywania kogokolwiek złodziejem , jeśli włacza adblokera. internet to wolne medium i jak napisał robert może wyłączyc możliwość wejścia takiej osoby na stronę. wystarczy to zastosować i po kłopocie. jeśli tego nie czyni, a rozumiem te powody , to nie ma sensu używać tak wielkich i niepotrzebnych jednocześnie słów jak "złodziej".

ja do chwili obecnej nie miałem problemu z tymi okienkami na stronach optycznych. jeśli pojawią się na stronie głównej raczej nie będą mi przeszkadzać, pod warunkiem, że nie będzie to w stylu onet. natomiast na forum było by to już dużym nietaktem...
nie wadzą mi reklamy-bannery, nawet na forum. mogą być nawet na pasku bocznym. cóż takie sa prawa utrzynania serwera. macie jako optyczni duży ruch na forum i to raczej dzięki stałym/starym uzytkownikom także. prawda?
moim zdaniem nie posuwajmy sie do stylu NF i CB gdzie ,od czasu do czasu, admin i moderatorzy raczą "szaraczków" tekstem "to prywatne forum i jak ci sie ni epodoba , to..."
ja wiem dokładnie ,że to forum nie należy do mnie, ale ty wiesz dobrze, że beze mnie i wielu mnie podobnych to forum mogło by zacząć przypominać fora w których oglądalność po pewnym okresie czasu zaczyna pikować w dół. ostatnio bardzo często jestem na CB i widzę jak częstotliowśc pisania postów, mimo nieporównanie wiekszej liczby użytkowników i obecnych w danym czasie osób na forum , jest mniejsza niz na optycznych. cieszy mnie to.
może ostatnio nie piszę wielu postów, ale i nie widze tematów wartych tego ,aby to robić, lub wole poczytać wypowiedzi osób które pokazują coś czego ja nie mogę ... , a bardzo mi sie to podoba.

reasumując ; szanujmy się nawzajem i nie używajmy niepotrzebnych słów , których w późniejszym czasie możemy żałować.
internet może być miejscem do zarabiania; nie wszyscy muszą lubić reklamy; każdy ma prawo do ochrony i cenienia własnej twórczości.
wystarczy napisac o tym w spokojny, wyważny sposób.
twoja wypowiedź lekko mnie uraziła.
cenie za to prostą i jasną wypowiedź roberta.
jak pisalem, nikt nie powinien dokładac do biznesu, bo to prowadzi do zamknięcia firmy, a szkoda by było straty tak fajnej strony jak "optyczne"

przepraszam zazbyt długi elaborat..
pozdrawiam
kris

kozidron - Sob 20 Cze, 2009

goltar napisał/a:
Reklamy nie są problemem, tylko irytują te wyskakujące które trzeba gonić :wink:



i z tym się zgadzam


mavierk napisał/a:
to jest jeden z dziwniejszych tematów na tym forum :D


a z tym się nie zgadzam, pamiętasz wątek o panelach podłogowych....?

Arek - Sob 20 Cze, 2009

krisv740 napisał/a:
jeśli jednak zastosujesz/zgodzisz się na reklamy w wyskakujących okienkach to zobaczysz jak spadać ci bedzie oglądalność strony. w zasadzie tym bardziej im bardziej nachalne i głupie bedą te okienka.


Dlatego napisałem, że staramy się je ograniczyć do minimum.

krisv740 napisał/a:
reasumując ; szanujmy się nawzajem i nie używajmy niepotrzebnych słów , których w późniejszym czasie możemy żałować.


Szanuję swoich Czytelników. Nie szanuję za to tych, którzy nie potrafią uszanować pracy innych.

krisv740 napisał/a:
twoja wypowiedź lekko mnie uraziła.


W czym? Jasno i przejrzyście przedstawiłem sprawę. W zasadzie te 3 punkty zawierają dokładnie to co Ty napisałeś w sposób bardzo obszerny.

krisv740 - Nie 21 Cze, 2009

Arek,
niestety nie Arku!
mnie ubodło/zniesmaczyło nazwanie/użycie słowa "złodziej"
nie uważam za konieczne posługiwanie sie tego typu określeniami.

jak pisałem, a ty wiesz dokładnie, internet to "wolne" medium i nie każdy chce ogladać reklamy.
ty/wy macie możliwośc zablokowania wejścia takiego użytkownika na swoją stronę i jest to dla mnie zrozumiałe. w jakim kontekście używasz więc wsponianego wyżej słowa?
osoby które mają włączonego addblockera mogą w tym momencie wchodzic na forum i stronę główną. w regulaminie forum nie odnalazłem punktu o zakazie stosowania takiego programu. osoby się nim posługujace mogą być (byc może nawet są - nie wiem) dobrą siła napędową forum. nie widze powodu nazywać ich "złodziejami" , a taki jest wydźwięk twojego wcześniejszego postu.

Arek napisał/a:
My możemy wrzucić tysiąc reklam na stronę (a gwarantuję Ci, że robimy wszystko, żeby były one najmniej uciążliwe). Czytelnik ma 3 możliwości:

1. zaakceptować to,
2. niezaakceptować i więcej się nie pojawić,
3. stać się złodziejem poprzez instalację adblokera


RobertO napisał/a:
to ja moge zaczac korzystac z mozliwosci jakie daje mi java i php. wowczas po wpisaniu w przegladarce www.optyczne.pl wyswietli ci sie zamiast strony komunikat "persona non grata". bo osoby korzystajace z adblokerow przynosza mi jedynie straty, gdyz w zwiazku z generowanym przez nie ruchem musze ponosic wieksze koszty na utrzymanie serwerow, a przychody z ich odwiedzin sa dla mnie rowne zeru.


dla potwierdzenia przytaczam cytaty Twoje i Roberta.

o ile do wypowiedzi Roberta nie mam najmniejszych zastrzeżeń, bo ma takie prawo i może je zastosować, a ja je całkowicie popieram.
...to Twoja wypowiedź , jej ostatnie zdanie , nie ma podstaw ,gdyż Robert nie włączył tej blokady, a nikt (chyba,że nie wspominamy o tym ) nie łamie/obchodzi jakimś proramem tego zabezpieczenia.
tylko taka sytuacja w moim mniemaniu zasługuje na miano którego użyłeś, a ja nie chcę go powtarzać.

rozumiem, że stosowanie addblockera może powodować straty, ale chyba nie jest to nagmninne (?), a jeśli jest, to proponuje włączyć proponowane przez Roberta zabezpieczenie, lecz nie wysuwac takich określeń/oskarżeń.

internet to spora "przestrzeń" .ludzie są różni, niektórym reklamy nie przeszkadzają inni wystrzegają sie ich jak mogą. chcąc zarabiac na internecie albo się godzimy ze stratą paru procent "kliknięć", albo je całkowicie ( w tym momencie) odrzucamy.
czy nie mam racji?

strona jest Twoją/Waszą własnością i ja to szanuję. szanuje waszą pracę , cenię ją. jeśli mam zastrzeżenia to piszę o tym jasno i wyraźnie ,jak w tej chwili.
uważam ,że w poszedłeś o krok/miano za daleko...

edmun - Nie 21 Cze, 2009

:sad: :sad: panowie powiem tylko tyle. poki reklamy nie doczepiaja sie do moich postow, poki nie musze ganiac za buttonem X na reklamie i poki nie slysze zadnych dodatkowych dzwiekow bo w reklamie cos sobie krzyczy - to mi nie przeszkadza.
i zgadzam sie z krisem. nie po to uzywam internetu odkad w polsce jest,zeby nie znac netykiety. nazywanie mnie zlodziejem jest odrobine nie na miejscu, bo moj wklad w to forum rowniez jest pewnego rodzaju wynagrodzeniem dla was, bo przyciaga kolejnych uzytkownikow. jesli firma wybierajaca konkretne kampanie przesadza i wkleja reklamy ktore :
a) ciezko wylaczyc
b) halasuja
c) trzeba obejrzec do konca

to nalezy zmienic firme a nie gonic uzytkownikow ktorzy sie przed tym chlamem bronia

piotr_u. - Nie 21 Cze, 2009

robicie z igly widly; wedlug mnie na tym forum reklamy nie sa zadnym problemem...
MM - Nie 21 Cze, 2009

Moja mowa będzie krótka. Zajmij się Arek optyką bo ze słownictwem prawniczym to jesteś na bakier. Fakt godzenia pośrednim sposobem w jakieś tam Twoje dobra materialne (bo nie robicie tego za darmo - to oczywiste) nie uprawnia jeszcze do nazywania kogoś złodziejem.
RobertO - Nie 21 Cze, 2009

Choc rowniez uwazam ze Arek przesadzil, to z drugiej strony rozumiem jego wzburznie.

Odkad prowadze Optyczne.pl to nawet najbardziej upierdliwe reklamy przestaly mi przeszkadzac i ze stoickim spokojem ganiam je po calym monitorze aby zamknac wyskakujacy baner. Jednak mam na uwadze ze nie kazdy utrzymuje sie z reklam w interencie i moze miec inne podejscie do mojego, dlatego powtorze po raz kolejny - wyskakujace reklamy sa ograniczone do niezbednego minimum.

Do blokowania osob korzystajacych z adblokerow nie zamierzam sie posuwac. Jednoczesnie chcac aby tacy uzytkownicy rozumieli nasza sytuacje postanowilem informowac ich o tym, ze nie jest to najlepszy pomysl. Po wejsciu na forum i strone glowna zobacza oni ponizszy komunikat.

Nie trzeba go ganiac po ekranie, wystarczy kliknac na podany tam link zeby go zamknac i ma sie spokoj do kolejnej sesji (uruchomienia przegladarki).

MC - Nie 21 Cze, 2009

Zgadzam sie z edminuem. Na razie reklamy mi nie przeszkadzaja. Rozumiem, ze to ja dla was zysk i wcale sie nie dziwie, ze z nich korzystacie. Ale ganianie za reklamami przez cala strone tudziez koniecznosc szybkiego wylaczania dzwieku w komputerze moze spowodowac spadek zainteresowania ta strona/forum. Jezeli jakas strona mnie meczy to najzwyczajniej w swiecie z niej rezygnuje i mysle, ze nie tylko ja.
RobertO napisał/a:
Nie trzeba go ganiac po ekranie, wystarczy kliknac na podany tam link zeby go zamknac i ma sie spokoj do kolejnej sesji (uruchomienia przegladarki).

No i dobrze.

A nazwanie osob uzywajacych blokad reklam zlodziejami jest dla prawnika mniej wiecej tym co nazwanie Marsa gwiazda :evil:

goltar - Nie 21 Cze, 2009

RobertO napisał/a:
wyskakujace reklamy sa ograniczone do niezbednego minimum.
Przyjmijmy tą deklaracje i zakończmy ten temat.
Arek - Nie 21 Cze, 2009

krisv740 napisał/a:
ty/wy macie możliwośc zablokowania wejścia takiego użytkownika na swoją stronę i jest to dla mnie zrozumiałe. w jakim kontekście używasz więc wsponianego wyżej słowa?


Owszem możemy blokować, ale jak sam wiesz doskonale to walka z wiatrakami, bo wszystkie blokady w internecie daje się obejść. To taka niekończąca się wojenka, której nie mam zamiaru zaczynać, bo jej rozpoczęcie grozi tym, że rykoszetami dostaną użytkownicy którzy nie używają adblokerów. Nie mam czasu ani ochoty się w to bawić. Nie mam też ochoty przeznaczać na to pieniędzy, bo to powoduje dalsze straty. Wiedz, że żeby takie rzeczy zrobić muszę zapłacić informatykowi, który to wprowadzi, zastosuje, a potem będzie czuwał, żeby ktoś tego nie obszedł. A jak w końcu obejdzie (to nieuniknione), to żeby wymyślił kolejną blokadę... I tak w nieskończoność.

Wolę po prostu założyć, że nasz Czytelnik potrafi uszanować naszą pracę i moralnie nie będzie dobrze się czuł używając programów, o których mówimy. Gdy jednak ktoś z premedytacją ich używa, bo raz na ruski rok nie chce mu się kliknąć żeby zabić jakąś reklamę, to nazywam go pasożytem i złodziejem i nadal podtrzymuję swoje określenia. Jeśli ktoś swoim poczynaniem, dla swojej korzyści, powoduje że mniej zarabiam, to mnie okrada. A to, że nasze prawo nie nadąża za postępem sieci i nie reguluje tej
kwestii nie ma tu dla mnie znaczenia. Dlatego wszyscy, którzy używają adblokerów i poczuli się urażeni moją wypowiedzią, słusznie się poczuli, bo miałem zamiar ich urazić.

Arv - Nie 21 Cze, 2009
Temat postu: Flash, reklama, adblock ...
Właśnie zauważyłem wykrywacz adblocka.
Wcale mnie to nie dziwi, bo rozumiem z jakich źródeł utrzymują się takie witryny jak optyczne.
Oczywiście jak połowa internautów w tym kraju używam adblocka, ale też noscripta i stealther'a. Robię to po to aby ochronić się przed niektórymi atakami (XSS) oraz natarczywością reklam. Reklamy mi nie przeszkadzają, o ile są tak umieszczone, żeby nie przeszkadzać. Poltergeisty* przeszkadzają. Reklamy z dźwiękiem jeszcze bardziej.

Ponieważ chcę dać zarobić twórcom, których szanuję - sporo witryn mam odblokowane.
Czasem o tym zapominam (nowy pecet, nowy system, nowy profil etc.). Wykrywacz adblocka może być skutecznym, dyskretnym i taktownym mechanizmem, który o tym przypomina. Sam polecam stosowanie go.

Moja uczciwość ma jednak granice. Szczególnie gdy w rachubę wkracza również prywatność:
- blokuję gemiusa,
- rzadko ale bywa, że blokuję też google-analytics,
- usuwam cookies i flash-cookies (to się nazywa LSO ?)

Jak witryna dopiecze mi poltergeistami, natarczywością lub innym badziewiem - odpalam wszystkie blokery na max lub usuwam ją z listy odwiedzanych, odzyskując trochę wolnego czasu.

Życie jest sztuką kompromisu. Mam nadzieję, że optyczne.pl nie powstały wyłącznie z chęci zysku. Wierzę, że uda się redaktorom utrzymać taki kompromis między zbudowaną społecznością a modelem biznesowym witryny.

---
Arv.

*- poltergeist - reklama przesłaniająca właściwą zawartość witryny.

P.S.: No chyba, że połowa z nas to zło...eje i mamy sp.....lać. I z tym, i bez tego też można żyć.

kasiakaaz - Nie 21 Cze, 2009

Arv, a oto przyczyna... :razz: :grin:
http://forum.optyczne.pl/...er=asc&start=15

Arv - Nie 21 Cze, 2009

Czytałem.

Zajrzyj też tam:
http://forum.optyczne.pl/...t=1726&start=45

;)

mavierk - Nie 21 Cze, 2009

Czy po prostu możemy to zostawić?
goltar - Nie 21 Cze, 2009

Arv scaliłem Twój temat z poprzednią dyskusją, jeśli ktoś bardzo chce jeszcze coś tu dodać, proszę o info na priv to otworze temat ale w tym momencie ta dyskusja dla mnie nie ma sensu.
goltar - Nie 21 Cze, 2009

Jednak nie chcecie zakończyć tematu więc otwieram ponownie, nie chce ograniczać wolności wypowiedzi...

palindrom napisał/a:
Czy dochód z reklam flash'owych jest mniejszy niż z reklam tekstowych lub niewielkich statycznych bannerów? Korzystam z limitowanego dostępu do Internetu i oszczędzam transfer, toteż filtruję WWW na okoliczność wszelkich śmieci których nie życzę sobie oglądać. Poza tym uważam że nachalna reklama skutecznie obrzydza produkt.

komor - Pon 22 Cze, 2009

A ja, pomimo, że nie mam włączonego żadnego adblockera to wyskoczył mi ten piękny żółty komunikat, o którym wspominał RobertO. Używam Safari, ale:




Co do meritum. Ja tam święty nie jestem, ale jeśli słowo złodziej nie pasuje to jakie dać? Pewnie takie jak w przypadku kradzieży… ups! przepraszam, w przypadku używania kradzionego… ups! przepraszam, nielegalnego…, hm, też obraźliwe, no więc: w przypadku używania nieoryginalnego oprogramowania, tak? Czyli można nazwać piratem. Brzmi znacznie bardziej romantycznie niż złodziej, ale czy zmiana etykietki coś tak naprawdę zmienia?
Jak ktoś przychodzi do domu i jest w sumie miłym gościem i rozmowa jest przemiła oraz przydatna domownikom, ale po wyjściu okazuje się, że brakuje mi w zastawie jednej srebrnej łyżeczki – to czy mój gość był złodziejem czy piratem?

Sunders - Pon 22 Cze, 2009

komor napisał/a:
Jak ktoś przychodzi do domu i jest w sumie miłym gościem i rozmowa jest przemiła oraz przydatna domownikom, ale po wyjściu okazuje się, że brakuje mi w zastawie jednej srebrnej łyżeczki – to czy mój gość był złodziejem czy piratem?

Pirat=ten kto czerpie zyski z nielegalnego rozpowszechniania cudzej własności.
Złodziej=ten kto potajemnie zabiera cudzą własność.
Więc chyba złodziej i to kieszonkowy :smile:
Tylko jak ta przypowieść ma się do używania adblockera lub innych blokujących wyskakujące okna programów :???: Co jest tą srebrną łyzeczką z zastawy :???:

krisv740 - Pon 22 Cze, 2009

goltar, uważam osobiście, że w temacie wszystko zostało powiedziane i będzie tylko bicie piany...

RobertO, włączył funkcję i imho jest ok.

Arek, nie zmienia zdania wraz z komor, , ale ja w dalszym ciągu uważam,że dopiero w chwili obecnej jest zasadne uzycie tak źle postrzeganego przeze mnie słowa..

komor, wyrosłem z wieku dziecięcego.. :mrgreen: , w pewnym momencie stwierdziłem,że stać mnie na uzywanie oryginalnych programów i to czynię.
czy nie uważasz jednak , że słowo złodziej może byc użyte dopiero w momencie jeśli , tak jak teraz, powiadomiliśmy o pewnych faktach?
to podobnie jak w muzeum.... są dni kiedy możemy oglądać eksponaty dzięki reklamodowacom. a dokładniej połaczenie tego z szopą/straganem w odległości 15 mil od najbliższej osady w californi. stoją skrzynki z pomarańczami i napisem,że kosztuje to $12 za "ło ten box" i wrzuć ta kasę do tej puszki...
o dziwo ludzie to robią - to jest uczciwość...

i jeszcze jedno, w tym momencie do Arek, ; każdy chce zarobić i jest to w moim mniemaniu chwalebne, ale trzeba jasno sprecyzować osobom "które w tym pomagają" jakie są zasady. "używanie" internetu to dość skomplikowane zadanie wbrew pozorom...
popatrz na: http://www.butkus.org/chinon/
zasady są jasne i ja im się podporządkowuję....
a co do reklam, nie przeszkadzają mi wcale, jestem na nie odporny, denerwuja tylko te o których wspominali inni użytkownicy - te do ganiania... :mrgreen: :mrgreen:

Arek - Pon 22 Cze, 2009

Ja podkreślam jeszcze raz, byłem pierwszym, który narzekał Robertowi na reklamy z pop-upami na Optyczne. Obaj zawsze staramy się, żeby było ich najmniej. Swego czasu właśnie przez nie zerwaliśmy współpracę z pewną firmą reklamową ponosząc wymierne straty i to w czasach, gdy reklam na Optyczne było jak na lekarstwo, a dochody wręcz zerowe. Ale czasami musimy ulec...

Dam Wam taki przykład. Dzwoni do mnie Leica i mówi: dajemy Wam na wyposażenie redakcji nowiutką pełnoklatkową M9 (z trzema szkłami), żeby na niej robić testy optyki dalmierzowej (Leica M, Zeiss Ikon,
Voigtlander itd.). Warunkiem jest reklama z ganiającym okienkiem, która się wyświetli 3x każdemu użytkownikowi. Nie wiem jaka byłby nasza decyzja, ale coś czuje że byście ganiali kursorem za Leiką...

mavierk - Pon 22 Cze, 2009

wtedy trzeba napisać, że mamy za to M9, wtedy robię kilka kont i klikam w reklamę :)
Arek - Pon 22 Cze, 2009

mavierk, ale to nie zawsze tak działa. Ze wszystkich redakcji foto w Polsce jesteśmy firmą, która chyba najwięcej zainwestowała w sprzęt do testów. Myślisz że D3x do testów na pełnej klatce to dostaliśmy za darmo? Nie. On zarobił na siebie poprzez reklamy, które oglądacie. Gdyby wszyscy je blokowali, bylibyśmy małym hobbystycznym portalikiem, na którym od czasu do czasu jakiś pasjonat (czyli ja)
wrzuca jakiś test lornetki czy też obiektytwu.

mavierk - Pon 22 Cze, 2009

no dobra, to już wszystko jasne, wszystko wiemy... zamknijmy ten temat, bo na prawdę niewiele osób nawrócimy :)

Ale jak następnym razem uciekające reklamy dodacie, to znowu będzie wrzawa :)

RobertO - Pon 22 Cze, 2009

komor napisał/a:
A ja, pomimo, że nie mam włączonego żadnego adblockera to wyskoczył mi ten piękny żółty komunikat, o którym wspominał RobertO. Używam Safari, ale:


komor u mnie na safari pod winda wszystko dziala jak nalezy niezaleznie od tego czy mam wlaczone blokowanie pop-up czy nie
komunikat sie nie pojawia

MM - Pon 22 Cze, 2009

Arek napisał/a:
Myślisz że D3x do testów na pełnej klatce to dostaliśmy za darmo?


A nie było tak? :razz:

Oczywiście nigdy byś się do tego nie przyznał bo bezstronność i inne ble ble ble :oops:

Arek - Pon 22 Cze, 2009

A przeprosisz mnie publicznie i przestaniesz trolować jak wyślę Ci skan faktury?
edmun - Pon 22 Cze, 2009

RobertO, komor używa Mac'a, więc podejrzewam że ma inną wersję Safari lub inaczej działającą :)
krisv740 - Pon 22 Cze, 2009

a może jednak zamknąć ten wątek?
do nikąd nie zmierza, a zaczynają się zupełnie niepotrzebne przepychanki i docinki..

niesmacznie...

wyjaśniliśmy sobie kwestię reklam-dobrze

co poniektórzy zostają przy swoich stanowiskach w kwestii nazewnictwa-gorzej...

ale to nie zmienia faktu, że nie warto za bardzo zaglądać sobie nawzajem "do ogródka"

Rober i Goltar - zamknijcie to - proszę...!

MC - Pon 22 Cze, 2009

krisv740 napisał/a:
Rober i Goltar - zamknijcie to - proszę...!

Przylaczam sie.

komor - Pon 22 Cze, 2009

RobertO napisał/a:
komor u mnie na safari pod winda wszystko dziala jak nalezy niezaleznie od tego czy mam wlaczone blokowanie pop-up czy nie komunikat sie nie pojawia


Mi się to pojawiło tylko raz i więcej nie. Może kwestia cookies albo co? I ja też uważam, że dyskusja się wyczerpała, ale nie moje małpy :)

zug - Pon 22 Cze, 2009

komor napisał/a:
Mi się to pojawiło tylko raz i więcej nie.

pojawia tylko wtedy kiedy np wyłączasz przeglądarkę i włączasz ponownie,później już nie.

RobertO - Pon 22 Cze, 2009

krisv740 napisał/a:
a może jednak zamknąć ten wątek?
do nikąd nie zmierza, a zaczynają się zupełnie niepotrzebne przepychanki i docinki.


mysle ze skoro MM bezpodstawnie i publicznie pomawia innych to warto dociagnac temat do konca i srpawe wyjasnic.
niech ma mozliwosc odpowiedziec na pytanie ktore arek mu zadal

adam_ - Wto 23 Cze, 2009

Dołączę się do dyskusji z pytanie, a co z FlashBlockiem ??? jak wtedy jest zliczane odsłonięcie reklamy. W moim przypadku AdBlock - zezwalaj, FlasBlosk - zezwalaj po kliknięciu. Serdecznie dziękuję za odpowiedź. I z zainteresowaniem śledzę rozwijająca się wymianę zdań.
Borat - Sro 24 Cze, 2009

RobertO napisał/a:
zug, a ja mam mozliwosc zablokowania dostepu do strony dla tych co korzystaja z adblokerow i chcialbys abym z tej mozliwosci korzystal?
Co to za argument ??
Nie jesteście jedyną strona o tematyce foto, jak zaczniecie postępować w ten sposób to ludzie was oleją i zaczną korzystać z innych serwisów.

Arek napisał/a:
3. stać się złodziejem poprzez instalację adblokera
Nazywanie kogoś złodziejem tylko dlatego, że blokuje reklamy ??
Postępuje zgodnie z prawem używam darmowego w pełni legalnego oprogramowania.
Polskie prawo nie zabrania blokowania nachlanych reklam czy informacji.

Nazwanie kogoś złodziejem bo blokuje reklamy jest obraźliwe i można to uznać za znieważenie danej osoby.

Czyli co jako oglądam film w komercyjnej TV, który jest przerywany reklamami i przełączę wtedy na inny kanał a późnej wrócę do filmu po reklamach to jestem złodziejem ??
To chyba nie rozumiesz co oznacza słowo złodziej.

Skoro jesteście darmowym serwisem i nie macie opłat abonamentowych lub subskrypcji to nie macie prawa wymagać od użytkowników wyłączania jakiegokolwiek oprogramowania i obrażać ich inwektywami w stylu złodzieja czy pasożyta.

kozidron - Sro 24 Cze, 2009

dla mnie to trochę grube uproszczenie nazwanie kogoś złodziejem w takiej sytuacji, jeżeli na stacjonarnym w pracy mam włączonego adblokera(nawet nie wiedziałem o tym), na laptopie "firmowym" nie, na prywatnym stacjonarnym też nie, pomijam inne swoje kompy to raz jestem złodziejem raz nie......? Wydaje mi się że złodziejem się jest albo nie. Zresztą nabijając na paru kompach i tak jesteście do przodu na plus przy moim logowaniu.
Krótko mówiąc wole więcej reklam, nawet co 10 postów niż gonienie okienek, zresztą jako pojedynczy robaczek moje zdanie się nie liczy i tak zrobicie jak chcecie, powiem punkt regulaminu mówi o nie obrażaniu się wzajemnym.
Zaletą tego portalu jest fakt, że można właśnie nawet o takich rzeczach dyskutować a moje poruszenie tego tematu wynikało z faktu iż zdaje mi się, że zawsze wzbranialiście się od tego typu "latających okienek" ale skoro to pozwala utrzymać portal przy życiu i rozwijać się dalej to trudno.
Konkurencja w tej materii wygląda gorzej a adbloki zakładane przez użytkowników nie koniecznie muszą odnosić się do was, bo internet to nie tylko optyczne i żeby nie zwariować w całym tym gąszczu uciekających okienek takie blokady dla niektórych są koniecznością (pomijam konfiguracje takiego programu do blokowania dla poszczególnych stron).

w argumentacji Borat'a jest coś na rzeczy, trzeba też pamiętać że ktoś z drugiej strony może myśleć sobie innymi kategoriami, dla was to jest powiedzmy 2 czy 3 wyświetlenia raz dla każdego użytkownika.
Dla użytkownika jesteście 40 stroną tego dnia, na której on goni okienko, odbieracie mu czas jak on gania po ekranie i próbuje je zamknąć, myśląc sobie: kurde siedze szukam informacji mi potrzebnej i marnuje czas na ganianie okienek.

Każdy medal ma dwie strony, 40 w porywach do 100 ganianych okienek dziennie to zmarnowany czas, pytanie czy to jest cena za informacje czy to jest haracz za informację....oczywiście pytanie retoryczne w tygodniu ganianych okienek jest więcej, w miesiącu jeszcze więcej itd.

RobertO - Sro 24 Cze, 2009

kozidron napisał/a:
bo internet to nie tylko optyczne i żeby nie zwariować w całym tym gąszczu uciekających okienek takie blokady dla niektórych są koniecznością (pomijam konfiguracje takiego programu do blokowania dla poszczególnych stron).


dlatego w komunikacie zwracamy sie z prosba o dodanie optyczne.pl do whitelisty

reimar - Sro 24 Cze, 2009

Równie dobrze złodziejem można nazwać portal, który instaluje flashowe reklamy gdyż kradnie mój czas, który tracę na ganianie takich reklam po ekranie. Pamiętaj Arek że wy istniejecie dla nas a nie odwrotnie. Gdyby nie czytelnicy to nie miałbyś gdzie wieszać reklam a nazywanie jakiejś części odwiedzających was ludzi złodziejami pokazuje, że bardziej zależy wam na kasie niż na czytelnikach. Ja po nazwaniu mnie złodziejem wiem, że nie zdecyduję się na wyłączenie adblocka na optycznych przez najbliższe ćwierć wieku. Pozdrawiam
Arek - Sro 24 Cze, 2009

A dla mnie to nadal moralność Kalego. I swojego zdania nie zmieniam. Argumenty że ludzie naganiają się za reklamami na innych portalach zupełnie do mnie nie trafiają. Przecież to nie oznacza, że w związku z tym ja mam im robić na Optyczne enklawę wolną od reklam, żeby sobie u nas odpoczęli.

reimar napisał/a:
Równie dobrze złodziejem można nazwać portal, który instaluje flashowe reklamy gdyż kradnie mój czas, który tracę na ganianie takich reklam po ekranie.


Przykro mi, ale to bzdura jakiej dawno nie słyszałem. Właśnie w zamian za ten czas, który poświęcasz na obejrzenie tej reklamy (ewentualnie ganianie jej), możesz przeczytać zawartość strony, na którą wszedłeś.

alsimair - Sro 24 Cze, 2009

Tak troszkę dla rozluźnienia:

"Somewhere out there is a company that has actually figured out how to enlarge penises, and it's helpless to reach potential customers."

Arv - Sro 24 Cze, 2009

Co prawda to prawda.
Nasze prawo blokować reklamy. Bah ktoś może wcale nie mieć odtwarzałki do flashy czy nawet javy. (Jakieś windows CE, symbian czy stary dobry lynx/links). No i co wtedy ?

Ale serwis Wasz i Wasze prawo np. blokować przeglądarki niewyświetlające reklamy.

Słowo złodziej jest mocno nieadekwatne. Blokowanie reklam wg prawa nie czyni złodzieja więc łatwo przegrać proces o pomówienie.

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby w regulaminie serwisu umieścić zapis, że serwis jest płatny w kwocie 100zł miesięcznie płatne na konto blahblahblah. Z opłaty są zwolnieni użytkownicy którzy pobierają i wyświetlają w przeglądarce całą zawartość serwisu wraz z reklamami.
Złamanie takiego regulaminu można wtedy uznać za wykroczenie z art. 122 par. 2 kodeksu wykroczeń.
Jakiś Vagla albo Olgierd Rudak pewnie dawno zanalizowali podobne kwestie.

Ale czy warto wywoływać wojnę ;) ?

Z drugiej strony optyczne to nie jest typowy serwis "dzieci neostrady". Jesteśmy w miarę rozsądnymi ludźmi. Myślę, że ograniczenie upierdliwych flashek dla zarejestrowanych i zarejestrowanych użytkowników i przypominanie o źródle utrzymania serwisu jakim są reklamy powinno załatwić sprawę po dżentelmeńsku.
A niezalogowani - :twisted: :twisted: :twisted:

Arek - Sro 24 Cze, 2009

Arv napisał/a:
Nasze prawo blokować reklamy.


Arv, naprawdę uważasz, że takie blokowanie jest OK? Przecież, jeśli nie na słowo złodziej, taka osoba na pewno zasługuje na określenie pasożyt. Bo pasożytuje nie tylko
na nas jako właścicielach, ale także na innych Czytelnikach, którzy uczciwie oglądają
reklamy i utrzymują serwis. To oni za niego muszą wyoglądać te reklamy, które on
omija. Gdyby zaś wszyscy blokowali, Optyczne.pl by nie było.

P.S. A my wciąż czekamy na wypowiedź MM...

palindrom - Sro 24 Cze, 2009

Arek napisał/a:
(...) P.S. A my wciąż czekamy na wypowiedź MM...

Jeżeli redaguje ją od 2009.06.22, to obawiam się że formularz phpBB może tego nie przeżyć ;)

MM - Czw 25 Cze, 2009

Na jaką to wypowiedź czekasz Drogi Arku? Że masz fakturę? Widziałem różne faktury. Także takie na miliony złotych. Gdybyście wiedzieli jaką kasę się w Polsce kręci na papierze... Oczywiście tematu ciągnąć nie będę. Wiem jak się faktury wystawia. Z pewnością ta faktura wygląda idealnie - do niczego się nie przyczepię. Porządek w papierach to podstawa.

Wiem też jak pewne sprawy robiło się w periodykach audiofilskich testujących sprzęt. Mniej więcej tak - wy nam sprzęt a my wam reklamy. Tam niestety było to widać w tych "testach" co jest lepsze. Sztuką jest wyciągać korzyści ze współpracy z wielkimi firmami i pozostać w pełni obiektywnym. Na moje oko Wam się to cały czas udaje i dlatego ten portal szanuję i tutaj zaglądam. Gdyby było inaczej to dawno by mnie tutaj nie było bo i po co?

Co do meritum czyli okienek... nie wiem co mam w swoim kompie bo nic specjalnego nie instalowałem, ale mnie nic po ekranie nie lata. Używam tylko Opery. Jak ktoś reklam nie lubi to polecam tę przeglądarkę. Mnie reklam ona jak widać oszczędza a ja prywatnie reklam nie cierpię. W TV generalnie odruchowo przełączam kanał. No i preferuję Canal + ... także ze względu na mniejszą ilość reklam.

Na koniec kwestia przeprosin. Ja Ciebie Arku mogę przeprosić za wszystko, ale Ty przeproś ludzi za nazywanie ich złodziejami. To było przegięcie i wszyscy to wiemy. Tak samo jak to, że zdania nie zmienisz bo do błędów nie cierpisz się przyznawać. Ewentualnie napiszesz coś o Prima Aprilis, tylko ten 1 kwietnia jakoś tak daleko od końcówki czerwca.

RobertO - Czw 25 Cze, 2009

Ok, widze ze konsensusu w pewnych sprawach nie bedzie i tak jak kilka innych osob dojrzalem w koncu do zamkniecia watku.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group