forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA LOTNICZA Styczeń-Czerwiec 2010

goltar - Pią 01 Sty, 2010
Temat postu: FOTOGRAFIA LOTNICZA Styczeń-Czerwiec 2010
FOTOGRAFIA LOTNICZA Styczeń-Czerwiec 2010
MM - Pią 01 Sty, 2010

W tym dziale muszę się "zameldować" w Nowym Roku. Jakaś staroć nigdy nie publikowana. Tornado w Łasku.



Acha... zdjęcie nr 1... To dlatego nie chce mi się fot tutaj publikować :lol: :wink:

f11whocares - Pią 01 Sty, 2010

MM, Oj leci w lewo, leci :lol: :mrgreen:
Czy to bylo podczas manewrow?

lupo57 - Pią 01 Sty, 2010

f11whocares napisał/a:
MM, Oj leci w lewo, leci :lol: :mrgreen:


to samolot, ma lecieć :wink:

veenee - Pon 04 Sty, 2010

lupo57, dobre :mrgreen:

w ramach zapychania forum, nowy rok zaczynam od poprzedniego sezonu:

2.

Usjwo - Pon 04 Sty, 2010

veenee Samolot dobry, ale te chmury jeszcze lepsze
skasowany - Pon 04 Sty, 2010

Usjwo, to nie chmury, to spaliny... :razz: :wink:
degol - Pon 04 Sty, 2010

Ruslan to nie spaliny, bo samolot ma zainstalowane panele słoneczne.
Widać troszkę po nowemu w tym 2010-niebo na dole, a podpalają na górze ;)

Usjwo - Wto 05 Sty, 2010

Ruslan napisał/a:
Usjwo, to nie chmury, to spaliny... :razz: :wink:

:oops:

maziek - Wto 05 Sty, 2010

Rusłan, wkrętaku ;) :mrgreen: .
Usjwo - Wto 05 Sty, 2010

maziek napisał/a:
Rusłan, wkrętaku ;) :mrgreen: .

I trzeba sie wstydzic drugi raz dzisiaj... :oops: , bo ja to samoloty bardziej od srodka znam ... :sad:

skasowany - Wto 05 Sty, 2010

Usjwo, a ja się wcale nie znam, dlatego tak byle jak zażartowałem, a tu wyszło ;)
Co złego to nie ja ;)

bhpchmiel - Wto 05 Sty, 2010

Veenee, Catalina palce lizać :wink:
kris_papiez - Pią 15 Sty, 2010

Zdjęcie nie jest świeże ale myślę że w miarę udane z mojego punktu widzenia chyba ze ktoś sprowadzi mnie na ziemię.
dr11 - Wto 19 Sty, 2010

Klatka schodowa w 747-400 ;)

4.

skasowany - Wto 19 Sty, 2010

dr11, trzeba było zrobić krótki reportaż z wypadu w 'Reportaże...' ;) Tutaj samolocik, gdzie indziej mrówki, szkoda ;) Fajnie by było pooglądać jedno za drugim... ;)
muzyk - Pią 22 Sty, 2010

5. Leciał sobie samolocik. Canon 70-300 IS USM, niepotrzebne podostrzenie w Canon Photo Prof i potrzebny 1x crop w Windowsie :mrgreen:

dr11 - Nie 24 Sty, 2010

Ruslan napisał/a:
dr11, trzeba było zrobić krótki reportaż z wypadu w 'Reportaże...' ;) Tutaj samolocik, gdzie indziej mrówki, szkoda ;) Fajnie by było pooglądać jedno za drugim... ;)

Jedno za drugim to przy prezentacji live. Do netu wpuszczam niewielką część materiału, więc nawet się za to nie biorę ;)

6. Jestem na etapie rozkminiania co to za fura była :)

skasowany - Nie 24 Sty, 2010

muzyk, wstawiaj proszę trochę mniejsze ;)
dr11, wszędzie wleziesz ;) Też tak lubię, ale wpuszczają mnie tylko w Rosji, w Polsce tylko do traktora w rodzinnej wiosce mam szansę wejść... :razz:

dr11 - Nie 24 Sty, 2010

Ruslan, nie byłem pewien czy pilot pozwoli, ale okazał się wyluzowanym potomkiem pilotów Messerschmitt'ów ;) Prowadził najczęściej jednorącz i jako zabawę potraktował przelot nad rzeką poniżej koron drzew :shock: ;)

Fury nie znalazłem :( Nr to YV-1116, stoi po lewej. Może znajdzie się jakiś obeznany dobrodziej, co ją zidentyfikuje...

7.

garreth - Nie 24 Sty, 2010

dr11 napisał/a:
Może znajdzie się jakiś obeznany dobrodziej, co ją zidentyfikuje...

British Aerospace BAe-31 Jetstream

dr11 - Pon 25 Sty, 2010

garreth, dziekuje Ci Dobry Czlowieku :) Niestety nie ma go w formie modelu do FSX :| ;)
garreth - Pon 25 Sty, 2010

proszę - polecam się na przyszłość :grin:
quake222 - Nie 31 Sty, 2010

samolot to potega, piekne !
tompac - Pon 08 Lut, 2010

Była już w Pile i Bydgoszczy, teraz pora na Szczecin, w dalszych planach Koszalin, Połczyn Zdrój, Kołobrzeg, Mińsk Mazowiecki i Inowrocław.

Zapraszam na otwarcie wystawy "Samoloty moje spojrzenie" w Szczecinie w dniu 18 lutego, prace będą prezentowane do 21 marca 2010.




garreth - Pon 08 Lut, 2010

widzę, że ta wystawa omija Warszawę szerokim łukiem ( :P ), więc chciałbym się zapytać, o termin zainstalowania się jej w miejscowości
tompac napisał/a:
Mińsk Mazowiecki

?

tompac - Pon 08 Lut, 2010

garreth napisał/a:
widzę, że ta wystawa omija Warszawę szerokim łukiem ( :P ), więc chciałbym się zapytać, o termin zainstalowania się jej w miejscowości
tompac napisał/a:
Mińsk Mazowiecki

?


Wiem, że trwają rozmowy na temat Warszawy ale gwarancji nie dam, że się uda.
W Mińsku otwarcie zaplanowane jest na 21 lipiec a zamknięcie na 5 wrzesień 2010.

skasowany - Pon 08 Lut, 2010

tompac, przyłączam się do pytania przedmówcy ;) Daj koniecznie znać jeżeli jednak wyląduje w Stolicy ;)
misio2008 - Czw 11 Lut, 2010

Malbork - pierwsze poty po nowym roku.

8.

9.

10.

11.

12.


Kompaktem robione niestety.

ophiuchus - Czw 11 Lut, 2010

Fajne, ale moim zdaniem mogłeś poprzestać na pierwszych dwóch. Pozostałe to takie same kadry w różnych proporcjach ;) Jak widać, nie trzeba super lustrzanki żeby zrobić dobre zdjęcia.
krisv740 - Nie 21 Lut, 2010

2009
radom


garreth - Nie 21 Lut, 2010

Ił-76?
krisv740 - Nie 21 Lut, 2010

tak?!
;)

suka.......... - przepraszam... ;)


garreth - Nie 21 Lut, 2010

kadr jest bardzo zacny, ale znowu mam wrażenie, że nie-doostrzone :???:
krisv740 - Nie 21 Lut, 2010

garreth, - i możesz mieć rację.... :???: :cool:
bhpchmiel - Pon 22 Lut, 2010

krisv740, coś Ci w tych fotach ostrość leci...

[ Dodano: Pon 22 Lut, 2010 15:51 ]
A skoro jesteśmy w temacie tego Iła...

15.

By behapowiec, shot with Canon EOS 450D at 2010-02-22

16.

By behapowiec at 2010-02-22

veenee - Sro 24 Lut, 2010

Legendy w akcji:

17.

degol - Sro 24 Lut, 2010

veenee, 17 podoba mi się bardzo .
Bumber - Czw 25 Lut, 2010

veenee, takie cacka to aż chce się oglądać. :)
goltar - Czw 25 Lut, 2010

veenee moje ulubione, nie wiem tylko który bardziej, chyba jednak Mustang :)
Bumber - Czw 25 Lut, 2010

veenee, czy oba te samoloty można zobaczyć w locie jedynie w UK, czy jest szansa obejrzenia ich w Polsce?
goltar - Czw 25 Lut, 2010

Bumber bywały w Polsce np w Góraszce, Mustang w 2007 a Spitfire w 2008 roku...
veenee - Pią 26 Lut, 2010

Bumber, zapewne w UK najlatwiej, ale jak wspomnial goltar i w Polsce mozna je zobaczyc.

te starocie maja jakis niepowtarzalny klimat...

Bumber - Pią 26 Lut, 2010

Dzięki za informację. Może uda mi się kiedyś "upolować" taki zlot, żeby zobacz choć jedną z tych latających legend.

veenee napisał/a:
te starocie maja jakis niepowtarzalny klimat...

To prawda. Nowoczesne samoloty nie mają już takiej bogatej duszy. ;)

rodak - Sro 03 Mar, 2010

18

Może to nie fotografia lotnicza, ale na pewno część samolotu.


garreth - Sro 03 Mar, 2010

mogłeś bardziej rozmyć te śmigiełka ATRa ;)
rodak - Sro 03 Mar, 2010

19


MM - Czw 04 Mar, 2010

Gdyby ktoś się zapytał czemu tak lubię foto lotnicze to w skrócie.... albo nie, niech sobie ten ktoś obejrzy TO
http://www.youtube.com/wa...EOb_QS20&fmt=22
Muflon jest WIELKI :cool:

tompac - polecam, choć pewnie nie raz to widziałeś :wink:

krisv740 - Czw 04 Mar, 2010

no! nękanie go <muflona> PM przynosi rezultaty... :mrgreen:

wczoraj znalazłem na c_b wpisy z 2006 roku z tym pokazem, ale nie chodził - i proszę jaka zmiana :smile: :cool:

MM - Czw 04 Mar, 2010

Ten pokaz to ja mam od trzech lat zgrany na lapku - taki ołtarzyk spottera :mrgreen:
krisv740 - Czw 04 Mar, 2010

MM, ja do niego dotarłem wczoraj, a twoje wpisy z tego okresu czytałem .... też wczoraj.
.... o M.A. tyż ........... :mrgreen:

maziek - Sro 10 Mar, 2010

Podaję do wiadomości, iż "od 21 do 23 maja na lotnisku w Depułtyczach odbywać się będą mistrzostwa w skokach spadochronowych połączone z pokazami lotniczymi. Organizatorzy zastanawiają się jeszcze nad oficjalną nazwą imprezy. Pojawi się MiG-29, a może nawet F-16. Podniebne ewolucje zaprezentuje zespół akrobacyjny „Żelazny”. Będzie można zobaczyć ponad 30 maszyn na wystawie statycznej". Organizatorem jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie (która m. in. kształci pilotów cywilnych i personel lotniczy).

Depułtycze to miejscowość k. Chełma (o przysłowiowy rzut beretem), gdzie swoje lotnisko ma PWSZ w Chełmie. Nie zrażajcie się ;) , świat idzie naprzód a Google nie nadążają - tam już JEST lotnisko i budują hangar :) .

O imprezie niewiele na razie wiadomo. To pierwszy raz, więc zapewne nie będzie wystrzałowo w porównaniu z Góraszką czy Radomiem ale jak ktoś ma niedaleko to może zahaczyć o Chełm.

lupo57 - Sro 10 Mar, 2010

maziek ciekawa propozycja, dzięki za cynk
skasowany - Sro 10 Mar, 2010

Skoro tak blisko, to może uda się podjechać ;) Jak będziesz maziek wiedział coś więcej, to dawaj znać ;)

[ Dodano: Sro 10 Mar, 2010 21:48 ]
No i przez przypadek dzisiaj rozpoczął się mój tegoroczny 'sezon' ;)
20.

ophiuchus - Sro 10 Mar, 2010

Ruslan, nawet pozdrowienie dostałeś :D Jak następnym razem będziesz go fotografował, to podziękuj od nas.
maziek, wreszcie nie trzeba się tłuc 200 km w jedną stronę :D

maziek - Czw 11 Mar, 2010

Będę jak najuprzejmiej donosił na bieżąco ;) .
Rusłan, coś mi się widzi, że przyrosłeś do aparatu ;) .

skasowany - Pią 12 Mar, 2010

ophiuchus napisał/a:
Jak następnym razem będziesz go fotografował, to podziękuj od nas.

Może dzisiaj będę mieć okazję ;)

maziek napisał/a:
Rusłan, coś mi się widzi, że przyrosłeś do aparatu ;) .

Ano! ;) Próbowałem przykleić gumy na korpusie i użyłem chyba za dużo superglue. Teraz bydle się nie odkleja od rąk... ;)

Jeszcze jedno z tego dnia co ostatnie. Chwila pod płotem, ale coś tam kołowało ;)
21. (sorry, nie wstawiłem ostatnio numeru :oops: )

lupo57 - Pią 12 Mar, 2010

fajne Ruslan, podoba mi się
garreth - Pon 15 Mar, 2010

czy ktoś kojarzący choć trochę samoloty okresu II WŚ mógłby rozpoznać, co to za maszyna:

(bez numeru, bo zdjęcie nie moje)

(zaczerpnięte ze strony: http://www.webofentertain...-battle-of.html )

cumulus - Pon 15 Mar, 2010

na moje oko to Focke Wulf FW-200 Condor ;)
garreth - Pon 15 Mar, 2010

dzięki cumulus :D
ubzdurałem sobie, że to maszyna radziecka i wśród radzieckich szukałem :roll: :zalamany:

cumulus - Pon 15 Mar, 2010

no problem, lotnictwo z II wojny to moje drugie hobby ;) .
skasowany - Pon 15 Mar, 2010

cumulus, dokładnie tak ;)
http://www.airwar.ru/enc/bww2/fw200.html
Zresztą jest podpis wytwórni ;)

[ Dodano: Pon 15 Mar, 2010 23:04 ]
garreth, jakiś rozkojarzony jesteś ;)

quake222 - Nie 21 Mar, 2010

A takie w sumie przypadkowe [brudna matryca :( ]


Djwalkman - Nie 21 Mar, 2010

quake222 radzę ci, pobierz photo editora i "zniszcz brud" lub kup domestos :) .
quake222 - Nie 21 Mar, 2010

noo troszke razi ;d kupie domestosa i wleje do srodka ;d

[ Dodano: Nie 21 Mar, 2010 21:58 ]
f=20 1/2000s

[ Dodano: Nie 21 Mar, 2010 22:49 ]
w sumie mogłem zmniejszyc przyslone i zwiekszyc czas, albo zmniejszyc iso, ale kto mial czas na myslenie ? : P

AndrewRR - Pon 22 Mar, 2010

...Panowie, to już wiosna!
amv - Pon 22 Mar, 2010

AndrewRR, no dobre,ale to nie Twoje (?) :razz: a my tu "nasze" :wink:
zug - Nie 28 Mar, 2010

24.

skasowany - Nie 28 Mar, 2010

Nareszcie jakieś normalne samoloty!!! :wink: Zrobiłbym w czb i popodciągał mocno kontrasty, ewentualnie trochę ciaśniej kadrował! ;) Zdjęcie bardzo mi się podoba!
zug - Nie 28 Mar, 2010

Ruslan napisał/a:
Zrobiłbym w czb i popodciągał mocno kontrasty, ewentualnie trochę ciaśniej kadrował!

kombinowałem na B&W ale odpuściłem, przy następnym skorzystam z podpowiedzi :razz:
Ruslan napisał/a:
Zdjęcie bardzo mi się podoba!

:wink: :grin:

veenee - Wto 30 Mar, 2010

jednak znacznie lepiej wyglada w b&w ;-)
zug - Wto 30 Mar, 2010

veenee napisał/a:
jednak znacznie lepiej wyglada w b&w ;-)

dzięki :wink:

krisv740 - Sob 03 Kwi, 2010

dama z łasiczką ;)

25


bhpchmiel - Sob 03 Kwi, 2010

krisv740, kadr fajny, ale przepaliłeś fotkę :???:
ophiuchus - Pon 05 Kwi, 2010

Zanim w do Depułtycz przyleci F16, 8 maja pod Zamościem szykuje się niewielka impreza ;)

Info:
http://www.pwszzamosc.pl/...-lotnicze-2010/

Program:
http://www.pwszzamosc.pl/...10/program.html

maziek - Wto 06 Kwi, 2010

Czyżby nasza Polska "D" miała zobaczyć stalowe ptaki? ;) . Zaraz mi się przypomina ta scena, jak w "Misiu" wungiel przywieźli ;) .

Fajno, fajno, jak mi zrobią szkło to będę!

ophiuchus - Wto 06 Kwi, 2010

To z okazji otwarcia nowego hangaru ta impreza :cool: To pogoń waść serwis czym prędzej! :D
Kamil86 - Sro 07 Kwi, 2010

Ja się postaram być, z resztą sam miałem umieścić to ogłoszenie , bo imprezę organizuje "moja uczelnia", ale ktoś mnie ubiegł ;)
skasowany - Sro 07 Kwi, 2010

Tylko termin niefortunny :sad: Następnego dnia trzeba być na potrójnym 'Uraaaaa!!!' na Czerwonym! ;)
maziek - Sro 07 Kwi, 2010

ophiuchus napisał/a:
To pogoń waść serwis czym prędzej! :D
Odpukując w niemalowane (jeszcze nie mam go w łapkach) wczoraj na stronie www serwisu na Żytniej przy moim obiektywie wyskoczył status "zrobione" a dziś miły pan telefonicznie poinformował mnie, ze wymieniono układ stabilizacji obrazu. Dziś wysyłają to do mnie.
komor - Sro 07 Kwi, 2010

maziek, chyba umknął mi jakiś wątek. Co popsułeś? Pompkę? Gipsu do niej nasypałeś czy jak? :)
maziek - Sro 07 Kwi, 2010

Ubijałem nim gips w formie, żebyś się dobrze odlał, bez bąbelków ;) .
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=10673

bhpchmiel - Czw 08 Kwi, 2010

Z niedzielnego spaceru:
26.


27.


28.


29.

ophiuchus - Czw 08 Kwi, 2010

bhpchmiel, o cholera! :D to ten sam co po moim niebie lata ;) Jakiś filtr miałeś zainstalowany? Bo bardzo ładnie wyszło :]
bhpchmiel - Pią 09 Kwi, 2010

ophiuchus, dzięki. Założyłem jedynie polara na swoją "tyci" Sigmę :mrgreen: Ale nie powiem, pogoda sprzyjała...
PW - Sob 10 Kwi, 2010

Daleko był no i ogólnie trochę z zaskoczenia :mrgreen:


bhpchmiel - Nie 11 Kwi, 2010

PW, gdzie upolowałeś tego Airbusa?
krisv740 - Pią 16 Kwi, 2010

31


AuThoR - Sob 17 Kwi, 2010

32.


troche za daleko byłem...ale dziwne bo u mnie to lepiej jakościowo wygląda niż to co wrzuciłem...hmmm

bhpchmiel - Sob 17 Kwi, 2010

33. C-17


[ Dodano: Sob 17 Kwi, 2010 23:04 ]
34. "krzyżówka" korytarzy powietrznych


[ Dodano: Sob 17 Kwi, 2010 23:07 ]
35. Odwiedziny Jumbo

krisv740 - Nie 18 Kwi, 2010

36



37



38



[ Dodano: Nie 18 Kwi, 2010 08:23 ]
nie wiem co ten "bukiet robi ze zdjęciami" - ale jeśli coś to proponuję kliknąć na zdjęcie - wygląda wówczas jakby lepiej.... :roll:

komor - Pon 26 Kwi, 2010

krisv740 napisał/a:
nie wiem co ten "bukiet robi ze zdjęciami" - ale jeśli coś to proponuję kliknąć na zdjęcie - wygląda wówczas jakby lepiej

Bukiet bukietem, ale jak zdjęcie ma tę taką kropkowaną obwódkę (jak np. nr 36, 37) to znaczy, że jest za duże i jest skalowane przez forumowy skrypt, bezpośrednio w przeglądarce. Wtedy Twoje precyzyjne i cyzelowane ostrzenie, unsharp-masking czy inne mecyje – wszystko trafia szlag.
Po prostu nie wrzucaj zdjęć szerszych niż 1000 pikseli, to jest zdaje się granica dla tego automatycznego skryptu, a Twoje foty mają 1024 pix.

maziek - Wto 04 Maj, 2010

Z przykrością informuję, że impreza w Chełmie została odwołana :( .
krisv740 - Wto 04 Maj, 2010

maziek, no to ładnie żeś narozrabiał na tym lotnisku....... :twisted: :mrgreen: :razz:

szkoda.... - a co z zamościem 8 maja?!

nie jest odwołany mam nadzieję.... :???:

maziek - Wto 04 Maj, 2010

Taa, ech te długie L-ki, rektor zawadził gronostajem o moją osłonę p-słoneczną jak podchodził do lądowania i się rypło ;( .

Ophiuchus wrzuć jakąś mapkę, gdzie jest parkowanie, jak dojechać, jak to zwykle jest zorganizowane, bo widzę, że są co najmniej dwie drogi a to jak znam życie sprowokuje służby do grania ważniaka i wpuszczania jedną stroną, aby podjeżdżający z drugiej mogli pocałować klamkę :) .

Pas jest betonowy? Z której strony stoi publika?

Jak lepiej, z drogi nr 74 (ul. Szczebrzeska) czy z nr 849 (ul. Orląt Lwowskich)?

ophiuchus - Wto 04 Maj, 2010

maziek, trudne pytania zadajesz :D Mapa imprezy wygląda tak (źródło: http://www.pwszzamosc.pl/):

na jej podstawie wnoszę, że prościej będzie dostać się tam od strony ul. Szczebrzeskiej, czyli de facto miejscowości Płoskie, gdyż wjazd na lotnisko jest kilkaset metrów za granicą miasta w stronę właśnie Szczebrzeszyna. Dojazd z drugiej strony będzie prowadzi przez niezbyt równą i wąską drogę, a w przypadku sobotniej imprezy pewnie jeszcze zastawionej autami.

[ Dodano: Wto 04 Maj, 2010 14:46 ]
Pas jest oczywiście polowy ;) czyli trawiasty, czy jak to się tam określa. Tak zaawansowana cywilizacja jeszcze do nas nie dotarła :P

[ Dodano: Wto 04 Maj, 2010 14:54 ]
A tu jeszcze mapa dojazdu, z szerszej perspektywy. Zieloną strzałką zaznaczyłem miejsce wjazdu na lotnisko (źródło: www.targeo.pl).

edmun - Wto 04 Maj, 2010

ophiuchus, polecam usunąć mapkę z forum.
nawet pomimo wklejenia tylko fragmentu i podania źródła skąd zrobiłeś zrzut

maziek - Sro 05 Maj, 2010

Ale osochozi?
ophiuchus - Sro 05 Maj, 2010

Dobra, mam nadzieję, że kto się miał zapoznać to się zapoznał. Właśnie nie do końca byłem pewien, czy nie łamię jakichś postanowień licencyjnych. :D No to jeszcze raz. Najwygodniejszy dojazd od drogi 74. Wjazd na lotnisko jest przy stacji Orlen w lewo jadąc od strony Zamościa po jakichś 500 metrach za granicą miasta. Mapki imprezy nie usuwam bo jest zalinkowana bezpośrednio ze strony organizatora :cool:

[ Dodano: Sro 05 Maj, 2010 08:56 ]
O, tak będzie dobrze:
Sznurek

skasowany - Sro 05 Maj, 2010

maziek napisał/a:
Ale osochozi?

Przyłączam się do pytania? Co było nie tak z tymi mapkami???

zug - Sro 05 Maj, 2010

"wydaje mnie sie" że te mapy nie pasują z tego względu że nie są to mamy lotnicze jak wskazuje tytuł wątku ;) :mrgreen:
ophiuchus - Sro 05 Maj, 2010

A... edmun ma rację w tym wypadku, taki zapis znalazłem w licencji:
"Ponadto, bez uzyskania wcześniejszej pisemnej zgody Operatora niedozwolone jest:[...] publikowanie wygenerowanych przez Targeo map we własnych serwisach internetowych/intranetowych oraz powielanie ich w jakikolwiek inny sposób, poza przypadkiem, gdy wykorzystywany jest kod wygenrowany z użyciem Kreatora Map Targeo."

Też miałem obiekcje czy zamieszczać, czy też nie... :D trza czytać licencje, w końcu chcemy być uczciwi, nie? :D

maziek - Sro 05 Maj, 2010

No właśnie, czytać, przecież to nie jest Twój własny serwis ;) . A w żaden inny sposób nie powielałeś :mrgreen: .
hijax_pl - Sro 05 Maj, 2010

Trza było z guglomapy wkleić ;)
skasowany - Sro 05 Maj, 2010

Ale się forumowicze uczciwi zrobili, ajajaj... Pewnie co drugiemu policja mogła by zrobić wjazd na chatę za lewe oprogramowanie i PS-a... :P
ophiuchus - Sro 05 Maj, 2010

Ano, ale to wymagałoby chyba użycia kodu HTML, a tu se ne da. A jako, że jestem odpowiedzialnym współużytkownikiem forum, przeto nie będę dawał złego przykładu :cool: Ale... co by nie robić offtopu :D

39.


oraz 40. (the X-Files)


Mam nadzieję, że w sobotę pogoda dopisze :roll:

maziek - Sro 05 Maj, 2010

Aleś nadymił :mrgreen: !
krisv740 - Sro 05 Maj, 2010

opi
pierwsze tak, drugie nie... :cool:

jakie plany na sobotę ?

o której na stanowiskach?
bo mnie zmuliło i o 8.00 to mnie nie będzie , ale około 11.00 jak najbardziej....

ophiuchus - Sro 05 Maj, 2010

Kris, spoko-loko, pokazy się zaczynają modłami o 10, więc kulminacja programu nastąpi, zapewne koło południa jak nie później. Mam kontakt z maźkiem, więc myślę, że się stykniemy bez problemu. Można by z tej okazji jakiś wątek otworzyć typu "Wschodnie spotkania fotograficzne" czy coś :D
krisv740 - Sro 05 Maj, 2010

ophiuchus, dawaj! - bo to historyczny moment będzie :D
zug - Sro 05 Maj, 2010

krisv740 napisał/a:
bo to historyczny moment będzie

ciekawe dlaczego ? :P

maziek - Sro 05 Maj, 2010

Tak na poważnie to się zaczyna od Szalonego Litwina ;) a martwi mnie, że Żelaźni dopiero koło 19-tej, czyli ciemno będzie jak w kopalni :( .
krisv740 - Sro 05 Maj, 2010

zug, bo to ewenement na "ścianie wschodniej"

maziek, jeśli będzie pogodnie, może być bardzo ciekawie... - albo zostaną odwołane pokazy.... :roll: :wink:

ophiuchus - Sro 05 Maj, 2010

Ale będzie też sporo niezwiązanych z lataniem punktów programu, więc warto zabrać jakieś szersze szkło.
darek-dorado - Sro 05 Maj, 2010

ophiuchus, 39 dla mnie genialne!
zug - Sro 05 Maj, 2010

ophiuchus, 39 ziarno musi być ;) :grin:
edmun - Sro 05 Maj, 2010

OFTOP:

wiele jest historii o pozwach za korzystanie z mapy jako dzieła o charakterze oryginalnym. stąd też często są takie wpisy w regulaminach, a w Polsce istnieją 2 firmy które raczej można nazwać naciągaczami i oszustami, niż prawdziwymi firmami.
Trudnią się wyszukiwanie właśnie takich jpgów i pozywaniem ludzi. Sam miałem przyjemność przez 2 miesiące walczyć z takimi, bo zrobiłem screenshota z programu który zakupiłem w 2004 roku i na stronie firmowej umieściłem mapkę dojazdu.
Na szczęście udało mi się wyjść z podniesioną głową z tego całego zamieszania, więc uprzedzam abyś usunął to co wstawiłeś i umieścił albo linka do ich serwisu, albo skorzystał z google maps które na szczęście póki co, mają w swojej licencji że póki nie obrażasz ich serwisu i podajesz źródło czyli google maps, to możesz wklejać gdziekolwiek chcesz

ophiuchus - Sro 05 Maj, 2010

edmun, wszakże usunąłem :???:
zug, ziarno wyszło przy mieszaniu kanałów :D i tak nawet pasuje :]

zug - Sro 05 Maj, 2010

ophiuchus napisał/a:
zug, ziarno wyszło przy mieszaniu kanałów i tak nawet pasuje :]

a ja właśnie o tym że pasuje i to bardzo :wink: :razz:

ophiuchus - Sro 05 Maj, 2010

zug, merci! :cool:
Spróbuję jeszcze jeden w podobnej stylistyce:
41.

zug - Sro 05 Maj, 2010

ophiuchus napisał/a:
Spróbuję jeszcze jeden w podobnej stylistyce:

te lepsze :P

ophiuchus - Sro 05 Maj, 2010

Człowiek się uczy całe życie :D
skasowany - Sro 05 Maj, 2010

edmun, jak zwykle miałeś pecha! :P
ophiuchus, dobre, dobre! ;)

ophiuchus - Sro 05 Maj, 2010

Ruslan, dzięki! ;) Robim co możem! :]
krisv740 - Czw 06 Maj, 2010

42


bhpchmiel - Pią 07 Maj, 2010

ophiuchus, 41. jest niezłe :wink:
goltar - Pią 07 Maj, 2010

Do Góraszki jeszcze miesiąc, na zewnątrz deszcz, więc dla odmiany coś pasażerskiego z ostatniej wizyty w Łodzi.
bhpchmiel - Pią 07 Maj, 2010

goltar, ładnie wyszło
zug - Pią 07 Maj, 2010

bhpchmiel napisał/a:
ładnie wyszło

w nieładną pogodę :wink:
dobrze że miał mijania włączone ;) :P

dr11 - Pią 07 Maj, 2010

O, Rayanair na Lublinku strzelony od Prądzyńskiego ;) Super, jak na taką szarugę :)

Mój się nie umywa :P

44.


45.


46.

tompac - Sob 08 Maj, 2010

Dawno nic nie wlepiałem, pora to nadrobić - z ostatniej wizyty w gościnie u 8elt





47

48

49

Bumber - Sob 08 Maj, 2010

tompac, pierwsza klasa...
Sunders - Sob 08 Maj, 2010

tompac napisał/a:
Dawno nic nie wlepiałem, pora to nadrobić

tompac, podobają mi się wszystkie trzy :smile: ale to za mało żebyś nadrobił zaległości :razz:

tompac - Sob 08 Maj, 2010

Sunders napisał/a:
ale to za mało żebyś nadrobił zaległości :razz:


no to masz kolejne 3 tym razem bardziej "odjechane" ;)




50

51

52

PabloFX - Sob 08 Maj, 2010

tompac, swietne zdjecia, chcemy wiecej :D
MC - Sob 08 Maj, 2010

tompac, jak zwykle poziom wysoki.
Sunders - Sob 08 Maj, 2010

MC napisał/a:
dodatkowo utrudniał Ci pracę taki badziewny sprzęt Sony

MC, czy tompac foci alfą 230 z kitem, czy Ty chcesz wojny systemowej w wątku lotniczym :???: :smile:
P.S.Kilka dni temu miałem pierwszy raz w rękach SAL 70400G i nie wydał mi się badziewny :smile:

MC - Sob 08 Maj, 2010

Wojny systemowej nigdy nie wywoływałem i nie mam zamiaru.
Jestem tylko pod wrażeniem ile autor potrafi "wycisnąć" z tego sprzętu.

tompac - Sob 08 Maj, 2010

MC napisał/a:
Nie, ale niektóre zdjęcia są Alfą 100.


Generalnie A100 przeżywa u mnie renesans, a to dzięki rewelacyjnym szumom, które w trybie BW nadają zdjęciom szczególny klimat :)

krisv740 - Sob 08 Maj, 2010

MC, jesteś stronniczy i ogólnie rzecz biorąc nie bardzo wiem o co ci chodzi... :cool:

chciałem napisać trochę więcej, ale to bez sensu, ze względu na wyrazy, rzeczy i porównania których musiałbym użyć.... :roll: :mrgreen:

a co do zdjęć.... to imho w zależności od ich rodzaju , bliskości podejścia i techniki/formy używanej .... marka i rodzaj zastosowanego sprzętu traci (na określonym poziomie) znaczenie.

za Sunders, to nie a230 ani a100 z kitowym szkiełkiem... :cool:

MC - Sob 08 Maj, 2010

krisv740, zawsze możesz na priva pisać.

Generalnie życzę trochę luzu.

Wyedytowałem poprzednie posty. Można już dać spokój :roll:

Sunders - Sob 08 Maj, 2010

tompac napisał/a:
A100 przeżywa u mnie renesans, a to dzięki rewelacyjnym szumom, które w trybie BW nadają zdjęciom szczególny klimat

tompac, a co najczęściej przypinasz do tej A100?

tompac - Sob 08 Maj, 2010

Sunders napisał/a:
tompac napisał/a:
A100 przeżywa u mnie renesans, a to dzięki rewelacyjnym szumom, które w trybie BW nadają zdjęciom szczególny klimat

tompac, a co najczęściej przypinasz do tej A100?


Sigmę 10-20

amv - Sob 08 Maj, 2010

goltar, fajne to 43 :smile:
tompac, 47,49,52 - czapkę zdmuchuje,świetne foty,odlotowe :grin:

ophiuchus - Sob 08 Maj, 2010

tompac pozamiatał, to ja teraz zaniżę poziom :D Przy okazji pozdro dla maźka, z którym spotkałem się dzisiaj na pikniku. Pogoda z początku nie dopisała, ale później było już tylko lepiej. Póki co wrzucę tylko kilka bo wróciłem po 20 i nie mam siły przebierać fotek. Było fajnie :]

53. (nie wiem co to)


54. Biało Czerwone Iskry (na tle niskich chmur i pod światło)


55. Jurgis Kairys (pokaz pierwszy)

maziek - Sob 08 Maj, 2010

To ja idę za ciosem :) . Też na szybko.

56. Iskra


57. Jurgis!

ophiuchus - Sob 08 Maj, 2010

maziek, szacuneczek!
krisv740 - Sob 08 Maj, 2010

maziek, jurgis przedni!!! :cool:

ophiuchus, " pobaw się" suwaczkami... - i dawaj jurgisa - bo ładnie go panningowałeś...

(przepraszam za straszne spolszczenie)

zug - Sob 08 Maj, 2010

ophiuchus napisał/a:
(nie wiem co to)

hmm ja też nie :wink: :mrgreen:
54, 56 fajne kadry :wink:
mieliście choć trochę słońca?

krisv740 - Sob 08 Maj, 2010

maziek, wyostrzasz w dpp???
na ile masz sharpness ustawiony w aparacie?

ophiuchus - Sob 08 Maj, 2010

zug, niestety na początku było cienko, w gruncie rzeczy z domu wyruszałem bez nadziei ja na jakiekolwiek pokazy dynamiczne, gdyż chmury wisiały bardzo nisko i w dodatku od czasu do czasu trochę z nich kapało. Najlepsza była mapa zachmurzenia Polski, gdzie cały kraj był czyściutki, z wyjątkiem Zamojszczyzny nad którą wisiał taki ogon i nie chciał odpuścić. Na szczęście później się poprawiło. :D
maziek - Sob 08 Maj, 2010

Heja,

walę w RAWach (czyli nic nie mam ustawione), odszumiam w NeatImage (przy takiej pogodzie JEST co odszumiać), wywołuję w Lightroomie. Kiedyś bawiłem się w różne cuda, teraz tylko zaznaczam "sharpen" przy zapisie do jpega.

Ophiuchus powiedział wszystko - w czasie gdy ja byłem na pokazach było ołowiane niebo z przejaśnieniami, zero słońca. Jak odchodziłem to przez chmury pokazał się krążek naszej gwiazdy. Moze i dobrze, jakby było słoneczko - to w przysłowiową mordę. Wężowniku - byli Żelaźni?

ophiuchus - Sob 08 Maj, 2010

Byli! Zaraz zamieszczę co niebądź :D
maziek - Sob 08 Maj, 2010

No to skucha, że nie zaczekałem :) !
krisv740 - Sob 08 Maj, 2010

maziek, a mnie się zdaje , że popełniasz mały błąd.... :roll:
nie będę się kłócić, ale spróbuj na jednym zdjęciu w dpp ustawić max. wyostrzenie - w zakładce raw - a następnie przekonwertuj do jpg i pobaw się neatimage czy coś tam... - ew. pobierz raw'a do LR i tam już rób co chcesz, ale zapisz zmiany po wyjściu z dpp.
imho masz za mało wstępnie wyostrzone zdjęcie w raw...

[ Dodano: Sob 08 Maj, 2010 22:52 ]
ophiuchus, dawaj! :cool:

ophiuchus - Sob 08 Maj, 2010

maziek, ale to byś waść czekał do 19 gdyż dopiero o tej porze dali szoł ;)
tompac - Sob 08 Maj, 2010

Panowie na koniec dnia, na dobranoc dwie małe premiery, tych strzałów jeszcze nigdzie nie pokazywałem - jesteście pierwsi :)





58

59

ophiuchus - Sob 08 Maj, 2010

tompac, 59! :shock: piękna rzecz
Sunders - Sob 08 Maj, 2010

59 dla mnie rewelacja :shock:
tompac, możesz uchylić rombka tajemnic warsztatowych i napisać jak robisz takie zdjęcia :???: :smile:

ophiuchus - Sob 08 Maj, 2010

Ok, kolejna wstawka i idę spać ;)

60. Palenie gumy przed publicznością po występie ;)


Maziek pojechał do domu, i była przerwa obiadowa :cool: Za skromy szaszłyczek z dodatkami jedyne 23 PLN, ale co tam... głód zrobił swoje. Za to udało mi się wykonać telefon i dzięki temu zmieniłem miejscówę na troszkę dogodniejszą. A przy okazji dramatycznie poprawiła się pogoda. Oto efekty.

61. Szorujemy szybki przed drugą turą.


62.Ihaaa!


63. Przejdzie bokiem :cool:


Po pokazie Litwina była przerwa na reklamę, czyli de facto przeloty turystyczne miejscowych notabli ;) Tłoczno na pasie było niczym na JFK ;) Ale za niedługą chwilę:

64. Przybyli ułani pod okienko


65. :cool:


66. I to w towarzystwie


67. Z nową zabawką.


68. Z innej perspektywy.


69. Ale były też klasyki.

tompac - Sob 08 Maj, 2010

Sunders napisał/a:
59 dla mnie rewelacja :shock:
tompac, możesz uchylić rombka tajemnic warsztatowych i napisać jak robisz takie zdjęcia :???: :smile:


Sądzisz, że są do tego potrzebne jakies tajemne moce? ;)

Najpierw jestem w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, potem sobie pstrykam, potem w domciu wybieram sobie strzał i obrabiam (kadr, poziomy, wygaszenie kolorów, winietka i fertiś)

arietiss - Sob 08 Maj, 2010

tompac, jak nie przepadam, to Twoje zdjęcia mają w sobie "coś"! :smile:
ophiuchus - Sob 08 Maj, 2010

Pokaz naturalnie również się odbył :D

70. Na południe.


71. Podniebny balet.


72. W promieniach zachodzącego słońca.


73. Uff...

Sunders - Sob 08 Maj, 2010

tompac napisał/a:
Najpierw jestem w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, potem sobie pstrykam, potem w domciu wybieram sobie strzał i obrabiam (kadr, poziomy, wygaszenie kolorów, winietka i fertiś)

O.K. dobre i to :lol:
tompac napisał/a:
Sądzisz, że są do tego potrzebne jakies tajemne moce?

Nie, podejrzewałem że potrzebna jest biegłość w PSuciu :razz:

komor - Nie 09 Maj, 2010

krisv740 napisał/a:
ew. pobierz raw'a do LR i tam już rób co chcesz, ale zapisz zmiany po wyjściu z dpp

Ke? Nie da się zapisać zmian w RAW-ie. Wyostrzanie można sobie ustawić albo w DPP i w nim pracować, albo w LR i w nim pracować.

krisv740 - Nie 09 Maj, 2010

komor napisał/a:
Ke? Nie da się zapisać zmian w RAW-ie

a od kiedy???!!!

tompac - Nie 09 Maj, 2010

Sunders napisał/a:

tompac napisał/a:
Sądzisz, że są do tego potrzebne jakies tajemne moce?

Nie, podejrzewałem że potrzebna jest biegłość w PSuciu :razz:


W exifie masz informacje o programie jakiego używam do obróbki, sądzisz że tym można bóg wie ile zdziałać?

Sunders - Nie 09 Maj, 2010

tompac, nakłoniłeś mnie do sprawdzenia exifu, wynika z niego więcej niż sam nt. swojego zdjęcia napisałeś :wink: . Niestety na obróbce prawie się nie znam. Nie rozumiem czemu podejrzewasz mnie o wiarę w "tajemne moce" :???: Chyba niepotrzebnie pytałem :???: Zdjęcie 59 wyjątkowo mi się podoba-mimo wszystko :smile:
tompac - Nie 09 Maj, 2010

Sunders napisał/a:
tompac, nakłoniłeś mnie do sprawdzenia exifu, wynika z niego więcej niż sam nt. swojego zdjęcia napisałeś :wink: . Niestety na obróbce prawie się nie znam. Nie rozumiem czemu podejrzewasz mnie o wiarę w "tajemne moce" :???: Chyba niepotrzebnie pytałem :???: Zdjęcie 59 wyjątkowo mi się podoba-mimo wszystko :smile:


Sunders nie do końca tak jak myślisz, exifa sugerowałem ze względu na program w jakim obrabiam zdjęcia, ale exifem nie powinieneś się sugerować co do pewnych ustawień np. balans bieli, wyostrzenie, nasycenie itp. te parametry rzutują tylko na JPGa, zdjęcie wywołane z RAWa odziedzicza potem te informacje choc faktycznie ich tam nie ma.

Sprawa druga to miniatury, które oglądasz, one sie rządzą własnymi prawidłami, zwłaszcza w kwestii wyostrzania.

Czy niepotrzebnie pytałeś? No nie, bo kto pyta błądzi razem z innymi ;)
Nie robię żadnych tajemnic, z tym że mnie się wydaje że to co robię jest "naturalne" i w zasięgu każdej osoby, reszta to kwestia wyczucia i doswiadczenia w posługiwaniu sie pewnymi narzędziami.

ophiuchus - Nie 09 Maj, 2010

Wideorelacja (bardzo brakowało szerokiego kąta podczas pokazu Żelaznych)

i jeszcze 74. na bakier ;)


[ Dodano: Nie 09 Maj, 2010 17:36 ]
I Jurgis z dźwiękiem jak należy:
http://youtube.com/watch?v=3rxgCa6cum4

maziek - Nie 09 Maj, 2010

Tompac - 59 bardzo mi się podoba.

Ophiuchus - uważam, że seria "zachodzącego słońca" 70, 71, 72 jest ekstra! Fajnie że nie zrobiłeś tego bw tylko zostawiłeś kolor :) .

Ode mnie jeszcze Jurgis i Iskry.

75.


76.


77.


Krisv - wg mnie niczego nie wskórasz ustawiając ostrzenie w aparacie, kiedy robisz w rawach. Tzn owszem, raw w podglądzie otworzy się podostrzony ale to dlatego, że zapisze się do niego informacja o takim ustawieniu w korpusie. Zresztą przestaw sobie zdjęcia np. na bw - rawy dalej będą kolorowe :) .

ophiuchus - Nie 09 Maj, 2010

maziek, :roll: zazdroszczę ostrości... i te kolory takie czyste. 76 bardzo fajne :] A bw próbowałem, ale w kolorze przyjemniej.
edmun - Nie 09 Maj, 2010

ophiuchus, prawie na wszystkich Twoich zdjęciach dałbym 0,5 EV w dół.
tompac - Nie 09 Maj, 2010

ophiuchus napisał/a:
maziek, :roll: zazdroszczę ostrości... i te kolory takie czyste.


nie przesadzaj, akurat ostrość masz ok. jeżeli koniecznie chcesz ostrzej to po zmniejszeniu pliku do formatu internetowego podostrz niektóre partie zdjęcia.
co do koloru to pobaw sie suwakiem kontrastu albo poziomów.

ophiuchus - Nie 09 Maj, 2010

edmun, a wiesz, że masz rację ;D eksperymentowałem z naświetleniem i duża część fotek była robiona na pomiarze częściowym i z ekspozycją na +1/3EV. No i jeszcze na moim CRT nie biją tak po oczach. Spróbuję je obejrzeć na ciekłokrystalicznym.

[ Dodano: Nie 09 Maj, 2010 20:38 ]
tompac, no właśnie obróbka u mnie kwiczy. Zwłaszcza praca z kolorami. Będę próbował :cool:

tompac - Nie 09 Maj, 2010

ophiuchus napisał/a:

[ Dodano: Nie 09 Maj, 2010 20:38 ]
tompac, no właśnie obróbka u mnie kwiczy. Zwłaszcza praca z kolorami. Będę próbował :cool:


Nie ruszaj kolorów, pobaw sie poziomami, wziąłem 5 Twoich fot na warsztat i im zabawa poziomami znacznie pomogła.

Sunders - Nie 09 Maj, 2010

tompac napisał/a:
wziąłem 5 Twoich fot na warsztat i im zabawa poziomami znacznie pomogła

tompac, mógłbyś je wrzucić-jak wyglądają po tej "zabawie"/oczywiście jak ophiuchus się zgodzi/?

ophiuchus - Nie 09 Maj, 2010

Jasne, że się zgodzę :] Jak mówię, przykład staram się brać od lepszych :P
zug - Nie 09 Maj, 2010

no to czekamy ;) :P
tompac - Nie 09 Maj, 2010

Wedle życzenia.
















ophiuchus - Nie 09 Maj, 2010

tompac, achh chylę czoła! Z tą "mgiełką" nigdy nie mogę sobie poradzić :) dzięki ci dobry człowieku! To już wiem, w którą stronę szukać. Szczerze mówiąc, to po prostu bałem się ruszać poziomów :oops:
kufer88 - Sob 22 Maj, 2010

88. "ptaszek na uwięzi..." :cool:


maziek - Sob 22 Maj, 2010

kufer88 napisał/a:
88. "ptaszek na uwięzi..."
Dobra, dobra, AF Ci nie złapał ;) .
candy - Sob 22 Maj, 2010

maziek napisał/a:
kufer88 napisał/a:
88. "ptaszek na uwięzi..."
Dobra, dobra, AF Ci nie złapał ;) .

haha

kufer88 - Sob 22 Maj, 2010

i cały misterny plan ..... wylądował :mrgreen: hehe prawda ale efekt i tak jest ciekawy
tompac - Pon 31 Maj, 2010

Zapewne wszyscy wiedzą co robi pies jak mu sie nudzi, a co w stanie nudy robi tompac? Kolorowanki?! :shock:



89

90

91

92

93


Miłośników bardziej tradycyjnych obrazków zapraszam na wizję i fonię ;)

candy - Pon 31 Maj, 2010

bardzo miłe te kolorowanki :)
krisv740 - Pon 31 Maj, 2010

w weekend są pokazy w pardubicach...

jakiś chętny na wyjazd?

maziek - Pon 31 Maj, 2010

@tompac - podoba mi się tylko pierwsza. Jest bardzo brytyjska (nie wiem, czy to się zgadza z "narodowością" tego samolotu :) ).

@krisv740 - ode mnie jakieś 750 kilosów :( . Pas.

bhpchmiel - Pon 31 Maj, 2010

tompac, 92 jest rewelacyjne. Szacunek :mrgreen:
krisv740 - Pon 31 Maj, 2010

maziek, ode mnie o 30km dalej - mam juz rezerwację hotelu.... ;)
komor - Pon 31 Maj, 2010

Sorry, za słaby refleks, ale rzadko zaglądam do tego wątku:

krisv740 napisał/a:
komor napisał/a:
Ke? Nie da się zapisać zmian w RAW-ie

a od kiedy???!!!

Em... od zawsze? :)

krisv740 - Pon 31 Maj, 2010

komor napisał/a:
Em... od zawsze? :)
a na pewno??? :razz: :wink:
komor - Wto 01 Cze, 2010

Do dopóki nie dysponujemy narzędziami będącymi na wyposażeniu odpowiednich służb lub hackerów-entuzjastów to na pewno. Znasz jakiś program do obróbki RAW-ów w którym możesz zapisać zmiany edycyjne w samym RAW-ie, a nie w eksporcie do TIFF/JPG/…? Oczywiście nie mówimy o zapisywaniu podglądu edycji w programach typu Lightroom, bo one te podglądy zapisują we własnej bazie, a plików RAW/CR2/NEF/… nie ruszają.
Jesienny - Wto 01 Cze, 2010

Nikon Capture NX?

nigdy nie sprawdzałem co zapisuje, ale można cokolwiek otworzyć i zapisać tam jako .NEF więc coś tam zapewne zapisuje sobie ;)

veenee - Wto 01 Cze, 2010

Capture NX zapisuje zmiany w samym pliku NEF i nie tworzy dodatkowych plikow .xmp, podobnie jest z plikami DNG z tego co wiem...
krisv740 - Wto 01 Cze, 2010

komor napisał/a:
Oczywiście nie mówimy o zapisywaniu podglądu edycji w programach typu Lightroom, bo one te podglądy zapisują we własnej bazie, a plików RAW/CR2/NEF/… nie ruszają.

dpp - po wyostrzeniu pozostaje wyostrzony - plik raw... - określ co jest , a co nie jest modyfikacją pliku raw i w jakim rozumieniu... :cool:

maziek - Sro 02 Cze, 2010

A kto wybiera się do Góraszki?
skasowany - Sro 02 Cze, 2010

Ja ;)
krisv740 - Sro 02 Cze, 2010

na 100% tyż... :oops:
bhpchmiel - Sro 02 Cze, 2010

maziek napisał/a:
A kto wybiera się do Góraszki?


Ja też ale zapewne w niedzielę...

ophiuchus - Sro 02 Cze, 2010

I ja! :]
maziek - Sro 02 Cze, 2010

No to rozumiem oskrzydlamy kawałek płota ;) ?
goltar - Sro 02 Cze, 2010

Będę w sobotę i niedziele jeśli prognozy pogody nie będą jakieś tragiczne, ale w Góraszce zawsze jest pogoda :)
Wujek_Pstrykacz - Sro 02 Cze, 2010

Ja będę na 100% w niedzielę.
bhpchmiel - Sro 02 Cze, 2010

maziek napisał/a:
No to rozumiem oskrzydlamy kawałek płota ;) ?

Bardzo chętnie... W końcu byśmy się poznali "na żywo" :mrgreen:

MM - Czw 03 Cze, 2010

Jeżeli zdrowie pozwoli to też się pojawię.
dr11 - Pią 04 Cze, 2010

Mam nadzieję, że można tu wrzucić, w końcu to coś pokonuje grawitację :oops:

Moja budowla, platforma filmowa o wielu stopniach swobody :)
Zdjęcia robiła Magda, dziękuję bardzo :grin: , mi brakowało trzeciej ręki ;)

94.


95.


96.



I jako bonus klip z pokładu. Nie jest to jeszcze nawet namiastka fruwania, ciągle się uczę... :razz:
http://www.youtube.com/wa...0hCgjc8M&fmt=22

bhpchmiel - Pią 04 Cze, 2010

dr11, gratuluje, fajna fruwajka :mrgreen:
Tworas - Pią 04 Cze, 2010

dr11, zawsze chciałem mieć takie cudo :D czuje, że fajne filmiki z tego powstaną :grin:
quake222 - Sob 05 Cze, 2010

SPM 2010 -Przylep
30D+100-300

100mm
97.


100mm
98.


[ Dodano: Sob 05 Cze, 2010 16:05 ]
97,98

dr11 - Sob 05 Cze, 2010

quake222, czemu takie krzywe i bez numeracji?

99. Dzisiejszy Ryanair.

WidMo - Sob 05 Cze, 2010

97 istna masakra z tym kadrem, jak dla mnie to źle się na to patrzy. Tak za bardzo skrzywione;) ale 98 już lepsze:D
quake222 - Sob 05 Cze, 2010

Hehe chciałem złapać wszystkie 4 szybowce !! :)
zug - Sob 05 Cze, 2010

dr11, fajnie to wyszło :P
a ja myślałem że na samoloty to min 200mm ;)
tylko kurtka te zasieki ;) :mrgreen:

dr11 - Sob 05 Cze, 2010

zug, na zasieki nic nie poradzę, za nimi są następne, otaczają światła podejścia. W zasadzie nie udało się tak jak chciałem głównie dlatego, że z 3 kl/s wstrzeliłem się akurat najpierw za wcześnie, potem za późno ;) :

100. Następnym razem...


Trochę bardziej normalnie z dzisiaj :)

101. Wizzair.

bhpchmiel - Sob 05 Cze, 2010

quake222, pomysł miałeś zacny, żeby złapać te 4 szybowce, ale kadr jest tak pijany, że aż strach patrzeć :zalamany:
zug - Sob 05 Cze, 2010

quake222 napisał/a:
Hehe chciałem złapać wszystkie 4 szybowce !!

następnym razem spróbuj stanąć na przeciwko nich ;)

quake222 - Sob 05 Cze, 2010

Tylko 100mm miałem
zug, na drodze ich lądowania ?
I tak stałem na pasie :)

maziek - Sob 05 Cze, 2010

To dr11 przyleci do Góraszki własnym kopterem ;) ?!

Ile to kosztuje, jak długo może latać (i na czym) i ile ma udźwigu?

Super sprawa, po prostu extra.

Poza tym Twoje zdjęcie nr 100 bardzo mi się podoba.

ophiuchus - Sob 05 Cze, 2010

maziek, http://helipad.pl/CopterX...a_cena-219.html
myślałem, że to droższa zabawka :D

dr11 - Sob 05 Cze, 2010

maziek, koszta są różne, jak z aparatami ;) Zestaw ready to fly (przy odrobinie zacięcia technicznego) to ok 700zł. Coś lepszego, stabilniejszego? Mam ramę CopterX 450 http://helipad.pl/CopterX...a_cena-219.html Do tego potrzeba elektryki i elektroniki, w 1500 się można zmieścić. Udzwig? Zależy od akumulatora, regulatora, silnika... Myślę, że ćwierć kilo spokojnie, ja mam tylko kamerę podczepioną (120g).

Co do 100, dzięki, jakby się cały zmieścił, to bym chyba ściągnął majtki przez głowę ze szczęścia ;)

ophiuchus, to tylko rama, mechanika. Dobre servo kosztuje 100zł, potrzeba 4x. Silnik+regulator to 100, accu to 100. Nadajnik+odbiornik ze średniej półki to ok 700zł. Zobacz na tabelkę spod linku :) Na szczęście na serwisie aukcyjnym często można znaleźć części taniej ;)

ophiuchus - Sob 05 Cze, 2010

A to świnie, wiedziałem, że coś za tanio mi wyszło. To jednak wolę polatać w black sharku ;) jak się rozbiję to nie ma takich wyrzutów sumienia :D
bhpchmiel - Sob 05 Cze, 2010

"Arab" w przelocie :mrgreen:
102.

dr11 - Sob 05 Cze, 2010

bhpchmiel, to 380? Nieźle zbiera 500mm :)

ophiuchus, łe, Black Shark ma rotor przeciwbieżny. Zabaaawka ;)

bhpchmiel - Sob 05 Cze, 2010

dr11, nie, to nie 380 :cry: Skakałbym z radości gdyby mi tak przeszedł nad głową :wink: To "tylko" Benek 777 :mrgreen:

[ Dodano: Sob 05 Cze, 2010 23:08 ]
i jeszcze "koreańczyk" podążający na Daleki Wschód :mrgreen:
Tylko nie wiem, czy to Benek 777, czy jakiś Arbuz np. 330. Wstyd się przyznawać :wink:
103.

ophiuchus - Sob 05 Cze, 2010

dr11, dobra dobra, dwa dni się męczyłem, żeby silniki uruchomić z pamięci :zalamany: a po zapodaniu pacza mi się tracki instruktażowe wyłączyły ;)
bhpchmiel, ten sam co na 102 po moim niebie lata!

kufer88 - Sob 05 Cze, 2010

fotki z pikniku lotniczego w pile 06.06.2010 (hdr tuning :wink: )
104.

105.

106.

107. maszynka bronka komorka :mrgreen:

bhpchmiel - Sob 05 Cze, 2010

kufer88, nie powiem, całkiem całkiem te fotki Ci wyszły :mrgreen:
Sunders - Nie 06 Cze, 2010

kufer88, 104 świetne :smile:
kufer88 - Nie 06 Cze, 2010

bhpchmiel to moze jeszcze kilka do oceny :cool: :?:
108.

109. gdzie chlop nie moze tam aparat posle :shock:

110.

111. Sunders specjalnie dla Ciebie z dalszej perspektywy :wink:

bhpchmiel - Nie 06 Cze, 2010

kufer88, 108 jest extra - ja lubię takie klimaty.
co do 109 to po japońsku "jako tako", 110 jest dobre - czuć potęgę silnika tego samolotu :wink: a co do 111 to niech odbiorca dedykacji się wypowie :lol:

Sunders - Nie 06 Cze, 2010

Bliższa perspektywa bardziej mi się podoba :smile:
maziek - Nie 06 Cze, 2010

Dziadziejecie. Nikt nie napisał, że śmigło za mało rozmyte ;) .
Kufer, podobają mi się to fotki. Jak to robisz? Ręczna robota, czy jakiś plugin?

Stawiam na 104 i 108. 109 też ma niezły klimat.

bhpchmiel - Nie 06 Cze, 2010

Za Maziek, ja również proszę o uchylenie rąbka tajemnicy :razz:

[ Dodano: Nie 06 Cze, 2010 09:47 ]
ophiuchus, masz całkowitą rację :grin:

bbeeaa - Nie 06 Cze, 2010

kufer88
108 i 109 - świetne!
104 - również, ale tu mam jakieś ale

ophiuchus - Nie 06 Cze, 2010

kufer88, za mażkiem, kolorystyka bombowa, statyczne ujęcia świetne, zwłaszcza 108 mi się podobie, natomiast przy fotkach w ruchu mogłeś pomyśleć o dłuższym czasie naświetlania, wtedy samoloty nie wyglądałyby jak zawieszone na sznureczkach ;) chociaż z takimi kolorami przypominają nieco makietki :P
kufer88 - Nie 06 Cze, 2010

zeby to jeszcze tajemnica byla i do tego skomplikowana :shock: hehe
1/800-1600 F4,5-8 ISO100-400 reszta auto, do tego maly tuning w machinerce
"o to Ci cala historyja" :wink:
gdyby nie potwierdzenie bhpchmiel to raczej bym sie nie odwazyl pisac odp dla maziek hehe czasami czytajac Twoje wypowiedzi nie wiem czy sie smiac czy plakac :mrgreen:

[ Dodano: Nie 06 Cze, 2010 11:51 ]
ophiuchus szczerze mowiac bawilem sie dluzszymi czasami kilka ujec "wyszlo" ale nie jestem zadowolny to nie to...

veenee - Nie 06 Cze, 2010

zatrzymane smiglo to oczywisty techniczny blad (szkoda), jesli chodzi o obrobke to kwestia gustu - jak dla mnie za ciezka, ale trzeba przyznac ze dzieki temu zdjecia sa oryginalne...
bhpchmiel - Nie 06 Cze, 2010

Dajcie chłopakowi szansę - widać że się stara :razz:
goltar - Nie 06 Cze, 2010

Mi się te HDR-y podobają, szczególnie w takich sytuacjach jak na 109. Nie podoba mi się za to zatrzymane śmigło na 111.
kufer88 - Nie 06 Cze, 2010

no chlopaki widze ze foty sie przyjely, nastepnym razem beda dluzsze czasy a co do 111. dluzszy czas nie dal by efektu "ostrej" wody czyli cos za cos smiglo albo mydlo... :wink:
maziek - Pon 07 Cze, 2010

Czy ja jestem ślepy, czy Góraszka nadal nie ma programu z samolotami, jakie mają być?
goltar - Pon 07 Cze, 2010

Jest lista nieoficjalna:
http://www.pokazylotnicze.pl/
Szczególnie cieszy mnie Spitfire i Hurricane :)

Statki powietrzne
Hawker Hurricane Mk XIIa myśliwiec - II wojna światowa pokaz
Supermarine Spitfire myśliwiec - II wojna światowa pokaz
Jakowlew Jak-11 szkoleniowy - lata 40. pokaz
Kvasz I replika - początki lotnictwa pokaz
CSS-13 szkoleniowy z lat 20. pokaz
Jakowlew Jak-18 szkoleniowy z lat 40. i 50. pokaz
SB Lim-2 myśliwiec szkolno-bojowy - lata 60. pokaz bez lądowania
Rockwell OV-10 Bronco rozpoznawczy - lata 60. pokaz
MiG-29 Fulcrum współczesny myśliwiec bojowy pokaz bez lądowania
F-16 Fighting Falcon współczesny myśliwiec bojowy pokaz bez lądowania
L-39 Albatros x3 współczesny szkoleniowy pokaz akrobacji
TS-11 Iskra szkoleniowy - lata 70. pokaz bez lądowania
PZL M-28 Skytruck współczesny transportowy wielozadaniowy pokaz
Bell 206 współczesny śmigłowiec wielozadaniowy pokaz
Eurocopter EC-130 współczesny śmigłowiec wielozadaniowy pokaz
Bell 407 współczesny śmigłowiec wielozadaniowy pokaz
W-3RM Anakonda śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej pokaz
Robinson R44 Raven współczesny lekki śmigłowiec wielozadaniowy pokaz
Eurocopter EC-135 śmigłowiec ratowniczy LPR pokaz
RWD-5R sportowy z lat 30. pokaz
DH-82 Tiger Moth szkoleniowy z lat 30. pokaz
Piper J3 / L4 Cub x2 szkoleniowy z lat 30. pokaz
Boeing Stearman szkoleniowy z lat 40. pokaz
TS-8 Bies x2 szkoleniowy z lat 60. pokaz
Puchacz szybowiec treningowy pokaz akrobacji
MDM-1 Fox szybowiec wyczynowy pokaz akrobacji
Extra 300 wyczynowy pokaz akrobacji
Zlin 50 LX x4 wyczynowy pokaz akrobacji
AT-4 ultralekki pokaz
AT-3 x3 ultralekki pokaz
Zlin 143SLi treningowy pokaz
Zlin 242 treningowy pokaz
PZL-101 Gawron wielozadaniowy pokaz

Akrobacja zespołowa i indywidualna
The Flying Bulls akrobacja zespołowa 4x Zlin 50LX
Jerzy Makula akrobacja indywidualna na szybowcu MDM-1 Fox
Baltic Bees akrobacja zespołowa 3x L-39 Albatros
Robert Kowalik akrobacja indywidualna Extra 300
3AT3 Formation Flying Team loty w szyku 3x AT-3

maziek - Pon 07 Cze, 2010

Anakonda to po wypadku pod znakiem zapytania, ale że ma nie być Jurgisa? :shock:
bhpchmiel - Pon 07 Cze, 2010

szczerze mówiąc bardzo ciekawi mnie pozycja "Kvasz I replika". Widziałem zdjęcie tej fruwajki - lata pewnie jak szatan :cool:
rodak - Pon 07 Cze, 2010

Zdjęcia z obchodów 100-lecia lotnictwa w Czechach w Pardubicach

112

113

114

115

116

117

118

zug - Pon 07 Cze, 2010

rodak, trochę ciasno wykadrowałeś :roll:
veenee - Wto 08 Cze, 2010

ciasno i z ostroscia na niektorych nie do konca...

czesc ujec tez niezbyt ciekawa, maja co najwyzej wartosc dokumentalna (a chyba nie o to chodzi) :wink:

dr11 - Czw 10 Cze, 2010

Pstryk spacerowy.

119.

Wujek_Pstrykacz - Nie 13 Cze, 2010

A ja dzisiaj przejechałem tylko 30 km i mój środek transportu mnie zawiódł i tyle mam z Góraszki. :sad:
Dobrze, że już wszystko naprawione, choć to niedziela :grin:

bhpchmiel - Nie 13 Cze, 2010

Wujek_Pstrykacz, szkoda, że nie dotarłeś... Warto było popatrzeć na Lima jak wykręcał pomimo swojego wieku :wink:
maziek - Nie 13 Cze, 2010

Ja w tym roku zdecydowanie postawiłem w Góraszce na rozmycie śmigieł. Z tego co widzę udało mi się rozmyć o wiele więcej :mrgreen: . Może później uda mi się wstawić kilka fotek, bo na razie niestety inne sprawy mnie czekają, nawet nie przejrzałem wszystkich zdjęć z wczoraj... :( .
krisv740 - Nie 13 Cze, 2010

maziek napisał/a:
nawet nie przejrzałem wszystkich zdjęć z wczoraj...


ja zrobiłem to przed chwilką - selekcja poszła gładko.... pewnie z połowa do kosza, ale są rodzynki i nad nimi muszę popracować... - może jutro.... :mrgreen:

Wujek_Pstrykacz - Nie 13 Cze, 2010

Jaki ja jestem wk....ny
zug - Nie 13 Cze, 2010

krisv740 napisał/a:
może jutro....

zamiast pisać głupoty w spampudle :twisted:
to zapodał byś jakieś śmigła ;) :P

bhpchmiel - Pon 14 Cze, 2010

To tak na szybko:
120.

By behapowiec at 2010-06-13
121.

By behapowiec at 2010-06-13

122.

By behapowiec at 2010-06-13

123.

By behapowiec at 2010-06-13

124.

By behapowiec at 2010-06-13

125.

By behapowiec at 2010-06-13

126.

By behapowiec at 2010-06-13

127.

By behapowiec at 2010-06-13

128.

By behapowiec at 2010-06-13

goltar - Pon 14 Cze, 2010

bhpchmiel Lim fajny, ale śmiglaki wypada robić z dłuższymi czasami... jak dla mnie najlepsze 123.
veenee - Pon 14 Cze, 2010

a ja wybralbym 121. ale w nieco innym kadrze (nie tak centralnie).
bhpchmiel - Pon 14 Cze, 2010

goltar, masz calkowitą rację, ale nie dałem rady... Troche ciążył mi obiektyw, a nie mam też stabilizacji więc długie czasy odpadaly przy tych ewolucjach:(

[ Dodano: Pon 14 Cze, 2010 14:01 ]
veenee, poprawię się :mrgreen:

maziek - Pon 14 Cze, 2010

OK, let's rock'n'roll...

Wreszcie chwila i wstawiam pierwszy rzut :) .

129. Gwóźdź Programu.


130. Power.


131. Kowalik.


132. Balet...

MM - Pon 14 Cze, 2010

Ja pozwolę sobie wstawić na początek mojego kochanego Biesa.
Wujek_Pstrykacz - Pon 14 Cze, 2010

piękne foty, Maziek, MM. Super. Dawajcie jeszcze. :grin:
MM - Pon 14 Cze, 2010

Sorki, zapomniałem o tych CHOLERNYCH numerkach. Dzięki Wujek za poprawki :wink:
goltar - Wto 15 Cze, 2010

No to jeszcze 2 inne w nawiązaniu do tematu Biesa.
MM - Wto 15 Cze, 2010

Teraz przyszła pora na niesamowity samolot. Szkolną wersję Mig-a 15 produkowaną w Polsce ,czyli SB Lim-2

138.


139.


140.

moronica - Wto 15 Cze, 2010

138 super sie rozmywa od tego zaru. no i nadawaloby sie rowniez do szumofilii ;)
goltar - Wto 15 Cze, 2010

To jeszcze Eurocopter EC 135 i mój ulubiony Spitfire, którego w takim ujęciu, niestety nie udało mi się zrobić przy dłuższym czasie.
dr11 - Wto 15 Cze, 2010

121 i 139 mi się podobają :)
ophiuchus - Wto 15 Cze, 2010

Och... żałuję, że nie dojechałem :roll: ładnie dajecie... a tak spytam, w Góraszce też się robi pod słońce?
maziek - Wto 15 Cze, 2010

Jak cholera pod słońce.
bhpchmiel - Wto 15 Cze, 2010

maziek napisał/a:
Jak cholera pod słońce.


Oj tak, to bolesna prawda :evil:

zug - Wto 15 Cze, 2010

142 klasa :)
prawie jak ten na avatarze ;)

dr11 - Wto 15 Cze, 2010

Nie są to jakieś pokazowe, dokumentalne raczej sprzed godziny, ale co tam ;)

143.


144.


145.


146.


147.

ophiuchus - Wto 15 Cze, 2010

Mam nadzieję, że w Dęblinie miejsca dla publiczności będą od "dołu" ;) wtedy słońce byłoby tam gdzie trzeba :D Szkoda, że na stronie pokazów żadnej mapki nie ma.
krisv740 - Wto 15 Cze, 2010

dobra.... to i ja... :oops:

148


149


150


151


152


153


154


155

ophiuchus - Wto 15 Cze, 2010

krisv740, 150, 152, 153 :] mi się podobają
goltar - Sro 16 Cze, 2010

krisv740 na 148 coś chyba nie za bardzo z WB, za bardzo fioletowe to niebo :) ,
153 byłoby fajne gdyby nie ucięty ogon.
Zastanawiałem się czemu na mijankach jeden samolot wychodzi ostro, a drugi jest rozmyty (jak na 154, u mnie wyszło podobnie). Niestety aby oba były ostre pewnie wymagałoby to czasu ok 1/1600 s w przypadku kiedy prowadzi się aparat za jednym z samolotów. Aby można było użyć dłuższych czasów pewnie trzeba przewidzieć "miejsce spotkania" i tam wcześniej wycelować aparat, co w zasadzie nie jest możliwe.

maziek - Sro 16 Cze, 2010

Typuję 140, 142 i 148 (cień na skrzydle :) ). 138 baaardzo mi się podoba ale ta czarna dziura wygląda sztucznie.

Wciąż nie mam czasu więc wciąż dorywczo:

156. Jeszcze raz Lim (pokićkalo mi się, że to z innej klatki, a to ta sama co już wstawiałem, ale jak już się napracowałem to wstawię :)


157. Hurricane


158. Spitfire


159. Ziuuu...


160. Balet

goltar - Sro 16 Cze, 2010

157. fajne, 160 też, ale chyba zostawiłbym troszkę więcej luzu po bokach.
veenee - Sro 16 Cze, 2010

goltar napisał/a:
Zastanawiałem się czemu na mijankach jeden samolot wychodzi ostro, a drugi jest rozmyty (jak na 154, u mnie wyszło podobnie). Niestety aby oba były ostre pewnie wymagałoby to czasu ok 1/1600 s w przypadku kiedy prowadzi się aparat za jednym z samolotów. Aby można było użyć dłuższych czasów pewnie trzeba przewidzieć "miejsce spotkania" i tam wcześniej wycelować aparat, co w zasadzie nie jest możliwe.


to chyba zalezy od szybkosci samolotow, przy pokazie Red Arrows wciaz widac bylo rozmycie (lekkie, ale jednak) przy 1/4000...

koledzy widze zaczeliscie sezon, to ja dla towarzystwa wrzucam cos z zeszlego roku:

161.

krisv740 - Sro 16 Cze, 2010

goltar napisał/a:
Zastanawiałem się czemu na mijankach jeden samolot wychodzi ostro, a drugi jest rozmyty


na śmiglakach , tak jak napisałeś...

co do "rur" to też tak jak proponujesz 1/2000 i po "zawodach"

a jeden ostry na naszych zdjęciach dzięki panningowi - drugi "zasuwa" w drugą stronę, więc ostry być nie może... :wink:

a za fiolet dziękuję - zmęczony wczoraj byłem i oczy już nie te.... - macie rację... popracuję nad tym w weekend - moja wina - proszę o szczerą i dogłębną krytykę - jak zawsze zresztą... :smile:

[ Dodano: Sro 16 Cze, 2010 14:21 ]
veenee, piękne ... - zazdroszczę (w pozytywnym tego słowa znaczeniu...)

maziek, - bardzo!

goltar - Sro 16 Cze, 2010

veenee dokładnie jak piszesz, to 1/1600s podawałem dla śmigłowych, Red Arrows są nieco szybsze :) Chodzi o te, że w przypadku odrzutowych to nie ma takiego znaczenia, bo mogę sobie ustawić i 1/8000s jeśli światło dobre, a w śmigłowych krótsze czasy zamrażają śmigło czego nie lubię, ale w tym przypadku chyba nie ma innego wyjścia, albo zamrożone śmigło, albo drugi samolot rozmyty...
A Vulcana też zazdroszczę :)

A że na lotnisku są też inne atrakcje, to przykład poniżej ;)

ophiuchus - Sro 16 Cze, 2010

WiAjPis... fanie tak :roll: :D
MM - Sro 16 Cze, 2010

Kolej na klasyka którego kojarzymy ze słynnym dywizjonem 303. To na takim samolocie nasi piloci dawali łupnia szwabom nad Londynem. Proszę Państwa - oto Hawker Hurricane

162.


163.


164.

ophiuchus - Sro 16 Cze, 2010

Im więcej tych zdjęć widzę, tym bardziej żałuję, że nie pojechałem. MM, 163 świetne, wygląda jak zrobione w "epoce" ;) flara na 164 i zbyt symetryczny dym na 162 już trochę mniej mi się widzą, ale kadry ekstra :roll:
edmun - Sro 16 Cze, 2010

ophiuchus, nie wiem czy jestem w temacie, ale jeśli chodzi o Góraszkę to w tym miesiącu w DigitalFotoVideo jest miła mapka z opisem gdzie stać o określonej porze :)
Rafiii - Sro 16 Cze, 2010

MM
Fotki super jak dla mnie 164 fajny klimacik :smile:

goltar - Sro 16 Cze, 2010

MM fajne te Hurricany, szczególnie 162.

To ja serię na temat czeskiej grupy akrobacyjnej:
The Flying Bulls Aerobatic Team

maziek - Sro 16 Cze, 2010

To ja trochę luźniej pociągnę wstawkę goltara :) .

(Po dogłębnych studiach sądzę, że to zdjęcie nr 171 :) )

171. W niebie.


172. Przy trzecim występie w sobotę naprawdę się zaczęło. Troje odeszło a na placu boju został jeden kozak :) .


173. Robił różne cuda-cudeńka a na koniec przeleciał znienacka w poprzek pasa kosząc trawę i ścinając czubki drzew na końcu :) . Niestety był zbyt szybki jak na mnie :mrgreen: . Tylko dym został.


174. Szefowa promieniała po występie.


175. W oczach Red Bull...


176. Na ręce tajne znaki (częstotliwości?)...


177. I tylko jeden gość myślał... Kiedy do cholery wymieniałem olej?!

goltar - Sro 16 Cze, 2010

Maziek brawo za 176 :)
marcin-vlc - Sro 16 Cze, 2010

Milo bylo obejrzec swietne serie z Goraszki, ja sie zjarzylem ze u mnie jest pokaz dopiero jak mi przelecial chyba F18 nad blokiem, zdazylem sie tylko zalapac na koncowke ostatniej grupy akrobatycznej i popelnic to

177


moze w przyszlym roku nie przegapie :mad:

bhpchmiel - Czw 17 Cze, 2010

Kolejny "bohater" pokazów w Góraszce:
179.


180.


181.


182.


Niedługo pojawią się kolejne fotki :mrgreen:

maziek - Czw 17 Cze, 2010

Dzięki goltar, ale jaja, to naprawdę częstotliwości 125,55 MHz :) .
veenee - Czw 17 Cze, 2010

bhpchmiel, wszytkie 4 bardzo...!
bhpchmiel - Czw 17 Cze, 2010

MM, 164 wyszło bardzo ładnie

[ Dodano: Czw 17 Cze, 2010 11:52 ]
maziek, 160 mi się podoba, ale tak jak piszę goltar trochę za ciasny kadr

[ Dodano: Czw 17 Cze, 2010 11:55 ]
goltar, 169 na tak :wink:

[ Dodano: Czw 17 Cze, 2010 11:56 ]
marcin-vlc napisał/a:
Milo bylo obejrzec swietne serie z Goraszki, ja sie zjarzylem ze u mnie jest pokaz dopiero jak mi przelecial chyba F18 nad blokiem, zdazylem sie tylko zalapac na koncowke ostatniej grupy akrobatycznej i popelnic to



To był F16, ale to szczegół :mrgreen:

marcin-vlc - Czw 17 Cze, 2010

bhpchmiel napisał/a:
To był F16, ale to szczegół


mialem na mysli inny pokaz :grin: http://www.festivalesaere...d=42&Itemid=109

bhpchmiel - Czw 17 Cze, 2010

marcin-vlc napisał/a:
bhpchmiel napisał/a:
To był F16, ale to szczegół


mialem na mysli inny pokaz :grin: http://www.festivalesaere...d=42&Itemid=109


Oj to sorry :roll:

[ Dodano: Czw 17 Cze, 2010 20:35 ]
Skoro jesteśmy przy Red Bulach :mrgreen: :
183.


184.


185.


186.


Kolejne zapowiadam na następne dni :mrgreen:

ophiuchus - Czw 17 Cze, 2010

bhpchmiel, 183 świetne :D
bhpchmiel - Czw 17 Cze, 2010

ophiuchus, dzięki wielkie - nie ukrywam, że mi też się podoba przez ten rozbłysk na skrzydle :wink:
maziek - Pią 18 Cze, 2010

Dobra, kto robi Dęblin?
zug - Pią 18 Cze, 2010

maziek napisał/a:
Dobra, kto robi Dęblin?

podobno krisv740 ;)

ophiuchus - Pią 18 Cze, 2010

Ja na 100% :]
goltar - Pią 18 Cze, 2010

Powodzenia, moje fundusze na Dęblin zjadły służby mundurowe w drodze z Góraszki :zalamany: :wink:
bhpchmiel - Pią 18 Cze, 2010

goltar napisał/a:
Powodzenia, moje fundusze na Dęblin zjadły służby mundurowe w drodze z Góraszki :zalamany: :wink:


Witaj w klubie... ja czekam na pamiątkową fotkę z radaru w Jankach :twisted:

krisv740 - Pią 18 Cze, 2010

maziek, będę na 100%... - tylko zastanawiam się nad miejscem... czy na pewno warto wchodzić na teren jednostki...

telefon mam i nie zawaham się go użyć :!: :razz:

maziek - Pią 18 Cze, 2010

Jestem otwarty na propozycje. Ale chyba najbliżej pasa to właśnie z jednostki?

Super, będzie nas trzech, to znów kawałek płota zajmiemy :) :mrgreen: .

Krisv, bardzo mi się Twój stołeczek podobał. Te nóżki rychtyk na części od nunczako podchodziły :) .

Goltar, współczuję.

ophiuchus - Sob 19 Cze, 2010

W Dęblinie też tak leje? :???:

[ Dodano: Sob 19 Cze, 2010 23:33 ]
Maziek, Kris... wrzućcie coś :D ja właśnie w swoich grzebię :P

[ Dodano: Nie 20 Cze, 2010 00:12 ]
187. Dogfight


188. Szkoda, że państwo tego nie słyszą ;)

MM - Sob 19 Cze, 2010

Zapomniałem, że w Góraszce był też F-16 :wink:

189.


190.

Sunders - Sob 19 Cze, 2010

ophiuchus, 188 ciekawie Ci wyszło-zupełnie jak szkic :smile:
bhpchmiel - Nie 20 Cze, 2010

Ano był, był F16 :wink:
191.


192.


193.


i pszczółkowate Albatrosy też :wink: :
194.


195.


196.


197.


198.


i jeszcze Red Bul:)
199.

ophiuchus - Nie 20 Cze, 2010

MM, :roll: o Twoich fotach mogę powiedzieć tyle, że są wyśmienite. Oj daleka droga przede mną.
bhpchmiel, 192 i 195 mniamm :] W Dęblinie Pszczółki też miały latać, ale coś nie wypaliło ;) chyba pogoda...

bhpchmiel - Nie 20 Cze, 2010

ophiuchus, dzięki... Twoje ujęcie 29-tki od tyłu też jest niczego sobie...
maziek - Nie 20 Cze, 2010

No o teraz ja :) . Słoneczka nie było, ciemno jak w kopalni, ale hałas był ;) .

200. eF.


201. Mig i znik.


202. Mi. 24.


203. To wprawia w wibrację przeponę...


204. Let's rock'n'roll!


205. Na pierwszy rzut oka - który jest bliżej? (Biało-Czerwone Iskry)

krisv740 - Nie 20 Cze, 2010

maziek, ja w kwestii @203 - gdzie ty kurna stałeś??? :shock: :twisted: :razz:

podoba mi się bardzo.... :mrgreen:

maziek - Nie 20 Cze, 2010

Dzięks :) .

Zaraz, jak zebraliście się z Wojtkiem, my też z Ophiuchusem otrzepaliśmy się i poszli, ale po drodze zaczął kołować Kowalik, to podeszliśmy do płota bliżej końca pasa zobaczyć, jak dzierga, a później zaraz startowały do odlotu Migi. Trochę jeszcze dały na odchodnym czadu - stąd ta fota.

ophiuchus - Nie 20 Cze, 2010

krisv740, to już jak poszliście... polatał jeszcze Kowalik(?) w ekstrze 300 i chłopaki w migach startowali, znaleźliśmy z maźkiem dziurę przy płocie ;)
krisv740 - Nie 20 Cze, 2010

a! - no to mieliście więcej (praktycznie) na zakończenie niż przez te 4 godziny :mrgreen:

super! :smile:

ophiuchus - Nie 20 Cze, 2010

205. Staruszek


206.


207. prawie jak maziek ;)


208.

bhpchmiel - Nie 20 Cze, 2010

maziek, 203 byłoby fantastyczne gdyby nie ucięte skrzydło... Ale i tak wyszło ok

[ Dodano: Nie 20 Cze, 2010 21:44 ]
ophiuchus, nie gniewaj się, ale ja bym 205 uratował przerabiając na BW, 206 też bo niemiłosiernie przepaliło Ci tło. Na tak jestem przy fotce nr 208 - wygląda mi prawie jak HDR :wink:
207 jest zaszumiona, czy tylko mi się wydaję?

ophiuchus - Nie 20 Cze, 2010

bhpchmiel, luzix, liczę na cenne wskazówki i krytykę i broń Boże się nie gniewam :P
bhpchmiel - Nie 20 Cze, 2010

ophiuchus, jeszcze spytam, jaką miałeś wartość przysłony? Bo ta głębia ostrości jest za mała...

[ Dodano: Nie 20 Cze, 2010 21:54 ]
maziek, aha 200 i 201 jak najbardziej na TAK... szkoda że nie było Miga na Góraszce w niedzielę, oj szkoda

maziek - Nie 20 Cze, 2010

krisv740 napisał/a:
a! - no to mieliście więcej (praktycznie) na zakończenie niż przez te 4 godziny :mrgreen:
Do pewnego stopnia, bo ciemno już było nie tylko jak w kopalni, ale jak w kopalni u górnika w ... . Jechałem na ISO 1250, żeby wyrobić na 1/750 i przysłonę w okolicy 8.

209. Pierwszy raz widziałem 3 Migi na raz :) .


210. Startowały 2+1, ale zebrały się, okrążyły lotnisko...


211. ... i przedefilowały przed publiką. Słyszałem, jak naród modlił się, żeby odeszły na dopalaczach, ale nie tym razem ;) .



bhpchmiel napisał/a:
maziek, 203 byłoby fantastyczne gdyby nie ucięte skrzydło... Ale i tak wyszło ok


212. Teraz już jest ;) ?


213. Książę światła (Mig-15)

ophiuchus - Nie 20 Cze, 2010

bhpchmiel, starałem się trzymać jak najniższe ISO i czas i wyszło, że na większości zdjęć mam przysłonę w okolicach 5.6 :/

maziek, 213 bąbowe :P reszta zresztą tyż :roll: i to bardzo

goltar - Nie 20 Cze, 2010

Widzę że warto było jednak pojechać, długo latała F-ka i Mig ?
ophiuchus - Nie 20 Cze, 2010

goltar, króciutko, może z 15 min... zrobiły parę kółek i tyle było, a ze względu na chmury latały tylko dwie sztuki z zapowiadanych czterech. Jakkolwiek i tak masę wrażeń było :)
maziek - Nie 20 Cze, 2010

Krótko, długo... - ale i tak wyszło na jaw. że eF na ogon Migowi soli nie nasypie...

214.



ophiuchus - Nie 20 Cze, 2010

215. Trawers?

bhpchmiel - Nie 20 Cze, 2010

216. Wieża, czuję dym w kokpicie?!


[ Dodano: Pon 21 Cze, 2010 00:12 ]
217. Prawie jak myśliwiec :wink:

veenee - Pon 21 Cze, 2010

201. fajowe - cos w podobnym stylu ponizej

217. Holenderski F-16


misio2008 - Pon 21 Cze, 2010

218.



219.


220.


221.


Wszystko to robione "padliniastym" kompaktem, więc o wyrozumiałość...

bhpchmiel - Pon 21 Cze, 2010

veenee, 217 ma fajny klimat

[ Dodano: Wto 22 Cze, 2010 00:18 ]
To jeszcze parę Góraszkowych:
222. Lotem bliżej?


223. Prawie jak start wahadłowca :mrgreen:


224.


225. Esy floresy


226. AT-3 z bliska


227.


228.


229.

dr11 - Pon 21 Cze, 2010

misio2008, 218 dobry kadr!
bhpchmiel, elegancko uchwycony Eurocopter :) 1/40 :shock:

bhpchmiel - Pon 21 Cze, 2010

dr11, dzięki. Co do EC to tak jakoś się fartnęło :lol: ciężko mi robić tą dużą Sigmą na długich czasach :cool:
misio2008 - Wto 22 Cze, 2010

230.



231.



232.



233.



234.



235.



236.



Wszystko z Malborka - treningi przed "walką" w Dęblinie.

bhpchmiel - Wto 22 Cze, 2010

misio2008, 231 i 234 na tak
veenee - Wto 22 Cze, 2010

223. :!:
tylko bym sie pozbyl troche prawej strony :wink:

maziek - Wto 22 Cze, 2010

misio fajnie dajesz w ogóle i w szczegole.

veenee - jak tą kitę turbulencji mu (F-16) doprawiłeś? :shock: Mam kilka potencjalnie turbulentnych zdjęć eFki z dopalaczem (takich mniej więcej jak Twoje) ale w przeciwieństwie do Miga nie mogę kompletnie najmniejszej strugi wydobyć, bardzo ładnie musi się wcinać w powietrze.

veenee - Wto 22 Cze, 2010

maziek napisał/a:

veenee - jak tą kitę turbulencji mu (F-16) doprawiłeś? :shock:


dymil czyms ze skrzydel, dlatego tak wyszlo


a teraz prywata - tutaj przynajmniej dotre do potencjalnych zainteresowanych.

Mam do sprzedania 1 bilet na RIAT (Royal International Air Tattoo), na sobote 17.07.2010.

www.airtattoo.com

zainteresowanych zapraszam na priva

maziek - Sro 23 Cze, 2010

veenee napisał/a:
maziek napisał/a:

veenee - jak tą kitę turbulencji mu (F-16) doprawiłeś? :shock:


dymil czyms ze skrzydel, dlatego tak wyszlo
Ze skrzydeł - ze skrzydeł, ale kitę spod ogona też ma :) .

237. Start do odlotu.


238. Iskry.


239. Czysta geometria.

bhpchmiel - Sro 23 Cze, 2010

maziek, 237 na tak
goltar - Sro 23 Cze, 2010

Maziek dla mnie wszystkie trzy fajne, ale najbardziej 238.
dr11 - Sro 23 Cze, 2010

maziek, 239 - nieczysta... matryca (PG) ;) Kadr świetny :)
ophiuchus - Sro 23 Cze, 2010

maziek, wszystkie znakomite :] zaprawdę, aż miło popatrzeć ;)

[ Dodano: Sro 23 Cze, 2010 20:18 ]
misio2008, ładnie dajesz ;) z jednej strony zazdroszczę możliwości fotografowania, ale z drugiej jeśli mieszkasz w pobliżu, to po jakimś czasie chyba hałas zaczyna doskwierać? ;)

ode mnie jeszcze kilka wypocin:

240.


241.


242.

bhpchmiel - Sro 23 Cze, 2010

ophiuchus, 240 bomba! 241 też bardzo na tak :wink:
ophiuchus - Sro 23 Cze, 2010

bhpchmiel, Uff... :D chociaż dwa ;) dzięks! stosujesz może jakieś filtry:> bo zauważyłem, że nawet w trudnych warunkach uzyskujesz świetne obrazki :P
maziek - Sro 23 Cze, 2010

Dzięki panowie :) .

Wężowniku - już się zacząłem macać po kieszeniach, czy abyś mojej karty nie wziął ;) . Niebezpiecznie jest stać kolo tego samego płotu w tym samym momencie bo ma się identyczne ujęcia. Właśnie chciałem je wstawić :) . Brawo (szczególnie 240 - to właśnie z tego ujęcia próbowałem wykrzesać strugi i mi nie wyszło :) ) i trzeba przyznać, że opłaciło nam się podejść do tego płotu na odchodnym :) .

243. Dark zone ;) .

misio2008 - Czw 24 Cze, 2010

ophiuchus:
Cytat:
misio2008, ładnie dajesz z jednej strony zazdroszczę możliwości fotografowania, ale z drugiej jeśli mieszkasz w pobliżu, to po jakimś czasie chyba hałas zaczyna doskwierać?


Mieszkam w Elblągu i do lotniska w Malborku mam w lini prostej jakieś 22 kilometry, więc hałas mi nie dokucza :grin:
Aczkolwiek ostatnio podczas treningów przed "walką" w Deblinie, doznałem lekkiego szoku, bo gdy cztery sztuki ganiały się na dopalaczach nad lotniskiem - było je słychać w Elblągu i to dobrze.

bhpchmiel - Czw 24 Cze, 2010

ophiuchus napisał/a:
bhpchmiel, Uff... :D chociaż dwa ;) dzięks! stosujesz może jakieś filtry:> bo zauważyłem, że nawet w trudnych warunkach uzyskujesz świetne obrazki :P


Pytasz o bardzo imtymne szczegóły :wink: :wink: :wink: Sporo zdjęć góraszkowych robiłem z założonym polarem, a ewentualne poprawki wprowadzałem przesuwając suwaczki w programie Canona DPP :razz: I tyle...

Rafiii - Czw 24 Cze, 2010

Płock 2010
244
http://ifotos.pl/img/IMG3478_eearqe.JPG
245
http://ifotos.pl/img/IMG3504JP_eearqx.JPG
246
http://ifotos.pl/img/IMG2954JP_eearqh.JPG
247
http://ifotos.pl/img/IMG3737JP_eearqp.JPG
248
http://ifotos.pl/img/IMG3850JP_eearaq.JPG
249
http://ifotos.pl/img/IMG2815JP_eearaa.JPG

krisv740 - Czw 24 Cze, 2010

Rafiii, całkiem przyzwoicie - tylko dłuższe czasy proponuję następnym razem - to śmiglaki nie rury... ;)
ophiuchus - Czw 24 Cze, 2010

Rafiii, fajne foty :D jak zauważył Kris, mogłeś wydłużyć trochę czasy, jak przy helikopterze, który wyszedł bardzo fajnie. A najbardziej podoba mi się perspektywa z jakiej był fotografowany Spitfire :] bomba!

krisv740, byś coś zamieścił :P

maziek, zapodwaj, przecież o plagiat Cię nie posądzę :P a na szczęście kart Ci nie zwędziłem, gdyż moja czkawka nie łyka CF ;)

bhpchmiel - Czw 24 Cze, 2010

Rafiii, 244 nietrafione - za centralnie, za daleko.
Pozostałe ok, może niektóre ciutkę za ciemne, ale to drobiazg :wink:

krisv740 - Czw 24 Cze, 2010

ophiuchus, męczę się z dęblinem - errora 99 mi wywaliło i parę zdjęć do kosza - karta dostałą badów.... - może w przyszłym tygodniu.. ;)
Rafiii - Czw 24 Cze, 2010

Dziękuję Panowie za uwagi są zawsze bardzo cenne. :wink:
Cieszę się, że niektóre zdjęcia się podobały :grin:

[ Dodano: Pią 25 Cze, 2010 18:36 ]
Dodam jeszcze coś :wink:
250
http://ifotos.pl/img/p1JPG_eeqasp.JPG
251
http://ifotos.pl/img/p2JPG_eeqasr.JPG
252
http://ifotos.pl/img/p3JPG_eeqasn.JPG
253
http://ifotos.pl/img/p4JPG_eeqaap.JPG
254
http://ifotos.pl/img/p5JPG_eeqaan.JPG

tompac - Sob 26 Cze, 2010

"Parę dni" mnie tu nie było a tu tyle fajnych fot sie pojawiło :)


MM w pierwszym odruchy pomyślałem, że przeprosiłeś się z f.Sony - taki piękny szum na fotach - a tu proszę C7D i ISO400 :shock:

zug - Nie 27 Cze, 2010

255.
szuflandia

tompac - Nie 27 Cze, 2010

Tak przy niedzieli sobie zakombinowałem - Iryda w muzeum Fort-Rogowo koło Mrzeżyna.


bhpchmiel - Nie 27 Cze, 2010

tompac napisał/a:
MM w pierwszym odruchy pomyślałem, że przeprosiłeś się z f.Sony - taki piękny szum na fotach - a tu proszę C7D i ISO400 :shock:


C7D nie szumi przy takim niskim ISO... C7D w ogóle nie szumi :razz:

tompac - Nie 27 Cze, 2010

bhpchmiel napisał/a:
tompac napisał/a:
MM w pierwszym odruchy pomyślałem, że przeprosiłeś się z f.Sony - taki piękny szum na fotach - a tu proszę C7D i ISO400 :shock:


C7D nie szumi przy takim niskim ISO... C7D w ogóle nie szumi :razz:


No prawie mnie przekonałeś :mrgreen:

ophiuchus - Pon 28 Cze, 2010

257. Ostrość do d.. pupy, ale scenka zapierająca dech w piersiach, więc zapodaję ;)


258. BW, bo przejarałem :oops:


259. Na tle krakowskich bloków


260. Ultralajty, kup dwa, trzeci dostaniesz gratis :mrgreen:

tompac - Pon 28 Cze, 2010

ophiuchus napisał/a:

258. BW, bo przejarałem :oops:


Sektorowa pobaw sie poziomami (przyciemnij większość kadru).

ophiuchus - Pon 28 Cze, 2010

tompac, sfrajerzyłem na samym początku bo były w sumie bardzo dobre warunki, słońce zza pleców a ja ustawiłem punktowy pomiar światła i dodatnią korekcję ekspozycji ;) nawet w RAWie nie idzie z tym powalczyć, ale może się uda, bo chyba będzie ratunek :D
Rafiii - Pon 28 Cze, 2010

ophiuchus
260 bardzo fajna fotka. Ostra , śmigiełka w ruchu.
Tło przyciemnić poziomami jak kolega tompac zauważył :idea:
i :shock: super.

ophiuchus - Pon 28 Cze, 2010

Dobra, jutro się pobawię. Zobaczymy na ile opanuję GIMPa :P
A na dobranoc jeszcze kilka z soboty :]

261 Low pass


262. Slow pass ;)


263. Marek Szufa na pokładzie Aviat Eagle II


264. 2x 0,7xCurtiss JN-4 ;)


265. Kolejna fotka ze zbiorów pradziadka ;P

bhpchmiel - Wto 29 Cze, 2010

ophiuchus, 265 bardzo na tak :mrgreen:

[ Dodano: Sro 30 Cze, 2010 00:58 ]
Złapane nad morzem, jak sobie ot tak leciały parę dni temu :grin: : Z góry przepraszam za "zamrożone" śmigła :oops:

266. Może ktoś podpowiedzieć co to za fruwajka?


267


268. A to jakaś Cessna :razz:

ophiuchus - Sro 30 Cze, 2010

bhpchmiel, dzięki ;) a ten radziecki to JAK-18T i tu
bhpchmiel - Sro 30 Cze, 2010

ophiuchus też dziękuje, tak podejrzewałem że to radziecka konstrukcja po konstrukcji statecznika i śmigła :cool:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group