forum.optyczne.pl

Materiały światłoczułe i akcesoria ciemniowe - Czas na zmianę skanera do negatywów pytanie na jaki ?

Jasio - Pią 09 Paź, 2009
Temat postu: Czas na zmianę skanera do negatywów pytanie na jaki ?
Mam 2 stare skanery domowe Microtek Filmscan 3600 (ostry ale nie oddaje dobrze kolorów) i Epson 3170 (też chyba juz lampa się zuzyła no i mniej ostry od Microteka). Mają juz kilka ładnych lat, w skanerach pewnie się już pozmieniało i pytanie jaki skaner kupic w cenie do 2000 zł ?
Acha skaner powinien dawać wielkość obrazka ok 15+ MB (chodzi mi o mozlwość uzyskania wydruku tak ok 40x60 cm) głębię to chyba 3,5+ (przeźrocza też będę skanował)

anonimus - Wto 20 Paź, 2009

Jak się ostatnio rozglądałem to najciekawszą ofertę daje Epson. Za te pieniądze nic lepszego nie kupisz. V500 jest tani. Lepszy jest jednak V700. Jeszcze możesz zastanawiać się nad Nikonami LS, ale to większe pieniądze. Plusteki są kiepskie, podobnie jak wynalazki typu Reflekta.
lpv - Nie 25 Paź, 2009

niezgodzę się, że v700 jest 'lepszy'. niby w czym. w sumie to jest gorszy, bo v500 jest podświetlany LED, czyli lampa trwalsza. obrazy generują te same. wiem, sprawdzałem. no i v500 dostaniesz w okolicach 1000 zł.
polecam v500, który został ostatnio zastąpiony identycznym v600.

anonimus - Wto 27 Paź, 2009

Dostałem skany z V700 i wydawały mi się lepsze od tych z V500. Niestety były to różne zdjęcia więc definitywnie nie mogę powiedzieć. Różnica w cenie jest jednak duża. Najgorsze przy kupnie skanera jest to, że najczęściej nie ma go gdzie wypróbować.
tomasz1981 - Sro 14 Paź, 2015

Z tego co pamietam to roznica tez jest w formacie skanowanych negatywow, V700 ma przystwke do 4x5 a poprzedni model go nie ma. Od poczatku mam v600 ale teraz sie zastanawiam nad duzymm formatem. I jedyne co mnie czeka to sprzedanie V600- tak wiec jak ktos chce kupic jeden z tych modeli to powinien wzisc pod uwage ten czynnik.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group