forum.optyczne.pl

Materiały światłoczułe i akcesoria ciemniowe - Koreksy rotacyjne

WojciechW - Pią 29 Maj, 2009
Temat postu: Koreksy rotacyjne
Witam,

Zgodnie z poczynioną deklaracją, postanowiłem naświetlić i samodzielnie wywołać w procesie C 41 kilka negatywów barwnych.

Niby mam wszystko co trzeba, w tym kilka naświetlonych negatywów, zestaw wywołujący Tetenal na 1l, stare koreksy i absolutną determinację.

W instrukcji wywoływania mowa jest jednak nie tyle o koreksach, co maszynach rotacyjnych, co w przypadku zestawu na 1 l ,jak mi się zdaje może oznaczać system wprowadzony kiedyś chyba przez firme Jobo, a polegający na ciągłym obracaniu poziomo położonego koreksu przy wlaniu do niego małej porcji odpowiedniego roztworu, tak by kolejna część filmu była sukcesywnie nawilżana w porcji roztworu.

Czy ktoś z was próbował takiej zabawy i może wie, czy do takiej zabawy można adaptować (po zmontowaniu odpowiedniego urządzania do obracania) tradycyjny koreks ze szpulą, względnie czy proces C-41 można zastosować w sposób tradycyjny wywołując w porcji ok. 600 ml kolejno parę filmów. Myśle o polskim koreksie wykonywanym kiedyś na licencji firmy Jobo.

Jak wspominałem ostatni raz wywoływałem negatywy barwne ORWO przeszło dwadzieścia lat temu

Pozdrawiam,
WojciechW

palindrom - Nie 28 Cze, 2009

W mojej lodówce leżą Velvie i czekają tylko na Tetenal :mrgreen: Z tym że się nie przejmuję i będę je wołał tak, jak to się koreksem robi.
Siła doświadczenia... Mam tylko nadzieję że nie spierniczę jakichś ujęć "jedynych w życiu", ale na to się nie zanosi ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group