forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA SPORTU Styczeń-Czerwiec 2010

goltar - Pią 01 Sty, 2010
Temat postu: FOTOGRAFIA SPORTU Styczeń-Czerwiec 2010
FOTOGRAFIA SPORTU Styczeń-Czerwiec 2010
zwirek210 - Pon 18 Sty, 2010

No to sport czas zacząc. Troche statyki i troche dynamiki. Nie tak łatwo jak myślałem ustrzelić pędzącego snowbordziste

1.



2.



3.



4.



5.


f11whocares - Pon 18 Sty, 2010

zwirek210, z calej serii najlepsza 3, chociaz szalu nie ma.
1 i 2 mogles sobie darowac, wedkowanie to raczej nie sport :???: dodatkowo jakosc zdjec tez slaba.
4 i 5 bylyby fajne GDYBY byly ostre :neutral: .

mavierk - Pon 18 Sty, 2010

łowią ryby na stoku narciarskim? :mrgreen:
darek-dorado - Pon 18 Sty, 2010

Lód na 1 jakiś ma dziwny przechył w prawo, czy to zamarznięty wodospad :mrgreen: ?
zwirek210 - Pon 18 Sty, 2010

f11whocares Na 4 ostrosc była przypadkowa natomiast 5 jest to efekt zamierzony w ten sposób chcialem przekazac dynamike tego sportu, bo choc 3 technicznie jest lepsze to patrzac na to zdjecie nie czuje sie prędkosc.

Niestety nie moge sie zgodzic ze wędkowanie to nie sport.

mavierk Nie nie jest to stok lecz sztuczny zbiornik w centrum mojego miasta.

darek-dorado wodospadu nie ma choc szkoda :) . Przechył wynika z tego ze ośnieżony brzeg zlał się z lodem. I to brzeg jest poprostu nie równy

f11whocares - Pon 18 Sty, 2010

zwirek210 napisał/a:

Niestety nie moge sie zgodzic ze wędkowanie to nie sport.



No coz masz prawo zyc w bledzie :razz: , mysle tez ze w 5 mogles troszke lepiej panning zrobic, tak zeby narciarz jednak wyraznie ostry.

dawid_gaszynski - Pon 18 Sty, 2010

Gwardia Wrocław - Budowlani Uć ... Łódź
30D + 70-200 2.8
ISO 1600, 2.8, 1/500


6


7


8


9


10 - "Czesio też kiedyś widział Murzina, taki caaaaały czarniutki hu hu "


11 - z dedykacją dla pracujących na wysokościach


12

zwirek210 - Wto 19 Sty, 2010

Wszystki zdjęcia ładnie naświetlone ale najbardziej podoba mi sie 12 w fajnym momencie zlapałeś dziewczynę:" Save the cheerleader save the world "
edmun - Wto 19 Sty, 2010

zwirek210, taa.. Heroes :)
f11whocares - Wto 19 Sty, 2010

zwirek210 napisał/a:
" Save the cheerleader save the world "

Wczoraj wlasnie poraz 2 skonczylem ogladac 2 serie :)

zwirek210 - Wto 19 Sty, 2010

Ja trzy dni temu skończyłem serie 3 i zaczynam 4 :)
dawid_gaszynski - Czw 21 Sty, 2010

No to pogadaliście o sporcie :razz:

A tu skutki stania obok siebie :mrgreen:

http://foto.ziolo.eu/zdje...lani-lodz/19324
http://www.wroclawianie.i...album=230&pos=7

[ Dodano: Pon 25 Sty, 2010 00:49 ]
Pojedynek Gigantów
ISO 1600, 2.8, 1/640
30D + 70-200 2.8


13

14

15

16

17

18

19

więcej na stronie

szaleniec - Sro 27 Sty, 2010

dawid_gaszynski, jak zwykle Twoje zdjęcia są świetne! Kurde ten obiektyw jest mocarny, oczywiście w Twoich rękach :)

A powiedz mi czy Ty dostajesz (załatwiasz) sobie jakoś akredytacje (czy jak to się nazywa;) czy po prostu idziesz i focisz sobie!
A jeżeli na każdy mecz masz akredytacje to powiedz jak się je kupuje, czy na czym to polega?

P.S. nawiązując do 19 to ostrość łapałbym na czarnulce w kręconych :D Bo kręcą mnie takie :D

dawid_gaszynski - Sro 27 Sty, 2010

Obiektyw taki mocarny nie jest. Jakby był to by pewnie nie skorodował :mrgreen: Ale to już serwis akurat naprawił więc śmiga :roll:

Wszystko zależy od dyscypliny i jej rangi. W teorii redakcja zwraca się z wnioskiem do klubu o akredytację dla swojego fotoreportera. Większość imprez jest na akredytacje.

Kluby rozgrywające ligę często mają wynalazek akredytacji stałej - wydawanej raz w sezonie czy rundzie. Na mecze niektórych dyscyplin możesz wejść na legitymację prasową.

Są imprezy, których organizatorzy przyglądają się komu wydawane są akredytacje, a są takie imprezy - nawet dużej rangi - gdzie wpuszcza się każdego kto nazwie się fotografem i założy sobie pudełko po butach z paskiem jakiejś firmy.

Co kraj to obyczaj - w jednym mieście klub tej samej dyscypliny i rangi jest bardzo upierdliwy w wydawaniu akredytacji, a w innym mieście życzliwie podchodzi do ludzi. A jeszcze czasem są takie kwiatki http://ekstraklasa.wp.pl/...,wiadomosc.html

f11whocares - Sro 27 Sty, 2010

dawid_gaszynski, cytat z artykulu.......Zarówno kluby, jak i fotoreporterzy przyznają, że należy oczyścić środowisko z amatorów. W tym jak to zrobić mają właśnie pomóc konsultacje pomiędzy nimi, klubami i Ekstraklasą........

Czyli dla amatora stworzenie odpowiedniego portfolio bez akredytacji bedzie trudne a bez portfolio nie bedzie akredytcji :) Czyli zapomnial wol jak cieleciem byl.

dawid_gaszynski - Sro 27 Sty, 2010

I masz rację i jej nie masz :mrgreen:

Dobre, ciekawe, dynamiczne kadry do portfolio można łapać nawet na IV lidze piłki nożnej czy III lidze siatkówki kobiet. Wstęp tam jest najczęściej darmowy albo bardzo łatwy do załatwienia, a i ktoś Cię może pocałować w rękę, że człowiek z aparatem odwiedził tak niskiej rangi imprezę i grająca młodzież będzie gdzieś się mogła zobaczyć.

Pewnie - nigdy z IV ligi nie będzie to tak efektowny fotoreportaż jak z Ekstraklasy czy spotkania międzynarodowego, ale jeżeli tylko ktoś ma smykałkę do zdjęć sportowych może ulepić coś z niczego i spokojnie się rozwijać. Na rynku też nie brak mniejszych i większych agencji, gazet, serwisów gdzie ktoś ambitny może próbować się wybić.

Tymczasem bądźmy szczerzy, że dla bardzo dużej grupy rozpoczynających przygodę z fotografią nastolatków wejście na mecz wysokiej rangi to przede wszystkim powód do lansu na Naszej Klasie w postaci "fotek z meczyku" - najczęściej z cudzym, długim obiektywem.

Pamiętajcie, że klub nie daje akredytacji fotoreporterowi. To znaczy daje ją, ale podmiotem, z którym się kontaktuje jest redakcja/agencja. Ten podmiot powinien coś klubowi dawać. Dawać w znaczeniu nienamacalnym. Redakcja - nawet mała - pisząc o klubie, dając czytelne, dobre zdjęcia promuje klub. No właśnie - tylko redakcja musi być czymś realnym, a nie portalem drucik_dupka.pl/~jas_kowalski/foto , na który prócz autora zdjęć i jego cioci nikt nie wejdzie. Żeby ta symbioza klub-media się kręciła nikt nie może lecieć w przysłowiowego chu.a. Media muszą faktycznie być poczytne, dawać klubowi promocję i łączność z potencjalnymi kibicami/sponsorami a kluby powinni dbać o pewien poziom pracy mediów na ich imprezach.

f11whocares - Sro 27 Sty, 2010

dawid_gaszynski, Rozumie Cie, poprostu bedzie troszke trudniej dla amatorow jak ja.
dawid_gaszynski - Sro 27 Sty, 2010

Ten tekst jest stary i sprawa z tego co wiem jakoś się wyprostowała. Chodziło mi bardziej o precedens polegający na żądaniu fotki za akredytację.

Jeżeli ktoś chce rozpocząć przygodę z fotografią sportową przede wszystkim najpierw powinien się zorientować w najbliższym otoczeniu jak wygląda sprawa nie fotografii - ale właśnie sportu. Jakie są dyscypliny, jakie kluby, z którymi jest jakiś mailowy kontakt. Obczaić, uderzyć, wybrać się kilka razy na mecz jakiejś młodzieży. Tam też można łapać ciekawe kadry. Mając coś łatwiej jest iść dalej, wyżej.

f11whocares - Sro 27 Sty, 2010

dawid_gaszynski, No wlasnie na takim etapie dopiero jestem :(
szaleniec - Czw 28 Sty, 2010

dawid_gaszynski, wielkie Dzięki za opisanie mniej więcej o co w tym chodzi! a czy zwykły bolek taki jak ja dostanę akredytację ? Czy muszę być w jakiejś agencji? Czy pracować dla gazety? Bo na pewno jak pójdę na mecz dajmy na to I ligi siatkówki to mnie ze sprzętem nie wpuszczą,co? albo mnie szybko wywalą!

dawid_gaszynski napisał/a:
wybrać się kilka razy na mecz jakiejś młodzieży. Tam też można łapać ciekawe kadry. Mając coś łatwiej jest iść dalej, wyżej.


Można łapać to prawda ale trzeba mieć też czym je łapać bo z moim KITem wyjdą takie gnioty jak te co kiedyś wstawiłem :/

więc ja jak kolega:
f11whocares napisał/a:
No wlasnie na takim etapie dopiero jestem :(

dawid_gaszynski - Czw 28 Sty, 2010

No, na brak sprzętu to ja już nic nikomu nie poradzę :roll:

Ludzie - kombinujcie :mrgreen: Jak w życiu - trzeba się umieć sprzedać. Nie masz sprzętu, portfolio i chcesz akredytację - kombinuj :razz:

Kilka słów...

50 1.8
- koszykówka spod kosza da nawet efekty o ile wolny AF coś złapie
- piłka ręczna blisko bramki - będzie trzeba wykadrować, żeby mieć całą sylwetkę, prócz tego znów da o sobie wolny AF, bo ręczna jest wyjątkowo szybka
- sporty walki - pod ringiem do wąskich kadrów, przy macie też się sprawdzi

85 1.8 / 100 2.0
- koszykówka gdzieś między koszem a rogiem boiska
- piłka ręczna - tu można śmiało śmigać z takimi szkłami
- siatkówka - od biedy do fotografowania przyjęcia zagrywki z boku, względnie stojąc gdzieś w okolicach 3 metra do fotografowania ataku/bloku

70-300 5,6
- ze względu na ciemność tego szkła w grę wchodzą chyba tylko dyscypliny przy świetle dziennym, można z tym iść na piłkę nożną, rugby, futbol amerykański, żużel. Niestety wolny i niecelny AF, duża głębia ostrości i mydlany obraz będzie utrudniał pracę i da kiepskie efekty.

55-200 5,6 i inne tego typu
- z tego co widzę i słyszę chyba lepiej się spisują te szkła niż 70-300 5,6. Wady praktycznie takie same chociaż sprawniej działa AF w niektórych takich szkłach i nie mydlą tak, bo 300mm to najczęściej totalne mydła ku uciesze gawiedzi, że ma się 300mm.

70-200 4 L USM
- światło 4 jest ni w ch... ni w oko - z jednej strony nie jest tak ciemno jak 5,6 , ale jednak na salach będzie problem. Fotografowałem tym i trzeba było sporo się napocić przy obróbce. Daje radę AF, bardzo dobra jakość optyczna i niezły stosunek ceny do możliwości. Na słońcu bardzo dobre szkło - w salach trzeba pomyśleć o bardzo wysokim ISO i obróbce.

70-200 2.8
- nie ma ch... we wsi, to najbardziej uniwersalny zakres ogniskowych. Można tym fotografować praktyczne wszystko.

200 2.8
- stałka jest zawsze trochę tańsza od zoom 70-200. Jeżeli ktoś chce fotografować tylko żużel, piłkę nożną, futbol amerykański, rugby czy nawet siatkówkę to jedno takie szkło wystarczy. Stałka to prędkość i ostrość.

300 4
- i znów światło 4 jest takie sobie. Na salach będzie ciemno, chociaż miło - bo nie trzeba tyle kadrować przy dalekich zdjęciach na siatkówce czy piłce nożnej przy sztucznym świetle. Niestety światło 4 to konieczność wysokiego ISO albo dłuższych czasów.
Podobnie jak przy stałce 200 2.8 - o ile ktoś fotografuje tylko sporty z daleka i w wypadku światła 4 najlepiej na słońcu - szkło bardzo fajne.

Jeżeli ktoś ma w mieście tylko jedną dyscyplinę i tylko jej chce się oddać to można wtedy minimalizując wydatki pomyśleć o jednej stałce na tą dyscyplinę.

f11whocares - Pią 29 Sty, 2010

dawid_gaszynski, Zapomniales dodac o sigmie 120-300 :)
a tak poza tematem odkrylem ostatnio nawet hokej na trawie w najblizszym parku :) mam wiele dyscyplin, ukisilem w koncu na obiektyw, robi sie juz cieplej same plusy teraz tylko do pracy :)

dawid_gaszynski - Pią 29 Sty, 2010

Pisałem o minimalnych sprzętach, a nie o 300mm 2.8, który jest optymalny na cropa.
szaleniec - Sob 30 Sty, 2010

dawid_gaszynski, Kurna wielkie dzięki za obszerną wypowiedź:) Piszesz wiele ciekawych informacji:) W sumie to ja jak na razie nie fotografuję sportu (bo nie mam odpowiedniego sprzętu, no i w mojej mieścinie nie wiele się dzieje;) Ale będę się starał jak coś będzie się działo i wrzucę na forum:) Ale ciekawią mnie takie fotki bo lubię sport i to wszelkiej maści:)

Z tych opisanych przez Ciebie najbardziej podoba mi się 70-200 2.8 :D i pewno to co mówisz to święta prawda :D
Jeżeli mogę spytać to czy Ty zarabiasz na tych fotografiach czy po prostu pasja i hobby?:)

A i jeszcze jak chodzi o
dawid_gaszynski napisał/a:
portfolio
to mógłbyś więcej mi powiedzieć? Może na priva, albo tu żeby inne żółtodzioby mogły o tym poczytać:) Bo rozumiem że chodzi o prywatną stronę albo jakiś serwis foto na którym umieszczamy swoje foty, czy coś w rodzaju blogu z fotami, tak?? Może podasz przykład jakiegoś serwisu albo darmowe strony ;) O to w tym chodzi tak, taka autoreklama siebie!:)
f11whocares - Sob 30 Sty, 2010

Moze cos z "nowej" dyscypliny, lokalna liga Waltam Forest HC

20


21


22


Prosze o rade, jak jest lepiej kadrowac tzn. ciasniej tylko z jednym zawodnikiem czy lepszy wiekszy luzniejszy kadr?

edmun - Sob 30 Sty, 2010

DawidGaszynski wp.pl napisał/a:
O tym, że problem z fotografią prasową istnieje powiedział nam Dawid Gaszyński, fotoreporter z Wrocławia. - Jest masa sprzętu, masa nowych ludzi, masa internetowych wydawnictw, które ani nie prezentują poziomu, ani nie dają klubom promocji – mówi Wirtualnej Polsce.

– Z drugiej strony w klubach ludzie od zarządzania i promocji też zachowują się absurdalnie. Wpuszcza się po pięć osób z jednej "redakcji”, a innym stwarza problemy. Na meczu reprezentacji widziałem wielu nastolatków ze sprzętem, który - i tu nie żart - nadaje się do fotografowania przysłowiowych imienin u cioci. To wszystko sprawia, że fotografów się nie szanuje. I zaszło to tak daleko, że ktoś wyszedł z założenia, że można zażądać zdjęć – dodaje.

I tu się całkowicie zgadzam, choć nie ukrywajmy też że po zmaganiach z kompaktem na murawie, zdecydowałem się zainwestować w trochę sprzętu i przeszedłem na lustro które dało mi lepsze rezultaty

dawid_gaszynski - Sob 30 Sty, 2010

Pudzian vs Rańda

ISO 3200, migawki od 1/160 do 1/200, F2.8

23


24


25


26


27

ophiuchus - Sob 30 Sty, 2010

f11whocares, bardzo fajny kadr :D troszkę ostrości brakuje, ale nadrabia całą resztą... moim zdaniem :P

[ Dodano: Sob 30 Sty, 2010 21:33 ]
f11whocares, nr 21 oczywiście ;)

quake222 - Nie 31 Sty, 2010

Witam, kiedyś udzielałem sie tutaj pare miesięcy temu, może ktoś pamięta moje fotki.
miałem kupić nowy obiektyw ale niestety, nie doczekałem się. Latam dalej z kitem. Oto moje wypociny na meczu AZS UZ Zielona Góra vs Kalisz.
Biorąc pod uwage alphe 350 i kit jak oceniacie ? Proszę nie porównywać do fotek Pana dawid_gaszynski, : )
1


2

3

4

5 to mi sie najbardziej podoba. nie chodzi o jakosc, a o uchwycona chwile :D


6

7

8

9

10

11

myslidar - Pon 01 Lut, 2010

Pudzian i Rańda.

7D + C70-200 2.8 IS + ISO 4000 + 1/250

28.


29.


30.


31.


Gwardia Wrocław - Gedania Żukowo.

7D + C70-200 2.8 IS + ISO 2000 + 1/500

32.


33.


34.


35.


36.

dawid_gaszynski - Pon 01 Lut, 2010

Gwardia Wrocław vs Gedania Żukowo
ISO 1600, 2.8, 1/500
30D + 70-200 2/8 L USM

37


38


39


40

myslidar - Pon 01 Lut, 2010

Zróbmy konkurs na najlepsza minę :mrgreen:
zwirek210 - Pon 01 Lut, 2010

myslidar i dawid_gaszynski. bardzo fajne fotki świetne światło. Zaskoczyło mnie iso u myslidar czy ja dobzre widze iż tam jest 4000 :) . CZy to odszumiałeś czyms czy poprostu szum jest tak znikomy ? Gratuluje panowie naparwde miło się patrzy na wasze zdjęcia
quake222. Trcche spory szum ci wyszedł i niski kontrast. CZy to wina sprzetu ? Nie wiem ja kiedys pare lat temu robiłem dla siebie zdjęcia na siatkówce kobiet małym kompaktem canona no i fotki były jakościowo lepsze od tego lustra. Wiec przeanalizuj parametry i pomyśl co można poprawić. Do pracy rodacy

myslidar - Pon 01 Lut, 2010

Umiejętne odszumianie, tak żeby szum nie przeszkadzał i zostało sporo szczegółów. Wystarczy trochę poeksperymentować, swego czasu ludzie się dziwili, że nawet z 350D i ISO 3200 potrafiłem coś wyciągnąć, przecież cudów nikt nie robi. Trzeba kombinować i osiągać coraz lepsze efekty.

Nikt nie zdradzi wprost jak osiąga swoje efekty, ale wystarczy poczytać to co pisał Dawid, wiele rzeczy podpowiedział, wystarczy trochę się nad tym zastanowić. No a potem już trzeba robić dobre zdjęcia. Niestety nie wystarczy dobry sprzęt, bo na takie kadry jak robi Dawid pracuje się sporo czasu..

quake222 - Pon 01 Lut, 2010

Uważam że fotki zrobiłem dość dobre w porównaniu do poprzednich.
sala nie jest za jasna, a gdu wyciągnąłem swój sprzęt wstyd mi było stać obok innych ;) ))

f11whocares - Pon 01 Lut, 2010

dawid_gaszynski, 37 to zwyciezca w najglupszej minie miesiaca
myslidar - Pon 01 Lut, 2010

łeee, myślałem, że otrzymam szanse poprawy swoich poczynań i możliwość upolowania kilku.. :)
quake222 - Pon 01 Lut, 2010

Panowie ! niech zrobi ktoś kitem lepsze foty :D ! Moza nad obrobka powinienem dluzej popracowa no ale ... robilem to w raw therapy.
f11whocares - Pon 01 Lut, 2010

myslidar, Mozna zaczac konkurs od nowa skoro dzis pierwszy luty.

Ta kobieta mnie przeraza
41

myslidar - Pon 01 Lut, 2010

quake222 napisał/a:
Panowie ! niech zrobi ktoś kitem lepsze foty :D ! Moza nad obrobka powinienem dluzej popracowa no ale ... robilem to w raw therapy.
Naprawdę tego chcesz? :twisted:
quake222 - Pon 01 Lut, 2010

no ok, ale nie kitem z 7d ; ))
myslidar - Pon 01 Lut, 2010

Jak będziesz robił sport w RAW to Ci nawet super obiektyw nie pomoże :mrgreen:
quake222 - Pon 01 Lut, 2010

nie robiłem w raw. zreszta mysle, ze duza role odgrywa tez sala na ktorej sa foceni zawodnicy ; ) na tej gdzie ja sobie pomykam nikt nie ma takiego zdjecia jak wy tutaj prezentujecie. Takiego ktory oddaje klimat :D
myslidar - Pon 01 Lut, 2010

To jakie masz parametry na tej sali przy f5.6?
quake222 - Pon 01 Lut, 2010

sala jest dosc ciemna. wychodzi cos takiego
Wartość przysłony: f/5.6
Czas migawki: 1/400
Czułość ISO: 1600
Ogniskowa: 50 mm
42.


przy czasie 1/320 tak;
43.


1/200
44.

nie wiem, nie wiem, nie wiem ; )

myslidar - Pon 01 Lut, 2010

Mając obiektyw f2.8 masz czas 3x większy, więc spokojnie można zrobić dobre zdjęcia.

Taka jasność by była mniej więcej na 2.8 przy 1/400
45.

quake222 - Pon 01 Lut, 2010

przy 2,8 zmniejszyl bym iso do 800 i 1/400.
Ale obiektyw z takim swiatlem pewnie by mi ladniej namalaowal wszystko ;d
hymm tak sie zastanawiam i mysle ze w sumie to jest jasno na tej sali ; )

[ Dodano: Pon 01 Lut, 2010 22:05 ]
http://www.gazetalubuska....37851019&Ref=PH
tutaj zdjęcia tkz. pro ; )
[gdybym miał ich sprzęt i swoją reakcje łapania chwili] :D

[ Dodano: Pon 01 Lut, 2010 22:06 ]
i tak są lipne. Chciałbym robić takie zeby było im widać krople potu. nigdy chyba takiego nie zrobie ... ; ]

myslidar - Sro 03 Lut, 2010

Impel Gwardia Wrocław - Kanti Schaffhausen (3:0)

C7D + 70-200 IS 2.8 + ISO 2500 + 1/640

46.


47.


48.


49.


50.


Więcej zdjęć: http://www.wiadomosci24.p...sen_124912.html

dawid_gaszynski - Czw 04 Lut, 2010

Gwardia Wrocław - Kanti Schaffhausen
30D + 70-200 2.8 L USM
ISO 1600, F2.8, 1/500

51


52


53


54

Tadeuszek - Czw 04 Lut, 2010

47. ah te siatkarki i ich 'body' :)
48. Pani z trójeczką(a może ósemką?) ... "This is ten percent luck, twenty percent skill
Fifteen percent concentrated power of will..."

Fajna seria ;)

marcin-vlc - Czw 04 Lut, 2010

Zmienie na chwile temat i zanize poziom
3 z wtorku w Cheste

55


56


57


Wybaczcie mi syfy z matrycy :)

dawid_gaszynski - Sob 06 Lut, 2010

Gdybym ja chciał zrobić zdjęcie na F8 chyba nic, by nie było widać :mrgreen:
quake222 - Sob 06 Lut, 2010

dawid_gaszynski,
możesz pokazać jakieś zdjęcia z iso 3200 z puchy 30d ?

dawid_gaszynski - Sob 06 Lut, 2010

Ale co pokazać ? Przeca pokazywałem tu nie raz.
f11whocares - Sob 06 Lut, 2010

Jedno z hokeja damskiego

58


drugie z meskiego

59


meski mecz zdecydowanie szybszy ale moim zdaniem kobieca gre oglada sie ciekawiej.

Jeszcze dodam pilki kopanej (nie zawsze)
60

myslidar - Nie 07 Lut, 2010

Impel Gwardia Wrocław - Stal Mielec (2:3)

Canon 7D + 70-200 2.8 IS (1/640, ISO 2500)

61.


62.


63.

64.


65.


66.


67.


68.

ophiuchus - Nie 07 Lut, 2010

Coś wam się numerki pokitrały :D a pani z 43 mogłaby zostać moją konkubiną :mrgreen:
myslidar - Nie 07 Lut, 2010

Rzeczywiście, kopiowałem z innego forum i zapomniałem zmienić numeracji. Niestety już nie mogę edytować.
dawid_gaszynski - Nie 07 Lut, 2010

55 bym ciaśniej kadrował, wykosić trawę i zmienić perspektywę.
LoveBeer - Nie 07 Lut, 2010

szczerze to nie wiedzialem gdzie wstawiac, do reportazu czy sportu, ale anim ja zaden reporter, a co by ni bylo jest to lokalny sport ;)

updejtnalem sie z blogiem i teraz bede wrzucal kapke wieksze zdjecia, 600px to wyraznie za malo :)

69 (chyba :P )


70


71


72


73

quake222 - Nie 07 Lut, 2010

ho ho ho ale klimacik, najbardziej pozytywne ostatnie. : )
zwirek210 - Nie 07 Lut, 2010

LoveBeer Co można powiedzieć, jak zwykle rewelacja. 55 super fotka. Szkoda że exiffa nie ma
oranżewski - Nie 07 Lut, 2010

LoveBeer, ostatnie najlepsze. ja tam czekam na więcej ;)
ophiuchus - Nie 07 Lut, 2010

57! Mega :D Szkoda, że uszy ucięte, ale i tak rewelacja.
cybertoman - Pon 08 Lut, 2010

55 - on sie wywalil czy nie? Ogladanie wszystkich sprawilo mi duza przyjemnosc.
LoveBeer - Pon 08 Lut, 2010

55 - tak, zaliczyl glebe, sponiewieralo go a w miedzyczasie goral przejechal kolo niego i zawinal takjakby wkolo, wiec jak kon wstal to narciarz byl tylem do kierunku jazdy i juz nie zdolal wykrecic, wiec konc pobiegl dalej sam ;)

edit - 55a


skasowany - Pon 08 Lut, 2010

LoveBeer, 57. byłoby naprawdę niesamowite gdyby góral nie schował się aż tak bardzo za zad kobyły... Dobrze jest! :wink:
cybertoman - Pon 08 Lut, 2010

LoveBeer, to sie dzialo...
Irex - Pon 08 Lut, 2010

LoveBeer 57 super kadr i jak ten kon na Ciebie patrzy :wink:
degol - Wto 09 Lut, 2010

LoveBeer kapitalne akcje !
myslidar - Nie 14 Lut, 2010

AS-BAU Śląsk Wrocław vs z Powen Zabrze

74.


75.


76.


77.



Więcej zdjęć: http://karolczyk.info/201...z-powen-zabrze/

f11whocares - Nie 14 Lut, 2010

Seria super, zwlaszcza 76, ale chyba az 4 razy stawiona czy to tylko moj laptop robi takie efekty?
myslidar - Nie 14 Lut, 2010

Nie, wczoraj jakiś problem z bazą danych forum był i ciągle wywalało mi błąd, przez co posty się zdublowały, a edytować już nie mogłem. Ale widzę, że admini wysłuchali mojej prośby :)
degol - Nie 14 Lut, 2010

myslidar podoba mi się ta seria !
dawid_gaszynski - Nie 14 Lut, 2010

78

ISO 3200
30D + 70-200 2.8 L USM

degol - Nie 14 Lut, 2010

78 jakie szczęście na twarzy się maluje !
dawid_gaszynski - Nie 14 Lut, 2010

Myślidar dał dużo z ręcznej to ja tylko jedno z tego meczu

79

ISO 3200
Canon 30D
70-200 2.8 L USM


myslidar - Sro 17 Lut, 2010

Siatka, czyli nic nowego..

Impel Gwardia Wrocław - Minczanka Mińsk (2:3)

Canon 7D + 70-200 2.8 + ISO 2000 + 1/500 lub 1/640

80.


81.


83.


84. I żeby nie było nudno..


Więcej zdjęć: http://karolczyk.info/201...zanka-minsk-23/

dawid_gaszynski - Sro 17 Lut, 2010

Gwardia Wroclaw vs Minchanka Minsk
30D
70-200 2.8 L USM

85 - ISO 3200 1/800 2.8


86 - ISO 3200 1/800 2.8


87 - ISO 1600 1/500 2.8


88 - ISO 3200 1/800 2.8


89 - ISO 1600 1/500 2.8


[ Dodano: Nie 21 Lut, 2010 09:32 ]
Symbolicznie kilka zdjęć

Mistrzostwa Polski w Ju Jitsu Sportowym

Canon 30D
70-200 2.8 L USM
ISO 1600, 1/800 - 1/1000, F2.8

91

92

93

kris_papiez - Czw 25 Lut, 2010
Temat postu: ..............
popisy na skuterach
dawid_gaszynski - Sob 27 Lut, 2010

To z jakiegoś balkonu robione czy jak ? :mrgreen: A może z helikoptera :?: :grin:
lupo57 - Sob 27 Lut, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
To z jakiegoś balkonu robione czy jak ? :mrgreen: A może z helikoptera :?: :grin:


może z wysokiej burty statku

mavierk - Sob 27 Lut, 2010

a może z satelity? albo paralotni? Ewentualnie narysowane z PSie :P
AuThoR - Sob 27 Lut, 2010

84 rulezzzzzzz :mrgreen:
PabloFX - Wto 02 Mar, 2010

Sony A300
Sigma 70-300 APO DG MACRO
ISO 1600 1/500 F5.6

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel

95.


96.


97.


Dopiero zaczynam, wiec wszelkie uwagi mile widziane ;)

dawid_gaszynski - Sro 03 Mar, 2010

Po Sigmie 70-300 5,6 cudów spodziewać się nie należy. 95 i 96 lepsze - 97 słabsze. Niestety ostrość kuleje na wszystkich. Myślę, że można nawet przy takim szkle jakoś to trochę lepiej obrobić. To są oryginalne kadry czy już kadrowałeś ?
PabloFX - Sro 03 Mar, 2010

kadrowałem, niestety jeśli chodzi o obróbkę zdjęć to jestem (jeszcze) zielony. Teraz wiem ze ostrość zdjęcia to największa moja bolączka i nad tym muszę najbardziej popracować. Dzięki ;)
cra89 - Sro 03 Mar, 2010

PabloFX nadzieje ze sie nie pogeniewasz (1 min w PS) ale tak chyba wyglada lepiej a na duzym zdjeciu bylby lepszy efekt


Usjwo - Sro 03 Mar, 2010

cra89 napisał/a:
PabloFX 1 min w PS


Nie kazdego stac na PSa :sad: , ale ja tez jestem za obrobka zdjec :smile:

cra89 - Sro 03 Mar, 2010

Studencka wersja 200zl na mojej uczelni :mrgreen:
PabloFX - Sro 03 Mar, 2010

no niestety nie stać mnie na żadna wersje PS'a ;) także muszę znaleźć jakąś darmową alternatywę, GIMP mnie nie przekonuje jakoś.

Dzisiaj kolejny mecz, postaram się wskazówki wcielić w życie ;)

quake222 - Sro 03 Mar, 2010

PabloFX,
byłem na tym meczu, bardzo jasno oczywiście.
to co przedstawił cra89, po obrobce wogole mi sie nie podoba, oryginaly 100 razy lepsze ;) Jak na 5,6 bardzo gut. Pomysl sobie jak bys mogl tam zaszalec z 2,8.
Pozdrawiam

PabloFX - Sro 03 Mar, 2010

dzisiaj dostałem od kumpla legitymacje prasowa wiec mogłem poszaleć troszeczkę i wiem już jaki będzie następny zakup :P jasna stalka 70mm (są takie, prawda?) ;)
quake222 - Sro 03 Mar, 2010

bardziej 85mm ;PP ale nie lepiej juz dorzucic do 70-200 ? albo sigma 70200 2.8 ?

[ Dodano: Sro 03 Mar, 2010 21:33 ]
a zreszta jezeli nie zarabiasz z fotografi to trzeba byc baaardzo bogaty zeby kupic sobie 70200 2,8 ;d tak o zeby sobie czasem pofocic

dawid_gaszynski - Pią 05 Mar, 2010

Canonowskie 70-200 2.8 kosztuje 4490 czyli biorąc to na raty, na 2 lata płacisz miesięcznie tyle ile wydajesz pewnie na karnet do siłowni czy na piwo w jakiejś imprezowni. Kwestia priorytetów. Gorzej jak ktoś chce mieć obiektyw, chodzić na siłownie i pić piwo :evil:
myslidar - Pią 05 Mar, 2010

Wrocław: Ćwierćfinał o Mistrzostwo Polski juniorek w piłce siatkowej

Canon 7D + 70-200 2.8 IS + 1/640 + ISO 6400

Nie wiem czy już ktoś prezentował sport z takiego ISO, więc można pooglądać. Dodatkowo cropowane.. :mrgreen:

98.


Pełny kadr:


99.


100.


101.



Więcej: http://karolczyk.info/201...ilce-siatkowej/

Przy okazji zachęcam do zapisania się do subskrypcji, niebawem dodam trochę porad i zdradzę kilka tajników tego w jaki sposób osiągam takie efekty..

[ Dodano: Pią 05 Mar, 2010 23:12 ]
quake222 napisał/a:
bardziej 85mm ;PP ale nie lepiej juz dorzucic do 70-200 ? albo sigma 70200 2.8 ?

[ Dodano: Sro 03 Mar, 2010 21:33 ]
a zreszta jezeli nie zarabiasz z fotografi to trzeba byc baaardzo bogaty zeby kupic sobie 70200 2,8 ;d tak o zeby sobie czasem pofocic
Ja tam lubię "tak o sobie pofocic" i nie żałuje na to pieniędzy bo warto. Jak napisał Dawid - kwestia priorytetów :)
dawid_gaszynski - Sob 06 Mar, 2010

30D
70-200 2.8 L USM
ISO różne od 200 do 800, czasy różne ok 1/1000 - 1/1600, ogniskowa 200mm i F2.8

Śląsk Wrocław vs Jagiellonia Białystok

102

103

104

105

106

107

quake222 - Sob 06 Mar, 2010

myslidar, Mam rozumieć, że nie zarabiasz w ten sposób ??
Koledzy potrzebuje pomocy ...
Kupiłem wymażonego canona 30d, oczywiście przesiadka z alfy a350 NIESAMOWITA !!!!
SONY TO NAPRAWDE SYF ... Skutki w zdjęciach zaraz przedstawie ALE !...
Chyba kupiłem uszkodzone body ponieważ zobaczcie co sie dzieje ze zdjęciami...
AUTO Balans puszczam serie 5kl/s i pierwsze zdjęcie jest super kolor a każde następne jakieś jak bym w paincie dorysował ... Prosze was zobaczcie to... http://picasaweb.google.c...873750991634658

generalnie robiłem test na białej kartce z lampą i bez, zdjęcia wychodziły różne, w sensie na tych samych ustawieniach, z tej samej odległości, szła seria ... Teraz niby jest ok, czego to może być wina ? Będę ubiegał się o zwrto kasy, zwłaszcza, że jest to kolega z forum.
ps: Alfa a350 miała lepiej położony guziczek od włączania lampy :D w 30d cieżko mi się przyzwyczaić ale mam narazie 3 dni aparat :D iso 1600 w alfie, a canonie ... SMIECH NA SALI : ) możecie zobaczyć moje poprzednie zdjęcia w tym wątku, a te co zrobiłem teraz... Tak tylko teraz mam jakis glupi problem z kolorem...

[ Dodano: Sob 06 Mar, 2010 22:33 ]
Zdjęcia od 26 są te nieudane. Zrobiłem jakoś 500 wybrałem 20 dobrych ... przepraszam, "dobrych"

dawid_gaszynski - Sob 06 Mar, 2010

Na jakim trybie robiłeś ? M ? Av ? Tv ?

Automatyczny balans kolorów na sali - ogólnie przy sztucznym świetle na hali sportowej - lubi sobie robić niezłe jaja.

30D ... i pomyśleć, że dla mnie to zmora wpędzająca mnie w nerwicę :roll:

myslidar - Sob 06 Mar, 2010

quake222 napisał/a:
myslidar, Mam rozumieć, że nie zarabiasz w ten sposób ??
Koledzy potrzebuje pomocy ...
Kupiłem wymażonego canona 30d, oczywiście przesiadka z alfy a350 NIESAMOWITA !!!!
SONY TO NAPRAWDE SYF ... Skutki w zdjęciach zaraz przedstawie ALE !...
Chyba kupiłem uszkodzone body ponieważ zobaczcie co sie dzieje ze zdjęciami...
AUTO Balans puszczam serie 5kl/s i pierwsze zdjęcie jest super kolor a każde następne jakieś jak bym w paincie dorysował ... Prosze was zobaczcie to... http://picasaweb.google.c...873750991634658

generalnie robiłem test na białej kartce z lampą i bez, zdjęcia wychodziły różne, w sensie na tych samych ustawieniach, z tej samej odległości, szła seria ... Teraz niby jest ok, czego to może być wina ? Będę ubiegał się o zwrto kasy, zwłaszcza, że jest to kolega z forum.
ps: Alfa a350 miała lepiej położony guziczek od włączania lampy :D w 30d cieżko mi się przyzwyczaić ale mam narazie 3 dni aparat :D iso 1600 w alfie, a canonie ... SMIECH NA SALI : ) możecie zobaczyć moje poprzednie zdjęcia w tym wątku, a te co zrobiłem teraz... Tak tylko teraz mam jakis glupi problem z kolorem...

[ Dodano: Sob 06 Mar, 2010 22:33 ]
Zdjęcia od 26 są te nieudane. Zrobiłem jakoś 500 wybrałem 20 dobrych ... przepraszam, "dobrych"
Na sportowych nie zarabiam.

Co do Twojego problemu to raczej jest to częstotliwość migotania świetlówek na hali. Podobny problem zaobserwowałem w pracy, część zdjęć ma inny balans, albo np. w połowie zdjęcie ma inną kolorystykę.. Krótszy czas migawki powinien rozwiązać problem..

quake222 - Sob 06 Mar, 2010

noo dawid.. trosze na innym poziomie jestesmy ;) Szczerze mówiąc nie pamiętam, kombinowałem różnie raz na preselekcji czasu, a raz przysłony.
Generalnie najczesniej na M przysłona od 2-2.8 czas, 1/400-500 iso 1600
Stałka 50mm 1,8 tutaj działała.

[ Dodano: Sob 06 Mar, 2010 23:09 ]
myslidar, hymmm krótszy mi nie potrzebny, bo to co grały te dziewczyny to nie ciężko było "zamrozić" :) Mam wątpliwości właśnie czy jest uszkodzone czy nie, boooo. Booo cykałem dzisiaj wystawe psów i niby jest ok. Impreze [18-stke] też, no i niby ok.
Przejde się na tą sale jeszcze raz i zobacze wtedy. Chociaż, zauwazyłem te przebarwienia odrazu, tam fotografował jakis"profesnionalista" pogadałem z nim, pokazałem mu i nie odezwał się ani słowem... poprosiłem go o parametry jakie mam ustawić, żeby było ekstra. I nie żartował sobie bo był to starszy Pan, a więc.:
- noo przysłon to tak 5.6 [miałem stałke] iso 800 i będzie dobrze, a aparat przy takim ustawieniu przydzielałczas 1/50-60 ; ) podziękowałem za rady. Koleś miał c40d albo 50d i 70-300 f/4-5.6 IS USM jego fotki.. ; http://www.mosir.zielona-...hp?srv=2&id=409

dawid_gaszynski - Sob 06 Mar, 2010

Pytałem o M/Av/Tv, bo prócz tego, że AWB lubi robić jaja to, gdybyś robił na Av dodatkowo te zdjęcia mogłyby "skakać" z poziomem jasności.
skasowany - Sob 06 Mar, 2010

No dawid_gaszynski, kolejna świetna seria! Z naciskiem na 102, 103, 107! :wink:
Usjwo - Nie 07 Mar, 2010

quake222 napisał/a:
. Koleś miał c40d albo 50d i 70-300 f/4-5.6 IS USM jego fotki.. ; http://www.mosir.zielona-...hp?srv=2&id=409


I u niego WB tez lezy, czyli jednak oswietlenie na tej hali. U niego lezy bardziej rowno, moze dlatego ze sprzet lepszy.

quake222 - Nie 07 Mar, 2010

czyli mam uważać to za normalne? Zobacze na innej hali... dawid_gaszynski,
a z jakimi ustawieniami: picture style - element menu odróżniający Canona 30D od swojego poprzednika. Ja kombinowałem różnie dużej różnicy nie widać, ale zdecydowałem się na krajobraz gdzie wyostrzenie jest +4

[ Dodano: Nie 07 Mar, 2010 09:50 ]
spróbuje jeszcze zakutalizować oprogramowanie

edmun - Nie 07 Mar, 2010

a WB Bracketing wyłączony ? :)
jeśli nie to:
Polecam zejść z AWB i ustawić ręcznie na białej kartce, powinien nie skakać. Świetlówki to złe stworzenia są

ophiuchus - Nie 07 Mar, 2010

quake222, a nie da się w C30D ustawić własnego stylu obrazu? Jeśli tak, to może zmodyfikuj sobie "Dokładny" z wyostrzaniem +4 i zapisz jako jedną z nastaw użytkownika. Tam kolory będą ciut mniej nasycone. Poza tym jeśli trzaskasz tylko jpg to opracuj sobie jakąś metodę zmiany balansu bieli w obróbce na kompie, powinno pomóc.
quake222 - Nie 07 Mar, 2010

spokojnie moge pozbyć się tego czerwonego, ale co z tego... Jak z puszki takie foty wychodza to dla mnie jest cos nie tak.

[ Dodano: Nie 07 Mar, 2010 17:28 ]
edmun, nooo bez przesady : ) Będę się bawić jeszcze i powiem co i jak :)
dziekuje za rady ;]

PabloFX - Nie 07 Mar, 2010

Sony A300
Sigma 70-300 APO DG MACRO
ISO 1600 1/500 F4.0-5.6

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - CoprAtlantide Piacenza (ITA) 03.03.2010 CEV Cup

103.


104.


105.


106.


niestety dalej mam problemy z ostrością, próbowałem na manualu cos zdziałać, ale też mydło jest ;/ Macie może jakieś porady jak temu zadziałać?

Usjwo - Nie 07 Mar, 2010

PabloFX napisał/a:

niestety dalej mam problemy z ostrością, próbowałem na manualu cos zdziałać, ale też mydło jest ;/ Macie może jakieś porady jak temu zadziałać?


A na przyklad tak (dwa ostatnie bym jeszcze rozjasnil):
103a.


104a.


105a.


106a.

PabloFX - Nie 07 Mar, 2010

no juz je rozjasnialem i probowalem je jakos 'wyostrzyc', nie chcialem przesadzic w druga strone. widze jednak ze troche 'zapasu' zostalo ;)
edmun - Nie 07 Mar, 2010

dla mnie tylko 106 nadaję się do czegokolwiek.

po kolei:
103 - nie trafiłeś z ostrością. miałeś dominujący środkowy punkt a akcję jednak po lewej
104 - może tak chociaż twarz jednego zawodnika?
105 - niestety znowu coś z ostrością. trafiłeś w akcję, ale w tle przeciwnicy stanowczo odwracają uwagę

myslidar - Nie 07 Mar, 2010

AS-BAU Śląsk Wrocław vs Chrobry Głogów

Canon 7D + 70-200 2.8 + 1/800 + ISO3200

107.


108.


109.


110.


111.


Więcej na: http://karolczyk.info/201...chrobry-glogow/

cybertoman - Pon 08 Mar, 2010

Dobra seria. No 111 jest mocne!
Lotuk - Pon 08 Mar, 2010

111 naprawdę mocne, wręcz przerażające
skasowany - Pon 08 Mar, 2010

Zgadza się! 111 świetne! Gdyby nie te głowy w tle już by takie nie było. Super uchwycone!
Normalnie prawie jak 'My skowany odnoj cepju'... ;)

dawid_gaszynski - Pon 08 Mar, 2010

Slask vs Chrobry
112

113

114

115

116

117

edmun - Pon 08 Mar, 2010

chociaż mocno jeszcze obrobione (zbyt mocno odszumione) to
dołączam się do gratulacji.
111..
wielkie brawa :razz:

Tworas - Pon 08 Mar, 2010

myslidar, 111. REWELACJA ! :grin: pozazdrościć... :wink:
dawid_gaszynski - Pon 08 Mar, 2010

No i zesrało się :roll: Na sali podczas meczu było ciemniej o -2/3 Ev niż zwykle.

Gwardia Wroclaw vs PTPS Pila

70-200 2.8 L USM
30D

ISO 3200, 1/800, F2.8, 200mm

118

119

120

Tworas - Wto 09 Mar, 2010

dawid_gaszynski, a odsłonił byś rąbka tajemnicy jak pozbywasz się szumu ze zdjęć ? :wink:
dawid_gaszynski - Wto 09 Mar, 2010

Tworas : :razz:
Tworas - Sro 10 Mar, 2010

dawid_gaszynski, :twisted:

:wink:

quake222 - Pią 12 Mar, 2010

Mój pierwszy dzien z canonem 30d i stałka 50mm 1.8 ; )
wspomniany wcześniej problem balansu bieli wyregulowałem troche w programie.




121


122


123


124


125


126



Co to za dziwne numerowanie zdjęć, nie czytamy regulaminu kolego!

[ Dodano: Sob 13 Mar, 2010 12:51 ]
jej bardzo przepraszam, zapomniało mi się : )

dawid_gaszynski - Nie 14 Mar, 2010

Slask Wroclaw vs Lechia Gdansk
ISO 1600, 1/800, F2.8, kadrowane z 200mm

127

128

129

130

131

132

icegrub - Nie 14 Mar, 2010
Temat postu: Skoki narciarskie.
Skoki narciarskie Oslo Holmenkollen 14-03-2010 Adam Małysz 2.miejsce.
128.
129.

garreth - Nie 14 Mar, 2010

icegrub, nie widać :(
dawid_gaszynski - Pon 15 Mar, 2010

Szkoda, że samych skoków nie ma.
icegrub - Pon 15 Mar, 2010

Są ale nie są takie super jak sobie wyobraziłem, a to z tego względu że nie byłem w tym miejscu w który mógłbym zrobić nieprzeciętne zdjęcie. Wolałem skupić się na fotografowaniu skoczków bezpośrednio po skoku.
130.

dawid_gaszynski - Pon 15 Mar, 2010

Rozumiem, fakt to problem pełną klatką na 200mm z daleka robić.

Powiem szczerze, że trochę nie widzi mi się sposób wyostrzania zdjęć. Masz aparat w miarę, dobre obiektywy, a jednak jakość finalna zdjęć wydaje mi się, że mogłaby być lepsza.

Edit : One shot AF ? Na sporcie ? F3,5 ? Nie, no ja takich ustawień nie rozumiem :wink:

quake222 - Pon 15 Mar, 2010

A ja nie widze jego zdjęc.
icegrub - Pon 15 Mar, 2010

Jak sam zauważyłeś 200mm na FF, daje to co widać zdjęcie 129 i 130 jest przekadrowane straciło trochę na jakości. Trzeba cieszyć się tym co się ma, zawsze mogło być gorzej!!!
dawid_gaszynski - Pon 15 Mar, 2010

Mam na myśli specyficzne wyostrzanie zdjęcia. F3,5 powoduje, że GO jest jeszcze większa, a One Shot AF powoduje, że ostrość nie będzie dobrana idealnie.
icegrub - Pon 15 Mar, 2010

Jaka twoim zdaniem powinna być przesłona w takiego typu zdjęciach 128,129? Jeżeli robisz zdjęcie modelowi który pozuje jak ustawiasz AF ONE Shot czy Servo? Jeśli chodzi o zdjęcie nr 130 było robione w takich samych ustawianiach jak poprzednio.
dawid_gaszynski - Pon 15 Mar, 2010

Pisałem o ostatnim zdjęciu nr 130.

Nie wiem jaki jest sens dawania przysłony 3,5.
I tak GO jest bardzo duża to na 2.8 byłaby chociaż ciut mniejsza.
Używam zawsze servo, bo przy bardzo małej GO drobny ruch zawodnika - nawet w takiej sytuacji jak na 128, 129 może powodować, że pacjent wypada z GO.
Najbardziej mi przeszkadza mocne ostrzenie całego obrazu na nr 130. Straszne zęby się robią na tych wszystkich liniach.

icegrub - Pon 15 Mar, 2010

Sport nie jest moją najlepsza dziedziną, więc proszę o wyrozumiałość .
131.
132.

dawid_gaszynski - Pon 15 Mar, 2010

Tu nie chodzi o sport. Ja tylko mam pytanie jaki jest cel ustawiania F3,5 a nie 2.8 ?
skasowany - Pon 15 Mar, 2010

icegrub napisał/a:
zawsze mogło być gorzej!!!

Ale podejście, nie ma co! :mrgreen:
icegrub, nie widzę ani jednego zdjęcia i chyba nie tylko ja! :(

icegrub - Pon 15 Mar, 2010

Ten obiektyw kupiłem 1 tydz temu używałem dopiero wczoraj właśnie na tych skokach, nie byłem pewny ostrości na pełnej dziurze wolałem dać o działkę wyżej i mieć spokój. 135mm f2 mam od dawna i jestem pewien ostrości na f2 z 70-200 to moja zabawa od wczoraj. :wink:
Mam w planach 300mm f 2.8.

Nie wiem dlaczego nie widać zdjęć, i zastanawiam się dlaczego część osób je widzi a część nie? Ja używam Mozilla Firefox.

lupo57 - Pon 15 Mar, 2010

ja wszystkie widzę bez problemu :razz:
skasowany - Pon 15 Mar, 2010

lupo57, myślisz, że Ci zazdroszczę? :P
icegrub - Pon 15 Mar, 2010

Niema czego foty słabe.
edmun - Pon 15 Mar, 2010

Niestety ja również nie widzę zdjęć. Chrome i Firefox
Wujek_Pstrykacz - Pon 15 Mar, 2010

Zdjęcia widać, są niezłe, używam Explorera.
szaleniec - Pon 15 Mar, 2010

Nie gadajcie mi się foty podobają!
Widzę wszystkie używam Firefoxa:)

Tworas - Pon 15 Mar, 2010

ja na Chrome tez widzę :razz:
jasiekcom - Sob 20 Mar, 2010

Spory crop :cry: próbki testowania nowego 5dII na zawodach pływackich „bejbiaka”
133

134

135

skasowany - Sob 20 Mar, 2010

jasiekcom, ale żeś zmasakrował! ;) Dlaczego masz wszędzie 1/2000 i ogromne, jak na te warunki, iso? Dużo wolniejszy czas zamrozi ruch, a iso można wtedy do niskiego poziomu obniżyć ;)
Generalnie, sorry, kaszanka jak na taki sprzęt i fotografa ;)

jasiekcom - Sob 20 Mar, 2010

Ruslan, cały czas się uczę nowego body :oops: kombinowałem na różnych ustawieniach nawet nie patrzyłem na exify tych które są tu wrzucone ogolenie na FF mam z dobrym problemy z prawidłowym naświetleniem niby podobnie a jednak inaczej trza :mrgreen: się do tego przyzwyczaić ogolnie fajna pucha choć powiem ze do sportu słabo się nadaje :wink: ale tak jak w sporcie trening czyni mistrza ja mistrzem foto nigdy nie bede :grin: ale obiecuje że bede trenował :wink:
edmun - Sob 20 Mar, 2010

jasiekcom napisał/a:
fajna pucha choć powiem ze do sportu słabo się nadaje

nie zgodziłbym się z tym :neutral:

jasiekcom - Sob 20 Mar, 2010

edmun napisał/a:
nie zgodziłbym się z tym

edmun, do statykie OK ale tam gdzie jest ruch dynamika AF 5dII po prostu słabo się spisuje :???: nie jestem co prawda specem od fotografowania sportu wogóle nie jestem specem od fotografowania :grin: jesli bym miał typowo wybrac puche pod sport to na 100% nie był to 5dII :neutral:

edmun - Sob 20 Mar, 2010

jej przeznaczenie jest inne, ale nie mówmy że nie da się fotografować dynamicznych ujęć sportowych za jego pomocą :)

Wygrzebane z neta:



http://www.flickr.com/photos/nammo/4355418037/ Sport Extreme
http://www.flickr.com/photos/parik/3676889224/

Widocznie jakoś się da :P

jasiekcom - Sob 20 Mar, 2010

edmun, nie twierdze że tym aparatem nie da się zrobić fajnych zdjęć sportowych bo tak na pewno jest z tym że najlepiej jeśli będzie się miało zapas światła i wtedy można sobie przymknąć obiektyw np. do 5.6, na pewno przyda się przy tym doświadczenie z tym aparatem oraz z fotografią sportową którego u mnie jednak brakuje :wink: śmiem jednak twierdzić ze odsetek zdjęć sportowych robionych 5dII które będą trafione będzie zdecydowanie i znacząco mniejszy niż np. 40d sam się o tym przekonałem widoczne to będzie doskonale przy słabszym oswietleniu. Dlatego jeszcze raz powtórzę gdybym się miał zajmować sportem to jeśli bym miał kasę to brałbym 1d III lub 1d IV jeśli nie miałbym kasy do 7d a jeśli miałbym bardzo mało kasy to 50d. Wolałbym mieć może większe szumy gorsza tonalność ale za to zdecydowanie więcej zdjęć trafionych niż wq…. się ze mam fajny kadr ale ostrości poszła sobie do lasu bo AF po prostu niewydolił :wink:
PabloFX - Sob 20 Mar, 2010

Sony A300
Sigma 70-300 APO DG MACRO
ISO 100-400 różne czasy naswietlania, różne przesłony

Wojewódzkie Lekkoatletyczne Mistrzostwa Opolszczyzny w Biegach Przełajowych Kedzierzyn-Koźle 20.03.2010

136


137


138


uwagi tradycyjnie mile widziane.

Usjwo - Nie 21 Mar, 2010

PabloFX napisał/a:

uwagi tradycyjnie mile widziane.


To ja tradycyjnie, wyostrz po zmniejszeniu.
136 lepszy bylby pionowy kadr calej sylwetki to w koncu o biegi chodzi,
138 tu tez pionowo bym widzial i albo cala sylwetka albo brdziej "portretowo"

jasiekcom No maskara, ostrzenie cropow jest ciezkie :wink:

PabloFX - Nie 21 Mar, 2010

juz wiem w czym problem z ta ostrością (chyba), po prostu photobucket podczas pomniejszania coś z tymi zdjęciami robi, że ostrość się zatraca bo jak porównywałem ze zdjęciem na flickru czy na dysku to moim mało wprawnym jeszcze okiem ostrość była lepsza niż na zdjęciu wrzuconym na forum. Następnym razem zwrócę na to uwagę i myślę, że będzie lepiej.
dawid_gaszynski - Nie 21 Mar, 2010

PabloFX : ostrość niestety bardzo słaba. Na 137 widać wyraźnie ostrość metr za tylnym zawodnikiem.

5D MK2 ? Wolny, ale jeżeli chodzi o AF nie wydaje mi się, żeby był wolniejszy niż AF 30/40D, które są leciwymi konstrukcjami. Oczywiście FPS jest wolniejsze, ale to chyba jedyna różnica. Rzecz jasna brak mnożnika powoduje, że raczej trudno robić 70-200 na żużlu czy piłce nożnej, ale biorąc pod uwagę jakość matrycy można sporo kadrować.

Edmun : przykładowe zdjęcie z 5D MK2 z koszykówki ma złapaną ostrość na zawodniku na pierwszym palnie a nie na tym rzucającym - do kosza z czymś takim, a nie do pokazywania w sieci jako dowód, że to dobre zdjęcie :mrgreen:

jasiekcom : po co chciałbyś przymykać obiektyw ? Kiedy słyszę o przymykaniu szkła otwiera mi się nóż w kieszeni. Jak nie trafiasz to traf - cała filozofia :mrgreen: Rób tyle zdjęć, żeby wybrać właściwe.

PabloFX - Nie 21 Mar, 2010

ale wlasnie sam juz nie wiem w czym problem ;/ AF lapie mi elegancko np w centralnym punkcie, naciskam na spust, a i tak wychodzi mydlo. Autofocus mam ustawiony na tryb ciagly. Jakies rady jak chociaz w niewielkim stopniu to zniwelowac?
jasiekcom - Nie 21 Mar, 2010

dawid_gaszynski, nie zgodzę się z Tobą mam zdecydowanie inne odczucia co to porównania AF z 40d i 5dII uważam że w tym pierwszym jest szybszy, co do mnożnika cropa to fakt w 5dII może tego brakować ale jak wspominałeś jest z czego kadrować,
też uważam że nie sztuką jest przymkniecie szkła by złapać ostrość dlatego też jeszcze raz powiem że 5dII nie jest aparatem do sportu choć na pewno da się nim wykonać fajne zdjęcie
dawid_gaszynski napisał/a:
Rób tyle zdjęć, żeby wybrać właściwe.
co do tego to wiesz ja sie sportem nie zjmuję wiec dla siebie samego zawsze sie coś wybierze :wink:
edmun - Pon 22 Mar, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Edmun : przykładowe zdjęcie z 5D MK2 z koszykówki ma złapaną ostrość na zawodniku na pierwszym palnie a nie na tym rzucającym - do kosza z czymś takim, a nie do pokazywania w sieci jako dowód, że to dobre zdjęcie

wiem ale ja o takiej porze jak teraz już po prostu ledwo funkcjonuję i sam nawet nie wiem co jest na ekranie :D

komor - Pon 22 Mar, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Jak nie trafiasz to traf - cała filozofia Rób tyle zdjęć, żeby wybrać właściwe.

Dawid, tak przy okazji, ile razy zmieniałeś już migawkę w swoim 30D? I czy liczysz ile kłapnięć wytrzymuje/wytrzymała?

f11whocares - Sob 27 Mar, 2010

Pare pstrykow z rugby

139


140


141

myslidar - Nie 28 Mar, 2010

Śląsk Wrocław - Korona Kielce

7D + 70-200 2.8 IS + ISO 1600 (cropy)

142.



143.


144.


145.



146.


147.


148.


Więcej zdjęć: http://karolczyk.info/201...rona-kielce-11/

dawid_gaszynski - Nie 28 Mar, 2010

Komor : pierwsza wytrzymała chyba około 130 000, druga 11 000, trzecia 26 000, teraz mam czwartą. 30D mam od około sierpnia 2007.

Slask Wroclaw vs Korona Kielce

30D + 70-200 2.8 L
ISO 1600, 1/800, F2.8, 200mm

149

150

151

152

153

153

154

Usjwo - Nie 28 Mar, 2010

f11whocares Kadry calkiem dobre, jeszcze jakbys obrobke poprawil, szczegolnie kolory, bo jakies takie wyplowiale. Popatrz na zdjecia ponizej, myslidara i david_gaszynskiego. Jeszcze nie wiem jak oni to robia, ale to nie sa zdjecia prosto z puszki :smile:
Ja bym poszedl w tym kierunku:


dawid_gaszynski - Nie 28 Mar, 2010

Oczywiście, że to nie są zdjęcia prosto z puszki. Zdjęcia prosto z puszki to się nadają jedynie do ... obrobienia :mrgreen:
cra89 - Nie 28 Mar, 2010

Dawid, a wrzucilbys przyklad zdjecie z prosto z puszki i takie wypieszczone??
Usjwo - Nie 28 Mar, 2010

Przejzyj watek wstecz, juz gdzies byl oryginal.
cra89 - Nie 28 Mar, 2010

Usjwo napisał/a:
Przejzyj watek wstecz, juz gdzies byl oryginal.


Oswiec mnie bo zdjecia autorstwa Dawida nie znalazlem :roll:

Usjwo - Nie 28 Mar, 2010

cra89 napisał/a:
Usjwo napisał/a:
Przejzyj watek wstecz, juz gdzies byl oryginal.


Oswiec mnie bo zdjecia autorstwa Dawida nie znalazlem :roll:


oryginal - http://forum.optyczne.pl/...r=asc&start=645
i strona wczesniej po obrobce.
Obaj sa mistrzami w obrobce (w tym pozytywnym znaczeniu), kadry zreszta tez sa pierwsza klasa. :smile:

myslidar - Nie 28 Mar, 2010

Myślę, że za jakiegoś 1D Mark minimum wersja III Dawid zdradzi Wam swój sposób obrabiania :mrgreen:
degol - Nie 28 Mar, 2010

dawid_gaszynski, myslidar, świetnie pokazana walka i sportowe emocje :)
myslidar - Nie 28 Mar, 2010

XXXIII Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci Challenge Wratislavia

Ten sport w wykonaniu dzieci nie jest zbyt widowiskowy, ale rybie oczko dodaje mu smaku :mrgreen:

7D + Falcon 8mm + 70-200 2.8 IS + ISO 2500

154.


155.


156.


157.


Więcej zdjęć: http://karolczyk.info/201...ge-wratislavia/

skasowany - Nie 28 Mar, 2010

myslidar, jestem pełen podziwu! Gratuluję! :)
myslidar - Nie 28 Mar, 2010

Dzięki.
dawid_gaszynski - Pon 29 Mar, 2010

Skutki picia wódki ...

Miłosz Karolczyk 7D 200mm 2.8


Krzysztof Ziółkowski 1DMK2 300 2.8


Dawid Gaszyński 30D 200mm 2,8

Usjwo - Pon 29 Mar, 2010

dawid_gaszynski jestes szybki jak rewolwerowiec z dzikiego zachodu (pewnie jeszcze chwasz jednen do torby i wyciagnac nastepny) :wink: :mrgreen:
dawid_gaszynski - Pon 29 Mar, 2010

???
oranżewski - Pon 29 Mar, 2010

dawid_gaszynski, myslidar, zdradźcie coś z tej obróbki! :smile: w photoshopie to robicie? maski wyostrzające?
proszę... :smile:

dawid_gaszynski - Pon 29 Mar, 2010

Nie.
Usjwo - Pon 29 Mar, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
???


Trzy ujecia, kazde innym aparatem :mrgreen:

Ja bym wolal jakbys troche o kolorach powiedzial :grin:

dawid_gaszynski - Pon 29 Mar, 2010

Przecież jest napisane kto jest autorem każdego z tych ujęć. Widać też czym robione.

Nikt nikomu nie broni iść na mecz i próbować. Nikt nikomu nie broni usiąść do komputera i obrobić zdjęć. To jest proste jak budowa cepa. Jeżeli komuś nie wychodzi to widocznie albo nawet nie próbował, albo próbował za mało.

Kolory ? AWB.

Usjwo - Pon 29 Mar, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Przecież jest napisane kto jest autorem każdego z tych ujęć. Widać też czym robione.


Faktycznie, cos niedoczytalem :oops: , myslalem ze to Twoje z trzech aparatow :lol: .

dawid_gaszynski napisał/a:
Kolory ? AWB

Nie chodzi o balans, tylko nasycenie, jaskrawosc itp., bo to przeciez nie prosto z puszki

dawid_gaszynski - Pon 29 Mar, 2010

Kod:
Faktycznie, cos niedoczytalem :oops: , myslalem ze to Twoje z trzech aparatow :lol: .

Różne rzeczy robię, ale jeszcze nie doszedłem do tego, żeby trzema różnymi aparatami zrobić w czasie sekundy zdjęcia :roll:

No skoro mówisz, że podoba Ci się nasycenie,balans i kontrast ... to co ja mogłem zmieniać ? :roll: Nasycenie , balans i kontrast :mrgreen: Przecież każde zdjęcie inaczej się obrabia więc nie ma recepty gotowej i uniwersalnej :mrgreen:

Endryou - Nie 04 Kwi, 2010

Na przywitanie, kilka moich wypocin z turnieju finałowego Pucharu Polski siatkarek.
Witam i zapraszam.

158.



159.



160.



161.



162.




Pzdr

ophiuchus - Nie 04 Kwi, 2010

Endryou, dzię dobry, zdjęcia pierwsza klasa :] w sumie są tak dobre, że nic więcej nie jestem w stanie napisać, tylko się przyglądam.
Tworas - Pon 05 Kwi, 2010

Endryou, no zdjęcia bardzo fajne :mrgreen: jak dla mnie na poziomie Dawida i myslidar-a (ale ja się nie znam jak by co :razz: ) mam tylko pytanko o sprzęt i może prośbę o pisanie na jakich parametrach i jakim sprzętem są robione foty tak jak to robią koledzy wymienieni wyżej? :) i może przyjmiemy taka zasadę by do zdjęć ( tych lepszych chociaż ) od razu dopisywać parametry i sprzęt ? :razz: :smile:
Endryou - Wto 06 Kwi, 2010

Dzięki za miłe przyjęcie :smile:
Tworas, myślę, że do Dawida i Miłosza jeszcze sporo brakuje :grin:
Dopisze parametry, bo widzę, że takie zwyczaje tutaj panują.
Wszystkie robione D300+70-200 2.8VR. 158, 159, 160 - ISO 1600, 1/800 F2.8. 161, 162 - ISO 2000, 1/1000 F2.8

Pzdr

Tworas - Wto 06 Kwi, 2010

Endryou napisał/a:

Tworas, myślę, że do Dawida i Miłosza jeszcze sporo brakuje :grin: ...

dlatego napisałem, że się nie znam :razz:

tak czułem, że to D300 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Andrzej Olender - Nie 18 Kwi, 2010

Kilka klatek z wczorajszego wypadu na pobliski skatepark :)

163.

164/165.

166.

167.

168.

169.

ophiuchus - Nie 18 Kwi, 2010

Andrzej Olender, były ofiary w ludziach? ;)
Andrzej Olender - Nie 18 Kwi, 2010

ophiuchus napisał/a:
Andrzej Olender, były ofiary w ludziach? ;)


Bez ofiar :)
Ale mało brakowało bym sam był ofiarą gdyż zbyt blisko podszedłem, rower mało mi nie wylądował na plecach ;)

oranżewski - Nie 18 Kwi, 2010

super! chętnie bym takie pofocił :cool:
najlepsze 164/165 :cool:
pozdr

Usjwo - Pon 19 Kwi, 2010

Formula 1 GP China 2010, wczorajszy wyscig.
Niestety jak sie siedzi na trybunach w jednym miejscu to nie ma szans na zbyt roznorodne kadry. Kiedys gdzies pisalem ze 200mm wystarcza w 99%, to dodam ze oprocz ptakow to nie dotyczy takze F1 :mrgreen: . niestety wszyskie to duze cropy wiec jakosc srednia :oops: . No nic do nastepnego wyscigu jeszcze caly rok wiec trzeba uzbierac na TC2.0 :mrgreen:

170.


171. Ten na czele to Witalij.


172.


173.


174.


175.


176.


177.


178.


179.


180.


181.


Chyba wyrobilem limit za caly rok :grin: [img]

oranżewski - Pon 19 Kwi, 2010

na 172 i 173 widać, że wyciągałeś kolory (żółty, czerwony) bo bardzo świecą te bolidy :wink:
Usjwo - Pon 19 Kwi, 2010

fotomaszewski napisał/a:
na 172 i 173 widać, że wyciągałeś kolory (żółty, czerwony) bo bardzo świecą te bolidy :wink:


E tam wyciagalem..., poprawialem "plastyke" :wink:
Zreszta na wszystkich, kolory z puszki sa malo kolorowe :mrgreen: . Te dwa to akurat najwieksze cropy (prawie 100%), wiec najbardziej widac.

oranżewski - Pon 19 Kwi, 2010

Usjwo, a jaka pucha i szkło?
Usjwo - Pon 19 Kwi, 2010

40D + 70-200 2.8 IS
Endryou - Wto 20 Kwi, 2010

To może coś z basketu :grin: Co prawda trochę z szuflady ale zawsze. Mecz z 7.04.2010 między PBG Basket Poznań a Polpharmą Starogard Gdański.

182. D700+70-200 2.8VR, ISO1800, 1/800, F2.8



183. D700+70-200 2.8VR, ISO3200, 1/800, F2.8



184. D700+70-200 2.8VR, ISO3200, 1/800, F2.8



185. D300+70-200 2.8VR, ISO1600, 1/640, F2.8



186. D700+70-200 2.8VR, ISO3600, 1/800, F2.8



187. D300+70-200 2.8VR, ISO2000, 1/640, F2.8



188. D300+70-200 2.8VR, ISO2000, 1/640, F2.8





Pzdr

bhpchmiel - Wto 20 Kwi, 2010

Miny mają takie jakby się chcieli pozabijać :mrgreen:
myslidar - Sob 24 Kwi, 2010

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów

7D + C70-200 2.8 IS + kadrowanie

189.


190.


191.


192.


193.


A tutaj kibice w hołdzie ofiarom katastrofy samolotu w Smoleńsku:
194.

dawid_gaszynski - Sob 24 Kwi, 2010

Slask Wroclaw vs GKS Belchatow
ISO 100-640
30D
70-200 2.8 L


195

196

197

198

199

200

201

202

203



oranżewski - Nie 25 Kwi, 2010

202 jest genialne :grin: :mrgreen:
PabloFX - Nie 25 Kwi, 2010

201 tez :) Widac ze Sebek pracuje ciezko na nowy kontrakt :D
zwirek210 - Pon 26 Kwi, 2010

Ponieważ sport to nie tylko bieganie i skakanie za czymś okrągłym potocznie zwanym piłką. To troche was oderwe od tematu piłeczek.

204.



205.



206.



207.


dawid_gaszynski - Pon 26 Kwi, 2010

Canon 70-200 2.8 L USM
Canon 30D

Sparta Wroclaw vs Stal Gorzow

208

209

210

211

212

starr - Pon 26 Kwi, 2010
Temat postu: Teraz parę moich pod ocenę
23-25 kwietnia 33 Rajd Elmot

213.


214.


215.


216.


217.


218.


219.


Przy okazji ma ktoś patent na przepalania białych elementów na samochodach i zachowaniu elementów w cieniu?

PabloFX - Pon 26 Kwi, 2010

starr numeruj zdjecia, latwiej oceniac je wtedy
edmun - Pon 26 Kwi, 2010

208 - 210
jak dla mnie miodzio, ladne kolory, dynamiczne kadry, ladna glebia. gratuluje. ja juz nie moge sie doczekac az pojade mecz

komor - Pon 26 Kwi, 2010

starr, poprawiłem numerację, pamiętaj na następny raz, jeśli nie wiesz o co chodzi to zajrzyj do Regulaminu, punkt 26.
zwirek210 - Pon 26 Kwi, 2010

220.



221.



222.



223.



224.



225.


Usjwo - Pon 26 Kwi, 2010

starr Ja bym podkrecil troche kolory. Ciasiniej wykadrowal, zeby troche nabraly dynamiki. I najwazniejsza rzecz to wyostrzyc po zmniejszczeniu.
zwirek210 U ciebie wolalbym tez ciasniej i wyostrzyc.

[ Dodano: Pon 26 Kwi, 2010 21:32 ]
a i nowa seria doszla, wiec kolory tez :mrgreen: Pierwsza seria byla lepsza

dawid_gaszynski - Pon 26 Kwi, 2010

Też mi się to ciśnie na usta, że ostrości nie widać ... nawet z D700 u zwirek210. Co do motorków to nie rozumiem trochę, bo ani to panoramowanie, ani zamrożenie ruchu.

starr : masz problemy z mocnymi kontrastami ? Każdy ma :mrgreen: Kombinuj w poziomach, wyciągaj z cienia a lekko ściemniaj jasne odcienie. W takich sytuacjach chyba zawsze robić jaśniejsze niż ciemniejsze zdjęcia.

W kwietniowym Digital Foto Video polecam lekturę o fotografach sportowych z PAPu.

zwirek210 - Pon 26 Kwi, 2010

dawid_gaszynski Dlaczego twierdzisz ze to nie panoramowanie. Przeciez paning jak sam skurczybyk. Robiłem tez czyste zamrożenie niestety nie ukazywały dynamiki wydarzeń dlatego wolałem zrobic śledzenie. Duzo ciekawiej niz fotka zamrozona. Co do ostrości to z pokora musze przyznac ze zyletki nie sa ale tez nie mydła. Niestety to były pierwsze moje fotki D700 a dodam że szkło mam bardzo średniej jakośc, co sami wiecie odgrywa kluczowa role. Myślałem nadtym żeby je wrzucic w kolorze ale były zbyt nudne i proste, dlatego uciekłem się do takowej obróbki. Co do kadrów jak widac 222 jest mocno z kadrowane i niestety nie ukazuje miejsca wydarzenia ani nie ma punktu odniesienia co do wysokości i prędkości skoków. Totez inne kadry ukazuja bardzie obszerny obraz. Myśle ze sie wybronilem. Ale dzieki za Uwagi zawsze sa cenne :)
Usjwo - Pon 26 Kwi, 2010

zwirek210 napisał/a:
Przeciez paning jak sam skurczybyk.


Na 223, tylko za wczesnie wytartowales. Na innych szprychy mozna policzyc :mrgreen:

zwirek210 napisał/a:

Myślałem nadtym żeby je wrzucic w kolorze ale były zbyt nudne i proste, dlatego uciekłem się do takowej obróbki.

To chciaz i kombinezon trzeba bylo podkolorowac i troche zycia mu nadac. W koncu jaskrawe, kolorowe motory i kombinezony sa jednym z waznych elemetow tego sportu :mrgreen:

zwirek210 napisał/a:

Co do kadrów jak widac 222 jest mocno z kadrowane i niestety nie ukazuje miejsca wydarzenia ani nie ma punktu odniesienia co do wysokości i prędkości skoków.

Co do predkosci to wydaje mi sie ze ciasne kadry lepiej ja ukazuja, co do wysokosci to tylko 222 jest "wysokie", reszta ma tlo.

zwirek210 napisał/a:

Co do ostrości to z pokora musze przyznac ze zyletki nie sa ale tez nie mydła. Niestety to były pierwsze moje fotki D700 a dodam że szkło mam bardzo średniej jakośc, co sami wiecie odgrywa kluczowa role


Wyostrzac po zmniejszaniu niestety zawsze trzeba


a mozna i szprychy troche rozmyc

zwirek210 - Pon 26 Kwi, 2010

Usjwo Dziękuje za uwagi i podpowiedź w obróbce. Az wstyd sie przyznac ze nie wyostrzyłem po zmniejszeniu :( . Dobry pomysł z tymi szprychami :)
Usjwo - Pon 26 Kwi, 2010

zwirek210 napisał/a:
Usjwo Dziękuje za uwagi i podpowiedź w obróbce. Az wstyd sie przyznac ze nie wyostrzyłem po zmniejszeniu :( . Dobry pomysł z tymi szprychami :)


To tak dla dokonczenia tematu. To byl "motion blur" dla calosci oprocz motocykla (nie liczac szprych). Robiac dokladnie trzebaby jeszcze popracowac nad kolami, (opony sa cale ostre) bo ostrosc powinna sie plynnie rozmywac .Przy panningu ostrzejsza jest ta gorna czesc, lacznie ze szprychami.

zwirek210 - Pon 26 Kwi, 2010

Na szczeście narzedzia PS są mi dobrze znane choc czasem o nich zapominam.
f11whocares - Pon 26 Kwi, 2010

Tak dla wiekszej roznorodnosci, amerykanski futbol poczatek sezonu
226


227

228


..... i regaty wioslarskie
229


230

zwirek210 - Wto 27 Kwi, 2010

No to jeszcze dwie fotki z wyścigów pojazdów zdalnie sterowanych. Strasznie ciezko te maleństwa uchwycić na panoramowaniu.

231.



232.


myslidar - Wto 27 Kwi, 2010

Ja nie rozumiem po co się tak upierać na tym panoramowaniu, jakby to było sukcesem zdjęcia..
zwirek210 - Wto 27 Kwi, 2010

myslidar Ja nie uważam panoramowania jako konieczności. Jednak dzieki takiemu sposobowi fotografowania mozna w pewien sposób przekazac pewne rzeczy których nie widac na zdjęciu zamrozonym, choćby prędkość. Przy panoramowaniu osoba ogladajac zdjęcie ma punkt odniesienia pozwalajacy ocenic prędkość przemieszczanego sie obiektu. Jednak zdjęcia typu frozen równiez sa bardzo interesujące. Sam widzisz że jak robiłem zdjęcia z pokazu Stunt to zamrażałem fotki ale taki sposób fotografowania na tych autkach był poprostu nudny. Wiec jakos chciałem ozywić atmosfere.
edmun - Wto 27 Kwi, 2010

myslidar, a ja będę się upierał, bo panoramowanie dodaje zdjęciu dynamiczności i zazwyczaj ożywia barwy
myslidar - Wto 27 Kwi, 2010

Zależy co się fotografuje. Jednak i tak wole zamrożone zdjęcia, wypadki, wywrotki, to jest ciekawe. Jak Ci się uda coś takiego złapać to i tak będzie 100 razy lepsze o panoramowania.
edmun - Wto 27 Kwi, 2010

taa.. tylko w słoneczny dzień skrócenie czasu migawki zrobi nawet amator z alfą ustawiając tryb sportowy, a panoramowanie to już delikatnie wyższa technika :)
Ale co kto lubi :D

myslidar - Wto 27 Kwi, 2010

Tutaj się nie zgodzę, panoramowanie to jest coś co robi na początku praktycznie każdy amator. Sport to jedna z trudniejszych dziedzin fotografii, skoro jest taka prosta to dlaczego mało kto pokazuje zdjecia na poziomie Dawida, a panoramowanie przewija się przez ten wątek x razy?
edmun - Sro 28 Kwi, 2010

robi, ale z jakim skutkiem ?
nie chcę tutaj nikogo krzywdzić ale ostatnio przewinęły się zdjęcia F1, które zamrożone w ruchu nie wyglądają wcale za ciekawie. a takie mini samochodziki RC nawet po panoramowaniu wyszły ładnie

ale tak jak mówiłem, kwestia gustu. a uchwycić ten moment... no cóż... nie wiedziałem że aż o tak wysokim poziomie mówimy :razz:

dawid_gaszynski - Sro 28 Kwi, 2010

Tak jak nie każdy facet z widłami jest Posejdonem tak też nie każde zdjęcie zrobione na byle jakim dłuższym czasie jest godnym miana urywającego głowę z hełmem panoramowanego zdjęcia roku.

Dla mnie te motorki pokazane na dwóch cyklach są ni w ch... ni w oko. Ani to konkretne zamrożenie - ani panoramowanie. Wyszło jak dla mnie mydło jakieś takie, bardziej jak poruszenie. Chyba po prostu zła obróbka, bo z D700 spodziewałbym się bardzo ostrych zdjęć. Wtedy to co jest ostre będzie ostre, a samo panoramowanie rozmyje tylko tło...

Przy sportach motorowych i innych jeździdłach panoramowanie czasem daje fajny efekt, ale często kończy się płaczem - szczególnie kiedy na długim czasie dojdzie do wypadku. Wtedy nici ze zdjęć.

Co do pokazania prędkości to są różne drogi do tego. Bez względu czy to boks czy żużel. Ja lubię zamrozić coś - i wcale nie umniejsza to dynamiki. Widać, że jest to zatrzymany ułamek sekundy kiedy spod kół strzela zamrożony żwir albo kiedy dookoła głowy trafionego boksera widać dziesiątki zamrożonych kropel tryskającej wody.

Usjwo - Sro 28 Kwi, 2010

edmun napisał/a:
robi, ale z jakim skutkiem ?
nie chcę tutaj nikogo krzywdzić ale ostatnio przewinęły się zdjęcia F1,


Eee tam zaraz krzywdzic, optyczne to nie pensja dla grzecznych panienek, jak cos nie tak to trzeba walic z grubej rury, te zdjecia po to tu sa.

edmun napisał/a:

które zamrożone w ruchu nie wyglądają wcale za ciekawie


Przez poprzednie trzy lata robilem panning, wiec troche takich zdjec mam. Poza tym panning na torze tez nie wyglada efektownie, bo za tlo robi asfalt (no chyba ze robi sie z poziomu asfaltu, ale tam to nie kazdy moze, a i wyscigu nie bardzo widac). W tym roku, zmienilem sektor i polowalem na wyjscie z zakretu tak jak na 180 (co najmniej dwa bolidy) i jeszcze jakby bylo uniesone kolo jak na 173 to by mi wystarczylo. Niestety 200mm okazalo sie zdecydowanie za krotko, a i to uniesone kolo trzebaby robic z dolu. Jak sie robi taka seria to dobrze jak jest i panning i zamrozenie wtedy nie wyglada to monotonie. Niestety jak sie siedzi na widowni to wszystkie zdjecia za podobne. Dla urozmaicenia moglem wstawic ze dwa panningowane z zeszlego roku :wink: :mrgreen:


edmun napisał/a:

... no cóż... nie wiedziałem że aż o tak wysokim poziomie mówimy :razz:

My tu zawsze rozmawiamy na najwyzszym poziomie :razz:

komor - Sro 28 Kwi, 2010

myslidar napisał/a:
Jednak i tak wole zamrożone zdjęcia, wypadki, wywrotki, to jest ciekawe.


dawid_gaszynski napisał/a:
panoramowanie czasem daje fajny efekt, ale często kończy się płaczem - szczególnie kiedy na długim czasie dojdzie do wypadku. Wtedy nici ze zdjęć.


Czuć z daleka, że to reporterzy piszą. Wiecznie żądni krwi… :) Nie wszyscy tutaj szukamy kadrów pod kątem newsów (choć oczywiście wszyscy chcielibyśmy być na waszych miejscach, tam, gdzie zwykły śmiertelnik nie ma wejścia).

dawid_gaszynski - Sro 28 Kwi, 2010

Komor : jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Fotografowanie wypadków nie wyklucza fotografowania sportu dla samego sportu. Jak ktoś nie jest w stanie złapać faceta lecącego w powietrzu w jedną stronę, a jego motoru w drugą to się zaczyna biadolenie, że to nieetyczne itd.

Sporo zdjęć z piłki robiłem swojego czasu przez płot - nie mając akredytacji. Cóż jak się chce to można. Tylko trzeba chcieć.

komor - Sro 28 Kwi, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Cóż jak się chce to można. Tylko trzeba chcieć.

Trudno się z tym nie zgodzić.

zwirek210 - Sro 28 Kwi, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Dla mnie te motorki pokazane na dwóch cyklach są ni w ch... ni w oko. Ani to konkretne zamrożenie - ani panoramowanie.


Zanim kolejny raz sie wypowiesz przeczytaj czyjąś odpowiedź. Juz wczesniej biadoliłes nad ostrością i paningiem. Jak juz ci wczesniej wytłumaczyłem co oczywiscie nie raczyłeś nawet przeczytać. To były moje pierwsze fotki z D700 i po zatym mam niestety słabo szklo a ze wzgeldów finansowych nie stac mnie na lepsze. Po drugie nie jestem fotoreporterem dopiero co zaczynam próbowac pstrykać sport bardziej jako hobby. Po trzecie juz pisałem ze zapomniałem je wyostrzyc w PS.Po zatym o co ci chodzi z tym ze to nie paning i nie zamrożenie. Na paru jest zamrożenie jak na 205,207 a na paru paning jak 223 czy 232. . Cenne sa uwagi takie jakie dał mi np: Usjwo. Powiedział co spartoliłem i pokazał jak poprawic. I z nim sie zgodze.

dawid_gaszynski - Sro 28 Kwi, 2010

Wszyscy piszą na każdym kroku, że chcą usłyszeć co myśli się o ich zdjęciach, a jak człowiek powie to się zaczyna...

Guzik mnie interesuje jaki masz sprzęt. To nie domowe przedszkole gdzie ktoś będzie bił brawo tylko dlatego, że bardzo się starałeś i wszyscy się tu lubimy. Jakoś moich widzów nie interesuje, że mam rozlatujące się kilkuletnie 30D. To moja sprawa. Zdjęcie samo ma się obronić. Jeżeli jakoś działa na ocenę kwestia sprzętu to tylko w sytuacji kiedy ktoś prymitywnym gówienkiem pokroju pudełka po butach umie osiągnąć przyzwoity efekt. W drugą stronę - kiedy ktoś ma topową puszkę działa to tylko jako wzmożona krytyka jego twórczości.

Zaczynasz robić zdjęcia ? Spoko. Nikt Ci tu nie grozi śmiercią lecz jedynie zwraca uwagę, że zdjęcia są takie sobie.

Pisząc, że zdjęcia są nijakie miałem na myśli to, że zdjęcie zamrożone wcale nie jest zamrożone, a to panoramowane bardziej wygląda na poruszone niż faktycznie panoramowane.

Widziałem w akcji D3 - czyli rzecz bardzo podobną do D700 z podpiętą pierdziawką 50-500 F6.3 - i efekt dawał radę więc o ile nie masz szkła MF to powinieneś dusić sporo z tego sprzętu.

Endryou - Sro 28 Kwi, 2010

zwirek210, tutaj akurat muszę się zgodzić z Dawidem. Tłumaczenia, że to było pierwszy raz z D700 do mnie nie trafiają wogóle. Sam miałem przyjemność, nie tak dawno, pierwszy raz fotografować użyczoną mi wspaniałomyślnie D700. Nie miałem najmniejszych problemów z opanowaniem tej puszki. Efekt można zobaczyć nawet w tym wątku :)
Drugą sprawą jest brak lepszego szkła. Z całym szacunkiem, ale warunki do fotografowania nie były chyba najgorsze i tak jak pisze Dawid chyba można było wycisnąć więcej. Może trzeba było zainwestować w szkło a nie w body? Chyba, że to pierwsza puszka i taki secik sobie zestawiłeś :) Wtedy to zupełnie inna para kaloszy :)

Pzdr

zwirek210 - Sro 28 Kwi, 2010

Endryou Określając to iz szklo mam kiepskie miałem namyśli to iż czesto nie trafia mi AF w zamieżony punkt. Jak pstrykałem kumpla nikkorem to również miałem fotki żyletki. Po drguie nie rozumiem kwesti że musisz się znim zgodizć . W jakiej niby kwesti przeciez ja nie zaprzeczam ze te zdjecia nie sa super ostre. Ale stwierdzenie Dawida że motorki sa ni w chu.. ni w oko jest poprostu idiotyczne i mnie obraża. Sporo zdjec juz widziałem i wiem ze te fotki nie sa takei złe. Po prostu zle je obrobiłem zapominajac o wystrzeniu po zmniejszeniu. Jesli chodzi o szkło to zamierzam kupić cos lepszego w przeciągu paru miesięcy, narazie wolałem zmienić puszke gdyz dostałem dobra cenę za moja starą którą sklep wzial w rozliczeniu. Dziwisz sie jeszcze ze nie zyletki choc z d700 myslę że na tyle fotografujesz ze wiesz ze jesli chodzi o ostrosc to większa zasługa lezy po stronie szkła. Nie ma co porównywać fotek z obiektywu za 6000 zł z obiektywem za 800 zł. I zakończmy juz ten temat. Bo to bez sensowna dyskusja.
myslidar - Sro 28 Kwi, 2010

Młoda Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

Canon 7D + 70-200 2.8 (ISO 100-1600) + crop

233.


234.


235.


236.


237.


Więcej zdjęć: http://karolczyk.info/201...zaglebie-lubin/

dawid_gaszynski - Sro 28 Kwi, 2010

Canon 70-200 2.8 L
Canon 30D
Slask Wroclaw vs Zaglebie Lubin
ISO 200-800
238


239


239


239


239

skasowany - Czw 29 Kwi, 2010

myslidar, dawid_gaszynski, dobrze dajecie! ;) Porównując 233. i 238 muszę przyznać, że zdjęcie Dawida prezentuje się sympatyczniej. Na 238 światło wygląda zdecydowanie lepiej, niż na 233, chociaż było identyczne. Myslidar, może trochę skracaj czasy, bo generalnie większość Twoich jest mocno 'jasna'... ;)
myslidar - Czw 29 Kwi, 2010

To nie może być prawdą, są ludzie, którzy twierdzą, że 7D robi ciemniejsze zdjęcia :mrgreen:
dawid_gaszynski - Czw 29 Kwi, 2010

Kwestia trochę innego balansu bieli, innego wyciągnięcia z cieni i tego, że tym razem zrobiłem ciut ciemniejsze. Zazwyczaj robię bardzo jasne.
zwirek210 - Czw 29 Kwi, 2010

Powiedzcie panowie jakich mniej więcej czasów się trzeba trzymać żeby tak zamrozić ruch. Czy 1/800 wystarczy czy trzeba iść w krótsze czasy.

[ Dodano: Czw 29 Kwi, 2010 09:13 ]
I tak z ciekawość czy wy cykacie takie imprezy w RAW czy to z JPG obrabiacie

dawid_gaszynski - Czw 29 Kwi, 2010

1/800 robię na sztucznym świetle przy ISO 1600 kiedy i tak zdjęcia nie wychodzą jakoś bardzo jasne. Przy 1/800 na piłce, przy szybkim poruszeniu obiektywem za lecącym zawodnikiem trawa niestety się rozmazuje. Powyżej 1/1000 już jest znacznie lepiej. Na takim meczu w części oświetlonej boiska było i 1/4000 - przy czasach typu 1/500 czy 1/640 w zacienionej części boiska trzeba było albo podnieść ISO albo liczyć się z jakimś poruszeniem czy rozmyciem.

Inna sprawa, że jest to rzecz względna. Znam osobę w pełnym tego słowa znaczeniu profesjonalnie trudniącą się sportem, która cykała mecz na 1/160 zdaje się twierdząc, że owszem nogi i ręce są poruszone, ale skoro twarz jest ok to spoko.

Ja tylko JPG. Wyszperaj wątki o RAW-JPG, bo zaraz znów tu będzie zadyma.

myslidar - Czw 29 Kwi, 2010

Ja jestem kombinator i czasem robię w RAW, np tu: http://karolczyk.info/201...tow-bez-bramek/ czy są lepsze czy gorsze to trudno stwierdzić, akurat tutaj były dobre warunki oświetleniowe.

Moim zdaniem to też kwestia aparatu/matrycy, u Dawida z 30D wychodzą lepsze z JPG niż u mnie z JPG (kolory, ostrość, szczegóły). Natomiast jak robię z RAW to mam wrażenie, że akurat z 7D zachowuje się więcej szczegółów niż z JPG. Ale z drugiej strony ostrość jest zupełnie inna.

zwirek210 - Czw 29 Kwi, 2010

Oki. Dzięki. Poprawiłem pare fotek i zostawiłem w kolorze czy teraz jest troche lepiej ?

240.



241.



242.



[ Dodano: Czw 29 Kwi, 2010 12:09 ]
I ostatnie pytanie czym sugerujecie sie w doborze przysłony. Światłem czy GO ? No bo wieksza szansa na ostre zdjecie przy większej przysłonie no ale wtedy światło nam spadam.

myslidar - Czw 29 Kwi, 2010

U mnie coś nie teges wyglądają, jakby poruszone.
dawid_gaszynski - Czw 29 Kwi, 2010

Praktycznie zawsze robię na 2.8. Podoba mi się możliwie mała GO. Jeżeli obiektyw domykam to tylko dlatego, że w niewielu przypadkach mała GO przeszkadza. Na przykład chcąc pokazać kibiców na trybunie wolę pokazać wszystkie rzędy ostre. Wtedy w miarę możliwości zwalniam na czasie, ale domykam szkło. Nigdy natomiast nie domykałem szkła jako metody na zwiększenie celności. To pozory są przecież. AF musi trafić i tyle. Wprawne oko i tak zobaczy na 4 czy 5.6, że trawa nie jest ostra tam gdzie powinna. Używanie TV i domykanie szkła to maniera chyba rodem z analoga widoczna u niektórych starszych wiekiem zawodowców gazetowych. Jakoś mniejsze przywiązują znaczenie do efektu a większe do łatwości pracy.

Te dwie fotki są robione na 1/500. To czas - jak już pisałem ni w pięć ni w dziesięć. Ani to nie zamrozi ruchu idealnie, ani też nie da wyraźnego efektu panoramowania. Tło jest stosunkowo ostre, a sam obiekt zdaje się być mydlany. Koło ani nie jest zamrożone, ani nie stanowi smugi jaką uzyskałbyś panoramowaniem.

Jaki masz obiektyw ?

oranżewski - Czw 29 Kwi, 2010

a mi się podobają, bo zamroził motocykl, a koła są w ruchu. jestem na tak ;)

p.s. pewnie sigma 70-300apo ;)

dawid_gaszynski - Czw 29 Kwi, 2010

No jak ten motocykl jest ostry i zamrożony to faktycznie zaczynamy relatywizować pojęcie jakości i ostrości.

Jak dla mnie to albo ten obiektyw trafił przed obiektem albo coś tu jest nie tak. Wygląda jak typowe nietrafione zdjęcie.

Monastor - Czw 29 Kwi, 2010

fotomaszewski, przyjrzyj się tym motocyklom trochę lepiej, bo żyleta to to nie jest ;)
zwirek210 - Czw 29 Kwi, 2010

OCzywiscie że zyleta to nie jest :) ale juz chyba lepsze od moich poprzednich. A mój obiektyw to stary nikkor 70-300 1:4-5.6 G. Jest on strasznie lekki i na 300 mm strasznie widac drgania reki. I chyba ma FF. Musze go przetestowac i skorygowac to w body bo teraz moge :) .
dawid_gaszynski - Czw 29 Kwi, 2010

Teraz zostaje Ci tylko na szkło zbierać :roll:
oranżewski - Czw 29 Kwi, 2010

Cytat:
fotomaszewski, przyjrzyj się tym motocyklom trochę lepiej, bo żyleta to to nie jest ;)

ale jest ostrość (w sensie, że ostrości nie ma, bo rzeczywiście jest chyba ff). owszem, nie ma żylety, ale ostrość jest ;)

dawid_gaszynski - Czw 29 Kwi, 2010

fotomaszewski : należysz może do kółka niewidomych fotografów ? Jeżeli tak to chylę czoła.
zug - Czw 29 Kwi, 2010

fotomaszewski napisał/a:
ale jest ostrość (w sensie, że ostrości nie ma, bo rzeczywiście jest chyba ff). owszem, nie ma żylety, ale ostrość jest

aczkolwiek poniekąd :roll: :P

skasowany - Czw 29 Kwi, 2010

zwirek210 napisał/a:
OCzywiscie że zyleta to nie jest :) ale juz chyba lepsze od moich poprzednich. A mój obiektyw to stary nikkor 70-300 1:4-5.6 G. Jest on strasznie lekki i na 300 mm strasznie widac drgania reki. I chyba ma FF. Musze go przetestowac i skorygowac to w body bo teraz moge :) .


Już nie chce mi się wybierać innych fragmentów Twoich wypowiedzi, ale ostatnio masz tendencję zrzucać to i owo na sprzęt... ;) Zamiast tyle siedzieć na forum idź na jakiś mecz i popróbuj z tym co masz... Do skutku! ;)

oranżewski - Pią 30 Kwi, 2010

Cytat:
fotomaszewski : należysz może do kółka niewidomych fotografów ? Jeżeli tak to chylę czoła.


nie każdy, kto próbuje sił w sporcie, musi być profesjonalistą z super sprzętem. jak ktoś chce pokazać zdjęcia z 70-300 to czemu ma nie pokazać? to jest jedynie potępianie tych, którzy mają instrumenty takież.

Sigma 70-300APO rządzi
;)

zwirek210 - Pią 30 Kwi, 2010

Ruslan niestety masz troche racji, te fotki nie sa idealne nie tylko ze wzgledu na obiektyw ale jak i równiez na moje umiejętność. Nigdy sie nie uważałem za profesjonaliste aczkolwiek sam do wszystkiego musiałem dochodzić bez pomocy innych co nie jest łatwe. Cóż pozostaje mi dalsza edukacja :)
myslidar - Pią 30 Kwi, 2010

Impel Gwardia Wrocław – PTPS Piła (0:3)

Canon 7D + 70-200 2.8 (ISO 3200)

243.

244.

245.

246.

247.


I jeszcze panie:
248.

249.

250.


Więcej zdjęć: http://karolczyk.info/201...w-ptps-pila-03/

edmun - Sob 01 Maj, 2010

249 potężny back-focus ;) ;)
myslidar - Sob 01 Maj, 2010

Chyba blond-focus :mrgreen:
Wujek_Pstrykacz - Sob 01 Maj, 2010

BF znaczy blond focus ha ha :lol:
dawid_gaszynski - Sob 01 Maj, 2010

Canon 70-200 2.8
Canon 30D
Sparta Wroclaw vs Unia Leszno
ISO 200-800

251

252

253

254

255

256

oranżewski - Nie 02 Maj, 2010

jak zwykle b.dobre :wink:
mam propozycję. kiedyś widziałem porównanie jak wstawiłeś zdjęcie przed i po obróbce. wstaw jeszcze z jedno takie, bo lubię to oglądać :mrgreen: hmm? :wink:

dawid_gaszynski - Nie 02 Maj, 2010

do zdjęcia 256

1/2000
ISO 640
200mm
2.8
Po skadrowaniu 1268x769 pixeli

Żeby mieć taki kadr z aparatu trzeba mieć 400mm i z tego i tak trzeba kadrować. Tu jest kadrowane z 200mm. W sieci jest ok - w druku zaczynają się schody.

cumulus - Nie 02 Maj, 2010

GSMP Korczyna

1000d C EF-S 55-250mm

257:


258:


259:


260:


Wszelka krytyka mile widziana ;)

oranżewski - Nie 02 Maj, 2010

dawid_gaszynski, dzięki wielkie :wink: lubię patrzeć na takie porównanie :smile:
no właśnie tak mnie ciekawiło czy umiesz też obrabiać do odbitek 20x30cm ;)

cumulus, mnie wciągnęło 258. po prostu mną "kręci" jak patrzę na samochód i tor :roll: :wink:

PabloFX - Nie 02 Maj, 2010

Wojewódzka Opolska Gimnazjada Młodzieży Kędzierzyn-Koźle 30.04.2010

Sony A300 + Kit 18-70

261.



262.



263.

cumulus - Nie 02 Maj, 2010

dawid_gaszynski najbardziej podoba mi się 251 i 253. Dzięki temu, że pokazałeś zdjęcie prosto z puszki, uświadamia to początkującym (takim jak ja) jak ważna jest obróbka zdjęć. No i dobry obiektyw to podstawa ;)

Ps. B o g d a n dzięki za to, że pomogłeś mi podjąć decyzję co do obiektywu :wink:

dawid_gaszynski - Nie 02 Maj, 2010

fotomaszewski napisał/a:
dawid_gaszynski, dzięki wielkie :wink: lubię patrzeć na takie porównanie :smile:
no właśnie tak mnie ciekawiło czy umiesz też obrabiać do odbitek 20x30cm ;)


Jeżeli obrabiasz zdjęcie z myślą o druku w A4 to robisz to jeszcze inaczej niż pod internet. Oczywiście, że jakość takiego małego kadru na A4 byłaby słaba, ale i na to są jakieś tam sposoby poprawy efektu.
Pomijam oczywistą sprawę, że wiele zależy od jakości papieru i druku.

cumulus napisał/a:
dawid_gaszynski najbardziej podoba mi się 251 i 253. Dzięki temu, że pokazałeś zdjęcie prosto z puszki, uświadamia to początkującym (takim jak ja) jak ważna jest obróbka zdjęć. No i dobry obiektyw to podstawa ;)

Wszystko jest ważne. Zarówno zrobienie zdjęcia, odpowiedni wybór zdjęcia z serii, odpowiednia obróbka...

henk - Pon 03 Maj, 2010

264

dawid_gaszynski - Pon 03 Maj, 2010

264. wydaje mi się, że lepiej to przodem pokazać, żeby było widać grymas zawodnika. Ewentualnie jak tyłem to tak, żeby było widać w oddali bramkę.
henk - Pon 03 Maj, 2010

Mam podobne ujęcia od przodu, ale nie mam zgody na publikacje facjaty.
dawid_gaszynski - Pon 03 Maj, 2010

Brzmi to jakby przynajmniej został sfotografowany Diego Maradona w trakcie porannego prysznica, a "publikacja" miała się wiązać z pokazaniem tego nie na Optyczne lecz w The New York Times :mrgreen:
Djwalkman - Pon 03 Maj, 2010

henk, zamazać facjatę. Mam pytanie - Czy można wykorzystać czyiś wizerunek bez zgody, ale bez żadnego zarobku?
oranżewski - Pon 03 Maj, 2010

a to nie jest tak, że w trakcie wykonywania zawodu można daną osobę fotografować?
szaleniec - Wto 04 Maj, 2010

No to może ja spróbuję swych sił;)

Polonia Kępno vs KKS Kalisz

265.


266.


267.


268.


269.


Proszę walić prosto z mostu o wadach zdjęć bo chcę się uczyć ;P
Jak z kadrowaniem? Ciaśniejsze kadry czy może tak być?

maziek - Wto 04 Maj, 2010

Ja tam się na "szporcie" nie znam ani nie interesuję, więc zdjęcia takie oglądam czysto estetycznie. W Twoim wypadku z tego punktu widzenia szkaradne tło zabija sprawę. Kiedy się patrzy naocznie to mózg świetnie filtruje to co nas interesuje od tła, ale na zdjęciach to "wyje". Pomijam tu drobiazgi typu, że większość zdjęć nie jest pionowa, pierwsze w ogóle jest słabe jakościowo no i ogólnie to nie wszystkie kadry pokazują coś interesującego. Przykładowo na tym pierwszym ponieważ nie ma piłki, to nie wiadomo o co chodzi - czy ten zawodnik z prawej potknął się cofając :) ?

Dla mnie największy potencjał ma 268, nie ze względu na piłkarzy, ale na "publikę". Jeśli to crop to bym je nieco przekadrował ale pokazuje bardzo ciekawą sytuację - na ładnej murawie grają eleganccy panowie, a ogrodzeniem wyje rzeczywistość no i jest wątek "rodzajowy" w postaci dzikich (jak rozumiem) fanów. Jest i piłka.

Było prosto z mostu jak chciałeś, na ogół trzymam gębę na kłódkę ;) .

lancer - Wto 04 Maj, 2010

Kilka shotów z Tor Poznań
tutaj wszystkie:
http://niezepsujwspomnien.pl/download/torpoznan/

297.


298.


299.

szaleniec - Wto 04 Maj, 2010

maziek, jeśli chodzi o 265 to rzeczywiście nie ma piłki bo była dość daleko;) i już prostuje ten zawodnik się nie potknął on kopnął piłkę;)
Wszystkie zdjęcia to cropy niektóre dość duże! I pewno przez to jakość jest słaba, najgorzej chyba właśnie z 265:/

A jeśli chodzi o boisko to niestety mecz był rozegrany na innym boisku bo główne jest w remoncie! A to jest tak "ładnie" opłotowane i kibice stoją sobie na skarpie, ja w sumie też robiłem zdjęcia zza siatki bo nie miałem za dużo czasu:/
Ale dzięki za słowa krytyki:)
Czy na każdym ujęciu musi być piłka?

PabloFX - Wto 04 Maj, 2010

265 w ogole chyba nieostre jest, przynajmniej u mnie ono tak wyglada jakby ostrosc nie byla trafiona. Ja jak robie zdjecia sportowe z pilka to z reguly odrzucam zdjecia gdzie nie ma pilki, chyba ze cos soba reprezentuja (jakis 1% zdjec gdzie nie ma pilki). Chyba przesadziles z wyostrzaniem bo strasznie sie to rzuca w oczy na elementach typu mniejsze napisy itp ale to moze byc problem mojego monitora/oczu :D ogolnie jak chcesz konkretnych rad to chyba najkonkretniej Ci pomoga myslidar albo dawid_gaszynski, oni sie chyba na fot. sportowej najlepiej znaja na tym forum ;)
szaleniec - Wto 04 Maj, 2010

PabloFX napisał/a:
jak chcesz konkretnych rad to chyba najkonkretniej Ci pomoga myslidar albo dawid_gaszynski, oni sie chyba na fot. sportowej najlepiej znaja na tym forum ;)


I też na nich tu najbardziej liczę i zarazem się boję ;P że mnie zmiażdżą!;P

maziek - Wto 04 Maj, 2010

szaleniec napisał/a:
maziek, jeśli chodzi o 265 to rzeczywiście nie ma piłki bo była dość daleko;) i już prostuje ten zawodnik się nie potknął on kopnął piłkę;)
No ja się domyśliłem, że on kopnął :) .
Cytat:
Czy na każdym ujęciu musi być piłka?
Myślę, że na zdjęciach z żużla można sobie darować ;) ;) .

A serio to myślę, że może jej nie być tam, "gdzie jest niepotrzebna" - w sensie że nie potrzebuje jej zamysł i kompozycja. Inaczej pierwsza myśl, to że fotograf o ułamek sekundy za późno nacisnął spust migawki.

darek-dorado - Wto 04 Maj, 2010

szaleniec, zgadzam się w 100% z maziek, 'iem, do tego dodam jeszcze, że na kilku fotkach boisko się przewraca, to chyba niedopuszczalne absolutnie.
P.S. Z tą piłką w żużlu - dobre :mrgreen: ma kolega ciętą ripostę!

dawid_gaszynski - Sro 05 Maj, 2010

szaleniec :

Masz ciemny obiektyw, który na 300mm ma F5,6. Jedyna metoda, żeby mieć możliwie małą GO to łapanie zawodników, którzy są możliwie blisko na 300mm. Usiądź sobie za linią bramkową (usiądź będzie lepsza perspektywa) i czekaj aż jakiś dżentelmen będzie leciał do pola karnego z piłką, a zapewne za nim/przed nim obrońca. Wtedy łap coś. Będzie stosunkowo blisko, możliwe, że w miarę dynamicznie. Będą blisko więc na 300mm GO będzie w miarę mała. Fotografowanie na F5,6 przy 100 czy 200mm mija się z celem.

265
Nie ma piłki - nie ma zdjęcia.

Cytat:
Czy na każdym ujęciu musi być piłka?


Oczywiście, ze nie musi. Musi być to jednak wtedy zdjęcie, które nie pokazuje czegoś co bez piłki funkcjonować nie może. Takie zdjęcie wygląda po prostu na zrobione o ułamek sekundy za późno. Jak złapiesz na zbliżeniu zawodników łapiących się za szmaty to faktycznie piłka nie jest niezbędna, ale jak pokazujesz moment kopnięcia piłki bez niej to rzuca się w oczy brak gały.

266
I po co tam jest 133mm ogniskowej skoro mogło być 300mm ? F6,3 też nie wiem po co. Masz przez to dużą GO. Wyostrzasz i ostrzy Ci się wtedy wszystko - stąd taki a nie inny efekt.

267
Jak chcesz złapać zawodnika to przede wszystkim nie z tyłu. Poczekaj przy rzucie rożnym jak zawodnicy będą blisko w polu karnym. Wtedy twarze są z grymasami, przepychają się, są blisko więc znów tło się nawet jakoś rozmyje.
GO jest już jakaś sensowniejsza. Sam porównaj sobie gdzie stał ten zawodnik. Łap ich w takim dystansie właśnie na 300mm.

268
100mm F4 - na takim czymś zawsze tło będzie ostre. Zaryzykuj i fotografuj 200-300mm. Jak już złapiesz główkę to przynajmniej tło się rozmyje i będzie klimat na zdjęciu.

Analizuj zdjęcia innych pod kątem tego z jakiego miejsca je robią i w jakich momentach gry. Pamiętaj, że im większa odległość zawodnika od tła tym tło będzie bardziej rozmyte. Fotografuj więc tak, żeby zawodnik był blisko Ciebie, ale żeby za jego plecami daaaaleeeko był płot itd.

Staraj się łapać piłkę przynajmniej na 1/800. Wolniej to tylko takie ...... jak zbliżenia zawodników.


Koniec porad - wrzuć monetę...

szaleniec - Sro 05 Maj, 2010

Witam!

Plum dynk dynk cyk i moneta już w środku ;)

Dajesz tu fajne wskazówki bo nie wiedziałem ze mała GO jest tu tak ważna i właśnie jak wyostrzałem to prawie wszystko wkoło zawodnika a nie samego zawodnika:/
Ale czy mała GO nie będzie zbyt mała? Że zawodnik będzie "ostry" a już piłka przy jego nodze nie? W sumie to w takim wypadku powinno się ostrość łapać właśnie na piłce, mam rację?

Na 265 tym bez piłki to w sumie ja ją uciąłem przy kadrowaniu :/ a nie chciałem zostawiać bo zdjęcie wyszło by trochę nieforemne;)

I z tego co czytam to chyba jedziesz na Manualu,co?

A z tą ogniskową na 300 się troche bałem bo czytałem o tym obiektywie że na tej ogniskowej jest do bani ale będę jeszcze próbował i zobaczymy co mi wyjdzie!

Widzę też że Ty dość ciasno kadrujesz i pokazujesz przeważnie dwóch tylko niekiedy więcej zawodników a czy moje kadry są jeszcze w miare czy lepiej jakby tyczyły się tylko tych co są przy piłce?

A i ktoś tam pisał że jakieś zdjęcie "leci" no może tak być :oops: ale wiesz jaka ta Sigma z osłoną ciężka ;P a zdjęcia z ręki walone :) w sumie troche je prostowałem w Gimpie ale widać że za mało:/

Czyli podsumowując to próbować jak największą ogniskową przy jak najmniejszej GO i z czasami odpowiednimi do zamrożenia ruchu, heh proste :roll:
Aha i wysokie ISO żeby można było uzyskać w miarę szybkie czasy?
No i do tego jeszcze wyłapać świetne kadry i później zasiąść przy obróbce - prościzna :mrgreen:
No nic jak tylko będę miał możliwość to pójdę na mecz i wykorzystam dane mi tu wskazówki i wtedy zobaczymy:D
Dzięki wielkie:)

dawid_gaszynski - Sro 05 Maj, 2010

O zbyt małą GO się nie bój. Na 300mm 5,6 GO nigdy nie jest taka mała.
PabloFX - Pią 07 Maj, 2010

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów

298.

dawid_gaszynski - Pią 07 Maj, 2010

Jakie masz szkło ?

Wszystko byłoby ok, gdyby ostrość była na obrońcy.

PabloFX - Pią 07 Maj, 2010

SIGMA APO 70-300 dodatkowo wczoraj mi sie AF popsul wlasnie jade do chorzowa naprawiac na gwarancji. Objawy: silnik Af blokuje sie na oo i AF ma problem z lapaniem ostrosci, caly mecz walczylem z tym.
Tomasz_ - Sob 08 Maj, 2010

dawid_gaszynski,
Świetne komentarze, aż mi szkoda ze naprzód je nie czytałem a później poszedłem robic zdjecia.
Pierwszy raz robiłem zdjecia na meczu piłki nożnej, a tu kilka z nich z meczu miedzyzakładowego CoolGray <-> Rebo
Szkło to Canon 70-200 2.8 IS USM + Canon 5 D Mark II
Po przyciśnięciu na zdjecia pokażą się większe :-)

301


302


303


304

jasiekcom - Sob 08 Maj, 2010

Tomasz_, 394 świetnie uchwycone :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dałbym jedynie znacznie ciaśniejszy kadr
edmun - Sob 08 Maj, 2010

jasiekcom napisał/a:
394 świetnie uchwycone

wiem że literówka, no ale znowu w przyszłość :D :D

jasiekcom - Sob 08 Maj, 2010

edmun, jak zwykle na posterunku dzięki i miał być 304 :oops:
PabloFX - Sob 08 Maj, 2010

To ja jeszcze dodam z walki o medal Plusligi :D

Drutev

305.


wiem, że tak na raty ale po prostu dopiero z czasem zaczynają mi sie niektóre zdjęcia na tyle podobać, że mogę je chyba bez większego wstydu pokazać, ale to czy trzymaja jakikolwiek poziom to juz Wy oceńcie ;)

myslidar - Sob 08 Maj, 2010

Cały myk polega na tym, żeby złapać akcje w tym momencie, gdy piłka jest blisko zawodnika :) Ten kadr jest za szeroki jak dla mnie.
PabloFX - Sob 08 Maj, 2010

Tak wiem, zazwyczaj kieruje sie tym kryterium (a nawet bardzo czesto) jednak tutaj jakos mi osobiscie podoba sie tak jak jest :D

To moze wrzuce w takim razie jeszcze jedno, tutaj juz chyba pilka jest dostatecznie blisko zawodnika? :mrgreen: (wiem ze szumy widac, ale to i tak nic w porownaniu z tym, jak to wyglada prosto z puszki ;) )

306.


myslidar - Sob 08 Maj, 2010

Lepiej, dobrze by było jeszcze bardziej skadrować.
Tomasz_ - Nie 09 Maj, 2010

Nr. 301 gdzies trafilo

takze powtorka
301


Poprawione 304


Wujek_Pstrykacz - Nie 09 Maj, 2010

301 dalej nie widać, a 304 śmieszne :razz:
Tomasz_ - Nie 09 Maj, 2010

Wujek_Pstrykacz,
Normalna tragedia :-( z tymi zdjeciami.
Człowiek synchronizuje Aperture z Flickr, przerobi jedno zdjęcie, synchronizuje jeszcze raz, a te by...... przerabia nazwy innych zdjec. Do tylka taka robota. Tak sie mozna bawic caly czas i zasmiecac forum.
To ja wstawie jeszcze jedno teraz inne zdjecie, moze nie bedzie problemos
307

myslidar - Nie 09 Maj, 2010

Młoda Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Canon 7D + 70-200 2.8 IS (ISO 100-400)

308.

309.

310.

311.


Więcej zdjęć: http://karolczyk.info/201...ast-gliwice-34/

Strzała - Nie 09 Maj, 2010

309 nieźle mu z buta wjechał :D
dawid_gaszynski - Pon 10 Maj, 2010

Sparta Wrocław vs Polonia Bydgoszcz
70-200 2.8
30D
ISO 100-800, 200mm, 2.8

312

313

314

315

316


Z meczu, który już pokazał Myślidar fotki będą później.

[ Dodano: Pon 10 Maj, 2010 18:19 ]
70-200 2.8 L USM
30D
ISO 100-400

Slask Wroclaw vs Piast Gliwice - Mloda Ekstraklasa

317

318

319

320

321

322

323

324

rusio18 - Wto 11 Maj, 2010

LKS RUDNIK - LKS WISŁA STRUMIEŃ 0:2

325.


326.


327.


328.


329.



LKS WISŁA STRUMIEŃ - KS NIERODZIM 5:0


330.


331.


332.


333.


334.


335.


336.


337.



LKS WISŁA STRUMIEŃ - BŁYSKAWICA KOŃCZYCE WIELKIE (JUNIORZY)

338.


339.


340.


341.


342.
[/QUOTE]

dawid_gaszynski - Wto 11 Maj, 2010

Dla mnie tylko 329 ma sens. Jest całkiem przyjemne. Przycięty but to nie jakiś tam wielki problem.

Nigdy nie zrozumiem natomiast
- domykania i tak ciemnego szkła
- akcji sportowych bez piłki
- perspektywy gdzie trwa w tle sięga po głowy zawodników z pierwszego planu
- fotografowania tyłem zawodników
- robienia zdjęć pod światło

myslidar - Wto 11 Maj, 2010

Moim zdaniem mogą być bez piłki, jak jest coś rzeczywiście ciekawe, ktoś kogoś kopie w głowę i tego typu akcję. I to raczej w drodze wyjątku niż reguły.
dawid_gaszynski - Wto 11 Maj, 2010

Cytat:
309 nieźle mu z buta wjechał

Nic mu nie wyjechał. Kopał w piłkę. Między butem a niebieskim zawodnikiem to tam z 30 cm masz :roll:

Na 302 spory back-focus jest. Kilka zdjęć mi się nie pokazuje.

306. Jakbyś na 70mm dał F4 czy 4,5 - bo nie wiem jakie to szkło jest to miałbyś krótszy czas.

Usjwo - Wto 11 Maj, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:

Nigdy nie zrozumiem natomiast
- domykania i tak ciemnego szkła


Bo te szkla pewnie nie sa demonami ostrosci, a wieksza GO pozwoli zniwelowac bledy BF/FF. Nie kazdego stac na super Lki :cry: , ze o warsztacie jak Twoj nie wspomne.
Ja zdjec nie widze wiec nie wiem czy za ciemne bylo, czy GO za duza. W drugim przypadku blurowac w PSopodobnych trzeba.

dawid_gaszynski napisał/a:

Nigdy nie zrozumiem natomiast
- perspektywy gdzie trwa w tle sięga po głowy zawodników z pierwszego planu
- fotografowania tyłem zawodników
- robienia zdjęć pod światło


... i wszystkie idealy fotografow artystow i rzemieslnikow siegnely bruku... :wink: :mrgreen: :mrgreen:

oranżewski - Wto 11 Maj, 2010

Usjwo napisał/a:
dawid_gaszynski napisał/a:

Nigdy nie zrozumiem natomiast
- domykania i tak ciemnego szkła


Bo te szkla pewnie nie sa demonami ostrosci, a wieksza GO pozwoli zniwelowac bledy BF/FF. Nie kazdego stac na super Lki :cry: , ze o warsztacie jak Twoj nie wspomne.

nie chodzi o niwelowanie wad ustawiania ostrości podkręcając GO, ale o to, że na pełnej dziurze instrumenty 70-300@~300 są po prostu pod względem żylectwa nie do przyjęcia.

edmun - Wto 11 Maj, 2010

Co by nie było, że wypadłem z obiegu (p.s. brakuje mi jaśniejszego szkła, na każdym zdjęciu ISO od 1000 do 1250)

343. A ten skąd się tu wziął?


344. Nuda... nic się nie dzieje


345. Ucięte


346. Nie ucięte na następnym okrążeniu


347. Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie, ale patrzeć w tym samym kierunku

dawid_gaszynski - Wto 11 Maj, 2010

Ujswo :

Mówisz o niecelnym szkle ? Zamiast sobie przeszkadzać można sobie pomóc. Robiąc zdjęcia siedząc sprawiasz, że AF ma większą szansę trafić. Robiąc ich więcej i porządnie przesiewając wybierasz tylko najlepsze. Robiąc ze światłem, a nie pod światło też sprawiasz, że AF jest efektywniejszy. Zamiast domykać ciemne szkło lepiej jest zamrozić dobrze ruch.

Tego o ideałach nie zrozumiałem...

[ Dodano: Nie 16 Maj, 2010 16:47 ]
Śląsk Wrocław vs Arka Gdynia
70-200 2.8 L
30D
ISO od 400 do 1600 czasy 1/800-/1600

348

349
- po

- przed

350

351

352

353

354

355

356

rusio18 - Sro 26 Maj, 2010

Jeżeli to nie jest żadna tajemnica, proszę jakimi technikami tak bardzo fajnie wyostrzasz zdjęcie na dodatek idealnie wygładzasz ??

Dziękuję za udzielone odpowiedzi.

dawid_gaszynski - Sro 26 Maj, 2010

Cytat:
Jeżeli to nie jest żadna tajemnica

Owszem - jest to tajemnica :wink:

Cytat:
proszę jakimi technikami tak bardzo fajnie wyostrzasz zdjęcie na dodatek idealnie wygładzasz ??

Gdybym wyjawił jak obrabiam zdjęcia mógłbym stracić życie. Tajemna sekta znająca sekret kombinowania przy komputerze jak też obrobić zdjęcie z pewnością za to mnie zlikwiduje.


Cytat:
Dziękuję za udzielone odpowiedzi.

Proszę bardzo :cool:

rusio18 - Czw 27 Maj, 2010

To może przynajmniej mi powiesz gdzie mogę nabyć takie "tajemnicze" techniki obróbki zdjęć ? :)
Endryou - Czw 27 Maj, 2010

Trochę egzotyki na naszych boiskach :)
Kozły Poznań kontra Silesia Miners. Wygrana Kozłów 12:7.

Nikon D300+70-200 2.8VR+TC1.4 (ISO 200-450)

357.



358.



359.



360.



361.



362.



363.




Pzdr

dawid_gaszynski - Pią 28 Maj, 2010

Endryou zdają się być jakby nieostre albo poruszone. Na jakich czasach robiłeś ?
maziek - Pią 28 Maj, 2010

358, 361 bardzo dobre. Obecnie ze wskazaniem na 361, ale IMO 358 byłoby lepsze, tylko przeszkadza mi krzywy kadr (ale może tak wyszło).

P.S. dawid_gaszynski - 363 - świetna mina :) . A bo ja wiem, a może sobie zagłówkuję, a może nie...

dr11 - Pią 28 Maj, 2010

W 363 dobry moment, nawet murawa zaczęła fruwać ;)
Endryou - Pią 28 Maj, 2010

Cholera Dawid pierwszy to piszesz, że wydają się nieostre. To na pewno nie czasy, bo nie wchodziłem powyżej 1/1000. Szczerze mówiąc też wolę trochę ostrzejsze ale ostatnio dużo uwag zbierałem, że przeostrzam i teraz po zmniejszeniu trochę się hamowałem z wyostrzeniem :) Oryginały nie są złe, także wnioskuje, że mógłbym jeszcze trochę podostrzyć po zmniejszeniu. Jedynie w 357 i 363 ostrość poszła trochę do tyłu na buty :) ale to już moja wina. Myślę jednak, że aż tak to nie razi :)
Fajnie, że się podobają. Dziękować wszystkim za opinie :)

Pzdr

f11whocares - Pon 31 Maj, 2010

Endryou, 361 jest swietne.

kilka z niedzielnego latania...
364

365

366

367

magdabis - Sro 02 Cze, 2010

368

http://farm1.static.flick...c47f2ba3d_b.jpg

Zdjęcie przekracza dozwolony rozmiar. goltar

WidMo - Sro 02 Cze, 2010

magdabis, próba panoramowania???? Kadr psuje trochę ten pachołek. Bo samo zdjęcie bez pachołka jest bardzo fajne:D
dr11 - Sro 02 Cze, 2010

magdabis, 368 - Jarek?
Usjwo - Sro 02 Cze, 2010

I zaraz go mod wywali bo za duze. To przez to przednie kolo uciete? Generalnie bardzo dobre.
maziek - Sro 02 Cze, 2010

Ha, a ja myślałem, że to nie pachołek, tylko linia mety :) .
kufer88 - Czw 03 Cze, 2010

młody, mały ale wariat :cool: tor koło Piły i niespodziewany spontan :wink:
368.

369.

370.

371.

372.

373.

374.

Usjwo - Pią 04 Cze, 2010

kufer88 Cos nieostre te twoje zdjecia i kolory troche za mocne (szczegolnie niebieski)
dawid_gaszynski - Pią 04 Cze, 2010

Endryou : no niestety, ale ja to tak oceniam, że z ostrością coś jest nie tak. Trochę mi to przypomina zdjęcia, na które narzekał Myślidar z tego forum kiedy jego Sigma 70-200 niby trafiała, ale trudno było dokładnie wskazać ostre miejsce.
PW - Pon 07 Cze, 2010

375

376

377

kliknij aby powiększyć

zug - Pon 07 Cze, 2010

PW, praktyczne trzy takie same ujęcia.
wszystkie kadry centralne mogłeś chociaż wykadrować :wink:

dr11 - Pon 07 Cze, 2010

Eee, na 376 załapał się szambowóz ;)
Za daleko i może perspektywa mogłaby być niższa (z przykuca ;) ).

Rafiii - Pią 11 Cze, 2010

Miastko 2010.
378

zwirek210 - Nie 13 Cze, 2010

Drift made in Poland. Trzeci etap polskich zawodów w driftingu odbył się w na Torze wyścigowym na Miedzianej Górze tuż koło Kielc. A tu parę fotek z tej imprezy.

379.



380.



381.



382.



383.



384.



385.


dr11 - Nie 13 Cze, 2010

O, ten z 382 się zsuwa ;)
trupek83 - Nie 13 Cze, 2010

..dr11, przez Twój komentarz uśmiałem się do łez... trafne :lol:
zug - Nie 13 Cze, 2010

zwirek210, ujęcia fajne tylko szkoda że tylnych kół nie "rozmyłeś" ;)
zwirek210 - Pon 14 Cze, 2010

Zug Nie chciałem za bardzo wpędzać sie w obróbkę. Po zatym to jest drifting wiec w tym momencie poślizgu tylne koło się nie kręci. Myslę że kolega Trupek83 sie ze mna zgodzi ze im mniej zbędnej obróbki tym lepiej. Bo czasami granica pomiedzy zdjeciem a grafika staje sie zbyt mała :) .

[ Dodano: Pon 14 Cze, 2010 15:08 ]
Dodam jeszcze pare fotek.

386.



387.



388.



389.


edmun - Pon 14 Cze, 2010

zwirek210 napisał/a:
Po zatym to jest drifting wiec w tym momencie poślizgu tylne koło się nie kręci

Oj nie zawsze, nie zawsze. Przecież najlepsze maszyny do driftingu swoją mocą przeniesioną na tył napęd wymiatają :razz: :razz:

zwirek210 - Wto 15 Cze, 2010

Edumn. Nie zrozumiałeś mnie do końca chodziło mi o konkretna część poślizgu. Zeby autko sie ładnie sunęło musi być moment gdzie koła na chwile są zablokowane. Apotem pełny gaz i jak juz zbliża sie do krawędzi zakrętu no to but i wychodzimy z niego. Te maszynki miały po jakieś 400 500 KM. Także było czym rwać.
edmun - Wto 15 Cze, 2010

Wiem wiem :) Stąd też buźka... kurcze ostatnio był pokaz we Wrocławiu w driftingu (DriftOpen czy jakoś tak) a ja musiałem na nudny żużel jechać :D
zwirek210 - Wto 15 Cze, 2010

Edmun Nie martw sie bedzie jeszce sporo takich imprez w Polsce . Za to na żużlu sa efektowne wywrotki :) . A tu jedna malutka stłuczka, urwany tylni zderzak i jednemu guma z koła spadła :)
dr11 - Wto 15 Cze, 2010

zwirek210, druga seria bardziej mi przypadła do oka ;) W ogóle to fajnie panoramujesz :)
kmosw - Wto 15 Cze, 2010

zwirek210, efektowne na żużlu to są mijanki, wywrotki są niebezpieczne ;)
zwirek210 - Wto 15 Cze, 2010

dr11Dziękuje ciesze sie bardzo ze komus sie podobaja. Kmosw oczywiście masz racje wypadki sa niebezpieczne i nigdy ich nikomu nie zycze choc znam fotografów co sie tylko modla o jakas krakse tak zeby mieli ciekawe foty. Ale to jest dla mnie smutne i zenujace podejście.
edmun - Sro 16 Cze, 2010

zwirek210, często stoję na murawie, ale uwierz mi że tacy fotografowie co tylko na kraksę liczą, to szybko lądują z powrotem za bandą :)
Nie ukrywam, że od czasu do czasu fajnie to złapać w kadrze, ale jak stoisz kilka metrów od zawodnika, to aż się serce kraja żeby jak najszybciej mu pomóc i żeby się to więcej nie działo. Ból fotoreporterki (choćby sportowej)

quake222 - Czw 17 Cze, 2010

ktoś powie nie ta pora no aleee :)
c30d+ 100-300 4.5-5.6 usm ;]
iso 1250 migawka 1/500 bodajże.
f-4.5



zrobiłem razem 20 zdjęc i wyszło jedno fajne ;d tak o sobie. z przypadku;)

nozomi - Czw 17 Cze, 2010

390.


391.


392.


393.


394.


395.


396.


397.


398.


399.
http://img18.imageshack.us/img18/9417/62309165.jpg

[ Dodano: Czw 17 Cze, 2010 23:51 ]
400.


401.


402.


403.


404.


405.


406.


407.


[ Dodano: Czw 17 Cze, 2010 23:58 ]
408.


409.


410.


411.

dawid_gaszynski - Nie 20 Cze, 2010

Pro Fight V
ISO 1600-3200
30D + 70-200 F2.8 + 17-40 F4

412

413

414

415

416

417 tak http://www.sportowyexpres...-zdjecie/1305/1 robiłem to :

418

418

419

skasowany - Pon 21 Cze, 2010

dawid_gaszynski, dobre!
Usjwo - Pon 21 Cze, 2010

a najlepsze 419
mavrik - Pon 21 Cze, 2010

no Dawid mnie również one pochłonęły szczególnie ostatnie trzy.
dawid_gaszynski - Wto 22 Cze, 2010

kmosw
Cytat:
efektowne na żużlu to są mijanki, wywrotki są niebezpieczne

Mijanki przynajmniej we Wrocławiu zdarzają się raz na ruski rok :cool:
Wywrotki niebezpieczne są dla żużlowców - fotograf co najwyżej może nietrafić z AF :shock:

edmun
Cytat:
często stoję na murawie, ale uwierz mi że tacy fotografowie co tylko na kraksę liczą, to szybko lądują z powrotem za bandą

Ja tam nic nie widzę w staniu na murawie. Duża GO jest. Co najwyżej start można łapać jak taśma idzie w górę. Ewentualnie jak ktoś lubi panoramowanie.
O wiele więcej - również pod kątem wypadków - można zrobić stojąc za bandą.

zwirek210
Cytat:
oczywiście masz racje wypadki sa niebezpieczne i nigdy ich nikomu nie zycze choc znam fotografów co sie tylko modla o jakas krakse tak zeby mieli ciekawe foty. Ale to jest dla mnie smutne i zenujace podejście.

Jestem smutny i żenujący w takim razie, ale nic nie jest bardziej dla widza emocjonujące niż bezwładnie latające kończyny po ekranie.

edmun - Wto 22 Cze, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Ja tam nic nie widzę w staniu na murawie. Duża GO jest. Co najwyżej start można łapać jak taśma idzie w górę. Ewentualnie jak ktoś lubi panoramowanie.
O wiele więcej - również pod kątem wypadków - można zrobić stojąc za bandą.

mi chodziło raczej, że osoby które tylko na wypadki liczą, nie są mile widziane, ale nie wiem jak tam u was we Wrocku teraz jest :) Ostatnio jak byłem to same przekleństwa były skandowane w stronę zarządu klubu :D

dawid_gaszynski - Nie 27 Cze, 2010

Polska vs Argentyna
420

421

422

423

424

425

426

427

428


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group