forum.optyczne.pl

Wspólne plenery fotograficzne - Łódzki wątek plenerowy

dr11 - Wto 01 Gru, 2009
Temat postu: Łódzki wątek plenerowy
Witam!

Jako, że takiego tematu tutaj nie znalazłem, zakładam nowy wątek :)
Zamysł jest prosty: wspólne spotkania w bardziej lub mniej licznej grupie, ukierunkowane w stronę bardziej lub mniej fotograficzną :D
Jako, że grudzień u wielu z Was nie obfituje w nadmiar wolnego czasu, nie liczę na rekordowy odzew w tym okresie, ale jakoś trzeba zacząć :) Może w najbliższy weekend ktoś będzie miał chwilę na spotkanie inauguracyjno-zapoznawcze?
Wszelkie zgłoszenia, propozycje i pomysły są jak najbardziej mile widziane!

Pozdrawiam,
Darek

hijax_pl - Wto 01 Gru, 2009

No to jest drugi chętny :)
007bartosz - Wto 01 Gru, 2009

Witam wszystkich,
Wielce poruszony pomyslem pleneru w Lodzi, w koncu sie przemoglem i konto na optycznych zalozylem :twisted: Jesli dojdzie do jakichs konkretow zwiazanych z wyjsciem, to pewnie sie zapisze ;)

MM - Wto 01 Gru, 2009

Trzeba złoić dupsko panom z wrocka i założyć łódzką grupę fotograficzną. Łódż to moje podwórko i w końcu jakoś się będziemy musieli spotkać. Ze względu na swoją pracę niczego nie mogę obiecać, ale pewnie rano na lotnisko dam radę podjechać :razz: Pierwsze spotkanie proponuję mało fotograficzne a bardziej zapoznawcze. Osobiście często testuję sobie obiektywy w Manufakturze. :wink:
palindrom - Wto 01 Gru, 2009

MM napisał/a:
Trzeba złoić dupsko panom z wrocka (...)


OK, ja się cieszę że to Forum coraz częściej staje się bodźcem do wyjścia i zrobienia czegoś fajnego i cieszę się że konkurencja rośnie... Ale na razie nie macie cienia szans :P

Nie żebym chciał prowokować ;]

hijax_pl - Wto 01 Gru, 2009

MM, też tak myślę... tzn pierwsze spotkanie przy szkle, niekoniecznie obiektywu ;)

Ja jestem otwarty na propozycje różne :)
A skoro żadna nie padła jeszcze to moja to Bierhalle w sobotę o godzinie do ustalenia :)

MM - Wto 01 Gru, 2009

palindrom napisał/a:
Ale na razie nie macie cienia szans :P



Jest spora szansa, że mnie do wrocka niedługo ściągną i do emeryturki tam będę pracował, ale i tak sercem zawsze będę w Łodzi i z satysfakcją wrocławianom pokażę miejsce w szeregu :razz:
Tak bardziej serio to wspólne plenerki wiele wnoszą - szczególnie odnośnie fragmentów degustacyjno-smakowych :lol:

komor - Wto 01 Gru, 2009

MM napisał/a:
Trzeba złoić dupsko panom z wrocka


Hm… dr11, hijax_pl, MM – może być groźnie. Zamykam wątek. :twisted:


:mrgreen: A już tak bardziej na (nie)poważnie, to czy łódzkie spotkania foto wiążą się z wycieczką do Sztokholmu? :lol: Bo jakoś tak zawsze wychodzi, jak pewni dwaj łodzianie wrzucają fotki. Dobrze, że chociaż ten trzeci to tylko samoloty i samoloty… :)

hijax_pl - Wto 01 Gru, 2009

komor napisał/a:
Hm… dr11, hijax_pl, MM – może być groźnie. Zamykam wątek.


Proszę mi tu nie podkopywać inicjatyw oddolnych :)

Czekamy na wiewióry i ptaki, portrety, krajobrazy i... resztę całą...

skasowany - Wto 01 Gru, 2009

No Panowie, rywalizacja międzygrupowa mi się włącza :wink: Przynajmniej będę mieć kogo gonić :wink: Bo Wrocław od WMF jest lepszy tylko w piciu piwa :razz:
palindrom - Wto 01 Gru, 2009

Ruslan napisał/a:
Bo Wrocław od WMF jest lepszy tylko w piciu piwa :razz:


I to Was kładzie na łopatki :P

skasowany - Wto 01 Gru, 2009

Gdybym nie miał za towarzysza abstynenta Garretha, to i w tym byśmy byli lepsi :razz: :wink:
palindrom - Wto 01 Gru, 2009

Garreth,
popraw się :P

mavierk - Sro 02 Gru, 2009

Ruslan, ta, lepsi, chyba w piciu Pinacolady :P
mnich - Sro 02 Gru, 2009

mavierk, palindrom, komor... WOPT kontra Reszta Świata! :D
dr11 - Sro 02 Gru, 2009

MM napisał/a:
...
Tak bardziej serio to wspólne plenerki wiele wnoszą - szczególnie odnośnie fragmentów degustacyjno-smakowych :lol:

OK, to na razie sztuk 4? Propozycja Bierhalle na początek jest całkiem kusząca ;) MM, co o tym myślisz? Masz czas w sobotę? W międzyczasie spróbuję namówić większą liczbę forumowiczów, można wtedy zamówić więcej golonki ;)

hijax_pl - Sro 02 Gru, 2009

dr11 napisał/a:
można wtedy zamówić więcej golonki ;)


oraz beczułkę ;)

dr11 - Sro 02 Gru, 2009

hijax_pl napisał/a:
dr11 napisał/a:
można wtedy zamówić więcej golonki ;)


oraz beczułkę ;)

Haha :D Wezmę jasne 85mm, to będą dwie ;)

arietiss - Sro 02 Gru, 2009

Jestem żywo zainteresowany, ale w tym roku nie dam rady niestety... Mam na głowie inwentaryzację i zmianę systemu komputerowego w firmie... :neutral:
Ale jeśli chodzi po nowym roku, to jestem na tak!

dr11 - Sro 02 Gru, 2009

arietiss, ok. To w przyszłym roku zrobimy drugą inaugurację... Noworoczną ;) :D

Może po pierwszym spotkaniu zrodzi nam się jakiś fajny temacik, to od stycznia będzie można zacząć konkretniej pod względem foto :)

mavierk - Sro 02 Gru, 2009

kurde, będziecie jeszcze z 2 strony pisać, że się zgadacie? Konkrety plz :)
arietiss - Sro 02 Gru, 2009

dr11, piszę się na to! :wink:
mnich - Sro 02 Gru, 2009

mavierk, nie przeszkadzaj :twisted:
mavierk - Sro 02 Gru, 2009

kiedy ja nie mogę się doczekać, aż trzecie miasto dołączy do tej elitarnej grupy wymiataczy :mrgreen:
litlfisch - Sro 02 Gru, 2009

dołoże swoją osobę
może być sobota ale dopiero po 16 - do 15 pracuję

1507 - Sro 02 Gru, 2009

wchodzę w to :wink:
ophiuchus - Sro 02 Gru, 2009

Chyba będę musiał przeprowadzić się do większego miasta :(
garreth - Sro 02 Gru, 2009

Ruslan napisał/a:
Gdybym nie miał za towarzysza abstynenta Garretha, to i w tym byśmy byli lepsi :razz: :wink:

Ty za to żłopiesz za dwóch, więc wypadkowa jest na 0 :twisted: ;) :P

no i powodzenia życzę w powoływaniu do życia kolejnej grupy fotograficznej na forum :grin:

dr11 - Czw 03 Gru, 2009

Jako, że parę osób się zebrało, to teraz konkretniej. Sobota 5.12.2009, Bierhalle, godz. 18?
Kto się zgadza - przychodzi, kto nie, niechaj pisze co nie tak :)

1507 - Czw 03 Gru, 2009

dr11 napisał/a:
Jako, że parę osób się zebrało, to teraz konkretniej. Sobota 5.12.2009, Bierhalle, godz. 18?
Kto się zgadza - przychodzi, kto nie, niechaj pisze co nie tak :)


a jak sie rozpoznamy :?:

Wizjerioner - Czw 03 Gru, 2009

dr11 dzięki za wiadomość o wątku. Ostatnio praca mnie pochłonęła i nie miałem nawet czasu na forum zawitać. Inicjatywa bardzo zacna i jestem mocno za o czym z resztą wielokrotnie pisałem. Niestety w sobotę 5 grudnia mam imprezę imieninową u kolegi i nie mogę się zjawić, bo się na mnie obrazi na śmierć i życie, a z tym żartów nie ma.
Myślę, że w styczniu będzie mi łatwiej, bo zanosi się na delikatne zluzowanie w pracy itd, więc jeśli mamy stawać w szranki w piciu piwa z grupą wrocławską, to odpowiadam na wezwanie. A co do rozpoznania to kwestia jest prosta Tic Tac. :-)

dr11 - Czw 03 Gru, 2009

1507 napisał/a:
dr11 napisał/a:
Jako, że parę osób się zebrało, to teraz konkretniej. Sobota 5.12.2009, Bierhalle, godz. 18?
Kto się zgadza - przychodzi, kto nie, niechaj pisze co nie tak :)


a jak sie rozpoznamy :?:

Postaram się tam być wcześniej, rezerwacja stolika się nie powiodła, więc zagrzeję miejsce gdzie będzie. Następnie kto przyjdzie, poda pani na wejściu hasło 'optyczne' i zostanie doprowadzony do źródełka ;)

Wizjerioner, no trudno, dołączycie w takim razie w turnusie noworocznym z arietiss'em :)

HalveS - Czw 03 Gru, 2009

Pomysl super. Co prawda na forum nie udzielam sie za czesto i nie umiescilem na nim masy fotek, ale mam ochote sie przylaczyc. Niestety w ta sobote nie dam rady, gdyz na przyszly tydzien mam za wiele nauki :)

Mam jednak nadzieje ze przy kolejnym spotkaniu juz uda mi sie zawitac :)

Baku - Pią 04 Gru, 2009

Widzę, że spotkanie już prawie ustalone :smile:
Cieszę się, że wreszcie coś się ruszyło...
Czy dobrze rozumiem, że jest to termin na 5 grudnia?
Jeśli tak, to jest to jedyny termin w którym niestety nie mogę. Mam urodziny syna i przy okazji duży zjazd rodzinny. Każdy inny dzień (może poza dzisiejszym) wchodzi w rachubę...
Tak czy inaczej zgłaszam swój akces na każdy zlot po 5 grudnia (trochę w ciemno, ale co tam... :smile: )

hijax_pl - Pią 04 Gru, 2009

HalveS, Baku, na jednym spotkaniu się raczej nie skończy :D

Jak już wcześniej dr11 sugerował, druga runda spotkania inauguracyjnego jest "planowana" gdzieś na styczeń.

Mam nadzieję że dr11 nie będzie miał mi za złe jak się lekko wetnę w jego "rolę" i powiem: ZAPRASZAMY :)

Baku - Pią 04 Gru, 2009

Czuję się zaproszony i powiem nawet więcej - będę. A jutro niestety beze mnie, choć za grupę pionierów wzniosę toast na synowskich urodzinach.

Tak sobie pomyślałem, że z styczniem, to musicie jakoś tak utrafić, by nie spowodować kolizji z narodzinami mojego drugiego ancymona....

dr11 - Pią 04 Gru, 2009

Baku, mnie do połowy stycznia nie będzie ale to nie znaczy, że trzeba siedzieć w domu :P Ancymon chyba też nie związuje rąk i nóg na 24h/7d/1tyg ;) Będą chęci, będzie plenum :)
Baku - Pią 04 Gru, 2009

Oczywiście, że nie, ale jednak wypada choćby siedzieć w szpitalnej poczekalni z kwiatkiem gdy żona rodzi, nieprawdaż? A termin w zależności od 'metody badawczej' ma między 7 a 13 stycznia, co nie oznacza że nie nastąpi to wcześniej lub później.
dr11 - Pią 04 Gru, 2009

Baku, rozumiem :)
Tym samym czuję się zobligowany do wypicia za zdrowie Twojego Nowego Potomka ;) :)

HalveS - Pią 04 Gru, 2009

Mam nadzieje ze w styczniu juz bede mogl pojawic sie na spotkaniu :) Chociaz wtedy juz coraz blizej sesji, ale sie postaram :)
1507 - Pią 04 Gru, 2009

dr11, niestety ja nie mogę w teraz w sobotę :sad:
litlfisch - Pią 04 Gru, 2009

dr11, potwierdzam obecność
dr11 - Sob 05 Gru, 2009

Kto był - dziękuję, kto nie był - niech żałuje ;) :mrgreen:

1.


2.


3.

litlfisch - Sob 05 Gru, 2009

podsumowując fotki

1 byli
2 pili
3 tak skończyli :mrgreen:

hijax_pl - Sob 05 Gru, 2009

Taaaa... :)

Powiem tyle: zaczyn był zacny :) Do następnego razu :)

edmun - Sob 05 Gru, 2009

to teraz szybki opis kto jest kto i gratuluję spotkania (szybką relację kto zdaje ? fajnie było ? :D )
komor - Pon 07 Gru, 2009

No nareszcie jakieś zdjęcia, cztery strony bicia piany… :D Pierwsze spotkanie i od razu dwie dziewczyny mają! :evil: Przyłączam się do pytania Edmuna o who-is-who! :) dr11, dalsze epatowanie płytką GO – mile widziane! :D
dr11 - Pon 07 Gru, 2009

No więc tak, jeśli chodzi o forumowiczów to w pierwszym rzędzie hijax_pl, w drugim z lewej litlfisch i z prawej 007bartosz. Dziewczęta dzielnie nam towarzyszyły w osobach Magdy i Marty (bo MM nie było ;) ). Było fajnie klimatycznie ;) pogadaliśmy o miejscach, fotografii przyrodniczej, sprzęcie foto-video, piwie, jedzeniu itd. Jednym słowem integracja udana :D
palindrom - Pon 07 Gru, 2009

komor napisał/a:
cztery strony bicia piany… :D

Dały oczekiwany wynik ;)

dr11 - Pon 07 Gru, 2009

Jako kolejny termin proponuje 16.01.10 lub 23.01.10. Jak kto woli :)
hijax_pl - Pon 07 Gru, 2009

dr11, ale mówimy teraz o plenerku?
1507 - Pon 07 Gru, 2009

kto pił z beczki :?: , mniemam że litlfisch :mrgreen: , dotrzymaliście koledze kroku :?: :lol:
dr11 - Pon 07 Gru, 2009

hijax_pl, no teraz juz raczej tak :)
hijax_pl - Pon 07 Gru, 2009

1507, mniemasz dobrze... nawet sobie strzelił nowy awatarek kolega ;)
dr11 - Pon 07 Gru, 2009

1507, ale Porzadny Chlopina, dal nam sprobowac ;) :)
litlfisch - Pon 07 Gru, 2009

1507 napisał/a:
kto pił z beczki , mniemam że litlfisch , dotrzymaliście koledze kroku

dr11 napisał/a:
1507, ale Porzadny Chlopina, dal nam sprobowac

chyba będę musiał co niektórych wyzwać na udeptaną ziemię na walkę pieszą lub konną :mrgreen: :wink:

1507 - Pon 07 Gru, 2009

litlfisch napisał/a:
1507 napisał/a:
kto pił z beczki , mniemam że litlfisch , dotrzymaliście koledze kroku

dr11 napisał/a:
1507, ale Porzadny Chlopina, dal nam sprobowac

chyba będę musiał co niektórych wyzwać na udeptaną ziemię na walkę pieszą lub konną :mrgreen: :wink:


może na kufle, choć widzę że stoję na przegranej pozycji :mrgreen:

darek-dorado - Pon 07 Gru, 2009

Na pewno było fajnie... a ja wszędzie mam daleko :evil:
1507 - Pon 07 Gru, 2009

darek-dorado, nie no w Łodzi są hotele :grin:
darek-dorado - Pon 07 Gru, 2009

1507, mam w Łodzi też kilku dobrych znajomych, jednak to kilka godzin jazdy...
ale nie mówię nie...

007bartosz - Pon 07 Gru, 2009

Potwierdzam dobrą integrację: byłem, jadłem i nie piłem :wink: Pozdrowienia dla wszystkich miłośników golonki i dobrego towarzystwa :mrgreen:
edmun - Wto 08 Gru, 2009

nie wiem czemu ale bardzo się cieszę że coraz więcej takich grup się tworzy i że integrację są udane. gratuluję i życzę więcej udanych spotkań którymi efektem będą świetne zdjęcia :grin:
dr11 - Wto 08 Gru, 2009

edmun, zdjęcia? Kto by tam robił zdjęcia... ;) :P

Na serio - zadanie domowe, zastanawiamy się nad tematyką ewentualnego wypadu z aparatami. Fajnie jakby zima się nam ustabilizowała, śnieg skutecznie przykrywa psie kupy :)

litlfisch - Wto 08 Gru, 2009

dr11,
za mną chodzi wypad nocą, ale wiadomo samemu można wrócić bez sprzętu

MM - Wto 08 Gru, 2009

litlfisch napisał/a:
dr11,
za mną chodzi wypad nocą, ale wiadomo samemu można wrócić bez sprzętu


To musicie wybrać się ze mną. Włos nikomu z głowy nie spadnie - to mogę zagwarantować :cool:

hijax_pl - Wto 08 Gru, 2009

No ja bym się też chętnie nocą poszwendał. Także jakby co to zapisuję się :)
1507 - Wto 08 Gru, 2009

MM, masz pistolet :?:
litlfisch - Wto 08 Gru, 2009

jestem otwarty na propozycję, czasowy jestem cały czas
byle pogoda dopisała

komor - Wto 08 Gru, 2009

1507, nie wiedziałeś? :)
1507 - Sro 09 Gru, 2009

komor, :wink:
dr11 - Sro 09 Gru, 2009

To i ja jestem za nocnymi (w zasadzie to noc już jest o 17 :P ). Jeśli chodzi o mnie, to do 20.12 jest ok. Później odpadam do połowy stycznia.
MM ma pewnie ciężki statyw ;) :P

hijax_pl - Sro 09 Gru, 2009

To może nadchodzący weekend? Tj 12.12 o godzinie 18.

Tylko gdzie?

litlfisch - Sro 09 Gru, 2009

mnie jest obojętne
dostosuję się

1507 - Sro 09 Gru, 2009

litlfisch, zmasakrowałeś swój awatar! Mam koszmary w nocy :!:
litlfisch - Sro 09 Gru, 2009

1507 napisał/a:
litlfisch, zmasakrowałeś swój awatar! Mam koszmary w nocy :!:


a co, nie widać ??

mavierk - Sro 09 Gru, 2009

litlfisch, kolega sie po prostu czepia ;)
1507 - Sro 09 Gru, 2009

mavierk, za mało wiesz
litlfisch - Sro 09 Gru, 2009

1507,
wzbudziliśmy zainteresowanie konkurencji :wink:

mavierk - Sro 09 Gru, 2009

1507, mi wystarczy.
hijax_pl - Pią 11 Gru, 2009

No chłopaki. To co? 12.12 już niedługo ;)
litlfisch - Pią 11 Gru, 2009

hijax_pl, coś mi się widzi że sprawa się rypła
kompletny brak zainteresowania

hijax_pl - Pią 11 Gru, 2009

litlfisch, to może jednak mały plener przy dużej choinie?
litlfisch - Pią 11 Gru, 2009

hijax_pl,
nie ma problemu, ja mam czas

[ Dodano: Pią 11 Gru, 2009 22:34 ]
hijax_pl, doszła wiadomość na PW ?

hijax_pl - Pią 11 Gru, 2009

pw? nope...

[ Dodano: Pią 11 Gru, 2009 22:56 ]
Czyli sobota 12 grudnia godzina 18, zbiórka przy choinie na rogu Piotrkowska/Piłsudskiego.
Cel - nocne łodzi krajobrazy .

HalveS - Pon 14 Gru, 2009

I jak nocne Łodzi krajobrazy?:) Chetnie bym zobaczyl jakies efekty tego wyjscia :)
litlfisch - Pon 14 Gru, 2009

HalveS, ciekawość to pierwszy stopień do piekła :mrgreen:

4. wodopój w pasażu


5. prośba o wyrozumiałość, pierwsze próby z HDR em

hijax_pl - Pon 14 Gru, 2009

Po pierwsze to było pieruńsko zimno. Ale i tak kilka pstryków udało się zrobić - mam nadzieję że nie odchoruję tego plenerku krótkiego ;) .

Zdroje
6.

7.

8.


...i troszkę B&W...

9. Miś

10. Rubi

HalveS - Pon 14 Gru, 2009

Pogoda moze i nie byla zadowalajaca, ale zdjecia elegancko wyszly :)
litlfisch - Pon 14 Gru, 2009

mnie się jakieś nogi pod 77 trafiły

11.

dr11 - Wto 15 Gru, 2009

Fajnie, fajnie Panowie :) Znajome miejsca ;)
komor - Wto 15 Gru, 2009

A numierki przy tych ilustracjach to Panowie gdzie zgubili, ha?

Podoba mi się trzecie w kolejności zdjęcie Hijaxa. To było błyskane czy zastane? Rubi też fajny.

hijax_pl - Wto 15 Gru, 2009

komor, uniżenie proszę o dopisanie brakujących cyferek :oops:

Rubinstein błyskany, zdroje wszystkie - zastane.

litlfisch - Wto 15 Gru, 2009

zachowując numerację

12. park Źródliska


13. Rubinstein od frontu

komor - Sro 16 Gru, 2009

hijax_pl napisał/a:
komor, uniżenie proszę o dopisanie brakujących cyferek


Zrobiłem od początku wątku numerację ciągłą, jak w innych wątkach zdjęciowych. Siedem stron wątku, 13 zdjęć… :twisted:

dr11 - Sro 16 Gru, 2009

komor napisał/a:
Siedem stron wątku, 13 zdjęć… :twisted:

Coś jest nie tak? :razz:

litlfisch - Sro 16 Gru, 2009

komor napisał/a:
Siedem stron wątku, 13 zdjęć…


komor spokojnie jak na wojnie musimy sie rozkręcić
a okres przedświąteczny temy raczej nie sprzyja

14 dołożę jeszcze naszego wieszcza

hijax_pl - Pią 01 Sty, 2010

Jako że to pierwszy wpis noworoczny wszystkim chciałbym życzyć DO SIEGO ROKU!!!

To co? Może jakis plenerek?

litlfisch - Pią 01 Sty, 2010

hijax_pl napisał/a:
To co? Może jakis plenerek?

jestem otwarty na propozycje

hijax_pl - Czw 07 Sty, 2010

No to co? Proponuję spotkanie w sobotę 9.01 (to już za dwa dni)
Czekam na propozycje gdzie i o której :)

candy - Czw 14 Sty, 2010

sam od niedawna mieszkam w lodzi i tez bym sie wybral na jakis plenerek kiedys,ale na razie nie mam czasu...
hijax_pl - Czw 14 Sty, 2010

candy, witamy witamy :)
Baku - Sro 27 Sty, 2010

No cóż..
Na trochę zniknąłem (wykorzystywałem nowe 'tacierzyńskie' i zaległy urlop) ale musiałem opanować domową sytuację :wink:
Poniżej przedstawiam moich ancymonów w komplecie - starszy Miłosz, młodszy (już 20-dniowy) Cezary.

Mam nadzieję, że wątek plenerowo-piwny nie został zarzucony i nie skończy się na jednym spotkaniu (na którym na dodatek nie mogłem być :evil: ) - może jak mróz trochę odpuści?



candy - Pią 29 Sty, 2010

hehe,widac ze maly zadowolony z brata :D
hijax_pl - Pią 29 Sty, 2010

Baku, gratulacje :)
komor - Pią 29 Sty, 2010

To pierwsze zdjęcie możnaby podpisać: patrzcie, dostałem nową zabawkę! :)

Baku, gratki! :)

Baku - Pią 29 Sty, 2010

Dziękuję Wam!
komor na razie jest na etapie zabawki, ale jeszcze trochę i zaczną się pierwsze 'sparringi'...

candy - Sro 10 Lut, 2010

Watek jakby troche obumarl...zima mocno trzyma w Lodzi,czy po odwilzach ma ktos jakies plany fotograficzno-ekspedycyjne?
hijax_pl - Sro 10 Lut, 2010

Zdecydowanie TAK! Czekam na delikatną odwilż.. I trochę więcej czasu (jak na razie samy rozjazdy). Z braku laku byłem nawet w palmiarni ostatnio przewietrzyć aparat...

[ Dodano: Sro 03 Mar, 2010 09:13 ]
No to już mamy marzec, śniegu jakby mniej na ulicach. Proponuję wspólne wyjście w weekend. Kto ma propozycje co do lokalizacji - zapraszam do dzielenia się nimi :)

hijax_pl - Sro 03 Mar, 2010

No to już mamy marzec, śniegu jakby mniej na ulicach. Proponuję wspólne wyjście w weekend. Kto ma propozycje co do lokalizacji - zapraszam do dzielenia się nimi :)
sigmiarz - Sro 03 Mar, 2010

niech zejdzie cały.. już sprawdzałem jak się fotografuje tą breje.. nie jest to zbyt fotogeniczne ;)
hijax_pl - Sro 03 Mar, 2010

sigmiarz napisał/a:
nie jest to zbyt fotogeniczne ;)

I higieniczne pewnie też ;)

dr11 - Sro 03 Mar, 2010

To może plener tematyczny pod tytułem: "Psia kupa" ? ;)
lupo57 - Sro 03 Mar, 2010

sigmiarz napisał/a:
niech zejdzie cały.. już sprawdzałem jak się fotografuje tą breje.. nie jest to zbyt fotogeniczne ;)


Lenie !!! nie chce się wam :razz:

MM - Sro 03 Mar, 2010

W niedzielę będę robił reporterkę sportową w Nowej Gdyni. Będzie tam największa do tej pory konwencja fitnes. Jak zapędzicie tam do ćwiczeń swoje kobiety (bilet dla uczestników bodaj 100 zł) to pogadam z organizatorami i porobicie im trochę zdjęć a przy okazji pogadamy. Pomoc mi się przyda bo trzech sal mogę jednocześnie nie "opękać" :razz: Przy okazji zrozumiecie po co się kupuje jasne obiektywy i dlaczego często stabilizację można sobie wsadzić w... :mrgreen:
dr11 - Sro 03 Mar, 2010

lupo57 napisał/a:
sigmiarz napisał/a:
niech zejdzie cały.. już sprawdzałem jak się fotografuje tą breje.. nie jest to zbyt fotogeniczne ;)


Lenie !!! nie chce się wam :razz:

Heh, może troszkę ;)
Ostatnio trochę przyhamowałem odkąd noszę analoga. Niemniej jednak dwie tony RAWów czekają na przemiał :(
MM, dzięki za propozycję ale z mojej strony się nie da :|
A co do jasnych, to ostatnio się przekonałem jak przy pilotach w studio modelka mi mówi, hmm, nie błyskają :( A ja na to, że tak ma być :P ;)

hijax_pl - Sro 03 Mar, 2010

MM, hm.. ciekawe propo :) wrzucisz mi więcej info na pw?
Michal4 - Sro 14 Kwi, 2010

Puk puk - jest tu kto!?

Qrcze jestem na Optycznych tyle czasu, a dopiero teraz znalazłem taki fajny temacik :) I zacznę chyba czytać nieczytane fora od ostatniej strony i na niej będę kończył, bo jak pomyślę, co tu się działo w grudniu!!! :cry:

To może .... HALO!! :)

dr11 - Czw 15 Kwi, 2010

Michal4 napisał/a:
HALO!!
Tak, słucham? :)

Może plener hardcore'owy pod patronatem ulic Wschodniej, Włókienniczej, Rewolucjii, Kilińskiego... ? Tylko w parę osób, ktoś musi ubezpieczać tyły :P Mogę wziąć monopod, jak ktoś ma gaz to też może ;)

[ Dodano: Czw 13 Maj, 2010 11:59 ]
Noc Muzeów się zbliża, są chętni?

hijax_pl - Nie 16 Maj, 2010

dr11, trzeba było poprosić o podbicie wątku.

Noc muzeów się zgadała niezależnie od tego wątku, ale chyba trzeba wątek reaktywować :)
Chętni? Propozycje?

Co? Gdzie? Kiedy? :?: :?: :?:

candy - Pon 17 Maj, 2010

ja byłbym za,ale nie znam miasta więc zdam się na pomysły innych :P
hijax_pl - Pon 17 Maj, 2010

Pogoda się znów skiepściła... Jak nie śniegi to ulewy. ech...

Kto się piszę na przechadzkę po mokrej ziemi obiecanej w weekend?

candy - Pon 17 Maj, 2010

a gdzie konkretnie?
co zawczasu poszukam na planie miasta :P
dziś kręciłem się w okolicach ulicy Tymienieckiego,trochę tam jest starych ceglaków tylko że ze wstępem może być problem,ale może być też jakiś wątek śródmiejski,poznam trochę miasta

dr11 - Sro 19 Maj, 2010

Jak się kręciliśmy koło pałacu Herbsta (fuj ;) ) nasunęła mi się myśl taka. Stare, opuszczone pozostałości fabryk kontra odnowione lofty. Ja raczej w ten weekend nie dam rady ale pomysł z pewnością zrealizuję :)
hijax_pl - Sro 19 Maj, 2010

dr11 napisał/a:
koło pałacu Herbsta (fuj ;) )

Oj tak - fuj fuj ;)

A pomysł przedni. Ja mam ewentualnie wolną sobotę tylko, jako że w niedzielę.. komunię obskakuję ;)

candy - Sro 19 Maj, 2010

ech..szkoda że pogoda jest taka do d.. :neutral:
Wizjerioner - Czw 03 Cze, 2010

dr11 napisał/a:


Może plener hardcore'owy pod patronatem ulic [...] Rewolucjii... ? Tylko w parę osób, ktoś musi ubezpieczać tyły :P Mogę wziąć monopod, jak ktoś ma gaz to też może ;)


dr11 jak mogłeś, ja mieszkam na Rewolucji.
Witam wszystkich ponownie. Dawno mnie tutaj nie było, bo mnie praca wciągnęła i nie chce wypluć :-)

dr11 - Pią 04 Lut, 2011

Że tak nieśmiało powiem, może jutro (05.02.2011) Bierhalle i jakieś foto-plotki? Ma ktoś ochotę przyjść na godzinkę, dwie tak około 19-20?
mnich - Pią 04 Lut, 2011

Ależ tu cicho macie... ;)
dr11 - Pią 04 Lut, 2011

mnich, chcesz się dołączyć czy tylko tak docinkowo wpadłeś? ;)
mnich - Pią 04 Lut, 2011

no myślę że kiedyś wzajemnie się odwiedzimy ;)
Baku - Pią 04 Lut, 2011

Zapraszamy! Ja się odliczam i proponuję bliżej godziny 19tej :smile:
hijax_pl - Pią 04 Lut, 2011

Ja też się odliczam - 19ta :-)
Wujek_Pstrykacz - Sob 05 Lut, 2011

Ja bym się chętnie odliczył, ale troche daleko, no i piwa bym sie nie napił :sad:
dr11 - Sob 05 Lut, 2011

Wujek_Pstrykacz, oj, byśmy się złożyli na Andelsa dla Ciebie ;)
mnich - Sob 05 Lut, 2011

:)
A będziecie jakieś zdjęcia robić? ;)

dr11 - Sob 05 Lut, 2011

mnich, zdjęcia? A mało to zdjęć w internecie jest? ;)
Aszex - Sob 05 Lut, 2011

giełda fotograficzna

http://www.mmlodz.pl/1251...ictChanged=true

dr11 - Sob 05 Lut, 2011

Plener trwa :)
MM - Nie 06 Lut, 2011

Zazdroszczę Wam tego "pleneru". Ja właśnie wróciłem z nocnego tyrania. Jest kilka zacnych nocnych fot z ręki na ISO 12800 :razz: Moje obiekty foto usłyszą o 6 rano łomotanie do drzwi :lol: :wink:
komor - Nie 06 Lut, 2011

dr11, to my szybciej skończyliśmy, no i jakoś tak wyszło, że było bezprocentowo. :)
MM, w Twoim przypadku nie można powiedzieć, że sprawiedliwość jest ślepa – jest… bardzo czuła! :)

1507 - Nie 06 Lut, 2011

MM napisał/a:
Zazdroszczę Wam tego "pleneru". Ja właśnie wróciłem z nocnego tyrania. Jest kilka zacnych nocnych fot z ręki na ISO 12800 :razz: Moje obiekty foto usłyszą o 6 rano łomotanie do drzwi :lol: :wink:


dawaj je tu! :mrgreen:

dr11 - Nie 06 Lut, 2011

Dziękuję wszystkim za przybycie, było przesympatycznie :grin:


hijax_pl - Nie 06 Lut, 2011

dr11, to ja się przyłączam do podziękowań :) I czekam na kolejne sptkanko :mrgreen:

A jak by się ktoś pytał to na zdjęciu jest h.. l.. m.. b.. d... ;)

dr11 - Nie 06 Lut, 2011

Nie b tylko m jak marcowe (lutowe) :wink:
hijax_pl - Nie 06 Lut, 2011

dr11, oczywiście :mrgreen: już poprawiam
litlfisch - Nie 06 Lut, 2011

przyłączam się do podziękowań
i znów zostałem uwieczniony przy i z odpowiednim sprzętem :mrgreen:

blaine - Nie 06 Lut, 2011

No mam nadzieję, że wrocławska ekipa na następnym spotkaniu też będzie mogła się uwiecznić ze sprzętem odpowiedniego kalibru. :mrgreen: :twisted:
komor - Pon 07 Lut, 2011

hijax_pl wygląda na mocno znudzonego waszym towarzystwem :P natomiast doktorek jak zwykle zwarty i gotowy. :)
dr11 - Pon 07 Lut, 2011

komor napisał/a:
hijax_pl wygląda na mocno znudzonego waszym towarzystwem :P natomiast doktorek jak zwykle zwarty i gotowy. :)
hijax_pl po prostu jest zachwycony, że tym razem stoi po drugiej stronie wizjera, natomiast ja się z tym ostatecznie pogodziłem ;)
kozidron - Pon 07 Lut, 2011

i to się nazywa spotkanie na szczycie w odpowiednim towarzystwie i przy odpowiednim płynie .....pozdrowionka Panowie :wink:


Ps. doktorku masz ciekawy wyraz twarzy w avatarze :wink:

dr11 - Pon 07 Lut, 2011

kozidron, bo to towarzyskie spotkanie było. Do fotograficznego dojrzewam ;)
Wyraz musi wzbudzać zaufanie ;) A tak naprawdę to miała być scenka aktorska pod tytułem "ojej, skończyło się..." :D
Również pozdrawiam :razz:

kozidron - Pon 07 Lut, 2011

dr11 napisał/a:
kozidron, bo to towarzyskie spotkanie było.


to tym bardziej wam pogratulować

kasiakaaz - Pon 07 Lut, 2011

dr11 napisał/a:
"ojej, skończyło się..."

Piwo, czy plener?? :wink:

litlfisch - Pon 07 Lut, 2011

kasiakaaz napisał/a:
dr11 napisał/a:
"ojej, skończyło się..."

Piwo, czy plener?? :wink:

jedno i drugie :mrgreen:

Baku - Pon 07 Lut, 2011

No cóż, na plener fotograficzny przyjdzie w końcu czas. Albo nadal będziemy się czuli niegotowi na zdjęcia i znów będzie spotkanie integracyjne a nie foto-plener :smile:

Panowie, dzięki za miłe spotkanie
Hijax, pozdrowienia dla szanownej małżonki :smile:

Helium - Sro 01 Cze, 2011

A w Łodzi cisza ? :roll:
dr11 - Sro 01 Cze, 2011

Helium napisał/a:
A w Łodzi cisza ?
Cisza przed burzą ;)
hijax_pl - Sro 01 Cze, 2011

dr11 napisał/a:
Cisza przed burzą ;)
A zbiera się? ;)
Helium - Sro 01 Cze, 2011

No u mnie na Bałutach już grzmi :D
A poważnie: może jakieś spotkanko (niekoniecznie fotomisję) byśmy sobie zorganizowali w któryś weekend ? (proponuję drugą połowę czerwca)

hijax_pl - Sro 01 Cze, 2011

Jestem za. Dla mnie druga połowa czerwca to po 22/06 ;)
litlfisch - Sro 01 Cze, 2011

błysnęło kilka razy i koniec, mogło poczekać do wieczora
ja w 2 połowie czerwca wypadam, mam 2 tygodniowy plener nad jeziorem, zasłużony urlop

dr11 - Sro 01 Cze, 2011

Ja wstępnie jestem na tak. Od 24.06.
Helium - Sro 01 Cze, 2011

litlfisch napisał/a:
błysnęło kilka razy i koniec, mogło poczekać do wieczora

Ja tam złapałem jednego "drania" :D



Uploaded with ImageShack.us

Musiałem dokręcić ND, bo za widno było, a i tak efekt średni (do tego jeszcze deszcz mi zachlapał filtr i stąd takie plamy)... generalnie łapanie błyskawic za dnia mija się z celem :neutral:

litlfisch, a kiedy wracasz z urlopu ?

litlfisch - Sro 01 Cze, 2011

Helium napisał/a:
litlfisch napisał/a:
błysnęło kilka razy i koniec, mogło poczekać do wieczora

Ja tam złapałem jednego "drania" :D

[url=http://img860.images...611.jpg]Obrazek[/URL]

Uploaded with ImageShack.us

Musiałem dokręcić ND, bo za widno było, a i tak efekt średni (do tego jeszcze deszcz mi zachlapał filtr i stąd takie plamy)... generalnie łapanie błyskawic za dnia mija się z celem :neutral:

litlfisch, a kiedy wracasz z urlopu ?

jeszcze nie wiem ale myślę że 24 - 26 powinienem być w łodzi

chyba burza wraca, od wschodu zaczyna się błyskać

hijax_pl - Sro 01 Cze, 2011

A ja wracam do Łodzi 22go. Zatem 24ty mi pasuje :)
litlfisch - Sro 01 Cze, 2011

Helium,
w której części zamieszkujesz ?
bo coś z fotki mi okolica znajoma

Helium - Sro 01 Cze, 2011

litlfisch, okolice Łagiewnicka / Inflancka.

To może Panowie jednak pierwsze tygodnie lipca, żeby nie pomniejszać grona ?

BTW: a Optyczni z Łodzi milczą ? :roll:

litlfisch - Sro 01 Cze, 2011

Helium napisał/a:
To może Panowie jednak pierwsze tygodnie lipca, żeby nie pomniejszać grona ?

dla mnie może być

u nie zaczyna się błyskać :mrgreen:

Helium - Sro 01 Cze, 2011

litlfisch, a ja patrzę w niebo z nadzieją i ani błysku ani grzmotu :( ... wpinaj puszkę w trójnóg i czuwaj :D ... a jak coś złapiesz to się pochwal ;)
MM - Sro 01 Cze, 2011

Jakbyśmy się spotkali jutro to canonierzy mieliby szansę sprawdzić osobiście nowego Zeissa 35/1.4
Jakby co to jutro będę w mieście, manu, pietryna i takie tam. Zdjęcia i filmowanie. Kto zna ten pozna. Numer telefonu kilku ma. Zapraszam.

dr11 - Czw 02 Cze, 2011

Helium napisał/a:
To może Panowie jednak pierwsze tygodnie lipca, żeby nie pomniejszać grona ?
OK. Pomyślę nad tematyką.
MM napisał/a:
mieliby szansę sprawdzić osobiście nowego Zeissa 35/1.4
Las rąk :mrgreen:
hijax_pl - Czw 02 Cze, 2011

MM napisał/a:
mieliby szansę sprawdzić osobiście nowego Zeissa 35/1.4
Chętnie bym sprawdził, no ale to nie ten bagnet :(
Helium - Pią 03 Cze, 2011

W takim razie proponuję odłożyć na 2 tygodnie sprawę by później wyznaczyć dzień, godzinę i ustalić ewentualny plan działań terenowych :)
W tym czasie, mam nadzieję, zgłosi się więcej chętnych :roll:

Poszukam na forum Łodzian i powysyłam PW z zaproszeniami :D

MM - Pią 03 Cze, 2011

Ja 25 czerwca jadę połazić w górach i tydzień mnie nie będzie.
Helium - Pią 03 Cze, 2011

MM, zdążysz wrócić, jak się spotkamy to opowiesz jak było ;)
hijax_pl - Pią 01 Lip, 2011

No to mamy pierwszy lipca. To jak będzie ze spotkaniem? Kiedy i gdzie?
Helium - Pon 04 Lip, 2011

Ja w najbliższy weekend nie dam rady. Proponuję zatem 16-17 lipca (ze wskzaniem na 16).
Co Waszmościowie na to ?

dr11 - Wto 05 Lip, 2011

Helium, muszę dokonać synchronizacji tasków i dam znać :)
Helium - Sro 06 Lip, 2011

dr11, tylko nie używaj do synchronizacji oprogramowania MS bo wtedy na pewno nie przyjdziesz :lol:
dr11 - Czw 07 Lip, 2011

Helium, spoko spoko, do synchronizacji z płcią przeciwną zadań używam oprogramowania autorskiego ;)
16.07 jest całkiem realny w godzinach dopołudniowych.

[ Dodano: Sob 16 Lip, 2011 09:08 ]
Enybody home? Bo ja zaraz buty zakładam ;)

Nikonka - Sob 26 Lis, 2011

Gdyby był planowany jakiś plener z w Łodzi lub okolicach to jestem zainteresowana, dodam że jestem kompletną amatorką więc proszę się ze mnie nie śmiać :roll: Ale pewnie nadchodząca zima to nie najlepszy czas , w każdym bądź razie wykazuje chęć na dokształcanie się i zbieranie doświadczenia, niekoniecznie w plenerze, może być jakaś asysta w studio :mrgreen:

Pozdrawiam !

MM - Sob 26 Lis, 2011

Można jeszcze zrobić "studio" w plenerze i tam pobawić się lampami, parasolkami... :wink:
litlfisch - Nie 27 Lis, 2011

MM napisał/a:
Można jeszcze zrobić "studio" w plenerze i tam pobawić się lampami, parasolkami... :wink:

każdy sposób jest dobry, byle do przodu :smile:

Aszex - Nie 27 Lis, 2011

MM napisał/a:
Można jeszcze zrobić "studio" w plenerze i tam pobawić się lampami, parasolkami... :wink:


Termosem i farelką... :mrgreen:

litlfisch - Nie 27 Lis, 2011

Cytat:
Termosem i farelką... :mrgreen:

zależy od zawartości termosa :wink:

Aszex - Nie 27 Lis, 2011

Gdyby to było coś ten_tego to byłby duży problem z pionem i poziomem i ostrością... :twisted:
Nikonka - Sob 03 Gru, 2011

Aszex napisał/a:
Gdyby to było coś ten_tego to byłby duży problem z pionem i poziomem i ostrością... :twisted:



wtedy dopiero wyzwala się w człowieku 100 % kreatywności :P

kajtek19891 - Wto 06 Gru, 2011

Jeżeli byłoby coś organizowane również jak najbardziej bym się pisał.
Głównie zajmuję się gadami, pająkami, macro także póki co nie mój sezon więc "klasyczniejszym" plenerem bym się zadowolił i chętnie podejrzał bardziej zaawansowanych :)
W razie czego służę rf 603, lampkami, softami, parasolkami itd, reszta to graty macro.

PS. Może miałby ktoś użyczyć na kilka minut do przestrzału "sławne" m42?
Najchętniej Takumar 50/1.4, Industar 61L bądź nawet heliosik. Nie ruszałem jeszcze starej optyki, z ciekawości bym podpiął na kilka chwil.

[ Dodano: Czw 12 Kwi, 2012 15:18 ]
Może jakiś łodzianin poratuje... na sobotę (14.04.2012) potrzebuję pożyczyć 50/1.4. Mój trafił do serwisu a jak na nieszczęście dzisiaj zadzwonił stary przyjaciel z prośbą o zrobienie zdjęć na ślubie. Jedynie USC, bez kościoła i wesela.
Obiektyw będzie pracował około 30 minut. W zastaw mogę dać np. 100/2.8 macro + osłona + pierścienie pośrednie z przeniesieniem automatyki, jeżeli będzie mało dorzucę coś . Jeżeli ktoś ma wątpliwości możemy spisać umowę na podstawie np. dowodu osobistego.
Ślub jest w sobotę o 15:30.
Jeżeli nic nie skołuję pozostaje mi 28/2.8... ale to już ciut szeroko, szczególnie na 5d.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group