forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA ŚLUBNA - pozy, ciekawe ujęcia, ciekawostki

matrixx - Sob 14 Lis, 2009
Temat postu: FOTOGRAFIA ŚLUBNA - pozy, ciekawe ujęcia, ciekawostki
Zapraszam wszystkich do przedstawienia fotek ze ślubow i opis ich oraz ciekawych ujęć.
edmun - Sob 14 Lis, 2009

nie
fotek z ślubów
tylko
fotek ze ślubów

matrixx - Sob 14 Lis, 2009

pisownia nie jest moim talentem,tym bardziej przebywajac od kilku lat za granica i nieuzywajac prawie wogole polskiej pisowni...
rybkowski73 - Sob 14 Lis, 2009

matrixx, Fajnie by było gdybyś, jeżeli oczywiście masz, wrzucił na początek jakieś fotki.Zresztą nie muszą być przecież Twoje :wink:
komor - Sob 14 Lis, 2009

Raczej muszą być autora, bo tutaj przedstawiamy swoje zdjęcia w celu dyskutowania o technice ich wykonania, kompozycji i takich tam.

matrixx, nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, podobnie jest z pisownią. Poprawiłem Twój post, ale gdzie są zdjęcia? Inaczej nie ma sensu zakładać takiego wątku i zostanie on skasowany.

matrixx - Nie 15 Lis, 2009

wstawie kilka fotek

[ Dodano: Nie 15 Lis, 2009 12:50 ]
co myslicie o tych fotkach

Fish - Nie 15 Lis, 2009

Obawiam się, że żadnych zdjęć nie ma. A przynajmniej u mnie się nie wyświetlają :???:
AuThoR - Nie 15 Lis, 2009

matrixx, u mnie też nic nie widać...a z chęcią bym zobaczył

Sam bym coś wrzucił...ale niestety w wakacje skopał mi się dysk tydzień przed zamierzaną archiwizację...straciłem 30GB zdjęć :(
Ale jak tylko będę miał nowe to zaraz zapodam

matrixx - Nie 15 Lis, 2009

1fot

[ Dodano: Nie 15 Lis, 2009 13:02 ]
2

[ Dodano: Nie 15 Lis, 2009 13:03 ]
3 fota

zug - Nie 15 Lis, 2009

matrixx napisał/a:
Zapraszam wszystkich do przedstawienia fotek ze ślubow i opis ich oraz ciekawych ujęć.

odnoszę wrażenie że kolega szuka pomysłów na zdjęcia ślubne :???:

matrixx - Nie 15 Lis, 2009

cale zycie szukam i bede szukal ciekawych pomyslow

[ Dodano: Nie 15 Lis, 2009 12:39 ]
co sadzicie o tych portrecikach

[ Dodano: Nie 15 Lis, 2009 12:43 ]
kosciol 1 fotka

[ Dodano: Nie 15 Lis, 2009 12:45 ]
kosciol 2

koraf - Nie 15 Lis, 2009

Miniaturki są za małe :razz: aby coś sensownego powiedzieć .
AuThoR - Nie 15 Lis, 2009

Cytat:
Miniaturki są za małe aby coś sensownego powiedzieć .


Ewidentnie za małe

Matrix i jest taka ogólna zasada na forum, że w tematach numerujemy zdjęcia od pierwszego ...1,2,3,4....itt

matrixx - Nie 15 Lis, 2009

k4
rybkowski73 - Nie 22 Lis, 2009

Niestety nie widzę żadnych fotografii :sad:
Kisielh3m - Nie 22 Lis, 2009

Tez nie widze zadnych zdjec.
Cos mi sie wydaje, ze ten temat to wielka sciema.
Matrixx nie ma zadnych fotek i tylko chce podpatrzec i sie nauczyc jak robic fotki ze slubow.
Ale moim zdaniem ci co robia takie fotki nie beda zdradzac swojej tajemnicy, a tym bardziej, ze z tego zyja.
Jak dla mnie to temat bez sensu.

P.S.
Osobiscie jak bym byl zawodowym fotografem i z tego utrzymywal rodzine to nigdy bym nie zdradzil jak robie te fotki i jakie mam metody, niestety takie jest zycie.
I cos mi sie wydaje, ze zadna zawodowa fotka w tym temacie sie nie znajdzie.

rybkowski73 - Nie 22 Lis, 2009

Kisielh3m, Myślę , że nie tak łatwo nauczyć się robić dobre foty ze ślubów z samego tylko patrzenia na nie :wink: . Przede wszystkim talent a pomoże oczywiście sprzęt. To jest trudny rodzaj fotografii i odpowiedzialny przede wszystkim.
Temat nie jest taki zły. Jak zobaczę foty od Matrixx to sam coś wrzucę do oceny.

edmun - Nie 22 Lis, 2009

po zdjęcia ślubne można zajrzeć na wiele portali gdzie ogłaszają się fotografowie ślubni i mają swoje portfolio.
jak na razie co do tego tematu podchodzę podobnie jak Kisielh3m.

Usjwo - Nie 22 Lis, 2009

To jak mozna obejzec na portfolio to jaki problem i tu wstawic. Ja bym powiedzial ze chyba nie wypada wstawiac zdjecia z czyjegos slubu/wesela bez akceptacji glownych bohaterow.
zug - Nie 22 Lis, 2009

Usjwo napisał/a:
To jak mozna obejzec na portfolio to jaki problem i tu wstawic.

pewnie że można tylko że jeżeli ktoś ma swoje metody i tak jak napisał
Kisielh3m napisał/a:
ci co robia takie fotki nie beda zdradzac swojej tajemnicy, a tym bardziej, ze z tego zyja.

to nie wydaję mi się żeby wstawiał je na forum i chwalił się jak je zrobił :wink:

ophiuchus - Nie 22 Lis, 2009

Przez chwilę te zdjęcia były :D nie wiem czy faktycznie robił je autor, ale źle nie wyglądały. Jednakże... nie wiem czy nie targowałbym się poważnie po ich obejrzeniu - gdyby to miał być mój ślub.
Kisielh3m - Nie 22 Lis, 2009

Pisze tak, poniewaz jakies 3 miesiace temu bylem na plazy ze znajomymi ktorzy brali slub i wlasnie pomagalem im w noszeniu rekwizytow do zdjec itp.
Zdjecia przepiekne i nawet mlodzi kapali sie w ubraniach ze slubu, no naprawde super.
I powiem, ze jak bym je robil tak jak ten fotograf to bym nie zdradzal tajemnicy gdzie i jak je robie.

ophiuchus - Nie 22 Lis, 2009

Ta pani fotografowała ślub mojej znajomej. Myślę, że zdjęcia są co najmniej przyzwoite. Na wielu z nich jest pozostawiony EXIF. Nic tylko oglądać. :D
belkot77 - Czw 10 Gru, 2009

Widze ze albo nikt z forum nie robi zdjec na slubach (chociaz wiem ze jest inaczej) albo sie boja zdradzic swoje tajemnice. Ja po ciezkim roku chalturzenia rzucilem to w diably wiec moge wam pokazac pare moich zdjec :mrgreen:
edmun - Sob 12 Gru, 2009

belkot77, nie chcę być niemiły ale nie przemawiają do mnie te zdjęcia ślubne.
taka tylko moja opinia... obejrzę może na spokojnie jak będę wypoczęty to będę mógł więcej powiedzieć lub się do nich przekonać. pozdrawiam

belkot77 - Nie 13 Gru, 2009

Powiem to tak.
Jak napisalem w poscie wyzej to zrezygnowalem z robienia zdjec slubnych. Byly dwa powody laczace sie w jeden. Nie czulem sie dobrze robiac zdjecia slubne. Nie mialem ochoty ich robic i nie widzialem w nich nic fajnego. Dlatego tez moje zdjecia nie zachwycaja. Z drugiej strony jak porownasz moje zdjecia do innych zdjec slubnych to w niczym nieodbiegaja. Wiem bo naogladalem sie duzo takich zdjec. Duzo tez widzialem gorszych od moich. Jeszcze jest sprawa prezentacji zdjec. Zauwaz ze fotografowie slubni maja profesjonalnie przygotowane strony do prezentacji swojego portfolio. Rowniez inaczej ocenil bys zdjecia gdybys obejrzal caly album ze starannie wybranymi i ulozonymi zdjeciami. Trudno abym mogl z tym konkurowac dajac kilka zdjec w poscie.
Wlozylem te zdjecia na forum aby was zachecic do pokazania swoich.

edmun - Nie 13 Gru, 2009

belkot77, zdjęcia odbiegają. właśnie o to mi chodzi.
porównywanie własnych zdjęć to "gorszych" nie wiem czy ma cel. w jaki sposób ma to nas czegoś nauczyć ? że jesteśmy lepsi od tych gorszych ? (tak tak.. jaka to satysfakcja wygrać wyścig, kiedy wygraliśmy z gorszymi/wolniejszymi itp. - przecież zawsze wygrywamy ze słabszymi)

Nie oglądam zdjęć patrząc na ich otoczkę ani w jaki sposób są przedstawione.
Po prostu zdjęcia nie są rewelacyjne. Ale jeśli już ujałeś to tak, że nie lubisz, nie czujesz to nie mam żadnych obiekcji co do samego Ciebie, po prostu nie musisz tego usprawiedliwać aż tak bardzo. Wystarczy że "Ci nie pasują" i już :)

SlawGaw - Nie 13 Gru, 2009

belkot77 napisał/a:
Nie czulem sie dobrze robiac zdjecia slubne. Nie mialem ochoty ich robic i nie widzialem w nich nic fajnego.

Dziwne, to po co tu zaglądasz i wstawiasz zdjęcia, skoro to nuda?

Co do zdjęć to za edmun'em.

belkot77 - Pon 14 Gru, 2009

SlawGaw napisał/a:
belkot77 napisał/a:
Nie czulem sie dobrze robiac zdjecia slubne. Nie mialem ochoty ich robic i nie widzialem w nich nic fajnego.

Dziwne, to po co tu zaglądasz i wstawiasz zdjęcia, skoro to nuda?


Chyba wyjasnilem to jasno w poscie wyzej? Chcialem was zmotywowac do pokazania waszych zdjec. Nie powiedzialem nuda. Po prostu sprobowalem i wiem ze to nie dla mnie.

SlawGaw napisał/a:
Co do zdjęć to za edmun'em.

Na szczescie zyjemy w demokratycznym kraju i kazdemu moze sie podobac co innego.

Kufa zaczynam zalowac ze wystawilem te zdjecia. Potraficie czlowieka zdemotywowac. Na szczescie klienci zaplacili i byli zadowoleni

hijax_pl - Pon 14 Gru, 2009

Nie za bardzo rozumiem. Przecież fotografia ślubna to taka dziedzina w której najważniejsze jest żeby młodym się podobało. A nie żeby było technicznie super i artystycznie odjazdowo.

Tak mi się przynajmniej wydaje :)

MC - Pon 14 Gru, 2009

hijax_pl, mylisz sie. Mlodzi sie nie znaja, nie wiedza co dobre. Ma sie podobac forumowiczom (nie mowie o tutejszym forum) i innym oceniajacym w internecie :evil:



niestety, niektorzy tak uwazaja, ale ja sie zgadzam z Toba

mavierk - Pon 14 Gru, 2009

hijax_pl, no ale Tobie też przydałoby się, żeby się podobało ;)
hijax_pl - Pon 14 Gru, 2009

mavierk, no to chyba naturalne że pierwszą selekcje fot dokonuje technik-fotograf, dopiero później młodzi wybierają n ujęć, gdzie n dąży do wartości zdefiniowanej w umowie :D
mavierk - Pon 14 Gru, 2009

a jak nie ma umowy, to żulą do momentu, gdy dostaną wszystkie? :zalamany:
SlawGaw - Pon 14 Gru, 2009

belkot77 napisał/a:
Na szczescie zyjemy w demokratycznym kraju

Chyba tak i chyba z wolnością słowa, w związku z tym pokazując zdjęcia musisz być przygotowany na to że innym się spodobają bądź nie i że oglądający dadzą temu wyraz. Po to jest to forum.
belkot77 napisał/a:
Wlozylem te zdjecia na forum aby was zachecic do pokazania swoich.

To się nie udało.

belkot77 - Wto 15 Gru, 2009

SlawGaw napisał/a:
To się nie udało.


No nie mow ze robisz gorsze zdjecia....

piotr_u. - Sro 16 Gru, 2009

belkot77, zdjęcia jak zdjęcia, ale Twój humor mi się podoba :mrgreen: SlawGaw, zostało Ci jedynie "ponieść rękawicę" :cool:
rybkowski73 - Sro 16 Gru, 2009

hijax_pl napisał/a:
Nie za bardzo rozumiem. Przecież fotografia ślubna to taka dziedzina w której najważniejsze jest żeby młodym się podobało. A nie żeby było technicznie super i artystycznie odjazdowo.

Też tak myślę.
Moje foty ślubne też nie są rewelacyjne a jednak młodym się podobają - no ale ja nie biorę za nie 1500zł.
Co do wstawiania zdjęć ze ślubów na tym forum to powiem szczerze , że trochę się boję - choć tak nie powinno być. Jak na razie to zacząłem z fotografią ślubną i podoba mi się, dlatego nie chcę byście mnie zniechęcili :mrgreen:

SlawGaw - Sro 16 Gru, 2009

Cytat:
No nie mow ze robisz gorsze zdjecia....

Czasami, ale je kasuje więc nie mam co pokazać.

belkot77 - Sro 16 Gru, 2009

rybkowski73 napisał/a:
Co do wstawiania zdjęć ze ślubów na tym forum to powiem szczerze , że trochę się boję - choć tak nie powinno być. Jak na razie to zacząłem z fotografią ślubną i podoba mi się, dlatego nie chcę byście mnie zniechęcili


Za pozno. Widzialem twoje zdjecia na stronie ze stopki. :mrgreen:

Moja rada. uzywaj wiecej do pleneru dlugich obiektywow. Najlepiej kup 85 1.8 lub 70-200L

rybkowski73 - Sro 16 Gru, 2009

belkot77 napisał/a:
uzywaj wiecej do pleneru dlugich obiektywow. Najlepiej kup 85 1.8 lub 70-200L

Zbieram , ale to nie takie proste :cry:

edmun - Czw 17 Gru, 2009

rybkowski73, nie będę Cię zniechęcał.
rybkowski73 - Sob 19 Gru, 2009

edmun, To dobrze :lol:
Jak na razie to mam troche zamowien ale staram sie nie chwalic zdjeciami ze strony :cry: - mam dwa pokazowe albumy i to jest jednak calkiem inna liga.
Mnie sie podobaja np. zdjecia high-key,ale czy wyobrazacie sobie album z takimi fotami.To tylko do prezentacji w internecie.

belkot77 napisał/a:
Zauwaz ze fotografowie slubni maja profesjonalnie przygotowane strony do prezentacji swojego portfolio

i z tym sie zgadzam.

AuThoR - Sob 19 Gru, 2009

rybkowski73, oglądałem twoją stronę...brakuje cio światła na zdjęciach...
tzn można by wiele napisać o twoich zdjęciach....ale wiem że nie jesteś profi więc tak najogólnie jak można po obejrzeniu strony to czego mi brakuje to światła...

rybkowski73 - Pon 21 Gru, 2009

AuThoR, dzięki - tzn źle naświetlone, za ciemne czy np, drugi plan za ciemny?
Bumber - Pon 21 Gru, 2009

rybkowski73, brakuje takiego światła... jakby Ci to powiedzieć... no, zajrzyj na kilka stron profesjonalistów i zobaczysz o jakie ŚWIATŁO chodzi ;)
rybkowski73 - Pon 21 Gru, 2009

Bumber, Ja rozumiem , że brak mi tej "iskierki" i "tego czegoś" . Tak bardzo się tym nie przejmuję, ale nie zmienia to faktu , że chciałbym kiedyś robić lepsze foty.
Rzuć proszę jakiś link do strony profesjonalistów.

oranżewski - Pon 21 Gru, 2009

fajne robi Krzysztof Matysiak, no i nasz fatman.
pozwolę sobie wkleić:
http://www.mk.szczecin.pl/
http://rafalglebowski.pl/

Bumber - Pon 21 Gru, 2009

rybkowski73, najlepszych masz tutaj:
http://www.whitesmokestudio.com/
http://www.murrayphotography.com/
http://www.kuperberg.com/
ale to raczej w formie inspiracji. ;)

Naśladować można fotografów z polskiego podwórka, np.
http://www.5czwartych.com/
http://www.zbigniewkruk.com/
http://www.navigo.com.pl/
http://juliamolner.com/

To tak na szybko z linków, jakie miałem pod ręką. Przed pierwszym ślubem, jaki fotografowałem, trochę naoglądałem się tych galerii. ;)

rybkowski73 - Pon 21 Gru, 2009

fotomaszewski, Bumber, Dzięki chłopaki. Z chęcią oglądnąłem - super.
Misek - Pon 21 Gru, 2009

IMO zdjęcia fatmana wymiatają :shock:
mavierk - Wto 22 Gru, 2009

fotomaszewski napisał/a:
fajne robi Krzysztof Matysiak, no i nasz fatman.
pozwolę sobie wkleić:
http://www.mk.szczecin.pl/
http://rafalglebowski.pl/
to nie fatman, tylko fatman73 z drugiego linka ;)
belkot77 - Wto 22 Gru, 2009

no to znowu zeby podyskutowac i was osmielic. Szczegolnie slawgawa co to te gorsze zdjecia wyrzuca (wiec nie ma wcale?) i dla edmuna u ktorego na stronie znalazlem tylko zdjecia z jednego wesela :mrgreen: . Tym razem zdjecia z zabawy.
mavierk - Wto 22 Gru, 2009

też czerwony w cieniach... nawet piątka tak ma?
Bumber - Wto 22 Gru, 2009

belkot77, jak na mój gust to takie pstryki są... No i balans bieli trochę w czerwień leci.
rybkowski73 - Wto 22 Gru, 2009

Bumber napisał/a:
jak na mój gust to takie pstryki są...

Może i pstryki, ale to jest zabawa i młodzi chcą na zdjęciach bawiących się gości a nie tylko " kawałek sukienki a w tle krawat młodego "

edmun - Wto 22 Gru, 2009

mi ta zabawa jak najbardziej odpowiada. ślub/plener/studio to jedna sprawa. samo wesele druga....

[ Dodano: Wto 22 Gru, 2009 16:40 ]
p.s. belkot zgadza sie - na stronie mam tylko z jednego wesela

mavierk - Wto 22 Gru, 2009

rybkowski73, nom, ale takich zdjęć na portfolio nie dasz, chociaż zdjęcia dobrze się kojarzą młodym :)
belkot77 - Wto 22 Gru, 2009

Bumber napisał/a:
belkot77, jak na mój gust to takie pstryki są... No i balans bieli trochę w czerwień lec


nie rozszmieszaj mnie. WIesz co to pstryk? Myslisz ze od niechcenia zrobilem te zdjecia? byle jak i byle czym? Co chcesz na zdjeciu z wesela? twarz panny mlodej odbitej w swieczniku?

Daj swoje zdjecia z wesela zobaczymy co potrafisz....

SlawGaw - Wto 22 Gru, 2009

mavierk napisał/a:
też czerwony w cieniach...

może z powodu światła zastanego

belkot77, tym razem razi mnie tylko zdjęcie 14, nie widzę powodu robienia tego zdjęcia w ten sposób, w pozostałych są tylko drobnostki które bym pozmieniał, ogólne wrażenie lepsze.

rybkowski73 - Sro 23 Gru, 2009

mavierk napisał/a:
ale takich zdjęć na portfolio nie dasz, chociaż zdjęcia dobrze się kojarzą młodym :)
Oczywiście, chociaż ja tam kilka mam takich :oops: - byłem dopiero na 4 ślubach i ciągle się uczę.
Dobre portfolio to podstawa a ja niestety takiego nie mam. Niestety słabiuuutki jestem z obróbki fot ( dopiero się szkolę ) i angielski ni w ząb :cry: . Ogólnie komputery to marnie u mnie.

Bumber - Sro 23 Gru, 2009

belkot77 napisał/a:
nie rozszmieszaj mnie. WIesz co to pstryk? Myslisz ze od niechcenia zrobilem te zdjecia? byle jak i byle czym? Co chcesz na zdjeciu z wesela? twarz panny mlodej odbitej w swieczniku?

Nie oceniam sposobu i techniki robienia zdjęć, tylko efekt. A mi jako odbiorcy zwyczajnie się nie podoba. Jeśli publikujesz tutaj swoje zdjęcia tylko po to, żeby inni je chwalili, to nie mamy o czym rozmawiać.

belkot77 napisał/a:
Daj swoje zdjecia z wesela zobaczymy co potrafisz....

Gdyby młodym się nie podobało, też byś wypalił z takim tekstem?

Taa...

ALBIN - Sro 30 Gru, 2009

Jakąś widzę tutaj chęć popatrzenia na fotki, ale z takich małych niestety nie widać efektów. Proponuję większe wklejać. Coś takiego jak w temacie samolotów.

[ Dodano: Sro 30 Gru, 2009 18:09 ]
Chodzi o wygodę patrzenia.

komor - Wto 05 Sty, 2010

Bumber napisał/a:
Nie oceniam sposobu i techniki robienia zdjęć, tylko efekt. A mi jako odbiorcy zwyczajnie się nie podoba.


I oczywiście masz do tego prawo. Ale pisanie o pstrykach sugeruje przypadkowość i bylejakość. Nie są to dzieła sztuki, ale myślę, że wielu początkujących interesują właśnie nie zdjęcia z portfolio, wybrane z tysięcy zdjęć zrobionych na kilkunastu/kilkudziesięciu imprezach, tylko taka statystyczna średnia – co da się zrobić na jednej imprezie. Co wychodzi dobrze, co źle, co w odbiorze jest fajne a co nie.
Tak mi się wydaje, że o to w tym wątku chodzi.

gisia - Nie 07 Mar, 2010

belkot77 podobają mi się Twoje zdjęcia :smile:
może nie wszyscy tutaj wiedzą jak trudno rob się zdjęcia na imprezach? zdjęcie musisz zrobić szybko, dobrze, tak aby nie przeszkadzać bawiącym się i masz tylko jedną próbę bo impreza ciągle trwa!
mam pytanie co do efektu zdjęć 13 i 15 jak go otrzymałeś?
ja dopiero zaczynam swoją przygodę z fotografią ślubną...

ophiuchus - Nie 07 Mar, 2010

gisia, podczas naświetlania klatki trzeba kręcić pierścieniem "zóma" ;) wtedy rozmaże się tło, a błysk lampy spowoduje, że pierwszy plan będzie ostry. Oczywiście czas naświetlania musi być odpowiednio długi, żeby na matrycy zarejestrowała się zmiana ogniskowej. Tak ja to widzę przynajmniej ;)
gisia - Sro 10 Mar, 2010

ophiuchus dzięki :smile: faktycznie działa, no może nie mam jeszcze takiej wprawy ale "coś" mi wychodzi :wink:
Tomasz_ - Pią 01 Paź, 2010

Temat trza odnowić.
Trochę zdjec ze ślubu kumpla.

18


19


20


21


22


23


No i wpuściłem ich trochę w "maliny", znaczy to jest królewski zamek i przed nim posadzili krzaczki w kształt godła, a ja ich tam przez te godło przepędziłem, a za nami stroz prawa tez poleciał. Bardzo się pieklił ;-)

24


25


26

skasowany - Sob 02 Paź, 2010

Tomasz_, fajnie, że odnawiasz, ale mocno bez szału ;)
Tworas - Sob 02 Paź, 2010

Ruslan ma rację- fajnie, że odnawiasz i niestety rację też ma w tym, że szału nie ma... :wink:
kadrów nie poprawisz ale myślę, że obróbka może sporo dobrego dodać do zdjęć ślubnych :)

tak się składa, że w zeszłym tygodniu też pstrykałem zdjęcia ( ale tylko plenerowe) znajomym :) więc skoro temat odnowiony to też pokaże :)

27.

28.

bbeeaa - Sob 02 Paź, 2010

Tworas, bardzo przyjemne zdjęcia:światełko, nastrój... Czym focone?
hijax_pl - Sob 02 Paź, 2010

bbeeaa, no wiesz...

EXIF napisał/a:

Model: NIKON D300S

Obiektyw: 85.0 mm f/1.8

Przysłona: f/2.0


oranżewski - Sob 02 Paź, 2010

to i ja coś wrzucę :)

29. było pomarańczowe, ale w BW lepiej chyba wygląda ;)


skasowany - Sob 02 Paź, 2010

bbeeaa napisał/a:
bardzo przyjemne zdjęcia:światełko, nastrój... Czym focone?

I to światło i nastrój to na pewno zasługa puchy i szkła... :P

Tworas - Sob 02 Paź, 2010

takie zdjęcia to tylko nikonem da się zrobić :razz:
bbeeaa - Sob 02 Paź, 2010

Ruslan, Tworas , a może by tak oddzielnie potraktować subiektywną ocenę zdjęcia i pytanie?
Miłego dnia.

hijax_pl, jak odczytuje się EXIF?

kufel - Sob 02 Paź, 2010

bbeeaa, jeśli używasz Mozilli to wystarczy zainstalować wtyczkę :) są dwie do wyboru: exif viewer jest bardziej rozbudowany , tzn podaje większą ilość informacji. https://addons.mozilla.org/pl/firefox/tag/EXIF
kasiakaaz - Sob 02 Paź, 2010

bbeeaa, też kiedyś miałam ten problem :wink:
TU

bbeeaa - Sob 02 Paź, 2010

Dziękuję ;)
Tomasz_ - Sob 02 Paź, 2010

Ruslan,
Tworas,

Dzięki za komentarze :-)
Zdjęcia moze nie sa szczytem innowacji (moj 3 slub :-) ) koncentrowalem sie na zrobieniu zdjec które para młoda byla sklonna do zaakceptowania. Nie podejmowałem sie zadnych eksperymentow, ale raczej tego co bylem pewny i bylo umowione z klijentem. Sa bardzo zadowoleni z efektow, zwlaszcza ze znaja moja tworczosc i jej poziom ;-)

Tworas,

Bardzo przyjemne zdjecia :-)

skasowany - Sob 02 Paź, 2010

Tomasz_, i ok, tym bardziej, że młodzi zadowoleni! Z każdym ślubem będzie lepiej! :)
artemida - Sob 02 Paź, 2010

To i ja dodam 3 zdjęcia z pleneru. (mój pierwszy raz)

30.



31.


32.

Tworas - Sob 02 Paź, 2010

bbeeaa napisał/a:
Ruslan, Tworas , a może by tak oddzielnie potraktować subiektywną ocenę zdjęcia i pytanie?
Miłego dnia.


przecież to tylko żarty :wink:


artemida, imo trochę kiczowate ale to kwestia gustu :razz:

skasowany - Sob 02 Paź, 2010

31. Silne dziewczę! :P A pan ma cień od buta jakby pomykał minimum w ostrogach... :P
Tworas - Sob 02 Paź, 2010

oranżewski, twoje zdjęcie chyba zostało pominięte :razz:
Ostatnio baardzo lubię takie mega szerokie kadry a to zapewne za sprawą braku u mnie takiego obiektywu :P ale powiem Ci że zdjęcie do końca mi się nie podoba bo jest tak niechlujnie kadrowane :razz: pomysł miałeś dobry ale według mnie go skopałeś :) wszystkie postacie są obrócone tyłem, nie wiadomo co się tam do końca dzieje...tło czyli cały kościół rownież można było jakoś inaczej złapać by pokazać bardziej perspektywę. Ale dodam że piszę to co czuję patrząc na zdjęcie i nikt nie musi się z tym zgadzać :) zaznaczam również, że nie znam się na takiej fotografii :)

oranżewski - Nie 03 Paź, 2010

Tworas, wiem, że skopałem, ale mi się podoba :mrgreen:
Tworas - Nie 03 Paź, 2010

oranżewski, no jak tobie sie podoba to najważniejsze :D
oranżewski - Nie 03 Paź, 2010

no nie, jeszcze Panu Młodemu :smile:
Tworas - Nie 03 Paź, 2010

ale młodym się zawsze zdjęcia podobają jakie by nie były więc wiesz.. ;)
cybertoman - Pon 04 Paź, 2010

Obys sie nie przeliczyl kiedys.
Tworas - Pon 04 Paź, 2010

nie mam zamiaru się przeliczyć bo po pierwsze nie mam zamiaru robić kiszki po drugie nie robię jeszcze zdjęć ślubnych na poważnie.
miałem nadzieje, że zrozumiecie sens tej wypowiedzi trochę inaczej...

Chodzi mi o to że:
wiele razy oglądałem TRAGICZNE wręcz zdjęcia ślubne komunijne itp. wśród znajomych czy rodziny, zdjęcia na których kadry są tragiczne balans bieli jest tragiczny i np ostrość siedzi w lesie... nie wspominając o przepalonych czy święcących twarzach od błysku na wprost... i oczywiście większość tych wszystkich zdjęć nie miała najmniejszej styczności z obróbką... i mimo tego wszystkiego zawsze ale to zawsze czy to para młoda czy rodzice dzieci komunijnych byli zadowoleni i nie mieli najmniejszych zastrzeżeń... o to mi chodzi...
I w związku z tym twierdzę, że zdjęcia parze młodej zawsze się podobają. Faktem jest, że ich zdanie jest ważne ale na pewno nie jest najważniejsze.

cybertoman - Pon 04 Paź, 2010

Tworas napisał/a:
zrozumiecie sens tej wypowiedzi trochę inaczej...
i tak tez bylo, niemniej jednak znam przypadek gdy fotograf z mlodymi wyladowali na sali sadowej, choc zdjecia zle nie byly.
Tworas - Pon 04 Paź, 2010

to już kiepsko. Widocznie panna młoda myślała, że wygląda trochę inaczej :P aparat prawdę Ci powie :wink:
zug - Pon 04 Paź, 2010

Tworas napisał/a:
Widocznie panna młoda myślała, że wygląda trochę inaczej

szkiełko za bardzo przerysowało :wink: :razz:

Tworas - Pon 04 Paź, 2010

zug, :mrgreen:
oranżewski - Wto 05 Paź, 2010

Tworas napisał/a:
Chodzi mi o to że:
wiele razy oglądałem TRAGICZNE wręcz zdjęcia ślubne komunijne itp. wśród znajomych czy rodziny, zdjęcia na których kadry są tragiczne balans bieli jest tragiczny i np ostrość siedzi w lesie... nie wspominając o przepalonych czy święcących twarzach od błysku na wprost... i oczywiście większość tych wszystkich zdjęć nie miała najmniejszej styczności z obróbką... i mimo tego wszystkiego zawsze ale to zawsze czy to para młoda czy rodzice dzieci komunijnych byli zadowoleni i nie mieli najmniejszych zastrzeżeń... o to mi chodzi...

właśnie takie zdjęcia mogą się podobać. a takie "nieostre" (oczywiście chodzi o GO), czy "krzywe" (rybka) itp. itd. mogą się NIE PODOBAĆ. i to IMO jest największy problem fotografa ślubnego :zalamany: :smile:

Tworas - Wto 05 Paź, 2010

no fakt też kiedyś czytałem na forum nie wiem czy tutaj czy na innym, że para młoda na wstępie powiedziała fotografowi, że np nie życzy sobie zdjęć na których tło będzie zamazane... na wszystkich i oni i goście czy jakieś tam inne tła (kościół czy sala) mają być zawsze wyraźne... swoją drogą niezłe wyzwanie miał fotograf...
hijax_pl - Wto 05 Paź, 2010

Tworas napisał/a:
swoją drogą niezłe wyzwanie miał fotograf...

No chyba, że wziął kompakta jakiegoś... ;)

Tworas - Wto 05 Paź, 2010

hijax_pl napisał/a:

No chyba, że wziął kompakta jakiegoś...

racja :mrgreen:

edmun - Wto 05 Paź, 2010

wystarczyło komórką :)
oranżewski - Wto 05 Paź, 2010

Tworas napisał/a:
para młoda na wstępie powiedziała fotografowi, że np nie życzy sobie zdjęć na których tło będzie zamazane... na wszystkich i oni i goście czy jakieś tam inne tła (kościół czy sala) mają być zawsze wyraźne...
to po co fatygować fotografa ślubnego... toż to samochodu szkoda :zalamany:
zug - Wto 05 Paź, 2010

oranżewski napisał/a:
o po co fatygować fotografa ślubnego... toż to samochodu szkoda

po to, że nie wszystkich jara zajebiaszczy bokeh :roll:
i chcą żeby wujek też był wyraźny choć pewnie i tak w takim dniu zbyt wyraźny nie jest ;) :P

Tworas - Wto 05 Paź, 2010

się właśnie zastanawiam jak bym zrobił ślub gdyby mnie ktoś poprosił by wszystko było wyraźne... no nie mam pomysłu jak np w kościele zrobić takie zdjęcie młodym z wyraźnymi w tle ławkami w których siedzą goście... i by zachować wysoką jakość zdjęcia kompakty odpadają czyli zostaje statyw + f16 i z 10 lamp poustawianych w kościele :D innego pomysłu nie mam :D

[ Dodano: Wto 05 Paź, 2010 23:38 ]
wtedy za ślub trzeba wziąć 16tys co by lampy ze statywami się zwróciły :D

zug - Wto 05 Paź, 2010

Tworas napisał/a:
innego pomysłu nie mam

ew poprosić aby wszyscy stanęli w kupie :wink:

.raven - Sob 09 Paź, 2010

Witam wszystkich - mój pierwszy post na forum :) .
Wrzucam 2 z ostatniej imprezy:

33.
34.

hijax_pl - Sob 09 Paź, 2010

.raven, czy przeciwko tym osobom toczy się jakieś postępowanie i prokuratura zabroniła upubliczniać ich wizerunku? ;)
.raven - Sob 09 Paź, 2010

i to w dodatku pod bardzo poważnymi zarzutami :mrgreen:

+edit
A tak poważnie nie wziąłem jeszcze pozwolenia na piśmie więc trzeba mazać.

oranżewski - Nie 10 Paź, 2010

pierwsze mi się podoba! :smile: jak dostaniesz zgodę to pokaż więcej tych bez mazania :smile:
bleecker - Pią 22 Paź, 2010

Też mi się podoba pierwsze zdjęcie (tzn to z numerem 33) widać, że ludzie się dobrze bawią.
Poza tym jeśli chodzi o wcześniejszą dyskusję o ostrości wszystkich uczestników wesela: myślę, że młodzi jakoś specjalnie nie narzekają jeśli na zdjęciach z kościoła ostrość skierowana jest na nich... Przecież niewyraźnego wujka można wyraźnie uchwycić w momencie zabawy :)

Tworas - Sob 27 Lis, 2010

Dawno nic tu się nie dział :)
Miałem ostatni przyjemność fotografować plener ślubny pewnej miłej, przesympatycznej pary :)

34.


35.


36.


37.

bbeeaa - Sob 27 Lis, 2010

Tworas , wszystkie Twoje zdjęcia, które w ostatnim czasie zamieściłeś w dziale "Ludzie", cieszą moje oko. Niektóre są wręcz bajeczne.
Ślubne wg mnie już takie nie są ; )
Jednak ciekawa jestem, Twoich następnych prac.
[/b]

Tadeuszek - Sob 27 Lis, 2010

całkiem sympatycznie, szkoda tylko że oprócz pierwszego zdjęcia, wyglądają jak wklejeni i ta poświata na ostatnim wokół pary też na minus....
mnich - Nie 28 Lis, 2010

Tworas, wszystko fajnie... ale na 37 przegiąłeś z obróbką. Moim zdaniem. Nie mniej zdjęcia do sprzedania.

Co tu dużo mówić... Jak wspomniał edmun, plener jedno a zabawa/ślub drugie. Tam gdzie w plenerze można pójść poszukać światła:

38.


39.



o tyle w sali w ferworze walki trudno jest o DOBRE światło...

Tworas - Nie 28 Lis, 2010

Dzięki wszystkim za opinie. Mam świadomość że te zdjęcia nie są jakoś szczególnie udane :razz: Z obróbką nie poradziłem sobie tak jak bym chciał... :wink:
Na szczęście młodym się bardzo zdjęcia podobają i to mnie cieszy :razz:
obiecuje że następnym razem bardziej się postaram ;)

a teraz żeby nie dać wam spokoju jeszcze dwa :razz:
40.


41. i takie :P



mnich, w 38 i 39 czegoś mi brakuje... chyba po prostu nie przemawiają do mnie... może jak by były częścią całego reportażu czy pleneru to było by inaczej. nie wiem nie znam się... :razz:

[ Dodano: Nie 28 Lis, 2010 00:59 ]
bbeeaa, mam wzloty i upadki :razz:

edmun - Nie 28 Lis, 2010

mnich napisał/a:
Jak wspomniał edmun, plener jedno a zabawa/ślub drugie.

a ja biedny jestem jeszcze tak zaspany, że nawet nie pamiętam kiedy to mówiłem :)
mnich dobra pamięć w takim razie.

Ostatnia sesja. Młodym się podobała, więc nie pozostaje nic innego jak się cieszyć z udanej sesji.

42.

Ewa-Tomasz-30-10-2010-04.jpg by edmunek, on Flickr

43.

Ewa-Tomasz-30-10-2010-06.jpg by edmunek, on Flickr

44.

Ewa-Tomasz-30-10-2010-15.jpg by edmunek, on Flickr

45.

Ewa-Tomasz-30-10-2010-19.jpg by edmunek, on Flickr

46.

Ewa-Tomasz-30-10-2010-22.jpg by edmunek, on Flickr

47.

Ewa-Tomasz-30-10-2010-28.jpg by edmunek, on Flickr

48.

Ewa-Tomasz-30-10-2010-32.jpg by edmunek, on Flickr

49.

Ewa-Tomasz-30-10-2010-33.jpg by edmunek, on Flickr

50.

Ewa-Tomasz-30-10-2010-54.jpg by edmunek, on Flickr

51.

Ewa-Tomasz-30-10-2010-55.jpg by edmunek, on Flickr

52.

Ewa-Tomasz-30-10-2010-57.jpg by edmunek, on Flickr

53.

Ewa-Tomasz-30-10-2010-70.jpg by edmunek, on Flickr

54.

Ewa-Tomasz-30-10-2010-85.jpg by edmunek, on Flickr

mnich - Nie 28 Lis, 2010

Tworas napisał/a:
mnich, w 38 i 39 czegoś mi brakuje... chyba po prostu nie przemawiają do mnie... może jak by były częścią całego reportażu czy pleneru to było by inaczej. nie wiem nie znam się...


Tak , to są wycinki- w dodatku te najbardziej skrajne. Nie mogę opublikować całości.

Tworas - Nie 28 Lis, 2010

edmun, z całości podoba mi się tylko 47 :razz: fajny kadr jajne kolorki, kontrasty. reszta zupełnie mi nie pasuje ale to dlatego bo nie lubie takiej obróbki i stylu. po prostu :wink:
martin33-73 - Pon 10 Sty, 2011

Z szuflady...
55.
http://img41.imageshack.us/img41/8738/25570775.jpg
56.
http://img502.imageshack....41/79707882.jpg


zmieniłem na linki z powodu niezgodności z pkt. 27 regulaminu forum

arietiss - Pon 10 Sty, 2011

Ostatnio wpadły mi w oko jak przeglądałem Allegro zdjęcia ślubne i widziałem sporo ujęć w wodzie! :shock: Normalnie w sukni ślubnej, w garniturze i w wodzie! :shock: Nawt fajnie to wyglądało. Niestety nie mogę teraz złapać linków...
mnich - Pon 10 Sty, 2011

arietiss, masz na myśli podwodną sesje?
Bardzo twórcza przestrzeń, wiele możliwości kreacji oświetlenia i scenografii. Chciałby kiedyś tego sam spróbować. Na razie szukam jakiejś wytwornicy dymu na baterie :p

arietiss - Pon 10 Sty, 2011

Nie podwodna, ale na niektórych ujęciach panna młoda po prostu unosiła się na wodzie, a dookoła ta jej suknia, albo wyskakiwała dynamicznie z wody. Naprawdę świetnie to wyglądało, a przede wszystkim nietuzinkowo.
edmun - Pon 10 Sty, 2011

to często są te ostatnie zdjęcia :)
arietiss - Pon 10 Sty, 2011

Bo to pogoń za czymś nowym, zaskakującym. Kazda młoda para chce mieć niepowtarzalne zdjęcia. No i to generuje nowe mody. Tak jak i cała masa krzywych kadrów w zdjęciach ślubnych.
martin33-73 - Pon 10 Sty, 2011

A ja zrobiłem taki w wodzie...nie wiem cze fajne?
57

muzyk - Pon 10 Sty, 2011

martin33-73 napisał/a:
A ja zrobiłem taki w wodzie...nie wiem cze fajne?

Fajne, tylko jeszcze lepiej byłoby, gdyby z tyłu tylko drzewa były, wówczas kontrast kropli i białej garderoby z tłem byłby mocniejszy.

martin33-73 - Pon 10 Sty, 2011

Zgadza się, to prawda...

[ Dodano: Wto 11 Sty, 2011 21:34 ]
Wrzucę jeszcze z sali.
58


[ Dodano: Wto 11 Sty, 2011 22:07 ]
edmun napisał/a:

to często są te ostatnie zdjęcia


Kiedyś prawie były to ostatnie zdjęcia mojego korpusu. Woda dostała się do wewnątrz ponieważ miałem ręce mokre. Zaczął kłapać lustrem bez opamiętania z taką szybkością, że 1D się chowa...Po kilku dnach mu przeszło.

[ Dodano: Sro 12 Sty, 2011 08:40 ]
59.


[ Dodano: Czw 13 Sty, 2011 15:33 ]
60.

Tadeuszek - Czw 13 Sty, 2011

martin33-73,
IMO
58 słabe
59 pierwsza klasa :)
60 ok.

lancer - Pią 14 Sty, 2011

61. A tak focę plenery ja...

muzyk - Pią 14 Sty, 2011

lancer napisał/a:
61. A tak focę plenery ja...

Jakby nie było słupa, wieży i kloca po lewej, byłoby lepiej.
O "czarnych postaciach" po prawej nie wspominam.
Najlepiej wyciąć z tego paskudnego tła (ten komunistyczny płaski dom ...) i wstawić na tor wyścigowy.
Choć z drugiej strony rejestracja, kojarząca się z partią ludową i zabudowa jakiegoś miasteczka ... hmm :lol:

arietiss - Pią 14 Sty, 2011

Te "czarne postacie" tez dają klimacik...! :wink:
martin33-73 - Pią 14 Sty, 2011

Te ,,czarne postacie" są o.k. Bardzo wymowne. Natomiast kloc i słup spokojnie można by usunąć w PS. Zdecydowanie użyłbym dłuższej ogniskowej przez co byłaby mniejsza GO i te budynki nie szpeciłyby aż tak bardzo...
mavierk - Pią 14 Sty, 2011

Jeśli to ma być pamiątka dla młodych - po co wycinać cokolwiek? Nam się to nie podoba, im bardzo dobrze kojarzy.

Dlatego z perspektywy młodych moim zdaniem to zdjęcie jest świetne :D

martin33-73 - Pią 14 Sty, 2011

mavierk napisał/a:
Dlatego z perspektywy młodych moim zdaniem to zdjęcie jest świetne :D

ale czy my tu patrzymy na zdjęcia z perspektywy młodych... :???:

Monastor - Pią 14 Sty, 2011

martin33-73, 58 za długi czas i różnica w kolorze światła (chyba, że obrus zalatywał cytryną) zabiły to zdjęcie :sad:
Może warto zainwestować w żelki ;-)

martin33-73 - Pią 14 Sty, 2011

Monastor napisał/a:
za długi czas i różnica w kolorze światła



Przez ten ,,za długi czas" jest wrażenie ruchu, a różnica w kolorze(przez użycie lampy) zamraża pierwszy plan i bardziej wyciąga z tła panią młodą. Taki był przynajmniej mój zamiar. Nie mówię, że mam w tym temacie rację, ale tak uważam. :wink:

Monastor - Pią 14 Sty, 2011

martin33-73 napisał/a:
, a różnica w kolorze(przez użycie lampy)

Wiem, dlatego proponuję filtry żelowe ;-)

lancer - Pią 14 Sty, 2011

martin33-73 napisał/a:
ale czy my tu patrzymy na zdjęcia z perspektywy młodych... :???:

a śluby fotografuje się dla Młodych czy dla forumowiczów optyczne.pl ?

martin33-73 - Pią 14 Sty, 2011

Oczywiście, że dla młodych lecz to nie znaczy,że nie należy zwracać uwagi na szczegóły. Dobre zdjęcie ślubne to takie z którego są zadowoleni zarówno młodzi jak i sam fotograf. Gdyby tak nie było to po co wklejać foty na forum. Można by np. wstawić takie z rodzinnej imprezki robione przez wujka idiotkamerą tylko dlatego, że kuzynka fajnie wyszła i fotka bardzo podoba się cioci... Myślę, że warto zachować dystans do swoich prac...
Lotuk - Sro 26 Sty, 2011

zobaczymy czy uda się wstawić jakieś zdjęcie
niestety - będę kombinował
kolejna próba


chyba w końcu się udało
więc chcę się przywitać w dziale nasze zdjęcia
i mam nadzieję że pojawią się jakieś opinie

arietiss - Sro 26 Sty, 2011

Lotuk, wiem że to nie Twoja wina, ale strasznie odwracają uwagę od samego zdjęcia te .......... Gdyby nie to, pomysł fajny!

[ Dodano: Sro 26 Sty, 2011 21:53 ]
Czemu nie napisało P_I_E_P_R_Z_Y_K_I ?

[ Dodano: Sro 26 Sty, 2011 21:54 ]
Halo! Panowie Moderatorzy... Rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana... :lol: :wink:

komor - Czw 27 Sty, 2011

Widocznie ten automat cenzurujący jest jeszcze bardziej zboczony niż średnia statystyczna forumowiczów i wszystko mu się z d. kojarzy. :)
Usjwo - Czw 27 Sty, 2011

arietiss napisał/a:
[b].... ale strasznie odwracają uwagę od samego zdjęcia te ...


moze to i dobrze

arietiss napisał/a:
... Gdyby nie to, pomysł fajny!


ale wykonanie slabe. Kolory szaro-szare, chyba swiatla bylo brak.

Lotuk - Czw 27 Sty, 2011

światła rzeczywiście było mało
a co do kolorów - chodzi o za mały kontrast?

Usjwo - Czw 27 Sty, 2011

za malo kolorow, tam masz tylko cztery: bialy, szary, ciemny szary i prawie czarny
Lotuk - Czw 27 Sty, 2011

rozumiem o co chodzi,
właśnie jakoś nie mogę uzyskać czerni, bieli i wszystkich odcieni szarości
lubię b&w ale z obróbką jeszcze u mnie słabo

[ Dodano: Czw 27 Sty, 2011 16:22 ]
ten wątek nie cieszy się szczególną popularnością - chyba nikt nie chce zdradzać swoich pomysłów

ale skoro b&w średnio się podobało to spróbujmy w kolorze

63


[ Dodano: Czw 27 Sty, 2011 16:25 ]
coś nie poszło
jeszcze raz

63


ophiuchus - Czw 27 Sty, 2011

Lotuk, kolorystyka i poza młodych mi się podoba, ale tło można było trochę inaczej dobrać ;) albo chociaż wyczyścić ten słup aktualnie wystający z głowy Pani młodej. Nie wiem natomiast jakiego programu używasz do obróbki zdjęć ale myślę, że to może zadziałać z każdym jednym.

http://www.prime-junta.ne..._and_films.html

pod koniec masz fajną tabelkę z wartościami RGB dla poszczególnych kanałów gdy przerabiasz fotę na BW wykorzystując właśnie mikser kanałów. Pozwoliłem sobie skopiować szczegóły:

Black and white films

To recreate the look and feel of black and white films on digital, you have to consider two separate questions: spectral response and tone curve. Fortunately, wiser heads than mine have pondered the former, and come up with a quite a few simple recipes that do the former. For example, set the R, G, and B channels to the following values with the Monochrome box checked to emulate these films:

Agfa 200X 18,41,41
Agfapan 25 25,39,36
Agfapan 100 21,40,39
Agfapan 400 20,41,39
Ilford Delta 100 21,42,37
Ilford Delta 400 22,42,36
Ilford Delta 400 Pro & 3200 31,36,33
Ilford FP4 28,41,31
Ilford HP5 23,37,40
Ilford Pan F 33,36,31
Ilford SFX 36,31,33
Ilford XP2 Super 21,42,37
Kodak Tmax 100 24,37,39
Kodak Tmax 400 27,36,37
Kodak Tri-X 25,35,40

[ Dodano: Czw 27 Sty, 2011 16:50 ]
a tu jeszcze jeden fajny artykuł poświęcony w całości tworzeniu fotek BW z cyfry :)
http://www.prime-junta.ne..._and_White.html

Lotuk - Czw 27 Sty, 2011

rzeczywiście jakoś na słup nie zwróciłem uwagi :roll:
i dzięki za linka

TS - Czw 27 Sty, 2011

Lotuk, ja jeszcze do cz-b. Bardzo nie podoba mi się to jak wyszedł welon. Jak z plastiku. Wolałbym miękko i delikatnie (lubię kontrast - ale tu mi nie pasuje). Poza tym portret fajny :) .
Cola - Czw 27 Sty, 2011

taki HDR z tego cz-b i winieta za duza
komor - Pią 28 Sty, 2011

Usjwo napisał/a:
za malo kolorow, tam masz tylko cztery: bialy, szary, ciemny szary i prawie czarny

Ja się z tym nie zgadzam. Dla mnie kontrastów w tym zdjęciu jest sporo, wtedy brak pełnej czerni czy pełnej bieli nie przeszkadza, jeśli taka jest koncepcja autora.

Usjwo - Pią 28 Sty, 2011

Komor Ja nie narzekam na brak kontrastow, wprost przeciwnie, za malo odcieni szarosci.
Tworas - Czw 28 Kwi, 2011

Mały "zlepek" ze ślubu Szwagra :wink:
64.

pitras - Czw 28 Kwi, 2011

64. Prawe górne zdjęcie - szkoda, że taka ładna buzia pędzelkiem zasłonięta.
Usjwo - Czw 28 Kwi, 2011

Lewe gorne to color checker passport ? :razz:
hijax_pl - Czw 28 Kwi, 2011

Usjwo napisał/a:
to color checker passport ?
Raczej SG ;) :lol:
Tworas - Czw 28 Kwi, 2011

Usjwo napisał/a:
Lewe gorne to color checker passport ?

Limitowana wersja dla Kobiet :razz:

martin33-73 - Czw 28 Kwi, 2011

Tworas, Całkiem przyjemne. Szwagier na pewno był zadowolony.
degol - Nie 10 Lip, 2011

Troszkę odejdę od tematu i wstawię :

Bokserski pojedynek fotosistów i kamerzystów

Fotograf w fontannie

pitras - Nie 10 Lip, 2011

degol, Mocne :D
radaris - Nie 10 Lip, 2011

degol - miazga :mrgreen:
kufel - Nie 10 Lip, 2011

e tam , byyyło :P :wink:
degol - Nie 10 Lip, 2011

Ja to pierwszy raz widziałem ;)
kufel, było na forum o.pl ?

hijax_pl - Nie 10 Lip, 2011

Przynajmniej ten drugi filmik fontannowy już był ;)
degol - Nie 10 Lip, 2011

Mnie zastanawia sytuacja z pierwszego filmiku. Skąd w jednym miejscu o tej samej porze tyle par ślubnych i fotoreporterów ? Co oni tam mają tylko jedno miejsce do wykonania zdjęć plenerowych ?
A co do fotoreporterów, to niezła jatka, sprzęt trzaskał, gruchał aż ciarki mi przechodziły. Zdziwienie mnie wzięło, gdy kamerzysta, któremu wyrwał osobnik kamerę i nią rzucił o glebę on sam ją poderwał z ziemi i pierdyknął w stronę tych , którzy tą cała zadymę rozpoczęli.
I jeszcze jedno, gościu z tej bijącej się dwójki, mający czarną koszulkę z jakimś tam logo-napisami, wyrywa kamerką gościowi, który jest ubrany chyba w taką samą koszulkę ?! :)

mozer - Nie 10 Lip, 2011

Chyba zbyt dziwne, żeby było prawdziwe ;)
degol - Nie 10 Lip, 2011

mozer, podejrzewasz, że wyreżyserowane ?! :)

Zapodam wam jeszcze jeden filmik, tutaj nawalanka jest między gośćmi z przyjęcia. W tej bójce jest trzech naprawdę zakapiorowatych ! :)

klik

A tak przy okazji wspomnę. Byłem kiedyś na Andrzejkach, fociłem koledze zdjęcia, chciał je później wykorzystać wstawiając na swoją stronkę. Kolega prowadzi zespół muzyczny, wesela i takie tam. Pod " koniec " imprezy znalazł się na parkiecie pewien dżentelmen "lekko" wstawiony, miał jakieś pretensje do kogoś tam, kobieta się wstawiła i ... normalnie zaczął ją lać , zadyma na całego, ja z aparatem latam, ale nie w głowie mi było focenie tych wydarzeń, choć teraz nie wiem czy nie po naciskałbym spustem migawki ;) Kolega i cały jego zespół po prostu wykorzystał sytuację i zaczął się zwijać :) I w oto taki sposób impreza Andrzejkowa dobiegła końca, były jeszcze słyszalne pogróżki, nawoływania do wyjścia przed lokal i tam dokończenie "zabawy" Jeśli awanturnik była tak zawzięty jak ci trzej z tego powyższego filmiku, to zapewne zabawa trwała i zakończyła się otwarciem wielu ran ;)

Sorki za spam ;)

mozer - Nie 10 Lip, 2011

degol, no coś za lekko ten sprzęt lata ;)
komor - Nie 01 Sty, 2012

Z okazji nowego roku większość wątków zdjęciowych dostała nowe otwarcia 2012, ale te najmniej popularne zostają. Podbijam jedynie temat, żeby nie zaginął pośród pozamykanych wątków 2011, wśród których się znajdował.
raf7775 - Pon 02 Sty, 2012

Całkiem przyjemny temacik, przeczytałem cały, od deski do deski.
Sobek - Sob 14 Sty, 2012

Witam, chciałem pokazać wam swojego ślubniaka... :)Dopiero zaczyna się ze ślubami bawić.

65.

komor - Nie 15 Sty, 2012

Sobek, w tym dziale fotki w wątkach numerujemy, w celu ułatwienia oceny i komentowania. Zasada numeracji: n+1 w wątku, czyli numerek o jeden wyżej niż ostatnie zdjęcie w wątku. Twoje już poprawiłem. I lepiej od nowego wiersza wstawiać tag IMG, inaczej rozjeżdza się wyświetlanie.
Sobek - Nie 15 Sty, 2012

Pierwszy raz coś wrzucałem. FAQ nie przeczytałem... sorki
witkot - Pon 16 Sty, 2012

Sobek _Groźne chmury odwracają uwagę od sympatycznej pani młodej.
Pomysł z bańkami fajny ale osobiście poprosiłbym aby pani usiadła lub też delikatnie położyła, wspierając się o jedną rękę.
Nieba bym wcale nie pokazywał bo te bańki lepiej widać na tle drzew.
Oczywiście to tylko moja wizja.
Pozdr.

hijax_pl - Pon 16 Sty, 2012

Fakt - cięcie kadru nieszczególne. Zdecydowanie za dużo góry i pozbył bym się też trochę lewej strony. No chyba, że zamysłem było by owa dama nie była głównym tematem zdjęcia :)
cybertoman - Pon 16 Sty, 2012

Brakuje jeszcze krajobrazowca ktory zaproponuje usuniecie bialej plamy z pierwszego planu i purysty, ktoremu w odbiorze przeszkadza banka mydlana sklejona z korona drzew.
maput - Pon 16 Sty, 2012

cybertoman napisał/a:
purysty, ktoremu w odbiorze przeszkadza banka mydlana sklejona z korona drzew.

Mi właśnie ta bańka bardzo przeszkadza... ;)

witkot - Pon 16 Sty, 2012

cybertoman napisał/a:
Brakuje jeszcze krajobrazowca ktory zaproponuje usuniecie bialej plamy z pierwszego planu i purysty, ktoremu w odbiorze przeszkadza banka mydlana sklejona z korona drzew.

Komentarze do komentarza (własnego zdania na jakiś temat) -uwielbiam to :wink: :wink:

masza - Pon 16 Sty, 2012

witkot napisał/a:
Komentarze do komentarza (własnego zdania na jakiś temat) -uwielbiam to :wink: :wink:

To forum wszak, z założenia można paplać do woli. A jeśli ktoś potrafi dowcipnie - tym weselej! :)
Co do zdjęcia nr 65 - bańki mydlane kojarzą się z lekkością. Sobek, może z "lżejszą" obróbką (inna kolorystyka i mniej dramatyczne chmury) byłoby lepiej? Tak sobie kombinuję...

cybertoman - Pon 16 Sty, 2012

witkot, niepotrzebnie czujesz sie dotkniety, o pewna ogolna prawidlowosc mi chodzilo, mniej o konkretne komentarze.
Zdjecie tez jest przeciez wyrazeniem wlasnego zdania na jakis temat, tylko w formie innej niz werbalna, czyz nie? Komentarzem rzeczywistosci.

kufel - Pon 16 Sty, 2012

witkot napisał/a:
Sobek _Groźne chmury odwracają uwagę od sympatycznej pani młodej.
a myslałem ze to mnie to przeszkadza... Ogólnie obróbka trochę za ciężka. no i nie wiem czy nie byłoby lepiej zostawić w kolorze - okolica wydaje sie ładna.
witkot - Pon 16 Sty, 2012

cybertoman napisał/a:
witkot, niepotrzebnie czujesz sie dotkniety

No co ty wszystko ok ,tylko szkoda że od Soboty kiedy zdjęcie się pojawiło nikt go nie komentował,dopiero dzisiaj -no i tak pomyślałem że..... :wink:
Pozdrawiam wszystkich.

Sobek - Wto 17 Sty, 2012

Dzięki za uwagi:) Chciałem połączyć w tym kadrze spokój 1 planu właśnie z radosna panną młodą i groźną naturę na 2 planie. A, że była groźna dowiedzieliśmy się parę minut później. Przyszła burza.
spootnick - Wto 17 Sty, 2012

Sobek, A ta fotke gdzie robiles? W bydgoskim Myslecinku? Co do zdjecia to ja bym widzial to w kwadracie.
Sobek - Sro 18 Sty, 2012

Tak tak w Myślęcinku. Tylko nie jak wszyscy przy skałkach tylko na górce w okolicach górnego parkingu
ciepol - Czw 19 Lip, 2012

a oto kilka moich fotek z czerwca 2012
udany kolorowy plener

66


67


68


69

Arkowal - Nie 07 Wrz, 2014

To jeszcze ze dwie dołoże

70..



71.


matys - Nie 07 Wrz, 2014

Panna młoda nie wygląda na zbyt szczęśliwą(mina). Detale też gdzieś uciekły, szczególnie kiecka młodej.
nienietaktak - Nie 07 Wrz, 2014

To ja też takie tam:
Arkowal - Pon 08 Wrz, 2014

matys napisał/a:
Panna młoda nie wygląda na zbyt szczęśliwą(mina). Detale też gdzieś uciekły, szczególnie kiecka młodej.


Zgadza się:-)

mozer - Pon 08 Wrz, 2014

nienietaktak, fajne ujęcia. Latasz dronem po pałacach? ;)
Arek - Pon 08 Wrz, 2014

nienietaktak, ujęcia naprawdę bardzo dobre.
bassotronic - Pon 08 Wrz, 2014

73. Panna młoda bez nóg :D
mozer - Pon 08 Wrz, 2014

bassotronic, będzie Ci łyso, jak się okaże, że tak jest naprawdę...
nienietaktak - Pon 08 Wrz, 2014

mozer, byłoby można, bo miejsca dosyć, ale tu akurat wychyliłem się mocno poza balustradę galeryjki dwa pietra wyżej ;)
bassotronic, wiem. wolałbyś, żeby było widać nogi i bieliznę, ale nic z tego :P

bassotronic - Pon 08 Wrz, 2014

Jakby było tak naprawdę to po co taka długa kieca :grin: ale sadystycznie to zabrzmiało :razz:
Sunders - Pon 08 Wrz, 2014

nienietaktak, 72 fajny kadr. Robione z jakiegoś balkoniku czy z żyrandola? :smile:
komor - Pon 08 Wrz, 2014

Sunders,
nienietaktak napisał/a:
wychyliłem się mocno poza balustradę galeryjki dwa pietra wyżej


matys napisał/a:
Detale też gdzieś uciekły, szczególnie kiecka młodej.

A na którym? 70-71? U mnie widzę światłocień na kiecce, chyba że to już jest uznawane za zbyt mało detalu?

mozer - Pon 08 Wrz, 2014

nienietaktak, nie wstydź się przyznać, że czasem focisz z żyrandola ;)
komor - Pon 08 Wrz, 2014

mozer, ale to tylko wtedy jak za mocno się wychyli z tej galeryjki i spadnie na żyrandol. :)
nienietaktak - Pon 08 Wrz, 2014

Dobrze już. Z żyrandola :P
mozer - Pon 08 Wrz, 2014

Coś za łatwo się przyznałeś, pewnie w rzeczywistości to była jakaś jeszcze bardziej kompromitująca poza ;)
Sunders - Pon 08 Wrz, 2014

To się nazywa wymuszanie zeznań :mrgreen:
nienietaktak - Pon 08 Wrz, 2014

To się nazywa święty spokój przez potwierdzenie :P

74.

masza - Pon 08 Wrz, 2014

Na 74 Pani dość naturalnie prezentuje nogę, natomiast kajdanki i bukiet trzyma chyba przypadkiem. Jakby jej kto wetknął w rękę, a ona nie wiedziała, co z tym zrobić. Równie dobrze mogłaby dzierżyć w garści patelnię, książkę i bilet sieciowy. :) Słupek wyrastający z głowy także nie dodaje uroku.
73 jest ciekawie odrealnione. :)

mozer - Pon 08 Wrz, 2014

nienietaktak, 74 to mi się nie podoba - i jeszcze ten niebieski zafarb... Generalnie mam wrażenie nienaturalności mimo, że scena jest pewnie uchwycona z zaskoczenia.
90s - Pon 08 Wrz, 2014

Nawet nie wiedziałem że jest tu taki dział:)

Najlepsze foto to 62 szkoda że obróbka nie za dobra ale i tak zdjęcie najciekawsze z całej galerii.

Arkowal - Pon 08 Wrz, 2014


mozer - Pon 08 Wrz, 2014

Arkowal, wydaje mi się, że w takich sesjach trzeba by strzelać seriami, żeby choć na jednym zdjęciu złapać TEN uśmiech, błysk w oku itp. Tutaj trochę smutno ;)
Arkowal - Pon 08 Wrz, 2014

mozer napisał/a:
Arkowal, wydaje mi się, że w takich sesjach trzeba by strzelać seriami, żeby choć na jednym zdjęciu złapać TEN uśmiech, błysk w oku itp. Tutaj trochę smutno ;)


Może i się zgadza:-)Nie wiem,sesja nie planowana.Byłem na urlopie a że była możliwość do sprawdzenia się dlaczego by nie spróbować.Szkoda,że miałem tylko dwa dni na przygotowanie,nawet pleneru nie miałem więc to wszystko tak na hura:-)

mozer - Pon 08 Wrz, 2014

Arkowal, ten brak butów to trochę od czapy w takiej scenerii ;) A balans bieli trochę za bardzo w niebieską stronę jak dla mnie, ale może to dlatego, że z laptopa patrzę (bo kolejne zdjęcie tak widzę).
Na 77 chyba lepiej jakby trzymali się za ręce.

nienietaktak - Pon 08 Wrz, 2014

78.
Sunders - Wto 09 Wrz, 2014

78. fajne, ale czy nie lepsze byłoby ciaśniej kadrowane?
nienietaktak - Wto 09 Wrz, 2014

Sunders, ciaśniej już jest ;)
masza - Sro 10 Wrz, 2014

78 bardzo! :)
nienietaktak - Pon 15 Wrz, 2014

79.
paul80 - Pon 15 Wrz, 2014

nienietaktak, 78 nawet ten HDR-ek mi się podoba, 79 do mnie nie przemawia.
jacekwrrr - Pon 06 Paź, 2014

80.

paul80 - Pon 06 Paź, 2014

jacekwrrr, moim zdaniem słabe miejsce znalazłeś, duży nieład w kadrze, kojarzy mi się z miejscem dla meneli. Światło i upozowanie na plus :wink:
muzyk - Pon 06 Paź, 2014

79. Hmm. fajnie że cz.b., ale kolo się wlewa ze swoją czernią w laskę i to bez wyraźnej granicy. :roll:

80. Bardzo sympatyczna i miła para! To jak patrzą na siebie, świetnie ujęte!!!
Brawo!

ale...


za Paulem - racja,

ale też... zdjęcie w tej konstelacji opowiada coś, że np. ci dwoje poznali się tu, w ruderze, np. podczas spotkań miłych fanów ubrań sportowych i pewnych akcesoriów bseball'owych :roll:
a może pan młody był/jest entuzjastą przelewania swoich fantazji malarskich na ściany za pomocą sprayu? Kto wie... :roll:

nienietaktak - Wto 07 Paź, 2014

paul80 napisał/a:
upozowanie na plus

tu sie nie zgodzę. to pozowanie jest do bólu sztuczne. widać, że są spięci i robią to, co fotografujący im nakazał. zobaczcie jak facet, który powinien objąć swoją lepszą 1/3 ma zgięte palce. o wiele lepiej wyglądałoby, gdyby ją porządnie objął. pod tym względem - tradycyjny pstryk.
trzeba było ich przesunąć jeden krok w nasze prawo. wtedy krawędź ściany nie wychodziłaby młodemu z czubka głowy. wiem, że trudno nad tym panować, ale...

paul80 - Wto 07 Paź, 2014

nienietaktak, upozowanie z samej natury jest chyba sztuczne, oczywiście zwróciłem uwagę na palce młodego i nie uważam tego za tragedię, natomiast jeżeli mowa o spięciu, czy nienaturalności młodych, to 79 dla mnie tym kipi, takie było i jest moje odczucie.
bassotronic - Wto 07 Paź, 2014

Jak dla mnie w 80 klimat nie pasuje do nich, spojrzenie milusie/słodkie a sceneria wskazuje na coś mocnego !
nienietaktak - Wto 07 Paź, 2014

paul80, nie zachowuj sie jak dzieciak. dyskutujemy o 80, a nie o 79. o tym już się wypowiedziałeś. bez żadnych konkretów, nawiasem mówiąc.
widocznie mamy inny odbiór określenia "sztywność" i "pozowanie".

kozidron - Wto 07 Paź, 2014

paul80 napisał/a:
jacekwrrr, moim zdaniem słabe miejsce znalazłeś, duży nieład w kadrze, kojarzy mi się z miejscem dla meneli. Światło i upozowanie na plus :wink:


miejsce nie jest takie słabe, tylko trzeba było zadziałać: zdjęcie zrobić z góry, ciaśniej, na glebe trzeba było rozsypać płatki róż, podciągnąc kontrast, uprzątnąć butelki i zbędne śmieci. Robiłem już podobną popelinę, niestety nie mogę pokazać sesji(para sobie nie życzyła publikacji w necie i na stronie).

Sam piasek z gruzem posypany zwykłymi płatkami z róż robi klimat.
Ostatnio kolega na potęgę obsypuje pary piórkami, paczka kosztuje 5 ziko a dość mocno podnosi "klimat". No cóż takie czasy, trochę popelina ;)


paul80 - Wto 07 Paź, 2014

Kozi, pełna zgoda, można też uporządkować miejsce odpowiednio wcześniej, lub zmienić kadr na bardziej uporządkowany o ile taki występuje :wink:
Fredas_147 - Wto 07 Paź, 2014

Witam,

Znajomi poprosili mnie o focenie na weselu i o zgrozo... zgodziłem się.
W końcu znajomym się nie odmawia, do tego mam lustrzankę, to czemu mam nie dać rady :wink:

Zdjęcia ponoć przypadły im do gustu, ale co mieli powiedzieć :grin: , toteż proszę o Wasze opinie.

Wiem jedno, tyle stresu mnie to kosztowało, że na drugi raz bym sie poważnie zastanowił...

nienietaktak - Wto 07 Paź, 2014

Fredas_147, całkiem, całkiem. szczególnie 81 i 82.
paul80 - Wto 07 Paź, 2014

Fredas_147, całkiem nieźle, ale 81 dla mnie najgorsze, chyba że by je ciasno skadrować bez ręki.
Fredas_147 - Pią 10 Paź, 2014

Uff...to mi ulżyło, choć nie wiem czy słusznie, bo wstawiłem najlepsze foty :wink:

Największe katusze przeżyłem w kościele... Mimo jasnego obiektywu 1.8 miałem duże problemy z ostrymi zdjeciami, a podbiciem ISO mogłem ratować się jedynie do 400, bo przy przy mojej amatorskiej puszce to już 400 daje słabą rozdzielczość, co dopiero 800 i wyżej...

Przygotowałem się z teorii i wziąłem ze sobą monopoda, ale praktyka zweryfikowała moje plany...W życiu żadna msza nie przeleciała mi tak szybko jak ta :grin:

thx za opinie...

nienietaktak - Pią 10 Paź, 2014

Fredas_147 napisał/a:
W życiu żadna msza nie przeleciała mi tak szybko jak ta

Jak cykniesz jeszcze kilkanaście, to zauważysz, że ogólnie na mszy to nudy, luz i czasu od cholery ;)
Wrzuć coś z kościoła, bo ciekawi mnie ile było światła.

Fredas_147 - Pią 10 Paź, 2014

No to wrzucam...
nienietaktak - Sob 11 Paź, 2014

Jasno i nie widać tragicznych szumów na ISO 800. Miałes trochę zapasu w czasie naświetlania.
Wojmistrz - Sob 11 Paź, 2014

Fredas_147, to z Sigmy 18-35? Masz coś jeszcze?
Fredas_147 - Nie 12 Paź, 2014

nienietaktak ,
Szumy oczywiście starałem się wyeliminować w rawie, ale zbyt mocno moim zdaniem odbija się to na szczegółach obrazu i duża odbitka nie wygląda już za ciekawie...Co do czasów, to żeby je wydłużyć, często celowo uciekałem się do korekty ekspozycji i nie doświetlałem, jednak zauważyłem, że jak dam -1,0 EV to mocno spada celność autofokusa. Oczywiście wszystko na max otwartej przesłonie, no i potem zdjęcie nieudane bo "tylko pani młoda ostra a pan młody nieostry" :grin:
Stosujesz też ten zabieg czy może idziesz w inny sposób?

Wojmistrz ,
Tak to ta Sigma... nie miałem może do czynienia z wieloma obiektywami, ale ten w pełni mnie zadowala. Jedyne co, to to musiałem wysłać do kalibracji, bo przy przesłonie 1.8 niewielki backfocus sprawiał mi spore problemy...Teraz jest git, choć panowie z serwisu zadbali żeby było gorąco (czekałem na kalibracje 3 tyg i aparat dostałem 3 dni przed weselem znajomych :grin: )

Mam też 50tkę 1.8 od Canona, który ma świetną plastykę, ale w porównaniu do tej Sigmy kompletnie nie trafia przy słabym świetle i ma dużo mniejszą rozdzielczość i ostrość.

nienietaktak - Nie 12 Paź, 2014

Fredas_147 napisał/a:
Oczywiście wszystko na max otwartej przesłonie, no i potem zdjęcie nieudane bo "tylko pani młoda ostra a pan młody nieostry"
Stosujesz też ten zabieg czy może idziesz w inny sposób?

Nikt mi nie zgłaszał tego problemu, że ostra/nieostry. Częściej spotykałem się z żądaniem, żeby tak właśnie było. Radzę sobie w ten sposób, że para dostaje dwa zdjęcia z ostrością na niej/nim, ale to raczej na fotach z ogniskowej 85 albo 135. Przy krótszych ogniskowych, gdzie "nieostrość" na drugiej osobie jest nieznaczna, to rzeczywiście jest jakiś problem, bo nie wygląda to na zamierzony efekt. Kilka zdjęć wykonuję en face i wszyscy są zadowoleni. Ogólnie profil ilościowy, jeżeli chodzi o ogniskowe i odległości, wygląda mniej więcej tak: rybie oko z daleka - 5 - 10%, 24 mm z daleka - do 15%, 35 mm - 30 - 40%, 85 i 135 mm (szczegóły, portrety, emocje) - cała reszta. Sam sobie utrudniam robotę, bo przy portretach jest dużo retuszu, ale co tam. Coś trzeba robić ;)

Fredas_147 - Pon 13 Paź, 2014

nienietaktak - dzięki za koment. W szerokim kącie często trudno o większą " wyglądająca na zamierzoną nieostrość"...ale 85mm i wiecej rozwiązuje problem tylko trzeba je posiadać :smile: Tyle, że wraz z ogniskową łatwiej o poruszone zdjęcie i znowu wracamy do ISO...

Zaskoczyłeś mnie tymi zdjęciami en face, wydawało mi się że to nuda, ale rzeczywiście może to być podpórka w rozmowie z klientem.

nienietaktak - Pon 13 Paź, 2014

Fredas_147 napisał/a:
wydawało mi się że to nuda

nie zawsze nuda. zależy jaki moment uchwycisz i jak współpracują młodzi. osobiście nie za bardzo lubię, gdy patrzą się cały czas w obiektyw i śledzą gdzie aktualnie jest ten od cykania fotek. są momenty, gdy można strzelić coś ciekawego "od przodu", ale nie zawsze się udaje.

Arkowal - Sob 17 Wrz, 2016

Tyle osób z optycznego zajmuje się fotografią ślubną a nikt tych prac nie pokazuje,dlaczego?

88.



89.



90.


muzyk - Sob 17 Wrz, 2016

Arkowal napisał/a:
a nikt tych prac nie pokazuje,dlaczego?

Konkurencja?

Fotografowani ludzie nie wyrażają zgodę by publikować ich zdjęcia?

komor - Sob 17 Wrz, 2016

Arkowal napisał/a:
Tyle osób z optycznego zajmuje się fotografią ślubną

Ile? :)

matys - Sob 17 Wrz, 2016

88 i 90 naświetlane do krajobrazu, więc para wyszła niedoświetlona, później "ciągnięte za uszy" przy obróbce i aż po oczach dają, trochę napromieniowani wyszli.
Na 89 duża utrata detali, szczególnie na welonie i na sukni, chyba tez za bardzo wyciągnięte, albo kompresja zjadła. Ta biel też wydaje mi się wpadać w fiolet ale to może tylko mój monitor.

FotoVideo - Sob 17 Wrz, 2016

Arkowal, 88 oczy skupiają sie na metalowej barjerce nie na Parze Młodej mozna bylo to wykadrowac a tak to bardzo złe zdjęcie !
Wojmistrz - Sob 17 Wrz, 2016

matys napisał/a:
Ta biel też wydaje mi się wpadać w fiolet ale to może tylko mój monitor.
A już się bałem, że to właśnie mój monitor coś szwankuje. Mi też wpada w fiolet.
Arkowal - Sob 17 Wrz, 2016

komor napisał/a:

Ile? :)


Ile?tego nie wiem,ale pewnie znalazłaby się spora grupka osób :-) Czy konkurencja?Bez przesady :-)
Zdjecia robione tylko na zastanym,ciągniete zarówno za uczy jak i za nogi jak kto woli ;-)
Kolorystyke nie wiem jak u innych,na to nie mam wpływu.Pracuje na monitorze Nec Multisync PA242w bez dodatkowej kalibracji od nowości.Drukowałem na canonie pixma pro1 i byłem zachwycony.Dziekuje panowie.

stalowypępek - Pon 19 Wrz, 2016

Arkowal, sesja w środowisku postnuklearnym? Mam nadzieję, że nie wziąłeś za to kasy...
maziek - Pon 19 Wrz, 2016

Arkowal napisał/a:
Tyle osób z optycznego zajmuje się fotografią ślubną a nikt tych prac nie pokazuje,dlaczego?
Biznes to biznes, ale co ciekawego dla osób nieujętych jest w niestosownie do sytuacji ubranych ludziach z przyklejonymi uśmiechami, w okolicznościach, w których nigdy by się nie znaleźli gdyby nie moda, a to na kupie siana, a to na kupie czego innego... i tak dalej. Zupełnie tego nie rozumiem. Jestem starozakonny, ale te ślubno-fotograficzne obyczaje to w kwestii stosunków damsko-męskich przebija tylko burzenie mostów poprzez wieszanie solidnych kłódek rękami sekundowo zakochanych.
Arkowal - Pon 19 Wrz, 2016

stalowypępek napisał/a:
Arkowal Mam nadzieję, że nie wziąłeś za to kasy...


Niestety,dwapićset :-( Sprzęt się musi jakoś wracać.Co najlepsze jest i więcej chętnych :-(
Gdybyś był zainteresowany to na 24 października mógłbym Ci oddać takie zlecenie w okolicach Dąbia pod warunkiem,że większej już fuszery nie odwalisz :-( To chyba niedaleko od Ciebie.

maziek zgadzam się z Tobą w 100% biznes to biznes,takie czasy :-)

91.


LadyD - Wto 20 Wrz, 2016

Arkowal napisał/a:
Niestety,dwapićset

Niesamowite. Dobrze wiedzieć, że pieniądze leżą na ulicy i nie grozi bezrobocie...

serko - Sob 24 Wrz, 2016

92.
Usjwo - Pon 26 Wrz, 2016

92, chyba nie warto bylo moczyc ubran.
serko - Pon 26 Wrz, 2016

Usjwo napisał/a:
92, chyba nie warto bylo moczyc ubran.

Dla zdjecia czy dla ubrań ? :)

Usjwo - Pon 26 Wrz, 2016

serko napisał/a:
Usjwo napisał/a:
92, chyba nie warto bylo moczyc ubran.

Dla zdjecia czy dla ubrań ? :)


a to forum modowe, czy fotograficzne? :razz: :wink:

serko - Pon 26 Wrz, 2016

Usjwo napisał/a:
serko napisał/a:
Usjwo napisał/a:
92, chyba nie warto bylo moczyc ubran.

Dla zdjecia czy dla ubrań ? :)


a to forum modowe, czy fotograficzne? :razz: :wink:


Czasami sam się zastanawiam. Wydaje mi się, że za dużo tu debat o sprzęcie a za mało o fotografii. Zdjęć w galeriach w stosunku do liczby członków forum tyle co kot napłakał. Jak zaglądam do galerii to najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy wstydzą się pokazać swoje zdjęcia. Drudzy z kolei wstawiają mnóstwo zdjęć, a na słowa krytyki walą focha.

Usjwo dzięki za słowa krytyki, takie też są potrzebne, nie obrażam się :mrgreen:

Usjwo - Pon 26 Wrz, 2016

serko napisał/a:
Wydaje mi się, że za dużo tu debat o sprzęcie a za mało o fotografii. Zdjęć w galeriach w stosunku do liczby członków forum tyle co kot napłakał.


Bo to forum fototechniczne, a nie fotoartystyczne. Zdjecia publikuje sie na innych portalach gdzie o technikaliach sie nie wapomina :)


serko napisał/a:
Jak zaglądam do galerii to najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy wstydzą się pokazać swoje zdjęcia.

Brak zdjec ma rozne przyczyny, nie zawsze to wstyd ;) . Poza tym nie trzeba robic zdjec zeby je ocenic pod wzgledem art.

serko napisał/a:
Usjwo dzięki za słowa krytyki, takie też są potrzebne, nie obrażam się :mrgreen: .

I dobrze :)

komor - Pon 26 Wrz, 2016

Mnie akurat 92 pod względem fotograficznym (nie modowym :razz: ) nawet się podoba, jak na te ślubne wydumki, którymi generalnie niespecjalnie poważam. Choć równie dobrze mogliby siedzieć na brzegu tej wody (oczywiście nie wiem czy było to możliwe, czy brzeg był fotogeniczny, płaski itd.). Pewnie znowu nabieram się na zdjęcie pod światło, bo bardzo takie lubię. Zmieniłbym kadrowanie na mniej centralne, a twarze zwrócił ku sobie, żebyśmy widzieli je z profilu. Chociaż wtedy pewnie wyjdzie straszny kicz. Wycofuję się z ostatniej propozycji. :)
monkowy_dziadek - Pon 26 Wrz, 2016

92, 93 - Piechcin?
maziek - Pon 26 Wrz, 2016

Trop ze zdjęciem ubrań jest dobry ;) .
serko - Pon 26 Wrz, 2016
Temat postu: Fo
monkowy_dziadek napisał/a:
92, 93 - Piechcin?

Zgadza się :wink:
Ten dosyć uroczy zakątek jest terenem bazy nurkowej. Właściciele są wyczuleni na fotografów i czatują w krzakach z kasą fiskalną, maja na sesje zdjęciowe odpowiedni kod i wybijają paragon na 80zł :mrgreen:

monkowy_dziadek - Wto 27 Wrz, 2016

serko napisał/a:
Ten dosyć uroczy zakątek jest terenem bazy nurkowej. Właściciele są wyczuleni na fotografów i czatują w krzakach z kasą fiskalną, maja na sesje zdjęciowe odpowiedni kod i wybijają paragon na 80zł :mrgreen:

Wiem. Byłem tam raz i nigdy więcej. Ilość sesji ślubnych na metr kwadratowy okazała się o wiele większa, niż przewidywałem w najczarniejszych scenariuszach.

banmariusz - Sro 04 Paź, 2017

Moja koleżanka z pracy. Przepięknie!


Korzystała z usług fotografa ślubnego w Warszawie.

komor - Nie 08 Paź, 2017

banmariusz, to nie miejsce na reklamę usług, tu wymieniamy się pomysłami na kadry.
bhpchmiel - Nie 08 Paź, 2017

Ja tam w ślubnej nie robię, ale te zdjęcie powyżej raczej nie urywa.... :cool:
mariusz_muzyk - Sob 23 Mar, 2019

Za wiele zdjęć ślubnych to tu nie ma ;D :razz:
meehow - Pią 01 Paź, 2021

Faktycznie, ostatnie zdjęcie z 2017? Może odgrzejemy temat?

A + T gdzieś na wydmach :-)


M+D gdzieś na Kaszubach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group