forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA LUDZI - ULICA 2010

goltar - Pią 01 Sty, 2010
Temat postu: FOTOGRAFIA LUDZI - ULICA 2010
FOTOGRAFIA LUDZI - ULICA 2010
kris_papiez - Pią 01 Sty, 2010
Temat postu: tak się piję!
Mam okazję jako pierwszy zamieścić zdjęcie w tym dziale:)
ophiuchus - Pią 01 Sty, 2010

kris_papiez, na miniaturce nie wygląda, ale ma coś w sobie. Podoba mi się.
amv - Pią 01 Sty, 2010

Dobre ! :mrgreen:
maziek - Pią 01 Sty, 2010

Jezu, ale głupota, jakieś 0,3 atm. nadciśnienia...

Zdjęcie OK ;) .

skasowany - Pon 04 Sty, 2010

2.

MaciekR42 - Pon 04 Sty, 2010

Mam takie może troche głupie pytanie,osobiscie bardzo lubie robić zdjęcia ludziom ale jest to miłość bez wzajemnosci:)-jak radzic sobie z niechecią ludzi i ich strachem przed obiektywem?Niestety nie zawsze uda się zrobić zdjęcie z "partyzanta"
Usjwo - Pon 04 Sty, 2010

Niestety jak chcesz byc "niezauwazalny" to tylko cos dluzszego, To Twoje 210m jak nie jestes sam na sam z "obiektem" (np. po drugiej stronie ulicy) wystarczy. Juz nawet nie chodzi o niechec, ale widzac aparat ludzie zachowuja sie o nienaturalnie.
oranżewski - Pon 04 Sty, 2010

a jak szeroki kąt, IMHO myślę, że przycupnąć gdzieś z boku na chodniku i czekać. po jakimś czasie staniesz się elementem architektury i ludzie nie będą na cb patrzyć :wink: - ale to tylko moje przypuszczenia :smile:

edit: a mnie wkurza jeszcze to, że trzeba się pytać o zgodę (oczywiście w tym wypadku po zrobieniu zdjęcia), bo a nóż ktoś zobaczy i... :???:

wysocki - Pon 04 Sty, 2010

Nie wiem czy odpowiedni temat, ale chyba tak ;)
Sytuacja napotkana przypadkowo

MaciekR42 - Pon 04 Sty, 2010

Kurcze najgorsze jest to że wiele naprawdę ciekawych osób mozna cpyknac w "nieciekawych miejscach"-mnie takie "skomplikowane " osbowosci interesują a tam nie trudno o przyslowiowy strzał:)
lupo57 - Pon 04 Sty, 2010

wysocki genialnie wypatrzone, pozazdrościć :!:
skasowany - Pon 04 Sty, 2010

wysocki, kiedy robiłeś to zdjęcie? Sporo czasu spędzam pod tym mostem (nie mieszkam :razz: ) i nigdy go (obrazu :razz: ) tam nie widziałem :roll:
wysocki - Wto 05 Sty, 2010

Ruslan napisał/a:
wysocki, kiedy robiłeś to zdjęcie? Sporo czasu spędzam pod tym mostem (nie mieszkam :razz: ) i nigdy go (obrazu :razz: ) tam nie widziałem :roll:

EXIF wskazuje na 22 XIII 2009, może być to 20. albo 22. ponieważ nie mam oryginalnego pliku tylko jedno po obróbce, ze względu na to że podczas tamtego dnia to była jedyna fota która mi wyszła i tą jedną zostawiłem, resztę usunąłem.

oranżewski - Wto 05 Sty, 2010

wysocki napisał/a:
Ruslan napisał/a:
wysocki, kiedy robiłeś to zdjęcie? Sporo czasu spędzam pod tym mostem (nie mieszkam :razz: ) i nigdy go (obrazu :razz: ) tam nie widziałem :roll:

EXIF wskazuje na 22 XIII 2009

to dlatego Ruslan nie widziałeś, bo to było w innym wymiarze, w 13 miesiącu :lol:

skasowany - Wto 05 Sty, 2010

wysocki napisał/a:
22 XIII 2009


:shock: :mrgreen:

Tak czy owak dobrze złapane! ;)

wysocki - Wto 05 Sty, 2010

O przepraszam :mrgreen:
chodziło o VIII

skasowany - Pią 08 Sty, 2010

4. Spotkanie po latach... :P

krzys13k - Sob 09 Sty, 2010

Przeglądałem dzisiaj szufladę i coś takiego znalazłem:

5.


6.


7.


A tak poza tym, to zdjęcie nr 3 mi się bardzo podoba, świetnie uchwycone :mrgreen:

lancer - Sob 09 Sty, 2010

7 ciekawa - jak z Nessweka ;)
skasowany - Czw 28 Sty, 2010

Z dzisiaj.
8. 'Rowerowiec'


9. ''Po 'tamtej' stronie...''

f11whocares - Pią 29 Sty, 2010

Ruslan, Ruslan twoje zdjecia robia sie coraz lepsze, sam nie wiem czy lepsze 8 czy 9 nie moge sie zdecydowac.
oranżewski - Pią 29 Sty, 2010

9!!!!!!! łooooooooo!!!!!! zawstydziłeś nawet wojtka wieteskę :wink:
zug - Pią 29 Sty, 2010

Ruslan, 9 fajnie złapane :grin:
Usjwo - Sob 30 Sty, 2010

Dla mnie 8 bardzo dobra, 9 nie widze :cry: a szkoda. 8 to pierwsze ktore przeszlo przez cenzure PRC, chyba dlatego ze rowerowe :mrgreen:
Zdjecia Ruslana niestety moge ogladac tylko w galeri, takze wkladaj tam wiecej

skasowany - Sob 30 Sty, 2010

Dzięki za komentarze! Przestałem się bać wysokiego iso i tak sobie wieczorami stojąc na przystanku po robocie pstrykam ;)
8. jest na iso 2000, 9. na iso 2500. Żadne nie jest odszumiane. Zresztą exif jest zachowany.
Usjwo, co zrobić żebyś widział? Inny serwer? Do galerii i tak już za dużo wrzucam, muszę trochę spowolnić ;)

degol - Nie 31 Sty, 2010

Ruslan 8 - prawie jak stonoga :) , 9 - w krzywym zwierciadle ?
skasowany - Wto 02 Lut, 2010

Dzięki za komentarze :smile:
10. 'Strach II'

Z wczoraj. Nie wiem co tą sympatyczną panią tak przestraszyło, ale na wszelki wypadek dzisiaj się ogoliłem i poszedłem do fryzjera... :razz: :wink:

Tworas - Wto 02 Lut, 2010

Ruslan, zobaczyła człowieka z aparatem zamiast dłoni który celuje w jej stronę :D
Usjwo - Wto 02 Lut, 2010

Pewnie pomyslala: Ja bez makijazu, paparazi robi z reki wieczorem, pewnie na wysokim ISO, jak nic wyjda szumy na twarzy :wink:

Ale zdjecie ciekawe - to juz ja pomyslalem :mrgreen: .

oranżewski - Wto 02 Lut, 2010

dobrze złapane ;) gdyby nie ten softbox z lewej strony pani, a po drugiej blenda, a i tak pani oświetlona, to byłbyś wielki! :mrgreen:
lolas4 - Sro 03 Lut, 2010

1. Zdjecie robione z autokaru w ruchu takze nie najwyzszej jakosci no i robione dosyc starym aparatem Canon Ixus 750.
oranżewski - Sro 03 Lut, 2010

lolas4, moment świetny! tylko krajobraz za bardzo rozprasza widok ludzi. w czarnobiałym by to lepiej wyglądało.
edmun - Sro 03 Lut, 2010

a ja uważam że na zdjęciu nie ma ludzi, tylko własnie architektura, czyli zrobiłeś zdjęcie które nie ma żadnych mocnych punktów i nie wiadomo na czym się skupić
lolas4 - Sro 03 Lut, 2010

Edmun ja sie na fotografii nie znam tak jak wy :) dlatego kazda krytyka wskazna bo jestem poczatkujacy. Zdjecia to bardziej moje hobby i taka mala pasja. W kazdym razie dzieki za udzielenie rady.
hijax_pl - Sro 03 Lut, 2010

lolas4, wystarczy wyciąć z Twojego zdjęcia dwa fragmenty i będziesz miał zdjęcie ludzi i zdjęcie architektury. I nic się nie będzie mieszać i wzroku rozpraszać.

A przed wycinaniem - wyprostować ;)

lucky-luk - Pon 08 Lut, 2010

12. Rowerem przez Krakow


kmosw - Wto 09 Lut, 2010

lucky-luk, szkoda uciętej lampy, a poza tym podoba mi się.
oranżewski - Wto 09 Lut, 2010

monstrum na rowerze :shock:
f11whocares - Sro 10 Lut, 2010

fotomaszewski, monstrum?? nie do konca rozumie?
krzys13k - Sro 10 Lut, 2010

13.


14.


15.


16.


17.

cybertoman - Sro 10 Lut, 2010

13. Pomysl i kadr swietny, realizacja do mnie nie przemawia.
17 fajnie fajnie. Szkoda, ze Ci uciekl i zlapales go dopiero po prawej stronie.

krzys13k - Sro 10 Lut, 2010

cybertoman, dzięki za komentarze, co do 13. to masz na myśli konwersję do czarno-białego?
skasowany - Sro 10 Lut, 2010

krzys13k, 13 ciekawa, ale popróbowałbym z różnych perspektyw, pod różnymi kątami...
Na 15 ciekawe miejsce, z potencjałem.
W oba te miejsca wróciłbym jeszcze i próbował i próbował... ;)

Ode mnie jedno sprzed kilku dni i trzy 'poglądowe'...

18.


Spacerując ostatnio po mieście zauważyłem, że jako naród ubieramy się bardzo szaro (mocno uogólniając). Stosownie do pogody? :wink: :razz:

Przykład:

19.


Zdarzają się jednak osoby, które mają przy sobie coś, co nawet w ciemnym tunelu, albo na brudnym chodniku może rzucić się w oczy... Z wczoraj...

20.


21.

cybertoman - Sro 10 Lut, 2010

krzys13k napisał/a:
to masz na myśli konwersję do czarno-białego?
Nie, mozna wyluskac parke rozmyciem tla lub zaakcentowac swiatlem, tak romantycznie na tle luku triumfalnego, sa przeciez zajeci soba. Albo odwrotnie, rozmyc ich i zaakcentowac luk doprowadzajac wzrok ulica. Uchwycic moment, gdy oboje patrza w jednym kierunku - nikt sie nie oprze, by rowniez tam popatrzec. Duzo jeszcze mozna, i z tych mozliwosci ta przedstawiona przez Ciebie wywoluje u mnie niedosyt...
krzys13k - Sro 10 Lut, 2010

cybertoman, Ruslan, dzięki, właśnie takich rad mi trzeba :D

Z ostaniej serii 18. bardzo przyjemne.

oranżewski - Sro 10 Lut, 2010

f11whocares napisał/a:
fotomaszewski, monstrum?? nie do konca rozumie?

f11whocares, spójrz na przerysowanie koleżanki ;)

kasiakaaz - Sro 10 Lut, 2010

lucky-luk, mnie się podoba, tylko szkoda tel lampy.
krzys13k, fajna seria - ma potencjał.
Ruslan, 18 ciekawa - podoba mi się, zresztą jak większość Twoich zdjęć :wink:

kolouker - Sro 10 Lut, 2010

dwudzieste fajne.

22.


ophiuchus - Sro 10 Lut, 2010

Pytanie, czy kadr był aranżowany i czy ta rękawica należy do pani na zdjęciu? :D Podoba mi się.
kolouker - Sro 10 Lut, 2010

ophiuchus napisał/a:
Pytanie, czy kadr był aranżowany i czy ta rękawica należy do pani na zdjęciu? :D Podoba mi się.


Nie był aranżowany, ta rękawiczka po prostu tam leżała, a pani akurat przechodziła.

degol - Czw 11 Lut, 2010

krzys13k 13-ka pomysłowa, ciekawy efekt, 15-ka interesujące miejsce!

Ruslan 18-ka podoba mi się.

[ Dodano: Czw 11 Lut, 2010 02:10 ]
kolouker napisał/a:
ophiuchus napisał/a:
Pytanie, czy kadr był aranżowany i czy ta rękawica należy do pani na zdjęciu? :D Podoba mi się.


Nie był aranżowany, ta rękawiczka po prostu tam leżała, a pani akurat przechodziła.

A ja pomyślałem, że kadr zaplanowany, ciekawie wyszło.

Usjwo - Czw 11 Lut, 2010

To ja tez cos wrzuce, na razie z szuflady bo zimno i pada, ale obiecuje w niedziele wyjsc na noworoczny spacer.

Najpierw trzy centralne kadry, czyli niezgodnie ze sztuka...
23.

24.

25.


... tu juz nie
26.

kasiakaaz - Wto 16 Lut, 2010

To ja też z szuflady, tam skąd ciepełko... Ja chcę już wiosny!!!

27.


28.


29.

skasowany - Czw 18 Lut, 2010

Usjwo, ten dzikiczan z 23 nie gonił Cię potem? ;) A poza tym rzeczywiście mocno centralnie.
kasiakaaz, nie wiem co rzec :neutral: Nie o zdjęciach mówię. Szkoda mi jakoś tych ludzi, kobiet szczególnie... Mam wrażenie że Chińczycy Usjwo są dużo bardziej szczęśliwi...

Od ode mnie takie 'przyziemne'. Może nie dosłownie...

29. 'Człowiek'. Z dzisiaj. Chciałem, żeby wyszło jak u Rodczenki... Wyszło jak zawsze... :razz:

Daniel*1977 - Czw 18 Lut, 2010

Raczysz przesadzać, fakt człowieczek malutki ale całość wygląda zupełnie dobrze.

30


31


32


33


34

Fish - Czw 18 Lut, 2010

Ruslan, jakby nie odpis to bym się zastanawiał o co chodzi, czy o budowlę, czy o to "coś" co się tam na górze wychyla.
kasiakaaz, 27 chyba najlepsze, kojarzy mi się z kimś kto ma dość ciągłego przenoszenia się z miejsce na miejsce i jest już tym po prostu znużony.
Natomiast Daniel*1977, 30 i 31 bardzo mi się podobają. Tacy starzy znajomi, którzy robią to samo każdego dnia. A 34 może trzeba było szerzej zrobić :???:

Daniel*1977 - Czw 18 Lut, 2010

Pan z 31 zamierzył się we mnie tym butem :)
Bumber - Czw 18 Lut, 2010

Ruslan, człowiek jest trochę za słabo widoczny. Może to przez rozmiar zdjęcia, a może...

Próbowałeś trochę zoomu? :)

skasowany - Czw 18 Lut, 2010

Daniel*1977, Fish, Bumber, dzięki za uwagi ;)
Rzeczywiście, przy takim rozmiarze nie od razu będzie można tam dostrzec człeka. Przy większym 'formacie' na pewno jest dobrze rozpoznawalny ;)
Bumber, zoomu oczywiście 'próbowałem', ale zatraca się wtedy skala, coś za coś... :sad:

masza - Czw 18 Lut, 2010

Mam dziś nastrój refleksyjny i na cokolwiek nie spojrzę, to mnie nastraja ;)
Usjwo, podobają mi się te dzieciaki (24 i 25). Z fotografowaniem dzieci jest problem. Albo je wyobcowujemy z naturalnego środowiska i wtedy jest nie do końca naturalnie, albo na zdjęciach wszechobecne nogi dorosłych. Z jednej strony chciałoby się te nogi wyeliminować, jednak... taki jest świat dziecka. Wszędzie nogi :) Jak dobrze, że wyrośliśmy ;)
kasiakaaz, fajnie uchwyciłaś minę tego młodzieńca na 27. Chłopię jeszcze, a już... samiec ;)
Ruslan, czego ten człowiek tam szukał? Mam nadzieję, że szczęścia! :) Też go trochę nie dojrzałam za pierwszym spojrzeniem.
Daniel*1977, fajnie złapane życie ulicy.

kasiakaaz - Pią 19 Lut, 2010

Ruslan, Fish, masza, dzięki za opinie i uwagi :wink:

Daniel*1977, 30 i 31 podobają mi się najbardziej.

Usjwo - Pon 22 Lut, 2010

Pare z fotowiadra, dobrze ze juz szuflade mozna zamknac, bo wiosna dokola :mrgreen:

35. Rozrywka


36. Odpoczynek


37. Edukacja


38. Chinczycy to nie tylko "hanowie",


39. Sprzedawca wyrobow truskawkopodobnych


[ Dodano: Pon 22 Lut, 2010 17:35 ]
40. Posilek

degol - Sro 24 Lut, 2010

Usjwo, 40-ka - chiński makaroniarz ?! :shock:
cybertoman - Sro 24 Lut, 2010

41. Tez brodacz skosnooki

Usjwo - Czw 25 Lut, 2010

degol napisał/a:
Usjwo, 40-ka - chiński makaroniarz ?! :shock:


Mamakaron jest rownie populany w chinach jak ryz, szczegolnie na polnocy. Zajrzyj do jakiejs zupki chinskiej z marketu, widziales tam ryz? :mrgreen:

skasowany - Pią 05 Mar, 2010

Usjwo, 36,37 dla mnie najciekawsze! No i 'orient'! ;)

Ode mnie trochę zdjęć z ostatnich 2-3 tygodni. Trochę się tego nazbierało, więc małą część ośmielę się Wam pokazać. Zdjęć nie tytułuję, bo mi się nie chce. Można wszystko odbierać jako całość, albo nie. Zdecydowana większość zdjęć została zrobiona w ścisłym centrum naszej pięknej Stolicy...
'Warszafka, czyli Ziemia Obiecana, kur... jego mać!' (cytując klasyka):

42.


43.


44.


45.


46.


47.


48.


49.


50.


51.


52.


53.


54.


55.


56.


57.


58.


59.


60.


61.


62.


63.


64.


65.


66.


67.


68.


Krytyka, uwagi, sugestie mile widziane ;)

krisv740 - Pią 05 Mar, 2010

ruslan - 43 i 47 - zmień perspektywę, poza tym bardzo fajny klimat - dobre (początki-też) streetphoto :cool:
komor - Pią 05 Mar, 2010

54 - dowód na to, że neony nie świecą światłem ciągłym.
No, Rusłan, obraz stolicy jaki nam pokazujesz ma się nijak to stylistyki serwowanej przez seriale produkowane przez TVN… :) Podoba mi się. A ten pan na 52. to udaje jednak to co myślę?

palindrom - Pią 05 Mar, 2010

Ruslan,
bardzo udana seria, choć i tak mogę wskazać według mnie najlepsze - 48.

Tworas - Pią 05 Mar, 2010

Ruslan, świetne zdjęcia! bardzo fajny klimat :smile:
42, 46, 53, 62, 65, 66 the best i 61 za browarka :razz:

Wujek_Pstrykacz - Pią 05 Mar, 2010

nie wszystkie się wyświetlają :cry:
Tworas - Pią 05 Mar, 2010

Wujek_Pstrykacz, u mnie w "google chrome" tez nie wszystkie... ale w explorerze jest ok...
dr11 - Pią 05 Mar, 2010

Mi również się podobają, może miejscami za ciemne ale klimat jest :) Prawie jak Łódź :P ;)
Asterix - Pią 05 Mar, 2010

Gratulacje Rusłan. Bardzo podoba mi się cała seria.

komor napisał/a:
A ten pan na 52. to udaje jednak to co myślę?

A czy ten Pan nie ma przypadkiem łyżew na nogach ?

Kamil86 - Pią 05 Mar, 2010

A mi się bardzo podoba zdjęcie nr 60.
krzys13k - Pią 05 Mar, 2010

Ruslan, świetna seria, fajnie oddaje klimat miasta. Ten zwyczajny, a nie kreowany przez gazety czy telewizje. Mimo, że jest długa, wcale nie nudzi.

Najbardziej podobają mi się 48. 64. 58. i 46. z naciskiem na 48.

Czuję się zmotywowany do powrotu do spacerów po mieście z aparatem :)

kasiakaaz - Pią 05 Mar, 2010

Bardzo dobra seria, najbardziej podoba mi się 48.
zug - Pią 05 Mar, 2010

Ruslan, no to pojechałeś serią :roll:
43 i 48 dla mnie naj :wink:

Usjwo - Sob 06 Mar, 2010

Ruslan Pociagnales dluga seria. Ja troche dziegciu to tej beczki miodu i zaczne od selekcji negatywnej.
Nie podobaja mi sie:
49. jakos nie przemawia do mnie, moze dlatego ze przy tym temacie potrzzeba czegos wiecej niz tylko zdjecie/dokument
56. czlowieka malo widac, kosz poruszony, w zasadzie najlepsze to tlo w bramie
57. widzialbym to z nizszej perspektywy i troche wezszy kadr.
62. tam wszystko jest poruszone.
67. to bylo ostrzone czy duzy crop, bo jakosc jakos slaba

50. tu drobnostka, moglo byc troche nizsze (albo ja powinienem miec monitor wyzszy :mrgreen: ), niby miesici sie cale, ale jest od konca do konca i odruchowo przewijam czekajac ze jeszcze cos nizej bedzie.

Teraz te najleprze:
43, 48, 60, 61 - juz bez komentarza (bo co tu komentowac jak nie mozna przywalic :wink: )


A teraz kilka z foodstreet. Z dedykacja dla Sanepidu/BHP/itp. ktorzy skutecznie wykastrowali nasze (europejskie) ulice z podobnych obrazkow i jak czlowiek chce cos przekasic to pozostaje "sterylny" McKaczor :twisted:

69. Osmiorniczki (najlepsze sa te male)


70. posolic, popieprzyc


71. podsmazyc


72. i mozna zajadac


73. Nalesniki - rozwalkowac


74. na druga strone


75. chwilka na groacym oleju i gotowe


76. To chyba tofu, smarzone na oleju to lokalny przysmak, w smaku dobre, ale trzeba miec spinacz do bielizny na nos (zapach uryny w starej piwnicy :mrgreen: )


77. Do popicia sok wycisniety ze swierzej trzciny cukrowej


78. Pieczone slodkie ziemniaki (podobno beczki czeto po starych chemikaliach wiec niektorzy odradzaja)


79. Troche kuchni orientalnej


80. Na deser wata


81. w roznych kolorach


82. i cos slodkiego


83. Najwazniesze ze wszyscy zadowoleni i najedzeni

skasowany - Sob 06 Mar, 2010

Dziękuję za wszystkie komentarze i uwagi! :smile:
komor, nie wiem co myślisz o gościu z 52., ale nie udawał. Astereix, łyżew na nogach też nie miał ;) Wujek_Pstrykacz, jak się odświeży to powinny pokazać się wszystkie.
Usjwo, czego Twoim zdanie potrzeba do utrwalania takich scen jak na 49? Jak nie dokument to co? Poprosić gościa o bardziej żałosną minę i dać mu za to piątaka? :wink:
Co do poruszeń itp., już się przestałem tym przejmować i myśleć, że dobre zdjęcie to równe, ostre, idealnie naświetlone, nigdzie nie przepalone, ze szczegółami w cieniach itd. Takie rzeczy tylko w erze i na forum.optyczne.pl ;)
Osobiście z 56 jestem bardzo zadowolony i kiedy je zrobiłem bardzo się ucieszyłem. Mam inne zdjęcia z tej chwili, gdzie widać i panią i kosz stoi nieruchomy, ale to nie to. Tutaj (56.) można podumać, podomyślać się (już widzę głosy o tym, jak to źle jeśli trzeba myśleć patrząc na zdjęcie) ... ;)
67. Ani ostrzone, ani crop, 100% kadr, iso było chyba na max ;)

Sunders - Sob 06 Mar, 2010

Usjwo, ciekawe te fastfood`y po chińsku :smile:
jasiekcom - Sob 06 Mar, 2010

Ruslan, Bardzo fajne seria choć 45,51,59 nie przemawiają do mnie w moim odczuciu tak jakoś trochę im brakuje do pozstałych natomiast pierwsze miejsce w World Press Photo :grin: zajęła fotografia numer 48 Ruslan, dla mnie to zjecie jest za... ma w sobie wszystko co fotografia ulicy powinna mieć jeszcze raz 48 rewelacja :wink:
Usjwo - Sob 06 Mar, 2010

Ruslan napisał/a:
Usjwo, czego Twoim zdanie potrzeba do utrwalania takich scen jak na 49? Jak nie dokument to co? Poprosić gościa o bardziej żałosną minę i dać mu za to piątaka? :wink:

Gdybym to ja wiedzial czego potrzeba..., Mogles go troche bardziej wyeksponowac, poczekac az ktos rzuci monente. Wiem jak takie zdjecia sie trudno robi, jest to troche krepujace i ja sie troche zle czuje w takich sytuacjach (a moze to wyrzuty sumienia, ze sie nie rzucilo piataka :mrgreen: )
Z tego co masz ja bym zrobil tak (jakosc poszla w dol, bo skalowane do gory):



Ruslan napisał/a:
myśleć, że dobre zdjęcie to równe, ostre


Zgoda nie musi byc (chociaz jak na optycznych nie jest proste to przechlapane :mrgreen: )

Ruslan napisał/a:
idealnie naświetlone, nigdzie nie przepalone, ze szczegółami w cieniach


A tu juz sie nie zgadzam, dobre powinno mic te cechy

Ruslan napisał/a:
już widzę głosy o tym, jak to źle jeśli trzeba myśleć patrząc na zdjęcie) ... ;)

Niektorym nawet myslenie o niczym sprawia bol :mrgreen:

skasowany - Sro 10 Mar, 2010

Usjwo, uważam, że to bardzo dobrze, że nie zawsze się zgadzamy ;) Inaczej byłoby nudno ;)
Wrócę jeszcze do poprzedniej serii i w nawiązaniu do zdjęcia nr 43. wstawię takie coś:

Szkoda gościa... ;)

Kamil86 - Czw 11 Mar, 2010

Czyli ściana na zdjęciu 43 była zmieniona w programie graficznym ? Czy może widać już "wiosenne porządki"?
skasowany - Czw 11 Mar, 2010

Kamil86 napisał/a:
Czyli ściana na zdjęciu 43 była zmieniona w programie graficznym ?

Nie obrażaj mnie ;)

garreth - Sob 13 Mar, 2010

Kamil86 napisał/a:
Czyli ściana na zdjęciu 43 była zmieniona w programie graficznym ? Czy może widać już "wiosenne porządki"?

żaden program graficzny!
Ruslan zakradł się w środku nocy z puszeczką farby i wałkiem...
;) :P

zug - Sob 13 Mar, 2010

garreth napisał/a:
Ruslan zakradł się w środku nocy z puszeczką farby i wałkiem...

a to łobuz :razz: :mrgreen:

skasowany - Nie 14 Mar, 2010

garreth, Ty się lepiej przyznaj u kogo zakupuję ową kraskę... ;) :razz:
Tworas - Pon 15 Mar, 2010

zamalowali go dziady...szkoda :wink:

84.

komor - Wto 16 Mar, 2010

Tworas, podoba mi się ten obrazek.
Tworas - Wto 16 Mar, 2010

komor, Miło mi :wink:
Usjwo - Wto 16 Mar, 2010

Tworas, dobre. Pownienes zamienic osoby, zielona na czerownym chodniku a czerwona na zielonym :wink:
hijax_pl - Wto 16 Mar, 2010

Tworas, bardzo fajne to 84. :)

Mam tylko pytanie - dlaczego mi się wydaje że to zdjęcie jest skręcone? ;)

Tworas - Wto 16 Mar, 2010

hijax_pl, ale jak skręcone...? :roll: :smile:
Usjwo, głupio było mi krzyczeć " hej wy tam zamieńcie sie miejscami..." :mrgreen: :razz: a w PS nie dam sobie rady z takim manewrem :P

ilDottore - Sro 17 Mar, 2010
Temat postu: Parada Patrykowa 2010 i Rekord Guinnessa! :)
Zapraszam do obejrzenia bardzo irlandzkich i bardzo świeżych zdjęć, bo to nie tylko uwieczniona dzisiejsza parada z okazji St. Patrick's Day w Kells ale jednocześnie zobaczycie bicie Rekordu Guinnessa w kategorii "największe zgromadzenie osób przebranych za Leprechauny". Rekord został na moich (i Waszych!) oczach pobity rezultatem 234 Leprechauny!
Spewcjalnie odpuściłem sobie w tym roku oklepaną choć na pewno 100x bardziej spektakularną paradę w Dublinie, żeby zobaczyć jak się bawią wieśniacy w moim hrabstwie... nie żałuję!
A teraz żegnam, bo czas do pubu na małe co nieco...
FOTKI TUTAJ!!!

Usjwo - Czw 18 Mar, 2010

Tesknicie za zima :wink:

85.


86.


87.

skasowany - Pią 19 Mar, 2010

Tworas, na Twoim miejscu bym tam wrócił i kombinował, bo miejsce ma potencjał na ciekawe zdjęcie! ;) To też jest sympatyczne! ;)
Usjwo, wolę Twoje zdjęcia z Państwa Środka! ;) Teraz jedynie 86 może przyciągnąć moją uwagę, a i to po poprawkach ;)

Tworas - Pią 19 Mar, 2010

Ruslan, może kiedyś będzie jeszcze okazja by wrócić na jakąś konkretna sesję :P trochę daleko więc pewnie nie prędko...
Usjwo - Pią 19 Mar, 2010

Ruslan napisał/a:

Usjwo, wolę Twoje zdjęcia z Państwa Środka! ;)

Da sie zalatwic, juz wrocilem :mrgreen: To bylo zauroczenie dawno nie widzianym sniegiem

Ruslan napisał/a:

Teraz jedynie 86 może przyciągnąć moją uwagę, a i to po poprawkach ;)

Nie przerywaj w polowie :mrgreen:
Wszelkie uwagi na temat obrobki mile widziane. Nie ma czasu na plener, trzeba robic zdjecia w PSie :mrgreen:

magdabis - Czw 25 Mar, 2010

ludzie w Birmie
88.

89.

90.

91.

92.

93.


Pozdrawiam
Magda

degol - Sob 27 Mar, 2010

magdabis, super seria, a w szczególności ostatnie zdjęcie.

Ps
dlaczego zdjęcia bez numeracji ? Ostatnie dodane zdjęcie przed twoimi ma nr. 87, nadaj swoim zdjęciom właściwą numerację :) upss , chyba już za późno na zmiany ? :)

[ Dodano: Sob 27 Mar, 2010 01:16 ]
Usjwo, 85 fajne ... tak tęsknimy za zimą ! :D

Tworas - Czw 01 Kwi, 2010

94. życie miasta

dragossani - Pią 02 Kwi, 2010
Temat postu: dokąd prowadzą wszystkie drogi
95.


96.


97.


98.

muzyk - Czw 08 Kwi, 2010

99. Muzykanci w parku Guel w Barcelonie.

100. Gra w "kulki".

Djwalkman - Czw 08 Kwi, 2010

Cienie DUŻO za ostre, chaos, a postacie nie są wyodrębnione z tła (nawet przez obróbkę cyfrową), w zdjęciu 100. af jest nie tam gdzie trzeba, a przysłona jest za mała, bardzo dużo przepaleń.
muzyk - Czw 08 Kwi, 2010

to był moment i chyba celowałem w kule :mrgreen:
hijax_pl - Czw 08 Kwi, 2010

Djwalkman napisał/a:
Cienie DUŻO za ostre, chaos, a postacie nie są wyodrębnione z tła (nawet przez obróbkę cyfrową), w zdjęciu 100. af jest nie tam gdzie trzeba, a przysłona jest za mała, bardzo dużo przepaleń.

Powielasz złe wzorce ;) Bądź kreatywny i napisz co TOBIE nie pasuje w zdjęciu 100 :)

kapelusznik - Czw 08 Kwi, 2010

w 100 zdjąłbym postać z pierwszego planu i skupił się na śwince (czerwonej kulce)... tło oczywiście zostało by rozmyte i foto by nie mogło trafić do tej kategorii, w której jest... ale tak osobiście wolałbym rozpracować ten plan
Usjwo - Pią 09 Kwi, 2010

hijax_pl napisał/a:
Djwalkman napisał/a:
Cienie DUŻO za ostre, chaos, a postacie nie są wyodrębnione z tła (nawet przez obróbkę cyfrową), w zdjęciu 100. af jest nie tam gdzie trzeba, a przysłona jest za mała, bardzo dużo przepaleń.

Powielasz złe wzorce ;) Bądź kreatywny i napisz co TOBIE nie pasuje w zdjęciu 100 :)


Troche racja to jest.
100. wystarczy tylko wyostrzyc po zmniejszeniu i byloby dobrze/akceptowalnie. Przepalow to tam chyba nie ma, ale w niektorych miejscach kolory obcina.
99. kontrast w dol tez by sie przydal

skasowany - Pią 09 Kwi, 2010

Niech będzie, że miejsce publiczne, czyli 'ulica' :P

101. Nie ma to jak dyskretne spojrzenie, albo... chory kręgosłup :lol:

Postać przedstawiona na zdjęciu wiszącym na ścianie w tle też przewraca oczami... :razz:
Oczywiście wszystko to zauważa się dopiero w domu przy przeglądaniu zdjęć :smile:

ophiuchus - Pią 09 Kwi, 2010

Ruslan, dobre. Pan na pierwszym planie ma minę z cyklu "Eh... znowu jakiś &*#$ zdjęcia robi" ;)
dr11 - Pią 09 Kwi, 2010

ophiuchus napisał/a:
Pan na pierwszym planie ma minę z cyklu...

Ewentualnie "Kiedy ta przerwa na kawę?" ;)
Ruslan, zabawne :)

skasowany - Nie 11 Kwi, 2010

Dzięki chłopaki za komentarze! ;)
Również szuflada...

102. Fotografowanie fotografowanych:

hijax_pl - Nie 11 Kwi, 2010

103 Spacerowy zbieg okoliczności...

cybertoman - Pon 12 Kwi, 2010

Ruslan napisał/a:
Fotografowanie fotografowanych:
Mam tez taki tick nerwowy - gdy widze ustawiona scene to nie moge sie oprzec... takie hobby...

[ Dodano: Pon 12 Kwi, 2010 15:29 ]
hijax_pl, widze, ze preferujesz fotografie "kapturowa"...

oranżewski - Pon 12 Kwi, 2010

fajnie by było, gdyby pani młoda miała w tej parasolce jakiegoś quantuma. efekt byłby niezły (dla fotgrafa "pierwszego") :smile:

hijax_pl, niezłe!

icegrub - Sro 14 Kwi, 2010

Uliczny Mim Oslo.
104.

Tomasz_ - Sob 17 Kwi, 2010

icegrub,
Swietne ujecie, bardzo szczegółowe. W pierwszej chwili chciałem napisać, ze przeszkadza mi cień na oczach, ale z drugiej strony przyciąga on jeszcze bardziej do analizowania twarzy i jest raczej naturalna czescia twarzy.

Bardzo mnie fascynują zdjęcia uliczne osób. We wtorek na wycieczce po Watykanie bylo trochę czasu i zrobiłem kilka ujec w tematyce pozuje i robię zdjęcia. Raczej naturalne, tyle tam turystów. Tu kilka z nich.

Po nacisnieciu na zdjęcie mozna obejrzeć wieksze.

105


106


107


108

icegrub - Sob 17 Kwi, 2010

Tomasz twoje zdjęcia także mi się podobają, napisz tylko jakiego sprzętu używasz?
Tomasz_ - Sob 17 Kwi, 2010

icegrub,
Dzięki
Niedawno zakupiony Canon 5D Mark II (pierwszy raz w akcji na wycieczce w Rzymie), do tych zdjec używałem 70-200 2,8 IS USM,
A po za tym mam 24-105 jako uniwersalny.

Nawiasem mowiac to nie wszyscy byli zadowoleni z bycia fotografowanym.

108

icegrub - Nie 18 Kwi, 2010

Tomasz_ Gratuluje wyboru sprzętu i oczywiście jakości zdjęć.
Oby Skandynawia dawała nam to co najlepsze. Ja siedzę w NO.

degol - Nie 18 Kwi, 2010

109 co o nim sądzicie ?!

edmun - Nie 18 Kwi, 2010

leci, nie rozumiem umieszczenie pani po prawej która wychodzi ze zdjęcia i nie ma na to przestrzeni :) dodatkowo za duża GO
degol - Nie 18 Kwi, 2010

że leci to wiem :) a co do Pani, która postanowiła wyjść z kadru, ale nie do końca zdążyła to uczynić, to muszę Ci edmun rzec, że z wielu kadrów jedynie ten był w miarę "spokojny" !
edmun - Pon 19 Kwi, 2010

wiesz jak to zawsze mówię :D
Nie ma co się później tłumaczyć :D :D

henk - Pon 19 Kwi, 2010

110

Monastor - Pon 19 Kwi, 2010

henk, znakomite. Wysublimowane, z lekką nutką dekadencji. Swoją drogą może to ktoś znany? Upewnij się bo możesz się załapać na publikację w tabloidach.
szaleniec - Pon 19 Kwi, 2010

co do ostatniego to bym powiedział .... ja pierd..... masakra! Czy ta Pani ma jeszcze szpile na nogach założone czy źle widzę? :???:
hijax_pl - Pon 19 Kwi, 2010

Monastor napisał/a:
znakomite. Wysublimowane, z lekką nutką dekadencji

:D :D :D

Usjwo - Czw 22 Kwi, 2010

Krotka seria "high live"
111.


112.


113.


114.

pierpapier - Pią 23 Kwi, 2010

115

edmun - Pią 23 Kwi, 2010

115, bardzo dobry materiał pod dalszą obróbkę (w szczególności wyciągnięcie coś z przepaleń, obniżenie jasności, dodanie większego kontrastu)
pierpapier - Pią 23 Kwi, 2010

dzięki,
116, to lepsze?

edmun - Sob 24 Kwi, 2010

zdecydowanie tak. :wink:
degol - Sob 24 Kwi, 2010

Zdjęcie strzelone z ręki .
117

kapelusznik - Sob 24 Kwi, 2010

z reportażowej rzeczywistości w lekkość wiosny i ulotność chwil:
118

cybertoman - Sob 24 Kwi, 2010

kapelusznik napisał/a:
118
Dla mnie troche ciemnawo. No i przede wszystkim, czlowiek patrzy w prawo to tam jest ciekawo to i miejsca potrzebuje - dalbym te grupe bardzo daleko z lewej, nawet przy krawedzi.
Tomasz_ - Sob 24 Kwi, 2010

degol,
117
Bardzo interesujące zdjęcie i duzo planów, który kazdy z osobna jest ciekawy/zwracający uwage. Ja bym je moze przycial z góry, ale i tak jest OK

kapelusznik,
118
Zdjecie wydaje sie poruszone, motyw polozony centralnie. Moze jak kadrowalbys troche inaczej..... Moim zdaniem zdjęcie jest nieciekawe, nie wiem co ta chwila ma pokazac.

pierpapier
116 lepsze, moze troche przesadzone z ostroscia, no ale to juz kwestia twojego gustu. Wydaje mi sie ze zabrales temu panu troche za duzo czerwieni twarzy. Jego skora przypomina skore słonia. Zdjęcie ma kapitalny charakter, fajnie by bylo zobaczyc wersja w C/B :-D

kapelusznik - Nie 25 Kwi, 2010

dzięki za wszelkie uwagi... a niestety centralne wykadrowanie postaci przez to że zbyt bardzo chciałem aby ta ścieżka była widoczna...
a że fotograf słaby to zawsze chociaż historią dobrze skonsruowaną może się podeprzeć....
niestety a raczej stety zdjęcie się samo obronić musi ;>

skasowany - Czw 29 Kwi, 2010

Stare jak świat, ale mi się cholernie podoba ;) Pewnie przez sentyment, ale co tam, najwyżej odświeżę wątek... :P
119. Prawdziwe ukraińskie dzieciństwo z pijawkami w roli głównej! :cool:

oranżewski - Czw 29 Kwi, 2010

dobre, ale gdzie ulica? :wink:
Sunders - Czw 29 Kwi, 2010

fotomaszewski napisał/a:
dobre, ale gdzie ulica?

Pewnie tam gdzie stał Ruslan :???: :mrgreen:

dr11 - Czw 29 Kwi, 2010

Ulica, jako trakt komunikacyjny, została w tym przypadku podmieniona rzeczką? ;) :P
kolouker - Czw 29 Kwi, 2010

fotomaszewski napisał/a:
dobre, ale gdzie ulica? :wink:


http://www.snaps.pl/
Tutaj można znaleźć bardzo dobrą definicję fotografii ulicznej i sporo dobrych zdjęć.
Chciałbym przy tym zaznaczyć, że 99% zdjęć w tym wątku nie ma nic wspólnego ze street photo, chyba, że faktycznie chodzi wam o byle zdjęcia zrobione na ulicy.


moje
120.

oranżewski - Czw 29 Kwi, 2010

oj kolouker, wyluzuj... ;)
skasowany - Czw 29 Kwi, 2010

kolouker, strona podana przez Ciebie jest mi dobrze znana ;) Przy przypisywaniu zdjęć do poszczególnych wątków nie trzymam się restrykcyjnie 'definicji', których nie ma na naszym forum..., dlatego najlepsze co możesz teraz zrobić to wcielić w życie uwagę fotomaszewskiego ;)
Tomasz_ - Czw 29 Kwi, 2010

No tak to teraz musimy podzielić zdjęcia ludzkie na nieludzkie, ludzkie przy wodzie, na ulicy, po ulicy, nad ulica, przy latarni, w kosmosie. :shock:
:oops: zaraz znowu mi przypną znaczek szydercy

kolouker,
Jak na C/B to nie podoba mi sie interpretacja trawy, jakby wypalona, zresztą wszytko to zielona na zdjeciu jest bez zycia.
W rogu lawka przeszkadza (przyciaga wzrok) Ja bym proponował tylko 2 plany, jeden lezący na trawie i drugi ten z tylu, cos tam robi, jako tlo, chyba by bylo ciekawsze.

Ruslan,

Powiedziales im zeby tak glowy skrzywili? Dla mnie super :mrgreen:

kolouker - Czw 29 Kwi, 2010

@Ruslan

Mnie nie chodziło, żeby się trzymać definicji, tylko, że fotografia uliczna nie sprowadza się do zdjęć zrobionych na ulicy :)

@Tomasz_

Mnie szczerze mówiąc ławka nie przeszkadza, a i robiąc zdjęcie nie widziałem jej w ramce.
Co do szarości, to w pochmurny dzień zielony tak właśnie wychodzi.

AuThoR - Czw 29 Kwi, 2010

kolouker, bardziej by mi się to widziało w tym stylu



wg mnie za jasne i ten róg ławki napewno niepotrzebny

Tomasz_ - Czw 29 Kwi, 2010

AuThoR,

O wlasnie. no moze tego z tylu czleka mniej rozmydlic, ale teraz jest zdjecie 100% OK

kolouker - Czw 29 Kwi, 2010

To rozmycie jest zupełnie bez sensu bo nie widać drugiego planu. Taka głębia ostrości była zamierzona.
AuThoR - Czw 29 Kwi, 2010

kolouker napisał/a:
To rozmycie jest zupełnie bez sensu bo nie widać drugiego planu. Taka głębia ostrości była zamierzona.


za to ławka ma bardzo duży sens :)

skasowany - Czw 29 Kwi, 2010

kolouker napisał/a:
To rozmycie jest zupełnie bez sensu bo nie widać drugiego planu

Całkowicie zgadzam się z powyższą wypowiedzią!

[ Dodano: Czw 29 Kwi, 2010 23:16 ]
Tomasz_ napisał/a:
Ruslan, Powiedziales im zeby tak glowy skrzywili? Dla mnie super :mrgreen:

Zdecydowanie nie. Dlatego też wylądowało tutaj, a nie w (najczęściej pozowanym) wątku 'Fotografia ludzi' ;)

AuThoR - Pią 30 Kwi, 2010

Ruslan napisał/a:
kolouker napisał/a:
To rozmycie jest zupełnie bez sensu bo nie widać drugiego planu


Całkowicie zgadzam się z powyższą wypowiedzią!


co do rozmycia nie upieram się.

Tomasz_ - Sob 01 Maj, 2010

Polska tragedia -> Polacy w Watykanie

121

skasowany - Nie 02 Maj, 2010

Tomasz_, mogłeś bardziej się postarać ;)
Tomasz_ - Nie 02 Maj, 2010

Ruslan,
Bardzo, bardzo bym prosił o dogłebnośċ, ja tu po naukę przyszedłem :smile:

skasowany - Pon 03 Maj, 2010

Jaka dogłębność? ;) Nudne jest po prostu to zdjęcie, ot kobiecina z flagą i kirem, kadr też taki sobie... ;) Takich zdjęć podczas ostatnich pogrzebów można było natrzaskać tysiące... ;)
Usjwo - Pon 03 Maj, 2010

122. Rowerzysta


Tadeuszek - Pon 03 Maj, 2010

122 Fajny kadr, ale obróbka nie bardzo. Rozjaśniałeś w okolicach przedniego koła, butów ? Bo widzę nierealistyczną poświatę. I to coś po prawej przylegające do jego głowy to balon, czy usuwałeś coś stemplem?
Usjwo - Wto 04 Maj, 2010

Rozjasnialem calego rowerzyste, chyba jednak wczoraj bylem zbyt zmeczony i dlatego taki efekt :oops: . Nic nie bylo steplowane to wynik rozjasnienia i wyostrzenia po zmniejszeniu. Dzisiaj jest juz poprawione, mam nadzieje ze lepsze.
maziek - Sro 05 Maj, 2010

W pewnym sensie ulica ;) .

123. Psy wojny. (Moi koledzy ;) )

skasowany - Sro 05 Maj, 2010

maziek, ufff... myślałem, że to ja mam największy brzuch! :P Mam pomysł...!!!
maziek - Czw 06 Maj, 2010

Ruslan napisał/a:
maziek, ufff... myślałem, że to ja mam największy brzuch!
Jaki brzuch?! To mięsień piwny. lata treningu :)
Cytat:
:P Mam pomysł...!!!
Wchodzę w ciemno :) .
kufel - Wto 11 Maj, 2010

124. chyba tu pasuje ;)

Bumber - Wto 11 Maj, 2010

kufel, ciekawa głębia ostrości... Kadrowałeś na komputerze?
oranżewski - Wto 11 Maj, 2010

eee tam. widać po bazalcie, że głębia sztuczna :P mogłeś to bardziej wymęczyć. nikt by nie miał dowodów, że sztuczna ;) ;)
kufel - Wto 11 Maj, 2010

Bumber napisał/a:
kufel, ciekawa głębia ostrości... Kadrowałeś na komputerze?
to jest pełny kadr zdjęcia, a jak uzyskałem taki efekty to juz fotomaszewski napisał ;) niestety póki co jeszcze nie mam żadnego (tak jasnego ) szkła, którym uzyskałbym taką glebie wiec kombinuje w PS ;)

fotomaszewski, które miejsca wg Ciebie warto poprawić? mnie wydawało się ze jest w miarę poprawnie:P

garreth - Wto 11 Maj, 2010

kufel napisał/a:
124. chyba tu pasuje ;)

o, Starówka Warszawska :P
plecy dziecka z lewej strasznie się świecą i są dominujące zbytnio ;)

kufel - Wto 11 Maj, 2010

garreth napisał/a:
o, Starówka Warszawska :P
tak jest ;)

garreth napisał/a:
plecy dziecka z lewej strasznie się świecą i są dominujące zbytnio ;)
ogólnie to plecy były dość przepalone i starałem sie je "przygasić" ale może za mało ? :idea: choc na moim monitorze jakichś większych przepałów nie widać :)
zug - Wto 11 Maj, 2010

garreth napisał/a:
o, Starówka Warszawska

ale spostrzegawczy :roll: :mrgreen:
kufel napisał/a:
ogólnie to plecy były dość przepalone i starałem sie je "przygasić" ale może za mało ?

jeszcze "troszku" możesz "przygasić" ;)

kufel - Wto 11 Maj, 2010

zug napisał/a:
jeszcze "troszku" możesz "przygasić" ;)
zatem spróbuje! skoro plecy az tak świecą ;)
muzyk - Sob 15 Maj, 2010

Wszystkie zdjęcia zrobione średnioformatową Canonem 450D z Wołną 3 80mm f2.8 z adapterem na M42/Canon.

125. Bier bike.

Wiem, że nieostre, ale niech tam :)

126. Filmowanie.


127. Człowiek z pasją.


128. Specjalista od ciekawej muzyki.


129. Saksofonista.

candy - Nie 16 Maj, 2010

127 - ok(trochę ciasne)
128 - szkoda uciętej głowy
reszta do pstryków :)

oranżewski - Nie 16 Maj, 2010

a mi się najbardziej 129. lubię tego typu kadry.
muzyk napisał/a:
średnioformatową Canonem 450D
:?:
candy - Nie 16 Maj, 2010

chodziło chyba o obiektyw Volna 80mm ze średniego formatu,tyle tylko że mocowanie to chyba P6 a nie M42
muzyk - Nie 16 Maj, 2010

127. Crop z większego kadru, jednak witryna sklepu przeszkadzała, poza tym, chciałem trochę wyciągnąć przejęcie grającego.

Co do słoika - Wołna 3 z Psix, na M42/Canon.

Ten z rurami ma głowę uciętą, ze względu na nogi przechodniów, które niestety załapały się do kadru.

oranżewski - Nie 16 Maj, 2010

muzyk napisał/a:
ze względu na nogi przechodniów, które niestety załapały się do kadru.
było wystempelkować ;) ale mi osobiście nie przeszkadzają kadry z uciętymi głowami, etc.

wyglądało to tak, jakby 450tka była mf :lol:

jeszcze raz: 129 bardzo fajne :)

muzyk - Nie 16 Maj, 2010

Dzięki!
Uff, chociaż jedno w miarę wyszło :oops:

Usjwo - Pon 17 Maj, 2010

Mnie tez najbardziej sie podoba 129.
Jak juz jest tak uciety ten gosc, to ja bym go ucial tak zeby juz nie bylo tego skrawka za placami i troche kolory wzmocnil.
Lekkie ostrzenie przydaloby sie wszystkim zdjecia

henk - Wto 18 Maj, 2010

Ciekawe czy będzie Wam się chciało odczytać napis na transparencie.
130

hijax_pl - Wto 18 Maj, 2010

henk, a co za problem? :D
henk - Wto 18 Maj, 2010

hijax_pl, nie wiem jak dla Ciebie, ale mi się strasznie nie chciało tego odczytywać, to jakaś tortura umysłowa!
Wolałbym przejrzeć pozostałe zdjęcia i poszukać tego transparentu od przodu, ale zaszły takie okoliczności, że musiałem to czytać z tego zdjęcia - koszmar!!

hijax_pl - Wto 18 Maj, 2010

Czytać w lustrze to nie jest wielka sztuka - jak się nie che wystarczy odwrócić zdjęcie ;)
komor - Wto 18 Maj, 2010

No można jeszcze wrzucić do jakiegokolwiek softu i zrobić odbicie lustrzane, jak jest tortura. :)
henk - Wto 18 Maj, 2010

W aparacie musiałem czytać, na monitorku, jak odwrócić?
hijax_pl - Wto 18 Maj, 2010

Przystawić z boku lusterko ;)
henk - Wto 18 Maj, 2010

Już mi się nie chciało cudować z lusterkiem, deszcz padał, przez ok. 30 sekund mój mało używany umysł pracował na najwyższych obrotach :mrgreen:
Muszę odpocząć :razz:

kufer88 - Pią 21 Maj, 2010

henk napisał/a:
Już mi się nie chciało cudować z lusterkiem, deszcz padał, przez ok. 30 sekund mój mało używany umysł pracował na najwyższych obrotach :mrgreen:
Muszę odpocząć :razz:


haha henk spadlem z krzesla :shock:

Usjwo - Pon 24 Maj, 2010

131. Fiakrzy

Djwalkman - Pon 24 Maj, 2010

Usjwo, czy to zdjęcie zostało rozmyte w programie?
jaad75 - Pon 24 Maj, 2010

Djwalkman, a nie widać?... :razz:
Usjwo - Pon 24 Maj, 2010

Tak seletktywnie to zaden TS nie da rady, dlatego jest PS :mrgreen:
Tomasz_ - Wto 25 Maj, 2010

Troche z nocnych popisow ogniami
132


133


134

Usjwo - Sro 02 Cze, 2010

Komunikacja miejska.

135. School bus


136. W oczekiwaniu na klienta


137. W ruchu ulicznym


138. rozmowa z kierowca w czasie jazdy nie jest zabroniona

darekk - Pią 04 Cze, 2010

Ten śmieszny gość w kasku wkładający coś na szybę samochodu na zdjęciu nr 137 to policjant?
Usjwo - Pią 04 Cze, 2010

Policjant chyba stoi za samochodem, to moze byc jego przyd..s, czyli ormowiec, Chociaz stoi motor a on jest w kasku wiec moze policjant, nie pamietam
To co wklada to mandat, a co w nim smiesznego?

darekk - Pią 04 Cze, 2010

Dopatrzyłem się motorynki po prawej stronie, pewnie jego. Mają śmieszne kaski do motorów takie jak na budowach.
Born2Be3 - Sob 05 Cze, 2010


Tomasz_ - Nie 06 Cze, 2010

Usjwo,

Fantastyczna seria i dobre oko :-) Nawet trudno wybrać faworyta, każde jakaś historie ma. Ale najweselsze jest 138 :mrgreen:

Born2Be3,
Jakos to krzywo, Kościół się zaraz przewróci. Moze dlatego to zdjęcie? Pierwsze co widzę to plecak a pozniej kark faceta, no i nie wiem co powiedzieć pozytywnego :shock:


A ja sam polazłem na plaże i tam kilku na deskorolkach skakało, no musiałem zrobić kilka strzałow.

137


138


139


140

bhpchmiel - Nie 06 Cze, 2010

Tomasz_, 137 jest niezłe
Tadeuszek - Nie 06 Cze, 2010

139. Fajne, dobry moment :)
Tworas - Nie 06 Cze, 2010

Tomasz_, fajne, fajne :) jakim obiektywem robiłeś ? :P
Born2Be3 - Nie 06 Cze, 2010

@Tomasz_

Fotka może i tragiczna ale ja i tak jestem z niej zadowolony :mrgreen: FZ38 mam zaledwie od kilku tyg i udało mi sie w końcu fajne złapac GO o którym tak wiele czytałem a nie jest prosto to zrobic kompaktem :) No i przechodzień nic nie wiedział że robię mu zdjęcie zza pleców :razz:

Tomasz_ - Nie 06 Cze, 2010

bhpchmiel, Tadeuszek, Tworas,

Dzięki

Canon 70-200 L 2.8 IS USM (ta starsza wersja), aparat Canon 5D Mark II


Born2Be3
Ok :smile:
Ale kościół podeprzyj :razz:

Tworas - Nie 06 Cze, 2010

Tomasz_, dzięki, wiedziałem, że wysoka półka :razz:
degol - Nie 06 Cze, 2010

Tomasz_, fajna seria !
pierpapier - Nie 13 Cze, 2010

Tomasz_, wszystkie naprawdę przyjemne dla oka.
141.

oranżewski - Sro 16 Cze, 2010

Tomasz_, z 139 rządzisz. wróć tam, pogadaj z chłopakami (skejci są ok ;) ) i zróbcie jakąś fajną sesję. będziesz miał dobry album ;)

[ Dodano: Sro 16 Cze, 2010 19:53 ]
bądźcie wyrozumiali. to mój pierwszy street :smile:
142.


zug - Sro 16 Cze, 2010

fotomaszewski, dobre ;)
próbowałeś w B&W ? :P

oranżewski - Sro 16 Cze, 2010

próbowałem, ale fajna, ciepła, żółta ściana, fajnie z niebieskim KB współpracowała. i jeszcze te czerwone drzwi, więc kolor musiał być! ;)
ophiuchus - Sro 16 Cze, 2010

fotomaszewski, dobre dobre :D ładne "kontrasty" ;)
zug - Sro 16 Cze, 2010

fotomaszewski napisał/a:
i jeszcze te czerwone drzwi

o drzwiach nie pomyślałem :roll: ;)

panmarecq - Czw 17 Cze, 2010

143.
dr11 - Pią 18 Cze, 2010

144.


145.


146.

Usjwo - Czw 24 Cze, 2010

147. Tato, czy tam jest ta swietlana przyszlosc o ktorej mowil towarzysz Zedong?


148. Kto ze soba nosi nikogo nie prosi.



149. Randka w ciemno, ty nie widzisz ale ciebie widza...

oranżewski - Czw 24 Cze, 2010

Usjwo napisał/a:
149. Randka w ciemno, ty nie widzisz ale ciebie widza...
to się uśmiałem :D
ja bym do nich podszedł na 0,5m i szerokim jeszcze zdjął ;)
ale oczywiście to lepiej przedstawia całą sytuację :)

Tomasz_ - Czw 24 Cze, 2010

Usjwo,

149
Kapitalne
Same tylko te nogi wykadrować i temat jest wyśmienity

dr11
Swietna seria.
A gdzie masz więcej zdjec ze ślubu?
Victoria popatrzyła Ci sie prosto w szklo, fantastyczne, piękne zdjęcie

tomaszewski
Dzięki, myslalem nad tym zeby im pokazac te zdjęcia i sie umowic z nimi, ale narazie to przychodzę do domu spac, czasu brak na cokolwiek.

142.
Fajne kolory :-)
Kontrastowy temat :-)
Moim zdaniem wygląda trochę jakby na sile wcisniete w kadr. Brakuje troszeczkę powietrza.
Łysina troszeczkę wypalona co stwarza duzy kontrast. Dobra więcej sie nie czepiam bo zdjęcie jest ogólnie OK :-)

dr11 - Czw 24 Cze, 2010

Tomasz_, w reportażach leżą i się kurzą ;)

Rzeczywiście Usjwo dał fajne 149 :)

Tadeuszek - Czw 24 Cze, 2010

hehe spoko :)
ciekawi mnie dlaczego ten Pan zdjął jeden but... rozumiem obydwa ale jeden? :smile:

[ Dodano: Czw 24 Cze, 2010 20:56 ]
Podoba mi się również 147, widać fajne uczucia, więź syna z ojcem :wink:

oranżewski - Czw 24 Cze, 2010

wiesz co, Tomasz? tak sobie czytam twoją opinię o 142. ot tak, od niechcenia :) dopiero po jakimś czasie skapowałem, że przecież też zdjęcie wstawiłem :mrgreen: dzięki ;)
degol - Sob 26 Cze, 2010

150 jakiś czas temu

Tomasz_ - Sob 26 Cze, 2010

degol,
Według mnie trochę przebarwione jak na taka okazje. Świeczki mogly budować atmosferę, ale tutaj przeszkadzaja.
Jeśli flaga ma byc centralna to moze zdjęcie powinno byc bardziej w kwadrat przycięte?
Musiałem sprawdzić jak będzie wygladalo to zdjęcie C/B i doszedłem do takiego efektu.
http://lh4.ggpht.com/_oRp...ewpwqw_nowa.jpg
Oczywiście to moja interpretacja, Ty bedac tam moze cos innego chcesz przekadzac.

degol - Sob 26 Cze, 2010

Tomasz_, zdjęcie wykonane bardzo wczesnym świtem, miałem ustawione żywe kolory w body, do tego zdjęcie po podciągnięciu kontrastu, podświetlenia. Co do kadru, to taki właśnie mi odpowiada, znicze jakby szerzej zakreślały/prowadziły do centralnego punktu. Do tego w mojej wersji wydaje mi się, że lepiej jest zaakcentowane tło tworzone przez palące się znicze. Zauważam również, że biel flagi jest chyba nazbyt niebieska, ale czy to nie przypadłość nikonowska w tego typu świetle ? :)

[ Dodano: Pon 05 Lip, 2010 17:28 ]
co sądzicie o tym :

151


skasowany - Sob 10 Lip, 2010

degol, gość na rowerze przyciąga uwagę, bo linie prowadzą prosto na niego ;) Można by pobawić się w obróbkę... ;)

Ode mnie z wczoraj i jakiś jeden stary...

152.


153.


154. Warszawa wita! (...) Żeby nikt nie ukradł... ;)


155. Projekt "Letnie Milongi na Skwerze" na Krakowskim Przedmieściu. Bardzo sympatyczna atmosferka i w ogóle... ;)


156.


157. O jednym takim co wywołał puzonem pożar w Pałacu... :P

degol - Sob 10 Lip, 2010

Ruslan, przedstawiłem trzy punkty w linii pionowej i oto właśnie mi się rozchodziło :)

Z Twoich 152 bardzo mi sie podoba :)
154 sytuacyjnie również :) choć chyba troszeczkę leci, niby raz w prawo, raz w lewo , czy doświetlałeś lampą ?

155,156 fajna powiadasz atmosferka, ale zdjęcia jakby nie ciekawe, no mnie nie porywają , tak jak zdjęcie 157 !;)

z tych dwóch pierwszych, to zdecydowanie 152

bbeeaa - Sob 10 Lip, 2010

RUSLAN, !52. czadowe!!! 154. też kapitalne. Cała seria interesująca. Masz oczy szeroko otwarte :)
skasowany - Wto 13 Lip, 2010

degol, bbeeaa, dzięki za komentarze ;)

158.


159.

ophiuchus - Wto 13 Lip, 2010

Ruslan, na twoich fotach stolyca wygląda normalnie jak NYC ;) szacun!
oranżewski - Wto 13 Lip, 2010

ahaś, pozytywne! szczególnie drugie. Ruslan, dobrze robisz ;)
Tomasz_ - Wto 13 Lip, 2010
Temat postu: Pierwsze spotkanie trzeciego stopnia
Prof fotograf robi sesje zdjeciowa na krolewskim dziedzincu w Kopenhadze.
Nie mialem swojego sprzetu, ale wydarlem kuzynce jej aparat z rak i zrobilem kilka ukradzionych zdjec :cool:

159


160


Koles ponizej byl troche zly na klikanie :roll:
161


Zeby oni to tak dla mnie pozowala.........
162


163

lithium - Czw 15 Lip, 2010

"ide tam gdzie ide i nie mam czasu"
Imperial - Pią 16 Lip, 2010

165.

komor - Sob 17 Lip, 2010

Imperial, fajne, ciekawa obróbka. Mógłbyś wstawić trochę większe.
skasowany - Sob 17 Lip, 2010

Imperial, nie zapominaj o numerowaniu ;)

166. Również z wczoraj:


Nie, nie wyluzowany żulik ;) Akcja promocyjna nowego spektaklu TR.

Imperial - Sob 17 Lip, 2010

167.

zamieszczam wieksze na prosbe

Ruslan, ciakawa fotografia, a mina tej Pani bezbledna :)

i jeszcze cos od siebie:

168.

169.

170.

moronica - Sob 17 Lip, 2010

167 ciekawa obrobka. nie powiedzialabym ze pasuje do tej kategorii :wink: ale jako calosc bardzo mi sie podoba (kompozycja, kolory, nawet szum), ma klimat a to najwazniejsze
skasowany - Sob 17 Lip, 2010

Imperial, 167. ciekawe! Bardzo mnie ciekawi na co parzą państwo w lewym dolnym... :roll:
168. też mi się podoba. Fajnie, że są tylko dwie osoby i że jadą w różne strony...

kozidron - Nie 18 Lip, 2010

Imperial, a mi się podoba 169 i dopiero po dłuższym czasie wpatrywania się zauważyłem, ze jakby lekko leci albo minimalnie zmieniłbym kąt ujęcia to znaczy, że się czepiam :wink:
Imperial - Nie 18 Lip, 2010

calkowicie rozumie, bo uwazam tak samo
zdjecie zrobilem doslownie w ostatniej chwili, bo nagle z drugiej strony przejezdzalo metro

skasowany - Pią 23 Lip, 2010

Miał być reportaż, ale nie chce mi się obrabiać zdjęć, do foto imprez też nie bardzo pasuje, bo więcej 'gąb', niż rozrywki... Dlatego lądują tutaj...
ZS Strzelec OSW z js1010

171.


172.


173.


174.


175.


176.


177.


178.

Djwalkman - Pią 23 Lip, 2010

Ruslan, z całej serii pasuje mi 171. i 175. mają "moc spojrzenia", 171. jest bardzo dobre.
kozidron - Pią 23 Lip, 2010

Ruslan, ale na 171 widać makijaż :wink: , podobają mi się - dobra robota.
Tworas - Pią 23 Lip, 2010

171 rewelka! :mrgreen: ogólnie wszystkie mi się podobają jako całość :)
jasiekcom - Pią 23 Lip, 2010

Ruslan, 171 najlepsze :!:
zug - Pią 23 Lip, 2010

nie będę inny 171 też mi się ;)
bez maski nie masz ? ;) :P

kufel - Pią 23 Lip, 2010

zug napisał/a:
bez maski nie masz ? ;) :P
o to samo chcialem spytac :grin: ;)
zug - Pią 23 Lip, 2010

kufel napisał/a:
o to samo chcialem spytac

tylko czekać jak ktoś zapyta czy nie ma w cywilu ;) :mrgreen:
a na poważnie Ruslan bardzo fajna seria :smile:

skasowany - Pią 23 Lip, 2010

Dzięki za komentarze ;)
Bez maski mam, ale nie dam... :P

amv - Sob 24 Lip, 2010

zug napisał/a:
tylko czekać jak ktoś zapyta czy nie ma w cywilu ;) :mrgreen:

:lol:
Ruslan napisał/a:
Bez maski mam, ale nie dam

:razz:
171 tylko :wink:

degol - Sob 24 Lip, 2010

Ruslan, 166 świetne, długo czekałeś by coś takiego uchwycić ?
Tomasz_, na 161 ciekawe spojrzenie Pana z prawej, jakby ci chciał powiedzieć, czego tu szukasz ? ;)
Imperial, 169 :)

[ Dodano: Sob 24 Lip, 2010 16:53 ]
Ruslan, z ostatniej serii mi pasuje 175 i 172

skasowany - Sob 24 Lip, 2010

degol napisał/a:
Ruslan, 166 świetne, długo czekałeś by coś takiego uchwycić ?

Nie ;) Zanim od śpiocha dowiedziałem się 'o co wojuje', pani już przyszła. 2-3 minuty...

Djwalkman - Nie 25 Lip, 2010

179. Zdjęcie zrobione na wsi, raczej nie podpada pod portret, bo robione z zaskoczenia, takie wiejskie street-photo


Wypowiadałem się już na tej stronie, więc powiem coś o poprzedniej, zdjęcie 167 bezbłędne, zatrzymałem się na nim przez jakiś czas i wypatrywałem szczegółów, znalazłem kwiaty na 1-wszym piętrze, które są bardzo dorodne, a na 2-gim zwiędłe, ciekawe niebo i ludzi. Bardzo dobre.

Edit.
Co się stało z kolorami? spróbuję poprawić.
Edit 2
Już jest OK :zalamany: .

cocochanel - Wto 27 Lip, 2010

Jak dla mnie szału nie ma. Takich zdjęć pojawia się mnóstwo, a to, ze są w czerni i bieli wcale nie dodaje im artyzmu.
Ale spoko warto próbować dalej. Działaj i szukaj nietypowych kadrów i kompozycji, bo te są oklepane.

skasowany - Wto 27 Lip, 2010

cocochanel, mówisz o moich zdjęciach? ;)
radek_z - Wto 27 Lip, 2010

Mi się bardzo podoba nr 171. Nie chce się zbłaźnić dogłędnymi analizami co to zdjęcia ma w sobie i co wyraża, ale poprostu mi się podoba.
cybertoman - Sro 28 Lip, 2010

Ruslan napisał/a:
cocochanel, mówisz o moich zdjęciach?
No jak mogla tak... no
skasowany - Sro 28 Lip, 2010

cybertoman napisał/a:
Ruslan napisał/a:
cocochanel, mówisz o moich zdjęciach?
No jak mogla tak... no


cybero, ja się tylko cieszę, bo w końcu jest nadzieja na jakąś sensowną dyskusję, ale widzę, że coco nie za często wraca do wątków, w których już raz coś napisała... ;)

cybertoman - Sro 28 Lip, 2010

Ruslan, Zaserwowany tekst jest tak ogolnikowy, tak malo konkretny, jak kij, ktory w kazde mrowisko mozna wsadzic. A ze wiem, jak powaznie podchodzisz do krytyki swoich fotek, to wydalo mi sie to nie fair. W kazdym razie "warto próbować dalej", dzialac, zyc zdrowo i ekologicznie.
kozidron - Czw 29 Lip, 2010

cocochanel napisał/a:
ak dla mnie szału nie ma. Takich zdjęć pojawia się mnóstwo, a to, ze są w czerni i bieli wcale nie dodaje im artyzmu.
Ale spoko warto próbować dalej. Działaj i szukaj nietypowych kadrów i kompozycji, bo te są oklepane.


w zakładce "nasze zdjęcia" jest tyle wątków, że na pewno któryś pokrywa się "tematycznie" z twoimi fotografiami więc chętnie zobaczymy też i Twoje zdjęcia ....a jak byś miała wątpliwości to zawsze możesz je wstawić w "fotografia inna".

cocochanel, szczerze zachęcam do zaprezentowania swoich prac

Tworas - Pią 30 Lip, 2010

Kilka pstryków pstrykniętych podczas dzisiejszego chwilowego deszczu na wrocławskim rynku
nie wiem czy zdjęcia przypadną wam do gustu...
:wink:

Ludzie w deszczu

180.


181.


182.

Usjwo - Pią 30 Lip, 2010

Tworas albo mie sie zdaje, albo zdjecia sa poruszone :razz: :wink:

Jak dla mnie wszystkie trzy na tak.

dr11 - Pią 30 Lip, 2010

Usjwo napisał/a:
Jak dla mnie wszystkie trzy na tak.
Tak. A 181 na tak tak :) Niesamowite wrażenie lewitującej postaci ;)
Djwalkman - Pią 30 Lip, 2010

Mi tak średnio się podobają, ze względu na tło.
dr11 - Pią 30 Lip, 2010

Djwalkman, przecież własnie tło nadaje tutaj bieg zdarzeń. Przynajmniej ja to tak odbieram ;)
Djwalkman - Pią 30 Lip, 2010

dr11 napisał/a:
Djwalkman, przecież własnie tło nadaje tutaj bieg zdarzeń. Przynajmniej ja to tak odbieram ;)


Ale gdyby było tam mniej niepotrzebnych przedmiotów, to czy nie byłoby lepsze?

hijax_pl - Pią 30 Lip, 2010

Djwalkman, myślisz schematycznie. Nie zawsze jednolita plama w tle jest pożądana...
Djwalkman - Pią 30 Lip, 2010

hijax_pl napisał/a:
Djwalkman, myślisz schematycznie. Nie zawsze jednolita plama w tle jest pożądana...


Mi by się tylko podobało bardziej, gdyby było mniej elementów w tle... .

Tworas - Pią 30 Lip, 2010

każdy lubi co innego dlatego napisałem
Tworas napisał/a:
nie wiem czy zdjęcia przypadną wam do gustu...
:)
mi osobiście chodziło o to by tło było jak najbardziej urozmaicone :)

zdjęcia wam się podobają więc ja się bardzo ciesze :)

bhpchmiel - Pią 30 Lip, 2010

Tworas, mi też te zdjęcia się podobają :wink:
skasowany - Pią 30 Lip, 2010

Tworas, sympatyczne ;) Tło jak najbardziej ok, to przecież nie studyjne portrety... ;)
kmosw - Pią 30 Lip, 2010

Tworas, jeśli chodzi o mnie, to są jak najbardziej na tak.
Yossarian - Pią 30 Lip, 2010

A mi właśnie tło bardzo podchodzi jak i same zdjęcia.
komor - Pią 30 Lip, 2010

Tworas, bardzo fajne.
Tworas - Pią 30 Lip, 2010

dzięki wszystkim :)
degol - Nie 01 Sie, 2010

Tworas, najbardziej mi się podoba 181
Tworas - Nie 01 Sie, 2010

degol, mi też :wink:
Usjwo - Nie 01 Sie, 2010

183. Zakochani sa wsrod nas...

kmosw - Nie 01 Sie, 2010

Usjwo, ładnie wypatrzone.
Tworas - Nie 01 Sie, 2010

Usjwo, fajne, fajne :)
degol - Nie 01 Sie, 2010

Usjwo, robisz w weselach ?! ;)
kufer88 - Pon 02 Sie, 2010

Usjwo, jak wyzej udana fota ale samo "modele" z lekka upiorne hehe
Djwalkman - Pon 02 Sie, 2010

Usjwo, bardzo mi się podoba twoje zdjęcie.
Kokosanka - Pon 02 Sie, 2010

Dorzucę swoje :) Jestem początkująca dlatego liczę na jakieś podpowiedzi :razz:
zug - Pon 02 Sie, 2010

Kokosanka, wolałbym zobaczyć to zdjęcie w "architekturze" i bez tego pana :smile: :wink:
Jesienny - Pon 02 Sie, 2010

I proste ;)
marwoj85 - Pią 06 Sie, 2010

185.

186.

187.

B o g d a n - Nie 08 Sie, 2010

To może i ja coś dorzucę z ulicznych pstryków. :wink:

188.
@ 127mm, ISO-100, f/4, 1/250s

Tadeuszek - Czw 12 Sie, 2010

189. "...ale bokeh!:o" :mrgreen:


Adolfik - Czw 12 Sie, 2010

Jak dla mnie lipa. Ani portret ostry, ciemno jak nie powiem gdzie ani bokeh ciekawy. Rzadko który AF ma dobry bokeh.
Djwalkman - Czw 12 Sie, 2010

Tadeuszek, śmieszne zdjęcie, ale nie do tego działu. Bardziej do fotografii z jajem :)
kufel - Czw 12 Sie, 2010

podoba mi sie 188 , może ciut zbyt ciasny kadr,no i ciekawy jestem jak wyglądałby w BW ;)
candy - Czw 12 Sie, 2010

hehe,187-gość z alpinsportu w zakopcu,rozmawiałem z nim w zeszłą niedzielę :D
marwoj85 - Czw 12 Sie, 2010

candy heheh jaki ten świat mały mrgreen: :)
candy - Pią 13 Sie, 2010

no nie? :D
skasowany - Pią 13 Sie, 2010

Utrwalanie utrwalanego albo po prostu 'pozoranci' ;)

190.


191.


Nazbierało mi się sporo takich zdjęć i w sumie jako dobrze 'przebraną' seryjkę może kiedyś wrzucę... :P Niektórzy 'modele' są naprawdę ciekawi... ;)

degol - Pią 13 Sie, 2010

Ruslan, 191 nieźle sobie ich ustawiłeś !
B o g d a n - Sob 14 Sie, 2010

kufel napisał/a:
podoba mi sie 188 , może ciut zbyt ciasny kadr,no i ciekawy jestem jak wyglądałby w BW ;)

Proszę bardzo :wink:

192.

kufel - Sob 14 Sie, 2010

B o g d a n napisał/a:
Proszę bardzo :wink:
dzięki B o g d a n :) w wersji BW również mi sie podoba :)
degol - Nie 15 Sie, 2010

B o g d a n, 192 a co tak przy kieszonce pobłyskuje ? W BW jest klimat :)
Tworas - Nie 15 Sie, 2010

Kilka ulicznych pstryków z typowo turystycznego pobytu w Londynie oraz Brighton:

193. oczywiście musiało trochę popadać :)

194.

195.

196.

197.


[ Dodano: Pon 16 Sie, 2010 09:34 ]
jeszcze jedno :wink:

198. fast driver :razz:

Adolfik - Pon 16 Sie, 2010

Takie fotki robie na trochę większej przesłonie, dzięki czemu łatwiej trafić z głębią. Fajne pomysły tylko mnie trochę jednak ostrości gdzieniegdzie brakuje
Tworas - Pon 16 Sie, 2010

Adolfik, które zdjęcia masz na myśli? :wink:
kolouker - Pon 16 Sie, 2010

199.

Adolfik - Pon 16 Sie, 2010

194 i tego fajnego drivera. W tym autobusie trochę więcej miejsca ostrego i byłoby naprawdę potężne ujęcie.
Tworas - Pon 16 Sie, 2010

aha ok
to że zdjęcia nie są wystarczająco wyraźne to nie wina przesłony czy czasu ( choć gdyby czas był krótszy to było by łatwiej trafić z ostrością lecz efekt ruchu był by słabszy...) lecz mojego małego doświadczenia w tego typu fotografiach. tez bym chciał by niektóre miejsca ostre były trochę bardziej wyraźne...
choć mimo to ja jestem z fotografii zadowolony :wink:

Adolfik - Pon 16 Sie, 2010

Podobać się podobają, nie myśl że nie. ;)
Tworas - Pon 16 Sie, 2010

to super :smile:
degol - Wto 17 Sie, 2010

Tworas, 193,194 i 198 ... podobają mi sie !

[ Dodano: Wto 17 Sie, 2010 01:30 ]
Tworas, 195 idzie o dużą szklankę czy o parasolkę ?! ;) ciekawe ujęcie :)

Tworas - Wto 17 Sie, 2010

degol, babka tylko gestykuluje :razz:
Flashalpha - Wto 17 Sie, 2010

200.

201.

202.

203.

Opinie i komentarze bardzo mile widziane :wink:

Adolfik - Wto 17 Sie, 2010

202 mnie się podoba tylko szkoda że krzywy ten budynek za nim. Nie da się trochę naprostować?
hijax_pl - Wto 17 Sie, 2010

204

komor - Wto 17 Sie, 2010

hijax_pl, jak patrzę na te letnie fotki i Twojego awatara, to mam mieszane uczucia. :)
Flashalpha - Wto 17 Sie, 2010

Adolfik napisał/a:
202 mnie się podoba tylko szkoda że krzywy ten budynek za nim. Nie da się trochę naprostować?

Nie zauważyłem... da się wyprostować, ale nie będę wątku zaśmiecał :wink:
A jak pozostałe Wam się widzą (albo i nie :razz: )...? :wink:

kozidron - Sro 25 Sie, 2010

205.




206.




207.


kasiakaaz - Sro 25 Sie, 2010

kozidron, smutne... Razem (jako całość) ukazują obojętność. Najbardziej mi leży kadr 205. To czerwone światło..., nie wiem czy jest kompatybilne. Sama nie wiem... może?
bhpchmiel - Sro 25 Sie, 2010

Nie no fajnie wyszło z tym czerwonym światłem - przekaz bardzo wymowny i jasny
Adolfik - Sro 25 Sie, 2010

Światło właśnie idealne. Wszystkie trzy jako całość naprawdę świetne. Reporterskie oko ;)
Usjwo - Pią 27 Sie, 2010

Takie uliczne pstryki

208. Sprzedawca


209. Pralnia.


210. Siesta

Sajgon - Sob 28 Sie, 2010

Na 210 fajna dziura :razz:
kufel - Sob 28 Sie, 2010

Sajgon napisał/a:
Na 210 fajna dziura :razz:
to nie dziura tylko wentylacja :P

ps.a pan z 208 to co właściwie sprzedaje ? to są doniczki jakieś?

zug - Nie 29 Sie, 2010

kufel napisał/a:
o nie dziura tylko wentylacja

dziura wentylacyjna ;) :mrgreen:

kufel - Nie 29 Sie, 2010

Cytat:
dziura wentylacyjna ;) :mrgreen:
niech będzie ;)
kozidron - Nie 29 Sie, 2010

211.




212. /chodząca reklama na skrzynkach/



213.



214. /troszku nie trafione ostrością/


dr11 - Nie 29 Sie, 2010

212 :D
kozidron - Nie 29 Sie, 2010

kurcze dr11, szybki jesteś.........cos mi się posypało i musiałem linki poprawić :oops: :)
dr11 - Nie 29 Sie, 2010

Na pewno szybszy od pana-chodząca-reklama ;)
kozidron - Nie 29 Sie, 2010

dr11 napisał/a:
Na pewno szybszy od pana-chodząca-reklama ;)


on był strasznie ospały i że tak powiem znudzony misją :wink:

dr11 - Nie 29 Sie, 2010

Może już sam doświadczył reklamowanych produktów? :D
Usjwo - Pon 30 Sie, 2010

kufel napisał/a:


ps.a pan z 208 to co właściwie sprzedaje ? to są doniczki jakieś?


Takie drewniane bibeloty, rzezbione podeleczka itp.

hijax_pl - Pon 30 Sie, 2010

Czy dukt leśny to też ulica? ;)

215

masza - Pon 30 Sie, 2010

hijax_pl, czy ja dobrze widzę, że młodzieniec pokazuje towarzyszce gest Kozakiewicza???
Piękne ujęcie! :grin:

bhpchmiel - Pon 30 Sie, 2010

Ona do niego z kwiatami, a ten jej Kozakiewicza... O ludzie co za upadek obyczajów :lol:
masza - Pon 30 Sie, 2010

bhpchmiel, chciały baby równouprawnienia, to mają ;)
bhpchmiel - Pon 30 Sie, 2010

masza napisał/a:
bhpchmiel, chciały baby równouprawnienia, to mają ;)


Chyba się starzeje, bo nie wiem jak to zripostować :razz:

Usjwo - Wto 31 Sie, 2010

hijax_pl swietne.
hijax_pl - Wto 31 Sie, 2010

masza, Usjwo, dzięki :)

Usjwo, ło matko - co się stało że imgshaka widzisz? odwilż? :shock:

Usjwo - Wto 31 Sie, 2010

hijax_pl napisał/a:


Usjwo, ło matko - co się stało że imgshaka widzisz? odwilż? :shock:


Juz od jakiegos czasu, ale siedze cicho bo jak sie dowiedza...

kmosw - Wto 31 Sie, 2010

hijax_pl, bardzo sympatyczne.
dr11 - Wto 31 Sie, 2010

hijax_pl, 215 brawo :)
hijax_pl - Wto 31 Sie, 2010

kmosw, dr11, dzięki :oops:
oranżewski - Wto 31 Sie, 2010

hijax_pl napisał/a:
215
geeeenialne! :D
bbeeaa - Wto 31 Sie, 2010

Dzieciaki na 215 - tym kapitalne. Te miny.. ;)
Tworas - Wto 31 Sie, 2010

215 faktycznie baardzo fajne :)

216. zaskoczeni

arietiss - Czw 02 Wrz, 2010

217.
Twardziele...

Pogoda, czy nie, urlop się kończy...! :wink:

Usjwo - Czw 02 Wrz, 2010

217. pstrykowate, i technika, i temat :sad:
Tworas - Czw 02 Wrz, 2010

Usjwo, a jakieś słówko o 216? :razz: :razz: :razz:

arietiss, 217 fakt-pstryk. ale sam temat mi się nawet podoba ale pokazać go trzeba zupełnie inaczej :wink:

Djwalkman - Pią 03 Wrz, 2010

216. jest bardzo fajne, z historią. Swoje zdjęcie nie wiedziałem czy wrzucić do portretu, czy tego działu, ale pomyślałem, że skoro zdjęcie nie jest ustawiane, to powinno znaleźć się tutaj. Taki portret na sali weselnej. Tutaj przedstawiam wam Emilię, zna się na winach, powie wam o nich wszystko i oczywiście lubi ich próbować, mam nadzieje że to widać po zdjęciu.
218.

lupo57 - Pią 03 Wrz, 2010

po zdjęciu 218 widać że jest mydlane :razz:
hijax_pl - Pią 03 Wrz, 2010

Djwalkman, 450D, przysłona f/8, ogniskowa 39mm i 1.45m odległości ostrzenia - to daje 42cm głębię ostrości rozciągającą się od 1.27m do 1.69m.
18-55 dla przysłony f/8 i f=39mm osiąga maksimum rozdzielczości.
Wniosek taki: albo nie wyostrzyłeś przy zmniejszaniu albo masz obiektyw do serwisu.

Ale.. Miło poznać Emilię :)

skasowany - Pią 03 Wrz, 2010

Jeny...
Strzała - Pią 03 Wrz, 2010

Ruslan napisał/a:
Jeny...

A nie chodziło CI o Jenny :?: :D

amv - Pią 03 Wrz, 2010

hijax_pl, jest jeszcze jeden parametr,który moim zdaniem zadecydował o jakości zdjęcia Djwalkman,
to 1/30s.
po ilu kieliszkach nie wnikam głębiej :mrgreen:

P.S. nie widać ulicy,widać dobra była impreza,że orientacja w temacie ciągle nie ta :lol: :wink:

[ Dodano: Pią 03 Wrz, 2010 22:35 ]
219. ... jak śmietana :wink:

dr11 - Pią 03 Wrz, 2010

amv, adekwatne do piątkowego wieczoru ;) A poza tym, świetnie uchwycone :)
zug - Sob 04 Wrz, 2010

Ruslan, nie Jenny tylko Emilia :wink: :mrgreen:
kozidron - Sob 04 Wrz, 2010

a ja z innej beczki;


218. bezsprzecznie, jest to "fotografia ludzi -ulica"

219. dobre :cool:

Adolfik - Sob 04 Wrz, 2010

219 świetny moment. plus
Djwalkman - Sob 04 Wrz, 2010

hijax_pl napisał/a:
Wniosek taki: albo nie wyostrzyłeś przy zmniejszaniu
Ale.. Miło poznać Emilię :)


Może to głupie pytanie, ale czy trzeba wyostrzać po zmniejszeniu? Ja tego nie zrobiłem.

Adolfik - Sob 04 Wrz, 2010

Tak, bo konwersja strasznie zjada szczegóły
d.prowadzisz - Sob 04 Wrz, 2010

Nie, bo zdjęcia cyfrowe i tak są nad wyraz ostre.
jaad75 - Sob 04 Wrz, 2010

Zdecydowanie tak. Tyle, że należy to zrobić umiejętnie, bo przeostrzone zdjęcia wyglądają conajmniej tak źle, jak mydlane.
Adolfik - Sob 04 Wrz, 2010

I wychodzą jakieś dziwne artefakty przy przeostrzeniu
Djwalkman - Sob 04 Wrz, 2010

@up eee... acha, no pewnie ze tak :razz: . Teraz takie pytanie, ewentualne odpowiedzi możecie kierować przez pm, jak wy przeciętnie ustawiacie... suwaczki w PS-ie. Ja biorę promień na 1,5-1,8, szczegół zależnie, przy macro więcej, przy portrecie mniej, z tym zazwyczaj nie wychodzę ponad 50% możliwości, ammount... ustawiam zależnie, robię zoom i patrze jak lepiej wygląda. Zamiast maskowania używam usuwania ziarna.
hijax_pl - Sob 04 Wrz, 2010

Djwalkman napisał/a:
czy trzeba wyostrzać po zmniejszeniu?

Nie tylko przy zmniejszeniu, ale też i przy zwiększeniu rozmiarów. Dlaczego? Bo każda zmiana wielkości wykonana poprzez interpolowanie danych wejściowych - zmniejsza ostrość.

sklsk - Sob 04 Wrz, 2010

hijax_pl napisał/a:
Djwalkman, 450D, przysłona f/8, ogniskowa 39mm i 1.45m odległości ostrzenia - to daje 42cm głębię ostrości rozciągającą się od 1.27m do 1.69m.
18-55 dla przysłony f/8 i f=39mm osiąga maksimum rozdzielczości.
Wniosek taki: albo nie wyostrzyłeś przy zmniejszaniu albo masz obiektyw do serwisu.


wiem że to nie miejsce na to, wiem że wszystko można znaleźć, jednak prosiłbym o krótką odpowiedź.
- w jaki sposób to wyliczasz, wzór itd.
- czy jest wykorzystywany jakiś współczynnik dla każdego obiektywu inny.
dane bierzesz z exif

hijax_pl - Sob 04 Wrz, 2010

sklsk, wszystko sobie wyczytasz tu :arrow: głębia ostrości

Wzory - w linku, który podałem.
Współczynnik - tak na prawdę chodzi tylko o tzw krążek rozproszenia.

sklsk - Sob 04 Wrz, 2010

by nie robić dłużej offtopu,
serdeczne dzięki.
piwko dla ciebie a ja biorę się za przeglądanie

jaad75 - Sob 04 Wrz, 2010

Djwalkman napisał/a:
Ja biorę promień na 1,5-1,8, szczegół zależnie, przy macro więcej, przy portrecie mniej, z tym zazwyczaj nie wychodzę ponad 50% możliwości, ammount...
Zdecydowanie za duży promień - nie powinieneś przekraczać 1. Przy wielkościach forumowych (czyli 800px na dłuższym boku), osobiście nie przekraczam promienia 0.7, przy amount 30-40% i threshold 0. Ewentualnie możesz zejść nawet do radiusa 0.3, tyle, że wtedy amount trzeba podkręcić powyżej 100%. To są parametry dla USM, ale znacznie lepszą kontrolę daje Smart Sharpen, bo pozwala osobno kontrolować kontrast krawędzi po stronie cieni i świateł.
Djwalkman napisał/a:
ustawiam zależnie, robię zoom i patrze jak lepiej wygląda.

To źle - zawsze powinieneś oglądać widok 100%. Zwłaszcza jeśli zmniejszasz do rozmiarów sieciowych.

hijax_pl - Sob 04 Wrz, 2010

220

221

222

kasiakaaz - Sob 04 Wrz, 2010

hijax_pl, 220 i 221 bardzo dobre. 222 takie bardziej humorystyczne (najbardziej maskującym elementem ubioru są zdecydowanie gumowe klapeczki, no i ten rozpędzony motocykl..., żeby im kaski nie pospadały :grin: )
Co to za impreza?

hijax_pl - Sob 04 Wrz, 2010

kasiakaaz napisał/a:
Co to za impreza?

A taki zlocik ;)

masza - Sob 04 Wrz, 2010

hijax_pl, Marusie z 220 są urocze!
A imprezę kojarzę :)

Adolfik - Nie 05 Wrz, 2010

No trzeba przyznać ze od 220 nie idzie oderwać wzroku ;)
degol - Nie 05 Wrz, 2010

Tworas, 216 fajne sytuacyjnie !

amv, 219 gdzie tak w mordę leją, czy to przed stadionowe wzmacniacze ? ;)

[ Dodano: Nie 05 Wrz, 2010 18:59 ]
Adolfik napisał/a:
No trzeba przyznać ze od 220 nie idzie oderwać wzroku ;)

oderwałeś, gdyż inaczej nie byłbyś w stanie tego powyższego napisać ?! ;)

[ Dodano: Nie 05 Wrz, 2010 19:04 ]
hijax_pl, 222 uchwyciłeś i dzięki temu mnie rozbawiłeś :)

kozidron - Pon 06 Wrz, 2010

220. mi się podoba, ma swój klimat, na 222 powalają "laczki" pasażera :lol:


223. tai chi master




224. komendy fotografa


amv - Pon 06 Wrz, 2010

degol napisał/a:
amv, 219 gdzie tak w mordę leją

hehe :mrgreen:
Z Łudstocka to :wink:
i dzięki za komenty.

rodak - Pon 06 Wrz, 2010

225

kozidron - Wto 07 Wrz, 2010

225. ręka w kadrze :sad:
dr11 - Wto 07 Wrz, 2010

kozidron napisał/a:
225. ręka w kadrze :sad:
A nawet pięć ;)
kozidron - Wto 07 Wrz, 2010

dr11 napisał/a:
kozidron napisał/a:
225. ręka w kadrze :sad:
A nawet pięć ;)


a w prawym dolnym rogu, zdaje się paznokieć od prawej ręki kierowcy ale to już szczegół :wink:

rodak - Sro 08 Wrz, 2010

kozidron napisał/a:
dr11 napisał/a:
kozidron napisał/a:
225. ręka w kadrze :sad:
A nawet pięć ;)


a w prawym dolnym rogu, zdaje się paznokieć od prawej ręki kierowcy ale to już szczegół :wink:


a ja myslałem, że wszystkich zachwyci strój motocyklisty i kształt lusterk :cry:

Wujek_Pstrykacz - Sro 08 Wrz, 2010

Fajny motorek, może w przyszłym roku podobnym na zlot przyjadę :razz:
bez numeru bo nietematyczne.



Czymś takim. :grin:

dr11 - Sro 08 Wrz, 2010

Wujek_Pstrykacz, nie zapomnij o odpowiednim ubranku ;)
Adolfik - Sro 08 Wrz, 2010

A ten pan na 225 w kufrze kota wiezie?! xD
kufel - Sro 08 Wrz, 2010

Adolfik napisał/a:
A ten pan na 225 w kufrze kota wiezie?! xD
hmm , ogon sugeruje raczej coś szopo podobnego ;)
pitras - Sro 08 Wrz, 2010

226. Woo-Tang Clan :)
kozidron - Sro 08 Wrz, 2010

226. z kadrowane "pospolicie" ale temat prze ciekawy i ten kolo w środku w tej długiej papie ....... pitras -zrobiłeś naprawdę dobre ujęcie sytuacji w której można było zrobić dobre zdjęcia .... odnosi się wrażenie, ze oni jednak "trochę" pozowali - fajne.
pitras - Sro 08 Wrz, 2010

kozidron napisał/a:
226. z kadrowane "pospolicie" ale temat prze ciekawy i ten kolo w środku w tej długiej papie ....... pitras -zrobiłeś naprawdę dobre ujęcie sytuacji w której można było zrobić dobre zdjęcia .... odnosi się wrażenie, ze oni jednak "trochę" pozowali - fajne.


Wykadrowałem z nieco większej fotki, takie właśnie wydawało mi się najciekawsze. Zrobione zostało a sporym pośpiechu - przedstawia chińskich aktorów tuż po zakończeniu zdjęć filmowych na Piazza Duomo w Mediolanie, pozowali do pamiątkowego zdjęcia na tle katedry więc i ja skorzystałem robiąc fotkę pod ramieniem ochroniarza. Tego faceta z bródką w środku grupy kojarzę z jakiegoś filmu lecz nazwiska niestety nie pamiętam.

kasiakaaz - Czw 09 Wrz, 2010

Adolfik napisał/a:
A ten pan na 225 w kufrze kota wiezie?! xD

kufel napisał/a:
hmm , ogon sugeruje raczej coś szopo podobnego ;)

fotoszopa :grin:

pitras, 226 zdjęcie z cyklu: "Niewykorzystana sytuacja"... :wink:

pitras - Czw 09 Wrz, 2010

kasiakaaz napisał/a:

pitras, 226 zdjęcie z cyklu: "Niewykorzystana sytuacja"... :wink:

A jak Ty zaproponowałabyś wykadrowanie ?
Jestem słabiutki w kadrowaniu ale chętnie posłucham innych aby coś się nauczyć. Z góry dzięki za podpowiedzi.

hijax_pl - Pią 10 Wrz, 2010

pitras, Kasi raczej nie chodziło o kadrowanie jako takie.
Raczej o kompozycję, o to że stałeś z boku. Tak myślę.

Od siebie mogę dodać tylko pytanie - dlaczego robiłeś w trybie Auto? ;)

pitras - Pią 10 Wrz, 2010

hijax_pl napisał/a:
pitras, Kasi raczej nie chodziło o kadrowanie jako takie.
Raczej o kompozycję, o to że stałeś z boku. Tak myślę.

Od siebie mogę dodać tylko pytanie - dlaczego robiłeś w trybie Auto? ;)

Tą fotkę zrobiłem pięć lat temu, bodajże w listopadzie 2005 a tą lustrzankę miałem zaledwie od trzech miesięcy. Tryb Auto wydawał mi się wtedy najłatwiejszy do szybkiego wyboru :) i niestety nie miałem możliwości zmienić pozycji fotografując (zbyt dużo ludzi wokół) Mimo iż kadr, jak napisaliście jest pospolity, umieściłem zdjęcie aby otrzymać jakąś, ocenę moich poczynań :)
A dodam jeszcze, że mimo upływu kilku lat zdjęcia wcale nie wychodzą mi lepsze :D

hijax_pl - Pią 10 Wrz, 2010

pitras napisał/a:
Tą fotkę zrobiłem pięć lat temu, bodajże w listopadzie 2005

To pewnie teraz zrobiłbyś dużo lepsze :)
pitras napisał/a:
mimo upływu kilku lat zdjęcia wcale nie wychodzą mi lepsze

Uuuuuu... no to niefajnie ;)

pitras - Pią 10 Wrz, 2010

hijax_pl napisał/a:

Uuuuuu... no to niefajnie ;)

Między innymi dlatego tu jestem, podpatruję, czytam.. no i sam chcę wystawić się na "bezlitosny bicz" pubilcznej krytyki, :) :D rzeczowo wypowiedziana może tylko pomóc.

kasiakaaz - Pią 10 Wrz, 2010

hijax_pl napisał/a:
pitras, Kasi raczej nie chodziło o kadrowanie jako takie.
Raczej o kompozycję, o to że stałeś z boku.

Dokładnie, hijax_pl mnie uprzedził. :wink: Dodatkowo tło dość intensywnie przeszkadza i burzy odbiór zdjęcia. Jednocześnie, zdaję sobie sprawę, że czasem jakiś ciekawy kadr ucieka z wielu różnych przyczyn zależnych i niezależnych od nas samych, zwłaszcza w reporterce. A to se ne wrati... :smile: Sama tak miałam i pewnie mieć będę jeszcze nie raz...

pitras - Pią 10 Wrz, 2010

Pozwolę sobie zatem aby czasem pomęczyć Was fotkami :)
degol - Pią 10 Wrz, 2010

rodak napisał/a:
kozidron napisał/a:
dr11 napisał/a:
kozidron napisał/a:
225. ręka w kadrze :sad:
A nawet pięć ;)


a w prawym dolnym rogu, zdaje się paznokieć od prawej ręki kierowcy ale to już szczegół :wink:


a ja myslałem, że wszystkich zachwyci strój motocyklisty i kształt lusterk :cry:

pewnie by i zachwycił, ale raczej pomalowany pazurek kierowcy ;)

[ Dodano: Pią 10 Wrz, 2010 16:37 ]
kozidron,
224 komendy fotografa - zamawiam pięć piw ?
223 lustereczko powiedz ...

MasterB - Nie 12 Wrz, 2010

Coś z wczorajszego zlotu fanów gwiezdnych wojen w Bydgoszczy:

226. Małe Zuo


piwonia - Sro 29 Wrz, 2010

małe zuo? heh, szkoda, że nie sfotografowane od frontu, ale z braku laku dobre i takie.
Na pewno na zlocie był czad jesli chodzi o przebrania. Nie masz więcej tego typu fotek? ;)

Groni - Sro 29 Wrz, 2010

Nie wiedziałem że organizują to w Polsce...pewnie przylazło razem z Halloween w zestawie z McDonalda.
MasterB - Sro 29 Wrz, 2010

piwonia, mam jeszcze trochę - powrzucam jak uda mi się wyjść z pracy (czyli gdzieś koło listopada ;) )

Groni, organizują, podobno to był już któryś z kolei. Fajna impreza, niestety spóźniłem się na przemarsz przebierańców ulicami miasta. Był nawet oryginalny Vader (David Prowse)

piotr_u. - Sob 09 Paź, 2010

227.


[ Dodano: Sob 09 Paź, 2010 11:39 ]
228.

Usjwo - Sob 16 Paź, 2010

229. Motorowy zawrot glowy..,


230.


231. Siesta


232. Zbiory

skasowany - Sob 16 Paź, 2010

Usjwo, myślałeś, że taki cwany jesteś? :P Pan na 231 też Cię zdążył cyknąć... :P
A takie miejsca jak to na pierwszym zdjęciu, to super tereny na dobre nocne streety...

panmarecq - Sob 16 Paź, 2010

Usjwo

Bardziej skuterowy ten zawrót ;) ...czemu 231 takie szerokie?! Ja bym skadrował to tak że ci trzej panowie na środku na ławce z ich odbiciem w wodzie,to byłoby genialne zdjęcie! A tak jest jakieś nie wiadomo co: jakaś pani z kompaktem, na prawo jakiś pan ucięty,zmarnowana sytuacja. :evil:

oranżewski - Sob 16 Paź, 2010

panmarecq napisał/a:
...czemu 231 takie szerokie?!
no co zrobisz? nic nie zrobisz - milimetrów zabrakło ;)
panmarecq - Sob 16 Paź, 2010

Ale żeby aż tak szeroko...wydawało mi się że ma jakieś tele jak robi portrety.
candy - Sob 16 Paź, 2010

231 trudno podciągnąć pod portret :D
degol - Nie 17 Paź, 2010

Ruslan napisał/a:
Usjwo, myślałeś, że taki cwany jesteś? :P Pan na 231 też Cię zdążył cyknąć... :P ...

Ruslan, ten Pan, to Pani, nie pstryka, a popija ;)

skasowany - Nie 17 Paź, 2010

degol, dzięki, jesteś oczywiście najbystrzejszym użytkownikiem tego forum! Jestem z Ciebie dumny!
Usjwo - Pon 25 Paź, 2010

233. Ostatnie poprawki...


234. ... i juz zdjecie gotowe...


235.


236. Tlekomunikacja Chinska SA

Daniel*1977 - Pon 25 Paź, 2010

Bardzo fajna ta Chińszczyzna. Chciał bym kiedyś pojechać w takie regiony.
kasiakaaz - Pon 25 Paź, 2010

Usjwo, fajna seria... :smile:
Usjwo - Czw 28 Paź, 2010

No to kontynujmy serie b&w

237.


238.


239.


[ Dodano: Czw 28 Paź, 2010 20:18 ]
240.

degol - Sob 30 Paź, 2010

Ruslan napisał/a:
degol, dzięki, jesteś oczywiście najbystrzejszym użytkownikiem tego forum! Jestem z Ciebie dumny!
:razz:
Usjwo - Pon 01 Lis, 2010

241.


242.

Sunders - Pon 01 Lis, 2010

Usjwo, jak zwykle interesujące,ale wolę twoje zdjęcia w kolorze :smile:
Usjwo - Pon 01 Lis, 2010

Sunders napisał/a:
Usjwo, jak zwykle interesujące,ale wolę twoje zdjęcia w kolorze :smile:


Na usprawiedliwienie moge powiedziec ze ostatnie nawet w kolorze bylo szare, ale dobra powoli pokoloruje znowu.

243.


244. ... i znowu bez koloru, cobyscie nie odwykli... :mrgreen:

ophiuchus - Pon 01 Lis, 2010

Usjwo, spokojne to foto na 244 :] podoba mi się... a 243 to jakiś zamach był? :D
Tadeuszek - Pon 01 Lis, 2010

Usjwo, a mi podobają się obydwa z poprzedniej strony :) i w mojej opinij dobrze skonwertowane do BW.
truskawa1109 - Pon 08 Lis, 2010

Niedzielny wypad na Molo Sopot

245.


246.

Tadeuszek - Pon 08 Lis, 2010

truskawa1109, fatalnie :(
kadry nijakie, za dużo przestrzeni, a na 246 nie trafiłaś z ostrością.

Ciekawe okoliczności, ale nie wykorzystałaś tego ;)

muzyk - Pon 08 Lis, 2010

Tadeuszek napisał/a:
fatalnie :(
kadry nijakie

Niestety muszą potwierdzić. Na pierwszym zdjęciu uciąłeś drugiego "skoczka".
Drugie ... tło raczej bardziej niż mało ciekawe.

Usjwo - Wto 09 Lis, 2010

247. Zank czasow, zdjeccie z metra szanghajskiego

cybertoman - Wto 09 Lis, 2010

Do tego zdjecia to nawet stopka pasuje... Fajne
Daniel*1977 - Wto 09 Lis, 2010

Usjwo - fajne uliczne zdjęcia.

Człowiek pracujący :D

284

P&S by Daniel*1977, on Flickr

285

man at work by Daniel*1977, on Flickr

skasowany - Wto 09 Lis, 2010

Degol, do twarzy Ci w 'hełmie'! :wink:
Sajgon - Sro 10 Lis, 2010

Usjwo, czy to twoje odbicie z delikatnym uśmiechem na twarzy? :smile:
Usjwo - Sro 10 Lis, 2010

Sajgon napisał/a:
Usjwo, czy to twoje odbicie z delikatnym uśmiechem na twarzy? :smile:

Tak ten starszy pan to ja :mrgreen:
248. Tai chi (taka taneczna odmiana :wink: ), niestety tylko starsi sie angazuja

bhpchmiel - Sro 10 Lis, 2010

Usjwo, na 247 to Twoje odbicie widać w szybie?
Usjwo - Sro 10 Lis, 2010

bhpchmiel napisał/a:
Usjwo, na 247 to Twoje odbicie widać w szybie?


Juz mowilem ze tak, ale nie to bylo tematem zdjecia, ja to tylko tlo :razz:

Sajgon - Sro 10 Lis, 2010

Usjwo napisał/a:

... ja to tylko tlo :razz:


Nie bądź taki skromny :smile:

Usjwo - Sro 10 Lis, 2010

Sajgon napisał/a:
Usjwo napisał/a:

... ja to tylko tlo :razz:


Nie bądź taki skromny :smile:


...dobra przyznaje sie, poprawilem sie w PSie :razz:

bhpchmiel - Sro 10 Lis, 2010

Usjwo, wybacz powtórkę, ale nie zauważyłem jakimś cudem pytania o to samo wcześniej :razz: Przepraszam za OT :cool:
dr11 - Sob 13 Lis, 2010

Oblicza

249, 250.

Sunders - Sob 13 Lis, 2010

249,250 fajne-jaki obiektywem robione?
dr11 - Sob 13 Lis, 2010

Sunders, 100-400 @ 330mm, kadr pionowy wycięty z poziomego.
zug - Sob 13 Lis, 2010

Sunders napisał/a:
249,250 fajne-jaki obiektywem robione?

przeglądasz czasami Exifa ?

Sunders - Sob 13 Lis, 2010

dr11 napisał/a:
100-400 @ 330mm, kadr pionowy wycięty z poziomego

Nie wiedział, że jest fotografowany :smile:
zug napisał/a:
przeglądasz czasami Exifa ?

zug, PhotoMe podał mi tylko ogniskową, a nie rodzaj obiektywu :wink:

Daniel*1977 - Sob 13 Lis, 2010

251

playground by Daniel*1977, on Flickr

252

wow, what a show! by Daniel*1977, on Flickr

zug - Sob 13 Lis, 2010

Sunders napisał/a:
zug, PhotoMe podał mi tylko ogniskową, a nie rodzaj obiektywu

to fakt za wiele nie podał ;)

Sunders - Sob 13 Lis, 2010

zug napisał/a:
to fakt za wiele nie podał

Masz oprogramowanie, które z exifa podaje rodzaj obiektywu?

dr11 - Sob 13 Lis, 2010

Daniel*1977, 251 pokazuje niezłą imprezę ;)

Sunders, ale oni wiedzieli :P

253.


254.

Sunders - Sob 13 Lis, 2010

dr11 napisał/a:
oni wiedzieli

i obeszło się bez bakszyszu? :smile:

Daniel*1977 - Sob 13 Lis, 2010

Taa impreza była :D
dr11 - Sob 13 Lis, 2010

Parę gestów i uśmiech załatwił sprawę (hint: avatar :D )
Sajgon - Nie 14 Lis, 2010

Sunders, Exif Viewer w Firefox'ie też pokazuje rodzaj obiektywu :smile:
Sunders - Nie 14 Lis, 2010

Sajgon napisał/a:
Sunders, Exif Viewer w Firefox'ie też pokazuje rodzaj obiektywu

Spróbuję przejść z IE na MF i zobaczę czy jest lepiej :smile:

hijax_pl - Nie 14 Lis, 2010

Ja tam korzystam z FxIF. Mały, zgrabny, wystarczający. A i szkiełko też poda ;)
skasowany - Nie 21 Lis, 2010

Jako że nie pozowane lądują tutaj... ;) Trening BOA Warszawa:

255.


256.


257.


dr11, do rąk chłopakom jeszcze mołotowy, kamienie i maczety i zdjęcia pierwsza klasa! ;)

bhpchmiel - Nie 21 Lis, 2010

Ruslan, na 256 gościu w środku ma inne jak reszta obuwie -zapomniał biedak trampek na zmianę czy cuś?? :wink:
skasowany - Nie 21 Lis, 2010

bhpchmiel, gościu ma zacne laczki, tyle że tzw. 'pustynne' ;)
bhpchmiel - Nie 21 Lis, 2010

Ruslan, no tak podejrzewałem :mrgreen: Oni pewnie "zieloni", on "weteran" :wink:
cybertoman - Pon 22 Lis, 2010

bhpchmiel, jak widac na 255, to sa spec-buty do chodzenia do tylu. W niemieckiej tv byl kilka dni temu dlugi reportaz o tej jednostce - scisla czolowka podobno.

Ruslan, a zdjecia nie sa ciut za ciemne?

bhpchmiel - Pon 22 Lis, 2010

cybertoman, dzięki za wyjaśnienie. Nie mam w domu tv więc Twoje info jest bezcenne :mrgreen:
Usjwo - Pon 22 Lis, 2010

Ruslan troche ciemne. Na 256 ladnie sie maskuja na tle sciany. to ja wloze troche jasnosci do watku
258.

dr11 - Pon 22 Lis, 2010

Ruslan, na 255 jakby tańczyli sobie razem :D
Tworas - Pon 22 Lis, 2010

Usjwo, ta jasność i szarość na 258 mi się podoba! :)
Ruslan, a miałeś możliwość podejść bardzo blisko do chłopaków podczas akcji? czy nie bardzo? widzi mi się takie zdjęcie z bliska z szerokokątnym obiektywem jak chłopaki przemykają obok Ciebie.... :wink:

Usjwo - Pon 22 Lis, 2010

Tworas napisał/a:
Usjwo, ta jasność i szarość na 258 mi się podoba! :)


Dzieki,

Tworas napisał/a:
Ruslan, a miałeś możliwość podejść bardzo blisko do chłopaków podczas akcji?


W takich sytuacjach odleglosc strzalu + pare cm jest wskazana :razz:

Tworas - Pon 22 Lis, 2010

Usjwo napisał/a:
W takich sytuacjach odleglosc strzalu + pare cm jest wskazana

w sumie racja :wink:

Adolfik - Pon 22 Lis, 2010

Ruslan, Fajnie się chłopaki bawią, jednak rzuca się w oczy, że to jednak amatorzy. Pewnie jak sami zobaczą na tych zdjęciach palce na spuście to się załamią.
cybertoman, Wydaje mi się że to są zwykłe pustynne batesy ;)

skasowany - Pon 22 Lis, 2010

Dzięki za komentarze! ;) Może rzeczywiście za ciemne :roll: u mnie jednak jest w granicach rozsądku... ;)
Tworas, miałem możliwość, ale wolałem męczyć Renię ;)
Z chłopakami warto zrobić całkiem oddzielną sesję, bo tak z doskoku to można... :P
258. imo znowu zbyt jasne... I o ile samo miasto jeszcze ok, o tyle panią bym trochę przyciemnił, albo skontrastował ;)

[ Dodano: Pon 22 Lis, 2010 12:35 ]
Adolfik, no amatorzy, może kiedyś co młodsi wstąpią w jakieś spec-szeregi... ;)

Usjwo - Pon 22 Lis, 2010

Ruslan Bardziej ciemna/kontrastowa wyglada jak wklejka, ja i tak myslalem ze za ciemna jest :neutral:
skasowany - Pon 22 Lis, 2010

Usjwo, no co Ty! :) Teraz wygląda jak wyprana :) Szarość i jasność miasta można jeszcze wytłumaczyć mgłą/zadymieniem/smogiem, bo odległość nie mała, ale pani? No przecież na kilku metrach nawet przy mgle jej tak nie wybieli ;) No ale to moje zadnie, może się mylę. Mnie nie raz posądzano o 'wklejki' kiedy nigdy takich nie było więc bym się nie przejmował ;)
lupo57 - Pon 22 Lis, 2010

jak ktoś chce sfotografować ich w akcji ,to dajcie znać, właśnie się z nimi umawiam na małą sesję :wink: jak by co termin jest na 4.12.2010
Tworas - Pon 22 Lis, 2010

zapewne nie Wrocław ? :razz:
skasowany - Pon 22 Lis, 2010

Hehe, zapewne Warszawa... ;)
lupo57 - Wto 23 Lis, 2010

Ruslan napisał/a:
Hehe, zapewne Warszawa... ;)

zapewne :)

Tworas - Sro 24 Lis, 2010

trudno :P to pozostaje mi podziwiać efekty waszej pracy :wink:
muzyk - Sro 24 Lis, 2010

bhpchmiel napisał/a:
na 256 gościu w środku ma inne jak reszta obuwie -zapomniał biedak trampek na zmianę czy cuś??

Ten jest wodzirej preca, więc musi mieć inne ciżemki.

garreth - Czw 25 Lis, 2010

Cytat:
jak ktoś chce sfotografować ich w akcji ,to dajcie znać, właśnie się z nimi umawiam na małą sesję :wink: jak by co termin jest na 4.12.2010

daj cynk o tym w WMF ;)

Usjwo - Wto 30 Lis, 2010

Byly za ciemne, byly za jasne to teraz takie pol na pol :smile:
259.


i jedno szaro-szare :wink:
260.

skasowany - Wto 30 Lis, 2010

Usjwo, 260 całkiem sympatyczne! :) Mógłby oczywiście przechodzień przesunąć się w przerwę miedzy blokami, ale to niuans... ;) Jak jest w kolorze? Widzę, że chyba słupy są już oświetlone? :)
Usjwo - Sro 01 Gru, 2010

Goscia nie moglem ruszyc, ale sam moglem przejsc na druga strone i troche by sie wpasowal w przerwe.
W kolorze wyglada tak:
260a.

kasiakaaz - Sro 01 Gru, 2010

Usjwo, 260 - w kolorze lepsze... 258 coś w sobie ma - podoba mi się właśnie takie jasne. :grin:
witkot - Sro 01 Gru, 2010

Usjwo 260a. za kasiakaaz
To miejsce ma piękną kolorystykę, a pozbycie się jej to IMO grzech :cry: :cry:
Pozd.

bhpchmiel - Sro 01 Gru, 2010

A moim zdaniem 260 jest eleganckie w obu wersjach :wink:
zug - Czw 02 Gru, 2010

witkot napisał/a:
To miejsce ma piękną kolorystykę, a pozbycie się jej to IMO grzech

to ja zgrzeszę i mi bardziej leży wersja Sz&Sz ;)

Usjwo - Czw 02 Gru, 2010

Jednym sie podba b&w innym kolor. Jakie by nie bylo jest dobrze :mrgreen: , to chyba ta magia jasnych satalek zadzialala :razz: . Dziekuje wszystkim za komentarze.
moronica - Czw 02 Gru, 2010

mi sie podoba cz/b i to bardzo ;) tylko osobiscie nie zakwalifikowalabym zdjecia jako "fotografia ludzi"
Usjwo - Czw 02 Gru, 2010

To jest do tego drugiego czlonu nazwy "- ULICA 2010" bo osobnego "streetu" nie ma.
moronica - Czw 02 Gru, 2010

a wiec to o to chodzi, bo myslalam ze to "ulica" to tylko dla rozroznienia watkow dotyczacych fotografii ludzi
witkot - Czw 02 Gru, 2010

Usjwo napisał/a:
Jednym sie podba b&w innym kolor. Jakie by nie bylo jest dobrze :mrgreen: , to chyba ta magia jasnych satalek zadzialala :razz:

I tak niech zostanie.
A "pogrzeszyć" też czasami można :razz:

Imperial - Czw 02 Gru, 2010

261.

262. (torebka albo zycie... ^^ )

263. (drugi jezus! ale ten chodzi pod woda)

Usjwo - Pią 03 Gru, 2010

261 i 262 swietny kadr, za to jakosc do bani. 263 jakos nie lapie.
Dalczego takie male? Zle sie oglada.
262 ze statywu robiles, ze tam duchy chodza?

bbeeaa - Pią 03 Gru, 2010

Imperial, na pewno Twoje fotki zaciekawiają, a to dobrze wróży ;)
Imperial - Pią 03 Gru, 2010

Usjwo napisał/a:
261 i 262 swietny kadr, za to jakosc do bani. 263 jakos nie lapie.
Dalczego takie male? Zle sie oglada.
262 ze statywu robiles, ze tam duchy chodza?


261. bylo celowo tak retuszowana
262. Zrobione kompaktem z reki. Cud, ze nie poruszone heh, w ostatniej chwili zanim przyjechal tramwaj, mialem szczescie :)

bbeeaa dzieki!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group