forum.optyczne.pl

Opinie i uwagi - Blokowanie reklam

Usjwo - Pon 21 Wrz, 2009
Temat postu: Blokowanie reklam
Jeszcze raz wroce do tego niezbyt milego watku. Ostatnim razem jak nastroje sie bardzo podgrzaly, sprawdzilem czy nie mam blokowanych reklam i wyskakujacych okien. Wszystko wygladalo pieknie i z czystym sumieniem wchodzilem na optyczne, pomimo ze nie widzialem reklam na ktore tak wszyscy narzekali. Dzisiaj jednak dostalem po raz pierwszy komunikat ze uzywam blokady reklam itd. itp., Sprawdzilem znow, wyglada ze nie uzywam. Co zrobic z tym fantem? Uzywam Avant Browsera w Tools/Avant Browser Option nie mam ustawionego ani popup blockera anie AD blockera. Dodatkowo dodalem do obydwu opcji *optyczne( jako wyjatki (jakby jednak bloker dzialal). Ktos wie gdzie jeszcze te okienka sa blokowane? Skoro mnie tak ladnie prosza o odblokowanie to ja chetnie to zrobie (naprawde) tylko niech ktos powie jak.

[ Dodano: Pon 21 Wrz, 2009 16:11 ]
Czy dziejsze wolne dzialanie strony zwiazane jest z blokerem?

edmun - Pon 21 Wrz, 2009

dzisiejsze wolne działanie związane jest z tym że tragicznie wolno działały usługi google analytics i ad.hit.gemius. na szczęście już wszystko działa.
co do blokowania. sprawdź czy w filtrze nie masz właśnie czasami tych dwóch

[ Dodano: Pon 21 Wrz, 2009 09:41 ]
hehe widzę że czasy się świetne zrobiły.
Posta napisałeś Dzisiaj 7:49
A dodałeś informację w "Pon 21 Wrz, 2009 16:11 " :D :D

Arek - Pon 21 Wrz, 2009

edmun napisał/a:
dzisiejsze wolne działanie związane jest z tym że tragicznie wolno działały usługi google analytics i ad.hit.gemius.


google i analytics nie mają tutaj nic do tego. Wolne działanie było związane z padem głównej strony Optyczne.pl, z której pewne skrypty są wykonywane.

Usjwo - Pon 21 Wrz, 2009

[quote="edmun"]dzisiejsze wolne działanie związane jest z tym że tragicznie wolno działały usługi google analytics i ad.hit.gemius. na szczęście już wszystko działa.
co do blokowania. sprawdź czy w filtrze nie masz właśnie czasami tych dwóch

Ja nie mam wogole wlaczonego blokera





edmun Dzieki za poprzednie pliki (scany pdf). Udalo mi sie z Twoiej strony pobrac jeden. Rapidshare zrywal polaczenie gdzies w polowie.

[ Dodano: Pon 21 Wrz, 2009 17:54 ]
edmun napisał/a:
[ Dodano: Pon 21 Wrz, 2009 09:41 ]
hehe widzę że czasy się świetne zrobiły.
Posta napisałeś Dzisiaj 7:49
A dodałeś informację w "Pon 21 Wrz, 2009 16:11 " :D :D


U mnie jest dobrze*, ja mam w profilu czas chinski i post wyswietla sie dobrze o 14:49 i dodana informacja o 16:11. Ta 16:11 zostala podciagnieta wlasnie z mojego profilu i u was tak teraz wyglada :mrgreen:


* dobrze w przyblizeniu do godziny :mrgreen: ,przy czasie letnim dodaje mi godzine, bo jest to gdzies ustawione globalnie, ale juz niedlugo (31.10) wroci do normy :lol:

dr11 - Pon 21 Wrz, 2009

Arek napisał/a:
edmun napisał/a:
dzisiejsze wolne działanie związane jest z tym że tragicznie wolno działały usługi google analytics i ad.hit.gemius.


google i analytics nie mają tutaj nic do tego. Wolne działanie było związane z padem głównej strony Optyczne.pl, z której pewne skrypty są wykonywane.

Dlaczego po dodaniu google analytics i gemius do miejsc ignorowanych forum dzialalo bez problemu? :???:

komor - Pon 21 Wrz, 2009

Bo się nie wykonywały jakieś skrypty, być może wywoływane ze stron G. i G. ale umieszczone na portalu Optycznych?
dr11 - Pon 21 Wrz, 2009

Mozliwe, rozumiem :)
Arek - Pon 21 Wrz, 2009

komor, dzięki. Mi już nie chciało się tłumaczyć :)
hijax_pl - Pon 21 Wrz, 2009

dr11, ja nie blokowałem google-anal ;) i też strona nie działała. No ale jak się wyjaśniło to pad strony G winny był zachowania forum.
komor - Pon 21 Wrz, 2009

hijax_pl napisał/a:
No ale jak się wyjaśniło to pad strony G winny był zachowania forum.


:zalamany: Nie! :)

hijax_pl - Pon 21 Wrz, 2009

Nie? Hm... wydawało mi się że Robert właśnie coś takiego powiedział...

(G - w znaczeniu GŁÓWNEJ - czyli optyczne.pl)

komor - Pon 21 Wrz, 2009

Jeśli G jak głównej to się zgadza :) Myślałem, że masz na myśli G jak Goggle Analytics lub G jak Gemius :)
hijax_pl - Pon 21 Wrz, 2009

No to się już rozumiemy.

A teraz piwko :)

komor - Pon 21 Wrz, 2009

Piffko na G? Guinness :mrgreen:

No już, już się zamykam.

hijax_pl - Pon 21 Wrz, 2009

Nieeee.. Piwko wypijemy na zlocie za zrozumienie i niezrozumienie :)
Ja stawiam ")

RobertO - Sob 26 Wrz, 2009

Usjwo, zainstalowalem Avant Browser 11.7 Build 39
http://www.download.com/A...150342.html?v=1

i wszystko dziala jak nalezy przy wylaczonym Adblocku
wiec ciezko powiedziec co moze byc przyczyna u ciebie, ale moze spoboj przeinstalowac przegladarke, albo ewentualnie zainstalowac jej najnowsza wersje

komor - Pon 30 Lis, 2009

Ci z was, którzy blokują reklamy – nie wiecie co tracicie…



;)

MC - Pon 30 Lis, 2009

:lol:
Lepsza taka reklama niz jakis anorektyczek czy o wyznaniach prostytutek, ktore jeszcze niedawno nagminnie sie tutaj pojawialy :oops:

komor - Pon 30 Lis, 2009

MC, ale wiesz, że Google teraz dobiera reklamy do profilu psychologicznego oglądacza? :P

just joking…

MC - Pon 30 Lis, 2009

Permanentna inwigilacja :!: :wink: A teraz mi sie Fomei reklamuje... Tez nietrafione :wink:
RobertO - Pon 30 Lis, 2009

MC, fomei to reklama dostarczana przez adserwer optyczne.pl a ten dobiera je wzgledem przyszlego profilu psychologicznego. teraz nie trafiona bo lamp nie potrzebujesz, ale juz niedlugo bedziesz ich pragnal. ty o tym jeszcze nie wiesz, ale nasz adserwer juz tak :-)
MC - Pon 30 Lis, 2009

Aaa, no chyba ze tak... Z niecierpliwoscia czekam na kolejne prorocze reklamy :grin:
mavierk - Pon 30 Lis, 2009

znaczy sie MC bedzie niebawem pragnął łysej foremniak? :zalamany:
mnich - Pon 30 Lis, 2009

Czyli jakiś przekaż podprogowy jest na optycznych. - W życiu bym nie kupił sigmy, a jednak kupiłem :mrgreen:
kozidron - Czw 18 Mar, 2010

wątek o wyskakujących okienkach zamknięty, to zapytam tu ....wam też wyskakują "originalsi" parę razy w tygodniu (oczywiście po zalogowaniu) ....?
MC - Czw 18 Mar, 2010

Tak. Ostatnio kilka sekund temu gdy wchodziłem do tego wątku :evil:
kozidron - Czw 18 Mar, 2010

MC napisał/a:
ak. Ostatnio kilka sekund temu gdy wchodziłem do tego wątku :evil:



hehe :mrgreen: wszystko przeze mnie :wink:

edmun - Sob 20 Mar, 2010

na szczęście chyba na to nie trafiłem
MM - Nie 04 Lip, 2010

Najnowsza wersja Opery bardzo ładnie blokuje to czego nie cierpię oglądać :cool:
jaad75 - Pon 05 Lip, 2010

MM, a dorobili się w końcu zarządzania kolorem?... :twisted:
kozidron - Pon 05 Lip, 2010

jaad75 napisał/a:
MM, a dorobili się w końcu zarządzania kolorem?... :twisted:


a po co, to są kwestie drugorzędne :wink: :razz:

-Adam- - Sro 12 Gru, 2012

Mam uznanie dla "optycznych" i wiem że reklamy są tym co zapewnia istnienie tej stronie.
Dlatego ustawiłem Waszą stronę jako wyjątek w blokerze reklam.

Dziękuję że reklamy zazwyczaj nie są zbyt nachalne.
Niestety wygląda że będzie gorzej...

Wyskakująca ostatnio reklama na dole strony (obecnie samsung) jest wkurzająca.
Czy mógłbym prosić Optycznych żeby pozostali przy wcześniejszych lokalizacjach tego "zła koniecznego" jakim są reklamy?

Tzn na górze i po bokach, ale już bez takich wyskakujących zasłaniających treść planszy?

Z góry dziękuję

komor - Sro 12 Gru, 2012

Popieram. Reklamy zasłaniające treść są jak obwoźni sprzedawcy wstawiający nogę w drzwi. :)
Arek - Sro 12 Gru, 2012

Jest grudzień, to jedyny czas, w którym jest możliwość zarobienia na utrzymanie strony w okresie posuchy czyli w I kwartale każdego roku, kiedy reklam jest jak na lekarstwo. Zawsze staramy się unikać robienia wyskakujących reklam i chyba przez ostatnie 2-3 lata nie było żadnej takiej. Przez takie reklamy zakończyliśmy nawet współpracę z dużym domem mediowym, który notorycznie coś takiego próbował nam wciskać.

Teraz trudno było nam jednak tego uniknąć, bo wszystkie inne miejsca pozwalające na emisję tak dużej reklamy były zajęte. A pojawił się klient, który nie kwapi się do reklamowania sprzętu foto i odmowa publikacji reklamy w obecnej formie mogłaby wiązać się z jego całkowitą stratą. Reklama ma ograniczoną liczbę wyświetleń dla jednego użytkownika, więc na dłuższą metę nie powinna być uciążliwa.

Przepraszam za niedogodności i obiecuję, że takie reklamy to nie norma lecz rzadki wyjątek, którego staramy się unikać.

komor - Sro 12 Gru, 2012

To się nazywa obsługa klienta! :)
kozidron - Sob 15 Gru, 2012

Ciekawe jaka jest ilość tych wyświetleń, bo ja zobaczyłem ją już około 20 razy, zaczynam zastanawiać się nad odhaczeniem z wyjątków. Co innego, że juz korzystam z 4 kompów i kilku IP.
muzyk - Nie 16 Gru, 2012

Nie jest źle, wczoraj wyskakująca reklama była, dziś nie.

Poza tym, reklamy na stronie optyczne mogą okazać się potrzebne/pomocne dla kogoś, kto szuka jakiegoś sprzętu foto.

Np. reklama OMD i obiektywu za złotówkę.
Gdyby nie ta na stronie optyczne, pewnie nie dowiedziałbym się, że taka promocja istnieje.

MM - Nie 16 Gru, 2012

Nie wiem o jakim wyskakiwaniu piszecie, bo ja się na blokowaniach nie znam, niczego w tym kierunku specjalnie nie robiłem i nic mi nie wyskakuje...
Mam na myśli cudaki latające po całym ekranie. Na jakieś kolorowanki w stałych miejscach zwyczajowo nie zwracam uwagi, nie czytam, nie klikam, więc może o tym mowa?

muzyk - Pon 17 Gru, 2012

MM napisał/a:
Nie wiem o jakim wyskakiwaniu piszecie,

Usjwo - Pon 17 Gru, 2012

Widze ze sa jakies pozytywne skutki blokowania stron przez PRC. U mnie tez optyczne sa w wyjatkach blokowania, a nigdy takie cos mi nie wyskakuje :grin:
pioroon - Pon 17 Gru, 2012

muzyk napisał/a:
Samsung.PNG

W życiu coś takiego mi nie wyskoczyło...w lisie mam ustawione blokowanie z wyjątkiem dla optycznych.

4motion - Pon 17 Gru, 2012

muzyk napisał/a:
MM napisał/a:
Nie wiem o jakim wyskakiwaniu piszecie,


Mi też nic takiego nie wyskoczyło a nie mam adblocka.

-Adam- - Pią 10 Maj, 2013

Oj chyba Optyczne przestaną być u mnie wyjątkiem w adblokerze ;-(
A Samsungów i Usjana Bolta już znielubiłem masakrycznie!

Po grudniowej odpowiedzi Arka przebolałem naskakującą na mnie reklamę, traktując to jako coś w rodzaju jednorazowego incydentu.
Jednak widzę że krok po kroku reklamy zwyciężają nad dobrym smakiem Optycznych.
Maj to nie jest chyba drugi "jedyny czas, w którym jest możliwość zarobienia na utrzymanie strony"

Wiem że Optyczne utrzymują się z reklam. Nie mam nic przeciwko.
Także artykuły sponsorowane (jeśli jest to wyraźnie zaznaczone) nie są dla mnie czymś złym.
Zdarzają się wśród nich perełki które nawet miło się czyta i sporo można się z nich dowiedzieć. (jak np. "O Sony Cyber-shot RX1 słów kilka")

Za kawał dobrej roboty należy się naturalnie wynagrodzenie.
Ale szanujmy się nawzajem.
Niech reklamy mają (i znają) swoje miejsce.

Wyskakującym planszom mówię NIE!

Pozdrawiam
Adam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group