forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Sigma 17-70 2,8-4,5 a Nikon D50

piotr.tr - Sob 15 Kwi, 2006
Temat postu: Sigma 17-70 2,8-4,5 a Nikon D50
Witam,
Wiem, że pytanie o ten obiektyw pojawił się już na forum, jadnak dotyczyło współpracy z Canonem. Moje pytania dotyczą, zaś współpracy sigmy 17-70 z Nikonem D50. Mam bowiem wątpliwości co do możliwości korzystania z wszystkich funkcji (tj. 3D matrycowy pomiar swiatła, balansu błysku wypełniającegoi-TTL,pozostałych funkcji ekspozycji itp.) po podpięciu tego obiektywu oraz czy zważywszy na dużą średnicę obiektywu nie przysłoni on lampy asystującej AF.
No i może najistotniejsze pytanie- a może poprostu zdecydować sie na Nikona 18-70 3,5-4,5 DX ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Arek - Sob 15 Kwi, 2006
Temat postu: Re: Sigma 17-70 2,8-4,5 a Nikon D50
piotr.tr napisał/a:

No i może najistotniejsze pytanie- a może poprostu zdecydować sie na Nikona 18-70 3,5-4,5 DX ?


Uprzedzę trochę publikację wyników naszego testu Nikkorów i powiem, że to dobre rozwiązanie :)

olaieryk - Pią 21 Kwi, 2006

18-70 G DX nikkor ma bardzo pochlebne opinie
różnica w jasności sigmy i nikona prze szerokich kątach nie jest aż tak duża i na szerokich kątach nie ma to takiego znaczenia jak na tele.

sigma ma lepsze właściwości makro i ogniskową 17
nikon 18-70 szybki i cichy

co do tych bajerów typu 3D to mam opinię, że to tyklo chwyt marketingowy. Większość fot robię i tak przy korekcji EV

co do błysku i-TTL - to nie wiem??? Ja korzystałem z porzednich systemów błysku (TTL) nikona i nie widzę tu rewolucji. Większą rewolucją jest bezprzewotowe sterowanie systemem lamp nikona "CLS"

No cóż ... wybór jest trudniejszy niż w wypadku canona. Nikon daje solidne kitowe szkło w dobrej cenie.

mrooq - Pią 28 Kwi, 2006

witam
wlasnie jestem po calym dniu zabawy z 17-70 sigmy.przyznam ze jak na moj pierwszy kontakt z tego typu sprzetem jestem w szoku.gdzie tam jakies kompakty.
duzo ludzi mowi o glosnym autofocus.przyznam ze jestem osoba ktora lubi slyszec jak sprzet pracuje.czy to dysk twardy czy jakis silnik. dzis te urzadzenia moze sa slyszalne ale nie popadajmy w skrajnosci.ja tam lubie slyszec jak sie autofocus ustawia.

przedstawiam pare foto z mojej sigmy 17-70.wg mnie osiagi wysmienite.

mala galeria:
http://www.mrooq.nazwa.pl/1770/

oryginalne pliki

RobertO - Sob 29 Kwi, 2006

potwierdza sie niska aberracja chromatyczna ktora wyszla w tescie. drzewa na tle nieba wygladaja swietnie
RobertO - Sob 29 Kwi, 2006

a tak na marginesie to ladna pogode wczoraj mieliscie w krakowie :-) u nas bylo tragicznie
mrooq - Sob 29 Kwi, 2006

wczoraj bylo bez chmurnie.natomiast nad miastem byla jakas biala czapa.niebo powinno byc blektine a bylo biale.skolei dzis jest tragicznie. ogolnie co mi sie podoba. szeroki kat. ujalem caly kosciol mariacki bez zadnego problemu. mam kompakta sony.zeby zrobic takie ujecia musial bym sie oddalic na 2gi koniec rynku zeby ujac taka scene.
olaieryk - Sob 29 Kwi, 2006

Też wczoraj trochę fociłem na Rynku (była demonstracja)
faktycznie światło nie było ciekawe.
(eryk)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group