forum.optyczne.pl

Opinie i uwagi - Ignorowani Użytkownicy

mavierk - Czw 28 Maj, 2009
Temat postu: Ignorowani Użytkownicy
Możnaby zrobić tak, żeby nieczytane posty ignorowanych użytkowników nie były pokazywane w zakładce 'nieczytane posty' ? Jest to troszkę uciążliwe.. :)
komor - Pią 29 Maj, 2009

Ale to niegrzecznie tak kogoś ignorować… :)
goltar - Pią 29 Maj, 2009

Może warto zrobić ranking ignorowanych forumowiczów - a liderzy powinni w nagrodę dostawać warna :razz:
krisv740 - Pią 29 Maj, 2009

goltar napisał/a:
Może warto zrobić ranking ignorowanych forumowiczów - a liderzy powinni w nagrodę dostawać warna :razz:


bardzo ciekawa propozycja.... :mrgreen:

SlawGaw - Pią 29 Maj, 2009

Warn? Co to jest?
W.A.R.N. - Women of All Red Nations - inaczej Indianki wszystkich nacji łączcie się.
A może to coś z kastami hinduskimi - niedotykalni?
:mrgreen:

mavierk - Pią 29 Maj, 2009

komor napisał/a:
Ale to niegrzecznie tak kogoś ignorować… :)
ale głupio sobie psuć humor pyskówkami :)

[ Dodano: Sro 03 Cze, 2009 02:28 ]
Dałoby się coś z tym zrobić?

Baku - Sro 10 Cze, 2009

A jak to ignorowanie działa?
Pytam z ciekawości, nie żebym miał kogoś "na widoku", ale tak na wszelki wypadek...

zug - Sro 10 Cze, 2009

Baku napisał/a:
A jak to ignorowanie działa?

nie wyświetlają się posty tylko informacja o poście ignorowanego użytkownika :wink:
jest też możliwość odczytania tego posta,spróbuj :razz:

Baku - Czw 11 Cze, 2009

A czy ignorowana osoba WIE że jest ignorowana?
Jeśli nie wie, to nie ma żadnej zabawy bo i tak się będzie pluć.. Dopiero wiedza o takim ignorowaniu może dać do myślenia :smile:

mavierk - Czw 11 Cze, 2009

ale sobie humoru nie psujesz głupimi komentarzami :)
edmun - Czw 11 Cze, 2009

Baku, nie wie.
ale kilku użytkowników na tym forum miało u mnie ignora i lepiej mi się niektóre tematy przeglądało :)

komor - Czw 11 Cze, 2009

Ja tam bym chętnie zignorował ten temat. :twisted:
ghost - Czw 11 Cze, 2009

to akurat można :razz:
Baku - Czw 11 Cze, 2009

Tobie, komor, chyba akurat nie wolno :grin:
garreth - Czw 11 Cze, 2009

można zamknąć ten wątek - wtedy wszyscy automatycznie będą go ignorować :P :mrgreen:
ghost - Czw 11 Cze, 2009

Baku napisał/a:
Tobie, komor, chyba akurat nie wolno :grin:

za to nam nie wolno ignorować komora :wink:

Baku - Czw 11 Cze, 2009

Uh-oh moderator na liście ignorowanych użytkowników :shock:
Monastor - Wto 21 Lip, 2009

Mam pytanie. Dałoby się wyłączyć komunikaty o napisaniu postów przez ignorowanych użytkowników? Teraz wyświetla się notka o poście z możliwością wyświetlenia komentarza, wolałbym żeby posty po prostu znikały, ot tak, żeby nie korciły.
mavierk - Sro 22 Lip, 2009

Monastor, czyżby zaczęło Cię to irytować? ;P
Monastor - Sro 22 Lip, 2009

mavierk, irytować może nie, ale szkoda mi czasu na dyskusje z kilkoma użytkownikami (poza tym zaczęcie takowej zawsze kończy się bałaganem w wątku), a czasami nie mogę się powstrzymać i sprawdzam co mądrego wymyślili :P
diamond - Pią 08 Sty, 2010

a może załozycie sobie kółko wzajemnej adoracji :?:
kmosw - Pią 08 Sty, 2010

diamond, spójrz na daty postów, stara sprawa.
mavierk - Pią 08 Sty, 2010

tuż obok kółka archeologicznego :mrgreen:
MC - Pią 08 Sty, 2010

Dzisiaj leci Seksmisja. Tam byla sekcja archeo :twisted:
diamond - Sob 09 Sty, 2010

Temat stary, ale zastanawia mnie fakt ignorowania początkujących userów, często wstawiając fotki na forum jest zero reakcji przez doświadczonych użytkowników, żadnych rad, krytyki, nic......wiem że widzieliście już pewnie milion słabych fot ale chyba nie problem coś napisać, tym bardziej że macie już niekiedy po 5 tyś. postów z czego większość jest kierowana do tych samych użytkowników.pozdrawiam
mavierk - Sob 09 Sty, 2010

Widząc po raz dwusetny zdjęcie, które chciało być kotletem, ale nawet to mu nie wyszło, człowiek przestaje je widzieć :(
diamond - Sob 09 Sty, 2010

mavierk napisał/a:
Widząc po raz dwusetny zdjęcie, które chciało być kotletem, ale nawet to mu nie wyszło, człowiek przestaje je widzieć :(

Dlatego kółko wzajemnej adoracji wskazane :mrgreen:

mavierk - Sob 09 Sty, 2010

Jak uważasz, przecież nie będę Ci się tłumaczyć.
diamond - Sob 09 Sty, 2010

Nie chcę być niemiły więc zakończmy ten wątek
kmosw - Sob 09 Sty, 2010

A ja się zastanawiam, czy nie jest czasami tak, że nie komentuje się słabych zdjęć, żeby czasami nie zniechęcić lub obrazić autora (nie każdy potrafi "grzecznie" skrytykować) .
mnich - Sob 09 Sty, 2010

Zgadzam się z kmosw. Mówiąc szczerze mam -pewnie złe wyobrażenie- o nowych użytkownikach, którzy zakładają -czasami- wątek po to by pokazać że wyciągnęli właśnie nowy aparat z pudełka. Wstawiają zdjęcia oczekując opinii że "słitaśne fotki" "wypasione zdjęcie" itp. I wtedy czuje że jak się napisze coś merytorycznego to się user obrazi i zwymyśla forum i mnie.
dlatego staram się nie komentować słabych zdjęć bo jestem też impulsywny. ( choć tego nie widać)


A co do "KWA"... nie ukrywam że pewnych użytkowników darzę sympatią... a innych mniejszą. To są przecież ludzkie odruchy.

Wojteo - Sob 09 Sty, 2010

kmosw napisał/a:
nie każdy potrafi "grzecznie" skrytykować


Racja. Ja na przykład nie mam nic przeciwko „nie komentowaniu słabych zdjęć”. Wrzuciłem kilka swoich i były ze 2-3 komentarze (oczywiście krytyczne) do góra 2 zdjęć. Dla mnie jest wszystko jasne – po prostu były „do bani” pod każdym względem :smile:

Sunders - Sob 09 Sty, 2010

mnich napisał/a:
czuje że jak się napisze coś merytorycznego to się user obrazi i zwymyśla forum i mnie.
dlatego staram się nie komentować słabych zdjęć

Postepuję podobnie, bo po krytycznym komentarzu zdarzyło się mi już być zwymyślanym przez nowego użytkownika :lol:

garreth - Sob 09 Sty, 2010

mnich napisał/a:
że jak się napisze coś merytorycznego to się user obrazi i zwymyśla forum i mnie

zwymyślanie to akurat rzadkość
prędzej przeczytamy posta w stylu : "a gdzie twoje zdjęcia, skoro moje jest złe i do bani?"

edmun - Sob 09 Sty, 2010

mnich napisał/a:
Wstawiają zdjęcia oczekując opinii że "słitaśne fotki" "wypasione zdjęcie" itp. I wtedy czuje że jak się napisze coś merytorycznego to się user obrazi i zwymyśla forum i mnie.

tyle na ten temat
garreth napisał/a:
prędzej przeczytamy posta w stylu : "a gdzie twoje zdjęcia, skoro moje jest złe i do bani?"

czy ja wiem ? ja tam ostatnio widzę tylko zwymyślanie albo obrażanie, że komuś się prawdą w oczy rzuciło

Ja uważam, że jak nie chcemy od kogoś odpocząć, to zamiast wyłączać całkowicie forum, klikamy w ignorowany i odblokowujemy go po jakiś 6 miesiącach żeby zobaczyć czy nastąpiła poprawa

lupo57 - Sob 09 Sty, 2010

ale czasem tak jest, że ktoś wyciąga od user-ów konstruktywną krytykę , ignorowanie to trochę takie kiszenie się we własnym sosie :razz:
diamond - Sob 09 Sty, 2010

Z góry zakładacie że jak kogo skrytykujecie to zaraz będzie was ktoś obrażał, no chyba że jakiś Matoł co nie chce się nic nauczyć.Konstruktywna krytyka jest przez wielu młodych fotografów wręcz oczekiwana.....ale nie taka typu "słabe zdjęcie" albo " coś to za shit wstawił"....
garreth - Sob 09 Sty, 2010

diamond napisał/a:
Z góry zakładacie

ja nie zakładam
ja po prostu pamiętam parę sytuacji z przeszłości, dotyczących komentowania zdjęć nowo-przybyłych ;)

MC - Sob 09 Sty, 2010

diamond, weź też pod uwagę, że nie każdy ma cierpliwość do powtarzania kolejny raz tego samego. Jakieś podstawy można znaleźć w książkach o kompozycji, kadrach, świetle itp itd etc...
Sunders - Sob 09 Sty, 2010

diamond, weź też pod uwagę, że MC jest na tym forum w mojej ocenie jednym z najbardziej cierpliwych, więc skoro on tak napisał, to chyba ma rację. Niestety zadawanie pytań na które odpowiedź można łatwo uzyskać przy pomocy szukajki jest nader częste, a reagowanie w sposób obraźliwy na próby zwrócenia uwagi na błędy też nie jest rzadkie.
komor - Sob 09 Sty, 2010

Wojteo napisał/a:
Racja. Ja na przykład nie mam nic przeciwko „nie komentowaniu słabych zdjęć”.


Właśnie zastanawiałem się czemu ostatnio wrzucane przeze mnie zdjęcia były zbywane milczeniem… :)

A tak na poważnie, diamond, oczekujesz od starszych bywalców anielskiej cierpliwości w tłumaczeniu podstaw a my z kolei oczekujemy od początkujących uczestników forum poznania zwyczajów panujących na forum zanim zadadzą jakieś pytanie. Tymczasem ciągle na forum w działach „Pomagamy…” pojawiają się nowe wątki pytające o to samo, które moderatorzy muszą scalać do poprzednich, przesuwać, zmieniać tytuły z odkrywczych „Pytanie” albo „Problem” albo „Dylemat” :) na coś sensowniejszego.
Nasze wzajemne oczekiwania nie zawsze są zaspokajane.

kozidron - Sob 09 Sty, 2010

diamond,
Ja z czasem nauczyłem się pewnej znieczulicy, nie mogę czytać konstruktywnej krytyki a'la "to był zwykł pstryk", czasem jak czytam inne "konstruktywne opinie" to się uśmiecham a dość często lepsze posty potrafią napisać nowi w ramach rewanżu za krytykę.

Uważam też, że nie możesz wymagać od kogoś na siłę, żeby "naprawiał świat", jeżeli ktoś nie ma na to siły, cierpliwości lub ochoty to jego sprawa -jest to rodzaj samolubnej postawy, każdy z foruma wyciąga coś innego, ja nie widzę tu obowiązku misji.

MM - Nie 10 Sty, 2010

Od krytykowania zdjęć to są galerie fotograficzne. Tutaj można co najwyżej coś tam komuś pokazać i tyle. Jak kolega dostanie się np. tutaj to wtedy może się na kilka zdań komentu wysilę :mrgreen:
Allan - Pią 29 Sty, 2010

A moze wynika to z naszego czystego lenistwa.
Jesli zdjecie jest od poczatku do konca "do bani" to w jaki sposob mozna je
w dwoch slowach grzecznie skomentowac?
Aby bylo grzecznie nie mozemy napisac ze jest "do d...." trzeba od poczatku do konca, fachowo udokumentowac wszystkie
bledy i robi sie z tego poemat ktorego nam sie nie chce pisac.
Moze o to chodzi?

f11whocares - Pią 29 Sty, 2010

Sama opcja ignorowania uzytkownika to takie typowe polskie zachowanie wyniikajace z nieumiejetnosci dialogu i akceptacji innej opini nawet jesli jest bledna, latwiej zapodac focha wychodzac z zalozenia ze jest sie "fajnym" a ktos inny juz niestety nie jest :)
Od usuwania wulgarnych, durnych wpisow jest admin, a ignorowanie kogos na podstawie paru wpisow ......eh :neutral:
Tak wogole czy widzieliscie na innych(nie polskich) forach taka opcje??

Tutejszyn - Sob 30 Sty, 2010

MM napisał/a:
Od krytykowania zdjęć to są galerie fotograficzne. Tutaj można co najwyżej coś tam komuś pokazać i tyle...

Chyba właśnie o to chodzi, aby pokazać swoją pracę. Nawet bym wolał, aby nie było mozliwości komentowania. I co z tego, ze ktoś powie, ze niebo przepalone. Przecież wiem o tym. Fakt mógłbym nie pokazać tego zdjęcia, ale czy wtedy świat nie straciłby za dużo?

MM - Sob 30 Sty, 2010

Tutejszyn napisał/a:
I co z tego, ze ktoś powie, ze niebo przepalone. Przecież wiem o tym. Fakt mógłbym nie pokazać tego zdjęcia, ale czy wtedy świat nie straciłby za dużo?


Jak napiszę, że świat niczego by nie stracił to się obrazisz? :wink:

Tutejszyn - Sob 30 Sty, 2010

MM napisał/a:
Tutejszyn napisał/a:
I co z tego, ze ktoś powie, ze niebo przepalone. Przecież wiem o tym. Fakt mógłbym nie pokazać tego zdjęcia, ale czy wtedy świat nie straciłby za dużo?


Jak napiszę, że świat niczego by nie stracił to się obrazisz? :wink:

Nie :grin:
Gdzieś czytałem o kłótni w kuchni pomiędzy garnkami. Każdy z garnków udowadnial, jaki to on jest ważny i niezastąpiony w kuchni. Jedynie komin patrzył na wszystko z politowaniem z góry. Przecież to on zaopatrywał w dym cały wszechświat.

komor - Nie 31 Sty, 2010

Tutejszyn napisał/a:
Chyba właśnie o to chodzi, aby pokazać swoją pracę. Nawet bym wolał, aby nie było mozliwości komentowania.


Nie rozumiem po co miałaby być taka galeria na forum dyskusyjnym, w której nie można komentować. Jak chcesz po prostu wystawić swoje prace w internecie to możesz zrobić to na dowolnie skonstruowanej przez siebie stronie WWW. Tutaj pokazywanie zdjęć ma sens tylko taki, że poddajemy je ocenie.
Inna sprawa czy oceny są słuszne, surowe itd. Wszystko należy brać przez pryzmat inteligencji, czytać ze zrozumieniem i pewną dozą pokory, a czasem coś lub kogoś po prostu zignorować lub zcierpieć.
Niestety jak widzę wśród fotografów zdarza się sporo wysokich ego, którzy źle reagują na krytykę. Stąd czasem problemy. Co do braku chęci do komentowania zdjęć zupełnie początkujących osób to trzeba to przyjąć dobrem inwentarza. Czasem się komuś zechce, czasem się nikomu nie zechce, na pewno chętniej komentujemy zdjęcia osób które dłużej już znamy z forum – taka jest ludzka natura i nie ma sensu z tym walczyć. Po prostu od czasu do czasu niech każdy z nas da coś od siebie, tak jak to ma miejsce w innych działach na forum.

MM - Nie 31 Sty, 2010

komor napisał/a:
Po prostu od czasu do czasu niech każdy z nas da coś od siebie, tak jak to ma miejsce w innych działach na forum.


Pod warunkiem, że nada takiemu zdjęciu odpowiedni numerek... :evil:
RANY Jak ja nie cierpię biurokracji... :shock:

Tutejszyn - Nie 31 Sty, 2010

Są dwa rodzaje komentarzy. Pierwszy rodzaj to wrażenie jakie fotografia pozostawia po sobie. To wrazenie jest pozytywne, albo negatywne. I taki komentarz byłby przeze mnie oczekiwany. Drugi rodzaj to uwagi dotyczace tego co na zdjęciu powinno być, lub czego być nie powinno. Doszukiwanie się szumu, nieostrości itd. Fotograf tutaj można jedynie zapytać: "i co w związku z tym?". Ma wrócić w tamto miejsce, z nowym obiektywem a wcześniej wykupić abonament na pogodę? Co tu komentować? Fotografia zrobiona - temat zamknięty.
To nie jest tak, ze wybieram się na krucjatę. Nie zamierzam walczyć z komentarzami. Po prostu spodobało mi się to co powiedział MM
MM napisał/a:
...Tutaj można co najwyżej coś tam komuś pokazać i tyle...

komor - Nie 31 Sty, 2010

MM napisał/a:
RANY Jak ja nie cierpię biurokracji...


Hehe, to źle wybrałeś sobie firmę, w której pracujesz, bo zdaje się na brak biurokracji nie narzekacie. :) A numerki są przecież praktyczne, łatwiej odnosić się do czyichś zdjęć, więcej z tego korzyści niż niewygód, jak mi się wydaje.

Tutejszyn napisał/a:
Ma wrócić w tamto miejsce, z nowym obiektywem a wcześniej wykupić abonament na pogodę? Co tu komentować?


Prawdą jest, że niektórzy przesadzają z czepianiem się tego czy owego, ale przydaje się zwrócenie uwagi na detale, żeby nauczyć się o nich pamiętać. To, że na Twoim danym zdjęciu nie ma tego czy tamtego, pogody czy ostrości nie musi oznaczać, że to zdjęcie należy wyrzucić, ale może następnym razem należy zwrócić uwagę na jeszcze więcej aspektów. Mnie osobiście bardzo dużo dają takie „czepialskie” komentarze, po prostu ćwiczą pamięć, o czym jeszcze pamiętać.

jaad75 - Nie 31 Sty, 2010

Tutejszyn, tyle, że zwylke pokazujesz zdjęcia, które Ci się podobają lub po prostu widzisz w nich coś interesującego. Dzięki komentarzom, możesz skonfrontować to z tym, jak widzą je inni i zobaczyć rzeczy (nie tylko błędy), które niekoniecznie wcześniej zauważyłeś. Taki jest moim zdaniem sens wystawiania zdjęć na forach tego typu. Inna sprawa, że niestety poziom zdjęć pokazywanych na tym forum nie jest jakiś szczególnie wysoki i często trudno oceniać zdjęcie na zasadzie podoba się/nie podoba się, bo ma po prostu rażące błedy techniczne, które zakłócają odbiór i sprawiają, że to je widzi się przede wszystkim... I żeby nie było - nie twierdzę, że dobre zdjęcie, to takie które tych błędów technicznych nie ma, ale takie, w przypadku którego ewentualne błędy stają się mało istotne...

[ Dodano: Nie 31 Sty, 2010 17:23 ]
komor napisał/a:
To, że na Twoim danym zdjęciu nie ma tego czy tamtego, pogody czy ostrości nie musi oznaczać, że to zdjęcie należy wyrzucić, ale może następnym razem należy zwrócić uwagę na jeszcze więcej aspektów.
Albo zastanowić się, czy jest sens dane zdjecie "na siłę" robić, akurat w danej chwili... :razz:
Tutejszyn - Nie 31 Sty, 2010

Hmm.. w sumie ciężki temat. Widać, że trudno jest tu stosować uogólnienia. Ja wolałbym aby nie komentować, ktoś inny wyniesie z tego naukę na przyszłość, a jeszcze ktoś inny będzie się przeglądał w komentarzach jak w lustrze i upajał się nimi..
Mam krytyczny stosunek do siebie i do swoich umiejetności, dlatego raczej nie będę umieszczał swoich prac w galerii na forum. Raczej podepnę coś jako link w stopce, gdzie nikt nie będzie musiał wchodzić na siłę, a komentarz zostawi dla siebie.

Usjwo - Pon 01 Lut, 2010

Po to sa nasze zdjecia zeby pogadac o nich, i to chyba jest podstawa tego dzialu. Jak ktos chce tylko pokazac to sa rozne galerie . Techniczne dzialy sa "mlocone" w ta i z powrotem, (szczegolnie w temacie pierwszego aparatu :smile: ). Oczywiscie nie neguje takich porad, bo kazdy kto wywala x kPLN, chce to zrobic jak najlepiej, a jak wszyscy wiedza sprzet foto do najtanszych nie nalezy. Ja bym byl jednak za zmiana proporcji i proponowal wiecej dyskusji (i nawet troche bardziej zacietych niz teraz) w dziale "zdjeciowym". Co do ignorowania, to wydaje mi sie ze raczej ignorowane sa zdjecia, a nie uzytkownicy. I to tez jest ocena, albo takie zdjecie to "pstryk", albo forumowicze na sztuce sie nie znaja :wink: :mrgreen: . Ktora ocena jest prawdziwa "wystawiacz" powinien odpowiedziec sobie sam :smile: . Takze obrazac sie nie ma za co, co najwyzej cieszyc sie ze nie bylo kometarzy typu: "a co to ??" :wink:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group