forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Kolorystyka zdjęć

panczo - Pon 07 Maj, 2007
Temat postu: Kolorystyka zdjęć
Serdecznie witam :)

Mam pytanie odnośnie kolorystyki zdjęć głównie wychodzących z aparatów Nikona i Canona. Sam nie wiem co o tym wszystkim mam już sądzić. Na forum Nikana piszą, żę ich puszki realnie oddają kolory, natomiast Canony mają cukierkowate i dodatkowo plastikowe foty. Z podobnymi opiniami spotykałem się dość często.

W związku z tym proszę o wyjaśnienie tego jak z tym naprawdę jest. Będę bardzo wdzięczny jak w dyskusji zabierze głoś Arek ( przez Twoje ręce przewinęło się wiele aparatów ) oraz m. in MM. Każda inna opinia oczywiście też będzie bardzo mile widziana :)

Pozdrawiam

MM - Pon 07 Maj, 2007

Ja największą różnicę widzę w tym, w jakim programie wywołuję RAW-y i jak sobie ustawię balans bieli. Dla mnie tutaj jest pies pogrzebany. Jak ktoś jest dobry na kompie to kolory sobie stworzy dowolne. No i oczywiście odpowiednio dobry monitor plus jego kalibracja.
A tak na marginesie mój znajomy w CMYK-u robi z kolorami co chce i jest mu obojętne jaki to aparat.

panczo - Pon 07 Maj, 2007

ok dzięki :)

Arku, jeszcze Ty coś napisz i wszyskto będe już wiedział :)

Arek - Wto 08 Maj, 2007

Dokładnie tak jak napisał MM. Mówienie o kolorach i narzekanie na jeden system lub drugi traci sens jeśli robisz w RAWach. Gdy pracujesz na nich i dobrze ustawisz parametry ekspozycji, to potem uzyskasz takie kolory jakie na pewno Cię zadowolą.

Arek

porto - Wto 08 Maj, 2007

Czyli to ze Eos 30d ma sklonnosc do niedosycania barw przy obrobce RAW nie ma praktycznie znaczenia?PS niweluje wszystkie te mankamenty?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group