forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIE IMPREZ 2010

goltar - Pią 01 Sty, 2010
Temat postu: FOTOGRAFIE IMPREZ 2010
FOTOGRAFIE IMPREZ 2010
Koncerty, przedstawienia, uliczne teatry... czyli wszystkie spędy pomijając sport.

jaad75 - Pią 08 Sty, 2010

Dobra, to ja może zacznę tegoroczną edycję - takie mi się dzisiaj na dysku znalazło...

1.

icegrub - Pią 15 Sty, 2010

To może ja też coś dodam w Nowym roku
Z wczorajszego koncertu "Marita Albán Juárez"
2.
A także "Gabriel Fleszar z zespołem" dla WOŚP
3.

katharsis - Sro 20 Sty, 2010

jaad, jakoś to nie do końca mi podchodzi; masakryczne światło i trupia skóra, kadr też jakoś nie... Masz lepsze.

icegrub, paszcza mi się cieszy jak patrzę na te foty: są śliczne i plastyczne, a do tego robione 135L na ff. Sama mam ten obiektyw od 3 dni i jeszcze nie miałam okazji wykorzystać go w akcji, a nie mogę się doczekać kiedy to nastąpi. Ale już w pierwszych wprawek widzę, że to miodne szkło - Twoje foty tylko utwierdzają mnie w przeświadczeniu, że dobrze zainwestowałam :D

A na koniec coś ode mnie w nowym wątku. Spektakl zrealizowany przez Fundację Młyn, wyk. Agata Fijewska, Piąta rano.

4.

5.

6.

7.

SlawGaw - Czw 21 Sty, 2010

Witam w nowym roku.
8. A700 + 16-105


Macie jakiś pomysł na tytuł?
Mi przychodzą do głowy:
"Trema"
"Godzina przed"
"Dla jednego widza"

skasowany - Czw 21 Sty, 2010

SlawGaw, - 'Zabrania się pluć na mikrofon, świeżo wycierany!' :P
katharsis, - czy uważasz, że zaprezentowane przez Ciebie zdjęcia są ciekawsze od zdjęcia jaada?

icegrub - Czw 21 Sty, 2010

No to jeszcze z dwie sztuki z koncertu Jazz.
Jan "Ptaszyn" Wróblewski
9.
10.
Oczywiście wszystkie fotki na f2 ISO 1000 i więcej.

katharsis - Czw 21 Sty, 2010

Ruslan napisał/a:
katharsis, - czy uważasz, że zaprezentowane przez Ciebie zdjęcia są ciekawsze od zdjęcia jaada?


Nie mnie to oceniać, trudno o obiektywizm jeśli chodzi o własne prace. Rozumiem, że Ty uważasz, że nie są. Jakiekolwiek jednak nie byłyby moje prace, zdjęcie jaada nie do końca mieści się w kanonie wyznawanej przeze mnie estetyki. Musi?
A już poza wszystkim - nie umieszczam swoich prac po to, żeby zbierać pochwały, tylko obiektywne komentarze.

SlawGaw - świetnie pokazane.

garreth - Czw 21 Sty, 2010

SlawGaw, tytuł oczywisty!
"Próba mikrofonu" :grin:
troszku krzywo, ale fajny pomysł :)
icegrub, 9 bardzo na tak ;)
10 - nie lubię tryptyków

skasowany - Czw 21 Sty, 2010

katharsis napisał/a:
Rozumiem, że Ty uważasz, że nie są.

Dokładnie tak :wink:
katharsis napisał/a:
Musi?

Oczywiście, że nie, tylko nie wiem skąd to pytanie... ;)
katharsis napisał/a:
nie umieszczam swoich prac po to, żeby zbierać pochwały

Bardzo zdrowe podejście ;)

katharsis - Czw 21 Sty, 2010

Ruslan napisał/a:
Dokładnie tak :wink:

Mówi się trudno. A jeśli dałbyś się namówić na jakiś obszerniejszy komentarz, byłabym dźwięczna :)

Ruslan napisał/a:
Oczywiście, że nie, tylko nie wiem skąd to pytanie... ;)

Z traumatycznych doświadczeń z przeszłości, a precyzyjniej rzecz ujmując - z ongisiejszej bytności na babskich forach, gdzie miód mieszał się z jadem wywołując dość hmmm... intensywne reakcje kiedy ktoś śmiał się odezwać "nie po linii". Przez moment pomyślałam, że tu jest tak samo :razz:

garreth - Czw 21 Sty, 2010

katharsis napisał/a:
z ongisiejszej bytności na babskich forach, gdzie miód mieszał się z jadem wywołując dość hmmm... intensywne reakcje kiedy ktoś śmiał się odezwać "nie po linii"

"Przyjaźń pomiędzy kobietami jest niczym więcej jak paktem o nieagresji" - Henry Millon de Montherlant

nie mogłem się powstrzymać :razz:

katharsis napisał/a:
Przez moment pomyślałam, że tu jest tak samo :razz:

nie, tu jest o wiele weselej ;)

SlawGaw - Czw 21 Sty, 2010

garreth napisał/a:
"Próba mikrofonu"

Fajnie. Podoba mi się.

katharsis - Czw 21 Sty, 2010

garreth napisał/a:
nie, tu jest o wiele weselej ;)


nie strasz... :twisted:

skasowany - Pią 22 Sty, 2010

katharsis napisał/a:
jeśli dałbyś się namówić na jakiś obszerniejszy komentarz, byłabym dźwięczna :)

Ale ja się nie znam i mogę skomentować jedynie podobnie do Ciebie:
Twoja seria 'nie do końca mieści się w kanonie wyznawanej przeze mnie estetyki' :wink:

icegrub - Pią 22 Sty, 2010

To jeszcze ze dwa dla tych którzy planują 135L, a jeszcze nie kupili.
Ze spektaklu "Pieśń o Bogu Ukrytym"
11.
12.

SlawGaw - Pią 22 Sty, 2010

icegrub, zdjęcia fajne, ale nasuwa mi się pytanie czy masz jeszcze jakiś inny obiektyw niż 135L? :mrgreen:
icegrub - Pią 22 Sty, 2010

Kilka tyg temu sprzedałem swój cały poprzedni sprzęt, zastanawiałem się czy zostawić sobie 70-200 f4 i dokupić 85 f1.8, czy sprzedać wszystko wraz z aparatem kupić starą ale jak dla mnie nową, celną, ostrą, ciężką, lepsza 1dynkę i poczciwy jeden obiektyw jak na razie tylko jeden! W planach 35mm, jak będzie mnie stać na f1.4 to na pewno będzie to następny obiektyw który trzeba mieć. SlawGaw,a ty jakie masz obiektywy?
jaad75 - Pią 22 Sty, 2010

icegrub, dobre, klasyczne kadry, ale mało ekspresji jak dla mnie...
katharsis, u Ciebie z kolei ekspresja jest, natomiast kadry są kiepskie. Tylko nie myśl, że to jakiś odwet... :smile:
BTW...
katharsis napisał/a:
jaad, jakoś to nie do końca mi podchodzi; masakryczne światło i trupia skóra, kadr też jakoś nie... Masz lepsze.
Jeśli można, to chętnie dowiem się dlaczego uważasz, że światło jest "masakryczne"?
SlawGaw, świetne, szkoda, że nie kadrowałeś staranniej tła.

[ Dodano: Pią 22 Sty, 2010 13:50 ]
icegrub, 11 i 12 nie leżą mi kadrowo - strasznie statyczne te zdjęcia...

SlawGaw - Pią 22 Sty, 2010

icegrub, moje pytanie było przewrotne i miało sugerować abyś pokazał jakieś zdjęcia z innej ogniskowej.
Moje szkła? Hm, mam ich sporo, ale z różnych bajek i czasów, od M42, przez manuale na Nikona, po stare AF Minoltowskie, a na tego typu imprezy zabieram Tamrona 17-50 2,8, stare Minolty AF 50 1,4 oraz 80-200 2,8, jeśli jest w planach użycie lampy błyskowej to także Sony 16-105. Gdyby mi płacono za takie zdjęcia to pierwszym szkłem które bym dokupił byłby CZ 135 1,8.

jaad75 napisał/a:
szkoda, że nie kadrowałeś staranniej tła

Masz jakieś sugestie, jak byłoby lepiej?
To nie jest jedyne ujęcie jakie zrobiłem, ale to pierwsze, tamtych na razie nie pokażę, bo może jakieś trafi na konkurs lub wystawę, a może nigdzie.

icegrub - Nie 24 Sty, 2010

SlawGaw Gratuluję dorobku różnorodnego sprzętu. W moim przypadku było trochę inaczej wszystkie obiektywy i korpusy zawsze były to tylko ze znaczkiem przyszedł czas na zmianę i sprzedałem wszystko co miałem, kosztem jednego dobrego obiektywu oczywiście w miarę możliwości sukcesywnie będę uzupełniał szklarnię. Jeśli chodzi o wspomnianego przez Ciebie CZ 135 f1.8 Jest to naprawdę wspaniały obiektyw ale nie mój system, a także zakres finansowy.
SlawGaw - Nie 24 Sty, 2010

icegrub, ja także używam sprzętu Canona, znaczek Canon mam na deklu. Więcej o tym tu:
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=6344

icegrub - Pią 05 Lut, 2010

A teraz dla wszystkich którzy lubią Panią Irenę Jarocką Kobieta ma prawie 64 lata!!!
13.
14.
15.
16.

katharsis - Pią 05 Lut, 2010

zdjęcia 15 i 16 się podobają - kadr, moment, kompozycja. W 14 trochę przeszkadza centralny kadr, mnie przynajmniej. Natomiast 13 - masakra. Nie od strony technicznej - to - jak zwykle u Ciebie - nie budzi zastrzeżeń, ale patrzenie na tą do bólu ponaciąganą twarz z nienaturalnie uformowanymi powiekami - to boli. Nie watpię, że to rzadkie u 64-latek w naszej szerokości geograficznej, ale w wypadku pani Jarockiej ostrość i rysunek 135l nie jest zaletą, wręcz przeciwnie :roll:
icegrub - Pią 05 Lut, 2010

katharsis Czasu nie jesteś w stanie zatrzymać, a chwile uchwyconą w aparacie tak. Nie zwracaj uwagi na twarz, tylko na serce miałem możliwość chwilę porozmawiać z artystką i nawet złapać za ramię, bardzo ciepła i szczera Kobieta.
skasowany - Pią 05 Lut, 2010

icegrub napisał/a:
Kobieta ma prawie 64 lata!!!

To już chyba nic nadzwyczajnego w naszych czasach...
Podzielam zdanie katharsis :wink:
My raczej nie mieliśmy okazji złapać jej za ramię i dlatego nie wiemy jakie ma serce ;) Widzimy fotografię ;)

SlawGaw - Pią 05 Lut, 2010

icegrub, katharsis chyba chodzi o to że zdjęcie 13, jest zbyt wyostrzone, co nie jest korzystnie dla zdjęcia i pani Jarockiej.
mac.serafin - Nie 07 Lut, 2010

To ja dodam trochę z bielskiej zadymki jazzowej.
17.

18.

19.

20.

Więcej na:
http://mserafin.wordpress.com/

SlawGaw - Czw 11 Lut, 2010

Z pewnego wernisażu.
A700 Minolta 50 1,4 3200 1/40 f/2

21.

oranżewski - Czw 11 Lut, 2010

he. mocne :mrgreen: .
p.s. rozpraszają ceny na środku, ale nie ma co narzekać. moment, pomysł i wykonanie dobre.

skasowany - Pon 15 Lut, 2010

Z wczoraj... Małe, bo to moje pierwsze z takich akcji, więc się mocno wstydzę... :razz: :wink:
22.


23.


24.


25.


26.


27.


28.


29.


30.


31.


32.


33.


Walcie śmiało! ;)

ophiuchus - Pon 15 Lut, 2010

Ruslan, chyba pokłony :D dla mnie rewelacja. Jakie ISO miałeś w użyciu?
skasowany - Pon 15 Lut, 2010

ophiuchus, dzięki! :) No to będzie więcej (oczywiście z innych koncertów) ;) Większość na 1600, 2000. Ale są też na 640. Jeżeli interesuje Cię jakieś konkretne, to powiedz, sprawdzę dokładnie ;) Następnym razem wrzucę z exifem. Żadne nie było odszumiane...
rafax - Pon 15 Lut, 2010

to ja spróbuję... karnawałowo:
34.

35.

36.

37.

38.

39.

40.

ophiuchus - Pon 15 Lut, 2010

rafax, ostatnie daje radę (i to bardzo) ;) ale to takie tylko moje zdanie :P
skasowany - Sro 17 Lut, 2010

rafax, imo zdecydowanie 40 najlepsza ;)

Z wczoraj. Koncert Iana Browna. Gość trochę fałszował, ale generalnie pozamiatał ostro! Warto było...
Zdjęcia to trochę reportażyk, trochę relacja i zwykłe foto koncertowe. Mam nadzieję, że chociaż część się spodoba. Tym razem exif zachowany.

© Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na początek sala i support:
41. Przed koncertem...


42. Support I. Nie powaliło...


43. Support II.


44. Przerwa na poprawienie kabli przed występem gwiazdy...


45. Wparował!


46.


47.


48.


49.


50. Scena I


51.


52. Scena II


53.


54.


55.


I sala już przy rozgrzanym tłumie...

56.


57.


58.


Na tym poprzestanę :P Żadne zdjęcie nie odszumiane... Uwagi, wskazówki mile widziane ;)

Misek - Sro 17 Lut, 2010

Ruslan jakie iso masz na 23? Ale te Nikony szumią :lol:
skasowany - Sro 17 Lut, 2010

Misek, a no szumią ;)
Iso 2000, ale 24 i 25 też 2000 ;) Jak widać szumią i jeszcze niekonsekwentnie ;)

ophiuchus - Sro 17 Lut, 2010

Ruslan, cieszę oczy :D Uszy nacieszyłem słuchając w radiu paru kawałków. Widać, że przykułeś uwagę swoim obiektywem. Podoba mie się ;)
skasowany - Czw 18 Lut, 2010

ophiuchus, dzięki ;) Jesteś niezawodny! ;)
Sunders - Czw 18 Lut, 2010

ophiuchus napisał/a:
Widać, że przykułeś uwagę swoim obiektywem. Podoba mie się

Ruslan, jakiego obiektywu używałeś?

skasowany - Czw 18 Lut, 2010

Sunders, w większości 70-200/2.8 i czasami z samej fosy 50/1.8. Te szerokie kąty z góry to kitowy 18-70/3.5-4.5 ;)
icegrub - Czw 18 Lut, 2010
Temat postu: Z Jazzowego koncertu "Henryka Miśkiewicza"
Klika fotografii z wczorajszego koncertu Jazzowego.
42.
43.
44.
45.

Sunders - Czw 18 Lut, 2010

icegrub, twoje fotografie się mi nie otwierają :sad:
skasowany - Czw 25 Lut, 2010

Kolejna wielka seria ;) Legenda Tony Allen i wsparcie, ostatni weekend, klub Palladium, Warszawa w której właśnie rozpoczęła się akcja nawożenia wszystkich trawników i chodników... :razz: :wink:

46.


47.


48.


49.


50.


51.


52.


53.


54.


55.


56.


57.


58.


59.


60.


61.


62.


63.


64.


65.


66.


Bardzo mile widziane wszelkie uwagi, sugestie, krytyka... ;)

komor - Czw 25 Lut, 2010

Ruslan, wszystkie Twoje fotki z tej i poprzedniej strony wyświetlają się u mnie mniej-więcej tak:


Jesienny - Czw 25 Lut, 2010

Przemiła seria. Na ostatnim obciałbym gittarro. (zamazał raczej ;) )
komor - Czw 25 Lut, 2010

Jesienny, czyli u Ciebie wyświetla się normalnie? Czyli coś w moim matrixie… :???:
kasiakaaz - Czw 25 Lut, 2010

komor, u mnie też OK.
skasowany - Czw 25 Lut, 2010

komor, skoro przy moim nędznym połączeniu wyświetlają się normalnie, to i u Ciebie powinny ;) Spróbuj kilka razy odświeżyć, u mnie to czasami pomaga kiedy na stronie jest sporo zdjęć ;)
A na 46. ta przesympatyczna pani jest ubrana, więc nic nie straciłeś, bo i tak widzisz to co trzeba :P ;)
Jesienny, dzięki ;) Na przyszłość będę uważać na takie odstające gittarro ;)

ALBIN - Czw 25 Lut, 2010

Mi też dobrze się te fotki ogląda, z lekkością. Szczególnie ze zbliżeń. Jedynie czasami niektóre poruszenia odciągają mnie. Jaki czas miałeś na nich.
kasiakaaz - Czw 25 Lut, 2010

Ruslan, fotki fajne, dynamiczne i z kolorystyką oraz WB też Ci nieźle poszło. Będę sie upierać, że ta z Galerii jest najsłabsza. Te podobają mi się wszystkie. A co do 66, mnie ta gitara tu jakoś pasuje i dobrze, że jest w kadrze.
MaciekR42 - Czw 25 Lut, 2010

mnie sie bardzo podobaja,sa takie "plastyczne".Gratuluję :smile:
cybertoman - Czw 25 Lut, 2010

No bez tej gitarro to ten kadr nie mial by sensu, tak jest dobrze moim zdaniem, nawet wiecej by sie przydalo. Dodac choc jedno szerokie ujecie i mamy fajny reportaz.
SlawGaw - Czw 25 Lut, 2010

Ruslan, zdjęcia mi się podobają, czuć na nich swobodę i lekkość ich robienia, mam jednak pytanie czy te zdjęcia pochodzą z LR, czy też czegoś innego opartego na ACR? Na niektórych zdjęciach widzę takie brzydkie łuny dookoła reflektorów, a nie łagodne przejścia między kolorami. Mi się takie rzeczy robią właśnie gdy używam ACRa.
skasowany - Czw 25 Lut, 2010

Dzięki za wszystkie komentarze! ;)
ALBIN, zdecydowana większość między 1/60, a 1/125.
SlawGaw, używam tylko CaptureNX, nie wiem czy jest oparty o ACR, bo nie wiem co to jest, a w googlach nie chce mi się szukać o co chodzi ;) Te łuny nasilają się po zmniejszeniu zdjęcia, przy oryginalnym rozmiarze jest zdecydowanie lepiej ;)

Jesienny - Pią 26 Lut, 2010

ACR - Adobe Camera Raw, czyli nie nie używasz. BTW mi też czasami ACR wywala taką kaszankę i to nawet nie przy lampach. Ale po dołożeniu do niego profili nikona jest OK.
palindrom - Pią 26 Lut, 2010

komor,
wyrzuć Mac'a, kup normalnego peceta z GNU/Linuksem :mrgreen:

cra89 - Nie 28 Lut, 2010

X Od Nowa Jazz Festival Michał Urbaniak

67:


68:


69:


na razie tyle jak znajde czas to wrzuce wiecej :)
Milego ogladania :lol:

skasowany - Nie 28 Lut, 2010

Dzisiaj kilka z przedwczoraj - koncert Paloma Faith, jutro kilka z wczoraj - Kult! ;)
Uwagi mile widziane! ;)
70.


71.


72.


73.


74.


75.


76.


77.


Exif wszędzie zachowany ;)

ophiuchus - Nie 28 Lut, 2010

Już mi się nie wydaje co ma :D
Jesienny - Nie 28 Lut, 2010

Ruslan, Czy mi się tylko zdaje, czy jeszcze w zeszłym roku mówiłeś, że ten temat Cię za bardzo nie kręci? ;) a teraz takie szaleństwa. 74/75 świetne, reszta bardzo dobra.
skasowany - Nie 28 Lut, 2010

Jesienny, tak mówiłem? :roll: No to wtedy tak było ;) Próbuję, próbuję... Najpierw popatrzę na wymiataczy, poczytam i idę próbować swoich sił... Fajnie, że coś się podoba, dzięki ;)
Jesienny - Nie 28 Lut, 2010

Generalnie całkiem zazdroszczę koncertu, dawno nie udało mi się na nic wybrać...
kasiakaaz - Pon 01 Mar, 2010

Ruslan, mnie też się podoba najbardziej 75, a i reszta niezgorsza - nieźle Ci to próbowanie wychodzi :wink: Zazdroszczę i koncertu, i zdjęć.
dr11 - Pon 01 Mar, 2010

Ruslan, fajna balanga ;)

Ode mnie Kucz & Kulka @ Wytwórnia 27.02.2010.

78.


79.


80.


81.


82.


83.


84.


85.


86.


87.

skasowany - Pon 01 Mar, 2010

Jesienny, kasiakaaz, nie ma co czekać i odkładać, tylko się po prostu wybrać ;)
dr11, 79,83,87 imo najciekawsze! Teraz napiszę jak poprzednicy: też zazdroszczę koncertu i na Klukę też bym się wybrał ;)
Kolejna seria ode mnie, tym razem KULT-owo! ;) Zdjęcia z przedwczoraj. Klub Palladium, Warszawa.
88.


89.


90.


91.


92.


93.


94.


95.


96.


97.


98.


99.


100.

Exif zachowany ;)

Jesienny - Pon 01 Mar, 2010

Cytat:
Jesienny, kasiakaaz, nie ma co czekać i odkładać, tylko się po prostu wybrać


To raczej przez to, że w Brzydgoszczy za przeproszeniem G... się dzieje... a na wyjazdy praca nie pozwala póki co..

ophiuchus - Pon 01 Mar, 2010

Rusłan, ożesz w mordę ;) nie było problemów z wniesieniem sprzętu? Ubiegałeś się o akredytację? Wszystkie świetne, naprawdę lubię Twoje foty oglądać.
dr11 - Pon 01 Mar, 2010

Ruslan napisał/a:
Teraz napiszę jak poprzednicy: też zazdroszczę koncertu

Dobra, to może nie zazdrościjmy sobie wzajemnie, bo teraz moja kolej w stosunku do Kultu :) 91 i 94 dla mnie bomba. Myślę, że 91 nawet bez opisu pozwoliłoby większości poprawnie odgadnąć ktotocoto ;)

panmarecq - Pon 01 Mar, 2010

Ruslan najlepsze dla mnie 91 te sylwetki są świetne!
SlawGaw - Pon 01 Mar, 2010

Ruslan, znowu fajne zdjęcia, ale tylko chwalić to mi się nie chce, niech to robią inni, na paru zdjęciach Kazik jest prześwietlony kolorem czerwonym, tworzą się brzydkie plamy bez szczegółów, szczególnie denerwujące na twarzy i rękach. Kolor czerwony na scenie jest trudny do prawidłowego naświetlenia, więc często sam się z tym borykam, radzę sobie z tym obniżając temperaturę barwową albo obniżając nasycenie, jednocześnie podnosząc kontrast i trochę przyciemniając zdjęcia. Pomaga to tylko trochę jednak wrażenie zdjęcia jest już inne. Ta uwaga dotyczy głównie pierwszych dwóch zdjęć.
skasowany - Pon 01 Mar, 2010

Jesienny, ophiuchus, dr11, panmarecq, SlawGaw, dzięki za komentarze ;)
ophiuchus, na koncerty Kultu nie ma najczęściej problemów z wniesieniem sprzętu, akredytacji nie miałem nigdy. Koncerty z których zdjęcia pokazuję są koncertami na których pracuję, dlatego mam praktycznie nieograniczony dostęp do fosy itp. ;)
SlawGaw, masz rację, czerwony jest najgorszy, ale chyba najpopularniejszy ostatnio na scenach ;)

Usjwo - Nie 07 Mar, 2010

Ruslan gdzie Twoje zdjecia :?:
skasowany - Nie 07 Mar, 2010

Usjwo, pewnie amba zżarła ;)
Trochę z wczoraj. LAO CHE ;) Zdjęcia małe, żeby strona szybciej się ładowała. Nie miałem tym razem za dużo czasu na fotografowanie, ale coś tam udało się zrobić. Ubolewam nad brakiem jasnego szerokiego kąta... :cry:

101.


102.


103.


104.


105.


106.


107.


108.


109.


110.


111.


112.


113.


114.


115.

goltar - Nie 07 Mar, 2010

dr11 - 81. to jakość którą lubię, aż sprawdziłem czym robione, no i wyszło 5D + 85 L f/1.2... ten sprzęt daje jednak "magiczne" efekty (w połączeniu z umiejętnościami fotografa oczywiście :) ).
lupo57 - Nie 07 Mar, 2010

Ruslan napisał/a:
Ubolewam nad brakiem jasnego szerokiego kąta... :cry:


Ruslan to kiedy go kupujesz :wink:

dr11 - Pon 08 Mar, 2010

lupo57, no właśnie, 24 lada moment będzie w sklepach ;)
goltar, zgadłeś :) Do szczęścia brakowało mi jeszcze 135/2 :|

skasowany - Pon 08 Mar, 2010

lupo57 napisał/a:
to kiedy go kupujesz :wink:

Sponsorujesz? ;) :P Póki co kasy brak... :(

dr11 napisał/a:
24 lada moment będzie w sklepach

Za wąsko ;) Myślałem o jakimś 14-24 ;) Jeny, ależ on jest fajny...

dr11 - Pon 08 Mar, 2010

Ruslan, z 14mm to uważaj, żebyś grajkom w instrumenty nie wszedł ;)
skasowany - Pon 08 Mar, 2010

dr11, jak już bym miał go w swoich łapach, to instrumentami bym się najmniej przejmował ;) Bawiłem się nim ostatnio w sklepie i spać teraz nie mogę :( ;)

[ Dodano: Pią 12 Mar, 2010 10:46 ]
Z wczorajszego Warsaw TransAtlantic Forum 2010 . Istnieje możliwość - trzeba trenować, a i dowiedzieć się czegoś nowego zawsze można i należy... ;)
Kopiowanie zdjęć w całości lub ich części tylko za zgodą autora.

102.
Od lewej siedzą: prowadzący dyskusję - Piotr Kraśko, TVP; Robert Kosla - Dyrektor Sektora Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Microsoft Central and Eastern European Headquarters (CEE HQ); dr hab. Piotr Balcerowicz - profesor SWPS, wykładowca Wydziału Orientalistycznego UW, Prezes Stowarzyszenia 'Edukacja dla Pokoju'; Gen. dr Franciszek Gągor - Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego; Jacek Najder - Podsekretarz Stanu ds. polityki bezpieczeństwa, MSZ; Marcin Górka - Gazeta Wyborcza:


103. Kosla, Balcerowicz, Gągor, Najder.


104. Balcerowicz, Gągor, Najder.


Odbył się również telemost z Dowództwem Sił Polskich w Afganistanie. Na telebimie - Generał Janusz Bronowicz - dowódca Sił Polskich:
105.


106.


Zostali nam również przedstawieni Jego najważniejsi współpracownicy, w tym jedna kobieta, ekspert (nie zapisałem, cholera, jak się nazywa :( ):
107.

Nie mogę nie dodać, że naprawdę szczera i nie udawana wypowiedź Generała Bronowicza zrobiła na uczestnikach i słuchaczach największe wrażenie! Dobroć i szczerość emanująca od tego człowieka wzruszyła i rozbroiła ludzi! Otrzymał długie i gorące oklaski, mało brakowało, a tłumek by się podniósł z siedzeń i mielibyśmy owacje na stojąco! :grin:

108.
Od lewej siedzą: Gen. dyw. dr inż. Romuald Ratajczak, Rektor-Komendant Akademii Obrony Narodowej; były Prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski; Heather A. Conley, Senior Fellow i Dyrektor Programu Europejskiego, Center for Strategic and International Studies; Dr Janusz Onyszkiewicz, były Minister Obrony Narodowej, były Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego; Eugeniusz Smolar, Centrum Stosunków Międzynarodowych - prowadzący dyskusję:


109. Heather, Onyszkiewicz, Smolar:


110. Heather, Onyszkiewicz, Smolar:


111. Telemost z Waszyngtonem...


[ Dodano: Pon 15 Mar, 2010 12:06 ]
Nie ma co, wstawiam dalej ;) Z weekendu. Koncert 'Strachy na lachy'!:

112.


113.


114.


115.


116.


117.


118.


119.


120.

panmarecq - Pon 15 Mar, 2010

Ruslan dla mnie najlepsze 118 inne też bardzo dobre ale te pozytywnie się wyróżnia.A tak wogóle to ile trwał koncert mam nadzieję że z nowymi piosenkami grają ponad 2 godziny, bo jak byli u mnie przed premierą płyty to jednak trochę za krótko było te 1,5 godziny.
skasowany - Wto 16 Mar, 2010

panmarecq, szału nie było. Były tylko dwa nowe kawałki. To nie Kult, żeby przedłużać dopóki ludzie nie popadają ;) Dzięki za komentarz ;)

Znowu seria. Myslovitz. Ostatni weekend ;)
Zdjęcia są własnością autora. Wszelkie prawa zastrzeżone.

121.


122.


123.


124.


125.


126.


127.


128.


129. Co znaczy słaba praca pod światło ;) :P


130.


131.


132.


133.


134.


135.


;)

Tworas - Wto 16 Mar, 2010

125, 126 szaleństwo! :razz:
na 132 szkoda tych czerwonych przepaleń na twarzy...

Jesienny - Sro 17 Mar, 2010

Widzę, że Myslovitz nadal nie lubi fotografów ;)
Flashalpha - Sro 17 Mar, 2010

Po super serii Ruslana przyszła kolej na moje gnioty tak więc CeBIT 2010
136.

137.

138.

139.

140. Wiem obcięte łokcie ale miałem 50 założoną i jakby odejść dalej to masa ludzi przeszkadzało.

141.

142.

143.

Bym zapomniał proszę o opinie i konstruktywną krytykę.

Usjwo - Czw 18 Mar, 2010

Flashalpha Ja to widze ze wszystkie sa nieostre.
137 i 138 glowny temat gnie w tle.
139 obydwie panie wyszly niekozystnie (powiedzialbym ze nawet bardzo),
141 troche lepiej, ale wymaga troche pracy zeby bylo dobre (i albo to crop albo w malej rozdzielczosci zrobione, albo Twoj progrm skalujacy jest do d...)
143 bardzo niebieskie, ciagnales saturacje?, budynek zasluguje na wyeksponowanie, bo chyba o niego chodzilo
No i jeszcze raz ostrosc, ostrosc, ostrosc...

myslidar - Czw 18 Mar, 2010

Koncert zespołu Plagiat 199 we Wrocławiu

Canon 7D + Canon 70-200 f2.8 IS + Falcon 8mm f3.5 + Canon 50mm f1.8 + ISO 1600-3200

144.


145.


146.


147.



148.


Więcej zdjęć: http://karolczyk.info/201...9-we-wroclawiu/

Flashalpha - Czw 18 Mar, 2010

Usjwo napisał/a:
Flashalpha
141 troche lepiej, ale wymaga troche pracy zeby bylo dobre (i albo to crop albo w malej rozdzielczosci zrobione, albo Twoj progrm skalujacy jest do d...)

Nie crop i nie w małej rozdzielczości. No a na program też nie chciałbym zwalać (Paint Shop ProX2) normalnie zmniejszyłem, może powinienem był wyostrzyć? Z pewnością tak ale jak żeby znowu nie przesadzić?
Usjwo napisał/a:

143 bardzo niebieskie, ciagnales saturacje?, budynek zasluguje na wyeksponowanie, bo chyba o niego chodzilo
No i jeszcze raz ostrosc, ostrosc, ostrosc...

Saturacji nie dotykałem jedynie zmniejszyłem kontrast w Image Data Converter.
A ostrość to z pewnością wina tego że nie wyostrzałem po zmniejszeniu.
Dzięki za komentarz.

Kowalencki - Sob 20 Mar, 2010

To ja pozwolę sobie wrzucić kilka fotek z St.Patrick's Day Parade w Dublinie:)
Zdjęcia raczej "zakulisowe", gdyż dojście do głównej drogi, gdzie parada miała miejsce, liczyło się z cudem...bądż staniem przy niej już od samiutkiego rana;).

149.

150.

151.

152.

153.

154.

Pozdro

skasowany - Sob 20 Mar, 2010

Kowalencki napisał/a:
liczyło się z cudem...

'graniczyło z cudem' ;)

Kowalencki - Sob 20 Mar, 2010

Ruslan, Ty tam lepiej patrz na fotki...hehe;). Przepraszam, jeśli uraziłem... :wink:
skasowany - Sob 20 Mar, 2010

Kowalencki, bez obaw, mnie nie urazisz ani 'tym' ani 'tamtym' ;) O fotkach trochę później ;)
moronica - Nie 21 Mar, 2010

And Also the Trees

155

156

skasowany - Nie 21 Mar, 2010

moronica, 156 bardzo na plus! ;)
cra89 - Czw 25 Mar, 2010

Kilka pstrykow z wczorajszsego FireShow w fosie zamkowej w Toruniu.
Zdjec jest klika fajnych na dysku ale moja 50 w takich warunkach nie grzeszy celnoscia wiec wybrale te ostrzejsze:)

156.


157.


158.


159.


160.


161.


162.

skasowany - Czw 25 Mar, 2010

cra89, imo zdecydowanie 156 najlepsze! Trochę ciaśniej bym jednak kadrował i chyba bardziej w kwadrat. Tancerze są w super pozycji, wspomnianymi zabiegami chciałbym na nich i ich pozę zwrócić uwagę ;)
cra89 - Czw 25 Mar, 2010

Dzieki no to zalecana poprawka w uzyciu:
156-a.


163.

skasowany - Czw 25 Mar, 2010

cra89, teraz 156a ma imo za mało prawej. Ostatecznie zrobiłbym 3:4 i więcej prawej ;) Trzeba jednak zobaczyć to co się wymyśla ;)
jasiekcom - Czw 25 Mar, 2010

cra89, dla mnie 156 po przycince zdecydowanie lepsze i 157 też fajne choć duży chaos w kadrze to fajny klimat wogóle „teatr ognia” to super klimat do fotografii, sam miałem fajna serie ale jak większość zdjęć poszła się… nie powiem co :cry: wraz z zewnętrznym dyskiem oby temu złodziejowi co mi zapitolił ten dysk ręce owrzodziały :evil:
cra89 - Czw 25 Mar, 2010

jak sie podobaja to jeszcze kilka pstrykow :)
a to ze temat "teatru ognia" jest ciakwy to wiem ale ciezko trafic 400d z 50 na F/1,8 w takich warunkach :twisted:

164.


165.


166.


167.


168.


169.

skasowany - Czw 25 Mar, 2010

167. bardzo dobry chwyt! :mrgreen:
Usjwo - Pon 29 Mar, 2010

W szkole wszyscy musza grac na skrzypcach i raz do roku jest uroczysty koncert
170.


171.


172.


173.


174.


175.


176.

dr11 - Pon 29 Mar, 2010

cra89, fajna impreza, jednakże widziałbym dłuższe czasy dla zdjęć, które przedstawiają artystów w ruchu (bo chyba kręcili tymi pochodniami?) :)

Usjwo, 170, 176 dla mnie naj.


Richard Bona @ Wytwórnia 28.03.2010. Super koncert! Niesamowita ilość pozytywnej muzyki, ciepła... Słów brak... :shock:

177.


178.


179.


180.


181.


182.


183.


184.


185.


186.


187.


188.


189.


190.

Tworas - Pon 29 Mar, 2010

dr11, na 190 widać, że basista-wokalista macha do Ciebie! :smile:
zug - Pon 29 Mar, 2010

dr11, doszedłem do 188 i stoję bo go nie widać i nie ruszę się dalej.... :wink:
EDIT: już widać :roll:

cra89 - Pon 29 Mar, 2010

dr11 fajna seria, nawet bardzo. Z moim sprzetem na koncertach ceizko mi ustrzelic tak ostre i dobrze naswietlone zdjecia :)

a co do dluzszych czasow zalezalo mi by zatrzymac w bezruchu artystow stad krotkie czasy i podpieta nieszczesliwa 50 na 1,8 :razz:

skasowany - Sro 31 Mar, 2010

Usjwo, imo 170 i 173 najsympatyczniejsze! ;) 174 też fajne ze względu na skrzypka robiącego ze smyczka daszek przeciwsłoneczny! ;)
dr11, zdecydowanie 186! ;)
Ode mnie znowu seria. Tym razem Aga Zaryan. Zdjęcia są małe, żeby strona szybciej się ładowała... ;)

191.


192.


193. Odbicie w fortepianie...


194.


195.


196.


197.


198.


199.


200.


201.


202.


203.


204.


Fotografie stanowią własność autora, kopiowanie w części lub całości tylko za zgodą autora.

cybertoman - Sro 31 Mar, 2010

Ruslan, Ty wstawiasz te najlepsze z lowow, a ja juz bym chcial cos nowego, coby tak zdjecia ktore umieszczasz, opowiadaly jakas historie, cos od poczatku do konca. Uwazam, ze bylaby to zupelnie nowa jakosc i przyjemnosc ich ogladania jeszcze by wzrosla.
skasowany - Sro 31 Mar, 2010

cybertoman, ech, też bym tak chciał, tylko jest jeden problem. Ja na tych koncertach jestem w pracy i bynajmniej nie jako fotograf ;) Kiedy mam chwilę wolną, to lecę pod scenę, albo wbijam się ze stołeczkiem na widownię. Czasami mam na to dosłownie kilka minut, jak w przypadku zdjęć, które możesz obejrzeć poniżej...
Będę jednak mieć na uwadze to co mi zasugerowałeś ;)
Kolejna seria - Rokia Traore:

205.


206. Ultrafiolet i jakiś róż... :P


207.


208.


209.


210.

Tworas - Pią 02 Kwi, 2010

Ruslan, poprzednia seria bardziej mi się podoba :razz: choć wyjątkiem jest 209! IMO naprawdę świetne :grin:
amv - Pią 02 Kwi, 2010

Też mi się ten portret z 209 podoba,210 również :wink:
Tworas - Pią 02 Kwi, 2010

Ruslan, jakich obiektywów/obiektywu używasz do takich zdjęć koncertowych ? :smile:
skasowany - Pią 02 Kwi, 2010

cybertoman, Tworas, amv, dzięki za komentarze ;)
Obiektywów używam najtańszych ;) Najczęściej 50/1.8 i 70-200/2.8 ;)

Tworas - Pią 02 Kwi, 2010

70-200/2.8 to faktycznie tanio :razz:
zug - Pią 02 Kwi, 2010

Ruslan napisał/a:
70-200/2.8

zapomniałeś chyba dodać VR II ;)

Tworas - Pią 02 Kwi, 2010

ja nawet o innym nie pomyślałem :razz:
lupo57 - Pią 02 Kwi, 2010

Ruslan ma wersję I :razz:
Tworas - Pią 02 Kwi, 2010

lupo57 napisał/a:
Ruslan ma wersję I :razz:

to i tak tanio :mrgreen: :razz:

SlawGaw - Sob 01 Maj, 2010

Parę zdjęć ze spektaklu „Na końcu tęczy” poświęconemu Judy Garland, Teatr Muzyczny z Łodzi.
A700 + Minolta 80-200 Apo G f/2,8 iso 1600 i więcej, oraz czasy około 1/200, WB wzorzec żarówka.
211

212

213

214

215

216

Pustelnik_ - Sob 01 Maj, 2010

217.

218.

219.

SlawGaw - Pon 03 Maj, 2010

W związku z tym, że po moich komentarzach w tym miejscu, zostałem wywołany do tablicy przez Ruslan'a, trochę napiszę co ja bym zrobił aby powyższe zdjęcie było lepsze.
1. Jaśniej - wydaje się to oczywiste i można to zrobić przez obróbkę
2. Kadr - w tym przypadku lepiej wyglądałoby zostawienie trochę więcej przestrzeni (pustego miejsca) przed saksofonem i poszukanie jakiś skosów na zdjęciu np przez inne trzymanie aparatu, nie takie proste. Linie ukośne zwiększają dynamikę sceny, miejsce przed saksofonem da wrażenie większej przestrzeni.
To można było zrobić stojąc w tym samym miejscu, a jeśli kozidron pozwoli to mogę tak przerobić to zdjęcie aby pokazać o co mi chodzi.
Kolejne rzeczy które przychodzą mi do głowy aby uzyskać ciekawszą fotkę niż ta, są już związane ze zmianą punktu widzenia i takie ustawienie się aby światło padało lekko z boku lub nawet z tyłu, stanie pod reflektorem nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale na to nie zawsze ma się wpływ.

Muszę tu zaznaczyć że nie jestem mistrzem świata w tej dziedzinie, jednak trochę zdjęć na różnych koncert porobiłem.
Parę moich ujęć saksofonisty.

220
A700 + Minolta 80-200 G, f/2,8, iso 6400, 1/160, 80 mm, pełen kadr, jpg z aparatu jedynie przeskalowany, WB światło żarowe.

221
A700 + Minolta 80-200 G, f/2,8, iso 6400, 1/160, 140 mm, pełen kadr, jpg z aparatu jedynie przeskalowany, WB światło żarowe.

222
A700 + Minolta 80-200 G, f/2,8, iso 6400, 1/125, 120 mm, pełen kadr, jpg z aparatu jedynie przeskalowany, WB światło żarowe.

kozidron - Pon 03 Maj, 2010

SlawGaw napisał/a:
To można było zrobić stojąc w tym samym miejscu, a jeśli kozidron pozwoli to mogę tak przerobić to zdjęcie aby pokazać o co mi chodzi.


SlawGaw, musisz się wyluzować, przecież ja się z Tobą zgadzam co do komentu pod moim pstrykiem.

a fotografia 220 -jest całkiem przyzwoita. To, że nabijałem się z twoich pstryków z punkowego koncertu gdzie waliłeś "muzykom" na wprost lampą i że MM skrytykował Cię za najbardziej płaskie ujęcie jakie można było zrobić to zamierzchłe czasy.
Fotografia koncertowa to ciężki temat, szczególnie w ciemnych salach gdzie nie można używać lampy.

Jakbyś usunął te białe outlino - ramki odbiór tez by był lepszy i nie przeszkadzałoby tak, że uciąłeś głowę muzykowi, nie mniej jednak 220 jest ciekawe, chociaż też nie widzę ekspresji, dynamiki i czego tam chcesz - tylko, że ja nie muszę widzieć :wink: :razz:

SlawGaw - Wto 04 Maj, 2010

kozidron, tu wywołał mnie Ruslan, nie ty.
Co do białej ramki, te zdjęcia są wstawione prosto z miejsca gdzie to pasuje, moim zdaniem ucinanie czubka głowy w tego typu fotach czasem jest uzasadnione, a uzasadnia to spójność kadru.

kozidron napisał/a:
To, że nabijałem się z twoich pstryków z punkowego koncertu gdzie waliłeś "muzykom" na wprost lampą i że MM skrytykował Cię za najbardziej płaskie ujęcie jakie można było zrobić to zamierzchłe czasy.

Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek wstawił tu zdjęcie z jakiegokolwiek koncertu, zrobione z lampą na wprost, z odbitą owszem zdarzało się, a jak wy nie widzicie różnicy, no to cóż.

skasowany - Wto 04 Maj, 2010

SlawGaw, do tematu jeszcze wrócę... ;)

Póki co kilka zdjęć z koncertu Muńka promującego jego najnowszą płytę...
Ubiegły tydzień, Stolyca... :P

223.


224.


225.


226.


227.


228.


229.


230.


231.


232.


233.


234.


235.


236.

lupo57 - Wto 04 Maj, 2010

Ruslan ta seria jest świetna bardzo mi się podoba !
kozidron - Sro 05 Maj, 2010

SlawGaw napisał/a:
Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek wstawił tu zdjęcie z jakiegokolwiek koncertu, zrobione z lampą na wprost, z odbitą owszem zdarzało się, a jak wy nie widzicie różnicy, no to cóż.



bo do tego wątku nie wklejałeś. Wrzucałeś te fotki przy okazji dyskusji nad wyższością stabilizacji w matrycy ....

ophiuchus - Sro 05 Maj, 2010

Ruslan, piękna seria :roll: na mój niewyrafinowany gust, nawet lepsza od teasera z galerii ;)
SlawGaw - Sro 05 Maj, 2010

kozidron, dobrze pamiętam, tylko że to zdjęcie było z lampą odbitą i dyskusja była nie o wyższości stabilizacji w matrycy a o przydatności stabilizacji z szerokimi kątami.
A to zdjęcie o którym mowa, czyli:
kozidron napisał/a:
najbardziej płaskie ujęcie jakie można było zrobić

237
Perkusista zespołu The Bill
A700 + Tamron 17-50 2,8 na 17 mm 1/10 f/4,5 iso 1000.

kozidron, a teraz to wyśmiejesz, czy też mi napiszesz że to nie to zdjęcie?

238
A to dla rozluźnienia atmosfery. Zrobione dziś na pewnym wernisażu.
A700 Minolta 80-200 G f/2,8 iso 3200 1/400 150mm

kozidron - Czw 06 Maj, 2010

SlawGaw, ja jeszcze nie mówię o 237, raczej miałem na myśli to z "tym gościem, którego niesie tłum" ale nieważne ....

wiesz co ja zamiast takiego światła jak na 237 wole takie fotografie, które oddają atmosferę koncertu czyli przynajmniej namiastkę tego jakie było światło, wolę ciemniej zamiast takiego "walenia lampą". Najzwyczajniej mamy inne gusta, bardziej podchodzi mi fotografia koncertowa a'la 231, 234 niż takie światełko jak na 237.
Jak napisałem ci wyżej podoba mi się takie podejście jak 220.

SlawGaw - Czw 06 Maj, 2010

kozidron napisał/a:
tego jakie było światło

Niby fajnie, ale jak tego światła nie ma, a ty chcesz pokazać minę, pozę czy też ruch muzyka? To takie samoograniczanie się spowoduje że tego zdjęcia nie zrobisz, a zdjęcie zrobione jest zawsze lepsze od niezrobionego.

Ja mam wrażenie że to nie nasze gusta się różnią, tylko podejście i to że jestem bardziej krytyczny np 231 to byłoby fajne zdjęcie, gdyby nie kawałek gitarzysty po lewej stronie.

239
"tym gościem, którego niesie tłum" - też baaaardzo płaskie zdjęcie

Lampa na wprost?

kozidron - Czw 06 Maj, 2010

SlawGaw, to nie jest ta fotografia, którą wtedy pokazałeś - raz.
Dwa - 239 się nawet nie umywa do 231 pomijam i już chaos w kadrze, którego ty się najbardziej czepiasz - tylko właśnie jest całkiem możliwe, że taki był charakter tego koncertu. Mam na myśli światło, nie podchodzi mi ono w 1 planie, jak i "wyciągane" w 2 planie - zdjęcie Mi się wydaje płaskie i bez wyrazu. Całej reszty kadru pozwolisz, ze nie skomentuje.

SlawGaw, ja po prostu wole tak

240


czy nawet tak(przepraszam za słabszą jakoś ale jestem w pracy)
241

SlawGaw - Czw 06 Maj, 2010

kozidron napisał/a:
239 się nawet nie umywa do 231

Cóż to zupełnie inne zdjęcia i co innego mają pokazywać, ja tu w żaden sposób ich nie wartościuje. 239 pokazuję bo się tego dopominałeś, a to że twierdzisz, że to nie to zdjęcie było łatwe do przewidzenia. Wyciąganie drugiego planu? Jeśli myślisz że jest ono rozjaśnione przez obróbkę to się mylisz, jeśli zaś chodzi o wydłużenie czasu po to aby złapać w tle więcej światła zastanego, tak, to zostało to zrobione, ale nie dało należytego efektu gdyż tego światła tam nie było. To że w tle twarze są rozpoznawalne jest efektem rozproszonego błysku.

Wracając do 231, które tak się tobie podoba, to czy nie byłoby ono lepsze gdyby nie było tam tego ramienia gitarzysty?

Twoje 240 bardzo mi się nie podoba, z powodu kompozycji, dziwnie obcięte palce na gryfie, dużo przestrzeni nad głową, gryf zbyt blisko lewej krawędzi, a na zdjęciu nie widzę nic co by takie zabiegi uzasadniało, przerobienie na czarno-białe i podniesienie kontrastu też mu się nie przysłużyło, a dużo lepsze zdjęcie, tego samego pana, masz to drugie w galerii.

241? Zwykła, poprawna kompozycja, choć nie wiem co obciąłeś, ale dobrze że to zrobiłeś, przerobienie na czarno-białe raczej się nie przysłużyło, gdyby jeszcze złapać jakiś ekspresyjny grymas, minę, to mogłoby to być dobre zdjęcie, a tak niewiele się na nim dzieje, lekko rozmyta ręka jest za słaba aby dać jakiś mocny efekt.

Wszystkie zdjęcia poniżej są skosami, zrobionymi po to aby statyczne ujęcie wyglądało bardziej dynamicznie.

242
Próba łapania jakiejś miny, zakończona tylko złapaniem spojrzenia w bok, miejsce skąd robiłem zdjęcie wybrane tak aby uzyskać obrys sylwetki, przez światło z tyłu.


243
Ten sam koncert, to samo światło, ale punkt widzenia inny.


244


Każde z powyższych zdjęć powstało w statycznej sytuacji, gdy muzyk stał prosto, grał i patrzył w nuty.

Swoją drogą mam nadzieję że ta cała wymiana uwag komuś się na coś przyda.

moronica - Nie 09 Maj, 2010

sporo naprawde swietnych zdjec powyzej, no ale dobra, jedziem ;)

Matt Elliott

245


246


247


248


249

jaad75 - Nie 09 Maj, 2010

Ruslan, moronica, bardzo fajne serie...
Jesienny - Nie 09 Maj, 2010

moronica, bardzo ładnie, ale koncertu Elliott'a zazdroszczę jeszcze bardziej... ;)
skasowany - Wto 11 Maj, 2010

lupo57, ophiuchus, moronica, jaad75, dzięki za komentarze! ;)
Tadeuszek - Czw 13 Maj, 2010

13-5-2010

Pokaz Firedance Show - młodzieżowy teatr eksperymentalny Shade z Gorlic.


250.



251.


252.


253.


254.


255.


256.

kozidron - Pią 14 Maj, 2010

Tadeuszek, podoba mi się 255, pokazuje emocje
Tadeuszek - Pią 14 Maj, 2010

kozidron, dzięki ;)
Ciężka sprawa z fotografią takich występów. Żałuję, że nie spróbowałem manualnie ostrzyć, przez autofokus wiele ciekawych ujęć mi uciekało. A dobieranie parametrów ekspozycji...
O ile będę miał siły po pracy wybiorę się dzisiaj na kolejny pokaz, może uda mi się coś lepszego strzelić :) .

Jeszcze kilka pstryków z wczoraj.

257.




258.




259.

zug - Pią 14 Maj, 2010

Tadeuszek, mi z tych "nowych kilku " 258 :razz:
hijax_pl - Nie 16 Maj, 2010

Grupa Transe Express w łódzkiej Manufakturze
Spektakl zatytułowany „Mobillisimo”

260

261

262

263

264

Tadeuszek - Nie 16 Maj, 2010

zug, dzięki :smile:

hijax_pl, Podoba mi się 260

261 i 263 z tych usunąłbym winietę (Szczególnie z 261 gdzie winieta zachodzi na jedną z postaci, nie wygląda to zbyt atrakcyjnie)
264 Gdyby nie ramie dźwigu w tle, było by znacznie lepiej ;)

litlfisch - Nie 16 Maj, 2010

dorzucę kilka z tej samej imprezy

265


266


267


268


269

masza - Nie 16 Maj, 2010

hijax_pl, 260, 261 i 264 bardzo fajne. Mi nie przeszkadza winieta.
litlfisch, 268 super.
W ogóle ciekawe rzeczy się w tej Waszej Łodzi dzieją :)

hijax_pl - Nie 16 Maj, 2010

masza, dzięki :)
litlfisch, to są te z 100mm? Fajne, ale bym trochę odszumił (jakie to ISO?) ;)

litlfisch - Pon 17 Maj, 2010

hijax_pl, zero odszumiania,

267
300 mm
ISO 1000
f 5,6
1/125

268
100 mm
ISO 500
F 3,5
1/250

kilka ognistych duchów, nie wyszły tak jak bym chciał :sad:

270


271

arietiss - Pon 17 Maj, 2010

Fajny ten fruwający spektakl! Co za pomysł... Czego to już ludziska nie wymyślą...? :mrgreen:
litlfisch - Pon 17 Maj, 2010

arietiss napisał/a:
Fajny ten fruwający spektakl! Co za pomysł... Czego to już ludziska nie wymyślą...? :mrgreen:

pokaz był by ciekawszy jak by ekipa była bardziej zgrana
wszystko słabo doświetlone z braku lampy zewnętrznej

272 temu gościowi cały czas rekwizyty z rąk leciały


273

hijax_pl - Pon 17 Maj, 2010

Ten facio z 272 to się nawet podpalił. Mam to na jednym - niestety - pstryku...
Jak wrócę do domu z pacy to wstawię. :)

litlfisch, mam wrażenie, że na tych tańczących z ogniami jest coś nie tak z WB :???:

kufer88 - Pon 24 Maj, 2010

BITWA POD MONTE CASSINO (Piła - 22.05.2010)

274. nic nie zapowiadalo nadchodzacej bitwy ... :razz:



276 ostatnie przygotowania do starcia


277


278 az tu nagle...


279


280


[ Dodano: Pon 24 Maj, 2010 11:17 ]
281


282 byli tez ranni


283 kamikadze :cool:


284 na koniec moj faworyt Szeregowiec Ryan :mrgreen:

bhpchmiel - Pią 28 Maj, 2010

Witam, poniżej parę fotek z próby do spektaklu "Chopin".
Wybaczcie nienajlepszą jakość, ale scena nie "grzeszyła" światłem, a i zdjęcia robiłem z łapki bo zagubiłem mocowanie do monopoda - więc łapka trochę się trzęsła od ciężaru Bigmy :zalamany:
Canon 7D
Obiektyw Sigma 50-500
Czasy - bardzo zróżnicowane :roll:
ISO od 2000 do 3200

285.



286.



287.


288.



289.



290.


291.



292.


293.


294.



295.


296.


297.


298.


299.


300. Czy coś takiego to się w ogóle nadaje?

Tomasz_ - Nie 30 Maj, 2010

Tu kilka zdjec z "odtancowki" w szkole tanca Frediego Pedersena w Kopenhadze
Zdjecia robione z konca sali obiektywem 70-200 2,8 (niestety nie mozna bylo podejsc blizej)

301


302


303


304

bhpchmiel - Nie 30 Maj, 2010

te maski na 304 są przerażające :razz:
masza - Nie 30 Maj, 2010

kufer88, szeregowiec ryan, zaiste, niezły jest :)
bhpchmiel, nie widzę wszystkich zdjęć, z tego, co widzę, bardzo podoba mi się 287, 293 i 299. Te napięte do granic możliwości mięśnie tancerzy robią niesamowite wrażenie. Fajnie się wycinają z czarnego tła.
Tomasz_, 301 ładne.

bhpchmiel - Pon 31 Maj, 2010

masza, nie wiem czemu Ci się zdjęcia nie otwierają. Wstawiłem format 800x600 i u mnie ładują się błyskawicznie :neutral:
dr11 - Wto 01 Cze, 2010

Urszula Dudziak @ Wytwórnia 30.05.2010

305.



306.



307.



308.



309.



310.



311.



312.



313.



314.

skasowany - Sro 02 Cze, 2010

dr11, nic specjalnego, po prostu normalne foty z koncertu ;) Ale rozumiem, że na mało spektakularnych imprezach z babcią w roli głównej trudno zrobić porywające zdjęcia ;)
dr11 - Sro 02 Cze, 2010

Ruslan, racja, nie był to jakiś porywający wizualnie występ, babcia ma 67 lat :shock: :D Ale jeśli chodzi o atmosferę dzwiękową, była na wysokim poziomie.
Tomasz_ - Sro 02 Cze, 2010

dr11,
Zdjęcie 314
Zdjęcie babci od dolu na tle tych budynków z podkreśleniem reflektorów, mogloby byc calkiem ciekawe. Cos tak jak w 313 ale z wyrazniejszym tlem.
Spróbuj moze inny kadr tego zdjęcia 314, trochę ja wyizolować i podkreślić.

313, moim zdaniem lampy przeszkadzaja

dr11 - Sro 02 Cze, 2010

Tomasz_, dzięki za uwagi, coś z kadrami podłubię ;)
darekk - Pią 04 Cze, 2010

Jak na 67 lat to nie źle wygląda ta babcia w roli głównej, myślałem że będzie bardziej zasuszona.
fotek - Nie 06 Cze, 2010

Każda krytyka mile widziana
degol - Nie 06 Cze, 2010

bhpchmiel, Twoja seria bardzo mi się spodobała ! Z ogromną przyjemnością na nią zerkam !
bhpchmiel - Nie 06 Cze, 2010

degol, wielkie dzięki!! Skoro się podoba, to jutro wstawię jeszcze parę fotek z tej próby :cool:
ophiuchus - Sro 16 Cze, 2010

To i ja tak skromnie ;)
inni mają z Góraszki, a ja od siebie :D
316


317. Całuję rączki


318. I wszyscy razem


318. Ktoś pracuje, by bawić się mógł ktoś...

myslidar - Sro 16 Cze, 2010

Koncert Kayah na wrocławskim rynku

Canon 7D + 70-200 f2.8 IS (ISO 1600-3200)

319.

320.

321.

322.


Więcej zdjęć: http://karolczyk.info/201...h-we-wroclawiu/

edmun - Czw 17 Cze, 2010

Kurcze wiedziałem, że wczoraj o czymś zapomniałem :D :D .. Widziałem scenę, a nie mogłem skojarzyć że to ona będzie :)
myslidar - Czw 17 Cze, 2010

Nie masz czego żałować, wszędzie byli podstawieni ludzie, którzy specjalnie zasłaniali :mrgreen:
edmun - Czw 17 Cze, 2010

mówisz, że zorganizowana tajna akcja? :) p.s. ogólnie zdjęcia ładnie naświetlone :) kolorystyka też mi odpowiada
myslidar - Czw 17 Cze, 2010

Spisek kompaktowców :) Dzięki..
Isis - Nie 27 Cze, 2010

323

Pierwszy koncert Dead Mans Chest

Stare zdjecie wykopane przy sprzataniu dysku, delikatnie odswiezone :)

myslidar - Nie 27 Cze, 2010

Fajne - lubię takie klimaty, wrzuć coś jeszcze.
dawid_gaszynski - Nie 27 Cze, 2010

Facet ewidentnie chce chwycić się palcami lewej ręki - kciukiem i wskazującym - za genitalia....Niesmaczne :mad:
myslidar - Nie 27 Cze, 2010

Mistrz znajdowania szczegółów :D
dr11 - Nie 27 Cze, 2010

Ciekawe, jak brzmi lizanie mikrofonu :D ;)
kozidron - Wto 29 Cze, 2010

cuda wianki

324. /prawie wielki elektronik/





325. /konsterna/




326. /sama publiczność wydała mi się ciekawsza/





327. /niestety w kadrze trakcja, inaczej sie nie dało/





328. /kobieta z tłumu/





329. /było też sporo zamieszania/





330. / /



dr11 - Wto 29 Cze, 2010

kozidron, zestawienie dwóch pierwszych a następnie trzeciego wywołało u mnie szeroki uśmiech na twarzy :D
Sunders - Wto 29 Cze, 2010

326 świetnie uchwycona reakcja tego widza :lol:
328 i 330 też mi się podobają-faktycznie publika ciekawsza od showmana-elektronika :lol:

b@rt - Sob 03 Lip, 2010

VI WFS

331


332

lolek88 - Sob 03 Lip, 2010

Czas trochę na zaniżenie poziomu moimi totalnie amatorskimi pstrykami :D

Koncert Perfect w Gliwicach
333.


334.


335.


336.


337.


338.


339.


340.


341.


Każda krytyka mile widziana, głównie chodzi mi o rady, co poprawić, inaczej wykadrować itp ;)

myslidar - Nie 04 Lip, 2010

Lato Kwiatów w Otmuchowie

Canon 7D + C70-200 2.8 IS + Falcon 8mm (ISO 1600-6400)

342.

343.

344.


345. ISO 6400

346. ISO 6400

347. ISO 6400

kozidron - Pon 05 Lip, 2010

lolek88, moim zdaniem 333, jest najlepsze z całej serii :cool:

myslidar,

342. lubię takie kadry
343. fajnie złapane ale w pierwszej chwili widzi się tą butelkę :wink:
345. podoba mi się, fajne zamieszanie w kadrze

Djwalkman - Pon 05 Lip, 2010

346. to najlepsze zdjęcie z całej serii, oryginalne.
myslidar - Pon 05 Lip, 2010

Mało kto ma rybie oko i pokazuje z niego zdjęcia. Jednym się to bardzo podoba, bo jest nietypowe, a innym nie. Ja bym mógł cały reportaż zrobić rybim, gdy tylko dało się odpowiednio podejść z każdej strony. Szkło uniwersalne, nawet do paru dyscyplin sportowych się nadaje..
skasowany - Sro 07 Lip, 2010

myslidar, sympatyczna seria! ;)
Ode mnie kilka trochę innych niż zawsze pstryków:

348. Hey:


349. Hey:


350. Coma:


351. British Sea Power:

Sunders - Sro 07 Lip, 2010

Ruslan 348 fajne-teraz czekamy na obiecane zdjęcia z "innego koncertu" :smile:
skasowany - Sro 07 Lip, 2010

Sunders, pażałsta! ;) Pani nie muszę chyba przedstawiać. Trzeba przyznać, że dała dobry, energetyczny koncert!
Obróbka eksperymentalna, proszę w tym względzie o wyrozumiałość ;) Może jest agresywna, ale do artystki raczej pasuje.
Ktoś mi kiedyś 'zarzucił', że niektóre moje zdjęcia są jakby 'studyjne'. Tym razem wybrałem zdjęcia delikatnie poruszone, lekko rozmazane i mam nadzieję, że mimo wszystko coś się spodoba ;)

352.


353.


354.


355.


356.

dr11 - Sro 07 Lip, 2010

349 bardzo energetyczne!
354 tak, tak, rewelka :)
352 za mocno według mnie, 355 zbyt szara szarość ;)

komor - Czw 08 Lip, 2010

Ruslan, bardzo mi się podoba 348 z poprzedniej serii. 350 tyż. Co do Agnieszki Ch. to eksperymentalna obróbka dla mnie OK, 352 i 354 najbardziej mi podchodzą. Natomiast to, co poszło do galerii to dla mnie nietrafione.
Isis - Czw 08 Lip, 2010

Ruslan swietna robota! Poprzednia seria cala bardzo mi sie podoba.. a ze zdjec z Agnieszka 354.
jaad75 - Czw 08 Lip, 2010

Ruslan, poprzedni wrzut rewelacyjny, ten dla odmiany mi się nie podoba...
skasowany - Czw 08 Lip, 2010

dr11, komor, Isis, jaad75, dzięki za komentarze i uwagi! :)
decker - Sro 14 Lip, 2010

Witam, postanowilem sie ujawnic :grin: Kilka zdjec postaram sie zalaczyc z koncertu Deep Purple w Cork.
Ostatnio po raz pierwszy udalem sie na koncert z aparatem/przymocowalem malutki obiektyw zeby latwiej schowac w damskiej torebce zony /. Jak sie potem okazalo , to nie Polska i moglem wniesc spokojnie swoje body z tokina 50-135mm. Nikt nie sprawdzal nikogo , a organizacja super !
357.

358.

359.

360.
http://a.imageshack.us/im...scf9486copy.jpg
361.

362.

363.

kozidron - Sro 14 Lip, 2010

decker, przeczytaj regulamin foruma .....to trochę ułatwi wszystkim odbiór.

Natomiast 4 (czyli 360 jak moderator zrobi porządek) mi się podoba, reszta jest taka sobie.

degol - Sro 14 Lip, 2010

Ruslan, fajnie przedstawiłeś Agnieszkę !
SlawGaw - Wto 20 Lip, 2010

15 - 18 lipca w Gdańsku odbywał się festiwal FETA, był ktoś? Może macie jakieś zdjęcia do pokazania?
Na zachętę
364

365

Oba z A700 + Minolta 80-200 G

moronica - Czw 02 Wrz, 2010

Entremuralhas 2010 na zamku w Leirii, Portugalia

366. Ashram


367. Ashram, "Beksalala" ;)


368. Ataraxia


369. Ataraxia


370. Ataraxia


371. Project Pitchfork, "Czlowiek bez twarzy"


372. Project Pitchfork


373. Ordo Rosarius Equilibrio


374. Covenant, "Oswiecony"


375. Covenant

bhpchmiel - Czw 02 Wrz, 2010

moronica, 375. jest fajne
degol - Nie 05 Wrz, 2010

SlawGaw, 365 przy tym zatrzymałem się na dłużej !

[ Dodano: Nie 05 Wrz, 2010 18:50 ]
moronica, 372 i 375 szczególnie układ zadymienia :)

rodak - Nie 05 Wrz, 2010

degol napisał/a:
SlawGaw, 365 przy tym zatrzymałem się na dłużej !

[ Dodano: Nie 05 Wrz, 2010 18:50 ]
moronica, 372 i 375 szczególnie układ zadymienia :)


mi się wszystkie bardzo podobają
mam bardzo podstawowe pytanie i proszę o wyrozumiałość :
- czy do robienia takich zdjęć wystarczy 18-200 3.5-5.6, czy potrzebny jest 70-200 2.8, żeby uzyskać odpowiedni krótki czas naświetlania?

moronica - Nie 05 Wrz, 2010

te zdjecia robilam starym 80-200mm ale na poprzednich koncertach uzywalam zwyklego kita 18-105 3.5-5.6 i sprawowal sie dobrze, jedynie brakowalo mi zasiegu i np niektore ujecia kadrowalam z poziomego na pionowe. duzo zalezy od samego oswietlenia oraz od tego, jak blisko bedziesz

tu przyklady
tu bylam wystarczajaco blisko http://forum.optyczne.pl/...r=asc&start=133
tu niekoniecznie ;) (jakis 5 rzad w teatrze) http://forum.optyczne.pl/...er=asc&start=93

Jesienny - Nie 05 Wrz, 2010

Też by mi się przydał 70-200/2.8 na koncerty. Ale i bez tego sobie można poradzić. Zresztą i S 10-20 Da się robić na koncertach :}
Tym bardziej, że łapie boskie bliki co widać po nr 377


Something Like Elvis 04.09.2010.

376.


377.


378.


379.


380.


381.


382.


383.


384.


385.

moronica - Pon 06 Wrz, 2010

382 najbardziej mi sie podoba, 376 ma fajna kolorystyke
skasowany - Pon 06 Wrz, 2010

Jesienny, sympatyczna seria ;)
rodak - Pon 06 Wrz, 2010

moronica napisał/a:
382 najbardziej mi sie podoba, 376 ma fajna kolorystyke


mi się wszystkie podobają - muszę w końcu pójść na jakiś koncert i spróbować

hajhet - Sro 08 Wrz, 2010

386.


387.


388.


Stan Borys + Imię Jego 44, Głogów Małopolski, 4.09.2010.

Może niedługo wrzucę kolejne ;) na razie miłego oglądania.

kozidron - Sro 08 Wrz, 2010

hajhet napisał/a:
Stan Borys


a ja myślałem, że on przepadł jak Wioletta Willas dla dobra wszystkich :wink: :razz:

jasiekcom - Pon 13 Wrz, 2010

koncert zespołu ŁZY co prawda nie moje klimaty muzyczne i fotograficzne :wink: ale przez posiadanie akredytacji musiałem oddać parę zdjęć do reportażu
389

390

391

392

394

395

396

397

398

399


trochę zamieszałem z numeracją ale już poprawiłem :wink:
ale to nic z tego na tych zdjęciach dopiero dobitnie zobaczyłem jak masakruje zdjęcia fotosik po prostu to masakra :zalamany:

bhpchmiel - Pon 13 Wrz, 2010

397 IMHO najlepsze :wink:
Jesienny - Pon 13 Wrz, 2010

jasiekcom, Przynajmniej można się skupić na kadrach, zamiast na słuchaniu ;)

Ode mnie coś z sobotniego Ino-Rock.

400. Votum - Forteklapek


401. Votum - Prawie jak optyczne na scenie ;) ))




A teraz już polecą albumy rodzinne. Na początek rodzinka Wynne'ów

402. Ozric Tentacles. Brandi Wynne


403. Ozric Tentacles. Silas Wynne


404. Ozric Tentacles. Ed Wynne.


405. Ed W cieniu(*) (Ozric Tentacles)


406. Brandi i głupie miny. (Ozric Tentacles)


I czas na kolejną rodzinkę.

407. Anathema - Vincent i schowany Jamie Cavanagh


408. Anathema - a i Daniel Cavanagh umie strzelić durną minę.


409. Anathema.



(*) Najbardziej liczyłem właśnie na Ozric Tentacles. Spodziewałem się psychodelicznych świateł czy wizualizacji... natomiast oświetleniowiec wie lepiej i na scenie była dyskoteka - stroboskop + napierniczające byle gdzie światła (aby się szybciej ruszały i zmieniały) i praktycznie zero oświetlenia z przodu.

No i na prawdę czas mi już na jakieś 70-200/2.8...

jasiekcom - Pon 13 Wrz, 2010

Jesienny napisał/a:
jasiekcom, Przynajmniej można się skupić na kadrach, zamiast na słuchaniu ;)

hehehehe no w sumie tak nalepiaj jest na ślubach :mrgreen: w 99% to żałuje że nie zabieram ze sobą stoperów :mrgreen: disco polo jest zajefajne :mrgreen:
Jesienny, 404 mi się podoba

bhpchmiel - Pon 13 Wrz, 2010

Jesienny, 404 na tak...
Jesienny - Pon 13 Wrz, 2010

dzięki. A stopery to dla mnie rzecz w zasadzie niezbędna na koncertach. Odkąd używam to bez czuję się idiotycznie ;)
dirext - Pon 13 Wrz, 2010

Hej..(pierwszy raz na forum jestem optycznych) dodam parę swoich ostatnio na koncercie Zakopower.. :)

410.

411.

412.

413.

myslidar - Nie 19 Wrz, 2010

Fajne zdjęcia, chociaż jednak lepiej jakby była na nich ostrość (na niektórych jej brakuje tam gdzie powinna być).

----------------------------------------------------------------------------

Pojedynek trendów między Agnieszką Maciąg i duetem Paprocki&Brzozowski odbył się wczoraj w galerii handlowej Magnolia. Główną prowadzącą show była Justyna Steczkowska.

Canon 7D + 70-200 f2.8 IS (ISO 2500-3200, czas 1/500 - 1/640)

414.

415.

416.

417.

418.

419.

420.


Więcej na: http://karolczyk.info/201...a-park-wroclaw/

komor - Nie 19 Wrz, 2010

myslidar, coś dziwnego jest na tych dzisiejszych Twoich zdjęciach. Na niektórych chyba kompresja za dużo zjadła, bo pojawiają się na twarzach ciapki pastelowe, na innych zaś jakby za mało antyaliasingu przy wyostrzaniu, nie wiem efekt czego to, ale np. na 419 widzę zbyt wyraźnie piksele na kontrastowych granicach (np. ręka).
myslidar - Nie 19 Wrz, 2010

Ciapek nigdzie nie widzę, ale sprawdzę jeszcze jutro w pracy na innym monitorze. Co zaś tyczy się wyostrzania to być może czasem lekko przesadzam, ale oglądając swoje zdjęcia na różnych wyświetlaczach wiem, że różnie to wygląda i to co np. u mnie na monitorze jest lekko przeostrzone, na innych jest w sam raz. Lubię ostre zdjęcia reportażowe, inaczej natomiast obrabiam sesje portretowe, tam już mam spory umiar.
SlawGaw - Nie 19 Wrz, 2010

myslidar, przeostrzenie to jedno inna sprawa to zbyt duży kontrast, jak na mój gust, twarze, skóra są zbyt blisko przepalenia, całość wygląda bardzo sztucznie.
Kadry ok.

myslidar - Nie 19 Wrz, 2010

Pisałem już wyżej, światło było z każdym metrem inne. Część twarzy rzeczywiście była na granicy przepalenia, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie żeby robić zdjęcia ciemne. Według mnie jest optymalnie, zwłaszcza, że to reporterka, a nie sesja w której ma się na wszystko wpływ. Co do sztuczności to rzeczywiście kontrast zwiększałem, przez co jest lekko ala HDR, ale taki też był mój zamysł, zwłaszcza, że przy tak doświetlonych zdjęciach można się trochę pobawić.
dawid_gaszynski - Pon 20 Wrz, 2010

Tak sobie czytam i nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Wraca jak bumerang hasło "a u mnie to Twoje zdjęcia są...".
Bezsprzecznie u posiadaczy monitorów monochromatycznych zdjęcia Miłosza są czarno-białe - względnie całe zielone lub pomarańczowe. Chcę przez to delikatnie zasugerować, że świat nie zaczyna się i nie kończy na Waszych monitorach. Wyrosłem dawno temu z przekonania, że mój monitor kupiony na promocji w Tesco jest bogiem kontrastu, koloru i ostrości. Co więcej zobaczyłem kiedyś, że istnieje coś takiego jak kalibrator i to do reszty zmasakrowało moje nastawienie do pojęcia barw na zdjęciu.
Z większą rezerwą podchodźcie do tego co widzicie przed sobą. Chociaż raz zerknijcie na zdjęcia z innego monitora.


Teraz dość prozaiczna kwestia defektów na zdjęciach Miłosza. Tu i tam odrobinę widać pixele i ząbki - efekt ostrzenia. Komor pisze coś o jakiś plamkach do tego - ja ich co prawda nie widzę, ale przyjmijmy, że coś faktycznie jest - tak teoretycznie. Wszystkie te "wady" widać tylko dlatego, że jakość zdjęć jest bardzo wysoka. To taki paradoks - im lepszej jakości zdjęcie tym bardziej widać ewentualne czy to niedociągnięcia czy efekty, które są niestety nieuniknioną konsekwencją trzymania pewnego poziomu. Już łopatologicznie wyjaśniam.
Zacznijmy od tego, że w tej galerii było ciemno. Na F2.8, żeby mieć czas 1/500 czy 1/640 Miłosz robił na ISO 2500-3200. Ktoś oczywiście powie : a po co aż 1/500 ? A no po to, żeby dziarsko poruszająca się modelka nie miała rozmytych kończyn albo kiedy zarzuci grzywą, żeby jej włosy nie przypominały bezkształtnej ciapy. To są zdjęcia modelek, żywych - a nie portrety trumienne wykonane w piwnicy - stąd miło się to ogląda i odbiera kiedy zdjęcia są jasne, kolorowe. SlawGaw pisze, że wygląda to sztucznie - moim zdaniem wygląda to tak jak wygląda na żywo, jak na żywo odbiera to widz. Czuje, że jest na pokazie mody, że są kolorowe światła, kolorowe stroje, widzi dynamikę poruszających się modelek, widzi ich makijaż. Wolę oglądać zdjęcia w konwencji Miłosza niż takie http://forum.optyczne.pl/...php?pic_id=2444 - z takich samych powodów z jakich lepiej do reklam jest fotografować sztuczne truskawki niż prawdziwe. Liczy się efekt końcowy czyli ogólny odbiór zdjęcia - lepsze przeostrzenie niż mydło, lepsze jasne twarze i świetliste zdjęcie dające skojarzenie czystości i ciepła niż niedoświetlony pstryk, lepsze podkręcenie barw niż mdłe kolory.

moronica - Pon 20 Wrz, 2010

mi sie te zdjecia bardzo podobaja, lekkie przeostrzenie mi nie przeszkadza a nawet dodaje uroku, wszystko sie mieni i przyciaga wzrok, a to dobrze bo to przeciez pokaz mody ;) raz czolo jest lekko przepalone i raz wlosy ale to w koncu nie zdjecia studyjne w kontrolowanych warunkach

zakopower tez niczego sobie, fajna kolorystyka

edmun - Pon 20 Wrz, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Tak sobie czytam i nie wiem czy się śmiać czy płakać.

jeśli na krawędziach modelki widzę kiepski "antyaliasing" i wygładzanie krawędzi to znaczy że moja karta graficzna jest za słaba? (chyba w grach ;) )
po prostu jest pewien umiar, jeśli u większości jest przeostrzone, to chyba ma się podobać odbiorcom, a nie grafikom co będą robić z tego plakaty na murach, a akurat ich na tym forum coś nie widać :)

kozidron - Pon 20 Wrz, 2010

dawid_gaszynski, nic dodać nic ująć ......


edmun napisał/a:
po prostu jest pewien umiar, jeśli u większości jest przeostrzone, to chyba ma się podobać odbiorcom, a nie grafikom co będą robić z tego plakaty na murach, a akurat ich na tym forum coś nie widać :)


hehe dobre, nie wiem czy ty żartujesz czy napisałeś to poważnie, tak czy siak się uśmiałem ...

komor, wyraziłeś opinie jakbyś co najmniej dostał materiał do druku na A1 a to 700pixeli na ochnaście ale chwali się, że masz oko :wink: :cool:

myslidar - Pon 20 Wrz, 2010

edmun Twoje zdjęcia z żużla na moim monitorze w pracy (24 cale) są mydlane, więc składam reklamację, nie wziąłeś pod uwagę mojego monitora obrabiając swoje zdjęcia. No i tak możemy się spierać, tylko po co?
kozidron - Pon 20 Wrz, 2010

myslidar napisał/a:
edmun Twoje zdjęcia z żużla na moim monitorze w pracy (24 cale) są mydlane, więc składam reklamację, nie wziąłeś pod uwagę mojego monitora obrabiając swoje zdjęcia. No i tak możemy się spierać, tylko po co?


myslidar, nie znasz się :wink: :wink: u mnie są prze ostrzone, że ho ho a niektóre są tak pociągnięte za suwaki, że sie monitor trzęsie (szczególnie seria z Ostrovia vs. KSM Krosno) a kolorki tak przesycone, że taką rzeczywistość mozna spotkać tylko na japońskich mangach ale Ja nie widzę w tym nic złego :wink: :razz:

komor - Pon 20 Wrz, 2010

dawid_gaszynski, nie wiem na podstawie czego zakładasz, że używamy kiepskich monitorów. No i argument:
dawid_gaszynski napisał/a:
świat nie zaczyna się i nie kończy na Waszych monitorach

niestety doskonale można odbić w drugą stronę. Zdjęcia z forum oglądam na trzech monitorach: jeden w domu, drugi w pracy, a trzeci w laptopie. Mają różne charakterystyki, dwa z nich mają matryce IPS, trzeci, w laptopie, można uznać za zwykłego przeciętniaka na którym widać tyle, co na statystycznym monitorze nieskalibrowanym (chociaż akurat ostatnio został skalibrowany…). Mam więc dość uniwersalny ogląd rzeczy, jak mi się wydaje.
O moich odczuciach w stosunku do zdjęć myslidara napisałem, bo zauważyłem, że różnią się jakością od tego, co pokazywał poprzednio. Może coś poszło nie tak z obróbką? Jestem ciekaw, dlatego piszę i pytam. Co do problemów z robieniem zdjęć w opisanych warunkach to oczywiście zrozumiałe.
Pisząc o ciapkach źle się wyraziłem. W zasadzie chodzi mi o posteryzację, która na gładnych twarzach modelek jest wyraźniejsza niż mogłaby być ewentualnie widoczna na piłkarzach…
Chodzi mi np. o to:

albo to:


Mocno podkręcone kolory mi tutaj absolutnie nie przeszkadzają, choć zastanawiam się, czy ta posteryzacja (czy ktoś poza mną ją widzi?) nie jest wynikiem właśnie wysokiego ISO i podręconych kolorów, czy może jednak kompresja końcowego JPG-a coś popsuła?

SlawGaw - Pon 20 Wrz, 2010

dawid_gaszynski, masz prawo sobie tak myśleć, myslidar może sobie te zdjęcia tak robić, a mi się te zdjęcie zwyczajnie nie podobają, uważam że zbytnie podnoszenie kontrastu i zbytnie wyostrzanie to zagrywka pod publiczkę, prymitywne efekciarstwo mające na celu uszlachetnienie zwykłego pstryka. Cóż wasz gust.
dawid_gaszynski - Pon 20 Wrz, 2010

Slawgaw
Cytat:
"uważam że zbytnie podnoszenie kontrastu i zbytnie wyostrzanie to zagrywka pod publiczkę, prymitywne efekciarstwo mające na celu uszlachetnienie zwykłego pstryka. Cóż wasz gust."

No to już wiemy z kim rozmawiamy. Slawgaw jest zwolennikiem tej mitycznej, nieskalanej ingerencją komputera fotografii. Muszę Cię zasmucić, ale Twój aparat gwałci tą dziewiczą fotografię, bo czy tego chcesz czy nie to procesor Twojej lustrzanki obrabia zdjęcia. To co wypluwa jest tylko cyfrową interpretacją wynikającą z określonego algorytmu, a nie żadną pierwotną. dziewiczą wersją tego co wpadło do obiektywu.

Zarzutem ma być to, że fotograf chce robić takie zdjęcia, aby przypadały one do gustu widzom ? To zarzut, że zdjęcia mają być efektowne ? Dla mnie to czysta zaleta.

Slawgaw - Twoje zdjęcia są mydlane, niedoświetlone, ruch na nich nie jest zamrożony tak jakby mógł być, balans bieli nawet w aparacie nie jest dobrze ustawiony. To jest wyraz artyzmu czy zwykłego niedbalstwa ? Gitarzysta tak żółty jak chory na żółtaczkę dodaje jakiegoś wyrazu artystycznego Twojemu zdjęciu ? W moim odczuciu jest to tylko obraz nędzy i rozpaczy, że autor zdjęcia nie dba o podstawowe wyznaczniki czytelności zdjęcia.

Jest taka dziwna prawidłowość, że bardzo często ludzie, którzy chodzą po mieście i pstrykają przechodniów dorabiają jakąś ideologię do tego wszystkiego czym się zajmują. Z oczywistych wad próbują zrobić sztukę.

myslidar - Pon 20 Wrz, 2010

Pisałem, że podbiłem lokalny kontrast, aby zdjęcia były lekko HDRowe, taki był mój zamiar. Nic niepokojącego tutaj nie widzę.

[ Dodano: Pon 20 Wrz, 2010 11:58 ]
SlawGaw napisał/a:
dawid_gaszynski, masz prawo sobie tak myśleć, myslidar może sobie te zdjęcia tak robić, a mi się te zdjęcie zwyczajnie nie podobają, uważam że zbytnie podnoszenie kontrastu i zbytnie wyostrzanie to zagrywka pod publiczkę, prymitywne efekciarstwo mające na celu uszlachetnienie zwykłego pstryka. Cóż wasz gust.
:mrgreen: No i wszystko w tym temacie. Populizm! Idę poszukać artyzmu wśród grzybów..
kozidron - Pon 20 Wrz, 2010

komor napisał/a:
choć zastanawiam się, czy ta posteryzacja (czy ktoś poza mną ją widzi?) nie jest wynikiem właśnie wysokiego ISO i podręconych kolorów, czy może jednak kompresja końcowego JPG-a coś popsuła?


pewnie końcowa kompresja narobiła tu "najwięcej szkód", zresztą wysokie iso też swoje zrobiło, ja bym jednak z takich miniaturek nie wysnuł wniosków jak wcześniej.

SlawGaw napisał/a:
uważam że zbytnie podnoszenie kontrastu i zbytnie wyostrzanie to zagrywka pod publiczkę, prymitywne efekciarstwo mające na celu uszlachetnienie zwykłego pstryka. Cóż wasz gust.


SlawGaw ale pojechałeś :zalamany: , czasem się zastanawiam czy masz równie krytyczne podejście do Siebie, gdzie jak w przykładzie wyżej nie trafiasz z af-em i nie ustawiasz nawet WB

myslidar - Pon 20 Wrz, 2010

Jak napiszę, że zdjęcia czasem były dość mocno kadrowane to liczba zmiennych diametralnie się powiększy :)
komor - Pon 20 Wrz, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Nie wiem co to jest posteryzacja.

Posteryzacja to jest wtedy, kiedy wiele tonów w gradiencie tonalnym zostaje zredukowanych do mniejszej ich ilości, wtedy pojawiają się plamy o tej samej barwie. A obraz powiększam do 200% żeby łatwiej było zauważyć o co mi chodzi. Normalnie nie oglądam tak zdjęć, spokojnie…
Widzę, że strasznie jesteście czuli na krytykę. Napiszę więc dobitnie, że te zdjęcia mi się podobają, ale zauważyłem w nich pewne wady, których nie ma w poprzednich zdjęciach tego samego autora. Dlatego pytam. :neutral:

moronica - Pon 20 Wrz, 2010

no mysle, ze udalo sie tu cos co zazwyczaj nie ma miejsca - zdjecia wzbudzily zainteresowanie ;)
dawid_gaszynski - Pon 20 Wrz, 2010

Komor : Kiedy ostatnio fotografowałeś w ISO 3200 modelkę ? Jak mi odpowiesz to pogadamy o tym skąd ta wada się na zdjęciu wzięła.

Zdjęcia nie wzbudziły zainteresowania tylko podrażniły kompleksy.

myslidar - Pon 20 Wrz, 2010

To zależy o których zdjęciach mówisz, jeżeli o sesjach to już pisałem, że inaczej je obrabiam. A to o czym piszesz może jest spowodowane tym, że było kilka różnych świateł, które świeciły z różnym natężeniem. Przy obróbce różne partie ciała były różnie oświetlone co jest zupełnie naturalne w reporterce, w której nie masz wpływu na światło. Duże ISO, kadrowanie raczej nie wpływa pozytywnie na zdjęcia.

Krytyka OK, ale akurat czepianie się o takie rzeczy w zdjęciach reporterskich, nie znając warunków w jakich były robione i z wysokim ISO to już jest mocne zboczenie.

komor - Pon 20 Wrz, 2010

dawid_gaszynski, jeżeli Twoim jedynym argumentem na pytania/zarzuty/krytykę jest stwierdzenie w stylu „a ty tak nie potrafisz” to dla mnie to jest koniec dyskusji.

myslidar, ja się nie czepiam, tylko pytam. Odpowiedź „inaczej się nie dało” w pełni mnie satysfakcjonuje. Czy taka jest odpowiedź? Może jeszcze raz zapytam, czy ktoś jeszcze widzi tę posteryzację, bo jeśli nie, to problem jest ze mną a nie zdjęciami.

Czy wy wszyscy wstaliście dziś lewą nogą? :shock:

dawid_gaszynski - Pon 20 Wrz, 2010

Komor : nic Ci nie zarzucam. I nie taka była moja intencja. Pytam z ciekawości, bo gdybyś chociaż raz w życiu obrabiał zdjęcie człowieka z ISO 3200 wiedziałbyś jaka jest tam rozpiętość tonalna. To, że zrobiłbyś te zdjęcia gorzej od Miłosza to ja wiem i bez Twojej odpowiedzi. Ja pytam tylko z ciekawości, żeby wiedzieć czy chociaż widziałeś kiedyś swoje zdjęcia reporterskie z ISO 3200. I tylko o to mi chodziło.
Jesienny - Pon 20 Wrz, 2010

Na szczęście nie mogę wstać lewą nogą ;) Zdjęcia są fajne, przeostrzone w cholerę, posteryzacja wyłazi. I tyle. Dla niektórych potrzebne relanium :)
myslidar - Pon 20 Wrz, 2010

Trudno powiedzieć, że czegoś się nie dało, skoro dla mnie jak na takie warunki zdjęcia są nad wyraz dobre jakościowo, zachowanie sporo szczegółów przy praktycznie znikomym szumie.
kozidron - Pon 20 Wrz, 2010

komor napisał/a:
Czy wy wszyscy wstaliście dziś lewą nogą? :shock:


komor, ja widzę i brawo za oko na takich miniaturkach, ja nie wszystko ogladam na + 200%(wiem ze Ty też NIE, jak napisałeś), tylko ja nie widzę sensu "drapania tematu"(domyślam się, ze to kompresja + częsciowo wysokie iso) tym bardziej w takim kierunku jak jeden z forumowiczów.


Jesienny napisał/a:
Na szczęście nie mogę wstać lewą nogą ;) Zdjęcia są fajne, przeostrzone w cholerę, posteryzacja wyłazi. I tyle. Dla niektórych potrzebne relanium :)


eeee...Jesienny, przesadzasz :wink:


ps. ja też nie wstałem lewą nogą :cool: :wink:

komor - Pon 20 Wrz, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Komor : nic Ci nie zarzucam. I nie taka była moja intencja. Pytam z ciekawości, bo gdybyś chociaż raz w życiu obrabiał zdjęcie człowieka z ISO 3200 wiedziałbyś jaka jest tam rozpiętość tonalna.

:) Ja wiem jaka jest rozpiętość tonalna przy ISO 3200. Co prawda tylko z 50D a nie z 7D, ale zdarzyło mi się parę razy użyć tej czułości, w kiepskich warunkach. Ponieważ zdjęcia generalnie wyglądają bardzo fajnie, ale zwróciły moją uwagę dwa problemy, to ośmieliłem się o nie zapytać.

dawid_gaszynski napisał/a:
To, że zrobiłbyś te zdjęcia gorzej od Miłosza to ja wiem i bez Twojej odpowiedzi.

Gratuluję. Dopiąłeś swego. :)

dawid_gaszynski - Pon 20 Wrz, 2010

Niczego nie dopiąłem. Po prostu mówię prawdę. Zły jesteś za to ? Mam kłamać ? Niech będzie. Więc uwaga : Komor robisz świetne zdjęcia - szczególnie sportowe. Pasuje ?
Jesienny - Pon 20 Wrz, 2010

Ja dodam jeszcze tak, jak wyostrzę coś na LCD-ku w pracy to potem w domu na CRT wygląda na niedoostrzone, jak wyostrzę na CRT, to w pracy mogę się o nie pociąć.
dr11 - Pon 20 Wrz, 2010

Ale jaja. Zdjęcia mają mankamenty, które trafnie zostały zauważone. Mimo, że bardzo fajne kadry, owe mankamenty niektórym przeszkadzają w odbiorze, czyli dla niektórych te zdjęcia nie bronią się same. Natomiast inni, zauważają, że da tamtych się nie bronią, więc bronią je w zastępstwie autora, niemal tak agresywnie, jak ich własność :mrgreen: Cyrk :twisted:
dawid_gaszynski - Pon 20 Wrz, 2010

Cyrkiem jest to, że facet, który nie ustawia balansu bieli i wsadza rozmyte kadry do galerii krytykuje autora zdjęć .. za to, że obrobił swój reportaż.
Cyrkiem jest też to, że ktoś dziwi się jakim to cudem na ISO 3200 skóra modelki wygląda nienaturalnie.

Zamiast gadać wrzucajcie zdjęcia...zobaczymy kto jest mocny w gębie, a kto w fotografii :mrgreen:

komor - Pon 20 Wrz, 2010

dawid_gaszynski, to jest klasyka, już przechodziliśmy to na forum. Fakt, jakie robię zdjęcia i czy potrafię nie ma nic do tego, co mogę sądzić o zdjęciach innych osób. Działania polityków, sportowców, kreacje aktorskie czy poziom filmu dyskutujemy nie będąc ani politykami, ani sportowcami, ani aktorami, ani reżyserami. To banalne spostrzeżenie.
To raz. Dwa, ja nie napisałem nic o tym, że te zdjęcia mi się podobają, tylko zapytałem o pewne problemy techniczne, których nie zauważyłem na poprzednich zdjęciach tego samego autora. Masz z tym wyraźny problem, większy niż sam autor, który odniósł się bardziej merytorycznie. Ciekawe czemu.

myslidar - Pon 20 Wrz, 2010

Bo mnie ząb dzisiaj boli :) Pewnie bym napisał to samo co Dawid, ale nie będę się powtarzał.
SlawGaw - Pon 20 Wrz, 2010

dr11, słuszne podsumowanie.

dawid_gaszynski, jesteś świetnym sportowym fotografem, nie znam lepszego, twoje zdjęcia to mistrzostwo świata, no czysta rewelacja, zapewne wszystkie redakcje gazet biją się o twoje zdjęcia, zarabiasz na tym kokosy i jesteś tak zajęty że nie masz czasu udzielać się na forach, cóż jeszcze można dodać? Aha, że ja nie jestem mistrzem świata w robieniu zdjęć, a gitarzysta jest żółty bo padało na niego takie a nie inne światło, niedoświetlony bo było ciemno, a porównywanie zdjęć z pokazu mody (raczej dużo światła) do koncertowych (raczej mało światła) ma się nijak.
Dla ciebie dyskusja z osobą mającą inne zdanie równa atak? Jeśli tak to współczuję.

dawid_gaszynski - Pon 20 Wrz, 2010

Masz całkowitą rację, że niewidomy ma święte prawo wypowiadać opinie o dziełach Picassa. I tyle one są potem warte, te jego opinie, ile przeciętnego niewidomego o sztuce malarskiej.

Skoro dla Ciebie jakimś novum jest fakt, że na ISO 3200 skóra wygląda dziwnie to o czym my gadamy ? A jest tak właśnie dlatego, że tej czułości używasz raz na ruski rok. No to sam masz dowód, że rodzaj wykonywanej fotografii determinuje potem gust czy sposób oceny zdjęć innych.

Cytat:
gitarzysta jest żółty bo padało na niego takie a nie inne światło, niedoświetlony bo było ciemno,

Mistrzostwo świata ten cytat.

komor - Pon 20 Wrz, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Skoro dla Ciebie jakimś novum jest fakt, że na ISO 3200 skóra wygląda dziwnie to o czym my gadamy ?

Tak, to jest dla mnie novum, bo na waszych poprzednich zdjęciach z wysokich ISO (Myślidara i Twoich) nie zauważyłem tego zjawiska. :) Poza tym zauważ, że jednak inne osoby potwierdziły moje spostrzeżenie, może więc to jednak nie są moje zwidy. Wystarczyło dać to wyjaśnienie dotyczące trudnych warunków, które napisałeś, bez tych niepotrzebnych wtrętów. Odpowiedź „pokaż swoje zdjęcia” to jest po prostu brak argumentów.
Gdybyśmy rozmawiali merytorycznie to może byłoby coś o dylemacie szumy kontra przejścia tonalne, czy inne kwestie, a tak skończyło się na rozróbie. Szkoda.

myslidar - Pon 20 Wrz, 2010

Jakiego zjawiska bo już się pogubiłem? Skoro tyle już się napisaliśmy to zdjęcia rzeczywiście muszą być zjawiskowe :mrgreen:
dawid_gaszynski - Pon 20 Wrz, 2010

Myślidar oni się dziwią, że skóra modelki nie jest naturalna .... i jak się okazało wymagało specjalnego wyjaśnienia, że na ISo 3200 rozpiętość tonalna jest mała.
Prócz tego jesteś oszustem. Skoro było ciemno to dlaczego nie masz ciemnych zdjęć ? Ucz się od Slawgaw - poszedł na ciemny koncert to prawie czarną klatkę wkleił, a Ty tu oszukujesz i dajesz jasne zdjęcia z ciemnego pomieszczenia...zabiłeś duszę tych fotografii.

Cytat:
Tak, to jest dla mnie novum, bo na waszych poprzednich zdjęciach z wysokich ISO (Myślidara i Twoich) nie zauważyłem tego zjawiska.

Dla mnie jest jak zwykle.

Cytat:
Wystarczyło dać to wyjaśnienie dotyczące trudnych warunków, które napisałeś, bez tych niepotrzebnych wtrętów.

Przecież obok zdjęć masz jak wół napisane jakie było ISO.

Ciągle coś się zrozumieć nie możemy. Nie chcę, aby ktoś udowadniał mi i chodził na pokazy mody teraz. Po prostu rzecz w tym - i stąd moje pytanie czy robiłeś coś kiedyś na ISO 3200 - że dość trudno rozmawia się z kimś kto nie ma o czymś pojęcia. A sam potwierdziłeś to kilkoma swoimi wypowiedziami. Było dla Ciebie czymś nowym, że tak właśnie wygląda ISO 3200. Sam więc widzisz, że to czym się ktoś zajmuje determinuje jego gust, zmysł, argumenty w krytyce.
Jak ktoś pstryka pieski w parku, przechodniów na ulicy albo krajobrazy to trochę dziwnie potem jest kiedy taka osoba strasznie wojowniczo zaczyna podrygiwać w temacie o zdjęciach z ISO 3200. Wejdź na dział sportowy tam masz zdjęcia z o wiele wyższych czułości. Nie wyobrażam sobie, żeby tam ktoś z takimi argumentami jak Slawgaw odnalazł się skoro dla Niego zbrodnią najwyższego stopnia jest obróbka zdjęć.

Slawgaw tym cytatem, że zdjęcia są ciemne bo było ciemno nawiązał do klasyki "Pani kierowniczko, jak jest zima to musi być zimno" :mrgreen:

AM - Pon 20 Wrz, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Zamiast gadać wrzucajcie zdjęcia...zobaczymy kto jest mocny w gębie, a kto w fotografii

Zdjecia na forach wrzuca sie w dwoch celach - by sie pochwalic, lub by sie czegos nauczyc. W jednym i drugim przypadku porzadanym odzewem jest dyskusja a nie podrzucanie zdjec.

kozidron - Pon 20 Wrz, 2010

SlawGaw napisał/a:
a gitarzysta jest żółty bo padało na niego takie a nie inne światło



buhaha ha ha :mrgreen: :razz:
(spadłem z krzesła) :razz: :razz:


SlawGaw napisał/a:
a porównywanie zdjęć z pokazu mody (raczej dużo światła) do koncertowych (raczej mało światła) ma się nijak.


a z tym się zgodzę.

dr11 napisał/a:
Ale jaja. Zdjęcia mają mankamenty, które trafnie zostały zauważone. Mimo, że bardzo fajne kadry, owe mankamenty niektórym przeszkadzają w odbiorze, czyli dla niektórych te zdjęcia nie bronią się same. Natomiast inni, zauważają, że da tamtych się nie bronią, więc bronią je w zastępstwie autora, niemal tak agresywnie, jak ich własność :mrgreen: Cyrk :twisted:



eee.....doktorku, nie o to chodzi, chodzi o tych najmądrzejszych, którzy "najwięcej" wiedzą i krytykują a sami nie trafiają z af-em o ustawieniu WB nie wspomnę.

komor, słusznie zauważył pewne zjawisko, natomiast Ja przynajmniej odniosłem wrażenie, że jak ktoś używa zwrotu "prymitywne efekciarstwo" to najwyraźniej nawet nie rozumie co miał komor na myśli.

myslidar - Pon 20 Wrz, 2010

Zastanawiam się po prostu czy większą zbrodnią jest wyostrzanie, czy zabawa lokalnymi kontrastami.
kozidron - Pon 20 Wrz, 2010

myslidar napisał/a:
Zastanawiam się po prostu czy większą zbrodnią jest wyostrzanie, czy zabawa lokalnymi kontrastami.


jedno i drugie to "prymitywne efekciarstwo" :wink: :wink: :wink:

Usjwo - Pon 20 Wrz, 2010

Jak sie juz ponapinaliscie to przeczytac co naisal AM

AM napisał/a:
by sie pochwalic, lub by sie czegos nauczyc. W jednym i drugim przypadku porzadanym odzewem jest dyskusja a nie podrzucanie zdjec.


a jakby cos to przeczytac jeszcze raz.

myslidar - Pon 20 Wrz, 2010

Zdecydowanie chciałem się pochwalić :mrgreen: A jak ktoś chce się nauczyć to z chęcią mu podpowiem co nieco :mrgreen:
SlawGaw - Pon 20 Wrz, 2010

myslidar, kozidron, dawid_gaszynski, przeginacie, a wyśmiewanie się ze mnie i obrażanie mnie jest nie na miejscu, jeśli nie możecie zrozumieć że jeśli reflektor świeci żółtym światłem to wszystko w jego zasięgu staje żółte to jesteście niedouczeni, kłaniają się lekcje fizyki. Ściąganie tego żółtego w tym przypadku to byłoby psucie efektu jaki sobie zamierzył oświetleniowiec.
jaad75 - Pon 20 Wrz, 2010

myslidar napisał/a:
A jak ktoś chce się nauczyć to z chęcią mu podpowiem co nieco :mrgreen:
Podpowiadaj, mistrzu... :roll:
sklsk - Pon 20 Wrz, 2010

rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim 1939, 2010

421 -
422 -
423 -
424 -
425 -
426 -
427 -
428 -
429 -
430 -

hajhet - Pon 27 Wrz, 2010

431.

432.

433.

434.

435.

436.

437.


Koncert IRY na rzeszowskich bulwarach w ramach V Ro(c)kowej Nocy i Breakout Day. Miałem to szczęście, że mój zespół dostał się do finału przeglądu i mogłem bez przeszkód latać za barierkami ;)

Jesienny - Pon 27 Wrz, 2010

Na moje to 435. ale jakoś bym na nim podciągnął kontrast.
Pustelnik_ - Wto 28 Wrz, 2010

438

439

440

441

442

443

444


Takie tam pojedyncze kadry z serii koncertów na lubelskiej Nocy Kultury. Nie jestem pewien, czy ze dwa się tu wcześniej nie znalazły.
Zrobione 35mm/f1.8. W zasadzie niemal wszystkie koncerty robiłem tym obiektywem, z braku wyboru (pieniędzy ;) ).

hajhet - Wto 28 Wrz, 2010

dobre zdjęcia, podobają mi się. dobre światło to 1/3 sukcesu.
Pustelnik_ - Wto 28 Wrz, 2010

Niestety na tych koncertach światło było bardzo statyczne, żadnych promieni, laserów, dymu - generalnie nuda. Choć miało jeden plus - było kolorowe. :mrgreen:
Aż pokażę ze dwa golce:
445. 446.

hajhet - Sro 29 Wrz, 2010

dla mnie najważniejsze w oświetleniu na koncercie jest, żeby było mocne, białe światło na muzyków, czego często brakuje... Daje kolorowym na prawo i lewo a muzycy to tylko sylwetki.
skasowany - Pią 08 Paź, 2010

hajhet, jakość kuleje...
Pustelnik_, obróbka ciekawa, chociaż osobiście wolałbym nieznacznie słabszą ;)

Z wczoraj:
447.

Kobranocka.
Bez obaw, nie będę już forum zarzucać seriami-tasiemcami :P Jak znajdę trochę czasu to może więcej wrzucę w przyszłości na bloga...

kozidron - Pią 08 Paź, 2010

Pustelnik_, trochę suwaczkami pojechałeś a moze ja się starzeje i teraz są takie trendy.
Pustelnik_ - Sob 09 Paź, 2010

To prawda, są mocno edytowane. W zasadzie stało się to w ramach testu "co ten lightroom potrafi, a czego jeszcze nie robiłem". Dotychczas byłem przeciwnikiem podobnej ingerencji w zdjęcie i być może ten secik jest przykładem mojego zachłyśnięcia się kolorami w jednej z pierwszych takich prób. :wink:
Choć IMO koncertom całkiem z takim przerysowaniem do twarzy.

skasowany - Sob 09 Paź, 2010

Pustelnik_ napisał/a:
Choć IMO koncertom całkiem z takim przerysowaniem do twarzy.

Imo wręcz odwrotnie ;) Nie znam żadnego fotografa koncertowego, który by tak (albo podobnie) obrabiał zdjęcia. Profesjonaliści (mowa tylko o polskim podwórku) na pewno tak nie robią, za to amatorzy często ratują się dziwną obróbką, żeby cokolwiek jednak pokazać, bo jakość jest niezadowalająca albo po prostu mają taką manierę ;)
Ja jestem amatorem, ale nie obrabiam, najwyżej zrobię w wb.
Test się udał, LR trochę potrafi! ;)

Właśnie rzuciłem okiem na Twego flickra, chyba dla większości swoich zdjęć stosujesz taką obróbkę... ;)

Pustelnik_ - Sob 09 Paź, 2010

Większości ostatnich. ;) Tak jak już napisałem, agresywna obróbka do dla mnie novum i z całą pewnością nie skrystalizował się we mnie jeden, konkretny styl.

Nie mam zamiaru naśladować ścieżki profesjonalistów obecnych na naszym podwórku tylko dlatego, że nimi są (lub aby być za takowego uważany). Nie upieram się przy swoim, bo za krótko w tym siedzę, ale efekty ich (zawodowców) pracy w większości mnie nie satysfakcjonują w stu procentach. Osobiście szukam innej drogi.
Jeszcze raz powtarzam, powyższy set wcale nie musi nią być. :smile:

degol - Sob 09 Paź, 2010

Ruslan, podoba mi się to zdjęcie od strony oświetlenia, kolorów, tło po prawej nieźle grzeje oczy. Szkoda urwanego prawego halogenu, za to ta wdzierająca perkusja po lewej ... hmm
bhpchmiel - Sro 13 Paź, 2010

Próba generalna spektaklu Pasażerka w TW-ON w Warszawie (Canon 7D, Sigma 50-500 ver. bez OS, ISO 2000-3200, czasy różne):
448.


449.


450.


451.


452.


453.


454.


455.


456.


457.


458.


459.


460.


461.


462.


463.


464.


465.


466.


467.

dr11 - Sro 13 Paź, 2010

bhpchmiel, niezła seria. Całość niemalże opowiada dokładnie historię (tak mi się wydaje, bo nie znam). 451 jakieś takie nie wpadające mi w oko, kadr mi nie leży, poruszona postać? 460 ciut za dużo góry moim zdaniem, mogłoby być ciaśniej nawet. Reszta ok i jak napisałem - dobrze się uczestniczy w całości :)
bhpchmiel - Sro 13 Paź, 2010

dr11 co do 451 to jest jak mówisz - solistka się poruszała, a miałem długi czas stąd tak wyszło. 460 zaraz wstawię poprawione - dzięki za uwagi. Tak jak piszesz zdjęcia są ułożone chronologicznie, ale i tak wstawiałem wybiórczo, żeby nie zawalić wątku :wink:

[ Dodano: Sro 13 Paź, 2010 23:42 ]
To jeszcze parę luźnych:
468.


469.


470.


471.


472.

skasowany - Wto 26 Paź, 2010

Odświeżam...

Marcus Miller:

473.


474.


475.


Pozostałe i krótki komentarz jutro na blogu... :P

multics - Wto 26 Paź, 2010

475 rewelacja
Pustelnik_ - Wto 26 Paź, 2010

476.

477.

478.

479.


Chatka Blues Festiwal. Jak to zwykle na tej scenie bywa, ciemno jak tam, gdzie słońce nie dochodzi, ale w sumie pasowało do nastroju muzyki. :lol:

PW - Sob 30 Paź, 2010

komor napisał/a:
myslidar, coś dziwnego jest na tych dzisiejszych Twoich zdjęciach. Na niektórych chyba kompresja za dużo zjadła, bo pojawiają się na twarzach ciapki pastelowe, na innych zaś jakby za mało antyaliasingu przy wyostrzaniu, nie wiem efekt czego to, ale np. na 419 widzę zbyt wyraźnie piksele na kontrastowych granicach (np. ręka).


Może ja wypowiem się w tej kwestii bo tak się akurat składa, że interesuję się grafiką komputerową i ten efekt, który ty nazwałeś "zjedzoną kompresją" jest mi świetnie znany.
Kolega myslidar w swoich zdjęciach zastosował filtr do photoshopa, który nazywa się "Topaz Vivacity"

Tu mały przykładzik zastosowania:

przed użyciem:


po użyciu

Jesienny - Sob 13 Lis, 2010

Odświeżamy...

Jak zwykle żałuję, że nie mam na składzie jakiegoś 70-200/2.8, to tym razem żałowałem, że nie mam 24/1.4 na składzie.

480. Killing Nullity - młodzi zdolni. (a w zasadzie na zdjęciu jeden młody zdolny ;) )


481. Vidian


482. Takoż Vidian


483. nadal Vidian


484. pewnie już nudne, ale Vidian


485. i jeszcze... Vidian


486. Dla odmiany Obscure Sphinx


487. Obscure Sphinx dalej.


488. itd.


489. Obscurny Szfinksz


490.


491.


I skoro wykończyliśmy już sphinxa, do końca będzie gwiazda czyli Tides From Nebula. Przy okazji już kompletnie skończyła się oświetleniowcowi wena i jeśli wcześniej zdarzyło mu się dać trochę światła z przodu, to teraz pozostał już tylko dym i tył.

492.


493.


494.

lolek88 - Czw 25 Lis, 2010

Trzy zdjęcia z koncertu zespołu Hajva ;)
495.


496.


497.


Wszelkie komentarze mile widziane. Co zmienić, skadrować inaczej?

moronica - Czw 25 Lis, 2010

495 i 497 troche za duzo wolnego miejsca na gorze
Imperial - Czw 02 Gru, 2010

lolek88 nie twoja to wina, ale stage mial po prostu zle naswietlenie, zabraklo klimatu
481. fajna! ;)
494. yes sir!
498. (Tauron Nowamuzyka 2010, Moderat na scenie)

bhpchmiel - Nie 12 Gru, 2010

Jak widzę wątek trochę przygasł, więc go lekko i tanecznie ożywię :mrgreen:
Zdjęcia z próby generalnej "Kopciuszka" w Teatrze Wielkim w Warszawie.
499.


500.


501.


502.


503.


504.


505.


506.


507.


508.


509.


510.


511.


512.


513.


514.


515.


516.


517.


518.


Na razie tyle... jeśli się spodobają wstawię jeszcze :wink:

moronica - Nie 12 Gru, 2010

bardzo udane, zwlaszcza 503, 505 i 516
bhpchmiel - Nie 12 Gru, 2010

moronica, bardzo dziękuje :grin:

[ Dodano: Nie 12 Gru, 2010 00:30 ]
Zachętę już mam - zaraz będą następne :wink:

[ Dodano: Nie 12 Gru, 2010 00:43 ]
519.


520.


521.


522.


523.


524.


525.


526.


527.


528.


529.

kasiakaaz - Nie 12 Gru, 2010

bhpchmiel, super seria. Mnie najbardziej się podobają: 499, 517, 527. Wszystkie świetnie oddają klimat zarówno baśni, jak i baletu...
bhpchmiel - Nie 12 Gru, 2010

kasiakaaz, również bardzo dziękuje :grin:
Nikitaa - Pon 13 Gru, 2010

bhpchmiel napisał/a:
Nikitaa, wejdź na wątek imprez :wink: Mówisz, że Elka ciężka?? Moja Sigma waży 2 kg :cool:


...aaa tutaj jestes :lol: , bardzo fajna udana oddajaca klimat seria zdjec z proby generalnej , pewnie miales duza frajde :grin: , mowie tak bo tez robilam latem duza serie zdjec z proby generalnej pewnej opery i ja mialam bardzo duza frajde :mrgreen: .
e-Lka niestety jest dla mnie troche ciezka , przy dluzszej pracy z reki (ostatnio mecze pilkarskie w listopadzie), ale euforia i chec zrobienia fajnych kadrow jest silniejsza od zmeczenia "dzwiganiem" e-Lki haha :smile: :wink: :smile:

pozdrawiam Nikita :razz:

bhpchmiel - Pon 13 Gru, 2010

no ja na tej próbie byłem służbowo, ale udało mi się połączyć przyjemne z pożytecznym :wink:
Chętnie bym "podźwigał" taką Eleczkę :mrgreen:

skasowany - Pon 13 Gru, 2010

Nikitaa, spraw sobie monopod... ;)
bhpchmiel, niektóre naprawdę sympatyczne, chociaż jak pewnie sam wiesz nie wszystkie ;)

bhpchmiel - Pon 13 Gru, 2010

Ruslan, dzięki. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że nie wszystkie zdjęcia grzeszą urodą, ale taki już urok robienia zdjęć na spektaklach. Ciemnica, szkiełko ciemne, więc iso w górę, czasy w dół, a tancerze i tak zasuwają po scenie :cry: Jak kiedyś zdobędę taką Eleczkę jak ma Nikitaa, to wtedy na pewno pokażę pazur :mrgreen:
Nikitaa - Pon 13 Gru, 2010

Ruslan napisał/a:
Nikitaa, spraw sobie monopod... ;)


kurcze ....hmmm....a wiesz ze moze to jest jakis pomysl :twisted: , w sumie daje stabilnosc , niweluje ciezar i jest lepsze od statywu jezeli musialabym sie czesto i szybko przemieszczac, ale pewnie sa i jakies minusy :mad:

pozdrawiam Nikita :razz:

Tworas - Pon 13 Gru, 2010

bhpchmiel, zdjęcia z próby bardzo mi się podobają :) a najbardziej:
499 - ale lepiej by był ciaśniej bez tej czerni z prawej
502 - szkoda ze trochę centralnie ale mi się podoba
507 - bez tych dziewczyn w tle było by super, tak mrocznie teatralnie :)
i 517 - fajne jest :) no może ciut lewy bok i górę przyciąć :P

jest kilka za ciemnych np 501 czy 503

ale ogólnie wrażenie jest jak dla mnie bardzo fajne :)

i teraz przez Ciebie bym się wybrał na jakiś spektakl... :razz:

bhpchmiel - Pon 13 Gru, 2010

Tworas, bardzo Ci dziękuje :wink:
Co do 499 fakt, masz rację - chciałem pokazać cały kominek, ale rzeczywiście tego nie widać.
507 - Królową Zimy mam też bez "tła", więc wieczorkiem wstawię
517 - fakt zrobiłem szeroko, ale jak widzisz Kopciuszek balował ostro i tak się rozłożył przed kominkiem :razz:

Co do tych ciemnych, przy rozjaśnianiu ISO 4000 dawało już o sobie znać :razz:

Bardzo się cieszę, że nabrałeś ochoty na spektakl :grin: . Jakby coś chętnie doradzę w kwestii repertuaru Opery W Wawie :wink:

Tworas - Pon 13 Gru, 2010

bhpchmiel napisał/a:
Co do tych ciemnych, przy rozjaśnianiu ISO 4000 dawało już o sobie znać

no na pewno :D

Do Wawy daleko... :P ale chyba się zorientuje co we Wrocławiu grają :D

bhpchmiel - Pon 13 Gru, 2010

Tworas, w Operze Wrocławskiej nigdy nie byłem - to w końcu konkurencja :mrgreen:
Tworas - Pon 13 Gru, 2010

i to konkretna konkurencja :razz: :razz: :razz:
w sumie w Teatrze Wielkim w Wawie też mnie nigdy nie było...ale na pewno się kiedyś wybiorę :D
a jeszcze mam pytanko jak to jest z fotografowaniem w takich miejscach? masz tam znajomości, jesteś ich fotografem czy jak? jak to działa? :mrgreen:

bhpchmiel - Pon 13 Gru, 2010

Tworas, to już może odpiszę Ci na PW - to "poufny" temat :razz:
Tworas - Pon 13 Gru, 2010

no racja! :mrgreen:
osator007 - Nie 19 Gru, 2010
Temat postu: Poznańska Bitwa na Śnieżki 2010
530
http://img825.imageshack....3/dsc0068il.jpg
531
http://img401.imageshack....9/dsc0090sl.jpg
532
http://img17.imageshack.u...2/dsc0073jc.jpg


Już tyle czasu minęło odkąd w regulaminie jest wpis o maksymalnym rozmiarze fotek możliwych do wklejenia, że powinno to już być dobrze zakodowane.

kasiakaaz - Nie 19 Gru, 2010

osator007, mnie się widzi 532, choć podobnie jak w 530 i 531 WB poszedł w las, ale trochę mniej... Na wszystkich zdjęciach masz tendencję "lecenia w lewo". Zaraz Ci się oberwie za rozmiar zdjęć... :wink:
wed - Czw 23 Gru, 2010

a ta winieta to tak całkiem naturalna?
Paweł S. - Pon 27 Gru, 2010

533.

534.

535.

536.

]537.




Dzisiejsze obchody powstania Wielkopolskiego.

moronica - Pon 27 Gru, 2010

Paweł S., https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=259ff587a8&view=att&th=12d27aae08c717e7&attid=0.12&disp=inline&realattid=f_gi7b3aws11&zw to nie adres do obrazka, zauwaz ze nie konczy sie nazwa i rozszerzeniem pliku. zreszta nawet ten adres nie prowadzi do nikad gdy nie jest sie zalogowanym na twoim koncie
Paweł S. - Pon 27 Gru, 2010

moronica napisał/a:
Paweł S., https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=259ff587a8&view=att&th=12d27aae08c717e7&attid=0.12&disp=inline&realattid=f_gi7b3aws11&zw to nie adres do obrazka, zauwaz ze nie konczy sie nazwa i rozszerzeniem pliku. zreszta nawet ten adres nie prowadzi do nikad gdy nie jest sie zalogowanym na twoim koncie

Tak wiem, bo nie wysyłałem na serwer, dałem z maila. Zaraz poprawię na serwer.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group