forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - WODNE ABSTRAKCJE

Kocur - Pon 15 Cze, 2009
Temat postu: WODNE ABSTRAKCJE
W odpowiedzi na pytania i dyskusję jaka wywiązała się pod jednym z moich zdjęć w galerii postanowiłem założyć taki temat. Mam nadzieję, że znajdą się chętni do zabawy z kropelkami, bo to na prawdę wciągające. :) No a przy okazji nie potrzeba do tego dobrej pogody :P


Nie trzeba żadnych wymyślnych technik, ani super sprzętu, żeby robić takie zdjęcia. Oczywiście dobry sprzęt ułatwia sprawę, ale moim zdaniem najprostsze lustro z kitowym obiektywem i wbudowaną lampą da radę coś już zrobić. Dla mnie najlepszym zestawem była by fotokomórka, połączona z precyzyjnym zegarem i wężykiem spustowym, a kropelki wylatujące z zamontowanego na statywie zbiorniczka. Taki zestaw dał by możliwość precyzyjnego wyzwolenia migawki za każdym razem w odpowiednim momencie i praktycznie 100% udanych zdjęć, ale tak dobrze to nie ma. :)

Czego ja użyłem? Aparat na statywie przy zlewie w łazience. :P W zlewie akwarium (kula po bojowniku, taki duży kielich w sumie) napełnione wodą. Krople zrzucałem z najzwyklejszej strzykawki, następnym razem będzie jakiś stojaczek, żeby nie było problemów ze zrzucaniem kropli w odpowiednie miejsce, bo kropla musi trafić w obszar 1cm/0,5cm, co przy zrzucaniu jej z 40-50cm nie jest proste.
Najważniejsza rzecz - światło, po dość długich próbach z rozmaitymi położeniami lampy najlepsze okazało się wrzucenie lampy do zlewu palnikiem w dół. :D Światło bardzo ładnie rozchodziło się po zlewie i podświetlało całą scenę równo od dołu. Niestety przez to zdjęcia są szaro-szare, plan na najbliższy czas to ogarnąć jak uzyskać jakieś kolory, mam już kilka pomysłów, niedługo będą testy. Przetestuję też wbudowaną lampę, mam też kilka pomysłów jak można ją wykorzystać, czy się uda się okaże.
Obiektyw - ja użyłem 100/2,8 MACRO, ale wydaje mi się, że każdy od 50mm w górę będzie dobry, byle by dawał odpowiednią skalę odwzorowania, w okolicach 1:3-1:5. Zdjęcia i tak trzeba robić na przymkniętej przysłonie, w okolicach f/5,6-11, a tam nawet tanie plastiki są zazwyczaj wystarczająco ostre. Jednak przewagę mają dłuższe szkła, a to z tego względu, że krótsza ogniskowa wymusza zbliżenie się do obiektu. Ja wczoraj miałem soczewkę oddaloną od celu o ok. 20-25cm a i tak była cała pochlapana.



Ok, teraz trochę fotek i trochę o tym jak się dostaje takie kształty.

Pojedyncza kropla wpada do wody w dwóch fazach. W pierwszej, uderza w powierzchnię tworząc krater. W drugiej, napięcie powierzchniowe (podobno ono za to odpowiada) ściąga wodę w krater i wyrzuca do góry kolumnę, z której zazwyczaj odrywa się kropla, po czym wszystko opada. Widać to ładnie na filmiku. A tutaj mam taki przykład, dwie fazy na jednej focie:

1.



Kolumna nie zawsze jest idealna, bo kropla nie zawsze wpada idealnie pionowo, a powierzchnia wody nie zawsze jest idealnie gładka. Czasami dzieją się ciekawe rzeczy, jak na kilku moich przykładach:

2.


3.


4.


5.



Czasami w pobliżu pojawia się kolejna spadająca z góry kropla, jeśli puszczamy je wystarczająco szybko.

6.


No właśnie, a co się dzieje, jeśli spadająca z góry kropla natrafi na wystrzeloną w górę kolumnę po poprzedniej? Tutaj dzieją się właśnie najciekawsze rzeczy, które IMO są najbardziej efektowne i warte uchwycenia. Udało mi się wyszperać filmik, który pokazuje z grubsza o co chodzi. Na zdjęciach wygląda to tak:

7.


8.


9.


10.


11. kiedy trafienie nie jest idealne też jest ciekawie


12. A to zdjęcie z galerii, spodobało mi się z całej serii najbardziej.


Wszystkie zdjęcia to pełne kadry. Popełniłem błąd zostawiając sobie takie małe pole, na początek polecam kadrować znacznie szerzej, bo jak widać wyżej czasami akacja ucieka potem z kadru. :)



Do tematu na pewno powrócę, bo bez większego w sumie wysiłku udało mi się uzyskać ciekawe efekty. Teraz tylko trzeba dopracować kilka kwestii i na prawdę można poszaleć ;) Tak więc, zapraszam do zabawy, nie tylko z kropelkami, ale i z rozmaitymi rzeczami, które można w ciekawy sposób wrzucić do wody czy innej cieczy. :mrgreen:

skasowany - Pon 15 Cze, 2009

Kocur to mój kolega!!! :mrgreen: Już poważnie, naprawdę świetne!!! :grin: Brawo! Niektóre wręcz przypominają wodne 'grzybki', 'chmurki', 'pleśniaki'!!! :grin:
9,10,12 najbardziej! :grin:

jaad75 - Pon 15 Cze, 2009

Całkiem niedawno był taki temat na Strobist:
http://strobist.blogspot....s-with-one.html
BTW, daj sobie spokój z wbudowaną - tu nie chodzi o świecenie na wodę.

MC - Pon 15 Cze, 2009

Bardzo fajne. Lepiej mi sie widzi kolorystyka niebieska.
Kocur - Wto 16 Cze, 2009

Widzę, że się nikt nie chce bawić, nieładnie! :P


Ok, przetestowałem lampę wbudowaną. Przy pomocy odpowiednio ustawionego lusterka, lub innej odbijającej światło powierzchni można jej użyć. Tyle, że otrzymane efekty były, mówiąc delikatnie, żenujące. :D Potrzebna jest więc lampa zewnętrzna, najlepiej na kabelku.


Przyszedł czas na wytworzenie kolorków. Mój pomysł z grubsza się sprawdził, chociaż wymaga dopracowania. Można jednak w banalny sposób uzyskać praktycznie dowolne kolory. Woda tak załamuje, skupia i rozprasza światło, że efekty czasami przerastają oczekiwania. Pora więc na moje efekty, tylko proszę mnie nie besztać za widoczne na niektórych fotach krawędzie naczynia, muszę się postarać o coś większego (teraz miałem koło o średnicy ok. 12cm), następnym razem już ich nie będzie. :)


1.



2.



3.



4.



5.



6.



7.



8.



9.



10. Prawie jak Godzilla :D



11. Topielec :P



Na dzisiaj tyle, plan na następną sesję - skombinować większy poligon, :P Ciąg dalszy eksperymentów jak wrócę z urlopu. ;) Wiem, że można ten temat zrobić o wiele lepiej (nawet mam pomysły jak), więc na pewno do niego wrócę.



ps. Uwaga, czyszczenie przedniej soczewki obiektywu po takiej zabawie to koszmar, szczególnie jak się ma twardą wodę... :lol:

skasowany - Wto 16 Cze, 2009

Kocur, 8 fajne, ale ogólnie mniej mi się podobają, niż 'debiut' :wink:
teodor2424 - Wto 16 Cze, 2009

Piątka i ósemka ładna reszta jakoś przez ta barwę mi nie podchodzi no i na pierwszym te jasnożółte przepalenia trochę odwracają uwagę.
candy - Sro 17 Cze, 2009

"topielec" jest wypas :D

[ Dodano: Sro 17 Cze, 2009 20:34 ]
no to ja sie tez dolaczam:
12.

13.

14.


[ Dodano: Sro 17 Cze, 2009 23:03 ]
jeszcze jedno
15.korona


[ Dodano: Czw 18 Cze, 2009 20:26 ]
daje jeszcze:
16.szklanka

17.jablko

18.lisc salaty

zug - Czw 25 Cze, 2009

pomyślałem że wrzucę to tu i ewentualnie można zmienić temat "wodno dymne abstrakcje" :wink:
jako że za oknem upał pomyślałem że puszczę sobie dymka, :razz:
zabawa fajna tylko w głowie się kręci od tych kadzidełek ale może się przyzwyczaję :mrgreen:
choć te co miałem były słabe tak więc muszę poszukać lepszego źródła dymu :wink:
1.

2.

3.

4.



i efekt po "odwróceniu" kolorów
nie wygląda idealnie ale cóż od czegoś trzeba zacząć,
chcę spróbować z kolorami ale na razie to mi się w głowie kręci :wink:

5.


6.

7.

8.

MC - Czw 25 Cze, 2009

W.O.W. :!:
candy - Czw 25 Cze, 2009

niezle zug, tylko sie tam nie upal za bardzo :D
zug - Czw 25 Cze, 2009

dzięki :smile:
candy napisał/a:
tylko sie tam nie upal za bardzo

uplalić jak upalić ale chińczyk od którego kupiłem te kadzidełka mówił mi że natchną mnie pozytwną energią tak więc siedzę i czekam :razz:

amv - Czw 25 Cze, 2009

zug, nie czekaj,to jest już to,jest słabe :razz: :wink:
zug, 6 i 8 :grin:
candy, wrzuciłeś,dodałeś i umknęło...... no widzisz :mad:
14 się ładnie dała złapać a szklaneczka i jabłuszko jak ktoś faktycznie gdzieś zauważył,lepsze bez blatu,niżej lub neutralniejsze podłoże :wink: ... a a sałata imho psuje serię ;

Monastor - Czw 25 Cze, 2009

zug, rakotwórcze ścierwo. Mój współlokator raz wpadł na pomysł żeby coś takiego w pokoju odpalic pod moją nieobecnośc. Trzeci tydzień śmierdzi :evil:
candy - Czw 25 Cze, 2009

teraz bede eksperymentowal z innym podlozem :)
amv - Czw 25 Cze, 2009

Monastor napisał/a:
rakotwórcze ścierwo...Trzeci tydzień śmierdzi :evil:


:mrgreen: :twisted: :twisted: mam podobne podejście do tego,haha :lol:

zug - Czw 25 Cze, 2009

amv, :wink:
Monastor napisał/a:
akotwórcze ścierwo

dlatego pisałem, że muszę poszukać innego źródła dymu :razz:
Monastor napisał/a:
Trzeci tydzień śmierdzi

na szczęście robiłem w łazience z dobrym wyciągiem,
choć nie powiem myślałem że jest lepszy, zostawił trochę dla mnie :mrgreen:

Monastor - Czw 25 Cze, 2009

zug, no widzisz, ja mam tym przesiąkniętą połowę ciuchów, pościel, dosłownie wszystko. Chociaż plecak foto się uchował bo trzymam go od dłuższego czasu w Szczecinie :roll:
AdrianD - Pią 26 Cze, 2009

No fantastyczne dymki zug :shock: :o .
1,3,5,6 są jak dla mnie idealne-super wyszły kolory po odwróceniu-bomba :!:

zug - Pią 26 Cze, 2009

AdrianD, dzięki :wink:
mnich - Pią 26 Cze, 2009

zug, zdradź jeszcze tajemnice pod jakim kątem miałeś źródło światła? ;)
zug - Pią 26 Cze, 2009

Monastor napisał/a:
rakotwórcze ścierwo

no i wchodzę sobie na Wiki a tam:
"W wyniku spalania kadzidła powstają szkodliwe dla zdrowia substancje kancerogenne, np. benzen i węglowodory poliaromatyczne. Intensywne stosowanie kadzidełek wiąże się ze zwiększoną zachorowalnością na nowotwory
a dla zainteresowanych co i jak to zapraszam :arrow: TU

xagon - Nie 28 Cze, 2009

Ja nie wiem , mam tylko lampę wbudowaną , i nie widzę jakiegoś problemu z robieniem kropelek .. inna sprawa , że nie wyłapuję ciekawych momentów .. ale to był mój pierwszy raz . Kilka kolorowych karteczek po bokach i efekt jest taki



candy - Nie 28 Cze, 2009

calkiem calkiem
Altus89 - Wto 30 Cze, 2009

Zawsze przegladam forum, a nigdy nic nie wrzucam, wiec pomyslalem, ze trzeba to zmienic ;)

Kropelki:

1. To zdjecie bylo robione pod okladke na plyte jednego zespolu.


2.

mavierk - Wto 30 Cze, 2009

Altus89, to pierwsze jest wspaniałe, to 2 jakieś już nie :)
zug - Wto 30 Cze, 2009

Altus89 napisał/a:
To zdjecie bylo robione pod okladke na plyte jednego zespolu.

a jakiego zespołu, :mrgreen:
pierwsze super :razz:

mnich - Czw 02 Lip, 2009

Mój ulubiony napój:

kowalenko777 - Czw 02 Lip, 2009

Mnich niezłe ale wole Ice Tea Peach :mrgreen: hi oczywiście Molto zimne :mrgreen:
mnich - Czw 02 Lip, 2009

jeszcze jedno...

Kamcio649 - Pią 03 Lip, 2009

Mnich jedno jak i drugie mi się podoba :D
amv - Pią 03 Lip, 2009

Mi też a te ostatnie sprawia wrażenie jakby się kręciło :lol: :wink:
AdrianD - Pią 03 Lip, 2009

Nie no bomba poprostu :shock: :!: Świetny pomysł z tą jedyneczką :o
Bumber - Pią 03 Lip, 2009

mnich, super. Świetny miałeś pomysł przy pierwszym zdjęciu. :)
mnich - Sob 04 Lip, 2009

Dzięki :)

Mam prosty sposób na makro- tanie makro.

Kit, z odwróconym 50/1.8 i błyskadełko :)

Działa nawet AF :)

Bumber - Sob 04 Lip, 2009

mnich napisał/a:
Kit, z odwróconym 50/1.8 i błyskadełko

Ciekawy efekt winiety z tego powstaje ;)

mnich - Sob 04 Lip, 2009

ciekawy, ale czasami bardzo przeszadza że trzeba mocno wykropować przy mniejszych powiekszeniach...
xagon - Sob 04 Lip, 2009

Cytat:
Działa nawet AF :)
a to ciekawe... styki na krótko do puszki kablami pociągnąłeś ze szkiełka?
Monastor - Sob 04 Lip, 2009

xagon, kit jest raczej normalnie podpięty. AF pewnie działa zupełnie normalnie, a odwrócone szkiełko pełni podobną rolę jak zwykła soczewka powiększająca.
mnich - Sob 04 Lip, 2009

Dokładnie tak jak pisze Monastor.
xagon - Sob 04 Lip, 2009

no co wy...
tak na żywca wydłubana soczewa z obiektywu i obrócona ?? czy jakaś inna dołożona? robiłem na odwróconym całym obiektywie po prostu przyłożone do body , efekty były identyczne jak te z pepsi u mnicha , ale jak by było tak jak piszecie to miałbym af , ale mniejsza o AF , przysłona by była i w koncu można by było zrobić coś z większą GO!
Mnich nie masz jakiegoś sampelka z większą GO?chciałbym się dowiedzieć czy jest sens rozmontowywać kita

mnich - Sob 04 Lip, 2009

ale ja używałem odwróconego obiektywu... Nikkora 50/1.8, więc po co chcesz rozmontowywać kita?

[ Dodano: Sob 04 Lip, 2009 17:55 ]
Większe go można uzyskać domykając przysłonę w kicie ( podpiętym do body ) albo domykając przysłonę w odwróconym 50/1.8. Jednak w tym drugim przpadku rośnie winieta która i tak jest spora.

candy - Sob 04 Lip, 2009

mnich napisał/a:
ale ja używałem odwróconego obiektywu... Nikkora 50/1.8, więc po co chcesz rozmontowywać kita?


po to ze metoda odwracania obiektywu polega na odczepianiu i przykladaniu obiektywu tylem do przodu,a ty przylozylesz odwrocony obiektyw do obiektywu zamocowanego na body,tyle ze ta metoda otrzymuje sie bardzo maly obraz :P

mnich - Nie 05 Lip, 2009

True
candy - Nie 05 Lip, 2009

dlatego wlasnie gralem,gralem i wygralem dzis 135/2.8 macro z gwintem M42,niedlugo przyjdzie czas na zabawe mako,mam nadzieje ze obiektyw sie sprawdzi,jak nie z 40D to go podepne pod praktice :D
mavierk - Nie 05 Lip, 2009

odwóconej 135tki nie trzeba rozkręcać, daje spokojne, fajne zbliżenie ;)
candy - Nie 05 Lip, 2009

ale kto tu mowi o rozkrecaniu albo odwracaniu? mam ja zamiar uzyc z przejsciowka M42>EOS EF :)
Monastor - Pią 10 Lip, 2009

Mam i ja :)

1.


2.


3.

xagon - Pią 10 Lip, 2009

widzę że tak softowo :)
korona fajna .
Może to głupio zabrzmi bo to woda , poziomuje się sama, ale mi strasznie lecą w lewo :wink:

Monastor - Pią 10 Lip, 2009

xagon, fakt, 2 leci, ale 1 i 3 są raczej ok. Zaraz pomierzę ^^
muad - Pią 10 Lip, 2009

A ile tak średnio wykonujecie zdjęć, aby wybrać jedno które warto zostawić?
Monastor - Pią 10 Lip, 2009

muad, chodzi Ci o to ile razy statystycznie trafia się w zderzenie kropli z powierzchnią czy ile rozbryzgów jest ciekawych?
mavierk - Pią 10 Lip, 2009

muad napisał/a:
A ile tak średnio wykonujecie zdjęć, aby wybrać jedno które warto zostawić?
ja robiłem do skutku, albo do póki 3-4 kadry mi się na wyświetlaczu podobało, albo dopóki mi się karta nie skończyła :)
muad - Pią 10 Lip, 2009

Chodziło mi o ilość ciekawych rozbryzgów, tj, robi się np. (no właśnie statystycznie ile?) 50 fotek z których zostawiamy 1 zdjęcie.
mavierk, to ile robiłeś ujęć zanim uznałeś, że 3-4 są dobre?

mavierk - Pią 10 Lip, 2009

muad napisał/a:
mavierk, to ile robiłeś ujęć zanim uznałeś, że 3-4 są dobre?
koło 80-90 zazwyczaj, ale bez przygotowania i pierwszy raz, no i tak dla odmiany tradycyjne kropelki mi nie wychodziły (brak makro z prawdziwego zdarzenia..)

i wyszło mi coś takiego (stare i już tutaj pokazywałem) brudna, studencka patelnia to skarb dla fotografa (i głodnego studenta :P )


a jak przykręcilem heliosa, to miałem za duze zbliżenie :D

amv - Pią 10 Lip, 2009

muad napisał/a:
ile?

To zależy jak się szczęściu dopomoże :lol:
mavierk, drugie jest czad :smile:

candy - Sob 11 Lip, 2009

bez przesady,po jakichs 20 klapnieciach mozna dojsc do niezlej wprawy :)
Monastor - Sob 11 Lip, 2009

candy, łapac je zacząłem po kilkunastu, ale muad pytał o szansę na trafienie się szczególnie ciekawych.

muad, jeśli chodzi o naprawdę ciekawe rozbryzgi to zrobiłem do tej pory 2 karty i nie widziałem ani jednego ;)

[ Dodano: Pon 13 Lip, 2009 20:29 ]
Edytowac już nie mogę. Jeszcze dwie kropelki.

1.


2.

Bumber - Wto 14 Lip, 2009

Monastor, ostatnia (tj. nr 2) jest przeurocza. :) W jaki sposób uzyskałeś takie kolorki?

Nigdy nie miałem cierpliwości do zabaw z kropelkami. Może z powodu posiadania samych manualnych szkieł do makro. ;)

Monastor - Wto 14 Lip, 2009

Bumber, stawiając kolorowe tło, które odbija się od wody :P

[ Dodano: Wto 14 Lip, 2009 15:50 ]
Bumber napisał/a:
Nigdy nie miałem cierpliwości do zabaw z kropelkami. Może z powodu posiadania samych manualnych szkieł do makro. ;)

:lol:
Powodzenia z autofocusem na kropelkach :mrgreen:

zug - Wto 14 Lip, 2009

Monastor napisał/a:
Powodzenia z autofocusem na kropelkach

przypomniało mi się jak próbowałem przy zdjęciach z dymem, nie mógł złapać :mrgreen:

henk - Wto 14 Lip, 2009


muad - Wto 14 Lip, 2009

Zachęcony Waszymi próbami także trochę się bawiłem. Faktycznie trudno jest zrobić fajne ujęcie. Mi po zrobieniu pełnej karty udało się w sumie dwa, ale jak wrzuciłem je do PC to się okazało, że ostrość jest jednak kiepska. Ogólnie jednak nie mam cierpliwości to tego typu zabaw, niemniej teraz naprawdę mogę docenić te zdjęcia, które oprócz ciekawgo rozbryzgu, są bardzo ostre. Bo o takie jest naprawdę trudno.
zug - Wto 14 Lip, 2009

muad, a czytałeś ten poradnik TU
u mnie było podobnie przy fotografowaniu dymu kilka poradników i jest lepiej :wink:

muad - Wto 14 Lip, 2009

Dzięki zug, jak znajdę chwilę to z pewnością przeczytam. Wcześniej jak się bawiłem to krople spuszczałem ze smoczka córki :wink: W kuchni było za ciemno.
Monastor - Wto 14 Lip, 2009

muad, tu nie ma za ciemno ani za jasno. Częśc fotek robiłem w południe, częśc o północy, to bez znaczenia. Klatka i tak jest całkowicie czarna, a jedyne światło to błysk lampy ;)
Dodatkowe światło może tylko popsuc ostrośc, chociaż z drugiej strony efekt mógłby byc nawet ciekawy.

komor - Nie 19 Lip, 2009

henk, trochę jestem do tyłu z czytaniem działu zdjęciowego, ale mi się podoba Twoje. Monastor, Twoja seria kolorystycznie bardzo ciekawa. Muszę jeszcze raz kiedyś spróbować z kropelkami i, tym razem, kolorowym tłem.
xagon - Pon 20 Lip, 2009

ja dzisiaj z nudów znęcałem się nad limonką :grin:
jedno z "bryzgiem"
drugie podświetlone od tyłu

1

2

candy - Pon 20 Lip, 2009

fajne!
drugie chyba nawet lepsze bo bardziej nietypowe

Monastor - Nie 26 Lip, 2009

1.


2.


3.


Trafiłem w końcu zderzenia, ale rozbryzgi nie są tak duże jak u Kocura. Kocur, jak wypuszczałeś krople?

Kocur - Nie 26 Lip, 2009

Monastor, to jak duży jest rozbryzg zależy przede wszystkim od tego z jakiej wysokości je zrzucasz. Jeśli zrzucasz je z małej wysokości poruszają się wolno i w momencie zderzenia zamiast się rozprysnąć raczej się zlepiają. Żeby w miarę ładnie się to udawało trzeba je zrzucać z wysokości 30-40cm, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Można też z większej, wtedy są jeszcze bardziej efektowne, ale woda pryska wszędzie dookoła, w tym na obiektyw, który czyści się po czymś takim tragicznie. Ja do ich zrzucania używałem najzwyklejszej strzykawki 5ml, można wtedy w miarę dobrze trafić w odpowiednie miejsce, żeby się mieściły w GO i dość wygodnie można zrzucać je z odpowiednią częstotliwością, żeby uzyskać jakieś zderzenia.

Możemy ten temat poruszyć na zlocie, a jak będą odpowiednie warunki, to myślę że nawet opstrykać. ;)

Monastor - Nie 26 Lip, 2009

Kocur, szkoda czasu na zlocie, na pewno będą lepsze rzeczy do roboty ;)

Z mieszczeniem ich w GO, jak widać nie ma problemu, trafiam w to samo miejsce z dokładnością do góra pół centymetra, niestety to za mało żeby krople trafiały się satysfakcjonująco często. Rozstrzał wynika pewnie z nieco zbyt dużego ciśnienia wody wychodzącej ze strzykawki. Dzięki za radę z wysokością. Dołączę to do listy pomysłów.

Kocur - Nie 26 Lip, 2009

Ponoć żeby się ładnie zderzały muszą spadać z częstotliwością ok. 10 kropel na sekundę, więc w stosunkowo małych odstępach. Wtedy spadająca z góry kropla spotyka się z podnoszącą się z dołu kolumną przez co energia zderzenia jest jeszcze większa. Wszystko to kwestia treningu :)
piwonia - Wto 28 Lip, 2009

Monastor, dwójka światna. podoba mi się ten kształt korony, który udało Ci się uzyskać... ach, i te kolory... naturalne? :) robią wrażenie :)
Monastor - Wto 28 Lip, 2009

piwonia, akurat na 2 są naturalne, na pozostałych zmienione (choć jedyna zmiana to balans bieli) :)
xagon - Wto 28 Lip, 2009

Monastor pierwsze jak zwierciadełko wygląda :wink:
świetne

AdrianD - Pią 07 Sie, 2009

Splash! :wink:


skasowany - Pią 07 Sie, 2009

AdrianD, pracuj nad tym! Może wyjść coś ciekawego! :wink:
lupo57 - Pią 07 Sie, 2009

AdrianD z wiatrówki strzelaj nie będzie widać rąk :wink:
krisv740 - Pią 07 Sie, 2009

dobre...... :)
AdrianD - Pią 07 Sie, 2009

lupo57 napisał/a:
AdrianD z wiatrówki strzelaj nie będzie widać rąk :wink:


:lol: Tylko czy będę trafiał w odpowiedni moment ze spustem :wink:

Monastor - Pią 07 Sie, 2009

AdrianD, zainwestuj w dużą ilość balonów :wink:
AdrianD - Pią 07 Sie, 2009

Może dostanę gratis,albo chociaż jakiś rabat przy zakupie wiatrówki :grin:
Monastor - Pią 07 Sie, 2009

AdrianD, starczy pistolet na kulki za dychę z kiosku :razz:
AdrianD - Pią 07 Sie, 2009

Monastor, no nie do końca, niektóre twardziele pękały za drugim,albo trzecim dotknięciem igłą,chociaż może tępa była :roll: :smile:
Monastor - Pią 07 Sie, 2009

AdrianD, to pewnie za słabo napompowane ;)
dr11 - Nie 23 Sie, 2009

Chlap, chlap...

hijax_pl - Nie 23 Sie, 2009

dr11, zabawa z lensbaby?
alsimair - Nie 23 Sie, 2009

dr11, wygląda super. Jak uzyskałeś takie rozmycie?
hijax_pl - Nie 23 Sie, 2009

alsimair, stawiam na lensbaby i kierunkowe dof :wink:
mavierk - Nie 23 Sie, 2009

a ja na fotoszopa :P
dr11 - Nie 23 Sie, 2009

hijax_pl trafił :) Lensbaby Composer na pełnej dziurze, punkt ostrości wiadomo gdzie ;)
Dzięks :razz:

mnich - Nie 23 Sie, 2009

dr11 napisał/a:
Chlap, chlap...

elegancko :)

hijax_pl - Nie 23 Sie, 2009

dr11, a czym statywujesz?
dr11 - Nie 23 Sie, 2009

Dobry trójnóg, do 5kg da radę :)
mnich - Nie 23 Sie, 2009

dr11 napisał/a:
Dobry trójnóg, do 5kg da radę

też na usb? ;)

dr11, masz całkiem sympatyczne i zróżnicowane Portfolio :)

AdrianD - Nie 23 Sie, 2009

Fajny pomysł dr11 :smile:
dr11 - Nie 23 Sie, 2009

mnich napisał/a:
dr11, masz całkiem sympatyczne i zróżnicowane Portfolio :)

Dzięki, jakoś tak mam, że wszędzie gdzie polezę, muszę coś pstryknąć ;)

hijax_pl - Nie 23 Sie, 2009

I dźwigasz ze sobą wszystkie zabawki?
dr11 - Nie 23 Sie, 2009

hijax_pl napisał/a:
I dźwigasz ze sobą wszystkie zabawki?

Wszystkie na raz to rzadko, nastawiam się raczej tematycznie i pakuję co trzeba. Niemniej jednak trzeba czasem majdan przetransportować i wtedy marzę o wszystkomającym kompakcie ;) Ale już koniec OT :P

hijax_pl - Czw 03 Wrz, 2009

Moje plum.

Zaczynam arbitralnie numeracje od 50 :wink:

50.

mavierk - Czw 03 Wrz, 2009

za mało cytrynowa ta żółć :)
zug - Czw 03 Wrz, 2009

mavierk napisał/a:
za mało cytrynowa ta żółć

nie ma pewności że to cytryna :razz: :mrgreen:

hijax_pl - Czw 03 Wrz, 2009

mavierk, zug, cytrynka cytrynka, ale niedojrzała :wink: zresztą to moje pierwsze zabawy z wrzucaniem czegoś do wody :wink:

51. Plum bardziej dynamiczny

pursat - Czw 03 Wrz, 2009

52

Wolalbym to w architekturze, ale niechaj inni roztrzygna.


Monastor - Czw 03 Wrz, 2009

pursat, jak dla mnie fotka detalu architektonicznego. Woda to przy tym kadrze ozdobnik.
pursat - Czw 03 Wrz, 2009

Woda to raczej zywiol tego kawalka architektury :) Moim tez, a niech to moderator przeniesie i juz.
dr11 - Nie 20 Wrz, 2009

53.


54.

Monastor - Nie 20 Wrz, 2009

dr11, fajny rytm i kolorystyka na 53. 54 IMO takie sobie.
AuThoR - Nie 20 Wrz, 2009

Cytat:
dr11, fajny rytm i kolorystyka na 53. 54 IMO takie sobie.


popieram..53 na tak 54 na nie :) pstryk :)

alsimair - Nie 20 Wrz, 2009

dr11, 53 - mega. Jestem zachwycony.
sndbk - Nie 20 Wrz, 2009

Na 53 coś mi nie gra w obróbce. Jakby brakowało pikseli. 54 za ciemne.
dr11 - Nie 20 Wrz, 2009

sndbk napisał/a:
Na 53 coś mi nie gra w obróbce. Jakby brakowało pikseli. 54 za ciemne.

A to ciekawe, bo obróbka 53 sprowadziła się do wykadrowania, korekcie aberracji, clarity na maksa, i zmniejszeniu z wyostrzeniem. Nawet balans bieli pozostał z puszki. Kolory nie ruszane. Możesz sprecyzować co miałeś na myśli?

amv - Pon 21 Wrz, 2009

No niezłe te 53 :smile:
AdrianD - Pon 21 Wrz, 2009

53. miażdży :grin:
dr11 - Pon 21 Wrz, 2009

Dziękuję za positive vibrations :D
Dobrze, że na zdjęciach nie jest rejestrowana temperatura wody, chyba chłodniej byście je przyjęli ;)

Monastor - Pon 21 Wrz, 2009

dr11 napisał/a:
Dobrze, że na zdjęciach nie jest rejestrowana temperatura wody, chyba chłodniej byście je przyjęli ;)

Jest, przynajmniej w 1D i będzie w 7D, tylko zapisywana oczywiście w EXIFie, a nie na zdjęciu ;)

AuThoR - Pon 21 Wrz, 2009

Cytat:
Jest, przynajmniej w 1D i będzie w 7D, tylko zapisywana oczywiście w EXIFie, a nie na zdjęciu


he?? serio? :shock:

krzys13k - Pon 21 Wrz, 2009

dr11, na 53. kolory powalają, super zdjęcie :)
alsimair - Pon 21 Wrz, 2009

AuThoR, serio, ale tylko w walcowatym Wszechświecie Monastora ;)
Monastor - Pon 21 Wrz, 2009

AuThoR, oczywiście, że serio. To była od dawna wyczekiwana funkcja. Teraz będzie można mierzyć temperaturę chorych na choroby zakaźne bez ryzyka zarażenia. Wystarczy zrobić zdjęcie z dużej odległości albo przez szybę. Tylko nie celuj w słońce bo Ci się termometr w puszce popsuje :lol:

Tak na poważnie, niestety nie będzie takiej funkcji. Ale paradoksalnie pomiar (czy może oszacowanie) temperatury gwiazd to już nie taka bzdura :)

Usjwo - Wto 22 Wrz, 2009

Monastor napisał/a:
AuThoRTeraz będzie można mierzyć temperaturę chorych na choroby zakaźne bez ryzyka zarażenia. Wystarczy zrobić zdjęcie z dużej odległości albo przez szybę.
Tak na poważnie, niestety nie będzie takiej funkcji. Ale paradoksalnie pomiar (czy może oszacowanie) temperatury gwiazd to już nie taka bzdura :)


A myslisz ze jak mierza teraz w zwiazku z N1H1 temperature na lotniskach :?:
Tak jeszcze bylo w maju w Szanghaju, teraz kamera jest bardziej dyskretna (nie numeruje bo nie na temat):


Monastor - Wto 22 Wrz, 2009

Usjwo, a wygląda Ci to na komercyjną DSLR? :twisted: :razz:
muzyk - Wto 22 Wrz, 2009

Takie małe "gry wodne".
55.

56.

57.

AdrianD - Pon 28 Wrz, 2009

58.

hijax_pl - Pon 28 Wrz, 2009

AdrianD, no prawdziwa abstrakcja :)
AdrianD - Pon 28 Wrz, 2009

Ale nie wiem czy nie dałem za dużego kontrastu,jakoś nie mogę dojść do czegoś z obróbką tego ^^
tupisac - Pon 28 Wrz, 2009

Czego chcesz, dobrze jest...
AuThoR - Pon 28 Wrz, 2009

AdrianD, świetne :) nic nie zmieniaj
AdrianD - Pon 28 Wrz, 2009

A,czyli jednak ok,no to fajnie,dzięki :wink:
amv - Pon 28 Wrz, 2009

fajny bruk :wink:
dr11 - Wto 29 Wrz, 2009

Swietne to 58 :) AdrianD. Jak robiles, przez szybe?
AdrianD - Wto 29 Wrz, 2009

dr11 butelka plastikowa z wodą niegazowaną na parapecie w pełnym Słońcu przy oknie :grin:
dr11 - Wto 29 Wrz, 2009

AdrianD, wow :shock: , na to bym nie wpadl. Pomysl przedni :)
AdrianD - Wto 29 Wrz, 2009

W sumie większy udział miał przypadek niż pomysł,nie sądziłem że to tak wyjdzie :smile:
quake222 - Czw 01 Paź, 2009

fontanna, zielona góra.
moze troche za krotkie naswietlanie ?


cygnus - Pią 02 Paź, 2009

Niezgodnie z TEMATEM, bo przecież żadna to abstrakcja. Po prostu WODA.
Podobnie jak większość zamieszczonych tu zdjęć.

osator007 - Pią 16 Paź, 2009

63.

mavierk - Pią 16 Paź, 2009

osator007, mam nadzieję, że widzisz, jakie błędy popełniłeś i zamierzasz je w przyszłości poprawić, bo od strony wodnej i jabłkowej zrobiłeś to prawie idealnie :)
Pstryczek - Pon 26 Paź, 2009

Smakowite jabłuszko :D
kamyk8_80 - Sob 31 Paź, 2009

Pierwszy raz zabawa z wodą więc proszę o wyrozumiałość
64.

65.

mavierk - Sob 31 Paź, 2009

wyrozumiałość wyrozumiałością, ale te zdjęcia powinny mieć chociaż troszke ostrych miejsc :)
kamyk8_80 - Sob 31 Paź, 2009

64. wiem że nie ma, ale 65 ta jakby "ręka" ostra jest.
mavierk - Sob 31 Paź, 2009

no tak, odniosłem się do 64, które mi się wyświetliło ;)
hijax_pl - Sob 31 Paź, 2009

Hm.. a mnie się nie wyświetla 65 :???:

Coś kiepsko dziś imageshack działa ....

kamyk8_80, może jakbyś wrzucał foty o dłużej krawędzi powiedzmy 800px - byłoby lepiej?

kamyk8_80 - Sob 31 Paź, 2009

65 jeszcze raz. tym razem rozdzielczość 800x
wcześniej wrzuciłem nie pomniejszane :roll:

i od razu 66 jeszcze.

dr11 - Czw 26 Lis, 2009

Odświeżę nieco.

67.

veenee - Czw 26 Lis, 2009

dr11, podoba mi sie, nie ma co... :wink:
dr11 - Nie 17 Sty, 2010

Taki eksperyment z GO.

68.

f11whocares - Pon 18 Sty, 2010

dr11, Swietne zdjecie, teraz to raczej nie bedziemy mowic o porze dnia :)
cybertoman - Sob 23 Sty, 2010

69.

artemida - Nie 24 Sty, 2010

70.

lolas4 - Sro 03 Lut, 2010

Nie wiedzialem gdzie wrzucic to zdjecie wiec wrzucam tutaj :)
edmun - Sro 03 Lut, 2010

lolas4, tutaj również proszę o poprawienie numeracji. Twoje zdjęcie powinno mieć liczbę 71 z przodu a nie lolo5 czy 1
lolas4 - Sro 03 Lut, 2010

Uuu, zle odczytalem z ta numeracja...myslalem, ze kazdy numeruje swoje zdjecia osobno a nie, ze tak jak leca posty...a teraz juz lipa bo minal czas od napisania wiadomosci i nie moge edytowac postu :( sorki za bajzel!!! najwyzej niech admin usunie ten moj post.
dr11 - Nie 21 Mar, 2010

72. Roztopy.

skasowany - Pon 22 Mar, 2010

dr11, dobre!!! :D Tylko kajaczek i do przodu!!! :D
bbeeaa - Pon 22 Mar, 2010

69. i 72. bardzo ciekawe
komor - Pon 22 Mar, 2010

Ruslan napisał/a:
Tylko kajaczek i do przodu!!!

Raczej mocno zygzakiem, sądząc z ilości drzew po drodze. :)

szaleniec - Pon 22 Mar, 2010

No to ja wrzucę swoją małą serię, proszę o komentarze:)

Seria: "Water Matrix"

73.


74.


75.


I jak się podoba?;)
A i mały konkursik, kto zgadnie co to jest to ma u mnie piwo:)

kufel - Pon 22 Mar, 2010

szaleniec napisał/a:
kto zgadnie co to jest to ma u mnie piwo:)
hmm,sopel/tafla lodu :?: eee, chyba nie , za proste :)
moronica - Pon 22 Mar, 2010

szaleniec napisał/a:
A i mały konkursik, kto zgadnie co to jest to ma u mnie piwo:)

piwo? :wink:

Daniel*1977 - Pon 22 Mar, 2010

To limoniada jakaś?

76

szaleniec - Wto 23 Mar, 2010

Pudło pudło pudło:D
Nikt nie zgadł! To co zgadujecie dalej:)

Daniel*1977 - Wto 23 Mar, 2010

Woda gazowana w zielonej butelce
degol - Wto 23 Mar, 2010

lolas4, 71 fajne ! Wydaje mi się, że gdyby było troszkę więcej tego szklanego odbicia po prawej byłoby super, super, można by jeszcze troszkę pod prostować, ale zdjęcie bardzo mi się podoba !

[ Dodano: Wto 23 Mar, 2010 22:19 ]
artemida, 70 tyż fajne ;)

[ Dodano: Wto 23 Mar, 2010 22:20 ]
dr11, 72 ale żeś popłynął, Super !

lupo57 - Sro 24 Mar, 2010

szaleniec mnie to wygląda na samą zielona butelkę z pęcherzykami powietrza w środku, taki efekt ma szkło tłuczone z recyklingu
szaleniec - Sro 24 Mar, 2010

A że niby w tym szkle te pęcherze? nie;P
Nikt nie trafił!
Dobra to będzie podpowiedź dla Was, a będzie to imię ostatnio dość znane i już znienawidzone ;P może ten przedmiot dokładnie nie należy do tego imienia ale jest z nim powiązane;)

Podpowiedź: Żanet

To powinno Was naprowadzić na trop do przedmiotu który przedstawiłem na zdjęciach;)

Djwalkman - Sro 24 Mar, 2010

szaleniec napisał/a:
A że niby w tym szkle te pęcherze? nie;P
Nikt nie trafił!
Dobra to będzie podpowiedź dla Was, a będzie to imię ostatnio dość znane i już znienawidzone ;P może ten przedmiot dokładnie nie należy do tego imienia ale jest z nim powiązane;)

Podpowiedź: Żanet

To powinno Was naprowadzić na trop do przedmiotu który przedstawiłem na zdjęciach;)


Orenżaneta? tfu! Orenżada

szaleniec - Sro 24 Mar, 2010

Hehe dobre ale nie :D

To jest imię! Jakby nie było kobiece! Z reklamy! Była dość często puszczana w radiu czy gdzie tam jeszcze w pewnej reklamie i nie wiem jak Wam ale mnie się już ta babka zbrzydła ;P
A nawet jej na oczy nie widziałem ;)

Daniel*1977 - Sro 24 Mar, 2010

Żel do higieny intymnej :D
ophiuchus - Sro 24 Mar, 2010

Kurde, Daniel ubiegłeś mnie :D Żanet Kalyta "rzondzi". A żeby było ciekawiej jest już nowa wersja tej reklamy z inną panią dochtór ;D
Daniel*1977 - Sro 24 Mar, 2010

Ale ciężko było zgaść :D kombinowałem z tym co się odbijało w bąbelkach ale się nie dało :D

77


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group