forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - REPORTAŻ 2010

goltar - Pią 01 Sty, 2010
Temat postu: REPORTAŻ 2010
REPORTAŻ 2010
f11whocares - Nie 10 Sty, 2010

Skutki nadmiernej predkosci

1

2

3


Co myslicie o tych, czy nadaja sie do tematu?

kamfil06 - Pon 11 Sty, 2010

f11whocares,
mi się średnio podobają :oops:
szkoda że odwołali marsz w Wootton Bassett - tam by było ciekawie :razz:

dawid_gaszynski - Sro 13 Sty, 2010

Manifestacja NOP w Gliwicach
30D
ISO 3200 czasem z lampą a czasem bez

4.


5.


6.


7.


8.

Usjwo - Sro 13 Sty, 2010

f11whocares U ciebie troche psuje odbior drugie zdjecie, ktore jest w innym formacie. U davida trzy pierwsze zdjecia maja w kadrze jakis akcent ktory przyciaga wzrok, a ostatnie to taki "plan ogolny". U Ciebie wszystkie trzy to taki "plan ogolny", technicznie OK, ale brak tych "akcentow".
Sorry, ale tak wypadlo ze David wstawil za Toba i sa na tej samej stronie :wink:

skasowany - Wto 26 Sty, 2010

Odświeżam. Jak napisał Usjwo, w zdjęciach Dawida jest 'akcent', zgadzam się ;) W poniższym 'reportażu' mojego autorstwa akcentu raczej nie ma i ogólnie jest mało dynamicznie, ale jaka akcja, taki dynamizm ;) Nie było nerwów, nie było krzyków... Bardziej to przypominało piknik niż ewakuację lotniska... ;)
Działo się 22.04.2009 na Okęciu. Więcej TUTAJ.
Znalazłem się tam przez przypadek, bo przyjechałem po znajomych. Kolejny raz utwierdziłem się w przekonaniu, że warto zabierać ze sobą aparat, może akurat coś się wydarzy... ;)

Reportaż nr 3 - 'Ewakuacja Okęcia 22.04.2009'. Poszczególne zdjęcia 'literkuję' ;)
a.


b.


c.


d.


e.


f.


g.


h.


i.


j.


k.


l.


ł.


m.

Usjwo - Czw 11 Lut, 2010

Cos reportaz nam zamiera, wiec odswiezam kilkoma z wodnego miasta.

Nr 4. (nie wiem jak sie tu numeruje, wiec pojade za Ruslanem)
a.

b.

c.

d.

e.

f.

g.

h.

i.

j.

k.


No to teraz bijcie za profancaje b&w

skasowany - Czw 11 Lut, 2010

Usjwo, fajne, fajne, trochę tylko koloru mi brakuje ;) Dla mnie to tereny egzotyczne i barwy ich reala też chciałbym poznawać... ;)
kasiakaaz - Czw 11 Lut, 2010

Usjwo, ja też wolałabym w kolorze :sad: A kadry zacne.
cybertoman - Czw 11 Lut, 2010

Usjwo, interesujace forma jak i trescia. Tylko mi cos nie dziala i czarnobiale sie wyswietlaja.
Usjwo - Pią 12 Lut, 2010

Ruslan napisał/a:
... trochę tylko koloru mi brakuje...

kasiakaaz napisał/a:
...ja też wolałabym w kolorze...

cybertoman napisał/a:
...Tylko mi cos nie dziala i czarnobiale sie wyswietlaja...


Moze macie stare, wypalone monitory :?:
Albo dlatego ze nie zaplacilem w tym miesiacu abonamentu na photobucket i wykastrowali mi colory.
Juz powinno byc dobrze :wink:

skasowany - Pią 12 Lut, 2010

Usjwo, super!!! :grin:
kasiakaaz - Pią 12 Lut, 2010

No teraz, to miodzio :grin:
quake222 - Sob 13 Lut, 2010

Może zaniże poziom, jako że działo się to koło mojego domu poszedłem szybko pstryknąłem 3 fotki i chcieli mnie bić ; ) więc musiałem opuścić niebezpieczne miejsce...
f-3,5 iso 1600 1/13 s

f-3,5 iso 3200 1/8 s
Wszyscy maaaarudza ze przy tej alfie używalne iso konczy sie na MAKS 800, jak widac na 3200 nie ma tragedi jaka pisza. :)


f 3,5 iso 3200 1/15

tak jak powyżej... Już szli po mnie.

Chciałem to wysłać do gazety lubuskiej może wiedzieli by coś na ten temat, ale na stronie za żadne skarby nie mogłem znaleźć adresu takżę więc z moich śmiesznych planów lipa. :)
Bardziej byłem przejęty że widze coś takiego pierwszy raz w zyciu, fotki sa jakie sa :)

Usjwo - Nie 14 Lut, 2010

Ja tez wole w kolorach :mrgreen:
W kolrze chcialem utrzymac tonacje z (a) ale ciezko to idzie (trzeba sie podszkolic w obrobce), w b&w nie ma z tym tak duzego problemu.
W b&w tez o wiele lepiej sie ostrzy bo nie maskaruje kolorow.
No i formaty zdjec powinny byc takie same, lepiej sie wtedy oglada.

quake222 - Wto 16 Lut, 2010

panowie i co sadzicie o iso 3200 w a350 ?
lupo57 - Wto 16 Lut, 2010

quake222 napisał/a:
panowie i co sadzicie o iso 3200 w a350 ?


a jest takie :lol: :wink:

f11whocares - Wto 16 Lut, 2010

quake222 napisał/a:
panowie i co sadzicie o iso 3200 w a350 ?


Co? No ze jest raczej bardzo slabo w wiekszym rozmiarze zdjec.

krzys13k - Nie 21 Lut, 2010

quake222, co do ISO 3200 - ciesz się, że je masz, bo niektórzy nie mają wcale ;)

A warunki na Twoich zdjęciach są bardzo trudne (jak na taki sprzęt), więc nic dziwnego że jakość nie jest najlepsza. Jednak wydaje mi się, że nie chodzi tu tylko o wysoką czułość, przede wszystkim te zdjęcia wyglądają mi na zbyt słabo naświetlone. Jeśli brakuje światła w obiektywie i czułości w aparacie to może spróbować przynajmniej porządnie je rozjaśnić i odszumić na komputerze?

Ja też wrzucę swój pierwszy reportaż, Mistrzostwa Polski Modeli RC On-Road, Kraków. Przekonałem się na własnej skórze, że obiektyw ze światłem 2.8 to podstawa jeśli chce się na poważnie zajmować fotografią przy sztucznym oświetleniu. :mrgreen:

Nr 6.

a.


b.


c.


d.


e.


f.


g.


h.


i.

mavierk - Nie 21 Lut, 2010

hehe, miałem kiedyś taki samochodzik, sprzedałem za bezcen :sad:
dawid_gaszynski - Sob 27 Lut, 2010

Cytat:
panowie i co sadzicie o iso 3200 w a350 ?

Przy takich małych zdjęciach trudno cokolwiek ocenić :mrgreen: Jak się zamieszcza tej wielkości zdjęcia to można na wiele sobie pozwolić.

panmarecq - Sob 27 Lut, 2010

krzys13k mi najbardziej potoba się zdjęcie b ale ogólnie to ja bym zrobił więcej zdjęć samym kierowcom pokazać ich skupienie, szczesciejak wygrali i smutek jak przegrali ;) . Same samochodziki są nudne.
cybertoman - Sob 06 Mar, 2010

7. Berlin - United Buddy Bears

a.

b.

c.

d.

e. Mis Polski

f. Kuluary...

g. Prosze nie krzyczec na Misia

Usjwo - Sob 06 Mar, 2010

cybertoman Ladne i kolorowe, kuluary 7f najlepsze
krzys13k na wiekszosci ostrosc jest chyba nie tam gdzie trzeba, (h) - czadowe, najlepsze.
Jak zobaczylem 6a to dalem sie nabrac, chyba dlatego ze sam mam podobne tylko "normalnych" rozmiarow.
8.
a)


b)


c)


d)

witkot - Sob 06 Mar, 2010

Jedno ujęcie z wypadu za miasto
Usjwo - Sob 06 Mar, 2010

Wprawdzie Wikipedia to nie miarodajne zrodlo, ale tam pisze ze reportaz to minimum 3 zdjecia i tego sie trzymajmy

Cytat:
Fotoreportaż – fotograficzna zaangażowana dokumentacja życia, najczęściej przedstawiająca historie zwykłych ludzi. Stanowi zestaw min. 3 fotografii, ukazujących czas, miejsce, niewyreżyserowane zdarzenia i bohaterów w ich naturalnym środowisku

lupo57 - Sob 06 Mar, 2010

Usjwo 8 a i c jest dla mnie najlepsze
kasiakaaz - Sob 06 Mar, 2010

cybertoman, gdzieś Ty był, jak Cię nie było? :mrgreen: Fajne te miśki, choć nieco kiczowate (chyba z założenia), a esencją kiczowatości jeeeeeest misieeeek numeeeeeeeerrrr... 7d. :wink: Ale zdjęcia super, najlepsze 7f.
Usjwo, zdecydowanie 8a i c.

cybertoman - Sob 06 Mar, 2010

kasiakaaz napisał/a:
gdzieś Ty był, jak Cię nie było
Berlin - setki muzeow, tanio - na zime jak znalazl.

kasiakaaz napisał/a:
kiczowate (chyba z założenia),
Kazdy mis pomalowany jest przez artyste z innego kraju, na stopce jest flaga narodowa i dane osobowe malowacza. 7d - po fladze - jest z Egiptu... Wystawa aktualnie jest na dworcu glownym w Berlinie, wpadlem w nia zupelnie przypadkowo.

Usjwo napisał/a:
Stanowi zestaw min. 3 fotografii
Z tego co mi wpajano to reportaz musi zawierac przynajmniej 1 x totale - ogolne umiejscowienie akcji we wszechswiecie, 1x pokazanie tla akcji i minimum 1 zblizenie - dlatego 3 minimum, ale 3 zblizenia tez nie tworza jeszcze fotoreportazu. Za "totale" moze sluzyc tez tytul np. Shanghai, musza to byc jednak ogolnie znane miejsca, nie jak np. Kowalowka. Autka mi sie podobaja, a szczegolnie. Tzn. "a" szczegolnie.
skasowany - Nie 07 Mar, 2010

Misie kiedyś były w naszej osra... stolicy ;) TUTAJ info z wiadomości, moje zdjęcia niestety gdzieś wcięło :(
kasiakaaz - Nie 07 Mar, 2010

cybertoman napisał/a:
kasiakaaz napisał/a:
kiczowate (chyba z założenia),
Kazdy mis pomalowany jest przez artyste z innego kraju, na stopce jest flaga narodowa i dane osobowe malowacza. 7d - po fladze - jest z Egiptu... Wystawa aktualnie jest na dworcu glownym w Berlinie, wpadlem w nia zupelnie przypadkowo.

To, że niektóre misie wydają mi się nieco kiczowate, nie zmienia faktu, że są sympatyczne, a sama idea "wystawy" - zacna :wink:

krzys13k - Pon 08 Mar, 2010

panmarecq i Usjwo, dzięki za komentarze. Z ostrością rzeczywiście nie jest najlepiej, ale te samochodziki poruszały się z niesamowitą prędkością i poległem z moimi umiejętnościami :) Jakiej wielkości były te modele, które są na zdjęciach z 8?
skasowany - Pon 08 Mar, 2010

krzys13k napisał/a:
Jakiej wielkości były te modele, które są na zdjęciach z 8?


Jakie 'modele'? :mrgreen: Autor napisał, że były 'normalnej' wielkości... :lol: :wink:

krzys13k - Pon 08 Mar, 2010

Ruslan napisał/a:
krzys13k napisał/a:
Jakiej wielkości były te modele, które są na zdjęciach z 8?


Jakie 'modele'? :mrgreen: Autor napisał, że były 'normalnej' wielkości... :lol: :wink:


Ok, nie zrozumiałem :D Ale te samochody na zdjęciach wyglądają jak zabawki, rzeczywiście można się nabrać :)

degol - Pon 08 Mar, 2010

Usjwo, super fotki, szczególnie fota 8"a"
Usjwo - Wto 09 Mar, 2010

Milo ze sie podobaja, ale w zasadzie wstawilem je tutaj zeby pokazac ze sa podobne do 6a. :smile:
cybertoman - Wto 09 Mar, 2010

kasiakaaz, Ja przeciez nic tego... dopisalem co wiedzialem i czem predzej odlecialem i siem wcale nie czepialem
rybkowski73 - Sro 10 Mar, 2010

Usjwo, Bardzo ładne foty i tak jak większości najlepsze 8 a oraz 8c
paman - Pią 19 Mar, 2010
Temat postu: www.manczyk.net - Zapraszam
Jako, że nie znalazłem osobnego rozdziału fotografii podróżniczej to pochwalę się tutaj...
Zapraszam na manczyk.net - stronę z moimi zdjęciami.
Zdjęcia starsze (te europejskie) jeszcze analogiem, a nowsze (Azja) już cyfrą.
Moje osobiste, prywatne, subiektywne typy: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.

Zapraszam do dyskusji:)

PS. Zdjęć na stronie cały czas przybywa.

skasowany - Pią 19 Mar, 2010
Temat postu: Re: www.manczyk.net - Zapraszam
paman napisał/a:
Zapraszam do dyskusji:)

Zapraszam do wstawiania zdjęć na forum ;)
Brakuje wątku 'Fotografia podróżnicza' ? Załóż, cóż stoi na przeszkodzie? ;)

Usjwo - Pią 19 Mar, 2010

paman wstawiaj, wstawiaj bo jest sie czym pochwalic
paman - Pią 19 Mar, 2010

Zgodnie z sugestią przeniosłem temat Fotografii Podróżniczej do nowego wątku.

Więc wszelkie komentarze prosze pisac tam:)

Pozdrawiam!

jelonekI - Nie 04 Kwi, 2010

mi sie podobaja Usjwo
skasowany - Sob 10 Kwi, 2010
Temat postu: Okolice Pałacu Prezydenckiego 10 kwietnia 2010 roku.
10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.


17.


18.


19.


20.


21.


22.


23.


24.


25.


26.


27.


28.


29.


30.


31.


32.


33.


34.


35.


36.

Strzała - Sob 10 Kwi, 2010

Mi się podobają zdjęcia... Ehhh... Smutny dzień...
Djwalkman - Sob 10 Kwi, 2010

Ruslan, niektóre zdjęcia są tak piękne, że aż mnie wzruszają (23,16,13), inne są tak chaotyczne, że wyglądają jak szlaczki (25,23,28,32,35), jescze inne się mi nie wczytały(nawet po 5 min), inne w ogóle nie na temat (29, co ma wspólnego uroczystości żałobne, ze świetnym portretem kobiety z różą, 15 i 27 też bez sensu, gdybym nie wiedział o co chodzi, to bym się nie pokapował o co chodzi, reportaż ma nam przekazywać historie, a nie my mamy sobie ją wyobrazić). Ruslan, ostatnio żerujesz zdjęciami na cudzym nieszczęściu (plakat o zaginionym chłopcu), chyba trochę zbyt często, inni cierpią, a ty masz materiał do pracy.
Radzę niektóre elementy przyciemnić, żeby wyodrębnić inne,
http://szerokikadr.pl/poradnik - "Edycja zdjęć. Fotografia czarno-biała"
To jest moja 100% subiektywna opinia, mam nadzieje, że cię nie urazi. Ostatnio widziałem zdjęcia tak piękne, ale nie rzeczywiste i bez historii, u ciebie jest na odwrót, twoje zdjęcia opowiadają historie, niestet zbyt delikatnymi sprawami się zajmujesz, a one cię przerastają, ja widzę tylko smutek, zero patriotyzmu, nadziei czy miłości, na world press photo kiedyś zajmiesz 1-wsze miejsce,ale najpierw musisz... .

Bardzo proszę o nie wytykanie palcami, że źle coś napisałem, bo ty masz inną opinie i jak to możliwe, że ja mam inną.

skasowany - Sob 10 Kwi, 2010

Djwalkman napisał/a:
zdjęcia są tak piękne, że aż mnie wzruszają (23 (...)), inne są tak chaotyczne, że wyglądają jak szlaczki ((...)23,(...))

Jak się zdecydujesz, to może obszerniej się odniosę do twego wpisu ;)

jaad75 - Sob 10 Kwi, 2010

Ruslan, kurde zmień tego imageshacka, na coś normalnego, bo mnie szlag trafia przy ładowaniu Twoich serii... :evil:
Sz@kal - Sob 10 Kwi, 2010

moim zdaniem dobry reportaż
14. chęć zysku zwycięża wszystko...? - zakładam, że ta pani na co dzień tam nie stoi...

skasowany - Sob 10 Kwi, 2010

jaad75, sorry, miałem już wcześniej to zrobić, ale stare przyzwyczajenie zwyciężyło... Czym imageshacka warto zastąpić?
Sz@kal, ani ta pani, ani dziesiątki innych, niestety...

jaad75 - Sob 10 Kwi, 2010

Ruslan napisał/a:
Czym imageshacka warto zastąpić?
Na szybko, photobucket, ale rekompresuje i cenzuruje zdjęcia - mam tam teraz głównie śmietnik na różne sample, i nieważne obróbki... Sprawdzony jest za to flickr - bez cenzury w miarę wygodny i szybki, choć mniej wygodne linkowanie bezpośrednie (w porównaniu z photobucketem, czy imageshackiem)...
lolek88 - Sob 10 Kwi, 2010

Djwalkman napisał/a:
reportaż ma nam przekazywać historie, a nie my mamy sobie ją wyobrazić).
I w Ruslana zdjęciach ta historia jest, od początku do końca widać o co chodzi, jaki jest tego temat.

Djwalkman napisał/a:
ostatnio żerujesz zdjęciami na cudzym nieszczęściu (plakat o zaginionym chłopcu), chyba trochę zbyt często, inni cierpią, a ty masz materiał do pracy.
W takim razie samo powinieneś napisać do WP, Onetu, TVNu, itd... Oni też mają materiał do pracy przez to, że ludzie cierpią. Głównie na tym się teraz media opierają. A w takich zdjęciach jak pokazał Ruslan nie widzę nic złego. Nie chodzi tutaj przecież o wykorzystanie w złych celach takiego momentu, ale odpowiednie go przedstawienie. Tak, żeby pokazywał powagę sytuacji. I tutaj to mamy. Ja bym tylko może zdj 33 bardziej na początku umieścił, potem reszta jak jest. ;)
skasowany - Nie 11 Kwi, 2010

jaad75, flickra sprawdziłem, konto założyłem, linkowanie bezpośrednie rzeczywiście upierdliwe w porównaniu z imageshackiem, ale da się przeżyć. Napisz proszę czy widzisz jednak coś z tych wrzuconych na imageshacka, jeśli nie, zrobię nowy wpis z flickrem i poproszę o wykasowanie tamtego... ;)
lolek88, dzięki za komentarz! Zdjęcia wrzucałem chronologicznie... ;)

jelonekI - Nie 11 Kwi, 2010

Ruslan bardzo dobry i na czasie reportaz, masz poczucie sytuacji, ale..... nie pasuja mi do ogolnej koncepcji zdjecia 12 29 34; co do innych komentarzy: nie widze w tych zdjeciach nic zlego, cierpienie czy nie - fotografia jest czescia dokumentacji, zatrzymanie w czasie, czasami robimi "widoczki czy ptaszki", czasami akty, czasami architekture etc ale najwiekrze emocje wzbudza zawsze ludzkie cierpienie (patrz ostatnie world press photo), wojny, smierc itp. roznica polega tylko w przedstawieniu, no a to zalezy calkowicie od fotografa. Tutaj bardzo na tak !! :mrgreen:
edmun - Nie 11 Kwi, 2010

Ruslan, powiem krótko - nie słuchaj innych :lol:
tofik29 - Nie 11 Kwi, 2010

Djwalkman napisał/a:
reportaż ma nam przekazywać historie, a nie my mamy sobie ją wyobrazić).... Ostatnio widziałem zdjęcia tak piękne, ale nie rzeczywiste i bez historii, u ciebie jest na odwrót, twoje zdjęcia opowiadają historie


Dla mnie jesteś oszołomem - nikim więcej. Przeczysz sam sobie. Wytykasz innym coś co sam opanowałeś w stopniu znikomym. Przytaczasz poradniki jak byś sam na foto zjadł zęby. Skup się nad poprawą Twojego "firanowego warsztatu". Owszem masz prawo do krytyki tak jak każdy, ale nie zachowuj się jak ktoś kto zjadł wszystkie rozumy. Żenada. Jest żałoba, czas na przemyślenia...wykorzystaj to. Pozdrawiam.

jaad75 - Nie 11 Kwi, 2010

Djwalkman, daj sobie spokój z komentowaniem, bo nie masz pojęcia o czym piszesz. Jeśli nie widzisz związku poszczególnych zdjęć (zwłaszcza tych które wymieniasz) z całością tematu, to może po prostu słabo interpretujesz obrazy...
Ruslan napisał/a:
Napisz proszę czy widzisz jednak coś z tych wrzuconych na imageshacka, jeśli nie, zrobię nowy wpis z flickrem i poproszę o wykasowanie tamtego... ;)
Teraz widzę. Ale za każdym razem wolno sie ładują.

A co do samych zdjęć... Nie podobają mi się plany ogólne, jak np. 19 - niezbyt starannie skadrowane i mam wrażenie, że stanowią typową "zapchajdziurę", by spełnić założenie, że plan ogólny musi być. Za to większość ujęć pokazujących osoby, czy detale z kontekstem w tle, czy wręcz "w domyśle" - świetna.

skasowany - Nie 11 Kwi, 2010

Dziękuję za komentarze! :smile:

jelonekI napisał/a:
nie pasuja mi do ogolnej koncepcji zdjecia 12 29 34

Wymienione przez Ciebie zdjęcia są według mnie ważne, ale rozumiem, że możesz się z tym nie zgadzać ;)
jaad75 napisał/a:
np. 19 - niezbyt starannie skadrowane i mam wrażenie, że stanowią typową "zapchajdziurę"

Masz rację. Wstawiłem je bo chciałem pokazać tłum, ale też dlatego, że bez ogólnych planów było jakoś 'łyso'. Gorzej z wykonaniem...
jaad75 napisał/a:
większość ujęć pokazujących osoby, czy detale z kontekstem w tle, czy wręcz "w domyśle" - świetna.

Dzięki, miło mi ;)

cybertoman - Pon 12 Kwi, 2010

Ruslan, Dziekuje, dzieki temu reportazowi moglem z daleka uczestniczyc w tym wydarzeniu w bardziej osobisty sposob - Twoje widzenie rzeczywistosci jest mi blizsze i bardziej zrozumiale niz przekazy mediow. Przyznaje, ze sie wzruszylem.

Co do niepasujacych (12 29 34 itd.), - moim zdaniem wrecz przeciwnie - doskonale dopelniaja przekaz, inaczej byloby nudno, monotonnie i "sztywno. (Dysponujac odrobina empatii takie 29 bardzo przybliza panujacy tam nastroj).
A "niezbyt starannie skadrowanych" - repotraz ma swoje prawa - gdyby to byla wystawa rolnicza, to racja, ale tu pokazane jest zycie "na goraco". (Niektorzy repoortazyci celowo umieszczaja "niedbale" kadry, by zwiekszyc wrazenie dynamicznosci sceny).

Adrianmeister - Pon 12 Kwi, 2010

Zrobiłem to zdjęcie w czwartek 8.04.2010 podczas pielgrzymki do Częstochowy, zupełnie nie świadomy tego co się wydarzy za dwa dni.
37

mavrik - Pon 12 Kwi, 2010

chyba miesiąc pomyliłeś ale i tak wiadomo o co chodzi.
fotostrzal - Wto 13 Kwi, 2010

10.04.10
Djwalkman - Wto 13 Kwi, 2010

jaad75 napisał/a:
Djwalkman, daj sobie spokój z komentowaniem, bo nie masz pojęcia o czym piszesz.


Ja mam swój świat, a ty swój, nie zmieniajmy ich i nie łączmy.

Ruslan, ta podwójna 23 to nie chce mi się ładować tych świetnych zdjęć, żeby sprawdzić o co chodzi, ale coś tam jest źle :D .

f11whocares - Wto 13 Kwi, 2010

Do takich ludzi jak typ na zdjeciu 30 :neutral: , ten z kartka, normalnie nie mam slow. Ciezka masakra.
Forest89 - Wto 13 Kwi, 2010

f11whocares napisał/a:
Do takich ludzi jak typ na zdjeciu 30 :neutral: , ten z kartka, normalnie nie mam slow. Ciezka masakra.

Chyba mówisz o zdjęciu nr 31. Osobiście po naszych wschodnich sąsiadach to wszystkiego bym się spodziewał.

Szninkiel - Wto 13 Kwi, 2010

fotostrzal napisał/a:
IMG_0287.jpg


Bardzo dobre zdjęcie, bardzo duży ładunek emocjonalny, świetnie oddaje swoistą histerię, która obecnie panuje.

zug - Wto 13 Kwi, 2010

fotostrzal, zdjęcia numerujemy :neutral:
fotostrzal - Wto 13 Kwi, 2010

No, a nie są? :mrgreen:

Żartuję żartuję następnym razem będzie poprawnie. Dla następnych wrzucających moje ostatnie to 41.

Usjwo - Wto 20 Kwi, 2010

F1 Shanghai 2010. Wsrod chinczykow caly czas pokutuje stereotyp Ferreri = Schumacher = Germany. Zreszta nie tylko oni, nasi przyjaciele "germancy" tez tesknia za niemieckim Ferrari z Schumim :mrgreen:

42.


43.


44.


45.


46.


47.


48.


49.


50. ale zdarzaja sie i kibice McLarena...


51. ...i Renault...


52. ... a nawet dinozaury z BMW Sauber...


53. ... albo Harleya


54. skupienie przed startem


55. pozdrowienia dla kibicow sa obowiazkowe...


56. ...ale interesy trzeba obgadac


57. jedni siedza pod dachem ...


58. ...inni na deszczu


59. a na wyscig to sie przychodzi z obiektywem a nie z 200

pierpapier - Wto 20 Kwi, 2010

portrety 53 i 54 najlepsze, gratuluje pobytu,

wstaw browara zamiast bidonu w PS w 56 i wyslij do gazet :lol:

jelonekI - Wto 20 Kwi, 2010

fajne zdjecia, moj faworyt to 54, doskonale chociaz centralnie ale ladnie skadrowane i przyciaga uwage ! miales na pewno niezla zabawe :)
skasowany - Pią 23 Kwi, 2010

Usjwo, za F1 nie przepadam, a kadry w sporej części dla mnie zbyt centralne ;) Harleyowiec jest gość! :cool: Tak powinni wyglądać starzy goście! :lol:

Ode mnie kolejna część z Żałoby Narodowej. Tym razem z niedzieli (11.04) i z poniedziałkowego (12.04) przedpołudnia... Proszę komentować zdjęcia, a nie inne kwestie... ;) Wszystkie fotografie 'wiszą' na flickrze, mam nadzieję, że będą się lepiej ładować niż ostatnio... ;) Pozostałe zdjęcia na BLOGU.

60.


61.


62.


63.


64.


65.


66.


67.


68.


69.


70.


71.


72.


73.


74.


75.

komor - Pią 23 Kwi, 2010

Ruslan napisał/a:
a kadry w sporej części dla mnie zbyt centralne

…po czym wrzuca zdjęcie 60. z centralnym kadrem. :) Bardzo podoba mi się wypatrzone 69. Natomiast dzięki zdjęciu 70. dowiedziałem się, że niektórzy niestety nadal…, ech.

Ruslan, czy starsze zdjęcia przerzuciłeś też na Flickera? Bo dawno nie zaglądałem do tego tematu i dziś jak wszedłem to natrafiłem na:


skasowany - Pią 23 Kwi, 2010

komor napisał/a:
Ruslan napisał/a:
a kadry w sporej części dla mnie zbyt centralne

…po czym wrzuca zdjęcie 60. z centralnym kadrem. :)

Komor, mi chodziło o ogólną tendencję w ostatnim, bądź co bądź, ciekawym reportażu Usjwo, a nie o czepianie się pojedynczych zdjęć ;)

komor napisał/a:
Bardzo podoba mi się wypatrzone 69.

Dzięki ;)

komor napisał/a:
Natomiast dzięki zdjęciu 70. dowiedziałem się, że niektórzy niestety nadal…, ech.

Było, jest i niestety nie zniknie...

komor napisał/a:
Ruslan, czy starsze zdjęcia przerzuciłeś też na Flickera?

Są na moim blogu - TUTAJ
Wcześniej wisiały na imageshacku, muliły stronę, nie zawsze się otwierały... Mam nadzieję, że na flickru będzie lepiej ;)

jaad75 - Sob 24 Kwi, 2010

Ruslan napisał/a:
Mam nadzieję, że na flickru będzie lepiej ;)
Jest lepiej.
A sam reportaż, hmm... Powiem szczerze - nie zainteresował mnie. Może mniej, ale za to bardziej porywających kadrów z tej badź co bądź nudnej i męczącej imprezy robiłoby ciekawsze wrażenie.

skasowany - Nie 25 Kwi, 2010

jaad75, dzięki za komentarz! Tym razem trochę mniej zdjęć, bo tylko 11 ;) Następnym razem (bo to przedostatnia część ), może zejdę do 7-8 :P Teraz trochę inaczej, bo bez zdjęć babć stawiających znicze i dzieci machających flagami... Taki mały eksperyment ;)

76.


77.


78.


79.


80.


81.


82.


83.


84.


85.


86.

jaad75 - Nie 25 Kwi, 2010

O widzisz, już ciekawiej - chociaż 77 i 83 akurat bym stąd wykopał... 86, zresztą też nie szczególnie mi leży, ale jest interesujące... Na 79 niepotrzebnie przyplatał się koleś przy prawej dolnej krawedzi kadru...
skasowany - Nie 25 Kwi, 2010

jaad75 napisał/a:
O widzisz, już ciekawiej

Uff... ;) Dzięki jaad! Ostatniej części jeszcze nie ruszałem, ale rzeczywiście trzeba będzie bardziej przyłożyć się do selekcji... ;) Jak już wrzucę, pojawi się info na głównej w postaci foty w galerii...

Kamil86 - Pon 26 Kwi, 2010

Mi się podoba zdjęcie nr 85 pod względem emocjonalnym chyba, chociaż żyrandole z tyłu trochę nieostre.
oranżewski - Pon 26 Kwi, 2010

76. moim faworytem :mrgreen: Sigma... <buja_w_obłokach> :mrgreen:
uho - Pon 26 Kwi, 2010

Dla mnie 78 bardzo wymowne. Chociaż wiem, że to z przygotowań do uroczystości żałobnych w Warszawie, to przypomina mi bardzo puste miejsca w Katyniu czekające na polską delegację... w 80 fajnie uchwycone spojrzenia dwójki starszych ludzi... Ogólnie na moje skromne tak ;-)
jaad75 - Wto 27 Kwi, 2010

Kamil86 napisał/a:
chociaż żyrandole z tyłu trochę nieostre.
No co Ty powiesz... Faktycznie...
Ruslan spieprzyłeś sprawę, żyrandole z tyłu nieostre... A może to front focus?

maziek - Nie 02 Maj, 2010

Hej, el Capitano Rusłano zadzwonił zupełnie znienacka do majtko maźko, który stawił się niezwłocznie o oznaczonej godzinie i...

87. Czaduuu ;) (Rusłan trzyma pod łokciem baryłkę rumu, której musiał pilnować przede mną)


88. Znów płynęliśmy Bugiem, niemal jak Amazonką.


89. Nie wzbudzaliśmy zaufania...


90. Ale co tam, w takich okolicznościach przyrody...


91. Dzika rzeka, nie w sensie nieokiełznanego prądu, a natury...


92. ... w tym bobrów, które robią tu co chcą.


93. Tak sobie płynęliśmy na przemian to w trochę zamazanym słoneczku, to w chmurkach...


94. ... aż światło się jakieś dziwne zaczęło robić.


95. Po chwili było jasne, że na sucho nie ujdzie.


96. I rzeczywiście. Jak z cebra.


97. Od czasu do czasu wychylałem oko spod peleryny, bo deszcz rysował piękną perspektywę... Lało niesamowicie z pół godziny - dość powiedzieć, że przy silniku po ulewie było z 15 cm wody (w której siedział Rusłan ;) ).


98. Ale w końcu rzęsista ulewa przeszła w lekki deszczyk, który po pewnym wahaniu ustąpił całkowicie. Nastał spokojny wieczór.


99. Żegnały nas mewy uganiające się jak myśliwce za jętkami.

cumulus - Nie 02 Maj, 2010

Dobry reportaż, mi się podoba. Widać na nim tą "dzikość", chociaż nigdy tam nie byłem to dzięki Wam poczułem chodź minimalnie klimat tamtych miejsc ;) .
Dla mnie najlepsze 90, 91 i 95.

dr11 - Nie 02 Maj, 2010

maziek, dobra impreza, z przygodami, świetna opowieść :) Spodobała mi się bardzo jako całość. A jeśli bym wybierał pojedyncze zdjęcia to pierwsze tytułowe jest kwintesencją reportażu i najbardziej mi się podoba (chyba, że podczas deszczu diametralnie nastrój się zmienił, mogłeś pstryknąć spod peleryny dla porównania ;) ).
Strzała - Nie 02 Maj, 2010

Maziek
Primo: to nie jest rybitwa, tylko śmieszka :mrgreen:
Po drugie: podoba mi się to. Prawie jak krótkie opowiadanie :D

maziek - Pon 03 Maj, 2010

OK, dzięki, poprawię, tam były ze trzy gatunki tych "lotników", napiszę "mewy" OK :) ?

Dzięki za komenty, a przede wszystkim dzięki Rusłan :) .

P.S. A guzik, nie poprawię, bo już nie mogę edytować.

dawid_gaszynski - Pon 03 Maj, 2010

Manifestacja Narodowego Odrodzenia Polski na Górze Świętej Anny 02.05.2010
w rocznicę III Powstania Śląskiego

ISO 100-400
17-40 L USM + 70-200 2.8 L USM

100

101

102

103

104

105

skasowany - Pon 03 Maj, 2010

jaad75 napisał/a:
Kamil86 napisał/a:
chociaż żyrandole z tyłu trochę nieostre.
No co Ty powiesz... Faktycznie...
Ruslan spieprzyłeś sprawę, żyrandole z tyłu nieostre... A może to front focus?

jaad, racja, jak nic obiektyw do regulacji... ;)

dr11 napisał/a:
chyba, że podczas deszczu diametralnie nastrój się zmienił

dr11, rozczaruję Cię, nie zmienił się! ;)

maziek napisał/a:
dzięki Rusłan :)

Cała przyjemność po mojej stronie! ;)

dawid_gaszynski, 100, 101 imo najciekawsze. Chyba nie dużo ich było, co? :wink:


Ode mnie kilka ze spływu z maźkiem, czyli niejako słabsza kontynuacja jego reportażu...

106. Składanie gratów w okolicach Terespola...


107. Okoliczne bagna i bużyska...


108. Bobry bobrują (określenie maźka ;) ) w najlepsze, w tle zakochane łąbędzie...


109. Wszystkie sztuczne przeszkody graniczne można pokonać bez problemów. Konia z rzędem temu kto pokona coś takiego...


110. Śniadanie w dębowym zagajniku nad samym brzegiem...


111. Prawie jak Irtysz... :P


112. maziek na dziobie z lustrem zawsze gotowym do strzału...


113. Prawie jak jesień...


114. Pompa jednak nas nie ominęła... Jak dało - patrz foto 96. autorstwa maźka!


115. Zdjęcie pamiątkowe! :D


116. maźkowi spodobał się quad straży granicznej, ale chłopaki nie chciały pożyczyć swojego rumaka na godzinkę, dwie... ;)


Godzinkę później rozjeżdżaliśmy się do domów... ;)

Strzała - Pon 03 Maj, 2010

Podoba mi się 108, bo wygląda jak by był to kolaż fotek :D
garreth - Sob 15 Maj, 2010

trochę reportażowych z 11 kwietnia

117. (Fuji Superia Xtra)


118. (i wszystkie następne: Fuji Neopan 400@400)


119.


120.


121.


122.


123.


będzie mi miło przeczytać komentarze do powyższych zdjęć ;)

krisv740 - Sob 15 Maj, 2010

garreth, dwa pierwsze na tak!
reszta w miarę normalne.....

skasowany - Nie 16 Maj, 2010

Z wczorajszej juwenaliowej parady studentów w Warszawie. Było naprawdę wesoło, baaardzo głośno i gorąco! ;) Świetna zabawa dla studentów na platformach, niekoniecznie dla kierowców czekających na otwarcie ulic... Z roku na rok jest lepiej i bardziej spektakularnie, to cieszy! Poniżej stosunkowo krótka relacja. Zdjęcia robione bez napinania się, bardzo spontanicznie, bez zbędnego wysiłku... ;) :P
Żeby trochę lepiej poczuć atmosferę panującą na paradzie, proponuję oglądać zdjęcia
słuchając piosenki, którą wczoraj można było usłyszeć na nie jednej platformie... ;)

124. Zaczyna się robić jak w Rosji! :D Limuzyna musi być, niech to będą zwykłe 13-te urodziny... ;) :P


125. O dziwo nie odpadło... :P


126. Kibice na poboczu nie pozostawali obojętni... ;)


127. Piiiissskom i wrzaskom nie było końca... ;)


128. Pilotujący kolumnę! :D


129. Zostałem przeskoczony... :P


130. Impreza łączyła pokolenia, a że darmowa i otwarta, to przyłączyć się mógł każdy, ku szalonej uciesze studentów... ;)


131. Panowie, to też pan... :P


132. Że też nikt nie wypadł... :P


133. Przystojniak z Polibudy! :P A śmieją się ze swoich dziewczyn... ;)


134. Bez ustanku... ;)


135. To reklama, nie element parady... ;)


136. Przedstawicielki bardzo sympatycznej platformy... ;)


137. Latało siano, śmigały poduszki, fruwało pierze! :P


138. Najlepsi są 'komórkowcy' za paniami... :P Byli twardzi, szli do końca... ;)


139. Skala w butelkach piwa... ;)


140. Faloł mi maj gerls... :P


141. Najlepsza platforma, bo jednego z wydziałów mojej uczelni... :P


142. To samo co wyżej + lewy podbródkowy... ;)


143. Goście pozamiatali!!! Wszyscy przejeżdżający obok byli pełni podziwu dla ewolucji chłopaków! :)


144. Dziewczęta szalały! :D


145. Zdjęcie pamiątkowe 'Medyków' ;)


Zdjęć żenujących, niekoniecznie dla fotografa i niekoniecznie fotografa kompromitujących, nie wstawiałem ;) Jeżeli jednak ktoś z oglądających rozpozna na nich siebie i poprosi o usunięcie, bo się wczoraj zagalopował po piwku, dwóch, usunę ;) Rodziców, którzy rozpoznają na zdjęciach swoje, pilnie uczące się do sesji, pociechy proszę o niestraszenie autora zdjęć sądem... :P

Tadeuszek - Nie 16 Maj, 2010

Ruslan, świetna seria! Dobre kadr, przyjemnie ogląda się z opisami... i muzyczką :mrgreen:
masza - Nie 16 Maj, 2010

Ruslan, radość, młodość i feeria barw! I do tego zabawne komentarze. Świetnie oddałeś atmosferę, brawo!
degol - Nie 16 Maj, 2010

Ruslan, 128 - dobrze, że miał grube zelówki ! :)
135 - jeden z Panów reklamy poczuł atmosferę !
138 - ty tez nie odstawałeś ! :razz:
141 - wiadomo bob budowniczy nie jest sam, ma w odwecie Ruslana !
142 - sytuacyjnie :)
145 - fajny kadr, szkoda, że wszyscy nie zachowali się jak Pani w kojakowych okularach !
Super seria

[ Dodano: Nie 16 Maj, 2010 23:10 ]
146 rozgrzewka


147 i zaczęło szumieć ;)


148 sterniczka


149 gdzie jest pomost ?


150 pomost !

Bumber - Pon 17 Maj, 2010

Ruslan, reportaż pierwsza klasa! Obejrzałem z dużą przyjemnością. Zdjęcia łączą się w jedną całość, która potrafi zaciekawić odbiorcę. Gratuluję. :)
mac.serafin - Czw 20 Maj, 2010

151.

152.

153.

154.

155.

156.

Więcej na:
http://mserafin.wordpress...17/sie-powodzi/

maziek - Pią 21 Maj, 2010

Rusłan, fajne foty, czuć ducha :) . Najbardziej mnie fascynuje jak to jednak mocno widok człowieka z profesjonalnym aparatem działa na ludzi. Chłopak w żółtym na 143 ma owłosione nogi, a na 144 już ogolone :mrgreen: .
kufer88 - Pią 21 Maj, 2010

i to sa juwenalia u nas w koszalinie straszna padaka byla :???:
mnich - Pią 21 Maj, 2010

Ruslan, popełniłeś kilka naprawdę- bardzo dobrych zdjęć. Gratuluje i Podziwiam
degol - Nie 23 Maj, 2010

157 wał okolice ul.Nowodworskiej


158 wał okolice ul.Nowodworskiej


159 wał okolice ul.Nowodworskiej


160 wał most Toruński - Grota Roweckiego


161 wał most Toruński - Grota Roweckiego


162 wał most Toruński - Grota Roweckiego


163 wał most Toruński - Grota Roweckiego


164 wał most Toruński - Grota Roweckiego


165 most gdański


166 most gdański


167 most gdański


168 most gdański


169 most gdański


170 most gdański


171 most gdański


172 most gdański


173 most gdański


174 most gdański


175 most gdański


176 most gdański


177 most gdański


178 most gdański


179 most gdański

garreth - Pon 24 Maj, 2010

degol, chyba selekcja zdjęć przed wstawieniem coś zaszwankowała ;)
ilość to nie jakość :)
jak dla mnie tylko 170 ;)

degol - Pon 24 Maj, 2010

garreth napisał/a:
degol, chyba selekcja zdjęć przed wstawieniem coś zaszwankowała ;)
ilość to nie jakość :)
jak dla mnie tylko 170 ;)


:) wierz mi, że nie rozchodzi mi się o ilość, chciałem oddać pewną atmosferę, która zauważyłem podczas tego wyjazdu, może nie zrozumiałeś moich intencji, choć w sumie Twoja uwaga ma dla mnie znaczącą wymowę !
garreth może przyjrzyj się tak na spokojnie zdjęciom co one przedstawiają, zwróć uwagę na to coś co nie wpada w uwagę przy pierwszym zerknięciu, nie chce sugerować, bo to będą moje odczucia, ale w sumie na oryginałach można więcej zauważyć nić na tych "miniaturkach" , ot np. zdjęcie nr. 173 tutaj wyróżnia się para, która się obejmuje, jednakże kobieta obserwuje kogoś, ktoś kobietę, jeszcze inny bardzo zainteresowany, na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że jest zainteresowany rzeką, ale nic z tego zainteresowany jest tym co tygrysy lubią najbardziej, wyciąga szyję jak gdyby zobaczył niespotykane zjawisko ... zdjęcie 174 każdy każdego obserwuje ... 170, 171, 172 itp. jak taras widokowy, jak " loża honorowa " jakbyśmy byli na jakimś widowisku, przedstawieniu itp. i jeszcze jedno moje spostrzeżenie, to takie, że cały nasz naród jest fotografem ! Chyba nie widziałem nikogo, kto by nie filmował, nie fotografował, od aparatu telefonicznego, do nawet półprofesjonalnej , a może i profesjonalnej prywatnej kamery ! Ok, pomijam , to co natura tworzy ... bo to chciałem w głównej mierze pokazać, ale na miejscu okazało się co innego ważniejszego ...

masza - Wto 25 Maj, 2010

degol, rozumiem Twoje intencje, ale na zamieszczonych fotach nie widać tego, co chciałeś pokazać. Wgapiam się w 173 i wgapiam... i ta historia, którą opisałeś, nijak mi się nie ujawnia :( Może trzeba było dać bardziej szczegółowe kadry, miny ludzkie pokazać, gesty, jakieś interakcje...
167-169 z potencjałem, choć inaczej bym pokadrowała :)

garreth - Wto 25 Maj, 2010

degol, nie zauważyłem, ani nie poczułem tej atmosfery ;)
ale nie musisz się słuchać astygmatyka (czyli: mnie) :P

degol - Wto 25 Maj, 2010

masza napisał/a:
degol, rozumiem Twoje intencje, ale na zamieszczonych fotach nie widać tego, co chciałeś pokazać. Wgapiam się w 173 i wgapiam... i ta historia, którą opisałeś, nijak mi się nie ujawnia :( Może trzeba było dać bardziej szczegółowe kadry, miny ludzkie pokazać, gesty, jakieś interakcje...
167-169 z potencjałem, choć inaczej bym pokadrowała :)


masza, trafna uwaga , ale może to wina obiektywu który użyłem, za daleko stałem , a obiektyw raczej do krajobrazu - szeroki kąt , na powiększeniu, tj. w pełnej rozdzielczości widać, to co miałem na myśli :(
garreth, masza, wielkie dzięki za poczynione uwagi !

dawid_gaszynski - Sro 26 Maj, 2010

Siedem lat temu w Walichnowach kibice Śląska Wrocław wracający z meczu w Bełchatowie zostali zaatakowani przez ekipę Widzewa Łódź.
Dla 17-letniego Rolanda "Rolika" Leszczyńskiego był to ostatni w życiu wyjazd.
Od tego czasu w każdą rocznicę - czyli 25 maja - kibice Śląska Wrocław spotykają się na grobie "Rolika".

180

181

182

183

184

185

186


ISO 400-1600, 17-40 F4, 70-200 F2.8, 30D

skasowany - Nie 30 Maj, 2010

Tadeuszek, masza, degol, Bumber, maziek, mnich, dzięki za komentarze! ;) Miło mi!
Kolejny, 'powodziowy', za kilka dni ;)

masza - Pon 31 Maj, 2010

dawid_gaszynski, mam mieszane uczucia, gdy patrzę na Twój reportaż. Temat jest smutny - zginął młody człowiek, tak sygnalizujesz we wstępie. Widzę pewne rytuały, klubowe emblematy, akcenty położone na napis "ultras" na karku (swoją drogą całkiem nielichym karku) - no i kompletnie nie wiem, jaki zamysł miał reporter. Czy jakiś miał, czy próbował być zupełnie obiektywny?
Co chciałeś pokazać? Że kibice są wrażliwi? Że kibice są populistami? Że przywiązują wagę do rocznic? Że lubią rozróby? Że mają gołębie serca mimo nierzadko odstraszającej powierzchowności? Że w tym wszystkim ś.p. Rolik liczy się najmniej?
Oświeć mnie.
Zdaję sobie sprawę, że ta grupa sportowych zapaleńców ma swoiste zwyczaje. Przeżywają w odmienny, czasem nie do końca zrozumiały dla postronnych obserwatorów sposób. A jednak... coś mi w Twoim reportażu zgrzyta.
Ciekawa jestem opinii innych.
Ruslan, czekam na zdjęcia z powodzi.

dawid_gaszynski - Pią 04 Cze, 2010

Masza : ja nie robię reporterki z tezą. Po prostu robię zdjęcia. Byłem tam - zrobiłem zdjęcia. Tak to wyglądało i tak też pokazane jest to na zdjęciach. Jeżeli masz problem z oceną tego co widzisz i z wyjaśnieniem sobie tego co to wszystko znaczy to raczej Twój problem, a nie wada reportażu. W przeciwieństwie do powiedzmy propagandystów z niektórych gazet staram się pokazać imprezę tak jak wyglądała, a nie tak jak ja chciałbym żeby została zinterpretowana. Nie uważam swoich odbiorców za kretynów, żebym musiał celowo i jakoś dobitnie dobierać zdjęcia i niejako pisać czarno na białym co jest dobre, a co złe. Ja daje tylko materiał wyjściowy - zdjęcia. Każdy sam sobie wyrabia opinię o ludziach ze zdjęcia. To nie moja rola. Gdybym miał zdjęciami coś sugerować równie dobrze mógłbym pracować dla Goebbelsa. Wtedy na zlecenie dobierałbym albo zdjęcia uśmiechniętych kibiców chcąc pokazać, że to młodzi, weseli ludzie, albo bym dobierał zdjęcia samych ponurych twarzy i dawał jakieś zbliżenia zaciśniętych pięści sugerując, że to mordercy. To byłoby za proste, wręcz prostackie ujęcie tematu. Nie zależy mi na czymś takim.

Wręczenie Leszkowi Balcerowiczowi nagrody im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we wrocławskim Ossolineum.
ISO 1600, 200mm, 2.8
70-200 2.8 + 30D

187

188

189

no i w ramach relaksu "Gdzie jest Wally?"
http://bi.gazeta.pl/im/6/...agrode-Jana.jpg

WidMo - Pią 04 Cze, 2010

masza napisał/a:
Co chciałeś pokazać? Że kibice są wrażliwi? Że kibice są populistami? Że przywiązują wagę do rocznic? Że lubią rozróby? Że mają gołębie serca mimo nierzadko odstraszającej powierzchowności? Że w tym wszystkim ś.p. Rolik liczy się najmniej?


Czytam i zastanawiam się o co Tobie chodzi??? Kibice są jak rodzina, rodzina, która wspiera siebie i pamięta o sobie. Byłaś kiedykolwiek na meczu, czy tylko znasz je z gazet i TV, które piszą o meczach jak jakiś jeden debil z drugim muszą dać sobie po mordzie??? Rolik był jednym z kibiców Śląska i zawsze nim będzie - został zabity bo jakaś banda, która mieniła się kibicami postanowiła komuś przywalić. Właśnie Rolik najbardziej się liczy i gest, hołd jaki oddają kibice swojemu koledze z trybun.

Pomyśl zanim coś napiszesz.

masza napisał/a:
Że lubią rozróby


To woła o pomstę do nieba. Szkoda gadać.

dawid_gaszynski, Bardzo fajne zdjęcia. Z rocznicy ś.p. Rolika i spotkania z prof. Balcerowiczem z okazji odebrania nagrody J.N. Jeziorańskiego :cool:

maziek - Pią 04 Cze, 2010

I uważaj masza,
bo to złe pytania były...

;)

dr11 - Pią 04 Cze, 2010

WidMo napisał/a:
Kibice są jak rodzina, rodzina, która wspiera siebie i pamięta o sobie.
A jak wiadomo, z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. I mamy zdjęcia ;)

WidMo napisał/a:
masza napisał/a:
Że lubią rozróby


To woła o pomstę do nieba. Szkoda gadać.
A co to, jakaś insza inszość ? :)

maziek napisał/a:
I uważaj masza,
bo to złe pytania były...

;)

Dokładnie, nie na miejscu ;) :P

maziek - Pią 04 Cze, 2010

:mrgreen:
WidMo - Sob 05 Cze, 2010

dr11 napisał/a:
WidMo napisał/a:
masza napisał/a:
Że lubią rozróby


To woła o pomstę do nieba. Szkoda gadać.
A co to, jakaś insza inszość ? :)


Chodziło mi że to pytanie pasuje tyle do tych zdjęć jak pięść do oka.

maziek napisał/a:
uważaj masza,
bo to złe pytania były...

;)


Ach ta ironia :razz:

masza - Sob 05 Cze, 2010

dawid_gaszynski, zadałam te pytania dlatego, że miałam problem (tak, wiem, mój problem) z interpretacją Twojego reportażu, a nie chciałam być niesprawiedliwa w ocenie. Właśnie obiektywizmu mi w nim brakuje, zalatuje szukaniem taniej sensacji.
Zauważ, że tezę można budować na tym, co się pokaże lub czego się NIE pokaże. To Ty robisz (dobierasz) zdjęcia, a tym samym naprowadzasz odbiorcę na interpretacyjne tropy. Moim zdaniem pokazałeś to wydarzenie jednostronnie i tabloidowo, idealnie wpisując się w niejednokrotnie niesprawiedliwy ostracyzm społeczny wobec kibiców.
WidMo napisał/a:
Pomyśl zanim coś napiszesz.

Myślę, zanim napiszę, a jak już napiszę, to jeszcze czytam ze dwa razy, by poprawić błędy :wink:
dr11, maziek, ubawiłam się :grin:

WidMo - Sob 05 Cze, 2010

masza napisał/a:
Właśnie obiektywizmu mi w nim brakuje, zalatuje szukaniem taniej sensacji.


Uczczenie pamięci nazywasz tanią sensacją??? Pogratulować tylko.

masza napisał/a:
naprowadzasz odbiorcę na interpretacyjne tropy


i reportaż naprowadził cię na trop, że kibice lubią rozróby?? Tym że palą flary, czy tym, że ma bluzę z nazwą ulubionej drużyny???

masza napisał/a:
WidMo napisał/a:
Pomyśl zanim coś napiszesz.

Myślę, zanim napiszę, a jak już napiszę, to jeszcze czytam ze dwa razy, by poprawić błędy :wink:
dr11, maziek, ubawiłam się :grin:


Jak się nie ma nic sensownego do powiedzenia to najlepiej obśmiać drugą osobę.

dawid_gaszynski - Sob 05 Cze, 2010

Cytat:
Właśnie obiektywizmu mi w nim brakuje, zalatuje szukaniem taniej sensacji.

Wskaż konkretnie dlaczego te zdjęcia są nieobiektywne.

Co jest tanią sensacją ? To, że Rolik nie żyje we Wrocławiu jest tak znanym faktem jak 2+2=4. W mieście wiszą co roku plakaty zapraszające wszystkich na mszę i uroczystości na cmentarzu. Nie czuję się osobą odpowiednią do mówienia co myśli ojciec zabitego kibica, ale z tego co zauważyłem od wielu lat ojciec Rolika w pełni rozumie obecność kibiców na tych uroczystościach i w jakimś sensie jest z tego zadowolony. Sam jest działaczem zdaje się sekcji ręcznej Śląska.

Cytat:
Zauważ, że tezę można budować na tym, co się pokaże lub czego się NIE pokaże. To Ty robisz (dobierasz) zdjęcia, a tym samym naprowadzasz odbiorcę na interpretacyjne tropy.

Skąd wiesz jakie niby zdjęcia dobieram ? Byłaś na tym wydarzeniu, że wiesz co tam się działo i czy coś zatajam lub pokazuję tylko w jednym świetle ?
Moje zdjęcia kompletnie niczego nie sugerują - i to właśnie stanowi dla Ciebie problem nie do przeskoczenia. Nie ma na nich ani luktrowatego obrazu kibica, ani też kibica-mordercy. To są różni ludzie, różne charaktery. Jedni na meczach wywijają balonikami, inni pochłaniają słonecznik, a jeszcze inni w czasie meczu są gdzieś na autostradzie "robiąc grilla". Te zdjęcia są właśnie dlatego obiektywne, że nie starają się pokazać tego wydarzenia w kompletnie żadnym świetle. Jeżeli coś mają pokazać to tylko fakt - czysto reporterski, że tego i tego dnia kibice byli na cmentarzy, że odpalili race i koniec.

Przerasta Cię temat kibiców, bo chcesz go na siłę zaszufladkować. Kibice nie są ani dobrzy ani źli. Pewne ich cechy, które są pozytywnie oceniane przez ogół społeczeństwa - takie jak honorowość, jak szacunek do pewnych zasad - koegzystują obok brutalności albo czasem prymitywnych zachowań. Kibice są niejednorodni jako grupa, a także nie da się ich przystawić do jakiegoś wzorca jednostkowo. Studiujący prawo kibic, dżentelmen dla sąsiadów, człowiek oczytany i wygadany może się trudnić tłuczeniem się na pięści w lesie. To sprawia, że szufladkowanie takich ludzi jest trudne - i właśnie Tobie sprawiło tą trudność. Prościej nie szufladkować, nie robić tego na siłę tylko przyglądać się, poznawać...

Cytat:
Moim zdaniem pokazałeś to wydarzenie jednostronnie i tabloidowo, idealnie wpisując się w niejednokrotnie niesprawiedliwy ostracyzm społeczny wobec kibiców.

Tabloid napisałby "kibole podpalili cmentarz, kilku z nich oddało mocz na pobliskie groby" bez względu czy to miało czy nie miało to miejsca. Tabloid o określonej reputacji nie miałby wstępu na taką imprezę, więc zdjęcia robiłby w wypadku Wrocławia S.B swoją 400mm ukryty gdzieś w krzakach.

Rozumiem, że Twoim zdaniem te zdjęcia godzą w obraz kibiców ? Co konkretnie w tych zdjęciach ma wskazywać na mój negatywny stosunek do kibiców ?

Mam wrażenie, że najbardziej zacietrzewieni są zawsze ludzie nie tyle o wrogich poglądach - co tacy, którzy nie są w stanie pojąć jakiegoś zjawiska. Zdajesz sobie sprawę, że nie wiesz co myśleć o tych zdjęciach i powoduje to w Tobie jakąś nieuzasadnioną agresję.

Te zdjęcia mają wpisywać się w nieobiektywne podejście do kibiców ? Odważne stwierdzenie, intelektualnie alternatywne tym bardziej, że po zapoznaniu się ze zdjęciami kibiców zarówno Śląska jak i ekip często przeciwnych ich ocena jest jednoznacznie pozytywna i nie dlatego, że te zdjęcia cos gloryfikują albo słodzą komuś lecz dlatego, że pokazują beznamiętnie wydarzenie.

Masza - swoją drogą ciekawy jestem Twoich zdjęć reporterskich. Możesz pokazać jakieś ? Interesuje mnie jak osoba z takimi teoriami wykonuje zdjęcia reporterskie.

maziek - Sob 05 Cze, 2010

Palenie pochodni czy flar na cmentarzu? Tam są również inne groby...
dawid_gaszynski - Sob 05 Cze, 2010

No i co z tego, że są inne groby ? Nie wiesz jak działa flara ? Ona nie zabija ani stojących obok ludzi, ani nie niszczy niczego. Kiedy się wypali po takiej racy zostaje jedynie kartonik, w którym był cały środek. Nie jestem adwokatem obecnych tam osób, ale trzeba wiele złej woli, żeby zarzucić komuś, że coś złego tam zrobili.

Czym się różni pochodnia palona przez harcerzy na 1-go czy 11-go listopada na cmentarzach od racy zapalonej przez kibica ?

Mam wrażenie, że ludzie, którzy nie mają kompletnie zielonego pojęcia o całym tym wydarzeniu ani tym bardziej reporterce są pierwsi do krytykowania.

Maziek po co zadajesz takie głupie pytanie ? Na siłę chcesz się ośmieszyć ? Co jest takiego w ludziach, że lubią tak chętnie zabierać głos na temat wydarzeń i rzeczy, o których nie mają pojęcia. To mnie zawsze ciekawi.

maziek - Sob 05 Cze, 2010

Och, nożyce się odezwały ;) ? To jednak Twoje zdjęcia można interpretować tylko w jeden, właściwy sposób, a inne są złe? Może dołącz ściągę, żebym się już nie ośmieszał?

Napisałem, bo sądziłem, że Twoje gadanie o bezstronności jest fałszywe. Chciałem Cię sprowokować.

Wiesz jak działa kupa? Z początku trochę śmierdzi a później w zasadzie nic nie zostaje. Nawet kartonika nie ma. Nie zabija też ludzi stojących obok, ani nie niszczy niczego. To co z tego, że są groby?

Gdyby grób bliskiej mi osoby był w pobliżu dla mnie osobiście palenie flar byłoby trudnym do zniesienia przeżyciem. Nie chodzi tu o wiarę tylko o skojarzenia. Ale oczywiście - to się nie liczy - prawda?

I o to chodzi, to jest właśnie ta różnica kulturowa, że są osoby które w ogóle nie widzą problemu. Rozgrzeszają się z działania. Podkreślam - z działania - na cmentarzu, bo sądzą, że są w grupie i że to co robią jest ważne, bo one to robią. Jest mi to obce, głównie z powodu szacunku, jaki żywię do ludzi.

WidMo - Sob 05 Cze, 2010

maziek napisał/a:
To jednak Twoje zdjęcia można interpretować tylko w jeden, właściwy sposób, a inne są złe?


Pewnie zdjęcia można interpretować na różne sposoby, ale tu dawid_graszyński napisał przed zdjęciami co to za okazja. A więc interpretacja nasuwa się sama. Hołd dla zmarłego kolegi, kibica. A flary są zawsze obecne na meczach. Potraktujmy je jak znicz, świecę, światełko.

Myślę, że innym osobom nie przeszkadzałoby to wydarzenie. Bo oni tam nie skandują, nie krzyczą, a jedynie w ciszy chcą uczcić pamięć Rolika.

hijax_pl - Sob 05 Cze, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Studiujący prawo kibic, dżentelmen dla sąsiadów, człowiek oczytany i wygadany może się trudnić tłuczeniem się na pięści w lesie.

Jednym słowem Dr Jekyll & Mr Hyde... :zalamany:

Dla mnie definicja jest prosta. Kibic w dzisiejszych czasach dopinguje podczas transmisji telewizyjnych. Na stadiony i na ustawki umawiają się... kibole.. Takie brutalne czasy.

I nie piszcie że nie wiem o czym pisze... mieszkam w mieście gdzie jedna z dzielnic nazywa się Widzew ;) i nie są mi obce widoki kiedy zajeżdżali legioniści czy chociażbym rozgrywane były derby. A skoro kibice są tacy trudni do zaszufladkowania - dlaczego mieszkania w okolicach stadionów są dużo tańsze? :shock:

WidMo - Sob 05 Cze, 2010

hijax_pl, każdy robi to co lubi:D i jak wspomniałeś są kibole i kibice.
dr11 - Sob 05 Cze, 2010

WidMo napisał/a:
A flary są zawsze obecne na meczach. Potraktujmy je jak znicz, świecę, światełko.
To trochę, jakbym na grób mojego dziadka filmowca w rocznicę chodził z kamerą robił plan filmowy? Do wujka marynarza z flaszką rumu? To tego typu analogia? :)
masza - Sob 05 Cze, 2010

dawid_gaszynski, sugerujesz, że temat mnie przerasta, że nie rozumiem, nie pojmuję, obca jest mi sztuka interpretowania, a do tego zacietrzewiam się - więc szkoda czasu na pisaninę. Nie będę z Tobą dyskutować. Wątpliwa przyjemność.
Wystawiasz swoje zdjęcia, czyli chyba liczysz się z krytyką. Nie zmusisz mnie, nawet obrażaniem, by Twój reportaż mi się podobał :)
Swoją drogą - tylko twórcy reportaży mają prawo komentować Twoje fotografie? Ciekawa postawa... :wink:
WidMo napisał/a:
Pomyśl zanim coś napiszesz.

WidMo napisał/a:
Pogratulować tylko.

WidMo napisał/a:
To woła o pomstę do nieba. Szkoda gadać.

WidMo napisał/a:
Jak się nie ma nic sensownego do powiedzenia to najlepiej obśmiać drugą osobę.

Pozostaje tylko życzyć Ci miłej niedzieli :) Lubię Twój patetyczny styl :wink:

hijax_pl - Sob 05 Cze, 2010

WidMo napisał/a:
Pewnie zdjęcia można interpretować na różne sposoby, ale tu dawid_graszyński napisał przed zdjęciami co to za okazja.

Nie - jeśli jest możliwość różnej interpretacji - to jest sztuka ;)
Jeśli jest jednolity i jednoznaczny przekaz - to jest to reklama proszku do prania. ;)
WidMo napisał/a:
A więc interpretacja nasuwa się sama

Nie - to nie narzucenie interpretacji, ale określenie okoliczności.
WidMo napisał/a:
A flary są zawsze obecne na meczach

Ale nie OD ZAWSZE.
masza napisał/a:
Swoją drogą - tylko twórcy reportaży mają prawo komentować Twoje fotografie?

No może tak to jest? W końcu ostatnim argumentem reżysera w zażartej dyskusji z krytykiem filmowym jest: "A jakiś film w ogóle zrobiłeś?" ;)

krisv740 - Sob 05 Cze, 2010

hijax_pl napisał/a:
masza napisał/a:
Swoją drogą - tylko twórcy reportaży mają prawo komentować Twoje fotografie?

No może tak to jest? W końcu ostatnim argumentem reżysera w zażartej dyskusji z krytykiem filmowym jest: "A jakiś film w ogóle zrobiłeś?" ;)


to do mnie przemawia... :mrgreen:

a tak poważnie ... to wq..a mnie to , że ktoś kto zrobił dobrze; jakiś film, zdjęcie, zagrał dobrą rolę w filmie, pokazał reportaż w telewizji stara się wypromować na "ojca narodu", "jedynego nieomylnego" "sumienie uciśnionych" itp itd.. co się kurna dzieje???
od kiedy mam się przejmować opinią jakiegoś aktorzyny czy reżysera, operatora kamery , czy trzymacza aparatu... ???

ludzie ! opanujmy się! to tylko zawody w których robi się kasę i popularność, a nie kryształowe charaktery - to w większości zawody do "śmiechu" niż rzeczywistego przeżywania , a juz najmniej do gloryfikacji twórców/aktorów , a jeszcze mniej do przyjmowania ich wypowiedzi jako dogmatów i prawd "nawiedzonych"

wszystko powinno podlegać naszej - odbiorców - ocenie i za przeproszeniem w d..ie mam to, że jakiś reżyser uznaje się za "guru" - gdy mijego filmy "nie leżą" - po prostu to olewam... :cool:

hijax_pl - Sob 05 Cze, 2010

krisv740, no właśnie. Święta racja :D :D :D

Zwykle jest tak, że jak się jakiś szum robi wokół dzieła twórcy, to jest to najlepszy znak dla Twórcy - przecież o to chodzi.
Natomiast niedobre, karygodne i według mnie naganne jest - podsycanie samemu tej dysputy. To słomiany ogień. Nic nie pozostanie. Podyskutujemy sobie, jednemu się w żyłach krew zagotuje, drugi będzie miał ubaw i co? I zapomnimy. W końcu przejdziemy nad zdjęciami Dawida bez nutki refleksji. Ze zdjęć zrobią się pstryki.

WidMo - Nie 06 Cze, 2010

dr11 napisał/a:
WidMo napisał/a:
A flary są zawsze obecne na meczach. Potraktujmy je jak znicz, świecę, światełko.
To trochę, jakbym na grób mojego dziadka filmowca w rocznicę chodził z kamerą robił plan filmowy? Do wujka marynarza z flaszką rumu? To tego typu analogia? :)



No jak chcesz to ja tobie nie bronie. Ale można przynieść klisze lub koło ratunkowe. Aczkolwiek, każdy wspomina osoby na swój sposób.

hijax_pl no jak dla mnie okoliczności w pewien sposób uwarunkowując sposób patrzenia. Oczywiście masz racje ze każdy może interpretować inaczej ma do tego prawo.

masza, nawzajem.


P.S.

Niech ktoś wrzuci nowe zdjęcia:D to sobie podyskutujemy:D

mnich - Nie 06 Cze, 2010

Szkoda że nie oceniacie zdjęć, tylko wydarzenia i ludzi. Powyższa dyskusja w ogóle nie powinna mieć miejsca.
Z drugiej strony skoro zdjęcia budzą takie emocje, znaczy to że są to dobre zdjęcia reporterskie.

hijax_pl - Nie 06 Cze, 2010

mnich napisał/a:
Szkoda że nie oceniacie zdjęć, tylko wydarzenia i ludzi

O ile się nie mylę to jest to dział Reportaż, a nie Fotografia ludzi - ulica czy też Fotografia imprez ;)
mnich napisał/a:
Z drugiej strony skoro zdjęcia budzą takie emocje, znaczy to że są to dobre zdjęcia reporterskie.

To się musisz bliżej przyjrzeć u kogo te emocje wzbudziły ;)

dawid_gaszynski - Nie 06 Cze, 2010

Pisałem już, że nie jestem adwokatem kibiców, a jeżeli już coś chcę bronić to tylko zdrowego rozsądku. Można oceniać kibiców źle lub dobrze, ale pisanie o tym, że palenie rac grozi sąsiednim grobom jest po prostu wymysłem wyssanym z palca.
Równie dobrze można napisać, że od głośnego słuchania muzyki w domu sąsiadom więdną stokrotki albo rybki w akwarium pływają tyłem.

Masza - wystawiając zdjęcia liczę się z ich krytyką, ale z krytyką, którą ktoś umie wyjaśnić i sprecyzować. Wylałaś wiaderko pomyj, a gdy przyszła prośba o sprecyzowanie co masz na myśli schowałaś głowę w piasek. I najważniejsze - jak zwykle krytykę wywodzi osoba, która w życiu nie zrobiła zdjęcia reporterskiego.

Cytat:
Swoją drogą - tylko twórcy reportaży mają prawo komentować Twoje fotografie? Ciekawa postawa...

Klasyczny problem przewijający się na każdym forum. Niby krytykować może każdy tylko zastanówmy się jaki sens ma krytyka osoby, która nie umie pływać a zabiera głos na temat wyników ludzi, którzy pływaniem zajmują się od lat ? Jaki sens ma krytyka osoby bez prawa jazdy na temat stylu jazdy Kubicy ? Jaki sens ma rozmowa ze ślepym o kolorach ?

hijax_pl - Nie 06 Cze, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
I najważniejsze - jak zwykle krytykę wywodzi osoba, która w życiu nie zrobiła zdjęcia reporterskiego.

Proszę, przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, spróbuj zrozumieć co napisałeś i może skoryguj to co napisałeś :zalamany:

maziek - Nie 06 Cze, 2010

mnich napisał/a:
Szkoda że nie oceniacie zdjęć, tylko wydarzenia i ludzi.
Tzn. w dziale reportaż nie wolno powiedzieć co się podoba lub nie na zdjęciach?
hijax_pl - Nie 06 Cze, 2010

dawid_gaszynski, skąd wiesz czym się zajmuje masza? Ja nie wiem, ale nie zakładam nic a priori...

To co mnie się nie podoba to Twoje zdanie, że krytykować może tylko i wyłącznie osoba, która się daną tematyką para. Skąd to się wzięło? Gdzie tu logika? To już nie można mieć swojego zdania na różne sprawy? Czy pracownik MPO nie ma prawa oceniać filmu, który zobaczył w kinie? Czy nie ma oczu? Nie widzi? Nie myśli?

dawid_gaszynski - Nie 06 Cze, 2010

Cytat:
dawid_gaszynski, skąd wiesz czym się zajmuje masza? Ja nie wiem, ale nie zakładam nic a priori...

Poprzeglądałem jej wpisy na forum. Nie pokazała nic prócz kilku pstryków zrobionych kitem. Kiedy poprosiłem - grzecznie - o pokazanie swojego portfolio - zwiała od dyskusji.

Cytat:
Czy pracownik MPO nie ma prawa oceniać filmu, który zobaczył w kinie?

Sam sobie odpowiedz ile warte jest zdanie pracownika MPO, który nie ma pojęcia jak robi się film, z czym wiążę się ciężka praca aktorska, reżyserska itd., a który to pracownik MPO przy piwie z kolegami mówi "jak mnie by tak płacili to bym też tak umiał... albo i lepiej".

Każdy ma prawo mieć zdanie, ale wartość merytoryczna tego zdania jest wprost proporcjonalna do zrozumienia problematyki i zawiłości tematu. Jak ktoś się wypowiada o lotach kosmicznych a nigdy nawet nie oglądał Telewizji Edukacyjnej to ilość uproszczeń jakiej dokona będzie sprawiała, że jego wypowiedź praktycznie nie ma sensu.

Wczytaj się w to co pisała Masza. Przeczytaj Jej zarzuty i dopiero potem rozmawiaj ze mną. Niestety kiedy poprosiłem o uściślenie jej wątpliwości, pytań i zarzutów wzięła nogi za pas.

hijax_pl - Nie 06 Cze, 2010

Cytat:
Cytat:
Tzn. w dziale reportaż nie wolno powiedzieć co się podoba lub nie na zdjęciach?

Oceniając zdjęcia modelek na Miss Polonia wolę żeby ludzie wypowiadali się o jakości zdjęć, o tym jak ktoś pokazał temat a nie o tym, że Pani z numerem X miała fajny tyłek.


Ale przecież wkleiłeś zdjęcia w wątek reportażu. Reportaż to cykl, opowieść o zdarzeniu, a nie zbiór oderwanych od siebie fotek. I tak to zostało odebrane. Oceniono to jak pokazałeś temat.

dawid_gaszynski - Nie 06 Cze, 2010

Hijax mam wrażenie, że masza pisze o jednym, ja o drugim - a Ty o czymś trzecim. Czytałeś co pisała Masza ? Mam wrażenie, że nie.

I właśnie ze zdaniem Maszy polemizuję. Dałem wiele argumentów o tym jak odbierać ten temat ... wtedy masza uciekła. A zarzuty były mocne - że urągam kibicom, że wpisuję się w tabloidowe ujęcie tematu. Kiedy ja dałem swoje argumenty - dyskusja się urwała. Brawo - bardzo merytoryczna dyskusja.

hijax_pl - Nie 06 Cze, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
mam wrażenie, że masza pisze o jednym, ja o drugim - a Ty o czymś trzecim.

No to masz złe wrażenia. O tym samym piszemy używając mniej czy więcej słów ja, masza, maziek i dr11 ;)

dawid_gaszynski - Nie 06 Cze, 2010

Tylko dlaczego nikt nie chce konkretnie odnieść się do tego co napisałem ? Pewnie, łatwiej jest pominąć całą, długą wypowiedź i pisać bez końca swoje. Masza olała temat kiedy trzeba było odeprzeć argumenty.

Syf konkretny. Masza wchodzi - stawia absurdalne zarzuty, ucieka a teraz 10 ludzi wtrąca się - oczywiście nie mówiąc o temacie źródłowym tylko dywagując na temat jakiś zagadnień pobocznych.

Burdel na kółkach.

hijax_pl - Nie 06 Cze, 2010

masza napisał/a:
mam mieszane uczucia, gdy patrzę na Twój reportaż

Tu masza informuje, że ma jakieś wątpliwości patrząc na Twoje zdjęcia.
masza napisał/a:
Temat jest smutny - zginął młody człowiek, tak sygnalizujesz we wstępie

Tutaj - pokazuje, że zrozumiała tamat reportażu.
masza napisał/a:
Widzę pewne rytuały, klubowe emblematy, akcenty położone na napis "ultras" na karku

Tu przedstawia co widzi na zdjęciach.
masza napisał/a:
no i kompletnie nie wiem, jaki zamysł miał reporter. Czy jakiś miał, czy próbował być zupełnie obiektywny?

A tu przedstawia swoje wątpliwości.
masza napisał/a:
Co chciałeś pokazać? Że kibice są wrażliwi? Że kibice są populistami? Że przywiązują wagę do rocznic? Że lubią rozróby? Że mają gołębie serca mimo nierzadko odstraszającej powierzchowności? Że w tym wszystkim ś.p. Rolik liczy się najmniej?

I precyzuje je zadając pytania.
masza napisał/a:
Oświeć mnie.

To odbieram jako prośbę o wskazówki w interpretacji.

Gdzie jest tam:
dawid_gaszynski napisał/a:
zaczyna agresywnie czepiać się raz bohaterów zdjęć a za chwilę autora
czy też
dawid_gaszynski napisał/a:
Wylałaś wiaderko pomyj

:?: :?: :?:

dawid_gaszynski - Nie 06 Cze, 2010

Hijax - brawo, a czy mógłbyś poczytać dalszą część tematu ? Były moje odpowiedzi i moje pytania, potem pisała Masza. Chyba to wszystko przeoczyłeś. Daj sobie spokój jako Jej adwokat, bo to żenujące, że dobierasz jeden wpis, a o reszcie celowo zapominasz.

Jaki jest sens pisania na forum kiedy człowiek naprodukuje się, da długą wypowiedź odnoszącą się do wszystkich zarzutów a autor tych zarzutów - Masza - bierze nogi za pas.

Co to za merytoryczny zarzut kiedy ktoś nigdy nie robił reportażu, nie zna tematu i ochoczo zarzuca, że mam tabloidowe podejście. Gdyby tylko weszła do działu sport albo na stronę www.wroclawianie.info, która sygnuje fotki zobaczyłaby, że stawianie mi zarzutu o oczernianie kibiców to jakiś absurd.

jaad75 - Nie 06 Cze, 2010

Chciałem tylko zapytać, dlaczego ten doskonały reportaż z palenia flar jest tak masakrycznie przeostrzony?
dawid_gaszynski - Nie 06 Cze, 2010

Dlatego, że w dziale sport - do którego zapraszam - wszyscy komentujący są zachwyceni takim przeostrzaniem. Zapytaj ich dlaczego im się to tak podoba. Też nie rozumiem tego.
maziek - Nie 06 Cze, 2010

Jeśli Ci chodzi o wartość techniczną to robisz świetne zdjęcia sportowe, doskonały jest Balcerowicz na 188 (bo inny) ale ta reportażówka jest (IMO) kiepska. Ona może dla Ciebie ma wartość ale to dla mnie jest wartość pozatechniczna. Nie mam tam jednego zdjęcia, które jako zdjęcie mi się podoba (o, chciałbym zrobić taki kadr). Nie ma w tym historii i jeśli już chodziło o przyjście na cmentarz to widać to na jednym zdjęciu. Reszta mogła być zrobiona gdziekolwiek - ot jacyś kibice gdzieś palą flary.

Poza tym nie przesadzaj, że ktoś ma do Ciebie agresywne podejście. Nie uprawiaj kombatanctwa. Może masza nie chce z Tobą gadać, skoro uważasz, że trzeba umieć grać na skrzypcach, żeby móc powiedzieć, że fałszują. Może Twój ton jej nieco nie odpowiada? Raczej u Ciebie wyczuwam jakiś testosteron nie pozwalający Ci ze zrozumieniem przyjąć, że nie wszyscy mają takie zdanie jak Ty.

Jak wstawiasz zdjęcia społeczne, to się nie dziw, że one budzą społeczne reakcje. Jak nie chcesz tych reakcji, to ich nie wstawiaj lub - się nimi nie przejmuj.

masza - Nie 06 Cze, 2010

dawid_gaszynski, oj, widzę, że bardzo Ci zależy, by mnie sprowokować, ale niestety, nie uda Ci się to :)
Pozdrawiam najradośniej.
Załączam serdeczności od kitowego obiektywu i całego mego gospodarstwa :mrgreen:

dawid_gaszynski - Nie 06 Cze, 2010

Cytat:
Jak wstawiasz zdjęcia społeczne, to się nie dziw, że one budzą społeczne reakcje. Jak nie chcesz tych reakcji, to ich nie wstawiaj lub - się nimi nie przejmuj
.

Czyli widać, że gawiedź zamiast rozmawiać o fotografii woli rozmawiać o tym co na zdjęciach.
Tak jak pisałem kiedy ktoś pokaże wybory Miss Polonia pewnie rozpoczną się rozmowy o okrągłościach pośladków zamiast o tym jak ktoś zrobił zdjęcia. Ewentualnie jakiś bardziej abstrakcyjnie myślący człek zacznie dywagować czy godność kobiety w XXI wieku pozwala na kupczenie ciałem... tylko co to wspólnego z fotografią ?

Cytat:
Może Twój ton jej nieco nie odpowiada?

Skoro rozpoczęła od zarzutów to warto wyjaśnić ich sens. xxx

Cytat:
oże masza nie chce z Tobą gadać, skoro uważasz, że trzeba umieć grać na skrzypcach, żeby móc powiedzieć, że fałszują.

Tak właśnie jest ale nie zwalnia jej to od dobitnego zmasakrowania mnie siłą jej argumentów. Tym bardziej powinna chcieć pokazać jak ma rację, a jak moje założenia są błędne.

Maziek - Twoja ocena reportażu jest ok. Nie zgadzam się z nią, ale piszesz teraz o zdjęciach. Masza natomiast stawiała mi zarzuty daleko wykraczające za fotografię.

hijax_pl - Nie 06 Cze, 2010

dawid_gaszynski, to skoro nie możemy rozmawiać o interpretacji powiem tylko tyle: dla mnie podejście tak blisko jest czynem heroicznym. ;)

Zdjęcia jako takie mnie nie przekonują, technicznie - znając inne Twoje zdjęcia - potrafisz lepiej. To tyle ode mnie. EOT

dawid_gaszynski - Nie 06 Cze, 2010

Hijax - i tylko tego typu krytykę chciałbym czytać. Krótko, zwięźle i co najważniejsze NA TEMAT.
veenee - Nie 06 Cze, 2010

jaad75 napisał/a:
Chciałem tylko zapytać, dlaczego ten doskonały reportaż z palenia flar jest tak masakrycznie przeostrzony?

wreszcie ktos o tym wspomnial...

krisv740 - Nie 06 Cze, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Niby krytykować może każdy tylko zastanówmy się jaki sens ma krytyka osoby, która nie umie pływać a zabiera głos na temat wyników ludzi, którzy pływaniem zajmują się od lat ? Jaki sens ma krytyka osoby bez prawa jazdy na temat stylu jazdy Kubicy ? Jaki sens ma rozmowa ze ślepym o kolorach ?


jeśli wstawiasz zdjęcia do działu reportaż, to ocenie nie podlega tylko i wyłącznie technika, ale i przekaz!
nie czepiaj się pływania i jazdy samochodem , bo to nie ma nic wspólnego z twoją interpretacją faktów ,a tym, w tym przypadku, jest twój reportaż!

wartość techniczna zdjęć w reportażu jest dużo mniej znacząca niż jej przekaz , a jaki przekaz jest, widzisz po głosach osób zabierających głos przy ocenie twojej twórczości w tym wątku.

nie pasuje ci - nie wstawiaj!
wstawiasz - licz się z oceną!
i nie pouczaj jak powinno się oceniać twoją twórczość - to nie zależy już od ciebie , a niestety od odbiorców. nie chcesz schlebiać gustom - możesz być "walczący" ! schlebiasz idziesz na ich lep.

trochę jeszcze pożyjesz i znajdziesz równowagę pomiędzy... (albo nie...).

goltar - Nie 06 Cze, 2010

dawid_gaszynski proszę o spokojniejsze wypowiedzi. Prowadźmy dyskusje na argumenty bez obraźliwych postów w stosunku do innych forumowiczów. A do oceny wstawionych tu zdjęć ma prawo każdy, można się jedynie z tymi ocenami nie zgadzać.

P.S.
Mi Twój reportaż się podoba (bez oceny zachowania kibiców), wzbudza emocje i pokazuje wydarzenie, zmusza do zastanowienia się nad tym, co widać na zdjęciach.

dawid_gaszynski - Nie 06 Cze, 2010

Niestety próbowałem odpowiedzieć, ale mi kasują wpisy.
witkot - Nie 13 Cze, 2010

Witam wszystkich.
Ostatnie wydarzenia zwązane z klęską powodzi pokusiły mnie aby spróbować zrobić mój pierwszy raportaż.Poziom napewno odbiega od klasyki a więc proszę o komentrze które pozwolą mi uniknąć błędów na przyszłość.

190.Wszyscy wypatrują nadciągającą tragedię

191.Wały przygotowane ale czy to powstrzyma ogrom wody

192.Rzeka wygląda coraz goźniej

193.Niestety żywioł zaczyna wdzierać się na posesje.

194.

195.Rozpoczyna się walka o przetrwanie

196.Kto może ucieka z zalewanego miejsca.

197.Zrezygnowanie na twarzy mówi samo za siebie"nie damy rady"

198.Tragedia jest nieunikniona

199.Gdy woda zaczyna opadać ukazuje się ogrom zniszczeń

200.

201.I cóż pozostało?

202.posprzątać ,

203.i spróbować żyć dalej

204.Na koniec coś optymistycznego "ku pokrzepieniu serc"
Prawdziwej miłości nawet tak ogromna powódz nie zdoła zatopić


Pozdrawiam wszystkich.

dr11 - Nie 13 Cze, 2010

witkot, mi tam się podoba, fajnie się ogląda, mimo, że przedstawiona sytuacja już taka miła nie jest...
Monastor - Pon 21 Cze, 2010

Oj, coś dawno już nie było żadnego reportażu. Aż by się chciało zobaczyć jakiś, na przykład ze Szwecji.
dr11 - Pon 21 Cze, 2010
Temat postu: Ślub Księżniczki Wiktorii i Daniela Westlinga, część I.
Monastor, racja, skoro nalegasz... ;)


Ślub Księżniczki Wiktorii i Daniela Westlinga, Sztokholm, 19.06.2010.

Część I.

205. Ludzie przybyli tłumnie, szacuje się, że było ponad ćwierć miliona osób :)


206.


207.


208.



209. Nie brakowało telewizji i prasy.


210.


211.



212. Nad bezpieczeństwem czuwało wojsko, policja i ochrona.


213.


214.


215.


216.


217.



218. Nawet nową trawę rzucili ;)



219. C. D. N.

Usjwo - Pon 21 Cze, 2010

dr11 Troche duzo tych zdjec jak na polowe reportazu. Trzeba bylo zakonczyc polowe na policjantach, kiedy "napiecie" wzrastalo. 218 troche wygasilo emocje, a 219 to juz zupelnie niepotrzebne, sugeruje ze to koniec i najciekawsze juz sie wydazylo.
Pani ksiadz i fotograf we fraku to niecodzienny widok, dobre. Czekam na czesc druga.

nozomi - Pon 21 Cze, 2010

Fotograf we fraku jest najlepszy;)
skasowany - Pon 21 Cze, 2010

dr11, dobrze sam określiłeś w spampudle, 'takie tam pstryki' ;) Ciekawie się ogląda, bo wydarzenie niecodzienne, ale 'fotograficznie' nie bardzo, kadry nie zachwycają, dobór koszmarny (za Usjwo) i parę innych niuansów... Mam wrażenie, że stać Cię na więcej ;)
Dawaj część drugą!

dr11 - Pon 21 Cze, 2010

Dzięki za komentarze i krytykę. Jako, że jest to mój pierwszy reportaż, bardzo się przyda, żeby nauczyć się doboru i selekcji zdjęć. No i oczywiście na co zwracać uwagę naciskając przycisk migawki :) W tym przypadku ciężko było o ciekawsze kadry, jak widać większość na długich ogniskowych, a to potęguje wrażenie, że zdjęcia robione są z oddali, nie z centrum. Ale na tyle pozwalano tam ludziom, nie będącym służbowo z akredytacjami. Czyli w zasadzie takie pstryki przy okazji brania udziału i patrzenia na imprezę ze strony szarego tłumu :P

No dobra, to reszta do zjechania ;)


Ślub Księżniczki Wiktorii i Daniela Westlinga, Sztokholm, 19.06.2010.

Część II.

220. Ceremonia odbywała się w najstarszym kościele na Starym Mieście, zaproszeni goście mieli szczęście być w środku, dla 'ludu' ustawiono telebimy.


221. Gdy powiedzieli 'tak' i założyli obrączki...


222. ...zagrała orkiestra...


223. ...podstawiono furę ;)


224. Konwój wystartował wyruszająć w trasę dookoła centrum Sztokholmu.


225.


226.


227.



228. W tym czasie przed pałacem zbierali się goście aby powitać Młodych. Pozdrawiali zgromadzonych ludzi.


229. Król i Królowa, jako gospodarze :)


230. Przeleciały Grippeny, huknęły działa okrętowe, bo...


231. ...Młodzi przybyli :)


232.


233.


234. Przywitanie i pozdrowienia.


235.


236.


237.


238. Po czym przeszli na pałacowy balkon do zgromadzonych tam ludzi.


239. Wielu z nich zostało jeszcze w okolicach pałacu, część, w tym ja, rozjechała się w swoje strony, licząc na jeszcze w miarę luźny transport z centrum :)

lupo57 - Pon 21 Cze, 2010

211

Czy ochrona jest "w standardzie" przy zakupie tego obiektywu :lol: :lol: :lol:

Tworas - Pon 21 Cze, 2010

226 - "o Darek! hej!" :mrgreen: :razz:
goltar - Pon 21 Cze, 2010

230. Chciałbym u nas kiedyś zobaczyć naraz tyle F-16 ;)
dr11 - Wto 22 Cze, 2010

Tworas, żeby z tego jakiejś afery nie było :mrgreen:

lupo57, przypadkiem była obok, bo przy 400 2.8 nie stała, a to chyba "cięższy" kaliber ;)

goltar, miałem przeczucie, że ktoś ze spotterów zainteresuje się Grippenami ;)

komor - Pią 25 Cze, 2010

Po tych wszystkich szwedzkich księżniczkach coś bardziej przyziemnego i swojskiego.

240.


241.


242.


243.


244.


245.


246.


247.

Rafiii - Pią 25 Cze, 2010

komor
242 kadrowanie w pionie byłoby lepsze
244 super
246 bardzo fajne

bhpchmiel - Pią 25 Cze, 2010

komor, jak dla mnie to 243
moronica - Pią 25 Cze, 2010

243 super uchwycone, reszta rowniez bardzo udana
Tomasz_ - Pią 25 Cze, 2010

komor,
Zgadzam sie 243 jest wymowne :-)
Tylko moim zdaniem cala seria trochę przebarwiona, z drugiej strony to przebarwienie podkreśla nastrój.
Pozdrowienia
Tomek

d.prowadzisz - Pią 25 Cze, 2010

quake222 napisał/a:
Może zaniże poziom, jako że działo się to koło mojego domu poszedłem szybko pstryknąłem 3 fotki i chcieli mnie bić ; ) więc musiałem opuścić niebezpieczne miejsce...
[url=http://images46.foto...med.jpg]Obrazek[/URL] f-3,5 iso 1600 1/13 s

[url=http://images37.foto...med.jpg]Obrazek[/URL] f-3,5 iso 3200 1/8 s
Wszyscy maaaarudza ze przy tej alfie używalne iso konczy sie na MAKS 800, jak widac na 3200 nie ma tragedi jaka pisza. :)

[url=http://images35.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]
f 3,5 iso 3200 1/15

[url=http://images40.foto...med.jpg]Obrazek[/URL] tak jak powyżej... Już szli po mnie.

Chciałem to wysłać do gazety lubuskiej może wiedzieli by coś na ten temat, ale na stronie za żadne skarby nie mogłem znaleźć adresu takżę więc z moich śmiesznych planów lipa. :)
Bardziej byłem przejęty że widze coś takiego pierwszy raz w zyciu, fotki sa jakie sa :)


To bardzo dobre zdjęcia, przynajmniej coś się na nich dzieje. Dobry kadr z rozmytym strażakiem podkreśla dynamikę sytuacji. Ostatni też mi się bardzo podoba. Nie umieszczaj tylko obok nich parametrów ekspozycji, bo to trąci przedszkolnym sprzętofilowaniem i..

quake222 napisał/a:
panowie i co sadzicie o iso 3200 w a350 ?


o to też nie pytaj, bo jest ok, choćby i było dwa razy większe ;)

pozdrawiam :)

edmun - Sob 26 Cze, 2010

Komor reklamę Sony Alphy dostałeś do zrobienia ? :D :D :D ;)
Rafiii - Sob 26 Cze, 2010

Uczestnicy zlotu militarnego w Darłowie
240
http://images50.fotosik.p...11f29df6f5e.jpg

degol - Pon 28 Cze, 2010

komor, mi bardzo 246
skasowany - Sro 07 Lip, 2010

Odświeżam ;) Nie traktuję poniższych zdjęć jak reportażu, ale i tak chyba tutaj najbardziej pasują. Ot kilka fotek z czasów tegorocznych wysokich poziomów wód królowej polskich rzek. W Stolicy oczywiście ;)

248.


249.


250.


251.


252.


253.


254.


255.


256.


257.


258.


259.


260.


261.


262.

dr11 - Sro 07 Lip, 2010

Ruslan, 250 i 262 dla mnie naj, jeśli chodzi o pojedyncze. Cała seria dobra, może brakuje mi jeszcze jakiegoś szerokiego w stylu 255 :)
skasowany - Sro 07 Lip, 2010

dr11, dzięki! ;) Rzeczywiście szerokich kadrów jakoś poskąpiłem... :neutral:

Jeszcze cztery zdjęcia zrobione w okresie 'przed' i wyborczym ;)

Prześmiewczy tytuł mini-cyklu: 'Wieś lubelska - główne atrybuty!' :P

263.


264.


265.


266.


Na 264. walnięcie lampą błyskową 'na wprost' zamierzone. Po prostu dopełnienie tandety i kiczu również w wykonaniu samego zdjęcia... ;)

dr11 - Sro 07 Lip, 2010

Ruslan, wypas zestaw z delikatną nutką kpinki ;)
skasowany - Sro 07 Lip, 2010

dr11, jak powiadają Rosjanie: 'I smieszno i straszno!' ;)
bbeeaa - Sro 07 Lip, 2010

Rusłan, przemyślane i wymowne ujęcia.
zug - Sro 07 Lip, 2010

Ruslan, dobrze poprzebierałeś te z powodzi ;) :)
a co do 266 masz jakieś koncertowe ? :mrgreen:

skasowany - Sro 07 Lip, 2010

Dzięki za komentarze! ;) Zug, przykro mi, z gali disco polo zdjęć nie będzie... :( :P
Ale mogą być z innego koncertu, tylko trzeba coś napisać pod moim postem w 'Imprezach' ;)

Usjwo - Wto 10 Sie, 2010

Krotki reportaz z wiezy widokowej

267. Ide sobie ogladajac panorame Macau...


268. ... az tu nagle znak...


269. ... no i faktycznie :mrgreen:

degol - Wto 10 Sie, 2010

Usjwo, a może masz tam jeszcze skoczka bez "drutu" ...? - Podróż za jedną panoramą Macau - "2010" ?

Usjwo 269 wygląda jakby skoczek zaczepił liną o naciąg, czy ja to tam zwał ?

Usjwo - Wto 10 Sie, 2010

degol napisał/a:
Usjwo, a może masz tam jeszcze skoczka bez "drutu" ...?

Tacy tez pewnie sa, ale nad ranem jak wyjda splukani z kasyn.

degol napisał/a:
- Podróż za jedną panoramą Macau - "2010" ?

To byl wypad weekendowy :mrgreen: , nawet nie bylo czasu rozstawic statywu.

degol napisał/a:
269 wygląda jakby skoczek zaczepił liną o naciąg, czy ja to tam zwał ?


Ten "naciag" byl zaczepiona na stale do skoczka i spadal razem z nim, chyba jakas asekuracja. Skok byl z 233m i powiem ze gosciu lecial dosc dlugo, az mi sie andrenalina podniosla :mrgreen:

dr11 - Wto 10 Sie, 2010

Usjwo, fajna seria :) Ja to bym musiał chyba wziąć opcję z dwoma pampersami i szybką zmianą w najniższym punkcie, zanim lina wystrzela w górę ;)
Strzała - Wto 10 Sie, 2010

Nie tylko Ty :)
Ja bym nawet na to nie wszedł ;)

degol - Wto 10 Sie, 2010

Usjwo, w dużej części mojej poprzedniej wypowiedzi odniosłem się do twojego podpisu ;)

Skoczek może chciał ciutkę oszukać, by zobaczyć czy los po skoku się odmienia ?

cybertoman - Wto 10 Sie, 2010

degol, cudzy podpisy komentujesz a we wlasnym masz blad... Poprawnie jest "atrakcyjne".
degol - Wto 10 Sie, 2010

cybertoman, rozchodzi się o działkę nie o działki, i proszę nie mylić z handlarzem ... :D
kufel - Wto 10 Sie, 2010

Usjwo napisał/a:
Skok byl z 233m i powiem ze gosciu leciał dosc dlugo, az mi sie adrenalina podniosla :mrgreen:
233m?? :shock: no to temu to dopiero sie musiała adrenalina podnieść...

dr11 napisał/a:
Ja to bym musiał chyba wziąć opcję z dwoma pampersami i szybką zmianą w najniższym punkcie, zanim lina wystrzela w górę ;)


ten chyba nie zdążył zmienić ;)
http://4.bp.blogspot.com/...t_tiltricks.jpg

:mrgreen:

Sunders - Wto 10 Sie, 2010

Usjwo napisał/a:
Ten "naciag" byl zaczepiona na stale do skoczka i spadal razem z nim, chyba jakas asekuracja. Skok byl z 233m i powiem ze gosciu lecial dosc dlugo

Usjwo, a czy widziałeś jak się "wypinał" z uprzęży?
kufel napisał/a:
dr11 napisał/a:
Ja to bym musiał chyba wziąć opcję z dwoma pampersami i szybką zmianą w najniższym punkcie, zanim lina wystrzela w górę


ten chyba nie zdążył zmienić
http://4.bp.blogspot.com/...t_tiltricks.jpg

Nie, raczej po zmianie kierunku przemieszczania się nawet pampersy przestają się sprawdzać :razz:

kufel - Wto 10 Sie, 2010

Sunders napisał/a:
dr11 napisał/a:
Ja to bym musiał chyba wziąć opcję z dwoma pampersami i szybką zmianą w najniższym punkcie, zanim lina wystrzela w górę


ten chyba nie zdążył zmienić
http://4.bp.blogspot.com/...t_tiltricks.jpg

Nie, raczej po zmianie kierunku przemieszczania się nawet pampersy przestają się sprawdzać :razz:
:smile:
cybertoman - Sro 11 Sie, 2010

degol napisał/a:
cybertoman, rozchodzi się o działkę nie o działki,
O sorry, myslalem, ze o atrakcyjne dzialka...
Usjwo - Sro 11 Sie, 2010

degol napisał/a:
Usjwo, w dużej części mojej poprzedniej wypowiedzi odniosłem się do twojego podpisu ;)


...to blysnalem bystroscia :oops:

[ Dodano: Sro 11 Sie, 2010 12:20 ]
Sunders napisał/a:

Usjwo, a czy widziałeś jak się "wypinał" z uprzęży?


Niedokladnie, najdluzsze co mam to 200mm, ale zdazylbym zmienic zaczym dolecial do konca :mrgreen:

degol - Nie 14 Lis, 2010

OK odświeżę wątek, w sumie dałem prace do działu WMF, ale tu daję jeden kadr i link do reszty !

Reportaż z Marszu Płonących Pochodni 10-11-2010r.






270

skasowany - Nie 14 Lis, 2010

degol, w materiale naprawdę jest potencjał! Jeśli chodzi o uwagi, to głównie to co już pisał Kozi! ;)

Ode mnie trochę kadrów z małego off-roadu. Niestety nie mam zdjęć wprowadzających i kończących temat, więc traktujcie to jak wypracowanie bez wstępu i zakończenia... :P Taki wykastrowany reportażyk... :P

271.


272.


273.


274.


275.


276.


277.


278.


279.


280.


281.


282.


283.

hajhet - Nie 14 Lis, 2010

Inscenizacja "Głogów w czasach okupacji"

284. "Ein Problem"


285. "Alles klar"


286. Советский чумы


287. Wehrmacht!


288. Prześladowania ludności cywilnej


289. AK w AKcji


290. Wyzwalanie ratusza


291. "Zbieramy, co zostało"


292. Zbierania c.d


To tyle :)

Sajgon - Pon 15 Lis, 2010

Ruslan, fajne foty :)
Na 274 szkoda, ze nie ma trochę więcej góry ale i tak mi się podoba.

dr11 - Sob 27 Lis, 2010
Temat postu: Fotomässan 2010, Stockholm
W dniu wczorajszym w Sztokholmie rozpoczęły się targi fotograficzne Fotomässan. Targi potrwają do jutra. Miałem okazję pozwiedzać je dzisiaj, więc zapraszam na krótką relację :)

Targi odbywają się w centrum targowym Stockholmässan. Parę kadrów tytułem wstępu.

293. Wejście do hali targowej.


294. Hall główny.


295. Ochrona ;)


Jak to na targach bywa, jest dużo sprzętu i ludzi :)

296. Odbywają się prezentacje, warsztaty, pokazy zdjęć.


Hala wystawowa jest obszerna. Orgaizatorzy podali, że łącznie znajduje się 108 stanowisk firm, organizacji i zrzeszeń.


Canon.
Jako, żem kanoniarz, sporo czasu spędziłem na stanowiskach tej firmy. Prezentowano aparaty, obiektywy, kamery, drukarki. Wykonywano usługi czyszczenia i diagnostyki sprzętu.
Jeśli chodzi o aparaty, to znalazł się duży asortyment kompaktów i chyba cały lustrzanek. Nie zabrakło oczywiście nowości.
Ilość obiektywów mogła lekko zawrócić w głowie. Prezentowano zarówno starsze, jak i nowe modele np. stałki EF, TS-E, zoomy EF-S, eLki: 200L 2, supertele: 400 2.8L, 400 2.8L II (niestety nie można było podpiąć), 500 4L, 600 4L, 800 5.6L, 70-300L, konwertery z serii III, itd. Ogólnie dziesiątki egzemplarzy :)
Poza tym kamery dawały obraz, drukarki drukowały, zaplecze techniczne odsyfiało graty kompresorkiem :P
Nie będę się za bardzo rozpisywał, po prostu niczego nie zabrakło :) Parę pstryków:

297.


298.


299.


300. Strzelnica. 400L, 500L, 600L, 800L.


301. Nowa 400L. Zaskoczyła mnie mała waga - 3,8kg! (w specyfikacji optycznych jest błąd :P ).


Dużą popularnością cieszyły się akcesoria do filmowania.

302.


303.


Kamerkami można było poćwiczyć na makiecie kolejki ;)

304.


Centrum druku.

305.



Nikon.
Nie za bardzo się znam na Nikonie :P Powiem krótko, sprzętu od groma. Tyle co Canona minus drukarki :) Były supertele, były D3, D3X, D7000, D3100... Były seminaria z widownią, gadżety, gadatliwa obsługa. Jednym słowem na żółty medal ;)

306. D7000 gotowy do kręcioła.


307. Artyleria.


308.


309. Śliczna 400 :)



Pentax.
Przyciągnął mnie king size'm ;) Nie kryłem zdumienia jakie 645D jest lekkie. Na tyle, że wraz z obiektywem 55 2.8 zrobiłem sobie emo-fotkę :D 645D pojawi się już w przyszłym roku w sklepach.
Do lustrzanek z mniejszym sensorem przygotowano stół suto zastawiony obiektywami :)

310.


311.


312.


313.



Inni producenci.
Było Sony, Samsung, Casio, Panasonic, Ricoh. Nie sposób wszystkich opisać :P Były także bardziej egzotyczne w naszym kraju firmy :)

314. Leica i jej bardzo wartościowa gablota.


315. Nowy - stary. Będzie w nowym roku w sklepach.


316. Budzi respekt.


317. Może spowodować moczenie nocne ;)


318. Tu i respekt i moczenie :D



Zeiss.
Wiadomo co robi i wiadomo jak robi. Zdjęcia z 21 2.8 zadziwiły mnie jakością obrazu już od pełnej dziury. Ale oprócz niemieckiej precyzji wytwarzania można było poznać niemiecką precyzję destrukcji ;)

319. Lornetki.


320. 1/2*(18 3.5) :)



Samsung.
Bezlusterkowce i kompakty. Wszystko macalne. Pobawiłem się jedynie NX100 przez chwilę. Ciekawe rozwiązanie z tym przyciskiem funkcyjnym na obiektywie.

321.



Sprzęt wejście-wyjście, czyli monitory i tablety.
Obecne były firmy Nec, Eizo i Wacom. Eizo i Nec urzekały jakością obrazu, Wacom czułością na dotyk :)

322.



Światło.
Bogata oferta oświetlenia i modyfikatorów. Ilość akcesoriów wywoływujących błysk w oku może spowodować przebłyski geniuszu ;)

Elinchrom, tak tylko dla przykładu.

323.


324.



Statywy.
Było na czym się oprzeć. Velbon, Vanguard, Manfrotto, Benro, Gitzo...

325. Bardzo fajne Benro C-258M8. Stabilne jak skała za niewielką jak na karbon cenę.


326. Kieszonkowy Gitzo GT15410T. Prezentuje się ślicznie :)



Wystawy fotografii.
1/4 hali zajmowały wystawy zdjęć. Część z tych prezentacji można było kupić w formie albumowej. Sam się skusiłem na świetny album 1x: http://1x.com/photobook/ Włos się jeży oglądając większość z tych fotografii.

327. Najlepsze z WPF.


328. Wariacje erotyczne ;)


329. I inne...


330. ...dziwadła :)



Mam nadzieję, że nie zanudziłem zanadto, starałem się wybrać coś z sensem spośród tego, co dziś obskoczyłem. Wszelkie uwagi mile widziane, dziękuję za uwagę :)

Pozdrawiam,
Darek.

hijax_pl - Sob 27 Lis, 2010

Darek, świetny reportaż! Już żałuję, że mnie tam nie ma :(
bhpchmiel - Sob 27 Lis, 2010

dr11, fajna relacja! Ach... te armaty Canona :sad: :zalamany:
degol - Sob 27 Lis, 2010

dr11, masz może zdjątko lepiej, dokładniej przedstawiające zdjęcie na które zerkają panie na 327 ?!
Imperial - Sob 27 Lis, 2010

dr11 fajne!
321. imho. najlepsze
ja niestety na photokina mialem tylko kompatka i pelno stressu

dr11 - Nie 28 Lis, 2010

degol, nie robiłem zdjęć zdjęciom ;)
Aczkolwiek seria była masakryczna :|

Dla chętnych sample:

600L f/4:
http://img193.imageshack....3/img2501xz.jpg
http://img694.imageshack....73/img25070.jpg

800L f/5.6
http://img607.imageshack....50/img2511c.jpg
http://img16.imageshack.u...2/img2514l0.jpg

Zeiss 21 f/2.8 @ 2.8
http://img13.imageshack.us/img13/1328/img2489w.jpg

degol - Nie 28 Lis, 2010

dr11, na 327 b.zainteresował mnie kadr pionowy, na którym to skupiły Panie uwagę ...
dr11 - Nie 28 Lis, 2010

degol, ale o co chodzi? :P

Jeszcze 200L f/2 @ f/2, lekki cropik :)
http://img151.imageshack....18/img2433j.jpg

Polecam zajrzeć w Exif na czasy w tych zdjęciach tele :D

[ Dodano: Nie 28 Lis, 2010 10:47 ]
degol, już wiem :) Niestety nie mam zbliżenia i jeszcze nie namierzyłem tego zdjęcia na necie.

skasowany - Nie 28 Lis, 2010

Reportaż git, dawaj dalej ;)
kozidron - Nie 28 Lis, 2010

no doktorku 1/60s na 800mm to jest wyczyn nawet ze stabilizacją, to było z ręki czy podpierałeś się czymś ... ?
zug - Nie 28 Lis, 2010

kozidron napisał/a:
no doktorku 1/60s na 800mm to jest wyczyn nawet ze stabilizacją, to było z ręki czy podpierałeś się czymś ... ?


kozi na 300. pokazana jest "strzelnica" ;)

Sajgon - Nie 28 Lis, 2010

degol, Odnośnie 327 - Khalil Hamra

np. http://nppa.org/news_and_...10/04/capa.html

kozidron - Nie 28 Lis, 2010

zug napisał/a:
kozi na 300. pokazana jest "strzelnica" ;)


zug, widziałem ją - tylko miałem nadzieję, że skoro doktorek napisał, żeby zajrzeć do exifów to robił z ręki, bo ze statywu to żaden wyczyn

dr11 - Nie 28 Lis, 2010

Sajgon, wielkie dzięki za informacje!

kozidron, nie były to statywy tylko podpórki - rurki przykręcone do stolika, które jednak trochę pracowały. Bez stabilizacji obraz w wizjerze nieźle fruwał i nie dało się nie poruszyć :)

Jako bonus do relacji dwie panoramki. Po kliknięciu otwierają się większe.

331.


332.


Przepraszam za 4x tego samego pana na 331 ;)

degol - Nie 28 Lis, 2010

Sajgon napisał/a:
degol, Odnośnie 327 - Khalil Hamra

np. http://nppa.org/news_and_...10/04/capa.html


Sajgon Wielkie dzięki ! Kadr wstrząsający ! :sad:

mnich - Sro 29 Gru, 2010

Czas odświeżyć ( odśnieżyć?) wątek reportażu. ;)

333
29-12-2010



334



335

Czasami trzeba się przykleić do ściany



336


Usjwo - Sro 29 Gru, 2010

Sie mnie ostatnie podoba (bez komina byloby super), no i pierwsze tez troche
masza - Sro 29 Gru, 2010

mnich, fajna seria.
333 ujmujące, ludzkie. A na 335 widać, że z zimą żartów nie ma. Zasypało nas, oj, zasypało...

mnich - Czw 30 Gru, 2010

Dzięki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group